هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: شنل جیمز پیش دامبلدور چی کار میکرده ؟
پیام زده شده در: ۲۱:۵۶ یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۸۵

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۲ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۵۸ یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1391
آفلاین
یه نکته ی دیگه هم هست
چند تا سوال در مورد شنل

اصلا شنل نامرئی از کجا اومده یعنی چطور درست میشه و چه چیزی برای درست کردنش لازمه و چقدر طول میشکه درست بشه و چه تخصصی لازم داره و ... یعنی در یک زمان خاص میشه چند تا شنل درست کرد امکان داره بشه از این ها تولید کرد یه یه چیز خیلی خاصه که تعداد انگشت شماری ازش هست ( توجه کنید خود مودی 2 تا شنل داشت ) پس شاید بشه گفت شنل یه چیزی که قابل تولید هست و اگه کسی بهش نیاز داشته باشه میتونی تهیه کنش

دوم اون کار برد دوم رو همهی شنل های نامرئی دارن یا فقط اون شنل خاص داشته
به نظر من فقط شنل جیمز کار برد دیگه ای داشته وگرنه اگه این کار برد خاص رو همه ی شمل ها داشتن خوب دامبلدور از خود مودی که دو تا شنل داره قرض میگرفت تازه جون مودی کمتر از جیمز در خطر بوده

و سوم اینکه آیا دامبلدور اون نل رو از جیمز گرفته تا کار خاصی رو باهاش انجام بده یا جیمز خودش اون رو داده به دامبلدور تا ازش استفادهی خاصی بشه

مورد دیگه اینه که اون شنل از کی اون قابلیت خاص رو داشته از زمانی که تو مدرسه دست جیمز بوده و جیمز ازش برای رفتن به آشپزخونه و همراهی لوپسن استفاده میکرده یا بعدا بهش این قابلیت اضافه شده

یه مورد دیگه: دامبلدور چقدر با اون شنل کار داشته 11 سال؟ 1 سال؟ 1 ماه یا یه دقیقه

باید این نکته رو در نظر داشت که قبل از کریسمس نمیشود اون شنل رو به هری داد چون تا قبل از مدرسه که جادو رو نمیشناخته از زمان مدرسه هم شاید اولین فرصت که بشه همچین چیزی رو به کسی داد کریسمس بوده

پیام زده شده در: ۲۱:۳۵ یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۸۵

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
به نظر من شما به جاي گشتن دنبال شنل در کتاب ها دنبال آبرفورث ميگرديد در حاليکه براي آبرفورث بايد در تاپيک خودش بحث کرد و تمام تيوري هايي که راجع بهش ميديد بسيار عالي هستن ولي نکته اينجاست که ربطش به شنل در يه برادر دامبلدور بودن و اينکه شايد جاسوس باشه و احتمال داره شنل رو براي جاسوسي ميخواسته خلاصه شده
ربط به این تاپیک اینه که دامبلدور شنل رو برای کسی میخواسته تا اون نامریی بشه که به نظر من تیوری ضعیفیه چون به نظر من اگه اینطور باشه این مساله اونقدرا مهم نبوده که رولینگ براش جزع و فزع کنه

حالا اینکه این شخص چرا باید آبرفورث باشه به نظر من جاش اینجا نیست
من نميخوام اينجا تيوري نقض کنم بلکه میخوام غلط های واضح رو بگم و بديهيات مسلم رو به خاطرتون ميارم که يکيش اينه که دامبلي اصلا خبر نداشت ولدي شب مرگ لیلی و جیمز ميخواد بره اونجا تا خودش هم بره اونجا حتی بعد از افشای راز پیتر هم خبر دار نشده چون بعدا سیریوس رو از اتهام تبرعه میکرد و حداقل به هری میگفت که اون میدونسته سیریوس بی گناه بوده در حالیکه خود دامبلی هم از اینکه پیتر راز دار بوده بی خبر بود.

تازه يه دليل احساسي هم هست که دامبلدور تا الان کي رو غير از خودش فدا کرده و کي کسي رو در معرض خطر مرگ قرار داده که جيمز و ليلي دوميش باشن؟

تام بامباديل يه چيزي به شوخي گفته که بسيار جالبه:
نقل قول:
ميگم که! مگه دامبلدور پول نداشته يه شنل نامرئي براي داداشش بخره! به قول شما با اين همه احتياجي که آبرفورث براي کارهاش (به عنوان جاسوس دامبلدور) به شنل داره!

نکته اينجاست که اصلا اين شنل چيزي نيست که بري از دياگون بخري اگه اينطوري بود هر کسي يدونه واسه خودش خريده بود
اين شنل يه چيز نادره که به دست دامبلدور رسيده

یک مساله دیگه هست که رولینگ ابدا شوخی نمیکنه یا سر کار نمیزاره به این دلیل بسیار جالب که تا الان این کارو نکرده
وقتی گفت در کتاب دوم چیزی در مورد کتاب ششم وجود داره که بسیار مهمه واقعا وجود داشت.

یه چیز دیگه که باید بررسی بشه:
نقل قول:
لرد ولدمورت نوشته:
چرا در موقعی که جیمز و زنش به شنل نیاز مبرم دارن حداقل به خاطر مرگخوارا....باید شنل رو به دامبلدور بده

این واضحه چون نیازی به شنل ندارن تا مبرمم باشه چون شنل نامریی در برابر ولدمورت کارایی نداره چون وقتی دامبلدور و مودی میتونن پشت شنل رو ببینن شما فکر میکنی ولدمورت نمیتونه ببینه؟

و به نظر من حتی در برابر مرگ خواران هم فایده نداره و من نامریی بودن این شنل رو زیاد دارای ارزش نمیدونم که به عنوان وسیله دفاعی استفاده بشه

و من تا الان فقط نقض کردم ولی خودم دو نظریه دارم که اولی رو خیلی بیشتر میپسندم و دوست دارم:
1- بسیاری افراد گفتن که دامبلدور شنل رو برای یه شخص دیگه میخواسته ولی کسی شق دوم ماجرا رو ندید و اون اینه که دامبلدور شنل رو برای یه کار دیگه میخواسته کاری غیر از نامریی شدن.
این قضیه مسموع به سابقه است چون ما تو کتاب دوم دفترچه خاطرات ریدل رو دیدیم و خیلیم جالب بود و چیز تکی در کتاب محسوب میشد ولی همین دفترچه نا گهان در کتاب ششم یه کاربرد مهمتر پیدا کرد و تبدیل به هورکراکس شد.
من نظرم راجع به این شنل همینه و تصور میکنم این شنل یه کاربرد خیلی مهم به غیر از نامریی شدن داره که دامبلدور اونو باید میداشته
با وجودی که این کاربرد رو نمیدونم یا نمیدونیم ولی چیز های زیادی ازش میدونم:
- این کاربرد طوری بوده که جیمز نمیتونسته ازش استفاده کنه و فقط دامبلدور میتونسته به کار ببردش
- این کاربرد برای دامبلدور زود تموم شده یا کار دامبلدور با این شنل به پایان رسیده چون اونو به هری پس داد.
- وقتی اونو به هری داده کاربرد اون برای هری شروع میشه چون دامبلدور در نوت همراه شنل( که به نظر من این نوشته بسیار مهمه و باید بررسی بشه) نوشته الان زمانیه که این شنل باید به تو برگردونده بشه

- این کاربرد طوری بوده که دامبلدور نمیتونسته اونو به هری بگه و هری خودش باید اونو به دست میاورده
- باز در نوت نوشته که ازش خوب استفاده کن و دامبلدور اشاره کرده فقط و باز به نظر من این داره اشاره میکنه که یه استفاده بهتر از نامریی شدن داره که باید به کار بره

2- در نوت دامبلی نوشته: این رو پدرت قبل از اینکه بمیره در اختیار من قرار داد
افرادی که مرگ رو نزدیک ببینن یه وصیت مینویسن و شاید وصیت جیمز این بوده که شنل به دامبلی برسه و اگه این درست باشه نکته مهم دیگه شنل نیست بلکه وصیت نامه جیمزه و رولینگ به این اشاره میکنه
سیریوس از خودش وصیت نامه به جا گذاشته پس چرا جیمز که نزدیکتر به مرگ بوده وصیت نامه ننوشته؟

ویرایش شده توسط هری پاتر در تاریخ ۱۳۸۵/۶/۲۶ ۲۱:۴۴:۰۹

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.
Sunny one so true, i love you.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

پیام زده شده در: ۲۰:۳۰ یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۸۵

تام ریدل پسر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۲۷ چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۸:۴۸ پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۲
از نا کجا آباد
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 233
آفلاین
با سلام
نقل قول:

بلیز زابینی نوشته:
فکر نکنم ولدمورت اینجور موضوع ها رو به مرگخوارا بگه . فوقشم بگه . سیریوس راز دار جیمز اینا بود . بنابراین اونا تا زمانی که در خونشون بودن در امان بودن چه با شنل چه بدون شنل . ضمنا فکر نکنم شنل وسیله مناسبی برای فرار از ولدمورت باشه .

بله
لرد ولدمورت مطمئنا اینجور چیزا ر وبه مرگخواراش نمیگه
ولی میتونه بگه فلانی ر ودستگیر کنید و برای من بیارید
دلیل نداره ولدمورت برای دستوری که میده برای مرگخواراش توضیحم بده
بنده نگفتم شنل وسیله خوبیه برای فرار از ولدمورت
ولی مطمئنا برای فرار از دست مرگخوارا وسیله خوبیه
به هر حال اونا جزو محفل بودن و خطر رویایی با مرگخوارا همیشه تهدیدشون میکرده
خیلی از اعضای محفل رو همین مرگخوارا کشتن و ولدمورت تا کسی براش مهم نباشه شخصا کسی رو نمیکشه

حرف من اینه:لیلی و جیمز به او نشنل برای فرار از مرگخوارا احتیاج داشتن

نقل قول:

خوب احتمال داشته که دامبلدور نمیدونسته اسنیپ مرگخواره . مرگخوارا که اینجوری نیستن رو پیشونیشون نوشته باشه مرگخوار تا دامبلدور تشخیص بده شنیدن این پیشگویی میتونه چه خطری رو درست کنه . اونجا دامبلدور اسنیپ رو در غالب یک مرگخوار نمیدید بلکه در غالب یک آدم فضول میدید .

بله رو پیشونیشون ننوشته مرگخوارن!!...بلکه رو دست چپشون نوشته!!!
دامبلدور راحت میتونست شک کنه و دست چپ اسنیپ ر و بزنه بالا!!...غیر از اینه؟
چرا حتی به قول خود به اسنیپ شکم نکرد!!
یعنی از نظر شما دامبلدور اینقدر احمقه که یکی رو در حال استراق سمع دستگیر کنن و شک نکنه به طرف؟
حالا نمیگم دامبلدور ذهن اسنیپ رو خونده چون اسنیپ چفت شدگی رو خوب بلده...ولی باید منو قانع کنی
من مطئنم دامبلدور وقتی اسنیپ رو دستگیر کردند حدس زده که برای چه کسی کار میکنه
نقل قول:

یکی از اشتباهات همینجاست . دامبلدور مجریه طلسم نبوده . میخواسته اون باشه ولی جاش سیریوس مجری طلسم شده و در نتیجه اون راز دار پاتر ها شده . ضمنا طلسم هم باطل نشده . بلکه ولدمورت کافی بوده فقط با دست خط راز دار خانه پاترها آدرس محل پاترها رو میخونده . کاری که بسیار متداوله و احتمالا تا قبل از فرا رسیدن مرگ پاترها عده زیادی این کار رو انجام دادن . بنابراین طلسم باطل نشده . و در آخرم من که یادم نمیاد ولدمورت کسی رو شکنجه کرده باشه . هم جیمز و هم لیلی با آواداکدورا کشته شدند .

در مورد رازداری حق رو بهت میدم
اگرچه من هنوز هم معتقدم یک اتفاق باعث شده که دامبلدور به خونه پاترها بره

اما کی گفته ولدمورت جیمز و لیلی رو شکنجه نکرده؟
ما میدونیم جیمز و لیلی کشته شدن و هری فقط یک طلسم سبز رو دیده که به سمتش شلیک شده
من معتقدم ولدمورت افراد ر وبا زجر میکشه چون از زجر دادن لذت میبره
تو قبرستان اگر میخواست فقط با یک طلسم میتونست هری رو بکشه ولی شروع کرد به شکنجه کردن
چرا اینکارو برای جیمز و لیلی به کار نبرده باشه؟
هیچ کس از ماجراهای اون شب خبر نداشته

نقل قول:

اگر دامبلدور داشته زجر میکشیده و شکنجه میشده هیچ وقت با خوشحالی بالای دیوار خونه درسلی ها نمیشسته آب نبات لیمویی بخوره بعد در مورد طعم های مختلف آب نبات های مشنگ ها برای مک گونگال اظهار نظر کنه احتمالا باید میرفت خودشو یه جا گم و گور میکرد بنابراین مخالفم .

من مطئنم اون موقع دامبلدور فکر میکرده ولدمورت کشته شده ولی بعدا متوجه شده که ولدمورت هنوز زندست و در جنگلهای آلبانی پنهان شده
((اشاره به کتاب حفره اسرار که به هری میگه:من متوجه نشدم ولدمورت که جاسوسان من خبر دادن در جنگلهای آلبانی پنهان شده ،چطور دوشیزه ویزلی رو گول زده؟))
اگر قرار به ناراحت شدن دامبلدور از این موضوع بود که همون شب که با مگ گونگال آبنبات میخورده باید ناراحت میشد!!!!
که البته من معتقدم برداشت شما از اون شب غلطه و داملدور خیلی هم از اون ماجرا ناراحت شده ولی خب از خبر از بین رفتن ولدمورت خوشحال شده!!
--------------------
در مورد مرگ دامبلدور بحثی نمونده و به نظر رولینگ البوس دامبلدور مرده و حتی برای کسایی که منتظر بازگشتشن اظهار تاسف کرد!!

نقطه مشترکی که با بلیز دارم سر قضیه ابرفورثه که مطئنا در کتاب هفتم نقش مهمی رو بازی میکنه
ولی توجه کنید ابرفورث ادم عجیبی بوده و البوس مطمئن نبود که حتی خوندن و نوشتن بلد باشه...ولی از اونجایی که طلسمهای نابخشودنی رو رو بز اجرا کرده میتوان نتیجه گرفت که میتونسته نقش یک جاسوس دیگه رو برای آلبوس بازی کنه...حتی به عنوان مرگخوار

ماجرای شنل همچنان نا مشخصه
با هورکراکس بودن شنل شدیدا مخالفم!!...چون هری بارها زیرش پنهان شده و روح ولدمورت راحت میتونسته که هری رو طلسم کنه...گذشته از این همه هورکراکسهای ولدمورت دارای طلسمهای وحشتناکی بودن تا دست کسی نیفته

فعلا از این شنل هم نیروهای خاصی ندیدیم که بگیم این شنل دارای نیروی خاصیه و کاری رو کرده که همه شنلها میکنن

به گول یکی از بچه ها...دامبلدور میتونست شنل یکی از رفیقاشو مثلا مودی ر وقرض بگیره.....رولینگ با اضافه کردن اون توضیح خواسته همه مارو منحرف کنه از سئوال واقعی!!

مشخصه که دامبلدور خودش به تنهایی میتونسته غیب بشه....ولی سئوال مهمتر اینه شنل کی به دامبلدور داده شد!!

[b]دلبستگی من به ریون و اعضاش بیشتر از اون چیزی بود که فکر میکردم!!.....بچه های اسلایت

پیام زده شده در: ۱۹:۳۰ یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
نقل قول:

من هنوز قانع نشدم که چرا در موقعی که جیمز و زنش به شنل نیاز مبرم دارن حداقل به خاطر مرگخوارا....باید شنل رو به دامبلدور بده

فکر نکنم ولدمورت اینجور موضوع ها رو به مرگخوارا بگه . فوقشم بگه . سیریوس راز دار جیمز اینا بود . بنابراین اونا تا زمانی که در خونشون بودن در امان بودن چه با شنل چه بدون شنل . ضمنا فکر نکنم شنل وسیله مناسبی برای فرار از ولدمورت باشه .

نقل قول:

خب شبی که اسنیپ خاطره رو شنید و آبفورث اونو دستگیر کرد.....خب دامبلدور مطمئنا فهمید که اسنیپ موضوع رو فهمیده...چرا اونو آزاد گذاشت؟چرا سعی نکرد کاری کنه که این خاطره از ذهن اسنیپ پاک بشه؟چرا اونو زندانی نکرد؟چرا حتی به اون شک نکرد؟

خوب احتمال داشته که دامبلدور نمیدونسته اسنیپ مرگخواره . مرگخوارا که اینجوری نیستن رو پیشونیشون نوشته باشه مرگخوار تا دامبلدور تشخیص بده شنیدن این پیشگویی میتونه چه خطری رو درست کنه . اونجا دامبلدور اسنیپ رو در غالب یک مرگخوار نمیدید بلکه در غالب یک آدم فضول میدید .

نقل قول:

حدس من اینه که دامبلدور چون مجری طلسم رازداری بوده از شکسته شدن این طلسم مطلع میشه و فوری خودشو به خانه پاترها میرسونه ولی دیر میرسه و فقط صحنه های شکنجه و مرگ اونا رو میبینه

یکی از اشتباهات همینجاست . دامبلدور مجریه طلسم نبوده . میخواسته اون باشه ولی جاش سیریوس مجری طلسم شده و در نتیجه اون راز دار پاتر ها شده . ضمنا طلسم هم باطل نشده . بلکه ولدمورت کافی بوده فقط با دست خط راز دار خانه پاترها آدرس محل پاترها رو میخونده . کاری که بسیار متداوله و احتمالا تا قبل از فرا رسیدن مرگ پاترها عده زیادی این کار رو انجام دادن . بنابراین طلسم باطل نشده . و در آخرم من که یادم نمیاد ولدمورت کسی رو شکنجه کرده باشه . هم جیمز و هم لیلی با آواداکدورا کشته شدند .

نقل قول:

دامبلدور موقع شکنجه شدن و مرگ لیلی و جیمز خیلی زجر میکشیده....شما رو ارجاع میدم به نقل قولی که قبلا کردم...همونی که دامبلدور موقع خوردن معجون در غار اون کلمات بر لبانش جاری میشه

اگر دامبلدور داشته زجر میکشیده و شکنجه میشده هیچ وقت با خوشحالی بالای دیوار خونه درسلی ها نمیشسته آب نبات لیمویی بخوره بعد در مورد طعم های مختلف آب نبات های مشنگ ها برای مک گونگال اظهار نظر کنه احتمالا باید میرفت خودشو یه جا گم و گور میکرد بنابراین مخالفم .

نقل قول:
ممکنه دامبلدور اونجا بوده و اتفاقات دیگه هم اونجا افتاده ولی بعد دامبلدور هری رو جادو کرده و اون اتفاقات رو از حافظش پاک کرده و اون خاطرهی ورود ولدمورت و ... رو گذاشته

برای چی باید دامبلدور این کار رو بکنه ؟ حالا مگه یه بچه یه ساله چقدر میفهمه که بخوایم خاطراتی رو هم که یادش مونده تغییر بدیم . ضمنا دامبلدور هیچ وقت آدمی نبوده که از حقیقت فرار کنه . کلا متوجه منطقتون نشدم .

نقل قول:

چون دامبلدور مسائل شخصی و مهم رو واسه خودش نگه میداره و هیچ جا اشکار نمی کنه! مثل پی بردن به اینکه ولدمورت جان پیچ داره یا پیشگویی هری!

پی بردن به راز ولدمورت و پیشگویی خیلی فرق داره . اولا اینکه دامبلدور کار خلافی نکرده که به کسی نگفته . ثانیا دامبلدور اولین امید برای مقابله با ولدمورت بوده پس حق داشته که در مورد این چیزا با کسی حرف نزنه . اما در مورد جانور نما بودنش یه قانون مهم جادوگری رو زیر پا گذاشته که کلا مسئله کاملا متفاوتیه . بعد فکر نکنم دنیای جادوگران انقدر کوچیک باشن که در کل رو هم رفته هفت نفر فقط تو کل دنیا در قرن حاضر ثبت شدن بعد خود هری به تنهایی پنجتا ثبت نشدشونو بشناسه که همشونم از نزدیک ملاقات کرده . من کلا مخالفم .

نقل قول:
دامبلدور پس از مرگش خودش رو اتش زده و به یه ققنوس از نو تبدیل شده(صحنه ای که در پایان کتاب ششم مربوط به اتش گرفتن تابوت دامبلدوره و بیرون اومدن ققنوس از اون تو)

دامبلدور خودش رو آتش نزده این کار جزو مراسم بوده . اگر دقت کنی این کار برای این بوده که آرامگاه دامبلدور ظاهر شه . در مورد ققنوسم فکر میکنم دامبلدور اگر بتونه تغییر شکلم بده تبدیل به یک ققنوس جامد در بیاد نه ققنوسی که ساخته شده از بخار و گاز باشه . نظرت چیه ؟

-------------------------------

به هر حال من نظرمو گفتم به نظر من آبرفورث نقش بسیار مهمی رو در کتاب بعدی ایفا میکنه .

پیام زده شده در: ۱۷:۱۲ یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۸۵

فایرنزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۵ شنبه ۵ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۹:۵۲ جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۸۹
از جنگل ممنوعه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 174
آفلاین
بازم سلام

من نظرهاي ديگران و تحليل هاشون رو خوندم

به نظر من برادر دامبلدور بهترين گزينه هستش ولي نبايد اسنيپ رو هم از نظر دور داشته باشيم اگه واقعا قرار باشه كه اسنيپ به جمع سفيدا برگرده حتمي بايد دليل ريشه داري در گذشته براش وجود داشته باشه.
پيمان ناگسستني با دامبلدور يه دليل خوبه ولي بايد دلايل ديگه اي هم باشه مثلا اينكه اون واقعا براي محفل جاسوسي ميكرده و جيمز هم براي كاراي جاسوسي شنل رو بهش داده. به نظر من جيمز كار مهمي كرده كه باعث شده اسنيپ خودش رو به اون مديون بدونه وگرنه آخر كتاب 6 هري مرده بود.

[url=http://www.jadoogaran.org/modules/newbb/viewtopic.php?post_id=181728#forumpost181728

پیام زده شده در: ۱۶:۴۸ یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۸۵

میراندا  گوشاک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۱۹ شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۷:۳۶ پنجشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸۶
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 107
آفلاین
در کتاب سوم ذکر شده که دامبلدور در پیش ولدمورت جاسوس هایی داشته که خبر ها براش می آوردند (احتمالأ اسنیپ) و گفتند که ولدمورت می خواد هری بکشه. و بعد جیمز شنلشو میده دام بلدور

kimia

پیام زده شده در: ۱۶:۴۵ یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۸۵

برتا جورکینزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۸:۰۳ یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۱:۰۸ شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
از آزکابان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 31
آفلاین
با سلام خدمت دوستان عزیز

ارباب لرد ولدمورت عزیز نظریه شما خیلی جالبه و منو یاد نقشه اقای تینی در داستان درن شان میندازه(که اقای تینی قصد داشت دارن و استیو رو مقابل هم قرار بده) در نظر شما هم دامبلدور قصد داره لرد و هری رو با هم رو برو کنه تا به وسیله هری لرد رو از میون برداره ولی هوکراکس ها رو در نظر نگرفته بود.
ولی این وسط چند تا مشکل وجود داره
اول اینکه دلیلی وجود نداره که اسنیپ بعد از شنیدن پیشگویی متحول بشه و به سمت دامبلدور برگرده و با هم نقشه بکشند در اون زمان اسنیپ طرف لرد بوده و این بهترین موقیت برای اثبات خودش به لرد و همون طور که دامبلدور گفت اسنیپ بعد از حمله لرد به خانواده پاتر به سمت دامبلدور بر می گرده ولی باز این میون یه نکته وجود داره
--------------------------------------

در کتاب شش دامبلدور به هری میگه که اسنیپ بعد از حمله لرد به خانواده پاتر(یعنی بعد از سقوط لرد) به سمت ما برگشت ولی در کتاب چهار در دادگاه هنگام شهادت دادن میگه اسنیپ مدتی قبل از سقوط لرد به سمت ما
برگشت که اینجا این دو جمله با هم در تضاد هستند.
در این جا میشه چند تا نضریه داد .
==================
اول:اینکه رولینگ اشتباه کرده

دوم : این نظریه بر پایه نظر ارباب لرد ولدمورت شکل گرفته
اینکه اسنیپ که میدونیم همواره دنبال قدرت بوده بعد از شنیدن پیشگویی به این نتیجه می رسه که راهی برای شکست لرد وجود داره پس تصمیم میگیره که به سمت دامبلدور برگرده و با استفاده از دامبلدور لرد رو نابود کنه و در مرحله بعد خود دامبلدور رو که تصمیم میگیرند که پیشگویی رو به لرد بگن تا طبق اون عمل کنه(البته دامبلدور فکر نمی کرد که در این راه جیمز و لیلی از بین برن) و در این میون دامبلدور برای کمک به اسنیپ و جاسوسی اون شنل رو از جیمز میگیره. و این موضوع رو از هری پنهون میکنه (چون در واقع دامبلدور به طور غیر مستقیم باعث مرگ لیلی و جیمز شد) البته طبق این نظریه.
-----------------------------------

اگه جمله مربوط به کتاب چهار درست باشه و در کتاب شش دامبلدور به هری دروغ گفته باشه اقدامات اسنیپ در اون مدت واقا مهم بوده که شاید دامبلدور شنل رو برای اون میخواست.

البته لرد ولدمورت عزیز من با اون قسمت از نظر شما که گفتید دامبلدور و فرد دیگری با شنل نامرئی در لحظه مرگ پاتر ها در اون جا بودند مخالفم .

ویرایش شده توسط برتا جورکینز در تاریخ ۱۳۸۵/۶/۲۶ ۱۶:۵۸:۰۳

عشق یعنی جادوی نا محسوس چشم
عشق یعنی ساحری در کیش عشق
عشق یعنی حسرت بوی بهشت
عشق یعنی آخرین سیØ

پیام زده شده در: ۱۶:۳۸ یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۸۵

مالدبر old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۰۶ سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۳:۱۴ چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۵
از همونجا که بقیه میایُن
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 319
آفلاین
آقایون من هنوزم میگم که دامبلی داشته تو خیابنا چرخ میزده، چون که ورنون دوبار اونو دیده، یه بار وقتی داشته میرفته سرکار، مردی با شنل بلند آبی و همچنین موی سفید بلند دیده که خیال میکنه از خیره ست، دوم هم وقتی داشته برمیگشته.
خونشون اونو دیده . تازه، آبنبات لیموییهام تازه بوده.

یه چیز دیگه:
هاگرید میگه، سیریوس و قتی با موتورش میرسه دم خونه ی جیمز، وحشت زده میشه و به تته پته میفته، درحالی که اون آدم غیرتیی بوده و اول خون جلوی چشماشو میگرفته و میرفته دمبال ولدمورت، نه که حتی موتورشم بده هاگرید. هاگرید میتونسته آپارات کنه، اما سیریوس به زور موتورشو میده هاگرید که خودش نره دنبال ولدمورت و بی وسیله بمونه. چونکه از راز دامبلدور و لیلی و جیمز خبر داشته.

راستی، فکر نمیکنین شخص سوم، لوپین باشه؟
جیمز باهاش رفیقه و همه کار براش میکرده. شنلم می ده دامبلدور که بده بهش!

I Was Runinig lose

پیام زده شده در: ۱۵:۴۱ یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۸۵

الادورا  بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۲۷ یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۲:۲۶ چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵
از شجره نامه ی خاندان بلک
گروه:
کاربران عضو
پیام: 141
آفلاین
خوب سوال سختیه شاید به این دلیل بوده که جیمز اطمینان داشته که اون شنل به هری می رسونه اما اون از کجا می دونست که میمیره و فقط هری زنده می مونه. شایدم وامبلدور بعد از کشته شدن لی لی و جیمز به خونه ی اونها رفته و شنل رو برداشته چون چیز به درد به خوری بوده و از طرفی دامبلدور می دونست که با زنده موندن هری احتمالا بهش نیاز پیدا می کنه. یه فرض دیگه هم بوده اون شنل رو قبلا از جیمز قرض گرفته بوده.

ویرایش شده توسط الادورا در تاریخ ۱۳۸۵/۶/۲۶ ۱۵:۵۸:۱۴

همه ی ما به واقعیت جادو ایمان داریم، اما جادوی ما چوبدستی هایمان نیست، بلکه قلبهامان است.
[img]http://i14.tinypic.com/2u94e

پیام زده شده در: ۱۵:۰۲ یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۸۵

اکتاویوس پیر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۴۰ پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۰:۴۸ پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۸۵
از از یه جهنم دره ای میام دیگه!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 283
آفلاین
بلیز جان !

اتفاقا من خبر مربوط به مرگ دامبلدورو دیدم و اون رو هم تایید می کنم.
اما چون من واسه خودم استدلال هایی دارم که ثابت میکنه دامبلدور میتونه به یه ققنوس تغییر شکل بده این رو هم احتمال میدم که دامبلدور پس از مرگش خودش رو اتش زده و به یه ققنوس از نو تبدیل شده(صحنه ای که در پایان کتاب ششم مربوط به اتش گرفتن تابوت دامبلدوره و بیرون اومدن ققنوس از اون تو)
در مورد اینکه گفتی دامبلدور نمیتونه ققنوس باشه چون ثبت نشده اصلا دلیل خوبی نست!
چون دامبلدور مسائل شخصی و مهم رو واسه خودش نگه میداره و هیچ جا اشکار نمی کنه! مثل پی بردن به اینکه ولدمورت جان پیچ داره یا پیشگویی هری!
به نظر من ققنوس بودن دامبلدور هم به همون اندازه این دو تا نکته بالا مهمه! در ضمن ما سه تا جانورنما ثبت نشده دیگه هم داریم! جیمز و پیتر و سیرویوس.دامبلدور هم میتونسته بدون ثبت شدن خوشو تغییر شکل بده!
تازه من کلی دلیل اوردم که ثابت کنه دامبل ققنوسه ولی شما به هیچ کدوم از اونا توجه نکردی!
مثل اینکه دامبلدور هر وقت بخواد میتونه غیب بشه یا نامرئی(بنا بر کتاب اول)حتی تو هاگوارتز.که این یکی از ویژگی های ققنوسه.
یا پروازش در همون کتاب اول.
ارتباطش با ققنوس( فوکس)
اینکه سپر مدافعش یه ققنوسه!
در کتاب شش اون حرکتی که جلوی اسلاگهورن و هری انجام داد.
و در پایان کتاب شش.اتش گرفتن تابوت.و ظاهر شدن یه ققنوس.
اینکه قبلا دامبلدور معلم تغییر شکل بوده!

به نظر من هیچکدوم از اینا اتفاقی نیست! اینا همشون یه سرنخن. و من هم بر اساس اینا میگم که دامبلدور دوباره زنده شده!

یک زن چیزی ج

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.