هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: شنل جیمز پیش دامبلدور چی کار میکرده ؟
پیام زده شده در: ۱۶:۵۴ شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۸۵

آرتور ویزلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۲۳ پنجشنبه ۵ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۵:۲۳ جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 390
آفلاین
نقل قول:

مرگ خوار شماره 4 نوشته:
جناب آرتور ویزلی فرمودن که:
_ دامبلدور ب هری گفته که جیمز اونو بهش داده...
خوب دوست عزیز، دروغ که مالیات نداره! میتونسته دامبلدور به هری در اینمورد دروغ بگه! برای اینکه هری از بدش نیاد و به حرفاش گوش کنه.
ولی خداییش کتابا اینقدم پیچ نیست!

به نظر شما دامبی خدابیامرز برای یه شنل میاد دروغ بگه؟؟؟
تازه میتونسته برای خودش بخره یا بسازه
این کارا از دامبی بعیده
پشت سر مرده حرف نزنید
تنش میره رو ویبره توی قبر

عاقلان دانند...

پیام زده شده در: ۱۶:۵۳ شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۸۵

فایرنزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۵ شنبه ۵ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۹:۵۲ جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۸۹
از جنگل ممنوعه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 174
آفلاین
دو حالت ممكنه وجود داشته باشه

1. قضيه همونطوري كه رولينگ گفته كاملا جديه
2. قضيه انحرافيه و رولينگ كمي بزرگش كرده

((چه كسي بيشتر از يك جاسوس نياز به مخفي شدن و نامرئي شدن دارد؟))

در حالت اول نظر من اينه كه جيمز شنل رو براي اسنيپ داده احتمالا اسنيپ يه جاسوس دو جانبه بوده و براي هر دو طرف خبر مي برده در غير اين صورت چرا وقتي پيشگويي رو شنيد فقط از كافه انداختنش بيرون چرا دستگيرش نكردن؟ پس اسنيپ براي همه چقلي ميكرده و جيمز براي اينكه مشكلات گذشته رو جبران كنه و به اسنيپ كمك كنه، شنل رو داده به دامبلدور تا به اسنيپ بده. شايد موقعي كه گوش وايساده بوده و پيشگويي رو ميشنيده زير شنل نامرئي بوده.
توجه كنيد كه به نظر ميرسه كه اسنيپ زير شنل هم ميتونسته هري رو ببينه يا احساسش كنه.

در حالت دوم به نظر من نبايد زياد به مخمون فشار بياريم. چون شنل فقط به عنوان وسيله اي براي ارتباط دادن يه شخصيت جديد يا يه شخصيت حاشيه اي به متن اصلي داستان استفاده ميشه، رولينگ با اين كار شخصيتي رو كه پشت پرده پنهان بوده يا ما بهش اهميتي نميداديم رو رو ميكنه و باهاش داستان رو جلو ميبره. به نظر من در اين حالت بايد قضيه به ر.ا.ب مربوط باشه آخه با يه تيكه كاغذ كه اسم ر.ا.ب روش نوشته كه نميشه يه شخصيت رو تو داستان وارد كرد. بايد پيوند محكم و قديمي باشه. بايد وقتي كتابهاي قبلي رو ميخونيم هي فكر كنيم اون وجود داره نه اينكه يهو تو كتاب آخر به داستان وصله شده باشه.

[url=http://www.jadoogaran.org/modules/newbb/viewtopic.php?post_id=181728#forumpost181728

پیام زده شده در: ۱۴:۲۰ شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۸۵

مالدبر old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۰۶ سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۳:۱۴ چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۵
از همونجا که بقیه میایُن
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 319
آفلاین
اجناب آرتور ویزلی فرمودن که:
_ دامبلدور ب هری گفته که جیمز اونو بهش داده...
خوب دوست عزیز، دروغ که مالیات نداره! میتونسته دامبلدور به هری در اینمورد دروغ بگه! برای اینکه هری از بدش نیاد و به حرفاش گوش کنه.
ولی خداییش کتابا اینقدم پیچ نیست!

I Was Runinig lose

پیام زده شده در: ۱۳:۴۰ شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۸۵

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۲ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۵۸ یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1391
آفلاین
ممکنه اون حرف های دامبلدور بعد از خوردن معجون به قضیه ی مرگ لیلی و جیمز ربط داشته باشه ولی اگه خوب دقت کنید توی کتاب 3 تقریبا تمام اون اتفاق گفته شد ولدمورت رفته توی خونه بلافاصله جیمز رو کشته خواسته به دلیلی لیلی رو نکشه و صاف بره هری رو بکشه
فکر کنم این دیگه مشخصه من هر چی فکر میکنم متوجه نمیشم دامبلدور کجای این اتافقه یعنی مخفی شده و داره این جریان رو نگاه میکنه؟ چرا بعد از مرگ جیمز و لیلی و رفتن ولدمورت برمیگرده پیش هاگرید و هاگرید رو میفرسته دنبال هری؟ در حالی که میدونسته جون هری اینقدر در خطره؟ هری رو برای مدتی تنها توی اون خونه ول کرده؟ در مورد قضیه ی راز داری اگه دامبلدور اونجا بوده باید میفهمیده که پیتر راز دار پاتر ها بوده نه سیریوس در حالی که دامبلدور تا اواخر کتاب 3 یعنی 12 سال بعد فکر میکرده سیریوس خیانت کرده

فکر میکنم این دلیل ها نشون میده که دامبلدور حد اقل از زمان افسون وفا داری به بعد (دو روز آخر) جیمز و لیلی رو ندیده و ازشون خبر نداشته

پیام زده شده در: ۱۳:۲۷ شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۸۵

مك بون پشمالو

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۳:۳۰ پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۴۸
آخرین ورود:
۱۳:۱۳ سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۸۸
از پيش چو !
گروه:
کاربران عضو
پیام: 198
آفلاین
آقايون و خانما با اينكه من كلا در زمينه بحث هري پاتري بووقم ولي از ديشب تا حالا دارم به اين موضوع فكر مي كنم كه واقعا شنل جيمز پيش دومبول چي كار مي كرده ؟!!

وقتي تيكه هاي مختلف پازل رو ميذاري كنار هم به اين نتيجه مي رسي كه دومبول اون شب اونجا بوده . چون يه جا خوندم دومبول ميتونه اگه خودش بخواد غيب و ظاهر بشه !! (‌فكر كنم تو سايت خوندم .. تو مقالات ! ) ..
و اما نظر من .. به نظر من دومبول ميخاسته با طعمه قرار دادن جيمز و ليلي در آخرين روياروييش با ولدي اونو شكست بده .. در واقه يا ولدي بايد تو خونه ي پاترها نابود مي شد يا همه جادوگرا به فنا ميرفتن !!
بنابراين دومبول و جيمزو ليلي نقشه ميكشن اما دومبول نميخاسته اونا بميرن بلكه فقط طعمه باشن بره كشونده شدن ولدي به اونجا بخاطر پيشگويي !!
و اين موضوع ( كشته شدن جيمز و لي لي ) باعث عذاب وجدان ناجور دومبول شده .. ( كتاب شش بعد خوردن معجون ) ...
بنظر من اون معجون يه چيزي بوده مث بوسه ديوانه ساز.. چيزي كه باعث بيدار شدن اون عذاب وجدان تو دومبول ميشه ... ( منو جاي اونا شكنجه بده ! )‌
و اما من هنوز نمي دونم شنل جيمز پيش دومبول چي كار مي كرده ؟!

كلا با ولدي جيگر بيشتر موافقم تا بليز !!
منم حضور سبزمو در اي تاپيك اعلام مي كنم .. به ياد صحبت درباره كاور كتاب شش !!
كسي لينك صحبت راجع به كاور داره !

تصویر کوچک شده

رون ويزلي !

پیام زده شده در: ۱۱:۱۱ شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
در مورد نظر آنی مونی بگم که این امکان نداره چون دوازده سال بعد از قضیه شنل این پیوند بین هری و پیتر بر قرار شد .

در مورد نظر ارباب ولدی :
خوب من یکم در منطق نظر شما شک دارم . البته خوب اینم یه فرضیست ولی به نظر من یکم اشکال داره . مثلا خود من اصلا فکر نمیکنم که موضوع مرگ لیلی و جیمز به این مسئله ربط داشته باشه .

اول از همه که من نمیتونم اینجور فکر کنم که دامبلدور مخصوصا گذاشته لیلی و جیمز بمیرن . یا اونا رو مخصوصا در این حادثه گرفتار کنه اونم در حالی که حتی نمیدونه راز دار پاتر ها عوض شده و بدون اینکه حتی کوچکترین اطلاعی از نقشه پیتر داشته باشه . کلا این حرکات ارزشی از شخصیت بزرگی مثل دامبلدور به نظر من یکی که بر نمیاد .

دامبلدور فقط میخواست لیلی و جیمز جون سالم به در ببرن نمونشم در کتاب سوم که سیریوس راز دار پاتر ها بوده و دامبلدور برای امنیت بیشتر آن ها اصرار داشته تا خودش راز دار بشه اما جیمز میگفته به سیریوس اعتماد داشته . اگر دامبلدور میخواست لیلی و جیمز جونشونو فدا کنند پس دیگه چرا رازدار و اینا انتخاب کردند ؟ و شنل در اینجا چه نقش حیاتی داشته ؟

در مورد طلسم باستانی فکر میکنم باز یه اشتباهی رو شما مرتکبش شدید . اولا اگر اونا با تمام وجود اینو میخواستن پس دیگه چرا رفتن قایم شدن . دوم اینکه در اینجا مسئله یک طلسم نیست که شما مطرح میکنید بلکه دو طلسمه . یکی طلسمی که از مادر هری به هری منتقل شد . دوم طلسمی که دامبلدور اجرا کرد . این طلسم دامبلدور نبوده که باعث شده ولدمورت از بدنش خارج شه بلکه مصونیتی بوده که مادر هری به هری داده .

ضمنا اینم یادت باشه که همونجور که در خود همون اخبار هم گفته بود خود رولینگم بر این موضوع پافشاری میکرد که دامبلدور برای نامرئی شدن احتیاجی به شنل نداره . پس چرا وجود شنل در اینجا این همه ضروریه ؟ ما باید دونبال این رابطه باشیم . اونجوری که شما میگید دیگه شنل اصلا موضوع مهمی نیست !

بعد خوب باز این مسئلم برام مبهمه که چرا دامبلدوری ( توجه داشته باشید دامبلدور ) که ده سال جوان تر بوده خودش همونجا به ولدمورت حمله نکرده ؟ دامبلدوری که هنوز عکس العمل هاش کند نشده و به قول شما یه امتیاز بزرگ داره و اونم اینه که ولدمورت نمیدونه اون اونجاست ؟

قسمت آخرم من متوجه نمیشم پس چرا دامبلدور به هاگرید گفت هری رو برداره بیاره ؟ مطمئنن خودش میتونست این کار رو کنه کسی هم نمیتونست سوال پیچش کنه ؟

همچنین من فکر نکنم این کار از نظر عقلانی قابل آزمایش کردن باشه ؟ واقعا عجیبه ؟ و ضمنا یادت باشه در اینجا جادوی دامبلدور مطرح نبوده که باعث شده ولدمورت به این روز بیفته بلکه لی لی بوده . شاید اگر بخوای درصد بندی کنه که هر چند دفعه که ولدمورت به یه نفر حمله کنه اینجوری میشه بشه گفت یک در هزار ! تازه اینم نباید نادیده بگیریم که ولدمورت از این طلسم با خبر بوده فقط اونقدر هیجان زده بوده که از وجود این طلسم غافل مونده . من فکر نکنم دامبلدور چنین ریسک بزرگی رو متحمل بشه هر چند که این کا از شخصیت دامبلدور بعیده

نکته بعدی که باز نشون میده فرضیه شما غلطه اینه که نمیشه این مسئله رو فقط به اسنیپ ربط داد من یاد فیلم شوخی می افتم و برام عجیبه . یعنی در اینجا پای یک عالمه شخصیت میاد وسط :
1- سوروس که مخصوصا جای لیلی و جیمز رو به نفع دامبلدور لو داد .
2- پیتر که مخصوصا جای خودشو با سیریوس عوض کرد تا قضیه لو بره .
3- سیریوس بلک که این همه سال در آزکابان سکوت کرد .
4- لیلی و جیمز که جونشونو برای این عملیاتی که امکان موفقیتش یک در هزار هست فدا کردن .
5- دامبلدور که طراح تمام این نقشه بوده !!!
و در اینجا راز شنلم کاملا نادیده گرفته شده .

-------------------------

نظر خودم بیشتر در مورد آبرفوروثه ! اگر در کتاب پنج و شش دقت کنید میبینید که هفت هشت جا به طوری که اسمش گفته نشده ازش یاد شده و در بعضی از جاها ویژگی های مختلفش رو گفته . همچنین برای من عجیبه که چرا رولینگ باید بگه که صاحب هاگزهد برادر دامبلدوره ؟ حتما نکته ای وجود داره .

به نظر من جریان شنل هر چی که هست بر میگرده به زمان پیشگویی تریلانی در هاگزهد . البته ایدم کامل نیست ولی سعی میکنم به زودی کاملش کنم

ویرایش شده توسط بلیز زابینی در تاریخ ۱۳۸۵/۶/۲۵ ۱۱:۱۶:۱۸

پیام زده شده در: ۱۰:۳۷ شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۸۵

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۷ دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۴:۱۹ جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 4
آفلاین
من بیشتر با صحبت های آنی مونی و باسیلیسک موافقم.قضیه ای وجود داره در ارتباط با شنل ولی به این سادگیا نیست.اگه دامبل از اون شنل استفاده کرده تا با کمک کسی لرد رو نابود کنه پس چرا بعدا در نابود کردن جان پیچ ها از اون شخص استفاده نکرده پس نظر لرد تا اینجا باطله

پیام زده شده در: ۲:۲۴ شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۸۵

آرتور ویزلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۲۳ پنجشنبه ۵ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۵:۲۳ جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 390
آفلاین
خوب نظر هرکسی برای خودش محترمه
ولی بعضی چیزی رو نمی شه ندیده گرفت مثل :
1. توی کتاب 1 دامبی خدابیامرز گفت :
" من برای نامرئی شدن نیازی به شنل ندارم..."
پس شنل رو برای خودش نمی خواسته.
2. " پدرت قبل از مرگ این را در اختیار من گذاشت ... "
این نشون میده او شنل از گودریک هالو بر نداشته.

عاقلان دانند...

پیام زده شده در: ۱:۰۶ شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۸۵

مالدبر old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۰۶ سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۳:۱۴ چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۵
از همونجا که بقیه میایُن
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 319
آفلاین
شاید دامبلدور اون شنلو از خونه ی ویرون شده برداشته. دروغ که مالیات نداره!
اصلا مبهم ترین بخش کتابها، همین بخشیست که ولدمورت به خانه ی پدر و مادر هری میرود. اصلا آن زمان دامبلدور کجا بوده؟ از کجا میدانسته که این اتفاق به زودی خواهد افتاد، طوری که مک گوناگال را برای جاسوسی خاله ی هری فرستاده؟

I Was Runinig lose

پیام زده شده در: ۰:۳۹ شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۸۵

نجینیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۵۶ جمعه ۱۴ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۵:۲۵ شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۸۶
از venus
گروه:
کاربران عضو
پیام: 125
آفلاین
با توجه به صحبت های لرد میشه این نتیجه رو گرفت:

دامبلدور نقشه ی حساب شده برای نابودی لرد میکشه همونطور که لرد گفت ولی وقتی که افسون روی ولدمرت اثر میکنه دیگه فکر اینجاشو نمیکنه که لرد جانپیچ داشته.

و اگه کسی همراه آلبوس در زمان نابودی لرد بوده و از شنل استفاده کرده چرا در زمان نابودی هورکراسه توی غار همراهش نبوده!

اگه راب همراه آلبوس بوده پس چرا خود کشی میکنه چرا نمیجنگه تا بمیره

یه چیزی این وسط کمه فکر میکنم تا پیداش کنم

همیشه یه گیری وجود داره

Module Hammer System v. 4.0.0.118
Module Aftabeh System v. 3.0.2.512

مدیر سازمان معجون سازان قرن

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.