هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: مجله شايعه سازي!
پیام زده شده در: ۱۲:۲۱ سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۸۶

پروفسور کويیرل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۲ چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۵۷ چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱
از مدرسه جادوگری هاگوارتز
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 2956 | خلاصه ها: 1
آفلاین
کناره گیری کالین کریوی از انتخابات وزارت

در پی ازدواج این مرد آسلام و خوردن مهر زز بر پیشانیش، ایشان در خبری اعلام کردند دیگه فرصتی برای وزارت نخواهند داشت چون از این پس مجبورند به ارشاد جادوگران مجرد پرداخته و آنان را در چاه عمیق زوجیت پرتاب کنند و به آنان راه و رسم زناشویی، ظرف شویی، لباس شویی و... را بیاموزند.
همچنین ایشان اظهار کردند به دلیل کهولت سن همسرشان نمی توانستند ایشان را در منزل تنها بگذارند چون باید یکی میبود تا آنان را برای انواع جراحی های پلاستک شامل زیبایی، لاغری، کششی، خمشی و... به سنت مانگو همراهی میکرد; بنابراین گراپ را مجبور به استعفا کردند تا مراقب مادر هری پاتر باشد.
کالین کریوی پس از کناره گیری از تمام طرفدارانش درخواست کرد تا رای هایشان را به آبرفورث دامبلدور اعطا کنند چرا که وی باعث نجات فرزند همسرش شده است.
البته ناگفته نماند، آبرفورث دامبلدور، وزیر سحر و جادو نیز به خاطر این اتفاق، ازدواج و استعفا، اشک شوق و غم را همزمان با هم نثارشان کردند و به خاطر این کار نامعقول و معقول، تصاویرشان را به عنوان تشکر بر روی کارتهای قورباغه شکلاتی قرار دادند.

پیام زده شده در: ۲۲:۱۳ سه شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۸۶

استن شانپایکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۲۴ چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۸:۵۰ چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۱
گروه:
کاربران عضو
پیام: 440
آفلاین
به گزارش خبرگزاری شایعه
بیش از 20 نفر در اثر انفجاری که صبح امروز در دفتر کی از محفلی ها که خواست نامش فاش نشود کشته شدند
گفتنی است این حادثه زمانی رخ داد که جواتی از اعضایه آسلام برای زنده نگه داشتن نام آسلام با کمربندی حاوی نارنجک هایه حسین فهمیده ای وارد وزارت شده خود را می ترکاند
هنوز امار درستی از تلفات در دست نیست ولی یک مقام اگاه تعداد قربانیان را برابر زلزله ی بم می داند
همچنین یک شاهد عینی می گوید قبل از انفجار بمب چندین کارمند آسلامی که در وزارت بوده اند از محل خارج شده اند

ٌٌدر حال پاشیدن بذر

پیام زده شده در: ۱۳:۳۳ چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۶

حسن مصطفیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۰۶ پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۹:۵۳ چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۸۷
از درگاهان قشم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 41
آفلاین
قتل هوريس اسلاگهورن در دفتر كارش

طبق آخرين اخبار ارسالي از شايعه نيوز، هوريس اسلاگهورن، مردي كه تمامي اطلاعات در مورد جان‌پيج‌ها را به لرد تاريكي داده بود، امروز به طرض فجيعي به قتل رسيد.
خبرها حاكي از آن است، كه جسد بي جان هوريس را منشي ايشان در دفترشان پيدا كرده و فورا با 138.5 تماس گرفته است.
پليس جزئيات بيشتري از اين حادثه را فاش نكرده است.
اما خبرنگار شايعه نيوز با پرس و جو توانست نام مظنونين اين قتل را بفهمد كه به اختصار برايتان بازگو ميكنيم:

ايگور كاركاروف (همكار هوريس) مظنون شماره يك
پروفسور كوييرل (مدير مدرسه جادوگري) مظنون شماره يك
ماندانگاس فلچر (دزد باسابقه) مظنون شماره دو
بليز زابيني (رقيب هوريس براي تصدي سمت نظارت) مظنون شماره دو
لرد ولدمورت مظنون شماره دو

منتظر اخبار بعدي ما باشيد

پیام زده شده در: ۸:۳۷ چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۶

هوریس اسلاگهورنold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۰۲ سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۷:۴۴ شنبه ۷ مهر ۱۳۸۶
از گاراژ اجاس
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 130
آفلاین
ریشت را بیار.ریشه ات را درست میکنیم
اسلام و علیکم و رحمة ال.......
این نامه نوشته شد در سی و یکم مرداد-سال هشتاد و شش.برای آلبوس دامبلدور.او که ریش دارد و ریشه ندارد.ارتفاع ریشش نیم وجب کمتر از محاسن مرلین است و معروفیتش فرسنگ ها با ریش مرلین فاصله دارد.
اینجانب آیت المریلین،داش کالین کبیر،جوات بزرگ و همیشه در صحنه(و پشت صحنه)،شما را به مجلس شبانه ی بندری زنان عارفانه دعوت میکنم.بندری بزنید و به اوج بروید و ریش خود را به آسمان هفتم گره بزنید.
وقت آن رسید تا با گرایش به دین آسلام،جواتان را پیروز کنید.
مرلین یارتان میشود و آن دست سوخته شفا می یابد.یاد مرلین همچون کیمیاست و خاک را طلا میکند.
به ستاد بییاید و بنگرید گراپ را که بابا کرم میرقصد و آفتابه میچرخاند در مجلس بندری زنان
امضا:کالین کریوی

ویرایش شده توسط هوریس اسلاگهورن در تاریخ ۱۳۸۶/۵/۳۱ ۸:۴۳:۳۳

[url=http://www.jadoogaran.org/modules/article/view.article.php/2115/c29]هری پاتر و شاهنامه(به دست آمده ا�

پیام زده شده در: ۱۹:۰۹ دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۸۶

نیوت اسکمندرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۶ سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۶:۵۹ یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۸۶
از دور دست ....
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 198
آفلاین
با خلاصه شايعات با شما هستيم :
فعالترین عضو
آنتونيون دالاهوف با 11 راي

ناظر ماه
چوچانگ با 2 راي

بهترین نویسنده در مباحث هری پاتری
ليلي اونز با 5/5 راي

بهترین نویسنده در رول پلیینگ
نيوت اسكمندر با 9 راي

بهترین مدیر ماه
پروفسور كوئيرل با 1 راي

جادوگر ماه
كتي جيمز پاتر با 20 راي !!! ( به خاطر تاپيكش كه حذف شد )

ارزشی ترین عضو سال
بورگين با 23 راي

تنبل ترین عضو
هري پاتر با 5 راي

کم صبر ترین عضو
تيبريوس آگدن با 3 راي

کم کار ترین ناظر نقاد
خودم ... من كه ناظر نيستم با 4 راي

برترین بازرس عالی رتبه
پرسی ویزلی با 14 رای ( همه گریفندوری ) !

بیناموسی نویس ترین عضو
پرفسور کوییرل با 70000000 راي ( تمام كشور ) !

گل ترین عضو سایت
همه به غير از كو...و......ئيرل نيست . پس كيه ؟؟؟ به غير از هيچكي . ها...ها...ها .

پیام زده شده در: ۱۴:۱۵ جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۶

مورگان الکتوold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۳ شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۶:۳۰ چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۱
گروه:
کاربران عضو
پیام: 620
آفلاین
اجرای کنسرت برای حمایت از سفیدها!!!

آلبوس دامبلدور ، رهبر افراطی سفید ها ، اعلام نمود که به زودی کنسرتی برای حمایت از سفید ها و اظهار بیزاری از سیاهان اجرا می کنند.او اعلام نمود که در این کنسرت خود او نیز خوانندگی خواهد کرد و چند تن دیگر از اعضای پرسابقه ی محفل این کنسرت را اجرا خواهند کرد.

محفلی ها در مقابل این اقدام خاله بازی اعلام نمودند که:خونی که در رگ دومبل است ، هدیه به ماست!!!

و همچنین برخی از سران ارتش وایت تورنادو اعلام نمودند که در حین این کنسرت اقدام به فروختن شکلات ، برای مخارج ارتش خواهند کرد.

و در این میان لرد سیاه اعلام کرد:این دومبل بالاخره خودش و تمام محفل رو به خاک سیاه میکشونه ، با این کاراش!!!
تصویر کوچک شده

کالین کریوی وزیر جامعه ی جادوگری نیز عکسی از تمرین این کنسرت آماده کرده که به شرح زیر است:

از چپ به راست: سارا اوانز مسئول گیتار برقی،آلبوس دامبلدور خواننده، ریموس لوپین مسئول گیتار اسپانیش،لارتن کرپسلی مسئول طبل و دغل و غیره ی کنسرت

تصویر کوچک شده

ویرایش شده توسط مورگان الکتو در تاریخ ۱۳۸۶/۲/۲۱ ۱۴:۱۷:۵۰
ویرایش شده توسط مورگان الکتو در تاریخ ۱۳۸۶/۲/۲۱ ۱۴:۲۳:۴۷

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۸:۴۴ یکشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۸۶

بورگینold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۸:۴۸ دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۵۶ چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۸۷
از دژ مرگ
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 518
آفلاین
گفت و گو با پروفسور کوئیریل
هیکل قناص مجری میاد وسط و شروع به خوندن یک مقاله می کنه!
_ در ادامه خبر های امروز عصر ، ققنوس ، خبرنگار مجرب ما ، با پروفسور کوئیریل،دیرینه ترین دشمنش مقاله ای آماده کرده اند.با هم ببینیم!

صحنه در یک لحظه سیاه میشه و بعد تصویر یک پرنده قرمز رنگ و یک مردی که کت فراک پوشیده در صفحه نمایان میشه!

ققنوس: با سلام خدمت شما بینندگان عزیز. هم اکنون من در مقابل کوئیریل عزیز هستم.

پروفسور کوئیریل: خوب با سلام!امیدوار...

ققنوس:پروفسور من هنوز حرفی نزدم که شما حرفی بزنی خوب در رابطه با سایت کمی توضیح بدید!

پروفسور کوئیریل: البته! در مورد سایت باید به عرض برسونم که در حال پاشیدنه چون که آقای پاتر گفته اند نقل قول:
بودجه نداریم
. البته ما نمیخوایم یک راست سایت رو تعطیل کنیم ، زیرا که باعث تظاهرات کاربران میشه بلکه آروم آروم پیش میریم.این شعار منه " آروم آروم " پس بنا بر این آروم آروم پیش میریم تا آروم آروم بتونیم آروم آروم سایت رو بخوابونیم

ققنوس: خوب در مورد بزرگترین شایعه ای که هم اکنون بر سر زبان ها افتاده حرف میزنیم.قضیه ی پول بیشتر،رنک بهتر چیه؟

کوئیریل: والله شما باید بحث هایی که در مورد پول هست رو با آقای هری پاتر در میون بزارید!

ققنوس:خوب ، نوبتی هم باشه نوبت میرسه به یک خاطره!یک خاطره تعریف کنید... هرچند تمام خاطراتتون از آه و زجه کشیدن اعضا بعد از بلاک شدنه

کوئیریل:اوه بله! یک وقت فکر نکنید من متلک های شما رو متوجه نمیشم ها!خوب حالا یک خاطره رو تعریف می کنم که بسی جذابه! من از طرف عله عزیز ، به یک سفر خارجی رفتم ، حالا نمیخوام بگم رفته بودم آمریکا ، دیدم اونجا یک موسسه ی خیریه است ، دیدم چقدر خوبه برگشتم ایران

ققنوس: خوب خسته نباشید!
_ دوستان عزیز این بخش از خبر ما هم به اتمام رسید تا روزی دیگر ، خداوند یار و نگهدارتون!

ویرایش شده توسط بورگین در تاریخ ۱۳۸۶/۲/۹ ۱۸:۴۶:۴۸

پیام زده شده در: ۱۳:۱۶ شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۸۶

اش‌ویندرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۲ یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲:۵۹ چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۸۷
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 151
آفلاین
مصاحبه ی اختصاصی با هگرید

پیرامون مسائل داخلی جادوگران
گزارشگر:ماندانگاس

در هفته ی گذشته مصاحبه ای را با هاگرید انجام دادیم که به دلیل بی اهمیت بودن،با کمی تاخیر آن را در مجله چاپ میکنیم.

ماندانگاس:سلام.....برای شروع یه بیوگرافی از خودتون به ما بدید
هاگرید:میخوای نیمه غول بودنم رو مسخره کنی؟.چرا خودت رو مسخره نمیکنی؟آمار دزدی هات رو بریزم روی دایره؟

ماندانگاس:به سراغ سوال بعدی میریم.فعالیت شما در جادوگران چه شکلی بوده و چگونه خواهد بود؟
هاگرید:من یکی از خدایان جادوگران محسوب میشم.من خیلی خفن هستم.من حدود شش ماهی نبودم و الان بازگشتم تا سایت رو بترکونم.من جام آتش دارم.منو که میبینی اسمم هگره.خوب حس کنش.به خاطر خوب بسپرش.خوب حفظ کنش و حرف بیجا نزن.آره داداش من اینجا اینکارشم.

ماندانگاس: دقیقا کدوم یکی از کاربرا گفته که شما خدایی؟
هاگرید:پرفسور بینز بارها بهم گفته.یه چند باری هم ،بینز بهم گفت.پرفسور هم همیشه داره بهم میگه.علاوه بر اونا روح راونکلایی بار ها از من تعریف کرده و هندونه زیر بقلم گذاشته.

ماندانگاس:اینا که همه یه نفر هستند؟
هاگرید:سوال بعدی رو بپرس

ماندانگاس:بنابر اطلاعات موجود،شما به همراه یک فرد ارزشی که واقعا سطحتون رو آورده پایین،در میتینگ ها به مزه پرانی مشغولید.آیا بر مزه های خود اعتقاد دارید.
هاگرید:من خیلی انسان خشنی هستم و اصلا مزه نمیپرونم.

ماندانگاس:شما به نویسنده ی سال گیر دادید و گفتید که یه ارزشی رنک گرفته.بوقی بزنم ....ببخشید اشتباه شد
هاگرید:نه من همچین حرفی نزدم

ماندانگاس:پس چرا دماغت دراز شد؟
هاگرید:حرکت ژانگولری جدیده.....مرلین و سارا اوانز ،این حرکت رو به من آموزش دادند.....من گفتم که خیلی ها مثل هدویگ،اسکاور،آنیتا و ....در طول یک سال جادو کردند و این اش ،فقط در دو ماه آخر جادو کرد

ماندانگاس: باز هم دماغت دراز شد...شما که شش ماه نبودی.....چه شکلی همچین حرفی میزنی؟...از کجا میدونی که اش فقط دوماه اخر خوب نوشته.
هاگرید:بینز بهم گفت

ماندانگاس:آیا فکر نمیکنی که از این بینز ارزشی تر وجود نداره؟....آیا تا حالا یه پست غیر ارزشی، از این روح دیده ای؟
هاگرید:نمیدونم.....ولی حق دیگران بود این رنک.و من به جای ایشان از حقشون دفاع میکنم.

ماندانگاس:همین الان یه جغد برای هدویگ فرستادیم.جواب ایشان رو میخونم.
هدویگ:رنک اصلا برای من مهم نیست.

ماندانگاس:خیلی علاقه داشته باشی به بقیه هم جغد میفرستیم.
هاگرید:نه.....مشخصه که هدویگ داره دروغ میگه

ماندانگاس:خلاصه اینکه همه برای خودشون زبان دارند و نیازی نیست یه نفر مثل شما آتیش بیار معرکه بشه.گاها ممکنه اتیش بیار هم ،خودش بسوزه...به اون رفیقت هم بگو که خیلی ارزشیه

هاگرید به این حالت به سمت در دفتر رفت.قبل از خروج بینزرا بقل کرد و سپس خارج شد.

مصاحبه ی بعدی با پرفسور بینز خواهد بود.

ویرایش شده توسط اش ویندر در تاریخ ۱۳۸۶/۱/۱۸ ۱۳:۲۵:۰۳

[b][size=small][color=660000]گریه میکردم که کفش ندارم،یکی را دیدم ، پا نداشت[/c

پیام زده شده در: ۰:۴۳ چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۸۶

ممد زاده ی ممدآبادیِ مملی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۲۰ جمعه ۶ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۳:۴۵ دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۸۹
از یورقشاخر
گروه:
کاربران عضو
پیام: 65
آفلاین
روزنامه ی زرد ما در امروز:

خبرهای کوتاه و خواندنی:
ـ عبدل فینیگان، بازیگر معروف و قهار بالی ویزارد گوشی خود را از N.J 490 به N.J450 ارتقاء داد.
ـ فیلمهای عریان گرایانه ی ساراهنا آونزنا در فیلم "عشق بانمک" شاهکار سال بالی ویزارد در بازار به فروش میرسد.
ـ آلباسا پاچان سرما خورد.

اکران فیلمها:

ـ فیلم GhodFaker اکران نخواهد شد!
ـ منتقد: اکران خواهد شد!
ـ بارون: نخیر هم نخواهد شد!
ـ وینی: من کارگردانم هستم و میگویم خواهد شد!
ـ بارون اعلام کرد: مامان!
ـ عله وینی را بلاک کرد.

پوستر فیلم GhodFaker متشر شد.
عله: من لذت میبرم.

خبرهای داغ:
ـ سرژ تانکیان خودکشی کرد.
ـ سرژ تانکیان خودکشی نخواهد کرد.
ـ ابر پست وینی گانیتی در مجله ی شایعه سازی پاک شد!

We'll Fight to Urgs mate, so don't shock your gecko!

پیام زده شده در: ۲۱:۲۶ سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۸۵

آنتونین دالاهوف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۴ دوشنبه ۳ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۱۱ شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹
از کره آبی
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 2608
آفلاین
لرد در ایران!
در این بخش مجله تصمیم گرفته ایم گزارشی از سفرهای تبلیغاتی لرد در اقصی نقاط جهان را باستحضار شما برسانیم.
لرد ولدمورت در راستای جذب نیرو در ارتش مرگخواران سفرهائی را به گوشه و کنار دنیا داشته اند.
ایشان در اخرین سفر به ایران رفته اند و در جمع میلیونی طرفدارانشان فرموده اند:
در دیداری که من از سایت جادوگران داشتم متوجه شدم که طرفداران زاید الوصفی در ایران دارم بنابراین تصمیم گرفتم در امروز که مصادف با عید نوروزی شما میباشد بهتون لطف کنم/بر سرتان منت بزارم و به ایران بیایم و دم عیدی یه حالی بهتون بدم!و متنی را که بمناسبت عید برایتان تدارک دیده ام بدین شرح قرائت فرمایم:
اینجانب لرد ولدمورت معروف به لرد سیاهخرسندم که در اینجا اعلام کنم:سال نو را به خودم تبریک میگویم و امیدوارم بهترین سال عمرم را پیش رو داشته باشم تا چش دشمنام بترکه/از حدقه بزنه بیرون...
این بیانات لرد با ابراز علاقه و دست زدن های پرشور مرگخواران همراه شد ولی از جادوگران ایران صدائی در نیامد که نیامد...
ناگهان پس از چند دقیقه شخصی که بنابر شهادت افراد حاضر شباهت زیادی به عله داشت فریاد زنید:بزنید و جادوگران هم با مقدار متنابهی گوجه فرنگی لرد را زیر پوشش محبت خود قرار دادند!
...لرد که قیافه ای بمراتب دخترکش تری پیدا کرده بود دیگه قاط زد و فرمود:بگیرید این رعیت های پدر سوخته را...و در اینجا بود که مراسم با مشایعت صمیمانه و همراه با کروشیو مرگخواران به پایان رسید...
بنابر گزارشی دیگر لرد سیاه پس از مراجعت از ایران مستقیما به چین رفتند و در انجا اعلام کردند:
از این به بعد هر کی تو این خراب شده مار بخوره ایشالا تو گلوش گیر کنه...از حلقومش پائین نره...ایشالا جز گلو بزنه...کارد بخوره به اون شکمش...اصلا بفهمم از این به بعد کسی مار یا مشتقاتش شامل:مارمولک...مارماهی..میلمبونه میدم همین نجینی بخورتش..
طبق اطلاعات ما مارها یکی از متحدان اصلی لرد میباشند که
ایشان نسبت به انها تعصبی عمیق دارند و میتوانند به زبان انها تکلم کنند...
لرد پس از این دیدارها به جنگلهای امازون نقل مکان کردند تا در جلسه سالانه مارها حضور به بهم برسانند.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.