هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: جادوی حقیقی چیست ؟
پیام زده شده در: ۱۸:۵۲ دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۸۷

آرمینتا ملی فلوا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۹ جمعه ۲۶ مهر ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۳:۰۶ شنبه ۲۱ دی ۱۳۸۷
از تالار اسلیترین
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 20
آفلاین
همون طور که مالی گفت منم بر این اعتقادم که جادو در دنیای واقعی هم وجود داره ولی نه دقیقا به طرز رولینگ. جادوی رولینگی چیزی فراتر از یک شعبده بازی و ... هست اما جادویی که در دنیای واقعی وجود داره زمین تا آسمون فرق داره و در واقع نمیشه به اون گفت جادو!

پیام زده شده در: ۱۲:۲۳ جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۸۷

مالی ویزلی old45

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۷ یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۳:۵۹ پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۱
از بارو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 86
آفلاین
در این جهانیکه ما در آن زندگی می کنیم جادو هم وجود دارد اما فکر نکنم مثل این جادویی که رولینگ در سری داستانهای هری پاتر به وجود اورد خیلی از افراد هستند که به خاطر جادوی انسانی زندگی شون از بین رفته
اما به نظر من جادوی حقیقی چیزی است که بین عقل و عشق است

دارنده یه صد آفرین و یه ده آفرین تو انشاء از تدی

تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱:۰۳ جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۸۷

نیمفادورا تانکسold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۳۸ سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۲۱:۲۹ جمعه ۲۲ آذر ۱۳۸۷
از خانه گريمالد
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 55
آفلاین
جادو وجود داره و بزرگترينشم تو دنيا عشقه.
ولي عشق جادويي نيست كه منو تو بسازيمش .
خودش خودشو ميسازه و تو وجود منو تو جا ميگيره .

ما چیزی رو داریم که ولدمورت نداره!؟
چیزی که ارزش جنگیدن رو داره!
:mama:

پیام زده شده در: ۱۷:۱۱ پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۸۷

ریچارد الدور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۰۲ یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۹:۰۹ یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۸۷
گروه:
کاربران عضو
پیام: 7
آفلاین
خوب ما معجزه در دنیا به فراوانی داریم اما جادو هم کمی وجود دارد
بزرگ ترین آن ها عشق است هیچ جادویی مانند عشق قدرت ندارد این حرف من تقدیم به تمام عاشقان دنیا سپس اکتشافات و اختراعات انسان دیگری علم بعدی برخورد و حرف های خوب واز نظر من اخری احترام و ایمان و سلام دادن

من از یک درد بی درمون تو از اعجاز می گوئی

من از کنج قفس اما تو از پرواز می گوئی

من

پیام زده شده در: ۲۰:۰۰ دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۸۷

مری فریز باود

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۴۴ چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۳:۲۹ جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵
از زیر عذاب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1014
آفلاین
خوب منم فکر نکنم که جادو وجود داشته باشه این چیزیه که تو داستانها درست میکنن .
من فکر میکنم که نیروهایی که هر انسانی داره شاید برای خودش جادو به حساب بیاد

خداحافظی در اوج یا خروج فوج فوج... مسئله این است!

پیام زده شده در: ۱۲:۵۲ دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۸۷

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۲۲ جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۳:۳۹ جمعه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 2
آفلاین
جادوي حقيقي وجود داره ولي نه انجوري كه هري پاتر امده نيست يعني با چوب نيست ولي با رياضتي كه بعضي از افراد تحمل مي كنند قدرت روحشونو به دست مي گيرند واين روحشونه كه بعضي كارهاي خارقالعاده رو انجام ميدن

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۰:۵۷ دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۸۷

پروفسور وريديان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۴۹ جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۰:۳۱ چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۸۷
از دره ی جادو
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 15
آفلاین
با سلامی دوباره
همونطور که بعضی از دوستان گفتند که جادو هست و خواهد بود.خب این درست است.اما یه مقداری فرق داره.یعنی اونجوری نیست که یه عده ای خوب باشن و یه عده ای بد...البته نمیتونم انکار کنم که در همه چیز بد و خوب وجود دارد,اما نه به این صورت.کلا جادو عملی است غیر اسلامی(مخصوصا طلسمات,حتی آنهایی که برای آشتی به کار میبرند)
مسیحی ها عقیده دارند که جادوگر کسی است که ریشه ی خودش رو به ریشه شیطان پیوند زده!!!(قضاوت با خدتون)
اما جادو و طلسمات از نظر اسلام:
متافيزيك و طلسم(منابع حدیث)
نویسنده: دكتر مطلّب برازنده

امام علي(عليه‌السلام): هركه‌چيزي ‌از جادو بياموزد، كم ‌يا زياد، كافر است ‌و پايان ‌عهد او با پروردگارش ‌باشد و كيفرش ‌آن ‌است ‌كه ‌كشته ‌شود مگر توبه ‌كند. ميزان الحكمه، ص2413،ح8333
امام علي

(عليه‌السلام): چشم‌زخم ‌و طلسم ‌و جادو و فال ‌نيك ‌زدن ‌واقعيت ‌دارد، اما فال ‌بد زدن ‌و سرايت(بدي) واقعيت ‌ندارد. ميزان الحكمه، ص2413،ح8334
امام علي

(عليه‌السلام): منجم‌مانند كاهن ‌است ‌و كاهن‌مانند جادوگر و جادوگر مانند كافر و كافر در آتش ‌است. ميزان الحكمه، ص2413،ح8335
زني خدمت رسول خدا

(صلي‌الله‌عليه‌وآله‌وسلم) آمد و عرض كرد: اي‌رسول ‌خدا! شوهري ‌دارم ‌كه ‌با من‌تند است ‌و من ‌كاري ‌كرده‌ام(جادو و جنبل) كه‌با من‌مهربان ‌شود؟ رسول ‌خدا(صلي‌الله‌عليه‌وآله‌وسلم) فرمودند: واي‌بر تو! دينت‌را تيره ‌كردي! نفرين‌فرشتگان ‌نيك ‌بر تو باد اين‌جمله ‌را سه ‌بار فرمودند:«نفرين ‌فرشتگان ‌آسمان ‌بر تو باد! نفرين‌فرشتگان ‌زمين‌بر تو باد.» ميزان الحكمه، ص2413،ح8336
امام علي

(عليه‌السلام): چشم‌زخم‌، دعا و افسون، جادو و فال ‌خوب ‌زدن ‌حقيقت ‌دارد، اما فال ‌بد و واگيري ‌حقيقت ‌ندارد. ميزان الحكمه، ص4491،ح15586
پيامبر خدا

(صلي‌الله‌عليه‌وآله‌وسلم): ـ فال ‌بد زدن‌، شرك ‌است. ـ از ما نيست ‌كسيكه ‌فال ‌بد زند يا برايش ‌فال ‌بد زده ‌شود(به ‌فال ‌بد ‌ديگران ‌نسبت ‌به‌خود اعتقاد داشته ‌باشد)، پيشگويي ‌كند يا برايش‌پيشگويي ‌شود، جادو كند يا برايش ‌جادو شود(به ‌پيشگو و جادوگر مراجعه ‌كند) ـ كفارة ‌فال ‌بد توكل ‌است.‌ ميزان الحكمه، ص3345،ح11336،11339و11346

امام صادق(عليه‌السلام): تأثير فال ‌بد به‌خودت ‌بستگي ‌دارد: اگر آن ‌را آسان ‌بگيري‌آسان ‌مي‌شود. اگر سخت‌بگيري ‌سخت‌مي‌شود و اگر آن‌را به ‌چيزي‌نگيري ‌چيزي ‌نخواهد بود. ميزان الحكمه، ص3345،ح11345
امام صادق

(عليه‌السلام): در پاسخ ‌به ‌سؤال ‌محمدبن‌يحيي‌خثعمي ‌كه‌پرسيد: آيا علم ‌نجوم ‌حقيقت ‌دارد؟ ( فرمودند: ) آري، او مي‌گويد: عرض ‌كردم: آيا روي ‌زمين ‌كسي ‌است ‌كه ‌علوم ‌نجوم ‌بداند؟ فرمودند: آري، در روي ‌زمين ‌كساني ‌هستند كه ‌علم ‌نجوم ‌بدانند. ميزان الحكمه، ص6235،ح20017
امام صادق

(عليه‌السلام): در پاسخ ‌به ‌سؤال ‌از علم ‌نجوم: آن ‌علمي ‌از علوم‌پيامبران ‌است. راوي ‌مي‌گويد: عرض ‌كردم: آيا علي‌بن‌ابي‌طالب(عليه‌السلام) آن ‌را مي‌دانست؟ فرمودند: او عالمترين ‌مردم ‌به ‌اين ‌علم ‌بود. ميزان الحكمه، ص6235،ح20018
امام علي

(عليه‌السلام): هر قرآن‌داني‌، اگر شمه‌اي ‌از دانش‌نجوم ‌بداند. بر ايمان ‌و يقين ‌او افزوده ‌مي‌شود. حضرت ‌سپس‌اين ‌آيه ‌را تلاوت ‌كردند:«همانا درگردش‌شب ‌و روز» ميزان الحكمه، ص6235،ح20020
امام صادق

(عليه‌السلام:( به‌امام ‌صادق(عليه‌السلام) عرض‌شد: در بين ‌مردم ‌چنين ‌شهرت ‌دارد كه‌پرداختن ‌به‌علم ‌نجوم‌حرام ‌است ‌و به ‌دين ‌انسان ‌آسيب‌مي‌رساند. حضرت‌فرمودند: چنان ‌نيست ‌كه ‌مي‌گويند، به ‌دينت ‌آسيب‌نمي‌رساند. سپس‌فرمودند: شما به‌موضوعي ‌مي‌پردازيد كه ‌زياد آن ‌دست‌نيافتني ‌و اندك ‌آن ‌هم ‌كارآيي ‌ندارد. ميزان الحكمه، ص6235،ح20021

امیدوارم کمی تفاوت بین جادوی هری پاتر رو با جادوی واقعی تشخیص بدبد

بر سنگ مزارم بنويسيد:
در زندگي بارها بالهايم را گشودم تا همچون پرنده اي

Re: جادوی واقعی چیست؟
پیام زده شده در: ۱۸:۲۱ شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۸۷

پروفسور وريديان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۴۹ جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۰:۳۱ چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۸۷
از دره ی جادو
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 15
آفلاین
ممنون از همه دوستانی که نظر خودشون رو در باره جادو اعلام کردند...
به نظر من جادو چیزی فراتر از این هاییست که در فیلم های هری پاتر مشاهده کردیم.جادو به ذات آدم برمیگرده,به نظر من همه یه قدرتی در وجودشون دارند!!!در همون روز اولی که متولد میشویم یه نیرویی در تمام ما انسان ها وجود دارد.و مهم این است که بتوتنیم اوون نیرو رو بشناسیم و اون رو به مقاطع بالاتر ارتقا بدهیم. پس جادوگری این نیست که یکی یه ورد بگه دنیا از این طرف به اون طرف بشه!!!نه منظور من این نیست که چنین چیزی نیست,هست اما تقریبا متفاوت تر با چیزی هست که در فیلم های هری پاتر مشاهده میکنیم.
من در طی ماه ها مطالعه کتاب های تاریخجه جادوگری و طلسمات و همچنین مدت ها پرسه زدن در اینترنت و بالا و پایین رفتن از اون و مطالعه تقریبا ده ها جلد کتب خطی...فهمیدم جادو چیزی نیست که با یک ورد یا حتی با یک چله نشینی ضاحر بشه و کار کنه...اما اگر فکر کنید منظورم من جادویی باشه که از راه شیطان و شیطان پرستی به وجود بیاد!!!اون نه تنها خیلی دشوار است بلکه هیچ قدرتی در برابر قدرت جادوی الهی نداره...البته قدرت الهی اسمش جادو نیست اسمش عرفان است.....
خوب...نظر من در یک جمله در باره ی جادو این است که:
"اگر بخواهیم وقت پر ارزش خود را برای آموزش جادو بگذاریم,من با تحقیقاتی که کردم بهتر است اون رو در راه خدا و دینمون بگذاریم"

شاید شما هم با خدتون بگید که دین چیه....این مسائل خیلی نمیدونم کریشه ای هست و ..........
خب حق هم دارید دین در روزگار ما به جلوه ای نمایش داده میشود که انگار همه اش فقط حجاب.حرف نزدن و رابطه نداشتن با جنس مخالف و .....(خودتون بقیه اش را میدانید)اما دین چیزی فراتر از این هاست .....
و سخن آخر:
آیت الله قاضی طباطبایی میفرمایند:هر کس نمازش را اول وقت بخواند.اگر به جایی نرسید.بر من لعنت بفرستد

بر سنگ مزارم بنويسيد:
در زندگي بارها بالهايم را گشودم تا همچون پرنده اي

پیام زده شده در: ۱۶:۳۴ شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۸۷

تایبریوس مک لاگنold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۰۴ سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۲۱:۱۶ سه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵
از پیاده روی با لردسیاه برمیگردم
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 314
آفلاین
*اول به فنرير بگم به نكته ي خوبي اشاره كردي: احساسات، ولي اين احساسات عالي هم خوب هم بد، به عشق ارتباط پيدا ميكنند. مثل كتاب محفل ققنوس كه هري درر وزارت پر از حس درد ميشه و ميگه اگه بميرم سيريوس رو ميبينم...

*و به نظر من جادو همه ي اون چيزي نيست كه در كتاب هاي هري پاتر به اون اشاره شد. هري پاتر در دنياي جادويي به وقوع پيوسته و لي جادو خيلي وسيع تر و عالي تر از يه ورد اكسپليارموس يا خطرناك تر از سكتوم سمپرا و اون سه ورد ممنوعه است.

در كنار درياچه ي نقره ايي قدم ميزنم
و با بغضي که مدتهاست گلويم را ميفشارد، رو به امواج خروشانش مي ايستم
و در افق،
طرح غم انگيز نگاهش را ميبينم،
كه هنوز هم اثر جادويي اش را به قلب رنجورم نشانه ميرود..
كه هنوز نتوانستم مرگ نا به هنگام و تلخش را باور كنم..
كه هنوز بند بند اين تن نا استوار به نيروي خاطره ي لبخند اوست كه پابرجاست..
با يأس يقه ي ردايم را چنگ ميزنم و در برابر وزش تند نسيم،
وجودِ ويرانم را از هر چه برودت و نيستي حفظ ميكنم..
از سمت جنگل ممنوعه، طوفاني به راهست
و حجم نامشخصي از برگ و شاخه ي درختان مختلف را به اين سو ميآورد..
اخم ميكنم تا مژگانم دربرابر اين طوفان،
از چشمان اشكبارم محافظت كند..
شايد يك طوفان همه ي آن خاطره ي تلخ را از وجودم بزدايد..

پیام زده شده در: ۱۴:۴۷ شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۸۷

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۲۲ جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۳:۳۹ جمعه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 2
آفلاین
تا منظور از جادو چي باشه تردستي يا جادويي كه واقعآ بشه باش انساني رو از بين برد

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.