هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: نقد فيلم هري پاتر و جام آتش
پیام زده شده در: ۱۲:۳۲ پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۸۵

هپزيبا اسميتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۴۸ چهارشنبه ۱ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۵۱ چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۸۸
از از جهندم سياه همسادتونم نمي شناسي؟؟؟؟؟؟
گروه:
کاربران عضو
پیام: 998
آفلاین
فيلم هري پاتر يا هر فيلمي كه آدم قبل از ديدنش كتاب هاش رو خونده باشه هيچ وقت خوب از آب در نمي ياد چون وقتي كتاب رو مي خوني خودت توي ذهنت فيلمش رو مي سازي و توقع داري فيلم ساخته شده مثل تفكرات تو باشه به خاطر همين شايد آدم از بعضي صحنه ها خوشش نياد يا از حذف بعضي ها ناراحت شه ولي هري پاتر و جام آتش خوب تقريبا خوب بود اگه طرف هاليودي فيلم رو در نظر نگيريم صحنه ها رو خوب به نمايش گذاشته بود گرچه من موقع تماشاي فيلم خيلي تو بحر داستان نبودم و سطحي نگاه مي كردم شايد يه مورد از اشكال ها همين باشه . در ضمن خيلي از صحنه ها هم حذف شده بود كه واقعا جالب بودن . ولي نسبت به فيلم هاي قبلي اگه رنگ فيلم سوم روشن تر بود (نور پردازي )‌ من اول سه رو قبول داشتم اما الان فكر مي كنم چهار خوب بود . صحنه مبارزه هري با ولدمورت و اونجايي كه هري تصميم مي گيره با ولدمورت بجنگه بهترين صحنه از نظر من بود .

پنهان شده ام

پشت ابر چشمهايم...

باران در اتاق من است...

خالي هاي اتاقم را

از تصوير زنده ي نامش پر مي كن

پیام زده شده در: ۸:۱۶ سه شنبه ۱ فروردین ۱۳۸۵

زاخاریاس اسمیت(old)

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۴۷ دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۶:۰۱ شنبه ۱۵ دی ۱۳۸۶
از نميگم تا تو خماري بموني ...!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 138
آفلاین
با مونتاگ موافقم ..
اين طور كه تو مصاحبه پيتر جكسون خوندم او براي نوشتن فيلم نامه هري پاتر 3-4 سال به شدت كار كرد به طوري كه ارباب حلقه ها يا پوست و خونش عجين شد تا تونست اون اثر ماندني رو باقي بزاره
ولي در مورد هري پاتر ما عملا ميبينيم كه كمپاني وارنر براس فقط به فكر كسب درآمده كه اگه اين طور نبود ما بايد شاهد فيلم هايي رويايي و به ياد ماندني از هري پاتر ميبوديم

كسي كه كوههاي شامخ را زير پا ميگذارد ، به همه شدايد اعم از شوخي و جدي ميخندد .

پیام زده شده در: ۲۰:۳۳ دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۸۴

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۲ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۵۸ یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1391
آفلاین
بیل جان حق با شماست
ولی در باره ارباب حلقه ها تا جای که من میدونم حدود 3 سال وقت برای نوشتن فیلمنامه شده
ولی توی هری پاتر 4 تنها چیزی که به نظر میاد اینه که فقط میخواستن یه چیزی بدن بیرون که سودشو ببرن و موفق هم شدن
چون انصافا داستان رو نمیشه توی کمتر از 4 ساعت فیلم کرد
به نظر من عوامل کار اومدن برای سرپوش گذاشتن برای این کسری ها از جلوه های ویژه زیاد کمک گرفتن

پیام زده شده در: ۱۹:۴۳ دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۸۴

بیل ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۳ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۰۳ دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵
از The Burrow
گروه:
کاربران عضو
پیام: 597
آفلاین
بزرگترین مشکل فیلم این بود که به نمایی کوتاه و سریع از وقایع فیلم بسنده میکرد و آن هم فقط وقایع اساسی نه همه وقایع مهم. اگر کسی کتاب را نخوانده باشد فیلم به هیچ عنوان مفهوم نیست.

عنوان «Drastic Plot Changes» در میان منتقدین به حالتی گفته می شود که در فیلم وقایع یا جایگزاری شخصیتها به گونه ای تغییر یابد که جهت و تم اصلی داستان تغییر یابد. به زبان ساده فیلنامه نویس و کارگردان تا آن حد مجاز است در خط سیر اصلی داستان تغییر ایجاد کند که به احساس کلی که خواننده داستان داشته صدمه ای نزند. در سری فیلمهای هری پاتر از ابتدا این اتفاق افتاد و در فیلم 4 به نهایت خود رسید.

من اصلا نمی توانم باور کنم که دامبولدور در فیلم و کتاب یکی هستند یا حتی به هم نزدیک هستند؟ بزرگی و حکمتی که دامبولدور در کتاب دارد، در فیلم کاملا گم شده. همین موضوع در مورد ولدمورت هم صادق است؛ ارباب تاریکی، حکومت ترس و ... کجای بازی این ولدمورت به این چیزها می خورد. بیشتر به بدهکاری می ماند که طلبکار او را زندان انداخته و حالا میخواهد انتقام بگیرد. مد آی مودی چطور؟ هری، مالفوی، ورم تیل و... چطور؟ هیچ کدام همان شخصیت کتاب نبودند.

قسمتهای جدی داستان دست خوش تغییرات و جرح و تعدیل جدی شده. بگمن، دورسلی ها، لسترانژ، الفها کلا حذف شده اند. نقش سیریوس، اسنیپ و کارکاروف تقریبا حذف شده.

ممکن است بعضی دوستان صحبت از محدودیت مالی و زمانی فیلم بکنند. در جواب این دوستان باید بگویم که ارباب حلقه ها داستان بسیار بلندی است با پیچیدگیهایی بیش از هری پاتر، اما پیتر جکسون توانست از آن یک فیلم خوب بسازد. مشکل مجموعه هری پاتر، رویکرد غلط سازندگان و فیلمنامه نویس این مجموعه است.

Soon we must all face the choice
between what is right and what is easy

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۴:۰۲ دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۸۴

حسن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۶ یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۴:۴۶ جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹
از ايا لات متحده ي قزوين
گروه:
کاربران عضو
پیام: 174
آفلاین
نقل قول:
خوب این فیلم نسبتا از فیلمای دیگه ی هری پاتر بهتر بود .
اما همه چی خیلی تند انجام میشد ؛ مثلا ورود فرستادگان مدارس دیگر و انتخاب قهرمانان خیلی تند انجام شد و آلبوس دامبلدورم تو فیلم خیلی قاطی بود انگار دعوا داست .
خب اخه چرا وینکی یا بگمن تو فیلم نبودن ؟؟!! اونا از شخصیت های مهم داستان بودن یا چرا همش پسر کراوچ قیافشو نشون میداد مثلا موضوع اون سکرت بودا !!!!

به نظر من فيلم فوق العاده به درد نخوري بود
البته در مقايسه با ساير فيلم هاي مجموعه و كتاب شاهكار رولينگ
فيلم بسيار خلاصه و شسته رفته بود
در قبرستان از صحبت هاي لرد سياه كه از مرگخواراش گله منده كه چرا فراموشش كردن خبري نيست
به علاوه چند تا صخنه هم از خودشون به فيلم اضافه كردن مثل تعقيب دم شاخي هري را
خيلي از ديالوك هاي جالب حذف شدن
به نظر من كاراي كريس كلمبوس تا حالا از همه قابل قبول ترن
لا اقل اون به كتابا وفاداره

I just Love Baran Kosari
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۳:۱۵ یکشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۸۴

دینا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۳۸ سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۱:۳۶ جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۸۵
از هفت آسمان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 9
آفلاین
سلام من تازه عضو شدم این اولین تایپیکیه که نظر میدم
به نظر من این فیلم از فیلم های دیگه بهتر بود اما بهتر هم میتونست باشه دن و روپرت واما هم از فیلم های دیگه بسیار بهتر بازی کردن

سلام!
ببین دوست من! تو این سایت که معلوم نیست سرش چیه و تهش کجاست..! من میگم بهت اگه میخوای پستت بعدا حالا توسط هرکی مثلا خودم پاک نشه یه خورده بیشتر توضیح بده! مثلا نکات منفیشم بگو! چون اینجا نقده نه تعریف از هری پاتر!

ویرایش شده توسط چو چانگ در تاریخ ۱۳۸۵/۱/۱ ۰:۳۶:۵۹

پیام زده شده در: ۱۱:۵۱ یکشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۸۴

نیما

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۹ یکشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۲۷ سه شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۵
از دره گودریک
گروه:
کاربران عضو
پیام: 2
آفلاین
بچه ها به نظر من جام آتش خیلی باحال بود فقط یه ذره کم شده بود ولی خب بلاخره نمی شد از اینم بیشترش کرد ولی بین فیلم های هری پاتر از همه شون قشنگ تر بود ... در ضمن من عضو جدید سایت هستم ها .................

هوم...اگه میشه سعی کن از این به بعد یه خورده هم توضیح بده...مثلا چه جنبه هایی رو پسندیدی یا از کجاها بدت اومد...از اینجور چیزا دیگه!

ویرایش شده توسط چو چانگ در تاریخ ۱۳۸۴/۱۲/۲۸ ۱۳:۰۱:۵۵

نقل قول:
محفل ققنوس

پیام زده شده در: ۱۱:۲۴ یکشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۸۴

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۲ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۵۸ یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1391
آفلاین
فیلم رو میشه از چند نظر برسی کرد
از نظر جلوه های ویژه فیلم خیلی عالی شده بود تقریبا توی همه ی صحنه های فیلم جلوه های ویژه کامپیوتری استفاده شده بود

روند اصلی داستان هم خیلی خوب بود درسته که مثل کتاب نشده بود و باید توجه داشت که هیچ فیلم سینمایی نمیتونه مثل کتاب بشه مهمترین علتش هم اینه که توی کتاب شما نوشته ها رو میخوننین ولی توی فیلم شما تصویر رو میبینید همینطور که نمیشه یه تصویر رو به حرف زدن و نوشتن تو صیف کرد یه متن رو هم نمیشه به طور کامل به صورت تصاویر در آورد
ولی چند تا مشکل هم داشت
که شاید مهمترینشون کمرنگ بودن نقش سیریوس و ریتا توی فیلم بود

راستی استیرنج جان یه آمار بده ما هم بریم دی وی دی رو بگیزریم

پیام زده شده در: ۱۸:۱۶ شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۸۴

فرد ویزلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۴۱ شنبه ۲۴ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۳۸ یکشنبه ۵ شهریور ۱۳۸۵
از nashenakhteh
گروه:
کاربران عضو
پیام: 169
آفلاین
شما ناظر ها چه بد اخلاقید(کم مونده آدمو قورت بدین)
من نمی دونستم که باید همه ی صفحه ها رو بخونم من معمولا" فقط صفحه ای رو که اول باز می شه می خونم

خب آدم عصبانی میشه ... کاریشم نمیشه کرد ؛ همه ش نمیشه که ما مدارا کنیم ! یکمم شما با ما بسازید !
به هر حال وقتی صفحه جدید کارشو شروع میکنه صفحه های قبل از بین نمیرن ریتا جان . سعی کن صفحات قبلم بخونی و نظر جدید بدی نه نظر های قبلی رو تکرار کنی !

ویرایش شده توسط هرپوی کثیف در تاریخ ۱۳۸۴/۱۲/۲۷ ۲۲:۴۶:۳۹

عضو ارتش قدرتمند وایت تورنادو
[img]http

پیام زده شده در: ۱۷:۳۰ شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۸۴

فرد ویزلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۴۱ شنبه ۲۴ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۳۸ یکشنبه ۵ شهریور ۱۳۸۵
از nashenakhteh
گروه:
کاربران عضو
پیام: 169
آفلاین
به نظر من فیلم 4 افتضاح ترین فیلمشون بود چون اصلا" شباهتی به کتاب نداشت (فکر کنم اون خودش یه کتاب دیگه بود )
به قول دوست عزیزمون(دیوید گرنجر) هری وقتی از خواب پا شد تو خونه ی دورسلی ها بود نه توخونه ی ویزلی ها و یا مثلا" اون قسمت از کتاب که ویزلی ها از دود کش می اومدن تو خونه ی دورسلی ها به کل حذف شده بود!!!!!!!!

ریتا جان اگه بری صفحه های قبول ببینی متوجه میشی که لااقل 10 بار دیگه ملت این نظرو دادن . پس اگه میشه دلیل این رو که باز این حرفو تکرار میکنی بگو . :: هرپو

عضو ارتش قدرتمند وایت تورنادو
[img]http

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.