هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: فوج چگونه از موضوع جاسوسهای دامبلدور خبر داشت ؟
پیام زده شده در: ۱۹:۰۴ پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۸۶

فرشید

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۹:۳۲ چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۶
از Mount Moriah
گروه:
کاربران عضو
پیام: 46
آفلاین
من می گم وقتی فاج از واژه"جاسوس ها" استفاده می کنه این لزوما بدین معنا نیست که محفل بیش از یک جاسوس در بین دشمن داشته، شاید دامبلدور (یا حتی خود فاج) برای اینکه دشمن رو گمراه کنه تعداد جاسوس ها رو دقیق نمی گفته یا اینطور نشون می داد که بیش از یک جاسوس دارند.

تصویر کوچک شدهتصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۳:۴۶ چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۸۶

مونالیزا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۸ پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۰۸ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰
از گودریک هالو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 823
آفلاین
من نمیفهمم که چرا باید انقدر موضوع پیچیده بشه ما قرار هست در این مورد صحبت بکنیم :
محفل تا قبل از سقوط ولده مورت بیش از 1 نفر( اسنیپ) جاسوس داشته؟ اصلا فوج چطور از این موضوع اطلاع داشته؟ منظور فوج از یکی از جاسوسها، اسنیپ بوده؟ پس تعدادی از جاسوسها کیا هستند؟

ببینید این برای اینکه مفهوم جاسوس رو بهتر بفهمیم :
فرهنگ عمید :
جاسوس : خبرکش، خبرچین، جستجو کننده خبر، کسی که اخبار و اسرار کسی یا اداره ای یا مملکتی را بدست اورد و بدیگری اطلاع دهد

خب بزارید یه چیزای دیگه رو هم براتون شرح بدم ،جاسوس به ضرر و زيان بيگانه کار ميکنه یعنی در خط دشمن هست ولی برای خودی کار میکنه

ولی وقتی شخصی برای بیگانه و به ضرر خودی کار میکنه نمیگند جاسوس میگند ستون پنجم، افراد اين ستون، دانسته يا ندانسته به زيان و ضرر خودي و نفع بيگانگان کار مي کنند
یعنی کاری که پیتر کرده ستون پنجم نامیده میشه! یعنی در محفل بوده و در واقع نشون میداده داره برای اونها کار میکنه ولی درواقع اطلاعات رو مخفیانه به ولده مورت میداده!
اینم محض اطلاع میگم :
نقل قول:
"He was sure that somebody close to the Potters had been keeping
You-Know-Who informed of their movements," said Professor McGonagall
darkly. "Indeed, he had suspected for some time that someone on our side
had turned traitor and was passing a lot of information to
You-Know-Who."

نقل قول:
پرفسور مک گونگال با اندوه گفت: دامبلدور کاملا مطمئن بود که یک نفر از نزدیکان پاترها، جاسوس اسمش رو نبر است، و تمام حرکات پاترها را به او گزارش میدهد. درواقع مدتی فکر میکرد که یک نفر از جبه جادوی سفید ( محفل) داره خیانت میکنه و اطلاعات را در اختیار اسمش رو نبر قرار میده

ویرایش شده توسط مونالیزا در تاریخ ۱۳۸۶/۱/۲۳ ۰:۰۳:۰۲

How can you escape...if they can see everything? V.M

وقتی اونها میتونند همه چیز رو ببینند ... چطوری میتونی فرار کنی؟ وی ام

پیام زده شده در: ۲۲:۰۶ چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۸۶

فرشید

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از Mount Moriah
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
اگه جاسوس باشه دستگیر شدنش 1 ساعت طول می کشید اگه نباشه جاش امن تره و بیشتر طول می کشه بعد از اون اعتراف گرفتنه. در حالت عادی که همه بالاخره اعتراف می کنند، بعضی ها زودتر، بعضی ها دیرتر. تازه اگه حرف جادو (در دنیای واقعی دارو) باشه هر چقدر هم شجاع و از جان گذشته باشه دیگه اختیار دست خودش نیست.

اگه شما می گید اون کار جاسوسی من باز می گم تعریف شما از جاسوسی اشتباهه.

پیام زده شده در: ۱۸:۲۶ چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۸۶

کالین کریوی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۳۵ چهارشنبه ۴ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۱:۰۵ چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۸۷
از لندن-یه عکاسی موگلی نزدیک کوچه دیاگون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 704
آفلاین
البته خبر داشت چون وزير بود اگر نداشت که وزير نمي شد يعني واقعا به نظرتون يه وزير بايد سيستم اطلاعاتيش اينقدر ضعيف باشه که يه همچين چيزيو ندونه پس جاسم ها به چه دردي ميخورند؟...سپس من نفهميدم ربطش به پيتر چه بود البته با مطالب مربوط به پيتر در پست قبلي کاملا موافقم

هوووم امضاي آفتابه اي بسته!
[b][color=996600]
بينز نامه
بيا يا هم به ريش هم بخنديم...در سايتو واسه خنده ببنديم
بيا تا ريش ها ب

پیام زده شده در: ۱۸:۰۶ چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۸۶

آنتونین دالاهوف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۴ دوشنبه ۳ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۱۱ شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹
از کره آبی
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 2608
آفلاین
خوب در مورد پیتر به نظرم نمیشه زیاد دقیق اظهار نظر کرد چون از یک طرف میبینیم که خودش با دست خودش باعث شد که ولدمورت دوباره به جسم عادیش و دوره قدرت مجددش برگرده از طرفی من در جائی از یکی از کتابها دیدم که دامبلدور به هری گفته بود وقتی یه جادوگر جون یه جادوگر دیگه را نجات میده در واقع اونو به خودش مدیون میکنه و هری باید بدونی که از این عملت پشیمان نخواهی شد!یعنی حتی ممکنه این مساله در کتاب هفت به نوعی سرنوشت ساز باشه چون معمولا رولینگ از سرنخ هائی که میده بالخره یه جائی استفاده میکنه حتی ممکنه باعث نجات هری بشه از طرفی یه چیز دیگه ای که باعث میشه شک به پیتر زیادتر بشه اینه که در کتاب 6 اسنیپ وقتی میخواد با مادر دراکو و بلاتریکس حرف بزنه اول کاملا مطمئن میشه که پیتر صحبتاشونو نمیفهمه بعد شروع به صحبت میکنه.
در مورد اینکه فوج چگونه ملع شده بنظر من دو فرضیه وجود داره که احتمالا اولیش به نظریه بودن بیشتر نزدیک هست:
1_دامبلدور سعی میکنه در مسائل مهم تا جائی که صلاح میدونه وزارتخونه و شخص وزیر را در جریان بزاره!
2_خوب وزارتخونه منابع اطلاعاتی بسیار زیادی داره و احتمالا از طریق یکی از همین مجاری خبر را شنیده!
در مورد جاسوسان هم ممکنه رولینگ هنوز دستشو کامل رو نکرده باشه و اشخاصی را در کتاب 7 معرفی کنه و یا ممکنه سودجویانی وجود داشته باشند که حالت جاسوس دجانبه داشته باشند البته در این مورد خاص یعنی جاسوس دو جانبه بودن قضیه بغرنج میشه چون خیلی کار سختی هست و احتمال وجود این افراد در ابعاد زیاد کمه ولی خوب ممکنه کسانی باشند که فقط زبون پول و منافع شخصی را بفهمند و در واقع حزب بادی باشند.

ویرایش شده توسط آنتونین دالاهوف در تاریخ ۱۳۸۶/۱/۲۲ ۱۸:۲۴:۴۳

پیام زده شده در: ۱۵:۵۸ چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۸۶

سوروس اسنیپold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۲۹ شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۵:۲۰ دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۱
از مخوفستان
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 20
آفلاین
جون تمام اعضای محفل در خطره فرقی نداره. ولدمورت هر کی رو که بخواد میتونه پیدا کنه این و اون نداره دیگه موضوع این بود که اونا میخواستن ولدمورت رو به اشتباه بندازن فقط نمیدونستن پیتر طرف ولدمورته. اینکه پیتر از طرف محفل جاسوسی میکرده یا نمیکرده هیچ چیز رو معلوم نمیکنه. خیلی ها هستن که حاضرن بمیرن ولی رازشونو فاش نکنند. (خوبه حالا اسنیپ هست و خودتون یه مثال عینیشو دارین میبینین)

در مورد جاسوسی بودن یا نبودنش بله فکر میکنم اسمش جاسوسیه. این که ماندانگاس میتونه اطلاعات جمع کنه اینه که کسی از منظور حقیقی و باطنی ماندانگاس خبر نداره. اگر خبر داشت هیچ وقت ماندانگاس نمیتونست خبری بدست بیاره و خیلی زود هم لو میرفت و در نتیجه کشته میشد.

شما طوری حرف میزنید که انگار همه میدونند که ماندانگاس طرف محفله در صورتی که اینطور نیست. ماندانگاس این حرفها رو از طرفداران ولدمورت میشنوه و کسانی که کلا در کارهای خلافن و بعد تمام این اطلاعات رو به محفل میبره ولی اگر یه نفر شک کنه که ماندانگاس چه کاری انجام میده اونوقت دیگه اگر قبول نکنید که جون ماندانگاس بخاطر این افشاگری به خطر می افته من دیگه حرفی ندارم بزنم چون یه بحث خیلی ساده ایه و کاملا مشخصه که خود ماندانگاسم بخاطر همین خبرچینی ها ممکنه خودشو نابود کنه. حالا اگر این کار رو یه کار خیلی عادی میدونید خوب هر اسمی میخواید برای این عمل بزارید.

[b][size=large][color=00CC00]�

پیام زده شده در: ۱۵:۲۸ چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۸۶

فرشید

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از Mount Moriah
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
من کی درباره مرگ لیلی و جمیز حرف زدم؟ من می گم اونا اگه الان هم زنده بودند جونشون (منظور رازشون) رو به دست دوستی نمی دادند که درست بیخ گوش ولدورت داره جاسوسی میکنه. چون وقتی صحبت از ولدمورته تعداد زیادی (شاید هیچ کس) نیستند که بتونند مقاومت کنند.

پس نتیج می گیرم پیتر جاسوس نبوده.

در مورد مندانگوس اتفاقا من می گم که جاسوس نیست و هیچ وظیفه ای برای جاسوسی نداره. فقط با کس هایی ارتباط داره که آدمهای با شخصیت کلاشون هم پیش اون ها بیفته نمیرن وردارند. ممکنه آدم های با شخصیت کاری داشته باشند که فقط بدست اون ها حل بشه؛ در اینجاست که مندانگوس جلو میاد. حالا اگه حرفی بشنو زود خبر می ده که همه این کار رو می کنند و جاسوس نیستند. مثلا اگه خانم ویزلی هم تو کلاس آشپزی حرفی از ولدمورت بشنوه خبر میده. آیا فکر می کنید این هم جاسوسیه؟

پیام زده شده در: ۱۵:۰۷ چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۸۶

سوروس اسنیپold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۲۹ شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۵:۲۰ دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۱
از مخوفستان
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 20
آفلاین
در مورد مرگ لیلی و جیمز خوب من اصراری ندارم این شمایین که دارین این قضایا رو به هم پیوندش میدین.

اون موقع از این قضیه فقط لوپین و هری و رون و هرمیون و دامبلدور با خبر بودن نه فاج و نه کس دیگه. اگر شما برید تمام کتاب سوم و چهارم رو زیر و رو هم کنید امکان نداره بتونید یک جمله پیدا کنید که نوشته باشه فاج از قبل میدونسته پیتر به لیلی و جیمز خیانت کرده و به طور کلی نمیتونید جمله ای پیدا کنید که فاج حداقل هم زمان با هری و رون و هرمیون متوجه قضیه شده چرا که اگر تونستید چنین جمله ای پیدا کنید کل داستان کتاب پنجم رو زیر سوال میبرید. ضمن اینکه برای یادآوری نقل قول مونالیزا هم برای کتاب سومه نه کتاب پنجم ششم.

در مورد ماندانگاس ... ببین من آخر متوجه منطق شما نشدم من در پست اولم عین این جمله رو نوشتم:

نقل قول:
دوم اینکه شاید منظور فاج حتما این نبوده که عده ای باید مرگخوار باشن تا بتونن جاسوسی کنند

یعنی دقیقا منم گفتم که جاسوسی ماندانگاس با یک مرگخوار فرق میکنه. منتها شما اومدید میگید حرف من غلطه و بعد چند پست دوباره حرف خودمو دارید به خودم برمیگردونید.

بله منم همونجور که در نقل قول بالا میبینی همین موضوع رو گفتم. ولی به هر حال ممکنه یه نفر باشه در مورد شیشه شیر ولدمورت جاسوسی کنه یکی هم در مورد هورکراکس ولدمورت. در هر دو صورت هر دو نفرشون دارن مخفیانه اطلاعات جمع میکنن و به هر دوشون میگن جاسوس! مام کاری نداری اطلاعات ماندانگاس تا چه حد اهمیت داره مهم اینه که وظیفش جمع آوری اطلاعات برای محفله.
لطف کنید پستها رو با دقت بخونید.

[b][size=large][color=00CC00]�

پیام زده شده در: ۰:۵۲ چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۸۶

فرشید

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از Mount Moriah
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
حالا کی خواست مرگ لیلی و جمیز رو توضیح بده؟

شما به غیر از حرف خودت به چیز دیگه ای دقت نمی کنی. کدوم حرفی که من زدم بعد از اون دیالوگ فاج کشف شد؟ هر چی من گفتم رو درست اون موقع هم معلوم بود.

مندانگوس هم فوق فوقش مثل یک دزد ولگرده که شما یک روز جونشو نجات دادی حالا دوچرخت رو دزدیدند رفتی ازون بخواهی که بره از دزدای دیگه سوال کنه.

پیام زده شده در: ۲۰:۰۵ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۸۶

Princess_of_Persia

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۰۴ یکشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۶:۴۸ چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 23
آفلاین
اتفاقا این تئوری که پیتر هم جاسوس بوده بد فکری نیست... چون هرچی باشه توی گریفندور بوده... و تا حالا تنها گریفندوری ه که طرفدار ولدمورت بوده... یه نمه مشکوک میزنه.

ALL HAIL,
Princess_of_Persia

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.