هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

بدون نام
به اين دقت داشته باشيد كه اون تاج هزاران سال بوده كه قبل از پيدا شدن اون به دست تام گم شده بوده و از هر كسي راجع به تاج مي پرسيدي اولين چيزي كه مي گفت مي گفت گم شده،نمونه اش پرفسور فلك ويك قبل جنگ هاگوارتز! پس ميشه گفت خيلي هم كه ميگن دنبالش نبودن و نمي گم كلآ فراموش شده ولي تا حدودي فراموش شده بود و اگر حرفي در موردش زده مي شده با كلمه گمشده تموم مي شد.اگه دقتم كنيد يك جورايي گمشده جزيي از اسمش شده بوده!
بعد تام با استفاده از هوش و زبونش شبح گروه رو گول ميزنه و جاي اونو توي الباني مي فهمه و پيداش ميكنه خود اين موضوع كه ين تاجو فقط تام پيدا كرده فكر كنم بهش غرور بيجا داده بود كه كسي اون تاجو نديده و نمي تونه حدس بزنه كه جان پيچه و اين باعث اون راحتييه خيال براي تام بوده!

Re: ولدمورت چطور آن همه وسایل درون اتاق نیازمندی را توجیه میکند؟
پیام زده شده در: ۲۰:۴۷ چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۸۶

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
Ignotus Peverell :

خودم میدونم چرا اتاق به شکل های مختلف درمیاد!
دارم میگم اگر ما این فرضی که شما گفتید رو قبول داشته باشیم پس قاعدتا میتونیم وسایل درون اتاق رو ( که میگیم وسایل دانش آموزان هست) بگیم که میتونه این وسایل متعلق به خود اتاق باشه و مطابق با نیاز اون فرد (که هدفش مخفی کردنه) این وسایل گرد هم جمع میشه ...

پیام زده شده در: ۲۰:۳۹ چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۸۶

محفل ققنوس

جیمز سیریوس پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۵:۵۰ جمعه ۱۳ مهر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۱:۳۷ یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶
از طلا گشتن پشیمان گشته ایم، مرحمت فرموده ما را مس کنید.
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
محفل ققنوس
پیام: 1531
آفلاین
Ignotus Peverell عزیز شما گفتی بچه ها چه جوری متوجه تاج نشده اند.....به نظر من این عادیه....اون جا یه اتاق خیلییی بزرگ بوده هری هم فهمید چون سال پیش به طور اتفاقی کتابش رو همون جا پیش تاج مخفی کرده بود! بین اون همه شلوغی ...کی میاد دنبال تاج بگرده؟؟؟؟

پیام زده شده در: ۲۰:۳۸ چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۸۶

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۰۵ دوشنبه ۴ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱:۱۳ سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۷
از هاگوارتز، بخش ممنوعه کتابخانه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 47
آفلاین
به نظر من ولدمورت می تونسته از اتاق نیازمندی ها جایی رو بخواد که فقط برای خودش باز شه.

اما مسئله دیگه ای هم درسته. اون هم اینه که مرلین یه جاهایی رو درست گفته... من یکی که واقعأ نمی دونم چی بگم دیگه؟ یعنی حرف های مرلین منطقی تر از بقیه به نظر می رسه. این مطلب هم منطقی به نظر می رسه که اتاق یه سری از وسایل رو خودش حاضر می کنه چون ممکنه فرد خواسته باشه اتاق شلوغی بهش نشون داده شه که بتونه چیزی رو توش قایم کنه.. اما اگر یادتون باشه وقتی رون و هرمیون و هری این جا اون جا زیر چادر قایم می شدند، وقتی که هرمیون خواست غذا درست کنه گفت اقلأ باید یه منبعی چیزی وجود داشته باشه تا هرمیون بتونه با جادو غذا درست کنه.همین جوری که غذا از غیب ظاهر نمیشه... پس من هم می گم اگر اتاق خواسته باشه چنین جای شلوغی رو به ولدمورت نشون بده اون منبع اولیه کجاست؟ اتاق هم که نمی تونسته همین جوری خرت و پرت ظاهر کنه.

با این حال باز هم تکرار می کنم: دامبلدور از ولدمورت باهوش تره در حالی که به نظرم خود دامبلدور بود که اشلاره کرده بود ولدمورت از اون هم باهوش تره و قدرتمندتر... فقط بی تجربگیش به ضررش شد و این که دیگران رو دست کم می گرفت( که دست کم گرفتن دیگران بر می گرده به افزایش غیرعادی حماقت و ضعف شخصیت ها در این کتاب که اون هم بر می گرده به تاپیک "شخصیت های ضعیف، تنها راه نجات هری".)
:bat: :bat: :bat:

ویرایش شده توسط shadowgirl در تاریخ ۱۳۸۶/۷/۱۸ ۲۰:۵۸:۱۶

Do not pity the dead, Harry. Pity the living, and above all, those who live without love.

Albus Dumbledore

هيچ مي داÙ

پیام زده شده در: ۲۰:۳۷ چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۸۶

Ignotus Peverell

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۶ شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲:۲۳ سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷
از قبرستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 46
آفلاین
در پاسخ به بلیز زابینی ( دیدگاه دوم) باید گفت که اتاق می تونه به هر شکلی در بیاد و بسته به نیاز فرد مراجعه کننده فرق می کنه. اتاقی که برای دامبلدور ایجاد شده وقتی بوده که اون نیاز به دستشویی داشته و صبیعتا با اتاق کلاس دفاع در برابر جادوی سیاه ( جلسات الف دال) و اتاق مخفی کردن اشیا متفاوت بوده. یعنی طبیعتا در اتاقی که اشیا رو مخفی می کردن لگن دستشویی و ... نبوده.
اما پاسخ بلیز عزیز یک مسئله دیگه رو به ذهن من آورد به این شکل که:
اتاق ضروریات همیشه به شکلی در میاد که نیاز فردی که بهش مراجعه می کنه رو تامین کنه. همه افرادی که می خواستن شیئی رو اونجا قایم کنن احتمالا می خواستن فورا اون چیز رو از دست شخص یا اشخاص خاصی مخفی کنن، به همین خاطر در اون لحظه اصلا براشون مهم نبوده که مثلا 30 سال دیگه کی بیاد توی اتاق و احیانا اون رو پیدا کنه. به همین خاطر اتاق برای اونها به شکلی در می اومده که در همون لحظه شیئ رو مخفی کنه و به بعد ها کاری نداشته. در حالی که ولدمورت از تمام خصوصیات این اتاق با خبر بوده و دقیقا اتاق رو به شکلی می خواسته که هیچ شخص دیگه ای نتونه دستش هیچ وقت به هوروکراکس برسه...
پس اگر ولدمورت ( به احتمال زیاد!) همچین تقاضایی از اتاق داشته ، چرا اتاق به شکلی در نیومده که خواسته شو بر آورده کنه؟

پیام زده شده در: ۱۹:۵۲ چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۸۶

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
به نظر من این به نوعی به تفاوت دید هم برمیگرده. مثلا هری اینجور استنباط کرده که هر وسیله ای ممکنه متعلق به یه نفر باشه... ولی شاید ولدمورت استنباط کرده که این وسایل از اول اینجا بوده اند. همونجور که نمیشه به طور صددرصد گفت که چرا ما در اتاق ضروریات هر چیزی رو که تجسم میکنیم سریعا ظاهر میشه یا خواستمون براورده میشه.

برای همین نمیشه گفت تمام وسایل اتاق ضروریات حتما باید به دست کسی به اونجا منتقل شده باشند .. چون اتاق ضروریات جاییه که هر چیزی بخوایم (تقریبا) میشه توش پیدا کرد ... خب مگه سازنده اونجا چقدر خلاقیت داشته که همه نیاز ها رو پیشبینی کنه؟

هدف من از مثال های بالا اینه که بگم شاید تعدادی از وسایل اون اتاق برای دانش آموزان بوده ولی به نظر من اکثریتش از اول بودند ... من برای دلایل شما یک مثال نقض میارم:

نفر اولی که میخواسته وسایلشو پنهان کنه و آرزوی چنین اتاقی کرده ... حتما در جوابش اتاق شلوغی مثل همین اتاق پدیدار شده تا اون با اطمینان اون چیزی رو که میخواد در اونجا، جا بده ... در حقیقت یه چیزی رو بین کلی خرت و پرت بذاره که کلا دیگه پیدا کردنش محال به نظر برسه ...

اگر اتاق قرار بود اون اول خالی باشه خب هیچ کس چیزی رو اونجا مخفی نمیکرد ... به نظر من این یک نظر شخصی هست ... هیچ کس نمیتونه درست استنباط کنه که فلان وسیله برای یک دانش آموز هست یا نه شاید از اول همونجا بوده و اون وسیله اصلا متعلق به آن اتاق باشه ...

از طرفی تعداد اون وسایل خیلی خیلی زیاده .. اگر قرار باشه هر چیزی متعلق به یک دانش آموز باشه در اون صورت هر دانش آموز بوقی باید اونجا رو بشناسه و بازم هر دانش آموز بوقی باید یه وسیله برای مخفی کردن داشته باشه و باز هم هر دانش آموز بوقی که قاعدتا باید دنبال اون چیزی که مخفی کرده بیاد، دیگه دنبالش نیاد. با تمام این تفاسیر بازم فکر نکنم این استدلال درست باشه و این همه وسیله حتی در طول هزار سال اونجا جمع بشن .. چون مثلا اون اتاق یه جای فوق العاده سریه و تا قبل از موضوع ارتش دامبلدور تعداد بسیار کمی از وجود این اتاق با خبر بودند.

من فکر میکنم میتونیم یه جور دیگه به مسئله نگاه کنیم:

هری وارد آن اتاق شده و دیده کلی خرت و پرت هست و فکر کرده هر وسیله ای قاعدتا باید یه جوری به اونجا اومده باشه پس حتما یه شاگردی اونو به اونجا برده ...

اما وقتی ولدمورت وارد اتاق شده فکر کرده تمام این خرتو پرتا متعلق به خود اتاقه ... یعنی همونجور که دامبلدور وقتی به فکر دستشویی رفتنه وارد اتاقی با یک عالمه سرویس های عالی میشه ( و هممونم میدونیم کسی این چیزا رو قبلا وارد اتاق نکرده و این مسئله احتمالا ویژگی خود اتاقه) شاید ولدمورتم فکر کرده تمام این خرتو پرتا ذاتا به اون اتاق تعلق دارند و غیر از خودش کسی نمیتونه اونجا رو پیدا کنه...

به هر حال یادتون باشه این که هر وسیله ای متعلق به یک دانش آموزه تنها نظر هری بوده و این هم میتونه درست باشه ، هم میتونه غلط باشه و هم میتونه فقط تا حدودی درست باشه.

کلا به نظر من دید ولدمورت خیلی با هری فرق داشته و ما باید از روی استدلال اون قضاوت کنیم.

ویرایش شده توسط بلیز زابینی در تاریخ ۱۳۸۶/۷/۱۸ ۲۰:۰۲:۱۹

پیام زده شده در: ۱۹:۴۳ چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۸۶

Ignotus Peverell

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۶ شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲:۲۳ سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷
از قبرستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 46
آفلاین
با سلام؛
نقل قول:
كساي زيادي از جان پيچ خبر نداشتن و اصلا نمي دونستن جان پيچ چي هست

این درسته ولی قطعا عده زیادی از تاج ریونکلا خبر داشتن و شکل و شمایل اون رو هم دیدن و از خاصیت فوق العاده اون در افزایش تیزهوشی هم با خبر بودن؛ چه طور همچین چیزی توجه اونها رو جلب نکرده؟

نقل قول:
در مورد حمله مرگخوارا هم ولدمورت كه نميدونست اون كمد كجاي اتاق قرار داره و احتمال داده كه نرديك اون جان پيچ نباشه

این مسئله اصلا مطرح نیست. طبق نص صریح کتاب هفت! ولدمورت فکر می کرده که فقط خودش از اتاق ضروریات با خبره (جایی که نگران هوروکراکس ها میشه و یکی یکی محل اونه رو مرور می کنه) ... و به همین خاطر خیالش از هاگوارتز کاملا راحت بوده و اونجا رو میگذاره برای آخر کار که سرکشی کنه.
نکته جالب اینجاست که اتاق ضروریات رو حتی از غاری که اون همه تجهیزات امنیتی براش گذاشته بود امن تر میدونه ( که البته این قابل توجیه هست چون غار محل کشتن همکلاسی هاش بوده و یک ردی از گذشته ولدمورت رو با خودش داره در حالی که فکر می کرده که از اتاق ضروریات فقط خودش خبر داره.)

نقل قول:
من كه بعيد ميدونم همچين چيزايي سوتي باشه

بر عکس من فکر می کنم سوتی باشه. از یک طرف مسئله بالا هست (اینکه ولدمورت عقیده داره فقط خودش از اتاق اطلاع داره) و از طرف دیگه اینکه وسایلی پنهان شده در طول قرن ها در این اتاق وجود دارند. این دو نکته با هم تناقض دارن ولی این تناقض در نکاه اول و خوندن تدریجی فصل های کتاب بدست نمیاد چون به هر دو نکته فقط در جاهای کوچک کتاب و خیلی مختصر اشاره شده و فقط با بحث درباره حوادث کتاب چنین تضاد هایی در میاد. ( همان طور که در تاپیک مربوط به مشکلات و سوالات کتاب هفت این نکته ابتدا به صورت مشکل مهمی مطرح نبود و بعد با طرح مدارک به صورت سوال بزرگی در اومد) به همین خاطر من فکر می کنم خانم رولینگ هم اصلا به این موضوع فکر نکرده که بخواد از قبل براش دلیلی داشته باشه. باید صبر کنیم ببینیم نظرش راجع به این موضوع چیه. هر چند اگر بخواد دلیل هایی مثل دلیل هایی که اینجا مطرح شد بیاره به نظر من نمی تونه قانع کننده باشه.

نقل قول:
هر ننه قمري كه نمي دونست كه اتاق ضروريات وجود داره

شما ننه قمر دیگه ای به جز تریلانی می شناسین؟!

پیام زده شده در: ۱۷:۴۹ چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۸۶

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
در این مورد نمیخوایم بگیم که ولدمورت چون هوشش خیلی زیاده باید به این سواذ جواب میداد.
احمق ترین ادمم بره تو اتاق این سوال به ذهنش میرسه که این وسایل از کجا اومدن. نویل و لونا و گراوپم ببری تو اون اتاق این سوال براشون ایجاد میشه

مساله هم این نیست که ولدمورت اون اتاقو برای اینکه توش خیلی وسیله بوده برای جان پیچش انتخاب کرده
مساله اینه که ولدمورت در کتاب به صراحت میگه فکر نمیکرده کس دیگه ای از وجود اون اتاق با خبر باشه. که احمق ترین آدمم باشه بالاخره باید این سوال براش ایجاد بشه اگه کس دیگه ای از اون اتاق خبر نداره پس این همه وسایل از کجا اومدن

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.
Sunny one so true, i love you.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

بدون نام
من نظراي ديگه و احتمالات ديگه اي دارم:
1-اولا چرا اينقدر دوست داريد ولدمورت رو چون بزرگترين جادوگر سياه تو چند دهه بوده بدون اشتباه نشون بديد و امكان حماقتش رو همتون حذف مي كنيد(نميگم احمق بوده ها) هر چي بوده اونم يك انسان بوده حتي دامبلدور با اون همه تچربياتش و قدرتهاش باز حماقتهايي مثل انگشتر گونت رو كرد و باعث شد چيزي به عمرش نمونه!
2-من قبول ندارم ولدمورت قدرتمندتر از دامبلدور بوده باشه چون خود دامبلدور يكي از باهوشترين جادوگرايي بوده كه دنياي جادوگري به خودش ديده بوده تازه بعلاوه 150 تجربه!! بدليل همون حماقتي كه بالا گفتم ضعيف شد و تصميم گرفت كه كنار بكشه كه بقيه با نقشه هاي خودش و راهنمايي هايي كه به اسنيپ مي كرد كارا رو بدون مزاحم انجام بدن و هري رو به جلو هل بدن!
3-ولدمورت جايي واسه جان پيچش تو هاكوارتز مي خواست كه جلب توجه نكنه چون دقيقا جان پيچش در گوش دامبلدور بود كه اگه كمي جلب توجه مي كرد مي دونست كه دامبلدور مي دونه جان پيچ جيه و مي دونست كه احتمالا ميفهمه هم كه اون جان پيچ براي خودشه و سعي براي نابوديش ميكنه پس طلسمي اونجا براي محافظت اجرا نكرد و يه چيزه ذيگه اينكه هر طلسمي رو توي اتق نميشد اجرا كرد.
4-همانطور كه بارها هم تو كتاب اومده بود تام ريدل هاگوارتزو خونه ي اصلي خودش مي دونست و چون دوست داشت جان پيچاش جاهاي باشكوه و با عظمتي باشند تصميم گرفت كه يكي از جان پيچاش اونجا باشه پس تو اين بحثي نيست.
5-تام وقتي براي تقاضاي كار به هاگوارتز اومد نميتونست بدون جلب توجه جان پيچو به غير از اتاق ضروريات مخفي كنه!دقت به اينم كنيد كه اتاق ضروريات يك اتاق 3،4 متري نبوده خيلي خيلي اتاق بزرگي بوده و اگه كسي چيزي اونجا مخفي مي كرد و توي اون اگه علامتي نمي گذاشت يا راهو يادش نميموند مثل مشكل هري توي كتاب 7 بايد قيد اون چيزو ميزد و اگه كسي دنبال چيزي همين جوري الله بختكي مي گشت عمرا نميتونست اونو پيدا كنه و هري ام اونو خيلي خيلي اتفاقي پيدا كرد!!
6-در مورد حمله مرگخوارا هم ولدمورت كه نميدونست اون كمد كجاي اتاق قرار داره و احتمال داده كه نرديك اون جان پيچ نباشه و بازم احتمالا نخواسته با حساسيت توجه مرگخورا رو به اونجا جلب كنه!
7-بازم به اين توجه كنيد كه كساي زيادي از جان پيچ خبر نداشتن و اصلا نمي دونستن جان پيچ چي هست اگه يادتونم باشه هرميون همه كتابهاي هاگوارتز گشت تا در مورد جان پيچ از كتابخونه چيزي پيدا كنه ولي هيچي پيدا نكرد و همه كتابهايي كه به جان پيچ ربط پيدا مي كرد رو جمع كرده بودن و اونايي كه از جان پيچ اطلاع دارن انقدر اونو زشت شيطاني ميدونن نميخوان اصلا راجع به اون حرف بزنن چه برسه به كاراي ديگه!!
8-بعدشم هر ننه قمري كه نمي دونست كه اتاق ضروريات وجود داره و هر كسي هم نمي تونست وارد اون شه!!
9-به نظره منم اگه چيزي رو از كتاب در موردش سوال واستون پيش اومده سريع نبندينش به اشتباه نويسنده و سوتييه اون يكم توجه تو كتابها كنيد و از هز چيزه ساده اي نگذريد،من كه بعيد ميدونم همچين چيزايي سوتي باشه چون از همچين نويسنده اي كه يهو يه چيزايي رو از يه جايهاي داستان بهم ربط ميده كه عمرا نميتونستي فكرشو بكني به اين چيزاش فكر نكرده باشه!!
البته ممكنه مشكلاتي داشته هم داشته باشه ولي فكر نكنم اين از اون اشتباهات باشه چون توجيح ميشه!!
------------------------------------------------
اينم از نظرات من!اگه جايي اشتباه تايپي بود معذرت ميخوام ج.ن زياد بود اينجوري شد.
شرمنده از دوستان كه زياد شد

پیام زده شده در: ۱:۳۰ چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۸۶

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۰۵ دوشنبه ۴ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱:۱۳ سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۷
از هاگوارتز، بخش ممنوعه کتابخانه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 47
آفلاین
من با ایگنوتوس موافقم... رولینگ اشتباه کرده... اصلأ باید یه نظر سنجی بذارند بببینند کدوم کتاب از نظر اشتباهات نویسنده بیشتر رتبه میاره(جدی گفتم.) به هیچ وجه نمی شه توجیه کرد... تو رو خدا یکی بیاد و یه جواب برای سوال های ما گیر بیاره، نه برای اینکه رولینگ رو نجات بده برای اینکه کتاب و ما رو نجات بده!

در ضمن ولدمورت احمق نیست... دامبلدور فردیه با بیش از 150 سال تجربه در صورتی که ولدمورت جوونیه که خیلی چیزها فهمیده و یاد گرفته اما دو تا مشکل داره: بعضی از چیزهایی که یادگرفته اطلاعاتش کمی ناقصند. و اینکه نسبت به دامبلدور خامه! اما احمق نیست و حتی از دامبلدور قوی تر هم هست.

Do not pity the dead, Harry. Pity the living, and above all, those who live without love.

Albus Dumbledore

هيچ مي داÙ

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.