هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: چرا روح هری تسخیر نشد؟
پیام زده شده در: ۱۲:۵۴ شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸۹

ایگور کارکاروف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۴۱ پنجشنبه ۱ بهمن ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۲:۲۱ شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۸۹
از تالار خصوصی اسلیترین
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 84
آفلاین
به دلیل عشق،زندگی و خونی که در بدنش جریان داشت زنده موند و روحش تسخیر نشد. در ضمن هری شخصیت اصلی داستانه چطوری روحش تسخیر شه ؟!؟
بای

*We Love Slyterin*

* We Love Order Phoenix*

I am Igor Karkaroff

[url=ht

پیام زده شده در: ۱۹:۱۹ دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۸۸

رون ویزلیold4

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۲۴ چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۸:۱۶ دوشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۰
از پناهگاه!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 234
آفلاین
قدرت عشق و کلیشه

[b][color=000066]نان و ستاره
نان در کنارم و ستاره ها دور،
آن دورها...
به ستاره ها نگاه می کنم و نان می خورم!
چنان غرق

پیام زده شده در: ۳:۰۲ چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۸۶

kreacher

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۸ سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۳۶ دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۸۶
از فعلا در به در
گروه:
کاربران عضو
پیام: 10
آفلاین
دامبلدور مي توانسته از همان اول وجود هوراكسس ها را حدس بزند .در كتاب 6 در فصل هوراكسس دامبلدور دفترچه خاطرات ريدل را دليلي (proof) براي اينكه ولدمورت روحشو تقسيم كرده عنوان مي كند ، هوراكسس محتملترين حالت بوده چون ولدمورت نه سنگ كيميا داشته نه از يادگارهاي مرگ باخبر بوده پس مي شد در موردشون حدس زد.

يك چيزي كه فكر مي كنم بايد در نظر بگيريد اينه كه اون تكه از روح ولدمورت در وجود هري تا زماني كه ولدمورت به بدنش باز مي گرده قدرت زيادي نداشته و تاثير چنداني روي هري نداشته فقط شايد در حد قانون شكني هاي او در مدرسه مي گذاشته تا زماني كه در كتاب 5 با بازگشت ولدمورت رفتار هري كمي عوض مي شود(تند خوتر مي شود) و در جايي احساس مي كند كه يك مار در درونش بيدار شده و در آنجا هم دامبلدور اين نگراني را پيدا مي كند كه ولدمورت ممكن است هري را به كاري وادار كند(تسخيرش كند) يعني احتمالا روي آن تكه از روحش ندانسته تاثير گذاشته و هري را تسخير كند .
در مورد دفترچه كه پس چرا اون توانسته روح جيني را تسخير كند به نظرم به اين دليله كه هدف اون تكه از روح ولدمورت باز كردن تالار اسرار بوده درحالي كه اون تكه روح داخل بدن هري بدون قصد بوده و فقط براي يافتن بدن(هوراكسس) براي خودش بوده.
حتي در مورد ماره هم تا حدي به همين منوال پيش رفته و ولدمورت از آن تكه از روحش براي تحت كنترل در آوردن و نظارت بيشتر بر ما استفاده كرده

به يك موضوع خارج از بحث كه بحث دهم بهش اشاره كرديد هم يك چيزي بگويم
نقل قول:

بلیز زابینی نوشته:
اگر دقت کنید بعد از فصل چشم مار در کتاب پنجم دامبلدور آزمایش کوچکی رو انجام داد که نتیجه گرفت " طبیعتا طبیعتا اما ذاتا جدا" به نظر من دامبلدور همونجا فهمید که نجینی هورکراسه. چون آزمایشی رو در اون باره انجام داد که میتونید در همون فصلی که هری به دفتر دامبلدور رفت خودتون مطالعه کنید...

درباره اي قسمت به نظرم با قطعيت نمي شود گفت كه در اينجا منظور اشياء نقره اي ولدمورت و ماره باشه مي تونسته به هري و ولدمورت هم اشاره كرده باشد(به نظر من اين درست تره)

پیام زده شده در: ۲۰:۵۵ سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۸۶

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
یه مساله مهم در این مورد ترجمه های غلطه
رولینگ استاد مسلم زبان انگلیسیه و در سایتی در این مورد خود انگلیسیا بحث میکردن و داشتن جملات مختلفی رو که میشه به جای جملاتش به کار برد مینوشتن و میگفتن جمله رولینگ چطور بر اونها برتری داره

در ترجمه کتاب هفت به خیلی نکات رسیدم و احتمالا به خیلیام نتونستم برسم. در نتیجه میخوام بگم اصلا مطمان نیستم در کتاب یک ترجمه هاش تونسته باشن مفاهیم ریزی مثل اینا رو نشون بدن که دامبلدور چی فکر میکرده این مساله به مطالعه بیشتری نیاز داره البته در این کتاب حتی یک فرد بی اشتباه وجود نداره و روی حرف هیچ کس به خودی خود نمیشه به عنووان نظر نویسنده حساب کرد ولی دامبلدور و هری اولی برای مقامش در کتاب و دومی به دلیل دید و شاختی که روش داریم نظرات مستدلی دارن

منم با شما هم عقیدم و الان که بیشتر فک میکنم میبینم قاعدتا دامبلدور در کتاب یک نباید در مورد هورکراکس ها میدونست وگرنه چرا از همون موقع برای نابودیشون اقدام نکرده؟ مگه اینکه منتظر بزرگ شدن هری بوده؟ این کتاب هفتم جای بحث زیادی داره که یکیش مرام "نیکی اعظم" دامبلدوره که باید براش یک تاپیک جدا بزنیم. بهتره اینجا بیشتر در این مورد خارج بحث حرف نزنم

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.
Sunny one so true, i love you.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

پیام زده شده در: ۱۹:۳۸ سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۸۶

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
هری عزیز منم متوجه منظور شما شدم. ولی خب شاید من باید از اول میگفتم که هدفم از زدن این تاپیک اینه که آیا رولینگ در اینجا سوتی داده یا نه چون تفکرات دامبلدورم در اصل همون تفکرات رولینگه و منم در منطق کلی داستان شک کردم که چرا تا حالا مشکلی برای هری پیش نیومده و فکر میکنم این موضوع به فکر خود رولینگ نرسیده چون اگر میرسید حتما در داخل داستانش توضیح قانع کننده ای رو به این سوال میداد.

البته در مورد پست شما دامبلدور این موضوع رو از اول نمیدونست. دامبلدور اولین بار در کتاب دوم فکر تیکه تیکه شدن قسمت های روح ولدمورت به نظرش رسید اونم سر جریان دفترچه ریدل. ولی خب در کتاب یک مشخص بود که دامبلدور زخم هری رو یه چیز سودمند میدونست هرچند که شاید به گذشت زمان نیاز داشت تا به راز این زخم پی ببره.

پیام زده شده در: ۵:۴۳ سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۸۶

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
بلیز ببین من میدونم منظور تو چیه و میگی اون روح باید روی هری اثر میذاشته
نظر منم دیدی که میگم روح بر طبق کتاب به صورت هماهنگ با روح هری رشد کرده
ولی توجه کن دامبلدور به عنوان یه شخصیت بسیار قابل توجه کتاب از همون اول میدونسته هری هورکراکسه ولی اونو پیش خالش گذاشته پس دامبلدور اعتقاد نداره اون روح میتونه اثر بزاره وگرنه سرنوشت جامعه جادوگری رو به اگر و امای هری واگذار نمیکرد فکر دیگه ای براش میکرد چون شما در کتاب هفت میبینی که چه برنامه دقیقی برای هری چیده بود.

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

پیام زده شده در: ۱۱:۰۴ یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۸۶

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
آفلاین
به ریگلوس:

در مورد اینکه روح هری چجوری محبوس شده این موضوع فقط ایده شماست و دلیل نمیشه که ایده رولینگم همین بوده باشه و در مورد این انیمیشنم که میگید این به هیچ وجه ملاک نیست... خب منم میتونم ده تا فیلم دیگه مثال بزنم که خلاف نظر این فیلم باشه.

لطفا دلایلی که میارید بر طبق کتاب باشه. خود کتاب اونقدر مسئله داره که لازم نیست برای توضیح دادنش به بقیه فیلم ها و داستان ها رجوع کنیم. چون هر داستانی منطق خودشو داره. و بحث سر این مسائل هم یک چیز سلیقه ای نیست که ما فرضیه بسازیم و اونو با فیلم مورد علاقمون تطبیق بدیم!

در مورد مقایسه روح های رون یا جینی با هری دلیل من کاملا مشخصه ... من دارم میگم اگر تکه روح های داخل قاب آویز یا دفترچه به آدم هایی که خارح از محدوده زیر سلطشون (یعنی خود دفترچه یا قاب آویز) بودند تونستن به این شدت حمله کنند؛ چطور یک تکه از روح ها نمیتونه حتی محدوده حافظتی ای که در اینجا بدن هری است رو تحت سلطه بگیره؟

اونم وقتی که به هر چیزی که بخواد دسترسی داره! خیلی مسئله ساده هست .. نمیدونم چرا انقدر پیچیدش میکنید. شما فقط کافیه به ساختار یک تکه روح فکر کنید ... تکه روح که یک قطعه الکتریکی نیست که فقط در یک محدوده و یک جای مشخصی کار کنه. یک تکه روح شرارت آمیز مثل تکه روح های ولدمورت دوست داره با تسخیر جسم دیگران قدرت پیدا کنه.و هر موقع هم که شرایطشو داشته باشه این کار رو میکنه. اصلا ربطی نداره که چون تکه روح در خود بدن هریه پس نمیتونه ... هفت تا کتاب هری پاتر نشون داده که میشه!

نقل قول:
ولي اينجا دنياي رولينگه!بايد مثل اون فكر كنيم وگرنه به جوابي نميرسيم.تازه تو دنياي وقعي هم ميگيم:...از ته دل(قلب )دوست دارم...قلبم رو شكستي...وقتي عاشق ميشي قلبت تندتند ميزنه(چه حس شيريني!).درسته كه همه رو مغز دستور ميده ولي اين يه عقيده ي خيلي باستاني كه ميگه: ((طرف با قلبش عاشق شده)).شنيدي بگن:مغزم فتوا داده... عاشقت شدم؟؟اين رو همين جوري در نظر بگيريد تا بعد.

ببینید باز مسئله رو از بحث اصلیش خارج کردید. اولا کی گفته رولینگ اینجور که شما فکر میکنید فکر میکنه؟ کی گفته در دنیای رولینگ جادوگرا با قلبشون فکر میکنند؟ یا در دنیای رولینگ کسی که عاشق میشه دیگه فکر نمیکنه؟ کجای کتاب و کدوم صفحه؟ اگر نتونستید پیدا کنید چنین صفحه ای رو یعنی این نظر شما. نه نظر رولینگ.
* این موضوع مثل روز روشنه که طرز فکر جادوگرای دنیای رولینگ در این مورد تفاوتی با واقعیت نداره.

در ادامم فکر میکنم باز شما میدونستید منظور من چیه! ببینید اون تکه از روح ولدمورت از کجا فهمید که رون عاشق هرمیونه؟ ولدمورت ذهن خونی بلده نه قلب خونی! پس قاعدتا ذهن رون رو خونده که فهمیده. من دارم میگم هرجور که اون تکه روح فهمیده رون عاشقه. اون تکه از روحی هم که در بدن هریه میتونه همین کار رو بکنه یعنی ذهن خوانی!

هر چند که اگر به معنای کتاب درست فکر میکردید میدید که این دو روح چنان با هم قاطی شده بودند که حتی به ذهن خوانی هم احتیاج نبود چون کلاه گروهبندی هم تونست احساسات هری رو تشخیص بده و هم روح ولدمورت و این یعنی یک مشارکت عجیب!
------------------------------------

نقل قول:
(اگه ولدي تيكه روح هاش رو حس نميكرد پس چطور هري رو به وزارتخونه كشوند؟؟؟)پس ولدي فقط به افكار هري دسترسي داشته و نه احساسات.چون از نظر رولينگ اين دوتا از هم جدايند. ok ؟؟؟جمع بندي:

ولدمورت تیکه روح هاش رو حس نمیکنه. دامبلدور در کتاب ششم دقیقا به این مسئله اشاره کرده که ولدمورت تیکه روح هاش رو حس نمیکنه. در کتاب هفتم باز مشخص شد که ولدمورت بقیه روح هاشو حس نمیکنه. اگر ولدمورت میدونست یک قسمت از روحش در بدن هریه هیچ وقت به هری حمله نمیکرد. اگر ولدمورت میدونست یک قسمت از روحش در بدن هریه انقدر بر علیه هری نقشه نمیکشید.

ولدمورت از این ارتباط استفاده کرد. درست. اما علتشو نمیدونست! این موضوع رو فقط دامبلدور فهمیده بود و این موضوع یکی از موضوع های روشن در کتاب هفتم هست.

من در پست های قبل اصلا منظورم خود ولدمورت نبود! ولدمورت اگر میدونست یک روحش در بدن هری نهفته هست داستان هری پاتر کلا عوض میشد. ولدمورت تا کتاب پنجم نمیدونست چنین ارتباطی بینشون هست . چرا؟ دلیلش اینه که اون یکی روحش قدرت برقراری چنین ارتباطی رو با خود ولدمورت نداشت!!! . منظور از ارتباط اینه که ولدمورت خبر دار شه چرا هری به فکرش راه پیدا میکنه نه اینکه هری به فکرش راه پیدا میکنه. چراش مهم بود که ولدمورت هیچ وقت نفهمید!

پس وقتی من دارم در مورد یک قسمت خاص حرف میزنم. منظورم فقط همون قسمته. اگر من حرفی از خود ولدمورت نمیارم دلیلش اینه که بر طبق کتاب میدونم چنین چیزی غیر ممکنه.
------------

به آراگوگ:
دوست عزیز .... گویا شما از بحث عقب موندید. جوابتون در پست های قبل داده شده.

پیام زده شده در: ۱۹:۳۳ شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۸۶

آراگوکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۱۰ پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۱:۴۴ جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۸۷
از خوابگاه دختران بنا به دلایلی!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 214
آفلاین
ببینین هورکراکسی که در وجود هری بوده بی ثمر واقع نشده!
همون طور که دامبلدور گفت اون روح ولدمورت باعث برقراری ارتباط بین این دو (هری-ولدمورت) می شد ولی اون قدرت عشقی که لی لی برای هری به ثمر گذاشته بود اونقدر قوی بود که باعث میشد اون نیروی شرارت در هری وجود نداشته باشه ... یعنی خنثی کننده روح ولدمورت در هری همون عشق لیلی بود که برای هری فدا شد.

وقتی �

پیام زده شده در: ۱۷:۵۴ شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۸۶

ریگولس بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۲۵ یکشنبه ۵ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۲۵ پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۲
از ما که گذشت، فقط درگذشتمان مانده!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 414
آفلاین
بليز عزيز! واقعا از نقد پستم متشكرم.چون اين باعث تصحيح اشتباهات و رسيدن به يه جواب درست تر ميشه.ممنون.:bigkiss:وشما در پست جديد مسايلي رو طرح كردين كه جالب تر از گذشته ميتونه باشه. ولي قبل از هرچيز فكر نكنم كه بايد بتونيم با تفكري كه رولينگ داره به قضايا نگاه كنيم ،وگرنه مشكلي نداشتيم.من تا اونجا كه ميتونم از كتابها كمك ميگيرم و گاهي هم نظراتم رو ميگم:

نقل قول:
*... روح چيز جامدي نيست که يک جا محبوس بشه مثلا تو روده هري محبوس بشه! روح يه چيزيه{كه} موجوديت نداره، وقتي وارد بدن بشه به همه جا ميره و تنها پاسخ منطقي اينه که اون روح با روح هري مخلوط شده.

گفتم كه بايد با منطق رولينگ به قضايا بنگريم و گرنه هيچ قسمت از كتاب هاي رولينگ منطقي(به معناي واقعي كلمه)نخواهد بود.اين اتفاقات كه در دنياي حقيقي اتفاق نمي افتد... باز هم به شما پيشنهاد ميكنم انيميشن final fantasy: the sprits withinرو ببنيد ؛شايد نظر شما در مورد محبوس نشدن روح عوض بشه.اگر محبوس شدن روح رو در بدن هري،مانند اين بگيريم كه هوايي داخل بادكنكي محبوس كرده ايم() ،و در هواي اتاق رها كرده ايم،(اگه قبول داريد ادامه بدم:)

نقل قول:
*همونجور که روح داخل قاب آويز به افکار رون نفوذ پيدا کرده اون يکي روحم ميتونه...شما در{اينجا} به قدرت تسخير توجه کن بعد اونو با روحي که در بدن هريه مقايسه کن که هفده سال فرصت اين کار رو داشته
.
نقل قول:
*...يه ذره روحي که داخلشه ميتونه به سرعت تو افراد ديگه وارد و خارج بشه اگه خيلي به اون چيز نزديک شده باشن...منظورم نزديکي از نظر احساسيه.

اولا:روح درون قاب آويز به سرعت سعي كرد رون (افراد ديگه) رو فريب بده و درنهايت واردش ميشد اگه رون از نظر احساسي به روح(كه به شكل هرميون در اومده بود) نزديك ميشد.و جيني(افراد ديگه) هم كه نزديكي احساسي به روح دفترچه داشت.اما روحي كه درون هري بود درون هوركراسس بوده(هري خودش جان پيچ براي روح بوده) و اصلا حمله ي روح به رون و جيني مانند حمله ي روح به هري نميتونه باشه؛چون هري ((فرد ديگر))نيست.نبايد اين دو تا رو با هم مقايسه كنيد.

دوما: تكه روح ولدي با هري "نميتونست "نزديكي احساسي داشته باشه...به خاطر نيروي عشقي كه در هري بود(خواهش ميكنم تا آخر بخون)

نقل قول:
*...به عنوان مثال وقتي هري بخواد به جيني محبت کنه با مغزش فکر ميکنه چطوري بهش محبت کنه همينجوري با سر نميره جلو! يادتون باشه قلب نميتونه فکر کنه اين مغزه که فکر ميکنه.

درسته.مغز انسان بهش دستور ميده كي رو دوست بداره و چطور ...واحساس دوست داشتن اصلا توسط فعاليت هاي زيست_ شيمي در مغز صورت ميگيره.ولي اينجا دنياي رولينگه!بايد مثل اون فكر كنيم وگرنه به جوابي نميرسيم.تازه تو دنياي وقعي هم ميگيم:...از ته دل(قلب )دوست دارم...قلبم رو شكستي...وقتي عاشق ميشي قلبت تندتند ميزنه(چه حس شيريني!).درسته كه همه رو مغز دستور ميده ولي اين يه عقيده ي خيلي باستاني كه ميگه: ((طرف با قلبش عاشق شده)).شنيدي بگن:مغزم فتوا داده... عاشقت شدم؟؟اين رو همين جوري در نظر بگيريد تا بعد.

نقل قول:
*مورد اينکه ولدمورت از بلاتريکس استفاده کرد{كمك گرفت}، بازم شما سخت در اشتباهيد چون دامبلدور به هري گفته که ولدمورت انقدر روحش ناقصه و انقدر غرق جادوي سياه شده که بقيه تيکه هاي بدنشو{روحشو} حس نميکنه!

من كمك بلا رو در اين مورد گفتم كه بلا بفهمه كه بايد چه كسي را در نقشه اش(به ظاهر )گروگان بگيره تا هري بياد نجاتش بده...نميدونم شما چه برداشتي كرديد.منظورم اين بود كه اون به افكار هري _مطمئنا _دسترسي داشته(همونطور كه اونو كشوند به وزارتخونه).اگه به احساسات هري دسترسي داشت،ديگه از بلاتريكس كمك نميخواست كه بفهمه هري كي رو دوست داره؟؟(اگه ولدي تيكه روح هاش رو حس نميكرد پس چطور هري رو به وزارتخونه كشوند؟؟؟)پس ولدي فقط به افكار هري دسترسي داشته و نه احساسات.چون از نظر رولينگ اين دوتا از هم جدايند. ok ؟؟؟جمع بندي:
نقل قول:
*بليز:اون قسمت از روح ولدمورت که در بدن نجيني هست کم بي تاثير نبوده. وگرنه اگر روح ولدمورت نبود نجيني هم مثل بقيه مارها يک مار عادي ميشد ... پس مطمئن باشيد روح ولدمورت برافکار نجيني تاثير ميذاره.
هري پاتر:صد البته اون تکه از روح اثراتي روي هري ميزاشت {ميگذاشت=>ميذاشت}...همه کتاب روي همينه که بزرگترين نيروي هري عشقشه؛ و عشق هري نسبت به دوستاش نسبت به پدر و مادرش اونقدر قويه که هورکراکس روش اثر نزاره{نذاره}.
*من:ولدمورت از عشق بيزار بود به همين دليل نمي تونست روي "احساسات" هري تاثير بذاره{اين املا درسته}

در مورد نجيني من اشتباه كردم و حق كاملا با شماست. اما در مورد ازمايش دامبي چيزي نفهميدم.

*نقل قول:
پسري که نه چيزي از خوبي و بدي ميدونه ...نه خوب و بد رو ميتونه از هم تشخيص بده ... چنين روح فاسدي در بدنش نفوذ کرده .. چه توضيحي وجود داره که چنين روحي نتونسته باشه روي کودکي تاثير بذاره که هنوز نميتونه درست فکر کنه؟ چه برسه به اين که نيروي عشقيم داشته باشه که هنوز توش به وجود نيومده!

و در اينجا پنچر ميشويييييييييم...جدا" در اين مورد چيزي به ذهنم نميرسه.شايد بتونم با يه چيزهاي من درآوردي قضيه رو ببندم ولي جدا" اين آخري رو در نظر نگرفته بودم.به قول خودت:((...شما داريد يک شرايط پيش بيني شده رو توضيح ميديد.)) ودر اينجا،من: ودر نهايت: شدم.من ديگه جوابي به اين سوال به ذهنم نميرسه...ولي اگه اين تاپيك پيشرفتي داشت منو با خبر كنين.(اميدوارم بعد از خوندن پستم اينجوري نكنين: :proctor:)
بسيار عالي بود ،سلول هاي خاكستري مغزم ديگه رمغي ندارن.من به اين تاپيك به عنوان بهترين تاپيك راي ميدم.(ولي بازهم ميگم سوال اصلي رو آخر پرسيدي!)

اینم طاخچه ی افتخارات... ریا نشه البته!
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۴:۲۴ شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۸۶

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
آفلاین
هری عزیز حرف شما در صورتی درسته که یه نفر باشه. ما داریم در مورد دو نفر حرف میزنیم. یک بچه از اول پاکه شاید وسوسه بشه کاری رو انجام بده ولی این یک موضوع طبیعیه! ولی در کنار اون روح یک روح دیگه هست که نوعی بلوغ فکری داره ... یعنی قاعدتا باید بتونه روی فکر اون بچه اثر بذاره.

این روح به هر حال شاید در حال از بین رفتن بوده یا صدمه دیده. ولی این اولین روح تکه شده ای نیست که ما در کتاب بهش برمیخوریم. ما میدونیم ولدمورت به طور کامل از بقیه روح هاش بی اطلاع هست. پس بعد مدت کمی اون روح دوباره تونسته حداقل مثل بقیه تکه ها بشه و نفوذ اونها رو پیدا کنه!

این که میگید نمیتونسته روی کودکی اثر بذاره که افکارش هنوز در حال شکل گرفتنه من با شما مخالفم! مثلا یه بچه وقتی که به یه چیزی نگاه میکنه ممکنه نتونه فکر کنه ولی ممکنه از اون چیز خوشش بیاد و بخنده! خب اون تیکه روح میتونسته از همون ابتدا روی ساده ترین احساسات هری تاثیر بذاره ولی این کار رو نکرده.

به هر حال من با شما موافقم نیستم ... اون قسمت از روح ولدمورت خیلی سریع میتونست خودشو با جسم جدید عادت بده و از سادگی صاحبش استفاده کنه.

در مورد عشقم فقط میتونم بگم اگر قرار بوده روح هری و تیکه روح ولدمورت رو در یک رقابت برای صاحب شدن جسم هری قرار بدیم قاعدتا روح ولدمورت خیلی سریع تر میتونسته آمادگی لازم رو بدست بیاره تا به این جسم تسلط پیدا کنه. این نظر منه ... با اینکه هنوزم میگم کتاب های هری پاتر همشون به گونه ای پیش رفتند که فکر میکنم برای اکثریت مشکل باشه که تصور کنن انقدر بی صدا یک تیکه از روح ولدمورت در بدن هری بوده.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.