هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان داستان های شگفت انگیز هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل


در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: كلاس گياهشناسي
پیام زده شده در: ۳:۲۶ پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۸۵

بلاتریکس  لسترنج


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۹ پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۱۴ دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۲
گروه:
کاربران عضو
پیام: 195
آفلاین
رشد ترمیمی چیست ؟

رشد ترمیمی نوعی رشد گیاه است که در آن گیاه به ما لطف کرده و خود بخود ترمیم میشود.یعنی اگر یکی از میوه های این گیاه پس ار رسیده شدن از آن جدا بشود بلافاصله میوه دیگری جایگزین آن میشود.حتی در صورتی که به گیاه آسیب خفیفی وارد بشود گیاه بدون ایجاد زحمت برای صاحبش با استفاده از شاخ و برگهای دیگرش خود را ترمیم میکند.گیاهانی که از این نوع هستند بیشتر به عنوان هدیه داده میشوند چون این گیاه همیشه باعث خوشحالی و راحتی صاحبش میشود.
-----------------------------------------------------------------------
بهترین راه برای نگهداری گیاه فلارین چیست؟در کدام مکان بهتر رشد میکند؟

گیاه فلارین با توجه به پوشش سختی که دارد و از جنسی شبیه به کهرباست گیاهی مقاوم محسوب میشود که در برابر شراطی سخت آب و هوایی مقومت زیادی دارد. زادگاه اصلی این گیاه پرو میباشد و پرو آب و هوایی گرم و خشک دارد که این آب و هوا برای این گیاه کاملا مناسب است.. پوشش ضخیمی که این گیاه دارد باعث شده این گیاه بتواند خود را با آب و هوایی که تقریبا شبیه آب و هوای زادگاهش است تطبیق بدهد.گیاه فلارین قدرت انعکاس جادو را دارد و برای حفظ کردن این قدرت در گیاه باید در تاریکی و گرما پروش داده شود و لی بعد از اینکه بطور کامل پرورش یافت آرام آرام میتوانیم آنرا با نور آشنا کنیم.
----------------------------------------------------------------
3-فایده کاهو جادویی چیست؟(نوع دریایی ان)

کاهوی جادویی با بوی بدی که پخش میکند میتواند نگهبان مناسبی برای خانه ها و مکانهای خصوصی باشد و به عنوان دزدگیر عمل میکند.صاحب خانه میتواند این گیاه را در استخر خانه اش پرورش دهد.و هر کس به غیر از خودش بدون طلسم بو خفه کن (بطور موقت) قادر نخواهد بود به خانه اش نزدیک شود.
این گیاه برای دور کردن حیوانات و موجودات موذی از مزارع و باغها هم مورد استفاده قرار میگیرد.از برگهای له شده این گیاه در تهیه معجونهای قوی و پیچیده استفاده میشود.Re: كلاس گياهشناسي
پیام زده شده در: ۲۲:۱۳ چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۸۵

آنیتا دامبلدور


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۰۷ جمعه ۲۷ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۰:۲۹ شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳
از قدح اندیشه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1325
آفلاین
- رشد ترمیمی چیست:
احتمالا رشد ترمیمی به معنی آن است که اگر گوشه ای از گیاه، کنده یا خشک شود و فقط ساقه و ریشه ی آن سالم باشد، می تواند قسمت از دست رفته را دوباره بسازد و به دلیل این خاصیت، گیاه ما بسیار بزرگ شده و می تواند به اندازه ی نیاز ما و بدون احتیاج داشتن به کاشت چند گیاه، مواد مصرفی ما را تامین کند.

2-بهترین راه برای نگهداری گیاه فلارین چیست؟در کدام مکان بهتر رشد میکند؟

باید آنرا در محیطهای گرم و مرطوب قرار داده که هر حداقل هر دو روز یک بار، بر روی آن باران ببیارد. سطح این گیاه به علت داشتن سطح کهربایی آن و نیاز شدید به نور خورشید، حتما باید تمیز باشد و نیاز اصلی آن به بارش باران به همین علت است.

3-فایده کاهو جادویی چیست؟(نوع دریایی ان)

خشک شده ی این گیاه سیاهرنگ و تلخ مزه می باشد که در معجونهای مختلف که کارایی هایی از قبیل تقویت نیروی بدنی و حافظه می باشند، استفاده می شود.
تازه ی این گیاه سبز تیره می باشد که از عصاره ی آن برای بهبود انواع بیماریهای پوستی استفاده می شود.

*پروفسور، خیلی عالی درس دادید! برای اولین بار من از این درس خوشم اومد!!! خیلی باحال بود!( پاچه خواری نبود!)


منوي مديريت، حافظ شما خواهد بود!
بازنشستگی!


Re: كلاس گياهشناسي
پیام زده شده در: ۱۷:۵۴ چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۸۵مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۳۰ یکشنبه ۱۲ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۴:۵۷ پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 442
آفلاین
رشد ترمیمی چیست ؟
نوعی رشد خود به خودی است . برخی از گیاهان توانایی رشد ترمیمی را دارند... به طوریکه اگر قسمتی از این گیاه بریده شود علاوه بر اینکه آن قسمت در گیاه مادر به سرعت ترمیم می شود همچنین تکه ی جدا شده خود به گیاه دیگری تبدیل میشود !
بهترین راه برای نگهداری گیاه فلارین چیست؟در کدام مکان بهتر رشد میکند؟
گیاه فلارین در جنگل های ساحلی پرو(؟!!!) که دارای آب و هوای معتدل ومرطوب هستند که در شب هوای آنجا رو به سردی می رود(!!!) به خوبی رشد می کند زمین های این نواحی سرشار از مواد معدنی برای رشد گیاه فلارین است ... بهترین راه برای پرورش این گیاه فراهم آوردن چنین شرایطی برای رشد آن است ؟
فایده کاهو جادویی چیست؟(نوع دریایی آن)
یکی از فواید کاهوی جادویی اینه که می تونیم اون رو به دشمنمون به عنوان کادوی تولد هدیه کنیم ! آب های کم عمق مدیترانه ای به دلیل داشتن کاهوی جادویی دارای خاصیت درمانی بسیار قوی هستند و هر گونه دردی را از بین می برند همچنین به دلیل وجود کاهوی دریایی در این آب ها ، اینگونه آب ها از امن ترین نقاط دریای مدیترانه محسوب می شوند زیرا به دلیل بوی بد کاهوی جادویی جانوران خطرناک جادویی به این آب ها نزدیک نمی شوند ؟Re: كلاس گياهشناسي
پیام زده شده در: ۲:۳۹ چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۸۵

سارا اوانز old


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۳۶ شنبه ۱۰ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۴:۳۵ چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶
از بالای سر جسد ولدی!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 993
آفلاین
-رشد ترمیمی چیست؟

رشد ترمیمی چیزی شبیه به خود به خود رشد کردن گیاه می باشد که بسیاری از گیاهان علفی که بعضی از آنان زاید نیز هستند به این گونه رشد می کنند و مشنگ ها از بعضی از آنان به عنوان علف هرز یاد می کنند.
گیاهانی که رشد ترمیمی دارند می توانند با وجود موارد غذایی مناسب به سرعت رشد کنند.رشد ترمیمی باعث می شود که هم از یک سو گیاه بتواند غذای خود را فراهم کند وهم در بعضی موارد از خود دفاع کند! در مقابل خورده شدن و یا آسیب دیدن و یا از میان برداشته شدن!

بهترین راه برای نگهداری گیاه فلارین چیست؟در کدام مکان بهتر رشد میکند؟

بهترین راه نگه داری این گیاه فراهم کردن یک شرایط مناسب با میزان احتیاجات گیاه است. این گیاه در سال باید دو ماه در شرایط معتدل باشد. سه ماه باید در محیط بسیار سرد. بقیه سال نیز باید در محیطی بسیار گرم با آفتاب مستقیم باشد. می دانیم که در هیچ جا هم چین محیطی یافت نمی شود به همین دلیل گیاهشناسان با استفاده از جادو توانسته اند این چنین محیطی را بوجود آورده اند!

فایده کاهو جادویی چیست؟(نوع دریایی ان)

کاهوی جادویی دارای قدرت خنثی کردن انواع طلسم ها را دارد! برگ های این گیاه قدرت جذب کننده ی بالایی دارد. هم چنین برگ های آن بسیار محکم است. قدرت ریشه کردن در داخل زمین و هم چنین یافتن مواد غذایی به این گیاه این امکان را می دهد تا مدت زمان زیادی سالم باقی بماند. هم چنین ریشه های این گیاه دریایی بسیار مقوی ست و در رشد کودکان بسیار اهمیت دارد!Re: كلاس گياهشناسي
پیام زده شده در: ۲:۳۵ چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۸۵

آرتیکوس دامبلدورold


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۸ دوشنبه ۱۴ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۱۵ جمعه ۱ شهریور ۱۳۸۷
از کاخ سفید پادشاهان در کوه های سفید سرزمین رویاها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 431
آفلاین
1-رشد ترمیمی چیست؟
رشد ترميمي به رشدي ميگويند كه همه موجودات اعم از انسان و گياه براي ترميم قسمتهاي آسيب ديده خود بر مي آيند.اين كاملا به طور طبيعي ميباشد و هيچ فرقي در بين گياهان غير جادويي و يا جادويي از اين نظر نيست.فقط در ترميم بايد قسمت هاي ريز كه به نام سلول براي ماگلها شناخته ميشود،بايد تمام خاصيتهاي جادويي خود را در هنگام ترميم به سلولهاي تازه اضافه شود.

2-بهترین راه برای نگهداری گیاه فلارین چیست؟در کدام مکان بهتر رشد میکند؟
اين گياه مانند كاكتوكس به آب(البته با محلول هاي ديگر جادويي) كمي احتياج دارد و بهتر است در مقابل آفتاب قرار داده شود،اين كار هم باعث پرورش بهتر گياه و همچنين باعث قدرتمند و اثر بخش تر شدن ماده كهربايي درون غده هاي آن ميشود.

3-فایده کاهو جادویی چیست؟(نوع دریایی ان)
كاهوي جادويي در دو حالت استفاده ميشود:
1.در حالت خشك شده و خرد شده آن،براي معجونهاي خواب و بيهوشي كاربرد دارد.
2.خشك نشده آن بسيار لزج است و باعث ميشود كه با خوردن آن هر موجودي مانند ماهيان داراي آبشش شود.
لازم به ذكر است كه در دو حالت اين ماده داراي مزه بسيار بدي است.

مرسي
آرتيكوس دامبلدور


آرتيكوس الياس فرناندو الكساندرو دامبلدور

ملقب به سلامگنتئور(فنانشدني در همه دورانها)

[b][color=009900]آرتيكوس ..


Re: كلاس گياهشناسي
پیام زده شده در: ۰:۳۵ چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۸۵

آوریل


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۲۱ جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۳:۰۷ یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۸۷
از کارتن!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 790
آفلاین
رشد ترمیمی چیست؟

رشد ترمیمی به رشدی گفته میشود که وقتی جاندار مربوطه (گیاه) قسمتی از اعضای خود را از دست میدهد، به سرعت عضوی جانشین آن قسمت شده و آن را ترمیم میکند.


بهترین راه برای نگهداری گیاه فلارین چیست؟در کدام مکان بهتر رشد میکند؟

بهترین راه این است که آن را در مناطق گرم و مرطوب پرورش دهیم، همانطور که کشور پرو، کشوری گرم و مرطوب و دارای جنگلهای فراوان است، بهتر است محیطی که قرار است گیاه فلارین در آن رشد کند، گرمای کافی داشته باشد و آب زیادی به آن بدهیم..

فایده کاهو جادویی چیست؟(نوع دریایی ان)


کاهوی دریایی اگر تحت حرارت خشک شود، از گرد آن میتوان در تهیه معجونهای زیادی مثل معجون انرژی زا استفاده کرد. کاهوی دریایی خشک شده همچنین به عنوان کور مناسبی برای رشد گیاهان میباشد. همچنین از آن میتوان در معجون حقیقت برای تاثیر بیشتر استفاده کرد..


[size=small]جادوگران برای همÙ


Re: كلاس گياهشناسي
پیام زده شده در: ۱۴:۲۱ سه شنبه ۶ تیر ۱۳۸۵

هدویک


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۵۷ یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۲:۲۱ چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶
از هر جا که کفتر میایَ!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 801
آفلاین
جواب 1-رشد ترمیمی یه نوع رشد جادویی برای گیاهه ، به طوری که هنگامی که ما قسمتی از یه گیاه رو از اون جدا می کنیم گیاه خودش رو ترمیم می کنه و اون قسمت سریعا جایگزین می شه.رشد ترمیمی رو با ورد ها یا طلسمها نمی شه بدست آورد.بلکه وجود رشد ترمیمی در یک گیاه شرایط خاصی می خواد.اول اینکه خود گیاه باید دارای استعداد برای رشد ترمیمی باشه.یعنی دارای خواصی باشه که برای رشد ترمیمی نیازه.دوما این که شرایط برای گیاه مناسب باشه.یعنی هیچ عاملی مانع رشد گیاه نشه.سوما اینکه باید کودهای خاصی به گیاه داده بشه تا بتونه رشد ترمیمی بکنه.اگه کسی بتونه این شرایط رو برای یه گیاه که استعداد رشد ترمیمی داره فراهم کنه می تونه برای مدت زیادی استفاده فوق العاده زیادی از گیاه ببره.

===================

جواب 2-از اونجایی که زادگاه اصلی این گیاه در کشور پرو هستش ، و چون آب و هوای پرو هم مانند دیگر کشورهای آمریکای جنوبی گرم و خشک هستش ، برای رشد این گیاه نیاز به محیطی گرم و خشک داریم و رطوبت یا سرما از رشد این گیاه جلوگیری می کنه.

==================

جواب 3-از عصاره برگهای این گیاه به عنوان داروی خواب آور قوی استفاده می کنند و ا استفاده از آن معجون های بیهوشی موقت نیز می سازند.بعد از گرفتن عصاره برگها ، از تفاله های گیاه به عنوان کود قوی و موثر برای گیاهان استفاده می کنند.
Re: كلاس گياهشناسي
پیام زده شده در: ۱۲:۴۴ سه شنبه ۶ تیر ۱۳۸۵

چارلی ویزلی old


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۰۰ دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۲:۰۶ پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۲
از دوستان جانی مشکل توان بریدن!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 377
آفلاین
1-رشد ترمیمی چیست؟ گیاهانی همانند کداو رشد تر میمی دارند. در این رشد گیاه به مدت بسیار طولانی مثلا 3 سال رشد میکند و اگر در هنگام رشد قسمتی از آن آسیب ببیند گیاه در حال رشد ترمیمی عضو آسیب دیده را ترمیم می کند.
2-بهترین راه برای نگهداری گیاه فلارین چیست؟در کدام مکان بهتر رشد میکند؟گیاه فلارین در آب و هوای گرم رشد می کند . برای نگهداری از این گیاه بهتر است مورد تابش نور مستقیم خورشید قرار بگیرد . این گیاه را نمی توان در گلخانه با نور مصنوعی پرورش داد زیرا پژمره می شود.
3-فایده کاهو جادویی چیست؟(نوع دریایی (
این گیاه فایده های زیاد و مختلفی دارد . 1- قبل از آمدن دیوانه ساز ها در آزکابان مامورین آزکابان از این گیاه برای شکنجه زندانیان استفاده می کردند.
2- از رنگ سیاه کاهوی جادویی به عنوان پماد زد زخم استفاده می کنند . رنگ این گیاه زخم ها ی عمیق را التیام می بخشد.
3- اگر برگ های این گیاه را بجوشانیم بوی بد ان از بین میرود و آشپز های دارای مجوز برای این کار می توانند با برگ آن دلمه ی برگ درست کنند.
4- افرادی هم هستند که با دستگاه ها ی مخصوص بوی این گیاه را گرفته و به اجسامی می زنند که نمی خواهند کسی به آن نزدیک شود.


دلم تنگ شده برات
چون نیستی اینجا برام
من فرشته ی قصه گو تو بودی تو شبام

تصویر کوچک شده


Re: كلاس گياهشناسي
پیام زده شده در: ۱۰:۳۰ سه شنبه ۶ تیر ۱۳۸۵

الیور وودold


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۳۶ جمعه ۱۹ اسفند ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۴۳ دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۸۶
از پادلمیر یونایتد
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 146
آفلاین
1-رشد ترمیمی چیست؟
در صورتی که قسمتی از گیاه اسیب ببیند ، در بعضی از گیاهان گیاه با رشد خود به ترمیم قسمت از دست داده ی خود می پردازد و با رشد خود قسمت از دست داده را جبران می کند .

2-بهترین راه برای نگهداری گیاه فلارین چیست؟در کدام مکان بهتر رشد میکند؟
این گیاه در مکان هایی که دارای نور کم ، سرد ، مرطوب بوده رشد می کند و بهترین راه برای نگه داری انها این است که گودال بزرگی در زیر زمین حفر کنیم و سپس گیاه را در آن بکاریم و سپس با قرار دادن چیزی بر روی آن مانع رسیدن نور به آن شویم .

3-فایده کاهو جادویی چیست؟(نوع دریایی ان)
1- از آن در ساخت نوعی معجون استفاده می کنند.
2- از آن برای مرهم گذاشتن بر روی زخم های شدید و عمیق استفاده می کنند .Re: كلاس گياهشناسي
پیام زده شده در: ۷:۰۴ سه شنبه ۶ تیر ۱۳۸۵

فلور دلاکورold


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۳:۱۴ یکشنبه ۷ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۴:۰۹ یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸
از پاریس
گروه:
کاربران عضو
پیام: 973
آفلاین
منکه تو کلاس کنار گریفی ها نشستم و کلی اعصابم از اینکه گریفی ها تعدادشون بیشتره خورده (البته چیز عادییه من همیشه خوردم!) دارم هی فکر می کنم که منظور از گیاه ترمیمی چیه!

خب ممکنه گیاه ترمیمی گیاهی باشه که خودشو سریع ترمیم کنه و البته همچنین بر ترمیم بسیار سریع خودش برای مواردی که گفته شد سرعت ترمیم بالایی داره و کلا ترمیم می کنه!

چون گیاه فلارین یک گیاه اهریمنی هست به نظرم این گیاه در مکانهای تاریک و مرطوب و بسیار سرد رشد بهتر و بیشتر و انبوه تری داره

فایده ی گیاه کاهو جادیی اینکه از این گیاه می شه برای حفاظت از گنج های دریایی استفاده کرد! زیرا بوی بد اون آدم رو فراری داده و لزجی اون باعث حس بسیار بدی می شه که افراد نمی تونن گنج رو بدست بیارن علاوه بر این فایده فایده ی اون برای رام کردن اژدها هست زیرا زمانی که اژدها کاهو رو بخوره دیگه نمی تونه از دهانش آتش فوران کنه و مانند یک عروسک بی آزار شده و تنها باید با اون با سلاح مبارزه کرد


دلبستگي من به جادوگران و اعضاش بيشتر از اون چیزی که فکرشو میکنیدشما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]


هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۳۹۹-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.