هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل
Re: و مـــــــن جادوگر شده بودم!
پیام زده شده در: ۱۷:۳۷ سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۸۵
#1
- خانم میدوز! پسر شما برای هفتمین بار شیشه های طبقه ی چهارم رو شکونده!
خانم میدوز با ناباوری ابتدا به مدیر و سپس به دویل نگاه کرد :
- چی داری بگی؟!
دویل با قیافه ی حق به جانبی که با معصومیت تلفیق(!) شده میگه: مامان چطور ممکنه من همه ی شیشه ها رو همزمان بشکونم؟!
مامانه با وجود اینکه مطمئنه دویل همه ی شیشه ها رو شکونده به سمت مدیر بر می گرده و منتظر جواب می مونه.
مدیر: خب راستش خودم هم نمی دونم که چطور چنین چیزی ممکنه ولی ... ( مامانه یه ابروشو بالا می بره) خب ... ( بعد از چهار دقیقه و شونصد ثانیه مکث ) مثل اینکه هیچ راهی برای ... اثبات اینکه ... پسر شما شیشه ها رو شکونده ... وجود نداره ..( این جمله رو در حالی که کلمه ها به زور از دهنش خارج میشه میگه )
و بدین سان! برای هزارمین بار دویل بی گناه شناخته میشه ... در راه بازگشت مامان از یه طرف خوشحاله که مجبور نیست پول شیشه های شکسته رو بده و از طرف دیگه ناراحته که نمی تونه پسرش رو برای این کار تنبیه کنه! چون همه به این نتیجه رسیده بودن که دویل کاری نکرده ...
- داستان دنی کوچولو رو برات تعریف کردم که ...
- آره مامان! تا حالا صد بار گفتی! فقط هر بار اسم اون پسره که کار بد می کنه رو عوض می کنی! آخر سر هم غوله ... راستی مامان غول وجود داره؟!
- البته که ... چرا! وجود داره و پسرایی رو که کارای شرورانه می کنن می خوره!
دویل با خودش فکر کرد که داره چرت می گه و دیگه چیزی نگفت ... در راه بازگشت به خونه بیلی رو دید. مطمئن بود که اون به مدیر گفته که دویل شیشه ها رو شکونده ... انگشت اشاره ش رو به سمت آسمون می بره ( تو مایه های رضازاده ) و بیل به سرعت فرار می کنه ... تقریبا همه ی بچه های دهکده از کار های عجیب دویل خبر داشتن به همین دلیل به محض دیدن کوچکترین حرکت غیر عادی از طرف اون پا به فرار می گذاشتن. ولی والدین بچه ها که معتقد بودن این حرفا با منطق جور در نمیاد خواسته یا نا خواسته به خودشون می قبولوندن که دویل یه بچه ی معمولیه. دویل با خودش فکر کرد که همیشه هم این طور نیست ... من ناخواسته این کارا رو انجام می دم ... بعد یکم بیشتر فکر کرد و به این نتیجه رسید که زیاد هم ناخواسته نیستن! یه نیشخند زد و پشت سر مامانش وارد خونه شد.
شب به سرعت یک چشم بر هم زدن از راه رسید. دویل به اتاقش فت تا بخوابه. هنوز پتو رو رو خودش نکشیده بود که طبق روال هر شب مامانش به اتاق اومد تا بر خلاف اصرار های زیاد دویل مبنی بر اینکه " باب بی خیال نمی خواد داستان بگی" برای دویل قبل از خواب داستان بگه ...
- امشب می خوام داستان سیندرلا رو تعریف کنم!!!
مادر دویل اصرار زیادی در تغییر دادن داستان ها به سبک خودش داشت و دویل به این فکر می کرد که احتمالا در آخر داستان سیندرلا به خاطر کار های شرورانه ش توسط غول بزرگ و زشت و وحشی و ... خورده میشه!
- سیندرلا که کلاه قرمزی رو سرش داشت با یه سبد کلوچه به سمت خونه ی مادر بزرگش که در وسط جنگل تاریک و وحشتناکی بود می ره! در راه برای گرگه بد جنس جفت پا می گیره و اونو به زمین می ندازه و با تغییر صدا خرگوش های کوچولو رو می ترسونه ... در همین لحظه فرشته ی مهربون با صدای تق بلندی ظاهر می شه ...
- تق!
مامان با تعجب اطرافش رو نگاه می کنه ولی اثری از فرشته ی مهربون نیست! دویل به سرعت به سمت پنجره می ره چون برخورد یه جسم با اون رو دید. پنجره رو باز می کنه . جغد خاکستری بزرگی وارد اتاق میشه ... دویل با ناباوری ابتدا به مامانش بعد به جغد، بعد به پاکتی که جغد به همراه داشت نگاه می کنه ... دوباره باز به مامانش نگاه می کنه ...
- این دقیقا شبیه قسمتیه که جغد نامه بر، کارت تبریک سال نو رو برای سیندرلا میاره و سیندرلا اونو می کشه و ...
دویل بدون توجه به مامانش که هنوز داشت حرف می زد به سمت جغد می ره و پاکت رو از پای جغد باز می کنه. روی پاکن نامه با جوهر سبز نوشته شده:
لیتل نورتون، آلفانیا، کوچه ی سوم، پلاک17، آقای دویل میدوز
دویل به سرعت پاکت رو باز می کنه و شروع به خوندن می کنه:
مدرسه ی علوم و فنون جادوگری هاگوارتز
به مدیریت آلبوس دامبلدور ..........................
دویل با تعجب نامه رو سه بار می خونه و با خودش فکر می کنه که این یکی از شوخی های بچه های دهکده ست ... نامه رو به مامانش نشون می ده و مامانش می گه:
- ااااا چه جالب! این دقیقا شبیه اون قسمت از داستانه که ....
دویل با عصبانیت باد رو از دهنش خارج می کنه و نامه رو از دست مامانش می گیره ...
- جواب ابن شوخی مسخره شون رو می گیرن!
خلاصه هی نامه می فرستن براش هی این باور نمی کنه تا آخر سر با کتک می فرستنش هاگوارتز ...
پایان
-----------------------------
بعد عمری یه لحظه حسش بود پست بزنم ... حاشیه پردازی و این حرفا زیاد داشت ولی همینه که هست! بعد طبق دستور زبان جدید نوشتم شما بخونید فکر می کنید مشکل دستوری داره در صورتی که این طور نیست!شخصیت خودتون رو معرفی کنید
پیام زده شده در: ۱۵:۵۳ دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۸۵
#2
نام : اوبی وان لسترنج
گروه : اسلایترین
شغل: بی کار
سن: 20 سال
توضیحات اضافی : آقا خوش تیپ ، خوش هیکل ، خیلی از خودم خوشم میاد ... به فیلم نامه نویسی علاقه دارم ... تصمیم دارم به مرگ خواران بپیوندم ولی زیاد جدی نگیرید در حد یه تصمیمه ... از پشت اشاره می کنن می گن بوگو چند نفر رو هم کشتی! آره بابا کشتن که خوراک ماست ... اصلا روزی چند نفر رو نکشم روزم شب نمیشه که!
چوب جادو : چوب درخت افرا ، 21 سانت ، وسطش هم ریسه ی قلب اژدها لابد ...
جارو : ندارم

شخصیتت بد نیست ولی معرفیت کوتاهه و جالب نیست....سعی کن چیزای مهمتری رو تویه معرفی و توضیحات اضافی شخصیتت بنویسی!


ویرایش شده توسط اوبی در تاریخ ۱۳۸۵/۷/۱۰ ۱۶:۰۲:۵۱
ویرایش شده توسط آلبوس دامبلدور در تاریخ ۱۳۸۵/۷/۱۱ ۱۸:۰۵:۱۹


Re: گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۱۷:۴۲ چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۸۵
#3
سلام ... میگم مشکل آرموک که حل نشده ... شما رو هم ادد کرده ارباب جون ولی چشم بد ازتون دور هیچ وقت آن نیستین ... تا حالا شونصد تا آف هم براتون گذشته ... اون آی دیتون که *******رو ادد کرده حالا می گین چه کار کنم ؟!!!

دوست عزیز با اجازت قسمت مربوط به ایدیم رو ویرایش کردم...در مورد مشکل دوستت آف روش مطمئنی نیست اما ایمیلیش به دستم رسیده..من از یوزر نیم و پسوردی که دادم مطئنم اگر باز کار نکرده باید بدونه که مشکل از کام خودشه


ویرایش شده توسط ارباب لرد ولدمورت کبیر در تاریخ ۱۳۸۵/۷/۶ ۱۰:۱۰:۰۸


Re: گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۱۶:۳۳ پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۸۵
#4
سلام ... یکی از دوستان من با شناسه آرموک ایتسو نمی تونه وارد کاربریش بشه تا حالا چندین بار هم پسورد عوض کرده ... گویا این مشکل رو با ارسال ایمیل با مدیرا ( یعنی شما ) مطرح کردخ ولی بی جواب مونده ... در نتیجه من بر این شدم تا این کنم! ینی با شما مطرح کنم ... آقا بی چاره دو ماهه می خواد ادامه ی داستانش رو بفرسته ولی نمی تونه وارد بشه ... حالا می گین چه کار کنم ؟Re: شخصیت خودتون رو معرفی کنید
پیام زده شده در: ۰:۰۶ پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۸۵
#5
سلام . اگه ممکنه شناسه ی منو حذف کنین ... با تشکر .


اگر فعالیت نمیکنید پس من شمارو از ایفای نقش اخراج میکنم...هاگرید عزیز ترتیب اینم بده لطفا!!...ممنون هاگرید عزیز!


ویرایش شده توسط آلبوس دامبلدور در تاریخ ۱۳۸۵/۵/۶ ۴:۲۴:۵۰


Re: بهترين عضو تازه وارد
پیام زده شده در: ۱۸:۵۸ شنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۵
#6
خب من به ایوان چمبرز رای می دم پستای کوییدیچیش خیلی خوبه و فعالیتش هم زیادهRe: كلاس نجوم و اختر فيزيك
پیام زده شده در: ۲۲:۵۳ جمعه ۹ تیر ۱۳۸۵
#7
اگر همه ي سياره هاي منظومه ي شمسي در يک رديف در آسمان ظاهر بشن و سدنا کم نور باشه چه اتفاقي رخ مي ده؟!
در آن صورت واقعه ی عظیمی در جان رخ می دهد و طبیعت را دگر گون می سازد بیشتر ستاره ها می میرند و به نوبه ی خود تاثیرات زیادی بر زمین می گذارند. کم نور بودن سدنا نشانه بر نابودی است ... حال این نابودی شامل طبیعت می شود یا جانداران معلوم نیست ... ولی با نابودی طبیعت جانداران نیز کم کم نابود می شوند . ( کم مونده بگم قیامت میشه !!! )
کدوم یکی از سیاره ها یا ماه و کدوم یکی از ستاره ها تاثیر بیشتری روی زمین دارن و چرا؟!
ماه تاثیر زیادی برزمین دارد و این به دلیل نزدیک بودن ماه به زمین است و نیز یکی از پدیده های مهم ستاره شناسی یعنی خسوف هنگامی رخ می دهد که ماه به صورت بدر کامل باشد و و به همراه خورشید و زمین در یک خط مستقیم قرار گرفته باشد . خسوف تاثیرات بسیاری بر زمین می گذارد . از میان ستارگان خورشید بیشترین تاثیر را بر زمین دارد به طوری که اگر کمی سردتر شود زمین به یک کره ی منجمد تبدیل می شود و اگر کمی گرم شود زمین بسیار گرم می شوم و حیات آن از بین می رود ... پدیده ی کسوف نیز تحت تاثیر وضعیت خورشید نسبت به زمین و ماه اتفاق می افتد . همچنین ذخایر هیدروژنی موجود در خورشید در حدود 5 میلیارد سال بعد (!!!) صرف تهیه ی هلیوم می شود و طی فرایندهایی در نهایت سب مرگ خورشید می شود در مراحل پایانی عمر خورشید ، از آسمان آبی گرفته تا سایه رنگهای سپیده و شامگاه ، کلیه پدیده‌های جوی ، عمیقا تحت تأثیر قرار می‌گیرند. زمین سرد نمی‌شود بلکه دمای آن افزایش می یابد با افزایش دما یخ پهنه‌های قطبی شروع به ذوب شدن می‌کنند. سطح اقیانوسها بالا می‌آیند و لایه ضخیمی از ابر ایجاد می‌کنند که برای مدتی خورشید را پنهان می‌کند. این ابرها تقابل اقلیمی میان قطبها و استوا را از بین می‌برند. نوعی جنگل آمازون داغ و مرطوب سراسر زمین را می‌پوشاند. سپس جو زمین شروع به تبخیر شدن می‌کند. گیاهان خشک شعله‌ور می‌شوند. شعله‌های آتش با استفاده از اکسیژن باقیمانده ، همه مواد آلی موجود را مصرف می‌کند. طبیعتی شبیه به ماه کنونی پدید می‌آید.
مقاله اي در مورد يکي از منجمان مشنگ که با استفاده از جادو در نجوم به مراحل بالا رسيد و مشهور شد رو بنويسين و نحوه ي استفاده ي اونو از جادو شرح بدين!
فرد لورنس ویپل ستاره شناس آمریکایی است که ادعا کرد ستاره های دنباله دار ترکیبی از برف، یخ و غبار هستند که هنگام نزدیک شدن به خورشید دنباله ای از گاز و غبار تولید می کنند. او این اطلاعات را به طور اتفاقی از دفتر خاطرات کهنه ای که در زیر زمین خانه شان بود بدست آورد روی جلد این دفنر نام الکس فیلبندون نوشته شده بود او با باز کردن دفتر خاطرات وارد خاطرات الکس شد و با مشاهده ی تحقیقات وی در این زمینه ، مدل گلوله ی برفی تیره را برای ستاره های دنباله دار مطرح می کند و پس از گذشت چند سال مدال کپلر را از انجمن پیشرفت علم ایالات متحده آمریکا بخاطر کارهایش در زمینه ستاره شناسی دریافت می کند.Re: كلاس تاريخ جادوگري
پیام زده شده در: ۲۲:۰۶ جمعه ۹ تیر ۱۳۸۵
#8
قوانینی که تاریخ نویسان را محدود میکند چیست؟
زمان مهمترین عامل در محدود کردن تاریخ نویسان است . با گذشت زمان تاریخ نویسان تنها با استفاده از مستندات تاریخی پی به گذشته می بردند . همین طور آن ها از درستی مطالبی که می نوشتند اطمینان کامل نداشتند چه بسا افرادی که با توجه به غرایض شخصی دست در تاریخ نبرده و آن را تغییر نداده باشند . تاریخ نویسان نمی توانستند با سفر به گذشته از صحت این امور مطلع شوند . زیرا تنها با یک اشتباه کوچک زندگی نسل های بعد به کلی تغییر می کرد و حتی ممکن بود باعث نابودی نسل ها شود . همچنین تاریخ نویسان در برخی امور نظر متفاوت با نظر سایرین داشتند و گاهی نظر یکدیگر را نیز نقض می کردند در چنین شرایطی آنها نباید با توجه به نظر خود در تاریخ دست ببرند بلکه در نشست هایی به یک نظر واحد رسیده و آن را به عنوان تاریخ در دسترس عموم قرار می دادند !
پر سن و سال ترین فرد حاضر جادوگر کیست؟
پرنل فلامل همسر نیکلاس فلامل پر سن و سال ترین جادوگر شناخته شده است . پرنل سه سال از نیکلاس فلامل بزرگتر است لعنت به این کتابا که اشتباه چاپی دارن ... اشتباه کردم باب پرنل 10 سال از نیکی !!! کوچیکتره پس پر و سن و سال ترینشون همون نکلاسه !که الان میگن 665 سالشه !
یک مقاله 5 خطی بنویسید که به طور کلی عصر باستان را چطور توصیف میکنید؟
عصر باستان عصر دو دلی و شک و تردید نبود . جادوگران در عین وحشی گری با هم مهربان بودند ! ساحره ها زیاد سخت نمی گرفتند و مهریه های سنگین تعیین نمی کردند !!! مردم در گروه های کوچکی زندگی می کردند و به هم اعتماد داشتند . عصر باستان عصر لیلی سان ها و مجنون سان ها بود ! هیچ کس به پول فکر نمی کرد ... خلاصه خیلی خوب بوده ... خوش به حالشون ! در عصر باستان مردم شبا دور هم جمع می شدند و خاطرات گذشته را تداعی می کردند بزرگ قبیله برای کودکان اشتباهات گذشته را تعریف می کرد تا از آن عبرت بگیرند و لی چون اونا بچه بودند و چیزی حالیشون نبود باز هم آن اشتباهات را تکرار می کردند . همسایه ها با هم خوب بودن . یکی مریض می شد همه بسیج می شدن یکی سوپ درست می کرد یکی جوشونده ( اندر تعریفات زمانه خانوم ! ) خلاصه همه خوش بودن تا اینکه جنگ بین سیاه ها و سفیدا رخ داد ... خدا بکشه مرلینو همش تقصیر اون بود !


ویرایش شده توسط دویل در تاریخ ۱۳۸۵/۴/۱۰ ۱۱:۱۰:۳۷


Re: كلاس گياهشناسي
پیام زده شده در: ۱۶:۵۴ چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۸۵
#9
رشد ترمیمی چیست ؟
نوعی رشد خود به خودی است . برخی از گیاهان توانایی رشد ترمیمی را دارند... به طوریکه اگر قسمتی از این گیاه بریده شود علاوه بر اینکه آن قسمت در گیاه مادر به سرعت ترمیم می شود همچنین تکه ی جدا شده خود به گیاه دیگری تبدیل میشود !
بهترین راه برای نگهداری گیاه فلارین چیست؟در کدام مکان بهتر رشد میکند؟
گیاه فلارین در جنگل های ساحلی پرو(؟!!!) که دارای آب و هوای معتدل ومرطوب هستند که در شب هوای آنجا رو به سردی می رود(!!!) به خوبی رشد می کند زمین های این نواحی سرشار از مواد معدنی برای رشد گیاه فلارین است ... بهترین راه برای پرورش این گیاه فراهم آوردن چنین شرایطی برای رشد آن است ؟
فایده کاهو جادویی چیست؟(نوع دریایی آن)
یکی از فواید کاهوی جادویی اینه که می تونیم اون رو به دشمنمون به عنوان کادوی تولد هدیه کنیم ! آب های کم عمق مدیترانه ای به دلیل داشتن کاهوی جادویی دارای خاصیت درمانی بسیار قوی هستند و هر گونه دردی را از بین می برند همچنین به دلیل وجود کاهوی دریایی در این آب ها ، اینگونه آب ها از امن ترین نقاط دریای مدیترانه محسوب می شوند زیرا به دلیل بوی بد کاهوی جادویی جانوران خطرناک جادویی به این آب ها نزدیک نمی شوند ؟Re: شخصیت خودتون رو معرفی کنید
پیام زده شده در: ۲۰:۴۳ سه شنبه ۶ تیر ۱۳۸۵
#10
سلام میخواستم بدونم ایرادی نداره اسمم رو از " دویل " به " دویلا " تغییر بدم ؟


تغییر نده دویل بهتره


ویرایش شده توسط کریچر در تاریخ ۱۳۸۵/۴/۷ ۷:۰۴:۳۴


هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.