هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: فیلم هری پاتر و محفل ققنوس
پیام زده شده در: ۱۶:۵۶ چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۸۶

نیلوفر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۴۱ چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۴:۱۲ یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۸۸
از عکاسی کریوی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 60
آفلاین
به نظر من فیلم 5 در مقایسه با 4 فیلم قبلی افتضاح بود. بیشتر صحنه ها تاریک بود و اصلا برا م جذابیت فیلم های قبلی رو نداشت. نمی دونم مشکل اصلی چیه.کار گردان یا هر چیز دیگه. ولی من از فیلم لذت نبردم.

آماده باشید که الآن عکسو می گیرما!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۳:۲۵ چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۸۶

هوریس  اسلاگهورن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۰۶ شنبه ۳ آذر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۸:۵۱ سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۸۷
از روستاي بادلي ببرتون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 78
آفلاین
من اين فيلم رو با كيفيت بد ديدم و خيلي بدم اومد چون خيلي تاريك بود.(البته به خاطر كيفيتش هم هست.) و بعضي قسمت ها صداهاي مبهم و حال به هم زني مي اومد.در هر صورت حال نكردم.

پیام زده شده در: ۲۰:۱۱ پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۸۶

اسنیپ بزرگ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۲۲ سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۰:۱۱ دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 2
آفلاین
من فیلم اصلی را دیده ام تنها ایراد ان این است که هری در نبرد وزارت خانه تلسم های خود را بدون اسپل انجام می دهد در صورتی که سال ششم جادو را بدون اسپل یاد می گیرد ولی روی هم رفته فیلم جالبی بود

پیام زده شده در: ۱۹:۳۱ سه شنبه ۸ آبان ۱۳۸۶

دین توماس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۵۲ شنبه ۹ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۱۸ جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹
از هاگزمید
گروه:
کاربران عضو
پیام: 357
آفلاین
این فیلم هم اکنون در فروشگاه های رفاه قابل خریده.با زیر نویس.من گیرش آوردم و میخرمش.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۶:۴۳ سه شنبه ۸ آبان ۱۳۸۶

ریگولس بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۲۵ یکشنبه ۵ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۲۵ پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۲
از ما که گذشت، فقط درگذشتمان مانده!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 414
آفلاین
نکات مثبت:
(زیاد نبود ولی مثبتش مثبت بود، ها!!!؟؟)

1.کابوس های هری در حد خیلی روان و واقعی بود.{روان : چیزی که آدم را به فاز روانی میرساند و با روون فرق دارد!!!}این که هری گردنش رو در زمان سوزش جای زخمش بپیچونه، فوق العاده ایده ی جالبی بود. از زخم بهتر بود حالت روانی داشت. نیش زدن آقای ویزلی رو خوب اومده بود ولی هیجان درونی هری نسبت به حمله برای دامبلدور باید شدیدتر می بود.

2.جلسات الف دال خوب بود و اخراج تریلانی (این صحنه خیلی خوشم اومد که امبریج از پله ها بالا میرفت و مک گونگال که ضایع شده بود پایین می اومد!) مدیریت آمبریج خیلی کوتاه بود و این یه نقطه ی مثبت بود. اعلامیه ها، تذکرات ،ممنوعیت ها، ...._در کتاب خیلی کش داده شده بود _....
کات هایی که از بین روزنامه ها میرفت یک میانبر در زمان بود و واقعا زمان فیلم رو به صورت مناسبی کوتاه کرد.{در جایی که راوی سوم شخص نداریم ، این کار لازم بود} .خرابکاری های ویزلی ها خوب بود ولی میتونست عالی هم باشه.

3.تعقیب و گریز و نبرد وزارتخونه بین هری و دوستاش با مرگ خوارها عالی بود.از محفلی ها بهتر جنگیدند.دوئل هری و سیریوس با لوسیوس جالب تر از اونی بود که فکر میکردم.

4.صحنه ی رویارویی هری با ولدمورت خیلی جالب و ارزشمند و مفهومی بود!!!کل درون مایه ی فیلم رو در اون قسمت میتونید ببینید..جدال درونی هری با ولدی که درونش رو تسخیر کرده فوق العاده بود.هری رو امر به شکنجه ی بلاتریکس میکنه و زمانی که هری این کارو نمیکنه ، اون رو ضعیف خطاب میکنه!!درست مثل شیطان!! (ضربه ای که با شنل به صورت هری میزنه خیلی روانه!!!)
اصلا جدال هری با ولدی در درونش یک کتاب بحث داره .حتی من میگم که از کتاب هم بهتر شده ...خیلی بهتر!
ارزشمندترین جاش اونجا بود که ولدی در آینه جلوی هری ظاهر میشه و میگه : تو من هستی! و هری با نیروی عشقش اون از خودش دور میکنه؛...من تو نیستم ...و آینه را میشکنه؛فوق العاده بود!
تصور هرمیون و هری و خاطرات خوش و فرندشیپ واقعا عالی بود: چیزی که تو نمیفهمی!!!{تو ولدی}
5

5..نبرد دامبی با ولدی هیجان انگیز تر از اون چیزی بود که فکرش رو میکردم. اما نقطه ی ضعفش اضطراب دامبی بود.

6.لونا! بازی لونا فوق العاده بود. کسی که شیرین میزنه(شیرین عقله)واقعا عالی بود. من تو تصورم کسی رو در نظر میگرفتم که گیج و نگاه خیره اش به هر جایی میتونه باشه. اما نگاه لونا در فیلم بیروح نبود. با لحن یکسانش در فیلم(چه زمان اجرای طلسم ، چه زمان صحبت درباره ی مرگ مادرش، چه در مورد تسلای هری برای مرگ سیریوس)

7.ذهن خوانی اسنیپ توسط هری: فوق العاده جالب تر از اونی بود که من فکرمیکردم.{البته در کتاب گویی هری در قدح اندیشه اون چیزها رو میدید...یادم نیست}ای کاش کارگردان ذهن خوانی رو با یه کات بهتر تموم میکرد :
اینکه لی لی بپره جلوی جیم و جلوی اذیت کردن اسنیپ رو بگیره !!!(یه جوری مثل کتاب) حیف!!
این جا که کارگردان داستان رو بست واقعا به این ایمان اوردم که رولینگ همه چیز رو مانند یک پازل در کنار هم قرار داده و به ما چیزهایی میگفت، سرنخ هایی که انگار بی ارزشند ولی جزئی از یک نقشه ی بزرگ بد که در وسع تخیل و فهم ما {من} نبود.واقعا حتی کارگردان هم فکر میکرد وجود لیلی در فیلم 5 ،در خاطره ی اسنیپ بی ارزشه !!!هه هه!!
هممون فریب خوردیم!

در کل نباید از حق بگذریم که این فیلم تنها فیلمی بود که سعی کرد ارتباط با فیلم های قبل و بعد از خودش داشته باشه .
کارگردان بعضی سکانس ها رو عینا از فیلم قبل آورده بود و بعضی از جاها رو باز گذاشته تا بشه در فیلم های بعدی روش بحث بشه. نمره ی من به این فیلم A- خواهد بود.
نکات منفی که من در پست قبلم مطرح کردم ،بیشتر مربوط به علایق شخصی کارگردان و فیلم نامه نویس گذاشت.

ویرایش شده توسط ریگولس بلک در تاریخ ۱۳۸۶/۸/۸ ۱۷:۰۲:۰۸
ویرایش شده توسط ریگولس بلک در تاریخ ۱۳۸۶/۸/۸ ۱۷:۱۹:۵۱
ویرایش شده توسط ریگولس بلک در تاریخ ۱۳۸۶/۸/۸ ۱۷:۴۵:۱۴
ویرایش شده توسط ریگولس بلک در تاریخ ۱۳۸۶/۸/۸ ۱۷:۴۹:۵۸
ویرایش شده توسط ریگولس بلک در تاریخ ۱۳۸۶/۸/۸ ۱۷:۵۳:۴۷

اینم طاخچه ی افتخارات... ریا نشه البته!
تصویر کوچک شده

Re: ابهامات و ايرادات فيلم پنج
پیام زده شده در: ۱۶:۰۷ چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۸۶

اسنیپ بزرگ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۲۲ سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۰:۱۱ دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 2
آفلاین
to baraye nevisandegy behtariny haghha ke karayi ke kariyi ke azat khondam alea va rooye hsab boode :grin:

پیام زده شده در: ۱۴:۲۵ دوشنبه ۹ مهر ۱۳۸۶

یاکسلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۰ یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۰:۴۵ جمعه ۱۸ دی ۱۳۸۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 154
آفلاین
نقل قول:

فوکس نوشته:
درواقع يک چيز خوبه ديگه هم داشت ! يه صحنه توي فيلم , پله هاي هاگوارتز رو نشون مي داد که دارن حرکت ميکنن. اين چيزيه که حتي خود رولينگ به ندرت تو کتاب هاي بعدي بهش اشاره کرده چه برسه به فيلم ها !
بازم ميگم تنها نکته ي مثبت اين فيلم اين بود که بعضي جا ها يادي از گذشته
کرده بود!

اینو قبول دارم چون رولینگ به مطالب جدید فکر میکنه به مسائل جزئی کاری نداره مثلا بازگشت به گذشته...

هری ا

پیام زده شده در: ۱۳:۲۸ دوشنبه ۹ مهر ۱۳۸۶

ریگولس بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۲۵ یکشنبه ۵ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۲۵ پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۲
از ما که گذشت، فقط درگذشتمان مانده!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 414
آفلاین
{در راستای افشاسازی فیلم 5 } چندین روز پیش نسخه ی رو دیدم و نکات مبهمی که از روی نسخه ی پرده ای برام باقی مونده بود،تا حدودی برطرف شد.بعد از تماشای نسخه ی پرده ای یه پست زده بودم اما همش دیگه باطل به نظر میرسه.دوست دارم در 2پست نکات مثبت و منفی فیلم رو بنویسم (نمیخوام پست خیلی طولانی بشه)
نکات منفی:
1.عکس العمل دورسلی ها در قبال حملهی دیوانه ساز ها به دادلی اصلا قابل توجه نبود.مثل این بود که هری روی دادلی گل پاشیده باشه!!تو کتاب ورنون خیلی عصبانی بود و قصد بیرون انداختن هری رو داشت...که در فیلم اصلا شدت لازم رو نداشت.

. 2همیشه فکر میکردم که خانه ی شماره 12 بین دو خانه ی دیگره که دیده نمیشه...نه اینکه دو تا خونه از هم شکافته بشه تا درش معلوم بشه.در کتاب7 هم که مرگخوارها بیرون در خونه ی 12 کشیک میدن باید در خونه رو ببینن که با وضعیت فیلم اصلا چیزی قابل مشاهده نییست.

3.در خانه ی سیریوس کارگردان بیشتر از این میتونست روی رابطه ی هری با سیریوس کارکنه.در اینجا شخصیت پردازی کمی ضعیفه.وکلا در این لوکیشن به نسبت کمتری کار شده بود که در فیلمهای بعدی حتما به خاطر این کمکاری گره های کوری پیدا میشه.

4.رابطه ی هری با چو افتضاح بود.هری با چو صحبت میکرد که یهو عین(....)سرش رو انداخت و با چو صمیمی شد !!!!!!!خیلی ناشیانه بود.افتض به معنای واقعی کلمه.حالا دیگه ول نمیکنن!!اون شاخ و برگ هم اصلا ایده ی جالبی نبود.

5.این که چو ارتش دامبلدور رو لو بده اصلا کار جالبی نبود.بعدا که معلوم شد که چو تحت تاثیر محلول راستی بدوه.هری هم که باهاش قطع رابطه کرد،میفهمه تقصیر اون نبوده ودر مورد چو اشتباه قضاوت کرده ولی برای جبران تصمیم عجولانه اش کاری نمیکنه.
{اصلا اون اتاق نمودار ناپذیر بود یه اتاق مجازی.این که آمبریج بتونه دیوار رو سوراخ کنه تا بیاد تو،نرمال و درست نبود.}

6. هری بعد از کابوس دیدن میاد دفتر آمبریج تا بره وزارتخونه...و اینکه با سیریوس تماس نمیگیره ، میتونه در فیلم های بعدی مشکل ایجاد کنه.

7. هرچند لوسیوس اشاره میکنه که هری و لرد سیاه میتونن اون گوی رو بردارن ولی زیر گوی (نویل میگه){فقط}اسم هریه.

8.در وزارتخونه صحنه ی تعقیب و گریز اگه بیشتر بود (مثلا اتاق خاطرات مغز که رون توش آسیب دید بود)بهتر بود. و اینکه بلاتریکس به طور ناگهانی ظاهر میشه و طلسم آوادا کداورا رو به سیریوس میزنه.بعد سیریوس میره تو تاق نما. در حالی که در کتاب بعد از مدتی دوئل کردن، بلا یه طلسم سبز (هرچند اواداکداورا سبزه ولی الزاما در کتاب آواداکداورا نبئد)به سیریوس میزنه و سیریسو میوفته تو تاق.طوری که هری انتظارش رو داشت که سیریوس از اونور درمیاد...اگه کارگردان این ابهام که سیریوس برمیگرده،رو باقی میذاشت خیلی بهتر بود.حتی در اخر فیلم هم لونا به هری میگه که چیزهایی که از دست دایم، یه روزییه جوری به ما برمیگرده.
اما کارگردان سیریوس رو حتی قبل از افتادن در تاق نما کشته بود!!!

9.در پایان فیلم هم که البوس میاد پیش هری تا باهاش حرف بزنه،دیگه ئاقعا تکراری شده!
سال اول میاد در مانگاه(سال دو و سه رو یادم نیست)سال 4 میاداتاق هری و سال 5 هم میاد اتاق هری!!
اصلا حرف مهمی هم که نمیزنن...این قسمت اضافیه.

این نظرات شخصی هستند و نکات مثبت رو هم به زودی در همین تاپیک میزنم.
به این میگن پست!!

ویرایش شده توسط ریگولس بلک در تاریخ ۱۳۸۶/۷/۹ ۱۳:۵۵:۲۷
ویرایش شده توسط ریگولس بلک در تاریخ ۱۳۸۶/۷/۹ ۱۴:۱۰:۵۲

اینم طاخچه ی افتخارات... ریا نشه البته!
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۶:۰۹ جمعه ۶ مهر ۱۳۸۶

پدرام

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۵ جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۰:۱۴ شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۱
از دفتر دامبلدور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 207
آفلاین
درواقع يک چيز خوبه ديگه هم داشت ! يه صحنه توي فيلم , پله هاي هاگوارتز رو نشون مي داد که دارن حرکت ميکنن. اين چيزيه که حتي خود رولينگ به ندرت تو کتاب هاي بعدي بهش اشاره کرده چه برسه به فيلم ها !
بازم ميگم تنها نکته ي مثبت اين فيلم اين بود که بعضي جا ها يادي از گذشته
کرده بود!

آخرين باري که مي دونستم و گفتم کسي جدي نگرفت پس از اين به بعد

[url=http://www.jadoogaran.org/modules/article/view.article.php/2168]مودونوم او نوموگوم[/u

پیام زده شده در: ۱۴:۲۸ جمعه ۶ مهر ۱۳۸۶

سیموس فینیگانold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۳۴ جمعه ۲۱ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۳:۴۹ جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۰
از خونمون
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 269
آفلاین
من 3 بار فيلم 5 هري پاترو روي DVD گرفتم.!اولي كيفيتش اصلا خوب نبود .دومي عالي بود.سوميم نسبت به اوليه بهتر بود.به نظر من اين فيلم حقش بود كه پر فروش ترين فيلم سال بشه.ولي بحث سره كيفيت نيست بحث سر اينه كه بيشتر كتاب رو حذف كرده بودن مثلا همون اول كتاب كه هري پشت بوته ها مشغول گوش كردن اخبار بود يا وقتي كه مدال هاي ارشدي رون و هرميون بهشون ميرسه يا مسابقه ي كوييديچي كه توي اون هري فرد و جرج براي هميشه از پرواز كردن و بازي كوييديچ محروم ميشن يا وقتي كه رون با جاروي جديدش تمرين كوييديچ ميكونه يا ................................به نظر من همه ي قسمت هاي اصلي فيلم و حذف كردن.ديگه چيزي ندارم بگم.

[color=CC0000][b]قدم قدم تا روشنايي از شمعي در تاريكي تا نوري پر ابهت و فراگير!!!!!
ميجنگيم تا آخرين نفس !!!!
ميجنگي

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.