هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: بحث در مورد فیلم زندانی آزکابان
پیام زده شده در: ۱۷:۵۸ سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۸۳

پروفسور مينروا ‏مک گونگال

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۱۲ شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۳:۱۵ شنبه ۲۳ دی ۱۳۸۵
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 895
آفلاین

فکر کنم تانکس یه سری از نظراتش رو در مورد فیلم در بخش نوشته ها گذاشته.ولی خوب میشه اگه اینجا هم بذاره!

به هر حال من هم می خواستم نظراتم را راجع به فیلم بگویم.اول از همه باید بگویم که این فیلم فیلمی نیست که فقط یک بار آن را ببینی و بعد بتونی روش نظر بدی.چون در این فیلم همه چیز فرق کرده و کلا با دو تای قبلی فرق داره.خود من برای بار اول که دیدم نمی دونستم چی بگم و چی راجع به فیلم فکر کنم.

من اسم شخصیت ها رو می گم چون اسم بعضی از بازیگران رو نمی دونم و حوصله ندارم برم پیداشون کنم

1.به نظر من بازی پروفسور دامبلدور خوب بوده.شاید می تونستند یکی بهتر را پیدا کنند ولی به هر حال ایشون هم خوب بازی کرده.شاید برای بعضی ها قبول این موضوع سخت باشه ولی باید بدونن که ما چون به دامبلدور قدیمی عادت کرده بودیم الان نمی تونیم یکی دیگه رو قبول کنیم.
اگر در کتاب ها دقت کرده باشید دامبلدور علاوه بر متانتی که داره حس شوخی هم داره و همچنین یه حالت دیوانگی...که به نظر من این بازیگر جدید کاملا آنرا به نمایش گذاشته بود.در ضمن خیلی هم با شور و نشاط بود که این باز هم یکی از نکات مثبت می باشد.

تنها چیزی که من زیاد خوشم نیومد طرز لبای پوشیدن دامبلدور بود.از اول تا آخر فیلم همون لباس خاکستری کهنه تنش بود...تو کتاب ها اقلا دامبلدور لباس های خوبی می پوشه ولی چرا اینجا انجوریه من نمی دونم!

2.پروفسور لوپین: اصلا از بازیش خوشم نیومد.لوپین در کتاب ها خیلی مهربان و متواضع هست ولی در این فیلم من چنین حسی بهم دست نداد.خیلی هم غیر دوستانه به نظر می رسید.خصوصا اون موقعی که داشت هری رو که تو راهرو تنها راه می رفت وبعد اسنیپ پیداش کرد سرزنش می کرد همسن جور داشت سرش داد می زد.اگه کارگردانه جلوشو نگرفته بود زده بود هری رو لت و پار کرده بود

قبلا هم به این موضوع اشاره کردم که ایشون اصلا به بازی کردن در این فیلن زیاد علاقه مند نبودند و خیلی بی خیال بود و من این رو از زبون خودش شنیدم.

3.پروفسور مک گونگال:چون من عاشق این شخصیت شدم دلم سوخت که زیاد در این فیلم نقشی رو ایفا نکردند.یعنی فقط یه بار داشت به هری جواب رد می داد که نمی تونه به هازمید بره و صحنه ی بعدیش هم وقتی راجع به سیریوس بلک حرف می زد.همین! اگه دقت کنید می بینید در این فیلم ایشون یه کم شوخ شدن

4.پروفسور اسنیپ: مثل همیشه ایشون بهتر از همه نقش خودش رو ایفا کرد ولی خب متاسفانه ایشون هم در فیلم نقش زیادی نداشت.

5.پروفسور تریلانی: من خیلی از بازی ایشون هم خوشم اومد.واقعا اون حس خل و چل بودن و دیوانگی رو به آدم منتقل می کنه.اون صحنه که صداش دو رگه میشه هم با حال بود...

6.سیریوس بلک:تمام این داستان راجع به زندانی آزکابان بود ولی چیزی که هست ما اصلا زیاد ایشونو نمی بینیم که واقعا جای تاسف داره...حقیقتشو بخواید من نظر خاصی ندارم راجه به اولدمن ولی خب کلا خوب بازی کرده

7.فاج هم خیلی خوب به تصویر کشیده شده بود و اون متردد بودنش را نسبت به همه چیز رو خوب نشون داد...در ضمن لباس هاش هم بهتر از فاج فیلم 2 بود...به عبارتی دیگه قیافش به وزیر بیشتر می خوره الان

8.هری:تو این فیلم به نظرم خیلی بهتر از فیلم های قبلی بازی کرده.یه کم همچین رشد فکری هم کرده...ولی از اون صحنه که هری مثلا داشت گریه می کرد خوشم نیومد.چون دلیلی نداره هری رو بچه ننه نشون بده که به خاطر چندتا حرف گریه کنه

9.هرماینی و رون هم بهتر شده بودند.البته این کارگردان هم دیگه زیادی رومانتیکش کرده بود...یعنی به نظرم فقط همون موقع که هرماینی به رون دست می زنه کافیه...دیگه وقتی باک بیک رو می کشن لزومی نداره که هرماینی رون رو بغل کنه یا مثلا تنها بودن هر دوشون در یک مکان خلوت مثل شیون آوارگان...

10.دراکو مالفوی:این دفعه خیلی خوب بازی کرده بود...اون قلدر بودنش رو هم خیلی خوب نشون دادن...اونجا هم که زخمی میشه هم خیلی خنده دار بود مثل دخترا داشت گریه می کرد...

خب این نظرات من راجع به بازیگرا بود...خوب حالا می رسیم به خود فیلم

11.من از صحنه ی اتوبوس شوالیه خیلی خوشم اومد...به قول تانکس بی خبرگی راننده اتوبوس را هم خیلی خوی نشون دادند...ولی من قضیه این یری که آویزون شده بود رو متوجه نمی شم! ببینم این تو کتاب بود و من یادم نیست یا چی؟!

شخصیت دیگه ای که خنده دار بود برای من، تام بود البته خود این بازیگر یه کمیدین هست حالا چطوری این نقش رو گرفته من نمی دونم ولی خب حرکات خیلی با مزه ای می کنه خصوصا موقعی که داره به هری چیز تعارف می کنه

12.دیمنتور ها:خیلی خیلی جالب بودند.من نمی دونستم چه طوری می خوام به بیننده ها حالی کنن که وقتی یه دیمنتور نفسی می کشه یه چیزی به جز هوا یعنی همون خاطره های خوش را به درون خود می کشد ولی می بینم که خیلی عالی این کار را کردند.

ولی ایرادی که داشت این بود که بوسه ی دیوانه یاز ها را نشون ندادن و در آخر فیلم فقط همان طور که خاطراتو می کشیدند داشتن سیریوس رو می کشتند.

صدایی رو هم که برای سپر مدافع انتخاب مرده بودن خیلی خیلی خیلی با حال بود...فکر کنم این صدا را هم یه جای دیگه شنیده باشم ولی یادم نیست که چی بوده...ولی صدایی بهتر از اون نمی شد پیدا کرد...خصوصا صحنه ی آخر که هری یه سپر مدافع قوی درست کرد و این موصیقی یا صدا همین جور ادامه داشت خیلی حال کردیم...

فعلا خسته شدم
بعدا اگه شد بقیه شو هم می نویسم

در آخر باز هم می گم این فیلم رو باید چند بار دید تا نظر داد و فقط با نگاه اول نمی شه راجعش چیزی گفت!

Minerva McGonagall

Head of Gryffindor House

Deputy Headmistress

Less Expectation , Less Disappointment

Re: بحث در مورد فیلم زندانی آزکابان
پیام زده شده در: ۷:۰۷ سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۸۳

پروفسور مينروا ‏مک گونگال

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۱۲ شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۳:۱۵ شنبه ۲۳ دی ۱۳۸۵
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 895
آفلاین
کار خیلی خوبی کردی که این تاپیک رو زدی...خودم خواستم بزنم البته وقتی که فیلمو دیدم(یعنی 5 شنبه این هفته)

به هر حال من از یکی از کلیپ های فیلم که آنلاین گذاشتند خوشم میاد...

همون کلیپی که هری تو نقشه غارتگر می بینه پروفسور اسنیپ داره میاد و تندی نقشه رو قایم می کنه...و بعد وقتی پروفسور لوپین میاد و اسنیپ بهش تکه می پرونه

خیلی با حال
well well Lupin, out for a little walk in the moon light

در ضمن اون جایی که هری از جارو می یوفته و دامبلدور جلوشو میگیره هم باید باحال باشه...

Minerva McGonagall

Head of Gryffindor House

Deputy Headmistress

Less Expectation , Less Disappointment

بحث در مورد فیلم زندانی آزکابان
پیام زده شده در: ۹:۱۴ پنجشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۸۳

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
خیلی وقت بود که باید یه تاپیک برای فیلم 3 باز می کردیم تا بحثا رو توش انجام بدیم.
طبق اون چیزایی که مشخصه این فیلم خیلی بهتر از دو تای قبلی از اب در اومده امروز منتقد نیویورک تایمز گفته دو فیلم قبلی بیشتر کتاب تصویری بودن که ویژوال افکت و صحنه های کامپیوتری بهشون اضافه شده بود ولی این فیلم یک فیلم سینماییه
با وجود اینکه صحنه های کویدیچ رو حذف کردن و بعضی از نقشا مثل چو هم همینطور ولی بازم فروش دو برابر فیلمای قبلی در انگلیس نشون میده که این فیلم متفاوته
تصور میکنم رکورد باکس آفیس آمریکا رو هم بشکنه توجه کنید که الان فیلم شرک 2 و تروا (Troy) و دو سه تا فیلم دیگه در حال اکران هستن و اگه هری پاتر 3 بتونه خودش رو بالا بکشه شاهکاریه

حالا که صحبت از شرک شد در سایت مجید آنلاین یه لینک برای دانلودش دیدم که اینه:
شرک 2- قسمت اول
شرک 2- قسمت دوم

البته خودم هم هنوز نتونستم دی ال کنم چون سرور خیلی شلوغه

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.
Sunny one so true, i love you.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.