هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: انتقادات...پيشنهادات...نظرات
پیام زده شده در: ۱۵:۴۴ شنبه ۲۶ آبان ۱۳۸۶

استرجس پادمور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۳ شنبه ۷ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۳۰ دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
از یک جایی!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3574
آفلاین
من در مورد معاون نظری نمیدم ...

قوانین هم در پست جدید به اون تابلو اضافه میشه ... فقط هدفم از زدن قوانین در این تاپیک این بود که اگر اشتباهی داره رفع بشه !

=======

قوانین امتیازدهی در این ترم :

به دلیل آنکه در آخر ترم به مشکلی برخورد نکنیم شیوه ی امتیازدهی در این ترم به شرح زیر است .

1.در آخر ترم به هیچ عنوان هیچ تقسیم بندی صورت نخواهد گرفت !

2.استادان هاگوارتز باید در آخر هر کلاس امتیازات هر گروه رو تقسیم بر تعداد شرکت کنندگان در آن کلاس نمایند و سپس نتیجه ی تقسیم را در تاپیک شرح امتیازات اعلام نمایند !

3.در هر کلاس از هر گروه نمیتواند کمتر از 5 نفر شرکت کننده داشته باشد!!! یعنی کمترین حد شرکت کننده از هر گروه در هر کلاس و جلسه 5 نفر میباشد!!

4.در صورتی که کمتر از 5 شرکت کننده از هر گروه در کلاسها شرکت داشته باشد امتیاز آن گروه در آن کلاس و در آن جلسه 0 میباشد .

قوانین مراقبت از امتیازها توسط بازرسان:

بازرسان هاگوارتز باید در آخر هر جلسه از هر کلاس نتایج را چک کرده و یک بار خود شیوه ی امتیاز دهی را پیاده نمایند (یعنی ابتدا جمع زنی و سپس تقسیم بر تعداد اعضای گروه ) و در صورت داشتن اشتباه آن را اصلاح نمایند و از گروه استاد مربوطه 10 امتیاز کسر نمایند .

در صورتی که دانش آموزی از کم بودن امتیازش شکایت نمود آن را بررسی نمایند و در صورت لزوم امتیاز را اضافه نمایند .

اگر استادی به دانش آموزی امتیاز اضافه ای داده باشد و شخصی از این موضوع شکایت نماید بازرسان وظیفه دارند که پست دانش آموز را مورد بررسی قرار دهند و در صورت زیاد بود امتیاز امتیاز لازم و کافی را صادر و از گروه استاد خطا کار 10 امتیاز کسر نمایند.

قوانین ثبت نام در ترم جدید :

ثبت نام هیچ محدودیتی را شامل نمیشود و تمام افراد حاضر در ایفای نقش میتوانند در هاگوارتز ثبت نام نمایند .
در اول ترم یک دور ثبت نام برگزار خواهد شد و در نیمه ی ترم دور دوم ثبت نام به مدت یک هفته برگزار خواهد شد .

قوانین کوییدیچ :

قوانین کوییدیچ هماننده ترم پیش میباشد مدیر مدرسه میتواند در صورت نیاز خود امتیازهای کوییدیچ را اعلام نماید یا به شخصی که به عنوان داور از سمت وی معرفی و مورد تایید افراد شورا است واگذار نماید .

=======

من نتیجه ی ثبت نام رو در پست های بچه ها پیدا نکردم اگر قوانین ثبت نام رو اشتباه زدم اعلام کنید !!!
این دو پست به صورت پست های مجزا در تاپیک قوانین مدرسه هاگوارتز زده خواهد شد !!

پ.ن:دقت فرمایید حداقل شرکت کننده در هر کلاس 5 نفر میباشد !!!

ویرایش شده توسط استرجس پادمور در تاریخ ۱۳۸۶/۸/۲۶ ۱۵:۵۰:۰۴

عشق یعنی وقتی که دستتو میگیرم مطمئنم باشم که از خوشی میمیرم !!!!!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۳:۳۳ شنبه ۲۶ آبان ۱۳۸۶

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
سلام

ممنون استرجس ، کاملا درسته این مواردی که گفتی

به کوییرل :

ایگور برای این همه کار بیکار نیست ، در نتیجه مدیر مدرسه میتونه وظایفی رو به دیگران محول کنه ، مثلا برای بروز کردن تابلوی امتیازات ، درست کردن کارنامه ها و یه سری موارد دیگه و یا از دیگران برای این موارد کمک بگیره . در نتیجه اون تنها این کار ها رو انجام نمیده .

مورد بعد در مورد معاون مدرسه که گفتید ، باید بگم که صرفا مدیر مدرسه باید به انجمن هاگوارتز دسترسی داشته باشه ، حالا چه معاون استرجس باشه چه مالدبر !! تفاوتی در دسترسی ها نمیکنه !!

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۱۱:۰۲ شنبه ۲۶ آبان ۱۳۸۶

پروفسور کويیرل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۲ چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۵۷ چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱
از مدرسه جادوگری هاگوارتز
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 2956 | خلاصه ها: 1
آفلاین
بنظر من این همه وظایف برای مدیر واقعا سنگینه مگر اینکه ایگور واقعا بیکار باشه.

در مورد معاون:
من فقط استرجس رو به عنوان ناظر دیگه میتونم بزارم چون به شخص دیگه نمیتنونم اعتماد کنم و نمیخوام اشتباها تاپیکی پاک بشه.
ایگور میتونه معاون دیگه ای انتخاب کنه ولی ناظر نمیتونه باشه.

به استر:
قوانین رو به قبلی ها اضافه نکن و در یک پست جدا بنویس

پیام زده شده در: ۲۱:۴۲ جمعه ۲۵ آبان ۱۳۸۶

استرجس پادمور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از یک جایی!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
خب پرسی جان درست اشاره کردی ...
قوانین امتیازها کاملا مشخص شده حرفی هم دیگه نمونده ...
من قوانین امتیازات رو داخل تاپیک قوانین مدرسه هاگوارتز فردا وارد میکنم !

بعد از وارد شدن قوانین در داخل اون تاپیک باید اعضای شورا انتخاب بشن !

وظیفه ی اعضای شورا به شرح زیر است :

اعضای شورا که شامل 4 نفر میباشند (دو نفر هم میشه , سه نفر هم میشه) وظیفه نظارت دقیق بر کارهای مدیر مدرسه را دارند . همچنین این افراد میتوانند بر کار بازرسان هاگوارتز نیز نظارت نمایند و در صورت کم کاری یا بروز اشتباه از سوی بازرسان آن را به مدیر مدرسه اطلاع دهند تا مدیر تصمیم گیری نماید .

وظیفه ی بازرسان هاگوارتز به شرح زیر است:

بازرسان هاگوارتز که شامل 2 نفر هستن وظیفه ی نظارت دقیق بر کار استادان و دانش آموزان را دارا میباشند . منظور از نظارت بر کار استادان شیوه ی تدریس , تدریس به موقع , نحوه ی امتیاز دهی درست ...
منظور از نظارت بر دانش آموزان این است که اگر به طور مثال دانش آموزی از نمره ی استادی شکایت نمود بررسی نمایند تا مشکل بر طرف شود !!!

وظیفه ی مدیر مدرسه به شرح زیر است :

1.نظارت دقیق بر کار بازرسان هاگوارتز
2.جمع زدن امتیازها در پایان ترم
3.صدور کارنامه و ...
4.اعلام تاریخ امتحانات ...
5.رسیدگی به سوالات پرسیده شده در داخل دفتر مدیریت ...
6.به روز کردن تابلوی شنی امتیازت...
7. و کارهای باقی مانده در مدرسه ...

======

شورای هاگوارتز در واقع افرادی هستن که در جریان امور مدرسه دخالتی ندارند و فقط بر کارهای مدیر و بازرسان نظارت میکنن !!
مدیر مدرسه وظیفه دارد طرحهای پیشنهادی از طرف افراد شورا را مورد بررسی قرار دهد و در صورت مفید بودن آنها را اجرا نماید .
اگر مدیر مدرسه قوانین نا به جایی را تایید کرد و مورد استفاده قرار داد میتوانند آن قوانین را با صلاح دید یکدیگر لغو نمایند.

در میان ترم که حدودا 15 بهمن است تمام افراد شورا و بازرسان هاگوارتز فعالیت آنها مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت کم کاری و یا عدم حضور در مدرسه از کار بر کنار و افراد تازه ای به جای آنها جایگزین خواهد شد !!!

==========

بقیه قوانین رو توی پست بعدی میزنم
*این قوانین به زودی رو تاپیک قوانین مدرسه هاگوارتز میرود .

** در صورت داشتن هر گونه اشکال اعلام فرمایید .

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۱:۱۲ جمعه ۲۵ آبان ۱۳۸۶

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
سلام

خوب از اونجایی که اکثریت فعالان مدرسه توی میتینگ حضور داشتند ، درباره هاگوارتز بحث شد !

نتایجی که بدست اومد :

1- ایگور کارکاروف مدیر مدرسه میشه !
2- شورای چهار نفری از فعالان مدرسه تشکیل میشه که وظیفه دخالت مستقیم در کار مدیر و هاگوارتز رو دارن
3- دو نفر بازرس عالی رتبه ، قرار میگیره که وظیفشون رسیدگی به کارهای اساتید هست !
4- مدیر مدرسه ، معاونی ( از اعضای شورا ، بازرسین ، اعضای ایفای نقش ) انتخاب میکنه که اختیار تام در مواقع نبود مدیر رو داره !

این موارد به مدیر انجمن بلیت زده شد ، امیدواریم سریعتر مدرسه کارش رو شروع کنه

پیام زده شده در: ۱۹:۲۸ جمعه ۲۵ آبان ۱۳۸۶

ماندانگاس فلچرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۰۸ یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۹:۵۶ جمعه ۲ دی ۱۴۰۱
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 433
آفلاین
خدا رو شکر قبلا کاندید ها مشخص شدن ...

دیگه ایشون نمیتونه وارد قضیه بشه ... در ضمن من به عنوان نماینده هافل با هرگونه داشتن مسئولیت ایشون به شدت مخالفم ... این نظر من ... البته باید بگم این نظر بیشتر سران گروه هاست .

خوب فکر کنم در تمام موارد به نتیجه رسیدیم ... ایگور هم که مدیریت و قبول کرد ... بهتره زودتر دست به کار بشیم ... میدونم که استرس علاقه ای به مدیریت مدرسه نداره ... بنابر این بهتره کار مدرسه رو شروع کنید .

با تشکر .

جونم فدای عشقم ، نفسم فدای رفقا ، شناسه ام هم فدای سر آرشام

[color=99

پیام زده شده در: ۱۳:۲۹ جمعه ۲۵ آبان ۱۳۸۶

آلبوس پرسیوال ولفریک  دامبلدور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۱۵ پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۴:۰۹ جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۸۶
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 281
آفلاین
با سلام ، خب من می خواستم برای مدیریت مدرسه هاگوارتز درخواست بدهم ، البته مطمئنا این درخواست شاید با استقبال چندانی مواجه نشه ولی من آماده ام دوباره و این بار با نتیجه یری از اشتباهات گذشته ، در خدمت سایت باشم.امیدوارم بتونم مفید عمل کنم.ضمن نظرات و پیشنهادات خودم را در مورد قوانین هاگوارتز را سعی می کنم تا شب بزنم تا نظر خودم را هم به عنوان یک عضو جاوگران و نه بیشتر ، بگویم.امیدوارم هاگوارتز سیری که پروفسور کوییرل با مدیریت عالیشون شروع کرده بودند ، ادامه بده تا شاهد کمبود ایشون نباشیم.موفق باشید.با احترام.

پیام زده شده در: ۱۳:۵۷ چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۸۶

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
سلام

ماندانگاس ، برادر من ؛ ما اینجا داریم برای مدرسه نظر میدیم و تصمیم میگیریم ، دلیل نداره که تو پست میزنی طرفداری گروهتو بکنی ، من طرفداری گروهمو بکنم ، یا ایگور یا ... . تو نظرت در مورد امتیاز در مورد هافل رو به عنوان نماینده گروهت گفتی ولی الان ما باید منصفانه نظر بدیم و وضعیت همه گروه ها مد نظرمون باشه .

در مورد شرکت در کلاس ها و تقسیم امتیازات ، باید یه تعدادی رو در نظر بگیریم ، مثلا از هر گروه توی هر کلاس انقدر نفر شرکت کنه !

در مورد کیفیت و کمیت هم باید بگم که ، این کلمات جدیدا مد شدن برادر ؟ عزیز من میدونی اصلا این کیفیت و کمیت چه معنایی داره ؟ ما داریم در مورد گروه هایی مثل اسلیترین و هافلپاف و راونکلاو صحبت میکنیم که هر سه ماه یک بار دو عضو تازه واردشون میشه ، که یکیشون از همون قبلیا بوده که تغییر شناسه داده و یکیشون جدیده ! و انقدر توی تالارشون پست میزنن و نقد میشه پست هاشون که سریع پخته میشن ! بعد دارین این گروه ها رو با گریفیندوری که هر روز 1 نفر یا بیشتر واردش میشه یکی میکنید ؟ یعنی سطح نوشتن اینها با هم یکیه ؟

پس مسلمه که هر کدوم از اعضای هافل که پست بزنند ، مثلا 25 میگیرند و اعضای جدید گریفیندور بزور 15 میگیرن ! این کیفیت و کمیت برای این به کار میره که شما 1 نفر از هافل بهترین نویسنده های هافل و 10 نفر از بهترین نویسنده های گریف و مسابقه براشون برگزار کنید و اگر اون یک نفر هافل بهتر شد ، میتونید بگید کیفیت اینجا مهمه نه کمیت !

پیام زده شده در: ۲۲:۱۸ سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۸۶

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
نقل قول:
1 ) آموزش رول زنی – نقد و بررسی – امتیاز دهی در خود مدرسه صورت بگیره . سه جلسه اول ... که مثلا ما داریم رول نویس پرورش میدیم ... بعد که شخص خام و تازه وارد پخته شد ... اون به رول تزریق کنیم.

هوم من با این طرح مخالفم. به نظر من هاگوارتز نباید یه پایگاه برای آموزش رول باشه ...

اولا اینکه استادایی که قراره اداره کلاس ها رو بر عهده بگیرند شاید همشون صلاحیت نقد کردن رو نداشته باشن .. مثلا به چیزهای الکی گیر بدن یا سعی کنند همونجوری که نقد های قبلی رو دیدند نقد کنند و ... بنابراین از اونجایی که ما انقدر نقاد نداریم بهتره از این قسمت طرح صرف نظر شه.

من فکر میکنم همین که استادی در مورد پستی نمره بده در واقع تمام نظریاتشو در مورد پست طرف خلاصه کرده و طرفم همین که ببینه پستش در چه جایگاهی قرار داره براش کافیه.

دوم اینکه چنین نقد هایی که قراره در مدت زمان زیاد بارها و بارها تکرار شه اکثرا چیز آموزنده و به درد بخوری نخواهند داشت چون یک نفر برای این درسی رو انتخاب میکنه تا برای دل خودش یه رولی بزنه یه تفریحی کنه. نه اینکه بیاد بشینه هر هفته پست بیست نفر رو نقد کنه ... به نظر شما یک نفر با این شرایط چقدر در مقام استادی دوام میاره؟ خب مسلما خیلی زود شوق و ذوقش از بین میره و کیفیت نقد ها و حتی پست های کلاسشم میاد پایین و ما هم اینو نمیخوایم.

سوم اینکه چیزی که همیشه مشکل سازه این حس رقابته که همیشه در جادوگران دردسر سازه.بابا .. یه نگاه به رول نویسان خوب جادوگران بندازید. اونا با تمرین به اینجا رسیدن یا با نقد شدن پستهاشون؟ اونا تونستن رشد کنن چون هیچ فشاری روشون نبود .. چون وقتی پست میزدن پستشون زیر ذره بین نمیرفت .. اگر قرار باشه اعضای جدید با حس رقابت و مقام رنک و این چیزا به قول شما به رول تزریق بشن که دیگه هیچی.

کلا تجربه ثابت کرده آدم برای خودش پست بزنه بیشتر خوش میگذره تا برای بقیه پست بزنه.

نقل قول:
4.در آخر ترم اگر كل افراد شركت كننده در مدرسه كمتر از (؟) نفر باشه اون گروه حذف ميشه !!!

اگه این حرفو یکی دو سال پیش میزدی باهاش موافق بودم اما حالا با توجه به وضع گروه ها فکر میکنم کار غیر منطقی ای باشه و اگه کلا قرار باشه یه گروه حذف شه مدرسه بسیار لوس میشه چون کلا چهار گروه که بیشتر نیست حالا یکی دو تاشونم برن کنار که دیگه هیچی

ضمن اینکه با این قانون نمیشه جواب زحمت اون کساییم که از اون گروه شرکت کردن رو داد ولو فقط یک نفر باشه .. چون به هر حال اون شخص سه ماه زحمت کشیده و شما نمیتونید بعد سه ماه بگید ببخشید با اینکه چند هزارتا امتیاز برای گروهتون کسب کردید ولی امتیازای شما حساب نمیشه و مثل روز روشنه اگر سه ماه بعد چنین اتفاقی بیفته اون گروه از حقش نمیگذره و باز هم بحث های همیشگی ...
----------------------

غیر از دو پیشنهاد بالا ... تا جایی که من دیدم فکر میکنم بقیه پیشنهاد ها منطقی به نظر برسن و روشون میشه کار کرد و به یک نظر جامع رسید.

هووووم ....

ویرایش شده توسط بلیز زابینی در تاریخ ۱۳۸۶/۸/۲۲ ۲۲:۲۷:۱۷

پیام زده شده در: ۱۹:۴۴ سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۸۶

استرجس پادمور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از یک جایی!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
خب من چند روز نبودم و امروز كه اومدم از ماندانگاس كه اولين نفر بود دستم بهش رسيد پرسيدم ...

طرحي كه اعضا قبول كردن اين هستش :

امتيازات هر كلاس تقسيم بر تعداد شركت كننده در هر كلاس بشه !!!

مثال:

گريف : 150 امتياز
هافل : 120 امتياز

شركت كنندهاي گريف : 8 نفر
شركت كننده هاي هافل: 5 نفر

مجموع گريف : 18.75
مجموع هافل : 24

چند تا نكته بايد در مورد اين قانون رعايت بشه !!!

1. در هر كلاس از هر گروه نبايد كمتر از 3 يا 4 نفر (توافقي) شركت كنه !
2. امتيازات خورده بايد گرد شود !!! مثال 18.75 = 19
3.در آخر ترم ديگه تقسيماتي وجود نخواهد داشت !!!
4.در آخر ترم اگر كل افراد شركت كننده در مدرسه كمتر از (؟) نفر باشه اون گروه حذف ميشه !!!
5.اون افرادي كه در آخر ترم شركت كننده محسوب ميشن بايد بالاي يك امتياز مشخص داشته باشن تا جزو شركت كننده حساب بشن !!!

====

در مورد مورد 4 :

منظورم اينه كه مثلا از گريف فقط من و دو نفر ديگه به طور ثابت در كل كلاسها شركت نكنه !!!
واضح تر بگم ... اگر مورد 4 رعايت نشه مثل ترم پيش ميشه ولي با اين تفاوت كه طبق قانون 1 كمترين تعداد در هاگوارتز از هر گروه شركت ميكنه ...مثلا كل گروه گريف در طول ترم 3 نفرشون بيشتر شركت نميكنن ... يعني در هر كلاس 3 نفر ثابت ...
وقتي قانون 4 اجرا بشه هيچ گروهي نميتونه كمتر از اون تعداد مورد نظر فرد شركت كننده داشته باشه !!

موفق باشيد

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.