هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: دفتر اساتيد
پیام زده شده در: ۱۸:۰۸ سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۸۶

بارتی کراوچold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۹ پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۱:۳۲ یکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۲
از مرلینگاه شوری خانه ریدل
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1540
آفلاین
باب آگدن نوشته :
نقل قول:
من فکر نمیکنم این لازم باشه.(یک جایی هم در همین تاپیکها نوشته که لازم نیست نقد بشه.)

خب گفته لازم نيست . ولي من به عنوان يه دانش آموز از شما نقد پستمو خواستم .
شما اولا به عنوان يه مدرس بايد يه نقد كوتاه مي كردين پست من وكه نكردين .
ولي حالا من از شما يه نقد كامل ميخ وام كه اگه مي شه برام نقدش كنين .

پیام زده شده در: ۱۷:۵۴ سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۸۶

باب آگدنold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۸ پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۸:۳۹ جمعه ۱۳ آبان ۱۳۹۰
از گروه همیشه پیروز گریفیندور
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 527
آفلاین
با سلام
از همگی ممنون.حتما سعی میکنم از این به بعد دقت کنم.
بارتی عزیز نوشتن:
نقل قول:
جناب باب آگدن اگه مي شه پست بنده رو نقد كنين و به من بگين .

من فکر نمیکنم این لازم باشه.(یک جایی هم در همین تاپیکها نوشته که لازم نیست نقد بشه.)

بازم از همگی ممنون.

پیام زده شده در: ۱۷:۳۷ سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۸۶

محفل ققنوس

تد ریموس لوپین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۸:۳۰ سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۲:۵۵ پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶
از دور شبیه مهتابی‌ام.
گروه:
محفل ققنوس
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 1495
آفلاین
ممنون از رسیدگیت پرسی جان
بارتی جون معذرت خواهی نمیخواد، این چیزا یه موقع پیش میاد!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۴:۰۸ سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۸۶

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
سلام

نقل قول:
من یک مقدار با خوندن نقد تکالیف بچه ها احساس کردم اساتید در این مورد یک مقدار سلیقه ای عمل می کنن. من اولین ترمم هست و شاید این حس به همین علت باشه.

درست اشاره کردی ، باب آگدن سلیقه ای عمل کرد توی امتیاز دهی و اشکال از من بود که نقد هاش رو مطالعه نکردم زودتر ، تا سریعتر به این مورد رسیدگی کنم

نقل قول:
مسئله آخر هم اشتباهات خود اساتیده. غلط های دیکته ای و نگارشی زیادی توی جلساتی که اساتید درس میدن مشاهده میشه، این موارد در نظر گرفته میشه یا نه؟

اینکه بخواد امتیاز کم باشه یا این موارد نه ، ولی خوب به اساتید توضیح میدم که سعی کنن ، کمتر موارد اشتباه توی پستشون داشته باشند

در مورد پروفسور باب آگدن اینکه ، به نظر من نقد شما خیلی خیلی ضعیف بود ... شما میتونستید از بارتی کراوچ نحوه صحیح این مورد رو بپرسید تا کار من اینطور زیاد نشه ! گفتم که اساتید باید دقت کنن و اگر اشکالی داشتن میتونن بپرسن تا رفع بشه ، من الان وظیفه چهار تا بازرس رو باید انجام بدم !

ببینید ، نقد یه نوع آموزش هست ، شما هر توضیحی که میدید رو نباید ازش امتیاز کم کنید ؛ مثلا به نقدت برای آقای الیواندر اشاره میکنم :

نقدت :
نقل قول:
نقل قول:
هری گفت : نه ! حالا این ورد چی کار میکنه؟

علامت !(تعجب/خطر)در این جا لازم نیست.
"حلا این ورد چیکار میکنه؟"
معمولا آدم اول دوستداره بدونه این ورد چیه و بعد بفهمه چه کار میکنه(معمول

استفاده از این علامات نگارشی به نظر نویسنده بستگی داره و هر زمان میتونه از علامتی که مایل هست استفاده کنه ؛ شما میتونی توصیه کنی که لازم نیست ، ولی نباید امتیاز کم کنی ! ؛ مثلا خودت توی تدریس جلسه دوم کلاست ، هر چیزی که نوشتی از نقطه ( . ) استفاده کردی ، در حالی که ویرگول میتونه خیلی مناسب تر باشه و چهره پست رو مناسب تر کنه ... من الان این رو پیشنهاد کردم و لزومی نداره که بابت این امتیاز کم کنم

نقل قول:
نقل قول:
رون گفت : خب چرا نریم تو یکی از کلاسای خالی و این ورد رو امتحان کنیم؟

(همین جوری نمیشه توی کلاس ها رفت و هرمیون هم آدمی نیست که قوانین رو بشکنه ولی زیاد مهم نیست )

نویسنده ، هر چیزی که مایل باشه رو میتونه بنویسه ... مثلا توی یه کتابی نوشته : من تصمیمم رو گرفتم آقای ایکس ، باید به کره ماه سفر کنم ، میخوام برای همیشه اونجا زندگی کنم ؛ اینجا ما باید بگیم که خوب ، یه فرد نمیتونه به این سادگی به ماه سفر کنه و اونجا زندگی کنه چون شرایط مساعدی برای زندگی کردن نداره ، پس این اشکال نویسنده داستان هست که اینطوری نوشته و ضعف داره در نویسندگی ؟

در ضمن این بخشی که رون گفت ، بار ها توی کتاب های هری پاتر اومده !

نقل قول:
نقل قول:
سپس چوبش را بالا برد و ورد را به زبان آورد.

اینجا شما باید بگی کدوم ورد.شما نام ورد رو نگفتی و طبق قوانین هاگوارتز که مدیر مدرسه نوشتن(نکته1: با توجه به درس تدریس شده باید از اسامی،معجونها،گیاهان، حیوانات و... در نمایشنامه ها استفاده کرد.) این مورد لازمه

آشنایی شما با قوانین مدرسه صفره ! صفر !! توی رول هر طوری که بخوای مینویسی و قانون مطرح نیست ، اون نکته 1 رو که توی پرانتز نوشتی ، منظور ازش این بود که باید رول ها هری پاتری باشه و میشه از این موارد توی نمایشنامه ها استفاده کرد !!

نقل قول:
نقل قول:
دو گوش پشمالو هم در دوطرف جلوی سطل سبز شدند

در دو طرف جلو؟؟منظورت چیه؟آخه سطل آشغال گرده.در این جور موارد آدم باید با استفاده از تخیلش یک نشونی از اون مکان یا چیز(که در داستان شما دوطرف سطل آشغال میباشد)بده تا خواننده بتونه اون جسم رو فرض کنه. (مثلا:دوگوش پشمالو در دوطرفی که فرورفتگی داشت (یا بیشتر از همه کثیف بود یا...)درامد.)
و دوم: شما داری یک پست جدی مینویسی برای همین سعی کن این پست جدی رو جدی نگه داری.با استفاده از "سبز شدن"جمله رو کمی کمدی مانند کردی.بهتر بود از پدیدار یا ظاهر استفاده میکردی:
دو گوش پشمالو هم در دوطرف جلوی سطل پدیدار شدند.
دو گوش پشمالو هم در دوطرف جلوی سطل ظاهر شدند.

خیلی جالب بود این بخش نقدت ! نکته جالبی رو یاد دادی توش ... این روله ، داستانه ... اینجا ما به فیزیک و ریاضی و قوانینش نمیپردازیم که این مطالب مطرح بشه و مسخرست که اینطوری امتیاز دهی بشه !
در ضمن ما سبک طنز ، جدی و تلفیقی از این دو داریم !

اگر جلسه بعد هم نقدت اینطور باشه ، مسئولیت تدریس این درس از شما گرفته میشه ، برای اینکه نقد و نوشتنت خوب باشه ، به تاپیک های نقد که نقاد خوبی دارن مراجعه کن و پست های خوب رول رو بخون .

امتیازات کلاس تغییر شکل رو اینجا ویرایش کنم ، بزودی در شرح امتیازات اضافه میشه و تابلوی شنی هم ویرایش میشه طبق امتیازات جدید !

گریفیندور : 22
آقای الیواندر : 16
پرسی ویزلی : 30
تد ریموس لوپین : 25
جرج ویزلی : 26
لی جردن : 13
قبل از تقسیم : 110

اسلیترین : 9
آمیکوس کرو : 20
بارتی کراوچ : 25
قبل از تقسیم : 45

هافلپاف : 11
اما دابز : 30
رز زلر : 23
قبل از تقسیم : 53

راونکلاو : 5
کورنلیوس آگریپا : 24
قبل از تقسیم : 24

درباره ماندانگاس فلچر :
ماندانگاس تدریس درس معجون سازی رو به عهده داشته ، و استفعا داده ، این ترم اساتید ما کم هست و الان زمان مناسبی برای ثبت نام استاد جدید نیست و من هم وقت گرفتم این درس رو ندارم ، در نتیجه گروه هافلپاف باید تا زمان تدریس بعدی معجون سازی ، استادی رو جایگزین این استاد فرا دوست داشتنی کنه ... در غیر اینصورت از هافلپاف امتیاز کم میشه

ویرایش شده توسط پرسی ویزلی در تاریخ ۱۳۸۶/۱۰/۱۱ ۱۷:۲۶:۴۷

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۱۳:۲۲ سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۸۶

بارتی کراوچold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۹ پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۱:۳۲ یکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۲
از مرلینگاه شوری خانه ریدل
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1540
آفلاین
نقل قول:

فرضا" میگم تکلیفی که در درس تغییر شکل ارائه داده بودم نمیگم خالی از اشکال بود اما بعضی موارد به نظرم سلیقه ای بود چون استاد این درس به من گفته اگه اینطروی بود بهتر بود یا اینجوری قشنگ تر بود یعتی ایرادش اونقدر مهم نبوده. مثلا" من طبق آئین نگارش برای توضیح در مورد یک شخصیت فرعی از خط فاصله استفاده کردم اما به نظر استاد باید ویرگول میذاشتم! در حالی که همه جای دنیا برای همچین توضیحاتی از دو تا خط تیره استفاده میشه.

خب بايد به عرضتون برسونم كه ايشون يعني پروفسور باب آگدن از چند سال پيش خارج تشريف داشتن و زياد تو بر اينجوري چيزا نيستن و پسر عموي خود من هستن , و وقتي كه نقد كردن و امتيازها رو از قبل به من گفتن من بهشون گفتم كه يكم دسته باتلاتر امتياز بدن كه به حرف من گوش نكردن .

نقل قول:

مسئله دیگه در مورد کلاس موجودات جادویی. من پایان پستم اضافه کردم که یه مقدار سوژه ام انگار شبیه اما دابز شده اما این شباهت کاملا" تصادفی بود. من روزی که سایت تعطیل بود تکلیفم رو آماده کرده بودم و پنج شنبه قبل از اینکه بفرستمش، تکلیف اما دابز رو خوندم و دیدم یه مقدار شبیه سوژه منه و برای اینکه سوء تفاهمی ایجاد نشه و کار خودم ارزشش کم نشه اون جمله رو در انتها اضافه کردم که باز هم باعث کم شدن نمره ام شد. شاید اگه این حرف رو نمیزدم اصلا" همچین اتفاقی نمیفتاد!

خب بايد بگم كه من فقط يكي دو نمره به خاطر اين عمر كم كردم يك نمره ي ديگه رو به خاطر اينكه فقط در مورد هيولاي لاك نس توضيح دادي كم كردم و اگر كامل كلپي رو توضيح مي دادي اين يك امتياز رو هم مي گرفتي .
ولي خب اگر بخواي من مي رم و پستمو ويرايش مي كنم .
فكر كنم مشكل از من بوده و نبايد انقدر امتياز كم مي كردم و اگر مي خواستم بكنم يك امتياز كافي بود .
در كل از شما معذرت مي خوام .

نقل قول:

مسئله آخر هم اشتباهات خود اساتیده. غلط های دیکته ای و نگارشی زیادی توی جلساتی که اساتید درس میدن مشاهده میشه، این موارد در نظر گرفته میشه یا نه؟

خب به نظر من اساتيد چون بايد تكليف خوب و كلاس خوبي رو ارائه بدن و حداقل 5 - 6 پست رو نقد كنن يكم كارشون زياد مي شه و تازه در عين حال توي كلاسهاي ديگه هم شركت مي كنن كه اين وقت زيادي رو ازشون مي گيره پس چند غلط تايپي فكر نكنم مشكلي داشته باشه .

پي نوشت (پ.ن) :
يه مشكلي هم واسه من پيش اومده .
جناب باب آگدن اگه مي شه پست بنده رو نقد كنين و به من بگين .
اگه مي شه نقدتون كامل و جامع باشه تا من بفهمم چرا از 20 شدم 30 !

در مورد اون 30 خط ها هم با پرسي كاملا موافقم و كسي كه مياد 60 خط مي نويسه حتما پستش اينجوري بهتر بوده و دوست داشته سوژه رو كند پيش ببره يا سوژش طولاني بوده .
در هر صورت وقتي يه استاد چيزي رو تعيين نمي كنه به نظر من حق نداره كه به خاطر اون امتياز كم كنه .

پیام زده شده در: ۱۲:۳۲ سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۸۶

محفل ققنوس

تد ریموس لوپین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۸:۳۰ سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۲:۵۵ پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶
از دور شبیه مهتابی‌ام.
گروه:
محفل ققنوس
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 1495
آفلاین
سلام
من یک مقدار با خوندن نقد تکالیف بچه ها احساس کردم اساتید در این مورد یک مقدار سلیقه ای عمل می کنن. من اولین ترمم هست و شاید این حس به همین علت باشه.
فرضا" میگم تکلیفی که در درس تغییر شکل ارائه داده بودم نمیگم خالی از اشکال بود اما بعضی موارد به نظرم سلیقه ای بود چون استاد این درس به من گفته اگه اینطروی بود بهتر بود یا اینجوری قشنگ تر بود یعتی ایرادش اونقدر مهم نبوده. مثلا" من طبق آئین نگارش برای توضیح در مورد یک شخصیت فرعی از خط فاصله استفاده کردم اما به نظر استاد باید ویرگول میذاشتم! در حالی که همه جای دنیا برای همچین توضیحاتی از دو تا خط تیره استفاده میشه.
مسئله دیگه در مورد کلاس موجودات جادویی. من پایان پستم اضافه کردم که یه مقدار سوژه ام انگار شبیه اما دابز شده اما این شباهت کاملا" تصادفی بود. من روزی که سایت تعطیل بود تکلیفم رو آماده کرده بودم و پنج شنبه قبل از اینکه بفرستمش، تکلیف اما دابز رو خوندم و دیدم یه مقدار شبیه سوژه منه و برای اینکه سوء تفاهمی ایجاد نشه و کار خودم ارزشش کم نشه اون جمله رو در انتها اضافه کردم که باز هم باعث کم شدن نمره ام شد. شاید اگه این حرف رو نمیزدم اصلا" همچین اتفاقی نمیفتاد!

ببخشید طولانی شد ولی برای بهتر شدن پست های بعدیم میخوام جوابشون رو بدونم.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۰:۴۲ سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۸۶

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
سلام

نقل قول:
پرسي جان به نظر من بهتره يه دور ديگه تابلوي اعلانات رو كامل بخوني..به نظر من بيش از 30 خط رول نويسي جالب نيست.تو 30 خط ميشه يه تكليف رو انجام داد.تو اين دوره چون مدارس هم هست واقعا سخته يه معلم 50 خط رول بخونه و نقد بكنه.بهتره تو يه محدوده پست بزنن كه معلم ها هم راحت و خوب و مفيد نقد بكنن.

توی تابلوی اعلانات همونطور که گفتی اجباری وجود نداره ، پس این یک قانون نیست که دانش آموزان بخوان بهش عمل کنند ، استاد میتونه بگه که رول هر کسی مثلا 5 خط باشه و اگر بیشتر شد امتیاز کم کنه ، ولی وقتی توی پست تدریس نگفته ، نباید امتیازی کم کنه !

من نمیتونم زحمت کسی رو که توی این فصل مدارس نشسته 60 خط نوشته رو نادیده بگیرم و تازه متحمل کم شدن امتیاز از طرف استاد هم باشه !

در نتیجه هیچ امتیازی نباید کم بشه ، مگر اینکه استاد توی تدریس ذکر کنه که تعداد سطر رول چقدر باشه

پیام زده شده در: ۲۲:۳۶ دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۸۶

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
نقل قول:
پس یعنی این دیگه درست نیست؟
پرسی جان اگر زحمتی نیست لطفا جواب بدید(یا شما یا مدیر)تا من اگر شد فردا تغییر بدم.
مرسی

ببين من اين نكته اي كه اونجا گفتم،اجباري نيست..در واقع اين اختيار دست استاد هست كه اگر شخصي بالاي اين حد پست زد ازش امتياز كم بكنه و اگرم ديد اون پست با خطوط بيشتر قشنگ تر شده و نياز بوده حتما،ميتونه امتياز كم بكنه.

در واقع اگر من تو قوانين ميزدم كه اين حدود بايد پست بزنيد،معلم ها حتما بايد امتياز كم ميكردم ولي وقتي تو تابلوي اعلانات گفتم،يعني معلم اين اجازه و اختيار رو داره در اين مورد امتياز كم بكنه.اگر هم نكرد مشكلي نيست.

نقل قول:
این که پست های رول ، تعداد سطر هاش کم باشه مربوط به ترم پیشه ، و الان ما چنین قانونی نداریم و شما هم توی پست تدریس این رو ذکر نکرده بودید .

پرسي جان به نظر من بهتره يه دور ديگه تابلوي اعلانات رو كامل بخوني..به نظر من بيش از 30 خط رول نويسي جالب نيست.تو 30 خط ميشه يه تكليف رو انجام داد.تو اين دوره چون مدارس هم هست واقعا سخته يه معلم 50 خط رول بخونه و نقد بكنه.بهتره تو يه محدوده پست بزنن كه معلم ها هم راحت و خوب و مفيد نقد بكنن.

موفق باشيد.

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۲۲:۲۳ دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۸۶

باب آگدنold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۸ پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۸:۳۹ جمعه ۱۳ آبان ۱۳۹۰
از گروه همیشه پیروز گریفیندور
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 527
آفلاین
پرسی جان خیلی ممنون بخاطر تمامی کارهایی که در مدرسه کردید و میکنید.
در اون مود هم خیلی ممنون درست کردم.ولی درمورد بلند بودن پستها:
مدیر مدرسه نوشتن:
نقل قول:
نکته 2:حداقل و حداکثر هر پست بین پنج تا سي خط خواهد بود

پس یعنی این دیگه درست نیست؟
پرسی جان اگر زحمتی نیست لطفا جواب بدید(یا شما یا مدیر)تا من اگر شد فردا تغییر بدم.
مرسی

پیام زده شده در: ۱۹:۳۴ دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۸۶

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
سلام

پروفسور باب آگدن :

این که پست های رول ، تعداد سطر هاش کم باشه مربوط به ترم پیشه ، و الان ما چنین قانونی نداریم و شما هم توی پست تدریس این رو ذکر نکرده بودید .

در نتیجه میخوام 1 امتیازی که از دانش آموزانی که بابت این تعداد سطر رول ها کم شده ، اضافه بشه .

همچنین امتیاز جرج ویزلی ، به جای 19 ، 10 داده شده که باید ویرایش بشه

ممنون

ویرایش شده توسط پرسی ویزلی در تاریخ ۱۳۸۶/۱۰/۱۰ ۱۹:۳۸:۴۳

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.