هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   2 کاربر مهمان

پاسخ به: پایگاه مرکزی ارزشی های خودگردان دوستدار ماهی مرکب
پیام زده شده در: ۱۸:۰۹ دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۱

اگبرت انگشت نما

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۳:۵۲ دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱۶:۵۹ دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۲
گروه:
کاربران عضو
پیام: 48
آفلاین
موضوع اینجاست که خیلی از اعضا تازه بعد از اینکه عضو ایفای نقش شدند علاقه مند میشند، پر کردن یک فرم کاریه که هر کسی انجام میده اما اینکه ورود ایفای نقش رو سه مرحله ای کنند، دور شدن از اون اصل سرگرمیه، پستهای اولیه سایت رو که میخونم لذت میبرم و میخندم در حالی که از هیچ اصلی پیروی نمیکنند و کلا سه چهار تا دیالوگ پشت سر هم چیدند، اما الان با این سخت گیری و احساس خود بزرگ بینی که به اعضای ایفای نقش دست داده، زیر انبوه فضا سازی ها و اصول و قواعد نگارشی که رعایت میشه، حتی یه لبخند کوچیک هم نمیزنم، فقط سریع پستو میخونم و خدا خدا میکنم سوژه رو به گند نکشیده باشه تا بشه ادامه اش داد ...
حداقل توی این دوره که این قوانین نبود، چند نفر عضو سایت شدند و یه نفسی کشید، ولو اینکه شاید خوب ننویسن اما همین که میبینم هرمایی گرنجر چه انگیزه ای داره که عضو محفل بشه خیلی برام لذت بخشه، اصلا کلی کیف میکنم ... ولو اینکه اصلا افتضاح بنویسه که اینطورم نیست، سطح پستهاشو کمتر از بقیه نمیبینم. با این همه سخت گیزی که اعمال شده سایت رو با اوایلش مقایسه کنید، حتی یک درصدم پستها به جالبی اون موقع نیست، حالا یا نسل ما نسل بی استعدادیه، یا سایت از اون هدفی که داشته دور شده و بحث نویسنده خوب و نویسنده بد اومده وسط و با چهار تا دیالوگ بی سر و ته فکر کردیم که نمایشنامه نویس های خوبی شدیم و عیبه چند تا تازه وارد که زیاد با نوشتن اشنا نیستن بین خودمون بپذیریم ، یخ کنیم.
به هر حال این درد و دل های یک عضو افسرده بود بعد از اینکه با هفت خان ورود به ایفای نقش مواجه شد، تمایلی هم دیگه به ادامه دادن به این بحث ندارم، از حوصله این تاپیک هم خارجه، امیدوارم بتونید به هدفی که دارید برسید، هر چند محاله استادان عزیز ..

ویرایش شده توسط اگبرت انگشت نما در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۲۱ ۱۸:۱۴:۱۶

پیام زده شده در: ۱۷:۲۴ دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۱

روونا ریونکلاو

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۳۹ سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۲:۱۱ دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۱
از ل مزل زوزولـه .. گاو حسن سوسولـه!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 553
آفلاین
آلبوس جان این حرفا چیه؟

ما هم دنبال رسیدن به همین اصلیم، اما اگه رسیدن به هدف به ازای عدم درک صحیح از رول نویسی باشه که امروز داریم تو بعضی سایتهای فانتزی می بینیم، به شخصه میگم " مفت نمی ارزه! " .

شما که دیگه آدم فرهیخته ای هستین، شما چرا؟!

پرنس حرف جالبی زد! شاید نیاز باشه یه تاپیک واسه آموزش پایه ای رول نویسی واسه تازه واردای عزیزمون بزنیم! روش فکر میکنم.

اگبرت: قبلا هم بهت گفتم، فکر میکنم قدیمی باشی، اما نمی دونم چرا یهو سبک نوشتنت منو یاد یکی از دوستام تو سایت فانتزی بغل دستیمون انداخت! ینی می تونی خودت باشی؟!

اتفاقا این هفت خان رستم کاربرا رو واسه ورود به ایفای صحیح آماده میکنه! اگه قرار باشه هرکی با هیچ دانش قبلی بیادو یه فرم یخو پر کنه و ایفای نقش کنه که نمی شه! بله، شاید با خوندن رولای بقیه به یه برآورد کلی برسن، اما چون ریشه ای نمی دونن چه خبره، از هرکسی ( چه درست و چه غلط ) الگو می گیرن و دچار ضعف رول نویسی میشن.

حال اینکه همون هفت خان رستم باعث میشه کاربر بفهمه قراره چیکار کنه و با ساختار کلی آشنا بشه.

حرف دیگه ای ندارم!

سیریوس: چطوری سیریش؟!
جاتو محفوظ نگه داشتم، بیا بشین سر جات!

همونطوری که ویکتور گفت، اول می خواستیم با ارزشی بازی فعالیت کنیم، یهو دور و ورمونو نیگا کردیم دیدیم هیشکی فعالیت نمی کنه!

نشستیم به شور گذاشتیم که چه کنیم، قرار شد بصورت موقت گروهی تحت عنوان " کمیته ی ویژه ی احیای ایفای نقش" تشکیل بشه.

اولش سخت بود، اما به لطف بچه ها جواب داد. این شور و شوق و فعالیتی که می بینی کار همین بچه های کمیته احیاس! خدائیش خیلی زحمت کشیدن. شخصن ممنونم ازشون.

با تو هم صحبت دارم ( البته به صورت خصوصی! ) آی دیمو از پروفایلم اد کن ( البته بعد از درست شدن پروفایلا! ).

نیمفادورا ی عزیز،

خوشحال میشیم شما رو میون خودمون ببینیم، هم حذب ارزشی و هم کمیته ی احیا شما رو با آغوش باز می پذیرن.

خوش اومدی ارزشی تیزهوش!

موفق باشید

»»» ارزشـی متفکــر «««
.
.
.

باید که شیوه ی سخنم را عوض کنم!
شد..شد! اگر نشد دهنم را عوض کنم!!

I have updated a new yahoo account, plz add the last one!

پیام زده شده در: ۱۵:۳۸ دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۱

نیمفادورا تانکس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۳۷ دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱۰:۳۳ دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۱
از موی صورتی خوشم میاد
گروه:
کاربران عضو
پیام: 66
آفلاین
پس منم میخوام عضو بشم

از شمعی در تاریکی تا نوری پرابهت و فراگیر !
می جنگیم تا آخرین نفس!!
می جنگیم برای پیروزی !!!‏
برای عشق !!!!‏
برای گریفیندور ‏
ارزشی تیز هوش
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۵:۱۳ دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۱

ویکتور کرام old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۳ سه شنبه ۹ آذر ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۲۲:۱۰ پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵
از من بدبخت تر تو دنیا،تویی!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 374
آفلاین
درود!

اگبرت انگشت نما نوشته:
نقل قول:
دوستان شما در این سنگر دارید مبارزه میکنید، در حالی که نزاع رو جای دیگه ای باختید. من اومدم اینجا حتی سخت گیری در نقد رو محکوم کردم، شما هم خیلی منصفانه پاسخ من رو دادید و تاییدم کردید مخصوصا تو ای دامبلدور، ای عنصر نامطلوب .. بعد امروز میبینم که برای تازه واردین بی نوا هفت خان رستم وضع کردند ... شاید بگید ربطی به این تاپیک نداره موضوع مورد بحث، اما شماها فعالین این سایت هستید، این شماهایید که وقتتون رو گذاشتید تا یخ این سایت رو اب کنید، این سخت گیری ها جلوی ریزش عضو جدید به سایت رو میگیره و فعالیت های شما هم هیچ موقع جواب نخواهد داد و این یخ اینقدر یخ تر میشود که کم کم تبدیل به سنگ میشه. دامبلدور، ای عنصر نا مطلبوب اینجا صحه برحرف من میذاری و در سیاست های کلان اجرایی کاری ده برابر بدتر انجام میدی؟! مرا دیگر با تو کاری نیست ... آآآآآآههههههه این قوانین جدید، این بوروکراسی بازی ها تیر زهر آگینی بود بر قلب من. دوستان من واقعا انتظار دارم ساکت نشینید و مقابله کنید با همچین قوانین ناشایستی چرا که سایت مال شما و حمایت از اون وظیفه شماست. این بوروکراسی بازی ها فقط سایت رو به ورطه سقوط میبره، همینو بس ...

اگبرت عزیز،فعال نشدن سایت موضوعش با سختگیری های ایفای نقش کاملا جداس.اصلا عضوی وجود نداره که بخواد عضو ایفا بشه.بعدشم اگه شخصی بخواد عضو ایفا بشه و فعالیت کنه،پست زدن توی دوتا تاپیک اضافی که نباید براش کاری داشته باشه.قطعا دلیل فعال نشدن سایت اینجور چیزا نیست.بهتر که بجای گیر دادن الکی،کمی فکر کنیم و ببینیم اشکال واقعا از کجاست.واقعا فکر نمیکنم که سختگیری توی مراحل ایفا کار اشتباهی باشه.منظورمو رسوندم؟

سیریوس بلک نوشته:
نقل قول:
سلام آقا یه نفر بگه اینجا چه خبره؟ کی سردسته است؟ آرم پایگاه چیه؟ سمت من چیه؟

سلام سیریش جان!
راستش پس از مشورت های بسیار تصمیم گرفتیم که دوباره این حزبو به هدف فعال کردن ایفای نقش با نام "کمیته ی احیاگران ایفای نقش" راهش بندازیم.سردسته هم روونا و مگان عزیز هستند(منو هم نمیخواد در نظر بگیری)
هنوز آرم درست و حسابی هم برای پایگاه طراحی نشده.بزودی !
جای شما روی سر ماست،سمت کیلو چنده؟شما جون بخواه!

ویرایش شده توسط ویکتور کرام در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۲۱ ۱۵:۱۵:۲۵

»»» ارزشـی گولاخ «««

پیام زده شده در: ۱۱:۳۱ دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۱

سيريوس بلك قدیمی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۰۰ یکشنبه ۲۸ تیر ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۶:۲۲ چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴
از موتور خونه جهنم !
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1086
آفلاین
سلام

آقا یه نفر بگه اینجا چه خبره؟
کی سردسته است؟
آرم پایگاه چیه؟
سمت من چیه؟

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۳:۱۰ یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۱

اگبرت انگشت نما

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۳:۵۲ دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱۶:۵۹ دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۲
گروه:
کاربران عضو
پیام: 48
آفلاین
دوستان شما در این سنگر دارید مبارزه میکنید، در حالی که نزاع رو جای دیگه ای باختید.
من اومدم اینجا حتی سخت گیری در نقد رو محکوم کردم، شما هم خیلی منصفانه پاسخ من رو دادید و تاییدم کردید مخصوصا تو ای دامبلدور، ای عنصر نامطلوب ..
بعد امروز میبینم که برای تازه واردین بی نوا هفت خان رستم وضع کردند ...
شاید بگید ربطی به این تاپیک نداره موضوع مورد بحث، اما شماها فعالین این سایت هستید، این شماهایید که وقتتون رو گذاشتید تا یخ این سایت رو اب کنید، این سخت گیری ها جلوی ریزش عضو جدید به سایت رو میگیره و فعالیت های شما هم هیچ موقع جواب نخواهد داد و این یخ اینقدر یخ تر میشود که کم کم تبدیل به سنگ میشه.
دامبلدور، ای عنصر نا مطلبوب اینجا صحه برحرف من میذاری و در سیاست های کلان اجرایی کاری ده برابر بدتر انجام میدی؟! مرا دیگر با تو کاری نیست ...
آآآآآآههههههه این قوانین جدید، این بوروکراسی بازی ها تیر زهر آگینی بود بر قلب من.
دوستان من واقعا انتظار دارم ساکت نشینید و مقابله کنید با همچین قوانین ناشایستی چرا که سایت مال شما و حمایت از اون وظیفه شماست.
این بوروکراسی بازی ها فقط سایت رو به ورطه سقوط میبره، همینو بس ...

ویرایش شده توسط اگبرت انگشت نما در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۲۰ ۲۳:۱۳:۰۸

پیام زده شده در: ۲۲:۱۵ یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۱

ویکتور کرام old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
نقل قول:
سلام ویکتور. ممنون از نقدت ‏،‏ من یه چند تا نکته در باره ی پستم بگم اولش اون «پپپپپپخخخخخخ » یعنی پخ و ایوان برای غافلگیر کردن می گه ‏. پستم یکم کوتاهه چون سوژه فعلا تو نقطه حساسی نیست. زیاد بودن شکلک ها رو نمی تونم توجیه کنم ‏. همین ‏. ممنون.

آلفیاس جان نیازی به توجیه نیست.من فقط اشکالات پست شمارو گفتم،همین.اگر هم نکته ی خاصی بود که باید یادآوری میکردید میتونستید توی پیام شخصی بهم بگید.ممنون!

»»» ارزشـی گولاخ «««

پیام زده شده در: ۲۰:۴۹ یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۱

الفیاس.دوج

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۶ جمعه ۲۵ آذر ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱۷:۱۶:۴۰ پنجشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۳
از ته دنیای انتظار
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1205 | خلاصه ها: 1
آفلاین
سلام ویکتور.
ممنون از نقدت ‏،‏ من یه چند تا نکته در باره ی پستم بگم
اولش اون «پپپپپپخخخخخخ » یعنی پخ و ایوان برای غافلگیر کردن می گه ‏.
پستم یکم کوتاهه چون سوژه فعلا تو نقطه حساسی نیست.
زیاد بودن شکلک ها رو نمی تونم توجیه کنم ‏.
همین ‏.
ممنون.

و ناگهان تغییر!
شناسه ی بعدی:
پروفسور مینروا مک گوناگال

الفیاس دوست داشتنی بود! کمک کننده بود؛ نگذارید یادش فراموش شود.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۶:۲۱ یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۱

ویکتور کرام old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
درود!

نقد پست 16 جانورنماها،آلفیاس دوج

اولش که پستتون رو نگاه کردم،چیزی که خیلی به چشم میخورد شکلک های زیاد بود.از نظر من شکلک های زیاد خواننده رو خسته میکنه یا حداقل از زیبایی پست کم میکنه.سعی کنید از شکلک ها درست و بجا استفاده کنید.

نقل قول:
لرد:‏ هاهاها! کار کرد کار کرد!

دو مورد رو یادآوری کنم.اولش اینکه اینهمه هیجان از شخصیتی مثل لرد سیاه بعیده.بهتره که با شخصیت ها مثل خودشون رفتار شه.دوم اینکه چون اول پست بود اگه کمی فضاسازی میکردید قبل از این دیالوگ بهتر بود البته خیلی اجباری روی اینکار نیست.

نقل قول:
-‏ پپپپپپخخخخخخخ

منظورتون از این دیالوگ چی بود؟والا من هرچی سعی کردم بفهمم نتونستم.بعدشم اینکه این دیالوگ اصلا از طرف کی بود؟اگه از طرف شخصیتی مثل لرد سیاه هستش که واقعا بعیده این کارا از لرد.

فضاسازی پستتون کم بود.البته نه خیلی کم اما زیاد به چشم نمیخورد.دیالوگ هاتون هم بهتره که به این شکل بنویسید:

نقل قول:
در ضمن میتونید برای نوشتن دیالوگ ها از روش های زیر استفاده کنید. 1. جینی با اینکه غمگین بود و حال خوشی نداشت اما از روی تخت بلند شد و گفت: -منم باهاتون میام! 2. جینی:منم باهاتون میام! 3. جینی سعی کرد حرفی بزند و گفت:« منم باهاتون میام!...» البته بازم میشه فضاسازی های بیشتری قبل دیالوگ آورد.

نقل قول:
خورشید به آرامی نور طلایی رنگش را بر اسکلت های سیاه ایوان مرحوم می انداخت و آخرین شعله های آتشی که ایوان فوق الذکر درست کرده بود ‏،‏ مدت ها پیش خاموش شده بود. لرد و نجینی در حال خرو پف بودند که ناگهان ‏:

فضاسازی که اینجا کرده بودید واقعا تحسین آمیز بود.آفرین!

نقل قول:
مرگخوار ها:
- ارباب تو رو جون سالازار بزار بخوابیم !‏
لرد:‏ ‏ نمیشه،‏ باید امروز اون رو بگیریم،‏ حالا وسایلو جمع کنین ‏،‏ آماده حرکت بشیم.‏ اون قارچ ها رو هم بدین به من.

اولا که مرگخوارا نباید چنین رفتاری رو با لرد داشته باشن.اما اگر هم داشته باشن لرد چنین برخوردی با اونا نمیکنه.در واقع برخورد لرد خیلی سنگین تر از این حرفهاست.

آخر پستتون هم که نوشته بودید مرگخوارا و بعدش هم اونهمه شکلک رو اضافه کرده بودید کار بسیار وحشتناکی بودشما نباید چندین شکلک رو باهم بیارید اونم مخصوصا اگه زیاد به هم ربطی نداشته باشن

نکات پایانی:
سوژه رو تقریبا خوب پیش برده بودید.یکی از بزرگترین مشکلات پست شما شکلک های بی جا و زیاد بود.پستتون نظم خیلی خوبی هم نداشت.البته اونقدر ها هم بد نبود.سعی کنید همیشه منظورتون رو توی دیالوگ ها خیلی خوب به خواننده برسونید مگر نه خواننده مجبور میشه چندین بار رول یا قسمتی از رولتون رو بخونه.

در کل خوب بود.با کمی کار نویسنده خوبی میشید.ممنون!

»»» ارزشـی گولاخ «««

پیام زده شده در: ۱۵:۱۱ یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۱

پرنس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۵۵ یکشنبه ۲۷ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۳۸ یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵
از من گذشته
گروه:
کاربران عضو
پیام: 263
آفلاین
آلبوس .. یکی این حرفو میزنه عزیزم که خودشم یه دستی بجنبونه، یه قر کمری بیاد

با کرام موافقم، فعالیت داره بالا میره و اینو به وضوح میتونیم ببینیم، آما! چیزی که من تو ایفای نقش سایتهایی مثه نوقلم سابق و افسانه ها و رولفنز هم گفتم اینه که کیفیت رول نویسی تو سایتهای مذکور به شدت پائینه! ینی من رول بهترین نویسنده ی ایفای نقشو که می خوندم به کرات چندین اشتباه فاحش دیدم که همین بچه های تازه وارد ما این اشتباهاتو ندارن!!

نمی شه اینجور بیرحمانه قضاوت کرد! اکبر که به خودشم گفتم، زیر نظرش دارم ببینم کجا سوتی میده و مطمئنم قدیمیه! نظر درستی داده .. اما چیزی رو که در نظر نگرفته عدم تجربه کافی دوستان ماست!

فکر میکنم واقعا به یه تاپیک آموزش رول نیاز داشته باشیم!

درسته بچه ها رولهای دیگرانو میخونن و ازش الگو می گیرن، ولی همین بچه های تازه وارد دو هفته بعد میشن الگوی چند نفر دیگه! الان منکه خودم هنوز ایفا رو بطور کامل و دقیق یاد نگرفتم می خوام چجوری معلم خوبی واسه دیگران باشم؟! مِــن چه نومه !

آلبوس اون حرفت مال وقتیه که همه به یه سطح ایده آل رسیده باشن و بتونیم روی خودمون حساب کنیم، اون موقع شاید ارزشی ها دوباره برگردن! پس خودتو واسه روز جزا آماده کن!

گوگوله

تصویر کوچک شده

rest in peace dear Alan Rickman

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.