هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

اتمام رای گیری و اعلام نتایج
پیام زده شده در: ۲۳:۵۲ شنبه ۱۹ آذر ۱۳۸۴

ریموس  لوپین old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۴۷ یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۱:۳۳ دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 245
آفلاین
بعد از ده روز نظر خواهی از مجموعه ی سایت بخاطر معرفی افراد دارای محبوبیت و صلاحیت در زمینه ی بحثهای خارج از ایفای نقش ، رای های استخراج شده بررسی و با قوانین رای گیری مطابقت داده شدند. نتایج حاصله بدین شرح است :

فلور دلاکور ، بلیز زابینی و کریچر ، هرنفر یک رای صحیح

ویکتور کرام ، دو رای صحیح

لیلی اونز و بیل ویزلی ، هر نفر چهار رای صحیح

بر این اساس ، لیلی اونز و بیل ویزلی برای مرحله ی نظرسنجی نهایی تایید می شوند.

ضمن این موضوع ، لازم میدونم این مسئله رو هم ذکر کنم که علیرغم اهمیت عنوان مربوطه ، استقبال شایان توجهی از این بخش نشد...که امیدوارم در دوره های بعدی شاهد انتخابات پرشور تری باشیم.

Re: بهترين نويسنده در بحثهاي هري پاتري(غير رول پليينگ)
پیام زده شده در: ۲۳:۱۰ جمعه ۱۸ آذر ۱۳۸۴

pensy

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۰۱ سه شنبه ۱ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۳۲ سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۸۶
از هر جا مالفوی باشه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 92
آفلاین
منم می گم بیل ویزلی عالی می نویسه هم اشتباهات نوشتاری نداره از نظر دستور هم اطلاعاتی که میده خیلی زیاد و کامله

عشق واژه ایست از جنس نور
که با دستی از جنس نور
بر صفحه ای از جنس نور
نوشته می شود
جبران خلیل جبران

خیلی دوست دارم دراکو :bigkiss:

پیام زده شده در: ۲۲:۲۸ سه شنبه ۱۵ آذر ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
به نظر من کار بیل ویزلی از همه بهتره چون همه نظراتش هم با دلیله و هم اینکه زیبا و پر محتواست کرامم بد نیست ولی اشکال کرام اینه که توی این بحثا کم شرکت میکنه

پیام زده شده در: ۱۶:۱۲ سه شنبه ۱۵ آذر ۱۳۸۴

مهتاب

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۰ یکشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۲۸ یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۸۴
از لندن خیابان پریوت درایو خانه شماره 4 اتاق زیر شیروانی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 22
آفلاین
خب منم به بيل ويزلي راي ميدم
به نظر من تمام دلايل Emma Evans دقيق و درسته
و اميدوارم بيل ويزلي راي بياره

نیومده رفتیم !!!!
بچه ها هرکس زو

پیام زده شده در: ۱۹:۲۰ دوشنبه ۱۴ آذر ۱۳۸۴

کریچرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۰۴ یکشنبه ۸ آذر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۳:۲۰ پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۲
از خانه ي شماره 12
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1223
آفلاین
من به بلیز زابینی رای میدم چون به نظرم سعیش رو کرده که با دلیل و منطق جواب بده و مثل بعضی ها فقط نگفته اره یا نه البته بیل ویزلی هم کارش خوب بوده
و در مورد لیلی اونز عزیز فکر کنم دوستان یکم دچار اشتباه شدن بهترین بحث کننده در مورد هری پاتر ربطی به بحث در مورد ترجمه نداره بلکه منظور اتفاقات و مجهولیات خود کتابه وگر نه شکی نیست ایشون در مورد ترجمه بسیار منطقی و زیبا بحث میکردند

كريچر مرد ؛ زنده باد كريچر

پیام زده شده در: ۲۱:۳۱ یکشنبه ۱۳ آذر ۱۳۸۴

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۴۴ سه شنبه ۵ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۴۰ چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 369
آفلاین
من به بیل ویزلی رای می دهم به 3 دلیل
اول به این دلیل که تمام پست هایی که می زند منطقی است (می شود گفت با ارزش است) و مثل کسانی نیست که فقط برای زیاد شدن تعداد پست هایشان پست می زنند خیلی فعال است و همه چیز را با دلیلی محکم استنباط می کند

Re: بهترين نويسنده در بحثهاي هري پاتري(Nenille15 )
پیام زده شده در: ۱۲:۵۴ یکشنبه ۱۳ آذر ۱۳۸۴

کرام سابق

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۵۳ دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۱:۵۰ شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۲
از هاگوارتز..تالار اسلیترین
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 901
آفلاین
راي من ليلي اونز هست

ايشون خيلي خوب و منطقي به سئوالات پاسخ ميدادن
هنگامي كه حتي به ايشون توهين ميشد با صبر و بردباري جواب ميدادن...اگر دوستاني كه قصد طرفداري از خانم اسلاميه رو داشتن...يك صدم مثل ايشون بحث ميكردن..هيچ مشكلي نداشتيم و بحثها به اينجايي كه هست نميرسيد

کرام اسبق!

قدرت منتقل شد!

Re: بهترين نويسنده در بحثهاي هري پاتري(Nenille15 )
پیام زده شده در: ۸:۲۵ شنبه ۱۲ آذر ۱۳۸۴

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۲۴ یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۰:۴۳ یکشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۳
گروه:
کاربران عضو
پیام: 55
آفلاین
اصولا اگه بخوایم بین دو ترجمه مقایسه تطبیقی انجام بدیم بهتره کل متن کتابارو با هم مقایسه کنیم و نه چند جای محدود ازاونارو...هیچ مترجمی هم نمی تونه ادعا کنه آینه تمام نمای خالق اثره... یک ترجمه خوب مستلزم ذوقه و ترجمه نامانوس هم مشخصا بوی ترجمه می ده...من کاری به دعوایی که در جادوگران سر این دو مترجم بوجود اومد ندارم. زیاد هم برام مهم نیست که کدوم مترجم از معادل های مناسب و به جا در زبان مادریش بهره گرفته وکار کدوم مترجم زمخت! و بد ترکیب با بیان ملال آوره. ولی به آزادی عقاید همیشه اعتقاد داشته و دارم.

تو تاپیکهای مربوط به ترجمه هر کس هر خرده زبانی بلد بود از نقدهای نخ نما تهوع آور و خنده دار ابایی نداشت. ولی بین همه اعضا می تونم بگم Nenille15 بود که اباطیل نبافت.کسی که به زیور بحث منطقی هم آراسته است.برای پی بردن به نکته ای که این وسط وجود داره نیازی نیست به مغزتون فشار بیارید.ماجرا روشنه.

پرنسس آنیا از اونجایی که بسته شدن شناسه به جرم گفتن عقاید رو بر نمی تابه و مهمتر از اون نقدهای ننیل رو بسیار منطقی میدونه.برای انتخاب بهترین نویسنده فقط و تنها فقط ایشون رو شایسته این عنوان می دونه..

تلاش نویل بر این بود که هر قدر که می تونه با نگاه نقادانه خاص خودش کاستی های ترجمه خانم گنجی رو گوشزد کنه که متاسفانه به مذاق بعضیها خوش نیومد.این می تونست فرصت مناسبی باشه برای اون بعضیها که به جای اینکه پنبه ش رو بزنن در یک داد و ستد فکری و فرهنگی باهاش بحث رو منطقی پیش می بردن که متاسفانه این طور نشد.

نکته جالب اینجاست که به نحو اغراق آمیزی تا اونجا پیش رفتند که بلاک کردن شناسه ش رو احترام به اعضا هم تلقی کردن.و قانون سایت رو دستمایه ای قرار دادن تا حق اظهار نظر خواه مثبت و خواه منفی رو ازش سلب کنن.

اگه قانون هست باید برای همه باشه و نه فقط یک فرد خاص .البته بدون اینکه محدوده و مرزی برای بیان اندیشه و هراسی از گفتن باید و نباید های سلیقه ای باشه.

Nenille15 عزیز... فلک به مردم نادان سپرد زمام مراد * تو اهل دانش و فضلی همین گناهت بس!

کریچر: درسته که این دوستمون بد بحث نمیکرد ولی از ادب بویی نبرده بود و شناسه ی ایشون برای توهین به مدیران و ناظران و بدتر از همه ولدمورت عزیز بسته شده که هرگز قابل بخشش نبود فکر نمیکنم شما موافق توهین اون هم به صورت بسیار زننده به اعضا باشی

کریچر عزیزمن نمی تونم این حرفتونو بپذیرم.یعنی بعضی معیارهای اخلاقی که تو سایت رواج پیدا کرده که پایه و اساسش توهین به شعور اعضا س رو نمی تونم قبول داشته باشم.شاید بهتر باشه بگم وقتی بعضی اعضای ارزشی نویس هستن که خیلی راحت دارن تو ایفای نقش جولان می دن و تاپیکها رو محلی قرار میدن برای تاخت و تاز ارزشهاشون!... این نمی تونه توجیه خوبی برای بسته شدن شناسه کسی باشه که قصدش نقد ترجمه بود.و متاسفانه بهاش رو هم پرداخت !!

دوست عزيز من...شما معتقدي قصد ايشون نقد ترجمه بود؟در حالي كه من شخصا چنين فكري نميكنم...نقد كردن با الوده كردن فصا و جو سازي كاملا فرق ميكند....من نميدانستم((تهمت به رشوه گيري)) و ((توهين به اعضا)) نقد ترجمه ميباشد
بنده كاملا با بعضي از مثلاهاي ايشون موافق بودم ولي خودشان نخواستند بحث به جهت منطقي پيش برود

پرنسس آنیا :
هوم... کرام عزیز.دقیقا ! من معتقدم که هدف ننیل (نقد ترجمه) بود و این حرف خیلی های دیگه هم هست که از گفتگوی مستقیم با مدیرای سایتی که دوسش دارن یا می ترسن یا طفره میرن..ولی معیار نقد تو این سایت برام مشخص نیست.خب من این جادوگران رو جامعه فرض میکنم. با همه هنجارها و ناهنجاریهاش .می خواستم بدونم آیا تو این جامعه فرضی راه مقابله با نظرات مخالف اینه؟حتی اگه توهین آمیز باشه؟...سرکوب کردن عقاید؟
از علائق مدیرای قبلی وتعدادی ازمدیرای فعلی این سایت به نشر زهره هم که همه با خبرن.از قدیم گفتن وجدان یگانه محکمه ایست که نیاز به قاضی ندارد.... یه عضو بی طرف اگه اون توهین به ولدمورت عزیز (که یه شخصیت مجازی هستش و اون مثال هم مطمئنا در موردش مصداق نداره) رو با توهین HBP واعضای دیگه به یه شخص حقیقی مثل خانم اسلامیه در کفه یک ترازو قرار بده( اعضایی که شناسه شون بسته نشد) مطمئنا نمی تونه این برخوردهای متناقض مدیریت با اعضا رو توجیه کنه.این تمام حرف منه.

اگه انتقاد از خانم گنجی(از توهین به لرد عزیز صحبت نمی کنم) جو سازیه.مطمئنا خیلی ها نمی تونن تواین اتمسفر سنگین ادامه فعالیت بدن.

ازشما که همیشه متانتتونو تحسین میکردم.انتظار نداشتم که در برخورد با نقدهای ایشون ( که مخاطبش نه شما بودید و نه اعضای وزین سایت مثل لرد ولدمورت)از راهی استفاده کنید که ناگزیرم خدمتتون عرض کنم تو این جامعه بارها و بارها شکست خورده و خواهد خورد.البته اگه برداشتتون از مدیریت اتوریته به سبک چرچیل نباشه.

همه می دونن که ننیل شما رو مخاطب قرار نداد .با اعضای سایتتونم کاری نداشت . بلکه هدف اصلیش انتقاد از ترجمه مترجمی بود که همه دوسش داریم.ولی معتقدم این جادوگران به جای اینکه اون نقدها یی که از نظر خیلیها منطقی به نظر میرسید و از طرف نشر زهره هم بی پاسخ موند!! رو مد نظر قرار بده توهینهایی که همه اعضا ازش اطلاع نداشتن دستاویز قرار داد.همین...

شکر خدا مدیران وناظرین اینجا ویرایش زیر پست اعضا رو خوب بلدن....پاک کردن توهینها هم مطمئنا کار سختی نیست...

ویرایش شده توسط پرنسس آنیا در تاریخ ۱۳۸۴/۹/۱۲ ۱۱:۴۹:۲۰
ویرایش شده توسط کریچر در تاریخ ۱۳۸۴/۹/۱۲ ۱۸:۲۰:۲۹
ویرایش شده توسط کریچر در تاریخ ۱۳۸۴/۹/۱۲ ۱۸:۳۲:۰۹
ویرایش شده توسط پرنسس آنیا در تاریخ ۱۳۸۴/۹/۱۲ ۱۹:۰۵:۳۹
ویرایش شده توسط کرام در تاریخ ۱۳۸۴/۹/۱۴ ۱۴:۴۷:۱۲
ویرایش شده توسط کرام در تاریخ ۱۳۸۴/۹/۱۴ ۱۴:۴۹:۵۵
ویرایش شده توسط کریچر در تاریخ ۱۳۸۴/۹/۱۵ ۱۴:۴۸:۲۴

پیام زده شده در: ۴:۰۳ شنبه ۱۲ آذر ۱۳۸۴

پروفسور کويیرل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۲ چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۵۷ چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱
از مدرسه جادوگری هاگوارتز
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 2956 | خلاصه ها: 1
آفلاین
رای من:کریچر
چون کوتاه ترین جوابها و در واقع بهترین جواب هارو میدن و جوابهایه که میدن کاملا منطقی بنظر مییرسه
البته ما دوستان فعال زیادی در قسمت بحثهایه هری پاتری داریم که من اینجا از همشون تشکر میکنم

پیام زده شده در: ۱:۵۴ شنبه ۱۲ آذر ۱۳۸۴

جیمز پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۶ یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۲۵ چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۱
از مشکوکستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 325
آفلاین
نظرم به شدت روی لیلی اونز می‌چرخه، چون بحثشون منطقیه. توی تاپیک‌های ترجمه‌ها همه فعالیت خوب ایشونو دیدیم.

البته ناگفته نمونه که کسان دیگری مثل کرام عزیز و همچنین خانم نوریس هم بدور از هرگونه دعوا به خوبی بحث می‌کردن که من از همه‌شون تشکر می‌کنم.

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.