هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل


در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: سالن امتحانات
پیام زده شده در: ۲۳:۱۴ چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷
#10

ریونکلاو، مرگخواران

لینی وارنر


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۳ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
دیروز ۱۰:۳۲:۵۴
از رو شونه‌های ارباب!
گروه:
گردانندگان سایت
ناظر انجمن
مرگخوار
ریونکلاو
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 5222
آفلاین
سوالات امتحانی کلاس مراقبت از موجودات جادویی (ترم 22)


1. یه جانوریو فرض کنین که همه معتقدن تخم ارزشمندی داره. علت با ارزش بودن این تخم رو شرح بدین.

2. از کجا می‌شه فرق یه جانور واقعی از جانورنماش رو فهمید؟ می‌تونین فقط یه جانورو در نظر بگیرین و تفاوتش با حالت جانورنماش رو توضیح بدین.


توجه کنین که هر دو سوال به خلاقیت خودتون برمی‌گرده، نه واقعیاتی که ممکنه تو کتاب وجود داشته باشه... یا حتی نداشته باشه!


🙋‍♀️ فقط اربـاااااااب! 🙋‍♀️

ماموریت او به پایان رسیده بود.
خودش را رها کرد.


پاسخ به: سالن امتحانات
پیام زده شده در: ۱۰:۵۴ شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۲
#9

سالازار اسلایتیرین


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۱۰ یکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۰:۳۵ یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳
از ما هم نشنیدن . . .
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 619
آفلاین
نمرات امتحانات


یاکسلی : 30

آنجلینا جانسون : 30

مینروا مک گونگال: 28

آنتونین دالاهوف : 30

نویل لانگ باتم : 30

پاسخنامه ی دابی به دلیل اینکه ساعت قانونی امتحان تمام شده بود تصیح نشد.

این نمرات به صورت مستقیم برای گروهها و بدون تقسیم بر تعداد اعمال خواهد شد.


" -زندگي آنچه زيسته ايم نيست ، بلكه چيزي است كه به ياد مي آوريم تا روايتش كنيم ."
گابريل گارسيا ماركز
پاسخ به: سالن امتحانات
پیام زده شده در: ۱۱:۱۵ جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۲
#8

دابی


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۵۴ پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۵:۱۴ پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۰
از دوستان جانی مشکل توان بریدن!
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
پیام: 152
آفلاین
کلاس پرواز و کوییدیچ :
1. معلم کلاس پرواز و کوییدیچ در سال قبل کی بود و کلاس های کوییدیچ در این ترم به ترتیب در کدام مکان ها برگزار شدند؟1نمره
گودریک گریفندور
جلسه اول: زمين كوييديچ هاگوارتز ، جلسه دوم: جلوي دروازه ى اصلي ، جلسه سوم: زمين كوييديچ هاگوارتز ، جلسه چهارم: زیر آسمان پر ستاره، وسط میدان زمين كوييديچ هاگوارتز
2. چرا به نظر معلم کوییدیچ ، در هاگوارتز باید تکلیف های عملی داده شود؟ (نخصوصا در کوییدیچ)(منظور از عملی ، تکالیف رولی می باشد)1نمره
به نظر پرفسور گریفندور تکلیف عملی و رول ارزش بیشتری نسبت به یاد گرفتن اسم تیم ها و مسائل تئوری دارد و آموزش دادن آن ها به دانش آموزان مهم تر است و با از بر کردن قوانین و نام ها، دانش آموز کوییدیچ واقعی را نمی آموزد.

تاریخ جادوگری :
3. اسم لاتین گرگ نما ها از کجا آمده است؟1نمره
در مناطق زیادی به افسانه ی گرگینه ها اشاره شده. مثل داستان های جادوگران کشور یونان، افسانه ای مبنی بر اولین انسانی که به یک گرگ تغییر شکل داده شد، وجود دارد که پادشاه مشنگ ها، لیکائون، به دست جادوگر بزرگ یونان باستان، زئوس، به گرگ تبدیل شد و اسم لاتین گرگ نمایی (Lycanthrope ) به اسم این پادشاه مشنگ اشاره دارد.
4. سالازار کبیر چرا در امر اداره ی هاگوارتز موفق نبود؟2نمره
طبق صحبت ها پرفسور ویزلی، سالاد اسلیترین، میخواست قدرت و وجودش را به همه نشان دهد. اما به دلیل خود پسندی اش، هاگوارتز افول کرد. با تمام قدرت و ابهت سالاد، از اشتباهات دیگر او می توان به دخالت دادن کینه های قدیمی و خصومت های شخصی اش در مسائل هاگوارتز اشاره کرد.

تغییرشکل :
5. تصویری از ولدک تو paint بکشین که در اون، تمام اتفاقات سه جلسه تدریس من پشت سر هم برای ولدک افتاده. یعنی مرحله تبدیلش از تام ریدل به ولدک، مرحله بیرون اومدنش از پاتیل پتی گرو و مرحله ی جوجه شدنش در ایستگاه کینگزکراس. سخت نگیرین. هر طور عشقتونه بکشین. من به خلاقیتتون اهمیت میدم.2نمره
لینک
6. آقای بلوپ که بود و چه کرد؟2نمره
آقای بلوپ توله نهنگ نو پای استاد پاتر بود. در این چهار جلسه به جز ریختن آب دهان بر کف زمین و با تعجب خیره شدن به دانش آموزان، حرکت دیگر از وی ندیدیم!


طلسمات و وردهای جادویی :
7. سرخوردگی چیست؟ توضیح دهید و دو راه باطل کردن آن را بگویید. 2نمره
سرخوردگی طلسمی است که موجب میشود بدون پوشیدن شنل نامرئی،بتوان نامرئی شد. دو راه باطل کردن آن عبارت اند از:
1- استفاده از ضد طلسم 2- باران دزدگیر
8. وردهای کاربردی چیست؟ و یکی از وردهایی را که پرفسور اسلایترین به آن در درسش اشاره کرده بود نام ببرید. 1نمره
ورد های کاربردی که طیف گسترده ای رو شامل میشوند، باعث ظاهر شدن ناگهانی چیزی میشن که جادوگر در اون لحظه بهش نیاز دارد. مثلا" ورد "آگوآمنتی" که باعث خروج آب میشود. استفاده از این وردها هم خیلی ساده است، کافیه چیزی که لازم دارین رو توی ذهنتون مجسم کنید، با چوبدستی به نقطه ای که میخواین اون ظاهر بشه اشاره کنید و بعد ورد مناسب رو بگید.

معجون سازی :
9. پرفسور پرنس چه معجونی را به پسرش اسنیپ جایزه داد و مورفین گانت آن معجون را چگونه توجیه کرد؟2نمره
معجون سرخوشي را جایزه داد. مورفين گانت آن را اينگونه توجيه كرد: معژونيه كه كمك ميكنه بريم فژا!
10. نظریه ی پرفسور پرنس من باب معجون ها را بنویسید. (ر.ک: تدریس جلسه ی اول)1نمره
طبق نظریه ی پرفسور، معجون سازی یک هنره و ایشون توقعی ندارند که هرکسی از این هنر ناب و علم ظریف سردربیاره. کما اینکه خیلی ها همیشه ثابت کردن به طرز تاسف انگیزی تو این زمینه بی استعدادن.

ماگل شناسی :
11. پرفسور دالاهوف چه استنتاجی از ازدواج مروپ گانت (مادر لرد ولدمورت)با تام ریدل (یک مشنگ) کرد؟1نمره
پرفسور با این که متذکر شدند تجربه ازدواج خواهر مورفين يا مادر لرد ولدمورت با يك ماگل تجربه ناخوشايندي بوده، اما بیان کردند که ما نبايد اين را به همه ماگل ها و جادوگر ها نسبت بدهيم و يك نظريه جهان شمول صادر كنيم كه پس مشنگ ها و جادوگرها اصلا نميتوانند با هم ازدواج كنند و همه ماگل ها موجودات بدي هستند.
ایشان نتیجه گرفتند که همه ى مشنگ ها سو استفاده گر نيستند. مثلا مادر و پدر هرميون گرنجر. با اينكه مشنگ بودند چقدر خوب دركش كردند و با جادوگري كنار آمدند. بين مشنگ ها هم انسان هاي خوب پيدا مي شود و برفرض كه نود و نه درصد آن ها هم بد باشند. هميشه در طبيعت استثنا هم وجود دارد! پس ذهنيت منفي نسبت به اين قضيه نداشته باشيد.
12. پرفسور دالاهوف بر روی چه چیزی مطالعه های گسترده ای انجام داد و چگونه آنها را تشریح کرد؟ (ر.ک: به جلسه ی اول)2نمره
مطالعات اخیر پرفسور دالاهوف روی مشنگ ها و یکی از اختراعات آن ها به نام بازی های کامپیوتری معطوف شده.ایشون فرمودن: این بحث خیلی فراگیره همینجوری مسخره بازی نگیریدش. این بازی ها میتونن جنبه آموزشی داشته باشند میتونن سرعت عمل شما رو بالا ببرن حتی میتونن جای تفریحات دیگه شما رو بگیرن و باعث بشن سمت مورفین و مواد و این چیزا نرید..
ایشون در ادامه به مضرات این بازی ها هم اشاره کردند: البته هر چیزی معقولش خوبه. کتمان نمیکنم که بنده خودم در ابتدای آشنایی با این اختراع مشنگ ها صبح و شب ها بود که نمیتوانستم از آن دل بکنم ولی به مرور معقول تر شدم و الان در حد کمی در هر روز بازی کامپیوتری انجام میدهم و اون هم بازی هایی که ارزش داشته باشه. پس تا اینجا به این نکته پی بردیم که بر خلاف باور عموم این بازی های مشنگی فقط جنبه سرگرمی و وقت تلف کنی ندارند اگه بخواهیم جنبه های گسترده تر و عمیق ترش رو بررسی کنیم براتون از همزاد مشنگ خودم مثال میزنم که اصلا علاقه ش به وسیله مشنگی کامپیوتر و خوندن این رشته و درگیر شدن در این صنعت بواسطه همین بازی های کامپیوتری بود یعنی این بازی ها میتوانند حتی آینده کاری و شغلی و حتی شخصی مشنگ ها را تحت تاثیر قرار دهد.

دفاع در برابر جادوی سیاه :
13. پرفسور بلک چه توضیحاتی درباره ی هورکراکس دادند؟2نمره
هورکراکس یک شی است که یک جادوگر یا ساحره با یک جادوی سیاه میتونه قسمتی از روحش رو در اون مخفی و نگهداری کند. حیات اون روح به سالم بودن اون شی هست. تا وقتی هورکراکس سالم باشه، اون جادوگر نمیمیره!
14. نفس بی شعور و نفس دهن آسفالت کن را توضیح دهید.3نمره
نفس بی شعور:
این نفس شما را به انجام امورات پست دنیوی مانند آشامیدن، خوردن، خوابیدن و انواع لذت ها دیگر تشویق می نماید. این نفس توسط کارشناسان وزارت سحر و جادو اخیراً به عنوان یکی از خطرناک ترین جادوی سیاه شناخته شده است و از 5 ستاره خطر، 4 و نیم ستاره به آن تعلق گرفته است. هیچ گونه ضد طلسمی برای آن ابداع یا کشف نشده و فقط و فقط با اعتقادی راسخ و ایمانی استوار می توان بر آن چیره شد. در روایات تفسیر شده از جانب کارشناسان و محققان به نام آمده است که در صورت پیروی از این جادوی سیاه باستانی، علاوه بر احتمال نیست و نابود شدن شما در این دنیا، در دنیای دیگر هم حضرت مرلین کبیر شخصاً دهان شما را مورد عنایت قرار خواهند داد.
نفس دهن آسفالت کن:
این نفس به نیکی از آن یاد می شود. گفته می شود وقتی شما غلطی که نبابد میکردید را با دستور "نفس بی شعور" انجام داده اید، این نفس در چهره ای خوب بر شما نازل می شود و دهن تان را از شدت سرزنش پر از قیر کرده و در نهایت آسفالت می کند. در نهایت اگر ذاتاً جادوگری شریف باشید این نفس باعث می شود در جنایت ها بعدی تان به شما یادآوری شود و از انجام جنایت خودداری کنید. کارشناسان وزارت سحر و جادو این جادو را مثبت ارزیابی کردند. متاسفانه شکل اجرایی افسون و ورد هنوز برای این نفس مثبت ابداع یا کشف نشده ولی به تازگی محققان جامعه جادوگری موفق به کشف واکسن آن شده اند که باید 12 نوبت در سال به همه جادوگران در دولت جدید تزریق گردد.

گیاه شناسی:
15. گیاه شفابخش چیست؟1نمره
گیاهی است که اگرکسی یه بلایی سرش بیاد، از گیاه های دارویی استفاده می کند و این گیه ها باعث بهبودی میشوند. مثل گیاه دارویی که در موقع خشک شدن بچه ها به عث دوباره نرم شدنشون شد!
این گیاه ها به دو دسته تقسیم می شوند. دسته ی اول، گیاه هایی که بیماری ها یا یک بیماری خاص رو درمان میکنند، دسته ی دوم، گیاه هایی که سم ها یا یک سم خاص رو از بین میبرن پس باید در کار با اون ها بسیار دقت کرد که یک اشتباه جون یک ادم رو به خطر میندازه.
16. پرفسور چانگ چه گیاهی را محل رشدش را درون جنگل ممنوعه قلمداد کرد و خاصیت جادویی این گیاه چیست؟1نمره
نام این گیاه بر دانش آموزان روشن نیست، اما به گفته ی یکی از دانش آموزان ساعی و کوشا، مارچوبه نام دارد.
خاصيت جادویی گياه اين است كه وقتي مواد غذايي بهش نرسه، از چوب به مار تغيير شكل ميده و وقتي گردنشو فشار بديم يا به اندازه كافي غذا خورد به شكل اولش، يعني چوب برميگرده.

مراقبت از موجودات جادویی :
17. درجه بندی جانوران را بنویسید. 2نمره
ستاره: جادوگر کش معروف/اهلی و رام کردن آن ها غیر ممکن است
4 ستاره:خطرناک/نیاز به دانش تخصصی دارد
3 ستاره:قابل مهار توسط جادوگران
2ستاره:بی خطر/اهلی شده
1 ستاره:ملال آور

پیشگویی :
18. پرفسور رون ویزلی توانست با ....... پیشگویی هایش را به ثمر بنشاند. 1نمره
تغيير شرايط

نجوم و ستاره شناسی :
19. آرورا چیست و پرفسور دلاکور چه توضیحاتی درباره آن دادند؟ 2نمره
نور هایی که در آسمان هستند، آرورا، شفق قطبی یا نور های قطبی نامیده می شوند. زیبایی این نور ها حتی غیر جادویی ها را هم به حیرت انداخته است. در حدی که اسم قــهرمان های قصه هاشون آرورا میذارند.پاسخ به: سالن امتحانات
پیام زده شده در: ۲۲:۱۱ پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۲
#7

نویل لانگ باتم


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۲۲ یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱:۲۳ جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵
از كسي نميترسم...
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 114
آفلاین
1. معلم کلاس پرواز و کوییدیچ در سال قبل کی بود و کلاس های کوییدیچ در این ترم به ترتیب در کدام مکان ها برگزار شدند؟1نمره

پروفسور گودريك گريفيندور.

جلسه اول: زمين كوييديچ هاگوارتز
جلسه دوم: جلوي دروازه ى اصلي
جلسه سوم: زمين كوييديچ هاگوارتز
جلسه چهارم: زمين كوييديچ هاگوارتز

2. چرا به نظر معلم کوییدیچ ، در هاگوارتز باید تکلیف های عملی داده شود؟ (نخصوصا در کوییدیچ)(منظور از عملی ، تکالیف رولی می باشد)1نمره
چون هرچقدر هم كه اسامي تيم ها رو از بر بشيم، بازم كافي نيست. حتي ياد گرفتن قوانين هم كافي نيست. كسي ميتونه يه دانش آموز و همچنين يه بازيكن موفق كوييديچ باشه كه خود بازي كوييديچ رو بازي كنه و تجربه بدست بياره. كوييديچ تو خوندن يه كتاب و بدست آوردن اطلاعات خلاصه نميشه.

3. اسم لاتين گرگنما ها از كجا آمده است؟ 1 نمره

افسانه ی گرگینه ها خاستگاه های گوناگونی دارد، از جمله در داستان های جادوگران کشور یونان، افسانه ای مبنی بر اولین انسانی که به یک گرگ تغییر شکل داده شد، وجود دارد که پادشاهی مشنگ های آنجا، لیکائون، به دست جادوگر بزرگ یونان باستان، زئوس، به گرگ تبدیل شد و اسم لاتین گرگ نمایی (Lycanthrope ) نیز از اسم این پادشاه می آید!

4.سالازار كبير چرا در امر اداره ى هاگوارتز موفق نبود؟ 2 نمره

چون ميخواست ارزش خود و قدرت وجودش رو نشون بده و ثابت کنه كه وجودش لازمه. اما نتونست خود پسندی خودش رو فراموش کنه، برای همین هاگوارتز رو به افول گذاشت. با تمام قدرت و ابهتی که سالازار اسلیترین داشت، کینه های قدیمی و خصومت های شخصی اش رو دخالت داد.
اشتباهي كه مدت ها پيش هم انجام داده بود!

5. تصویری از ولدک تو paint بکشین که در اون، تمام اتفاقات سه جلسه تدریس من پشت سر هم برای ولدک افتاده. یعنی مرحله تبدیلش از تام ریدل به ولدک، مرحله بیرون اومدنش از پاتیل پتی گرو و مرحله ی جوجه شدنش در ایستگاه کینگزکراس. سخت نگیرین. هر طور عشقتونه بکشین. من به خلاقیتتون اهمیت میدم.2نمره

تصویر کوچک شده

6. آقاي بلوپ كه بود و چه كرد؟ 2 نمره

آقاي بلوپ، توله نهنگ پروفسور جيمز سيريوس پاتر بود كه در كلاس ها حضور داشت. كار خاصي به جز انداختن آب دهانش رو زمين انجام نميداد. آخر سر هم همراه با جيمز زد به چاك!

7.سرخوردگی چیست؟ توضیح دهید و دو راه باطل کردن آن را بگویید. 2 نمره

سرخوردگي، طلسميه كه باعث ميشه بدون استفاده از شنل نامرئي كننده، نامرئي بشيم. موقع اجرای طلسم، کسی که طلسم روش اجرا میشه حس می کنه که مایع سردی داره روی بدنش می ریزه. براي اجراي اين طلسم هم بايد ورد "انويزيبليوس" رو به زبون بياريم و بعد، چندبار با چوبدستي به سر كسي كه ميخوايم طلسم رو روش اجرا كنيم، ضربه بزنيم. طلسم سرخوردگي به دو شکل باطل میشه:
1- توسط ضد طلسمش كه وارون خود طلسمه.
2- "باران دزدگير" كه توي گرينگوتز ازش استفاده ميكنن.

8.ورد های کاربردی چیست؟ و یکی از ورد هایی که پرفسور اسلیترین به آن در درسش اشاره کرده بود نام ببرید. 1 نمره

این دسته از وردها در واقع باعث ظاهر شدن ناگهانی چیزی میشن که جادوگر بهش نیاز دارد. مثلا ورد "اینکارسروس" که دسته ای طناب از انتهای چوبدستی خارج میکنه. البته اين وردها هم محدوديت خاص خودشون رو دارن و طبق قانون شما مجاز به ايجاد بعضي اشياء نيستيد. مثلا: خوراكي.

9. پرفسور پرنس چه معجونی را به پسرش اسنیپ جایزه داد و مورفین گانت آن معجون را چگونه توجیح کرد؟2نمره

معجون سرخوشي و مورفين آن معجون را اينگونه توجيح كرد: «معژونيه كه كمك ميكنه بريم فژا!»

10. نظریه ی پرفسور پرنس من باب معجون ها را بنویسید. 1نمره

معجون سازی یک هنره و من توقعی ندارم که هرکسی از این هنر ناب و علم ظریف سر در بیاره. خیلی ها همیشه ثابت کردن به طرز تاسف انگیزی تو این زمینه بی استعدادن.

11. پرفسور دالاهوف چه استنتاجی از ازدواج مروپ گانت (مادر لرد ولدمورت)با تام ریدل (یک مشنگ) کرد؟1نمره

تجربه ازدواج خواهر مورفين يا مادر لرد ولدمورت با يك ماگل تجربه ناخوشايندي بوده ولي ما نبايد اين را به همه ماگل ها و جادوگر ها نسبت بدهيم و يك نظريه جهان شمول صادر كنيم كه پس مشنگ ها و جادوگرها اصلا نميتوانند با هم ازدواج كنند و همه ماگل ها موجودات بدي هستند.
همه ى مشنگ ها سو استفاده گر نيستند. مادر و پدر هرميون گرنجر رو ببينيد كه با اينكه مشنگ بودند چقدر خوب دركش كردند و با جادوگري كنار آمدند. بين مشنگ ها هم انسان هاي خوب پيدا مي شود و برفرض كه نود و نه درصد آن ها هم بد باشند. هميشه در طبيعت استثنا هم وجود دارد! پس ذهنيت منفي نسبت به اين قضيه نداشته باشيد.

12. پرفسور دالاهوف بر روی چه چیزی مطالعه های گسترده ای انجام داد و چگونه آنها را تشریح کرد؟2نمره

مطالعات اخیر من روی مشنگ ها به یکی از اختراعات آن ها به نام بازی های کامپیوتری معطوف شده. این بحث خیلی فراگیره همینجوری مسخره بازی نگیریدش. این بازی ها میتونن جنبه آموزشی داشته باشند میتونن سرعت عمل شما رو بالا ببرن حتی میتونن جای تفریحات دیگه شما رو بگیرن و باعث بشن سمت مورفین و مواد و این چیزا نرید!
و البته هر چیزی معقولش خوبه. کتمان نمیکنم که بنده خودم در ابتدای آشنایی با این اختراع مشنگ ها صبح و شب ها بود که نمیتوانستم از آن دل بکنم ولی به مرور معقول تر شدم و الان در حد کمی در هر روز بازی کامپیوتری انجام میدهم و اون هم بازی هایی که ارزش داشته باشه!
پس تا اینجا به این نکته پی بردیم که بر خلاف باور عموم این بازی های مشنگی فقط جنبه سرگرمی و وقت تلف کنی ندارند اگه بخواهیم جنبه های گسترده تر و عمیق ترش رو بررسی کنیم براتون از همزاد مشنگ خودم مثال میزنم که اصلا علاقه ش به وسیله مشنگی کامپیوتر و خوندن این رشته و درگیر شدن در این صنعت بواسطه همین بازی های کامپیوتری بود یعنی این بازی ها میتوانند حتی آینده کاری و شغلی و حتی شخصی مشنگ ها را تحت تاثیر قرار دهد!

13. پروفسور بلك چه توضيحاتي درباره ى هوركراكس دادند؟2 نمره

هورکراکس یک شی است که يه جادوگر/ساحره با يه جادوی سیاه (معمولا كشتن يك فرد) میتونه قسمتی از روحش رو در اون مخفی و حفظ کنه. حیات اون روح به سالم بودن اون شی هست. تا وقتی هورکراکس سالم باشه، اون جادوگر نمیمیره!

14. نفس بي شعور و نفس دهن آسفالت كن را توضيح دهيد؟3 نمره

1. نفس بی شعور: این نفس شما را به انجام امورات پست دنیوی مانند آشامیدن، خوردن، خوابیدن و انواع لذت ها دیگر تشویق می نماید. این نفس توسط کارشناسان وزارت سحر و جادو اخیراً به عنوان یکی از خطرناک ترین جادوی سیاه شناخته شده است و از 5 ستاره خطر، 4 و نیم ستاره به آن تعلق گرفته است. هیچ گونه ضد طلسمی برای آن ابداع یا کشف نشده و فقط و فقط با اعتقادی راسخ و ایمانی استوار می توان بر آن چیره شد. در روایات تفسیر شده از جانب کارشناسان و محققان به نام آمده است که در صورت پیروی از این جادوی سیاه باستانی، علاوه بر احتمال نیست و نابود شدن شما در این دنیا، در دنیای دیگر هم حضرت مرلین کبیر شخصاً دهان شما را مورد عنایت قرار خواهند داد.

2. نفس دهن آسفالت کن: این نفس به نیکی از آن یاد می شود. گفته می شود وقتی شما غلطی که نبابد میکردید را با دستور "نفس بی شعور" انجام داده اید، این نفس در چهره ای خوب بر شما نازل می شود و دهن تان را از شدت سرزنش پر از قیر کرده و در نهایت آسفالت می کند. اگر ذاتاً جادوگری شریف باشید این نفس باعث می شود در جنایت هاى بعدی تان به شما یادآوری شود و از انجام جنایت خودداری کنید. کارشناسان وزارت سحر و جادو این جادو را مثبت ارزیابی کردند. متاسفانه شکل اجرایی افسون و ورد هنوز برای این نفس مثبت ابداع یا کشف نشده ولی به تازگی محققان جامعه جادوگری موفق به کشف واکسن آن شده اند که باید 12 نوبت در سال به همه جادوگران در دولت جدید تزریق گردد.

15.گياه شفابخش چيست؟ 1 نمره

گياهي هست كه آسيبي رو كه شخص ديده ، برطرف ميكنه.
اين گياه ها به 2 دسته تقسيم ميشن:
1- گياهاني كه بيماري ها يا يك بيماري خاص رو درمان ميكنن.
2- گياهاني كه سموم يا يك سم خاص رو از بين ميبرن.
مثلا مهرگياه كه بدن بعضي بچه ها رو از خشكي و سنگي بودن در آورد و باعث شد بدنشون دوباره نرم بشه!

16. پرفسور چانگ چه گیاهی رامحل رشدش را درون جنگل ممنوعه قلمداد کرد و خاصیت جادویی این گیاه چیست؟1نمره

تا اونجايي كه من ميدونم پروفسور چانگ اسم اين گياه رو نگفت. ولي يكي از بچه ها (جيمز سيريوس پاتر) اسمشو گذاشت مارچوبه! خاصيت اين گياه اينه كه وقتي قسمت عصا مانندش رو بگيريم يا اگه از طريق خاك، مواد غذايي بهش نرسه، از چوب به مار تغيير شكل ميده و وقتي گردنشو فشار بديم يا به اندازه كافي غذا خورد به شكل اولش، يعني چوب برميگرده. همچنين اين گياه وقتي تبديل به مار ميشه تقريبا يه مار كامل هست و حتي تخم هم ميزاره. اين گياه به شكل مار بزرگ ميشه و رشد ميكنه.

17. درجه بندی جانوران را بنویسید. 2نمره

*****: جادوگركش معروف - اهلي و رام كردن آن ها غيرممكن است.
****: خطرناك - نياز به دانش تخصصي دارد
***: قابل مهار توسط جادوگران كاردان
**: بي خطر - اهلي شده
*: ملال آور

18. پرفسور رون ویزلی توانست با ....... پیشگویی هایش را به ثمر بنشاند. 1نمره

تغيير شرايط!

19. آرورا چیست و پرفسور دلاکور چه توضیحاتی درباره آن دادند؟ 2نمره

این نورایی که تو آسمون می بینین، آرورا، شفق قطبی یا نور های قطبی نامیده میشن. زیبایی این نور ها در حديه كه حتی غیر جادویی ها رو هم به حیرت انداخته. در حدي که اسم قهرمان های قصه هاشون رو آرورا ميذارن!


ویرایش شده توسط نویل لانگ باتم در تاریخ ۱۳۹۲/۶/۲۸ ۲۳:۳۸:۰۵

ميدوني بزرگترين اشكال زندگي واقعي چيه؟
تو لحظات حساس موسيقي نداره!


پاسخ به: سالن امتحانات
پیام زده شده در: ۲۱:۳۲ پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۲
#6

آنتونین دالاهوف


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۴ دوشنبه ۳ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۱۱ شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹
از کره آبی
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 2608
آفلاین
پرواز و کوییدیچ

1)معلم کلاس درس پرواز و کوییدیچ در ترم قبل چه کسی بود و کلاس های کوییدیچ در این ترم به ترتیب در کدام مکان ها برگزار شدند؟1نمره

گودریک گریفندور. جلوی دروازه اصلی، زمین کوییدیچ هاگ، در زمین کوییدیچ.

۲)چرا به نظر معلم کوییدیچ ، در هاگوارتز باید تکلیف های عملی داده شود؟ (مخصوصا در کوییدیچ)(منظور از عملی ، تکالیف رولی می باشد)1نمره

چون گفت که به نظرش برای یادگیری پرواز باید کار عملی انجام داد و البته من موافق نیستم.

تاریخ جادوگری :

۳.اسم لاتین گرگ نما ها از کجا آمده است؟1نمره

در داستان های جادوگران کشور یونان، افسانه ای مبنی بر اولین انسانی که به یک گرگ تغییر شکل داده شد، وجود دارد که پادشاهی مشنگ های آنجا، لیکائون، به دست جادوگر بزرگ یونان باستان، زئوس، به گرگ تبدیل شد و نیز از اسم این پادشاه می آید! و اسم لاتین گرگ نمایی

۴.سالازار کبیر چرا در امر اداره ی هاگوارتز موفق نبود؟2نمره

بیل ویزلی معتقد بود سالازار کبیر به دلیل غرور و تکبر و خودپسندی نتوانست هاگوارتز رو به خوبی اداره کند ولی من کلاً با این نظر پروفسور مخالفم.

تغییرشکل :

۵.تصویری از ولدک تو"پینت" بکشین که در اون، تمام اتفاقات سه جلسه تدریس من پشت سر هم برای ولدک افتاده. یعنی مرحله تبدیلش از تام ریدل به ولدک، مرحله بیرون اومدنش از پاتیل پتی گرو و مرحله ی جوجه شدنش در ایستگاه کینگزکراس. سخت نگیرین. هر طور عشقتونه بکشین. من به خلاقیتتون اهمیت میدم.2نمره

البته این تصویر به خود جیمز سیریوس پاتر شبیه تره

۶.آقای بلوپ که بود و چه کرد؟2نمره

آقای بلوپ نهنگ جیمز سیریوس پاتر بود و نقش سوژه فرعی را در کلاس ها داشت.طلسمات و وردهای جادویی :
۷.سرخوردگی چیست؟ توضیح دهید و دو راه باطل کردن آن را بگویید. 2نمره

سرخوردگی طلسمیه که باعث میشه بدون پوشیدن شنل نامرئی،بتونیم نامرئی شیم.
راه اول)استفاده از ضد طلسم/راه دوم)باران دزدگیر که در گرینگوتز وجود داره.

۸.وردهای کاربردی چیست؟ و یکی از وردهایی را که پرفسور اسلایترین به آن در درسش اشاره کرده بود نام ببرید. 1نمره

وردهای کاربردی ورد هایی اند که باعث ظاهر شدن اشیایی میشود که جادوگر به آن احتیاج دارد.یکی از ورد های کاربردی ورد "آگوامنتی"هست که باعث ظاهر شدن آب میشود.

معجون سازی :
۹.پرفسور پرنس چه معجونی را به پسرش اسنیپ جایزه داد و مورفین گانت آن معجون را چگونه توجیه کرد؟2نمره

پروفسور معجون سرخوشی رو به پسرش هدیه داد و مورفین گفت:این معجون به آدم کمک میکنه بره فصا.

۱۰.نظریه ی پرفسور پرنس من باب معجون ها را بنویسید. (ر.ک: تدریس جلسه ی اول)1نمره

پرفسور عقیده دارند معجون سازی یک هنر است و هر کسی نمیتواند از پس این کار بر آید.


دفاع در برابر جادوی سیاه :
۱۳.پرفسور بلک چه توضیحاتی درباره ی هورکراکس دادند؟2نمره

پرفسور ریگولوس بلک گفت: هورکراکس یک شی است که یک جادوگر/ساحره با یک جادوی سیاه میتونه قسمتی از روحش رو در اون مخفی و حفظ کنه و حیات اون روح به سالم بودن اون شی بستگی داره. تا وقتی هورکراکس سالم باشه، اون جادوگر نمیمیره.

۱۴.نفس بی شعور و نفس دهن آسفالت کن را توضیح دهید.3نمره

نفس بی شعور: این نفس شما را به انجام امورات پست دنیوی مانند آشامیدن، خوردن، خوابیدن و انواع لذت ها دیگر تشویق می نماید. این نفس توسط کارشناسان وزارت سحر و جادو اخیراً به عنوان یکی از خطرناک ترین جادوی سیاه شناخته شده است و از 5 ستاره خطر، 4 و نیم ستاره به آن تعلق گرفته است. هیچ گونه ضد طلسمی برای آن ابداع یا کشف نشده و فقط و فقط با اعتقادی راسخ و ایمانی استوار می توان بر آن چیره شد. در روایات تفسیر شده از جانب کارشناسان و محققان به نام آمده است که در صورت پیروی از این جادوی سیاه باستانی، علاوه بر احتمال نیست و نابود شدن شما در این دنیا، در دنیای دیگر هم حضرت مرلین کبیر شخصاً دهان شما را مورد عنایت قرار خواهند داد.

نفس دهن آسفالت کن: این نفس به نیکی از آن یاد می شود. گفته می شود وقتی شما غلطی که نبابد میکردید را با دستور "نفس بی شعور" انجام داده اید، این نفس در چهره ای خوب بر شما نازل می شود و دهن تان را از شدت سرزنش پر از قیر کرده و در نهایت آسفالت می کند. در نهایت اگر ذاتاً جادوگری شریف باشید این نفس باعث می شود در جنایت ها بعدی تان به شما یادآوری شود و از انجام جنایت خودداری کنید. کارشناسان وزارت سحر و جادو این جادو را مثبت ارزیابی کردند. متاسفانه شکل اجرایی افسون و ورد هنوز برای این نفس مثبت ابداع یا کشف نشده ولی به تازگی محققان جامعه جادوگری موفق به کشف واکسن آن شده اند که باید 12 نوبت در سال به همه جادوگران در دولت جدید تزریق گردد.


گیاه شناسی:
۱۵.گیاه شفابخش چیست؟1نمره

گیاه شفابخش گیاهی است که وقتی یکی یه بلایی سرش میاد از اون استفاده میکنند تا حالش خوب شه.

۱۶.پرفسور چانگ چه گیاهی رامحل رشدش را درون جنگل ممنوعه قلمداد کرد و خاصیت جادویی این گیاه چیست؟1نمره

گیاه مارچوبهکه اگه حالت چوب باشه و غذا بهش نرسه به مار تبدیل میشه و غذا میخوره و دوباره به مار تبدیل میشه.

مراقبت از موجودات جادویی :
۱۷.درجه بندی جانوران را بنویسید. 2نمره

:جادوگر کش معروف که اهلی و رام کردن آن ها غیر ممکن است.
:خطرناک که نیاز به دانش تخصصی دارد
:قابل مهار توسط جادوگران کاردان که بی خطرند /
اهلی شده که ملال آورند


پیشگویی :
۱۸.پرفسور رون ویزلی توانست با ....... پیشگویی هایش را به ثمر بنشاند. 1نمره
تبدیل شرایط

نجوم و ستاره شناسی :
۱۹.آرورا چیست و پرفسور دلاکور چه توضیحاتی درباره آن دادند؟ 2نمره

آرورا همان شفق قطبی نورهایی هستند که طبق توضیحات پروفسور دلاکور هر سال یک بار به اوج میرسند و برای مشنگها زیان آور هستند.پاسخ به: سالن امتحانات
پیام زده شده در: ۱۷:۴۳ پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۲
#5

مینروا مک گونگالold


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۱۹ پنجشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۰:۵۹ پنجشنبه ۹ آبان ۱۳۹۲
از کلاس تغییرشکل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 116
آفلاین
کلاس پرواز و کوییدیچ:
1. معلم کلاس پرواز و کوییدیچ در سال قبل کی بود و کلاس های کوییدیچ در این ترم به ترتیب در کدام مکان ها برگزار شدند؟1نمره

در زمان تدریس پرفسور استرجس پادمور:
جلسه اول:حیاط شمار3 جلسه دوم:زمین کوییدچ هاگوارتز
جلسه سوم:اتاق کلاس پرواز و کوییدچ جلسه چهارم:اتاق کلاس پرواز و کوییدچ

در زمان تدریس پرفسور گودریک گریفندور:
جلسه اول:زمین کوییدچ هاگوارتز جلسه دوم:درجلوی دروازه اصلی در هاگوارتز
جلسه سوم:زمین کوییدچ هاگواتز جلسه چهارم:زمین کوییدچ هاگواتز میدان کوییدچ

2. چرا به نظر معلم کوییدیچ ، در هاگوارتز باید تکلیف های عملی داده شود؟ (نخصوصا در کوییدیچ)(منظور از عملی ، تکالیف رولی می باشد)1نمره

چون در واقع پرواز و کوییدچ یک مهارت است و با خواندن کتاب نمی شود آن را انجام داد بلکه باید بیشتر کار های عملی برای پیشرفت در آن انجام داد برای پیدا کردن علم فقط خواندن کتاب کافی نیست تجربه نیز لازم است! ودر این خصوص پرفسور گریفندور در کلاس گفت:
نقل قول:
متاسفانه به لطف قوانین جدید شما در این هیچی یاد نگرفتین بلکه اسم چند تا تیم رو از بر شدید. حالا کسی هست که بگه دونستن این چرت و پرت ها چه ارزشی داره؟


تاریخ جادوگری :

3. اسم لاتین گرگ نما ها از کجا آمده است؟1نمره

نقل قول:
افسانه ی گرگینه ها خاستگاه های گوناگونی دارد، از جمله در داستان های جادوگران کشور یونان، افسانه ای مبنی بر اولین انسانی که به یک گرگ تغییر شکل داده شد، وجود دارد که پادشاهی مشنگ های آنجا، لیکائون، به دست جادوگر بزرگ یونان باستان، زئوس، به گرگ تبدیل شد و اسم لاتین گرگ نمایی (Lycanthrope ) نیز از اسم این پادشاه می آید!


4. سالازار کبیر چرا در امر اداره ی هاگوارتز موفق نبود؟2نمره

نقل قول:
پس خواست ارزش خود را نشان دهند، قدرت وحودش را! ثابت کند وجودش لازم است! اما هنوز نتوانسته بود خود پسندی خودش را فراموش کند، برای همین هاگوارتز رو به افول گذاشت! با تمام قدرت و ابهتی که سالازار اسلیترین داشت، کینه های قدیمی و خصومت های شخصی اش را دخالت داد! اشتباهی که مدت ها پیش هم انجام داده بود.


تغییرشکل :


5.به علت مشکلات برنامه پینت ام نمیتونم به این سوال جواب بدم!

6. آقای بلوپ که بود و چه کرد؟2نمره

آقای بلوپ نهنگ دست آموز جیمز سیریوس پاتر بود که جلسه اول حضور او همه دانش آموزان فکر کردن که او جیمز است و ساکت نشستند جیمز نیز ازهمه آن ها 60 امتیاز کم کرد!

طلسمات و ورد های جادویی:
7. سرخوردگی چیست؟ توضیح دهید و دو راه باطل کردن آن را بگویید. 2نمره
سالازار در باره این طلسم گفت:
نقل قول:
موقع اجرای طلسم، کسی که طلسم روش اجرا میشه حس می کنه که مایع سردی داره روی بدنش می ریزه. طلسم سرخوردگی به دو شکل باطل میشه _ بیشتر هم هست ولی همین دوتا براتون کافیه_ یکی توسط ضد طلسمش که کاملا وارون خود طلسمه و یکی دیگه هم "باران دزدگیره" که دومی توی گرینگوتز استفاده میشه.روش اجراشم میشه:سالازار چوبش رو بالا اورد و چندین بار متوالی به سر یاکسلی کوبید و وی همونطور به تدریج ناپدید شد.با ورد"اینویزبلیوس".


8. وردهای کاربردی چیست؟ و یکی از وردهایی را که پرفسور اسلایترین به آن در درسش اشاره کرده بود نام ببرید. 1نمره

نقل قول:
به شوخی گاهی از اصطلاح "چشم بندی" براشون استفاده میکنند. این دسته از وردها که طیف خیلی گسترده ای رو شامل میشوند در واقع باعث ظاهر شدن ناگهانی چیزی میشن که جادوگر در اون لحظه بهش نیاز دارد. مثلا" ورد "آگوآمنتی" که باعث خروج آب میشود یا "اینکارسروس" که دسته ای طناب از انتهای چوبدستی خارج میکنه و در نبردهای تن به تن معمولا" خیلی به درد میخورد. استفاده از این وردها هم خیلی ساده است، کافیه چیزی که لازم دارین رو توی ذهنتون مجسم کنید، با چوبدستی به نقطه ای که میخواین اون ظاهر بشه اشاره کنید و بعد ورد مناسب رو بگید.- باید بدونین هر جادویی محدودیت های خاص خودش رو داره! شما نمی تونید هیچ موجودی رو خلق کنید. طبق قانون شما مجاز به ایجاد پنج دسته از اجسام نیستید که یکیش مواد خوراکیه. ضمنا توجه کنید که اثر این وردها محدود است و حداکثر تا یکی دو ساعت دوام دارند پس همیشگی نیستند .


معجون سازی:

9. پرفسور پرنس چه معجونی را به پسرش اسنیپ جایزه داد و مورفین گانت آن معجون را چگونه توجیح کرد؟2نمره

نقل قول:
معجون سرخوشي. و مورفين گانت آن را اينگونه توجيح كرد: معژونيه كه كمك ميكنه بريم فژا!


10. نظریه ی پرفسور پرنس من باب معجون ها را بنویسید. (ر.ک: تدریس جلسه ی اول)1نمره
نقل قول:
شما اینجا اومدین تا علم معجون سازی رو بیاموزید. معجون سازی یک هنره و من توقعی ندارم که هرکسی از این هنر ناب و علم ظریف سردربیاره. کما اینکه خیلی ها همیشه ثابت کردن به طرز تاسف انگیزی تو این زمینه بی استعدادن.ماگل شناسی :
11. پرفسور دالاهوف چه استنتاجی از ازدواج مروپ گانت (مادر لرد ولدمورت)با تام ریدل (یک مشنگ) کرد؟1نمره
نقل قول:
اوووم ببينيد بچه ها.. تجربه ازدواج خواهر مورفين يا مادر لرد ولدمورت با يك ماگل تجربه ناخوشايندي بوده ولي ما نبايد اين را به همه ماگل ها و جادوگر ها نسبت بدهيم و يك نظريه جهان شمول صادر كنيم كه پس مشنگ ها و جادوگرها اصلا نميتوانند با هم ازدواج كنند و همه ماگل ها موجودات بدي هستند. .. نه اينطور نيست. همه شان سو استفاده گر نيستند. مادر و پدر هرميون گرنجر خون ... اممم ... بله مادر و پدر او را ببينيد كه با اينكه مشنگ بودند چقدر خوب دركش كردند و با جادوگري كنار آمدند. بين مشنگ ها هم انسان هاي خوب پيدا مي شود و برفرض كه نود و نه درصد آن ها هم بد باشند. هميشه در طبيعت استثنا هم وجود دارد! پس ذهنيت منفي نسبت به اين قضيه نداشته باشيد.


12. پرفسور دالاهوف بر روی چه چیزی مطالعه های گسترده ای انجام داد و چگونه آنها را تشریح کرد؟ (ر.ک: به جلسه ی اول)2نمره

نقل قول:
همونطور که گفتم مطالعات اخیر من روی مشنگ ها به یکی از اختراعات آن ها به نام بازی های کامپیوتری معطوف شده. این بحث خیلی فراگیره همینجوری مسخره بازی نگیریدش. این بازی ها میتونن جنبه آموزشی داشته باشند میتونن سرعت عمل شما رو بالا ببرن حتی میتونن جای تفریحات دیگه شما رو بگیرن و باعث بشن سمت مورفین و مواد و این چیزا نرید... و البته هر چیزی معقولش خوبه. کتمان نمیکنم که بنده خودم در ابتدای آشنایی با این اختراع مشنگ ها صبح و شب ها بود که نمیتوانستم از آن دل بکنم ولی به مرور معقول تر شدم و الان در حد کمی در هر روز بازی کامپیوتری انجام میدهم و اون هم بازی هایی که ارزش داشته باشه. مثل مورتال کامبت یا تامب رایدر یا.. و البته سلیقه ایه این بازی ها... پس تا اینجا به این نکته پی بردیم که بر خلاف باور عموم این بازی های مشنگی فقط جنبه سرگرمی و وقت تلف کنی ندارند اگه بخواهیم جنبه های گسترده تر و عمیق ترش رو بررسی کنیم براتون از همزاد مشنگ خودم مثال میزنم که اصلا علاقه ش به وسیله مشنگی کامپیوتر و خوندن این رشته و درگیر شدن در این صنعت بواسطه همین بازی های کامپیوتری بود یعنی این بازی ها میتوانند حتی آینده کاری و شغلی و حتی شخصی مشنگ ها را تحت تاثیر قرار دهد.


دفاع در برابر جادوی سیاه :
13. پرفسور بلک چه توضیحاتی درباره ی هورکراکس دادند؟2نمره
نقل قول:
هورکراکس یک شی است که یک جادوگر/ساحره با یک جادوی سیاه میتونه قسمتی از روحش رو در اون مخفی و حفظ کنه... حیات اون روح به سالم بودن اون شی هست. تا وقتی هورکراکس سالم باشه، اون جادوگر نمیمیره!


14. نفس بی شعور و نفس دهن آسفالت کن را توضیح دهید.3نمره
نقل قول:
1. نفس بی شعور: این نفس شما را به انجام امورات پست دنیوی مانند آشامیدن، خوردن، خوابیدن و انواع لذت ها دیگر تشویق می نماید. این نفس توسط کارشناسان وزارت سحر و جادو اخیراً به عنوان یکی از خطرناک ترین جادوی سیاه شناخته شده است و از 5 ستاره خطر، 4 و نیم ستاره به آن تعلق گرفته است. هیچ گونه ضد طلسمی برای آن ابداع یا کشف نشده و فقط و فقط با اعتقادی راسخ و ایمانی استوار می توان بر آن چیره شد. در روایات تفسیر شده از جانب کارشناسان و محققان به نام آمده است که در صورت پیروی از این جادوی سیاه باستانی، علاوه بر احتمال نیست و نابود شدن شما در این دنیا، در دنیای دیگر هم حضرت مرلین کبیر شخصاً دهان شما را مورد عنایت قرار خواهند داد.

نقل قول:
2. نفس دهن آسفالت کن: این نفس به نیکی از آن یاد می شود. گفته می شود وقتی شما غلطی که نبابد میکردید را با دستور "نفس بی شعور" انجام داده اید، این نفس در چهره ای خوب بر شما نازل می شود و دهن تان را از شدت سرزنش پر از قیر کرده و در نهایت آسفالت می کند. در نهایت اگر ذاتاً جادوگری شریف باشید این نفس باعث می شود در جنایت ها بعدی تان به شما یادآوری شود و از انجام جنایت خودداری کنید. کارشناسان وزارت سحر و جادو این جادو را مثبت ارزیابی کردند. متاسفانه شکل اجرایی افسون و ورد هنوز برای این نفس مثبت ابداع یا کشف نشده ولی به تازگی محققان جامعه جادوگری موفق به کشف واکسن آن شده اند که باید 12 نوبت در سال به همه جادوگران در دولت جدید تزریق گردد.


گیاه شناسی:
15. گیاه شفابخش چیست؟1نمره
نقل قول:
همون طور که توی تمام کتاب های مشنگ رولینگ! خوندیم هر سری یکی از شما ها یه بلایی سرش بیاد داخل درمونگاه از گیاه های دارویی که من پرورش میدم استفاده میکنن! مثل گیاه دارویی که در موقع خشک شدن بچه ها به عث دوباره نرم شدنشون شد! البته این گیاه ها به دو دسته تقسیم میشن: 1.گیاه هایی که بیماری ها یا یک بیماری خاص رو درمان میکنن 2 گیاه هایی که سم ها یا یک سم خاص رو از بین میبرن پس باید در کار با اون ها بسیار دقت کرد که یک اشتباه جون یک ادم رو به خطر میندازه


16. پرفسور چانگ چه گیاهی رامحل رشدش را درون جنگل ممنوعه قلمداد کرد و خاصیت جادویی این گیاه چیست؟1نمره
اسم این گیاه را درست نمیدونم ولی وقتی بهش دست می زنیم تبدیل به مار میشه و وقتی دوباره گردنش را فشار میدهند تبدیل به چوب میشه!شاید مار چوبه باشه!

مراقبت از موجودات جادویی :
17. درجه بندی جانوران را بنویسید. 2نمره
درجه بندی جانوران به شکل زیر است:

*****:جادوگر کش معروف / اهلی و رام کردن آن ها غیر ممکن است.
****:خطرناک / نیاز به دانش تخصصی دارد.
***:قابل مهار توسط جادوگران کاردان
**:بی خطر / اهلی شده
*:ملال آور

پیشگویی :
نقل قول:
پرفسور رون ویزلی توانست با تغییر شرایط پیشگویی هایش را به ثمر برساند.


نجوم و ستاره شناسی :
19. آرورا چیست و پرفسور دلاکور چه توضیحاتی درباره آن دادند؟ 2نمره
نقل قول:
این نورایی که تو آسمون می بیــنیــن آرورا، شفق قطبی یا نور های قطبی نامیده میشن! همونطور که می بینین زیبایی این نور ها حتی غیر جادویی ها رو هم به حیرت انداخته اینقد که اسم قــهرمان های قصه هاشون آرورا میذارن!


باتشکر
مینروا مک گونگال


قدم قدم تا روشنایی، از شمعی در تاریکی تا نوری پرابهت و فراگیر!
میجنگیم تا آخرین نفس !!
میجنگیم برای پیروزی !!!
برای عـشـــق !!!!
برای گـریـفـیندور !!!!!

نشان سازمان حمایت از ساحره ها =


پاسخ به: سالن امتحانات
پیام زده شده در: ۱۲:۰۵ پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۲
#4

آنجلینا جانسون


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۴۹ پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۵:۱۲ جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۲
از لندن
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 86
آفلاین
کلاس پرواز و کوییدیچ:
معلم کلاس پرواز و کوییدیچ در سال قبل کی بود و کلاس به ترتیب در کدام مکان ها برگزار شد؟
در موقع تدریس پرفسور استرجس پادمور:
حیاط شماره ی سه
زمین کوییدیچ
اتاق کلاس پرواز و کوییدیچ
اتاق کلاس پرواز و کوییدیچ

در زمان تدریس پرفسور گودریک گریفیندور:
زمین کوییدیچ
در جلوی در وازه ی اصلی در هاگوارتز
زمیین کوییدیچ
زمیین کوییدیچ میدان کوییدیچ

از نظر معلم چرا در هاگوارتز باید تکلیف عملی داده شود؟
چون معلم معتقد بود بچه ها باید پرواز یاد بگیرند نه اینکه نام چند تیم را از بر شوند. ایشان در کلاس گفتند:نقل قول:
متاسفانه به لطف قوانین جدید شما در این هیچی یاد نگرفتین بلکه اسم چند تا تیم رو از بر شدید. حالا کسی هست که بگه دونستن این چرت و پرت ها چه ارزشی داره؟


تاریخ جادوگری:
اسم لاتین گرگ نما از کجا آمده است؟
افسانه ی گرگینه ها خاستگاه گوناگونی دارد ازجمله داستان های جادوگران کشور یونان،افسانه ای مبنی بر اولین انسانی که به یک گرگ تغییر شکل داده شد،وجود داردکه پادشاهی مشنگ های آن جا،لیکائون،به دست جادوگر بزرگ یونان باستان،زئوس،به گرگ تبدیل شد و اسم لاتین گرگ نمایی(Lycanthrope) نیز از اسم این پادشاه می آید.

سالازار کبیر چرا در امر اداره ی هاگوارتز موفق نبود؟
پس خواست ارزش خودرا نشان دهد،قدرت وجودش را ! ثابت کند وجودش لازم است! اما هنوز نتوانسته بود خودپسندی خود را فراموش کند! برای همین هاگوارتز رو به افول گذاشت. باتمام قدرت و ابهتی که سالازار اسلیترین داشت، کینه های قدیمی و خصومت های شخصی اش را دخالت داد.
اشتباهی که مدت ها پیش هم انجام داد.

تغییر شکل:
تصویر:تصویر کوچک شده

اگه کوچیکهاینملینکش.

آقای بلوپ که بود و چه کرد؟
آقای بلوپ توله نهنگ جیمز سیریوس پاتر بود و در کلاس آب دهن میریخت و یکبار بچه ها فکر کردند او جیمز است به خاطر همین ساکت شدندو و قتی جیمز آمد سکوتشان را از تمام گروه ها 60 امتیاز کم کرد.

طلسمات و ورد های جادویی:
سر خوردگی چیست؟ توضیح دهید و دو راه باطل کردن آن را بگویید.
سر خوردگی طلسمیست که میتواند مارا نامرئی کندو وقتی این طلسم روی کسی اجرا شود آن فرد فکر میکند مایع گرمی از سر تا نوک پایش را فرا میگیرد.
دو راه باطل کردن این طلسم:
به زبان آوردم معکوس ورد این طلسم
باران دزد گیر در گرینگوتز
ورد:اینوبزیلیوس
ورد های کاربردی چیست؟ ویکی از ورد هایی را که پرفسور اسلیترین به آن در درسش اشاره کرده بود نام ببرید.
به شوخی گاهی از اصطلاح"چشم بندی" براشون استفاده میکنند. این دسته از این ورد ها که طیف خیلی گسترده ای رو شامل میشوند در واقع باعث ظاهر شدن ناگهانی چیزی میشن که جادوگر در اون لحظه بهش نیاز داره.مثلا ورد" آگوامنتی" که باعث خروج آب میشه یا "اینکاسروس" که باعث میشه دسته های طناب از انتهای چوبدستی خارج بشه و معمولا در نبرد های تن به تن کاربرد داره.استفاده از این طلسم ها هم خیلی ساده است . کافیه چیزی رو که لازم دارید تو ذهنتون مجسم کنید،با چوبدستی به نقطه ای که میخواین اون ظاهر بشه اشاره کنید و بعد ورد مناسب رو بگید. باید بدونید هر جادویی محدودیت خاص خودشو داره! شما نمیتونید هیچ موجودی رو خلق کنید.طبق قانون شما مجاز به ایجاد 5 دسته از اجساه نیستید که یکیش مواد خوراکیه. ضمنا توجه کنید که اثر این ورد ها محدود است و حد اکثر تا یکی دو ساعت دوام دارند پس همیشگی نیستن.

معجون سازی:

پر فسور پرنس چه معجونی را به پسرش جایزه داد و مورفین آن معجون را چگونه توجیه کرد؟
معجون سر خوشی و مورفین هم آن را این گونه توجیه کرد:نقل قول:
معژونیه که بهت کمک میکنه بری فژا!!!


نظریه ی پر فسور پرنس من باب معجون هارا بنویسید.
شما این جا اومدید تا درس معجون سلزی رو بیاموزید.معجون سازی یه هنره و من توقع ندارم هرکسی از این هنر ناب و علم ظریف سر در بیاره.کما اینکه خیلی ها همیشه ثابت کردن به طرز تاسف انگیزی تو این زمینه بی استعدادن.

ماگل شناسی:

پرفسور دالاهوف چه استنتاجی درباره ی ازدواج مروپ گانت. تام ریدل کرد؟
هوووم ببینید بچه ها... تجربه ی ازدواج خواهر مورفین با یک ماگل تجربه ی نا خوشایندی بوده ولی ما نباید این را به همه ی ماگل ها و جادوگر ها نسبت بدیم و یک نظریه جهان شمول صادر کنیم که جادوگر ها و مشنگ ها اصلا نمیتونن باهم ازدواج کنن و همه ی ماگل ها موجودات بدی هستند.

پرفسور دالاهوف بر روی چه چیزی مطالعه های گسترده انجام داد و چگونه آن را تشریح کرد؟
اوروی اختراع تازه ی مشنگ ها یعنی بازی های کامپیوتری مطالعه کرده و گفت دل کندن از این بازی ها سخت است و هرکس بهتر در حد معقول از آن ها استفاده کند. این بازیها کمک میکنند سرعت عمل شما را بالا ببرند و کمک کنند سمت"چیز" و مورفین نروید.

دفاع در برابر جادوی سیاه:
پرفسور بلک چه توضیحاتی در باره ی هورکراکس دادند؟
هورکراکس یک شی است که جادو گر یا ساحره با یک جادو ی سیاه میتونه قسمتی از روحش رو در اون مخفی و حفظ کنه... حیات اون روح به سالم موندن اون شی بستگی داره. تا وقتی هورکراکس سالم باشه او ن جادوگر نمیمیره.

نفس بیشعور و نفس دهن آسفالت کن را توضیح دهید.
نفس بیشعور:این نفس شما را به امورات پست دنیوی مانند آشامیدن،خوردن،خوابیدن و انواع لذت های دیگر تشویق مینماید.این نفس توسط کارکنان وزارت سحر جادو ،خطرناک ترین نوع جادوی سیاه شناخته شده و دارای 5 ستاره خطر،4و نیم ستاره به آن تعلق گرفته است.هیچ گونه ضد طلسمی برای آن کشف نشده و فقط و فقط با اعتقادی راسخ و ایمانی استولر میتوان بر آن چیره شد. در روایات تفسیر شده توسط کارشناسان و محققان به نام آمده است که در صورت پیروی از این جادوی سیاه باستانی، علاوه بر نیست و نابود شدن شما در این دنیا،در دنیای دیگر هم حضرت مرلین کبیر خود شخصا دهان شما را مورد عنایت قرار میدهد.

نفس دهن آسفالت کن:از این نفس به نیکی یاد میشود.گفته میشود وقتی شما غلطی که نباید میکردید به دستور نفس بیشعور انجام دادید این نفس در چهره ای خوب بر شما نازل میشود و دهنتان را از شدت سرزنش پر از قیر کرده و در نهایت به آسفالت تبدیل میکند. در نهایت اگر ذاتا جادوگر شریفی باشید این نفس باعث میشود در جنایت های بعدیتان به شما یاد آوری شود و از انجام جنایت خودداری کنید.
کارشناسان وزارت این جادو را مثبت ارزیابی کردند.
این نفس یک واکسن دارد که باید در 12 نوبت در سال به همه ی جادوگران در دوره ی جدید تزریق گردد.

گیاه شناسی:
گیاه شفا بخش چیست؟
1ـ گیاه هایی که یک بیماری یا بیماری هارو درمان میکنند.
2ـ گیاه هایی که سم یا یک سم خاص رو از بین میبرن.
به خاطر همین باید در استفاده کردن از اونا دقت کرد چون یه اشتباه کوچیک جون آدمو به خطر بندازه.

پرفسور چانگ چه گیاهی را محل رشدش را جنگل ممنوع قلمداد کرد؟و خاصیت جادویی این گیاه چیست؟
پرفسور چانگ اسم این گیا هو نگفت اما وقتی بهش دست میزنن تبدیل به مار میشه و وقتی کله شو فشار میدن چوب میشه.ممکنه مارچوبه باشه.

مراقبت از موجودات جادویی:
درجه بندی جانوران را بنویسید.
*****:جادوگر کش معروف/اهلی و رام کردن آن ها غیر ممکن است
****:خطرناک/نیاز به دانش تخصصی دارد
***:قابل مهار توسط جادوگران
**:بی خطر/اهلی شده
*:ملال آور

پیشگویی:
پرفسور رون ویزلی توانست با تغییر شرایط پیشگویی هایش را به ثمر برساند.

نجوم و ستاره شناسی:
آرورا چیست؟
این نور هایی که تو آسمون میبینید،آرورا،شفق قطبی یا نور های قطبی نامیده میشن.
زیبایی این نور ها حتی غیر جادویی هارو هم به حیرت انداخته که اسم قهرمانای قصه شونو آرورا میذارن.

پایان


اصالت و قدرت برای لحظه اوج! به یک باره خاموشی ما برای دگرگونی شما...
بهتر است به یک باره خاموش شد تا ذره ذره محو شد...
اسلیترین

تصویر کوچک شده


پاسخ به: سالن امتحانات
پیام زده شده در: ۱۹:۱۳ چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۲
#3

یاکسلی


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۳ یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۲۱:۰۹ دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
از دهلي نو
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 95
آفلاین
پرواز و کوییدیچ:
۱.معلم کلاس پرواز و کوییدیچ در سال قبل کی بود و کلاس های کوییدیچ در این ترم به ترتیب در کدام مکان ها برگزار شدند؟1نمره

معلم ترم قبل گودریک گریفندور بود و کلاسها در زمین کوییدیچ و جلوی دروازه اصلی دوباره زمین کوییدیچ هاگ و جلسه آخرم در زمین کوییدیچ برگزار شد.

۲.چرا به نظر معلم کوییدیچ ، در هاگوارتز باید تکلیف های عملی داده شود؟ (نخصوصا در کوییدیچ)(منظور از عملی ، تکالیف رولی می باشد)1نمره

چون که ایشون معتقدند برای یاد گرفتن پرواز باید کار عملی انجام داد و یاد گرفتن دو تا تیم کوییدیچ و دو تا قانون و تاریخچه کوییدیچ کمکی به بچه ها نمی کند.

تاریخ جادوگری :

۳.اسم لاتین گرگ نما ها از کجا آمده است؟1نمره

در داستان های جادوگران کشور یونان، افسانه ای مبنی بر اولین انسانی که به یک گرگ تغییر شکل داده شد، وجود دارد که پادشاهی مشنگ های آنجا، لیکائون، به دست جادوگر بزرگ یونان باستان، زئوس، به گرگ تبدیل شد (Lycanthrope ) نیز از اسم این پادشاه می آید! و اسم لاتین گرگ نمایی

۴.سالازار کبیر چرا در امر اداره ی هاگوارتز موفق نبود؟2نمره

پروفسور بیل ویزلی معتقد بود سالازار کبیر به دلیل غرور و تکبر و خودپسندی نتوانست هاگوارتز رو به خوبی اداره کند ولی من کلاً با این نظر پروفسور مخالفم.

تغییرشکل :

۵.تصویری از ولدک تو"پینت" بکشین که در اون، تمام اتفاقات سه جلسه تدریس من پشت سر هم برای ولدک افتاده. یعنی مرحله تبدیلش از تام ریدل به ولدک، مرحله بیرون اومدنش از پاتیل پتی گرو و مرحله ی جوجه شدنش در ایستگاه کینگزکراس. سخت نگیرین. هر طور عشقتونه بکشین. من به خلاقیتتون اهمیت میدم.2نمره

این

۶.آقای بلوپ که بود و چه کرد؟2نمره

آقای بلوپ نهنگ پروفسور جیمز سیریوس پاتر بود و تو کلاسا حضور داشت و در گوشه ی کلاس مینشست و آب دهانش بر زمین می ریختطلسمات و وردهای جادویی :
۷.سرخوردگی چیست؟ توضیح دهید و دو راه باطل کردن آن را بگویید. 2نمره

سرخوردگی طلسمیه که باعث میشه بدون پوشیدن شنل نامرئی،بتونیم نامرئی شیم.
راه ۱)استفاده از ضد طلسم
راه ۲)باران دزدگیر که در گرینگوتز وجود داره.

۸.وردهای کاربردی چیست؟ و یکی از وردهایی را که پرفسور اسلایترین به آن در درسش اشاره کرده بود نام ببرید. 1نمره

وردهای کاربردی ورد هایی هستند که باعث ظاهر شدن اشیایی میشود که جادوگر به آن احتیاج دارد.یکی از ورد های کاربردی ورد "آگوامنتی"هست که باعث ظاهر شدن آب میشود.

معجون سازی :

۹.پرفسور پرنس چه معجونی را به پسرش اسنیپ جایزه داد و مورفین گانت آن معجون را چگونه توجیح کرد؟2نمره

پروفسور معجون سرخوشی رو به پسرش هدیه داد.مورفین گفت:این معجون به آدم کمک میکنه بره فصا.

۱۰.نظریه ی پرفسور پرنس من باب معجون ها را بنویسید. (ر.ک: تدریس جلسه ی اول)1نمره

پروفسور عقیده دارند معجون سازی یک هنر است و هر کسی نمیتواند از پس این کار بر آید.

ماگل شناسی :

. ۱۱.پرفسور دالاهوف چه استنتاجی از ازدواج مروپ گانت (مادر لرد ولدمورت)با تام ریدل (یک مشنگ) کرد؟1نمره

تجربه ازدواج خواهر مورفين يا مادر لرد ولدمورت با يك ماگل تجربه ناخوشايندي بوده ولي ما نبايد اين را به همه ماگل ها و جادوگر ها نسبت بدهيم و يك نظريه جهان شمول صادر كنيم كه پس مشنگ ها و جادوگرها اصلا نميتوانند با هم ازدواج كنند و همه ماگل ها موجودات بدي هستند.

۱۲.پرفسور دالاهوف بر روی چه چیزی مطالعه های گسترده ای انجام داد و چگونه آنها را تشریح کرد؟ (ر.ک: به جلسه ی اول)2نمره

پروفسور دالاهوف بر روی بازی های کامپیوتری مشنگی مطالعه کرده بود و گفت که بازی های کامپیوتری میتوانند جنبه سرگرمی و تفریحی داشته باشند.ولی شاید از لحاظ فلسفی آنها به خاطر کمبود هاشون رو به این بازی ها آوردند.

دفاع در برابر جادوی سیاه :

۱۳.پرفسور بلک چه توضیحاتی درباره ی هورکراکس دادند؟2نمره

حال نداشتم بنویسم کپی پیست کردم.معذرت.
پروفسور بلک گفت: هورکراکس یک شی است که یک جادوگر/ساحره با یک جادوی سیاه میتونه قسمتی از روحش رو در اون مخفی و حفظ کنه... حیات اون روح به سالم بودن اون شی هست. تا وقتی هورکراکس سالم باشه، اون جادوگر نمیمیره.

۱۴.نفس بی شعور و نفس دهن آسفالت کن را توضیح دهید.3نمره

1. نفس بی شعور: این نفس شما را به انجام امورات پست دنیوی مانند آشامیدن، خوردن، خوابیدن و انواع لذت ها دیگر تشویق می نماید. این نفس توسط کارشناسان وزارت سحر و جادو اخیراً به عنوان یکی از خطرناک ترین جادوی سیاه شناخته شده است و از 5 ستاره خطر، 4 و نیم ستاره به آن تعلق گرفته است. هیچ گونه ضد طلسمی برای آن ابداع یا کشف نشده و فقط و فقط با اعتقادی راسخ و ایمانی استوار می توان بر آن چیره شد. در روایات تفسیر شده از جانب کارشناسان و محققان به نام آمده است که در صورت پیروی از این جادوی سیاه باستانی، علاوه بر احتمال نیست و نابود شدن شما در این دنیا، در دنیای دیگر هم حضرت مرلین کبیر شخصاً دهان شما را مورد عنایت قرار خواهند داد.

2. نفس دهن آسفالت کن: این نفس به نیکی از آن یاد می شود. گفته می شود وقتی شما غلطی که نبابد میکردید را با دستور "نفس بی شعور" انجام داده اید، این نفس در چهره ای خوب بر شما نازل می شود و دهن تان را از شدت سرزنش پر از قیر کرده و در نهایت آسفالت می کند. در نهایت اگر ذاتاً جادوگری شریف باشید این نفس باعث می شود در جنایت ها بعدی تان به شما یادآوری شود و از انجام جنایت خودداری کنید. کارشناسان وزارت سحر و جادو این جادو را مثبت ارزیابی کردند. متاسفانه شکل اجرایی افسون و ورد هنوز برای این نفس مثبت ابداع یا کشف نشده ولی به تازگی محققان جامعه جادوگری موفق به کشف واکسن آن شده اند که باید 12 نوبت در سال به همه جادوگران در دولت جدید تزریق گردد.


گیاه شناسی:

۱۵.گیاه شفابخش چیست؟1نمره

گیاه شفابخش گیاهیه که وقتی یکی یه بلایی سرش میاد از اون استفاده میکنند تا حالش خوب شه.

۱۶.پرفسور چانگ چه گیاهی رامحل رشدش را درون جنگل ممنوعه قلمداد کرد و خاصیت جادویی این گیاه چیست؟1نمره

گیاه مارچوبه.اگه حالت چوب باشه و غزا بهش نرسه به مار تبدیل میشه و غذا میخوره و دوباره به مار تبدیل میشه.

مراقبت از موجودات جادویی :

۱۷.درجه بندی جانوران را بنویسید. 2نمره

درجه بندی جانوران به شکل زیر است:

:جادوگر کش معروف / اهلی و رام کردن آن ها غیر ممکن است.
:خطرناک / نیاز به دانش تخصصی دارد
:قابل مهار توسط جادوگران کاردان:بی خطر /
اهلی شده:ملال آور


پیشگویی :

۱۸.پرفسور رون ویزلی توانست با ....... پیشگویی هایش را به ثمر بنشاند. 1نمره

تغییر شرایط

نجوم و ستاره شناسی :

۱۹.آرورا چیست و پرفسور دلاکور چه توضیحاتی درباره آن دادند؟ 2نمره

آرورا،یا همون شفق قطبی نورهایی هستند که طبق توضیحات پروفسور دلاکور هر ۱۱ سال یک بار به اوج میرسند و برای مشنگها زیان آورند.


ویرایش شده توسط یاکسلی در تاریخ ۱۳۹۲/۶/۲۸ ۱۷:۳۵:۴۰


پاسخ به: سالن امتحانات
پیام زده شده در: ۱۲:۵۸ شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۲
#2

سالازار اسلایتیرین


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۱۰ یکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۰:۳۵ یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳
از ما هم نشنیدن . . .
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 619
آفلاین
سوالات امتحان نهایی هاگوارتز

23- شهریور - 1392
14-سپتامبر- 2013

کلاس پرواز و کوییدیچ :

1. معلم کلاس پرواز و کوییدیچ در سال قبل کی بود و کلاس های کوییدیچ در این ترم به ترتیب در کدام مکان ها برگزار شدند؟1نمره

2. چرا به نظر معلم کوییدیچ ، در هاگوارتز باید تکلیف های عملی داده شود؟ (نخصوصا در کوییدیچ)(منظور از عملی ، تکالیف رولی می باشد)1نمره

تاریخ جادوگری :

3. اسم لاتین گرگ نما ها از کجا آمده است؟1نمره

4. سالازار کبیر چرا در امر اداره ی هاگوارتز موفق نبود؟2نمره

تغییرشکل :

5. تصویری از ولدک تو paint بکشین که در اون، تمام اتفاقات سه جلسه تدریس من پشت سر هم برای ولدک افتاده. یعنی مرحله تبدیلش از تام ریدل به ولدک، مرحله بیرون اومدنش از پاتیل پتی گرو و مرحله ی جوجه شدنش در ایستگاه کینگزکراس. سخت نگیرین. هر طور عشقتونه بکشین. من به خلاقیتتون اهمیت میدم.2نمره

6. آقای بلوپ که بود و چه کرد؟2نمرهطلسمات و وردهای جادویی :

7. سرخوردگی چیست؟ توضیح دهید و دو راه باطل کردن آن را بگویید. 2نمره

8. وردهای کاربردی چیست؟ و یکی از وردهایی را که پرفسور اسلایترین به آن در درسش اشاره کرده بود نام ببرید. 1نمره

معجون سازی :

9. پرفسور پرنس چه معجونی را به پسرش اسنیپ جایزه داد و مورفین گانت آن معجون را چگونه توجیح کرد؟2نمره

10. نظریه ی پرفسور پرنس من باب معجون ها را بنویسید. (ر.ک: تدریس جلسه ی اول)1نمره

ماگل شناسی :

11. پرفسور دالاهوف چه استنتاجی از ازدواج مروپ گانت (مادر لرد ولدمورت)با تام ریدل (یک مشنگ) کرد؟1نمره

12. پرفسور دالاهوف بر روی چه چیزی مطالعه های گسترده ای انجام داد و چگونه آنها را تشریح کرد؟ (ر.ک: به جلسه ی اول)2نمره

دفاع در برابر جادوی سیاه :

13. پرفسور بلک چه توضیحاتی درباره ی هورکراکس دادند؟2نمره

14. نفس بی شعور و نفس دهن آسفالت کن را توضیح دهید.3نمره

گیاه شناسی:

15. گیاه شفابخش چیست؟1نمره

16. پرفسور چانگ چه گیاهی رامحل رشدش را درون جنگل ممنوعه قلمداد کرد و خاصیت جادویی این گیاه چیست؟1نمره

مراقبت از موجودات جادویی :

17. درجه بندی جانوران را بنویسید. 2نمره

پیشگویی :

18. پرفسور رون ویزلی توانست با ....... پیشگویی هایش را به ثمر بنشاند. 1نمره

نجوم و ستاره شناسی :

19. آرورا چیست و پرفسور دلاکور چه توضیحاتی درباره آن دادند؟ 2نمره

---------------------
اساتید هاگوارتز نمیتوانند به سوالات درس خودشان پاسخ دهند، بنابراین امتیاز آن سوالها برایشان در سوال دیگر پخش میشود.

تمامی سوال ها یک جواب صحیحی دارند که بعدا به صورت پاسخ نامه قرار خواهد گرفت .

دانش آموزان باید پاسخ هایشان را در همین تاپیک ارسال نمایند.

تمامی سوال ها یا توسط خود اساتید طراحی شده اند و یا توسط مدیریت. سوال هایی که احساس میشد نیاز به رجوع دارند با ر.ک مشخص شده اند.


ویرایش شده توسط سالازار اسلایتیرین در تاریخ ۱۳۹۲/۶/۲۳ ۱۵:۴۵:۰۹

" -زندگي آنچه زيسته ايم نيست ، بلكه چيزي است كه به ياد مي آوريم تا روايتش كنيم ."
گابريل گارسيا ماركز
سالن امتحانات
پیام زده شده در: ۱۰:۴۹ شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۲
#1

سالازار اسلایتیرین


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۱۰ یکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۰:۳۵ یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳
از ما هم نشنیدن . . .
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 619
آفلاین
اینجا سالن امتحانات هاگوارتز است .

جایی که خیلی از دانش آموزان پس از ورود به آن دچار استرش شدید میشوند.
بعضی ها از استرس پاکن های جادوییشان را می جویند، بعضی ها دچار تشنج میشوند و بعضی ها کار خرابی میکنند .
این مکان مجهز به طلسمات قوی ضد تقلب میباشد. بنابراین فکر تقلب را از کله تان بیرون کنید.

تنها دانش آموزانی موفق خواهند بود که از آمادگی کافی بهره مند باشند. کسانی که درسهایشان را در طول ترم خوانده باشند و از هوش و ذکاوت بالا برخوددار باشند .

اکنون با حفظ آرامش وارد شوید.پ.ن : برگه ی سوالات امتحان به زودی در این تاپیک قرار خواهد گرفت .


ویرایش شده توسط سالازار اسلایتیرین در تاریخ ۱۳۹۲/۶/۱۶ ۱۰:۵۶:۱۳

" -زندگي آنچه زيسته ايم نيست ، بلكه چيزي است كه به ياد مي آوريم تا روايتش كنيم ."
گابريل گارسيا ماركز

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]


هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.