هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   2 کاربر مهمان

پاسخ به: دفتر نظارت انجمن
پیام زده شده در: ۲۰:۳۵ دوشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۳

محفل ققنوس

تد ریموس لوپین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۸:۳۰ سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۲:۵۵ پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶
از دور شبیه مهتابی‌ام.
گروه:
محفل ققنوس
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 1495
آفلاین
در می‌زنیم!

داریم وارد می‌شویم!

وارد شدیم!

اعتراض نداریم، درخواست داریم!

این دو درصد حق میزبانی رو لطفا به امتیاز بازی آخر کیوسی اضافه کنید.

پیشاپیش ممنون می‌شویم!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۸:۲۸ دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۳

محفل ققنوس

تد ریموس لوپین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از دور شبیه مهتابی‌ام.
گروه:
محفل ققنوس
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
سلام نظارت جان!‌

آقا ما یه ۳۰۷.۳ گالیونی داریم... میخواستیم یه ورزشگاه بخریم باهاش.. ورزشگاهم نشد، شما زمینشو بده.. بالاخره ملک این روزا حکم طلا رو داره!
اسمشم میذاریم "ورزشگاه عرق جبین"! همچین موجودات زحمتکش عرق دوستی هستیم!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۵:۲۵ پنجشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳

ماندانگاس فلچر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۴۶ شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۸:۰۵:۵۲ دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۲
از مرگ برگشتم! :|
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 416
آفلاین
درود
نقل قول:
نوشتی حداقل سه بازیکن. یعنی بازیکن چهارم هم می تونه شرکت کنه؟

بله، می تونه.

نقل قول:
مورد دوم اینکه بعد از اون همه بحث هنوز عبارت غلط املایی-نگارشی از زیر امتیازم پاک نشده. لطفا پاکش کن.

از توی بیلبورد امتیازات پاک شده بود. توی استادیوم رو هم الان پاک کردم. اگه جای دیگه ای هم هست بگید تا پاک کنم.

پیام زده شده در: ۱۱:۵۴ پنجشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۳

اسلیترین، مرگخواران

مورفین گانت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۷ شنبه ۶ بهمن ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۰:۰۲:۳۳ پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۲
از ت متنفرم غریبه نزدیک!
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
مرگخوار
اسلیترین
پیام: 812
آفلاین
سلام

نقل قول:
3- كل تعداد نمايشنامه هاي هر تيم حداقل بايد 3 پست باشد و همچنين حداقل سه بازيكن بايد در بازي شركت كنند.

نوشتی حداقل سه بازیکن. یعنی بازیکن چهارم هم می تونه شرکت کنه؟

مورد دوم اینکه بعد از اون همه بحث هنوز عبارت غلط املایی-نگارشی از زیر امتیازم پاک نشده. لطفا پاکش کن.

ممنون.

هورکراکس را به خاطر بسپار؛ ولدمورت مردنیست!

پیام زده شده در: ۰:۵۵ دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۳

آشاold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۵۸ شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۲:۴۷ دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴
از طرز فکرت خوشم اومد!!!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 162
آفلاین
دروغ میگه هیچ پولی بهم نداد! سند مند امضا کردیم گفت پولو میده که نداد!
آقا با اجازه ی هیشکی، خودم مختار و مستقل میگم بله! قرار داد بستیم!

....I believe I can fly

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۰:۳۹ دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۳

لودو بگمنold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۰۲ دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۹:۵۷ جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
از در عقب، صندلی جلو!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1316
آفلاین

قرارداد تیم ترنسیلوانیا با حسن مصطفا لغو شده و آشا با مبلغ 20 گالیون به ما پیوست.

هیچی به هیچی!
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۸:۳۳ جمعه ۳۱ مرداد ۱۳۹۳

محفل ققنوس

تد ریموس لوپین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از دور شبیه مهتابی‌ام.
گروه:
محفل ققنوس
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
نقل قول:

ماندانگاس فلچر نوشته:

به کاپیتان های تیم ها
از کاپیتان ها درخواست می کنم بیان و کسی رو مشخص کنند که فکر می کنند سواد و صلاحیت داوری رو داره تا باهاش رایزنی بشه و داوری های بازی های بعد رو انجام بده.

رای تیم ما خودتی دانگ عزیز!
به قول خودت، قهر نکن حالا!

ببین میتونم حالتو درک کنم که هر بار یه بازی داوری میشه، یه سری اعتراض خصوصی و عمومی میرسه دستت و کلافه‌ات کرده ولی جا زدن و سپردنش به کس دیگه که کار نیست.
شما خودت هم سوادشو داری هم صلاحیتشو.. کسی هم منکر زحماتی که میکشی نیست!‌

پس خودت با زبون خوش این دو هفته باقیمونده رو هم داوری کن بینم!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۱:۳۲ پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۳

ماندانگاس فلچر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
باشه جناب مورفین.
من صحبتی نمی کنم در مورد صحبت هاتون و فکر کنم بحث خاتمه پیدا کنه خیلی بهتره.
اون غلط املایی نگارشی رو هم از زیر امتیازاتون پاک می کنم.
ولی متأسفانه به امتیاز نمی تونم دست بزنم. اگه اون امتیاز هم براتون ناخوشاینده همچنان می تونید از داور دوم استفاده کنید.

به کاپیتان های تیم ها
از کاپیتان ها درخواست می کنم بیان و کسی رو مشخص کنند که فکر می کنند سواد و صلاحیت داوری رو داره تا باهاش رایزنی بشه و داوری های بازی های بعد رو انجام بده.

پیام زده شده در: ۲۰:۵۴ پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۳

اسلیترین، مرگخواران

مورفین گانت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۷ شنبه ۶ بهمن ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۰:۰۲:۳۳ پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۲
از ت متنفرم غریبه نزدیک!
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
مرگخوار
اسلیترین
پیام: 812
آفلاین
نقل قول:
اول از همه اینو بگم من هیچوقت در طول دوران نظارت یا مدیریت هام هیچ فرقی بین هیچ کدوم از اعضا نذاشتم، نمیذارم و نخواهم گذاشت. همونطوری که توی داوری هیچ اهمیتی به اسم نویسنده نمیدم و فقط به خود رول امتیاز میدم، توی برخورد با اعتراضات و... هم هیچ اهمیتی به اسم ها نمیدم. یعنی مطمئناً اگه به جای تو لیلی لونا پاتر یا باری ادوارد رایان هم بودند، دقیقاً به همین شیوه باهاشون صحبت می کردم.

خب شیوه ی اشتباهی رو انتخاب کردی. جواب اعتراض رو فارغ از اینکه معترض هری پاتره یا توحید ظفرپور باید مستدل و منطقی بدی نه اینکه از سرت بازش کنی!
ضمنا اشتباه فهمیدی داداش! منظور من این نبود که چون مورفین گانتم باید ستاد بحران برای رسیدگی به اعتراضم تشکیل بشه. دارم میگم من یه عمره دارم می خونم و می نویسم و واقعا کم پیش میاد توی پست های من غلط املایی-نگارشی وجود داشته باشه کمااینکه توی پست بازی با کیو اشکالی وجود نداره و حالا که شما اومدی بعد عمری تو پست من غلط املایی-نگارشی پیدا کردی بیا توضیح بده کجاشه که یا اطلاعات زبان شناسی من بره بالا یا مال خودت!

نقل قول:
دوم اینکه اعتراضی که به خاطر نتیجه و بازی و اینا نباشه رو خیلی خیلی بهتر از پست های اینجوری و خط و نشون کشیدن و... میشه منعکس کرد. دقیقاً مثل کاری که آیلین پرنس کرد و توی کمتر از 1 ساعت جواب ـش رو گرفت. یعنی یه پیام خصوصی داد و پرسید. منم تا جایی که می تونستم کامل و جامع جواب ـش رو دادم.

شما نتیجه رو تو ملاء عام جار میزنی بعد من بیام یواشکی اعتراض کنم؟ پس کمیته انضباطی و دفتر نظارت برای چیه؟
ضمن اینکه دلیل این اعتراض خیلی مهم تر از نتیجه و بازی و ایناست! غلط املایی-نگارشی برای پست من یعنی ای مورفین گانت! تو بعد از 20 سال خوندن و نوشتن هنوز املا و جمله بندی بلد نیستی!

نقل قول:
به نظر من جمله ای که فعل ـش وسط بیاد و با مفعول تموم بشه غلط دستوری داره.

این حرف برای کسی که داره یه متن علمی می نویسه درسته، نه برای داستان نویس. مثالش هم جلال آل احمده که اگه بخوایم این دستور رو وحی منزل در نظر بگیریم جمله به جمله ی همه ی داستانا و سفرنامه هاش باید بره زیر دست ویراستار!

نقل قول:
توی این یه دیالوگ 6 بار از علامت تعجب استفاده کردی. به نظر من این یه نمونه برای استفاده ی بیش از حدِ علامت تعجب ـه که به نظر من درست نیست.

استفاده ی بیش از حد از علامت تعجب یعنی این:

- سلام!!

و اگه من صدتا جمله توی دیالوگم بنویسم که توی همشون احساس وجود داره و برای انتقال این احساس در آخر هر جمله یک علامت تعجب بگذارم و در نتیجه تعداد کل علامت های تعجب اون دیالوگ بشه صدتا، کوچکترین اشتباهی از نظر دستوری مرتکب نشدم.

نقل قول:
جا انداختن چند تا اسپیس بین عدد 4 و کلمه ی بعدیش

"4تا" در واقع همون "چارتا"ست. فاصله ی بین "چار" و "تا" باعث مکث ناخودآگاه خواننده میشه در حالیکه نویسنده چنین مکثی رو اراده نکرده. حذف این فاصله باعث میشه که کلمه همونطور خونده بشه که منِ نویسنده میخوام، یعنی: /چارتا/ ضمن اینکه عددی نوشتن "چار" باعث میشه خواننده روی "چارتا" که تا حدی یه واژه ی نامانوس از نظر نوشتاری محسوب میشه گیر نکنه.

نقل قول:
علامت / بین شعر

در این مورد شما رو ارجاع میدم به کتاب زبان فارسی دبیرستان و کاربردهای علامت ممیز یا همون خط مورب:

1. برای جدا کردن روز و ماه و سال
2. برای جدا کردن مصرع های یک بیت
3. در معنی «یا» و «معادل» برای دو کلمه که حکم واحدی دارند.

با توجه به اینکه هیچگونه غلط املایی-نگارشی توی پستم وجود نداشت درخواست دارم عبارت مذکور از زیر امتیازم پاک بشه.
0.01 یا 100 نمره هم به امتیازم اضافه یا ازش کم بشه، (همونطور که قبلا هم گفتم) برام مهم نیست.

ویرایش شده توسط مورفین گانت در تاریخ ۱۳۹۳/۵/۳۰ ۲۱:۰۰:۳۱

هورکراکس را به خاطر بسپار؛ ولدمورت مردنیست!

پیام زده شده در: ۱۹:۱۲ پنجشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۳

ماندانگاس فلچر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
درود

مورفین گانت

اول از همه اینو بگم من هیچوقت در طول دوران نظارت یا مدیریت هام هیچ فرقی بین هیچ کدوم از اعضا نذاشتم، نمیذارم و نخواهم گذاشت. همونطوری که توی داوری هیچ اهمیتی به اسم نویسنده نمیدم و فقط به خود رول امتیاز میدم، توی برخورد با اعتراضات و... هم هیچ اهمیتی به اسم ها نمیدم. یعنی مطمئناً اگه به جای تو لیلی لونا پاتر یا باری ادوارد رایان هم بودند، دقیقاً به همین شیوه باهاشون صحبت می کردم.

دوم اینکه اعتراضی که به خاطر نتیجه و بازی و اینا نباشه رو خیلی خیلی بهتر از پست های اینجوری و خط و نشون کشیدن و... میشه منعکس کرد. دقیقاً مثل کاری که آیلین پرنس کرد و توی کمتر از 1 ساعت جواب ـش رو گرفت. یعنی یه پیام خصوصی داد و پرسید. منم تا جایی که می تونستم کامل و جامع جواب ـش رو دادم.

و سوم این که من هیچ نیازی به عذر خواهی کسی ندارم. اینم نکاتی که من توی گروه «غلط املایی نگارشی» گذاشتم:

نقل قول:
جمعی از محفلیون حلقه گرفته بودند دور یک محفلی نیمه غول

به نظر من جمله ای که فعل ـش وسط بیاد و با مفعول تموم بشه غلط دستوری داره. مسلماً توی این مسائل تو خیلی خبره تر از منی، ولی تا اونجایی که یادم میاد لرد چند بار توی نقد هاش این نکته رو ایراد گرفت.

نقل قول:
عررررررر! الیمپ! ففففین! از اون شب بارونی که ترکم کردی هیچ چیز جز چیز جای خالیتو برام پر نکرد! عررررررر! فففففین!

توی این یه دیالوگ 6 بار از علامت تعجب استفاده کردی. به نظر من این یه نمونه برای استفاده ی بیش از حدِ علامت تعجب ـه که به نظر من درست نیست.

البته این نکته چندان اهمیت نداشت ولی با اون نکته اول و جا انداختن چند تا اسپیس بین عدد 4 و کلمه ی بعدیش و علامت / بین شعر، باعث شد که 0.01 - 0.02 نمره ازت کم بشه.

تدی ریموس لوپین

حله. مشکلی نداره. از این به بعد هر تیمی می تونه بیاد و اینجا سوال بپرسه. ولی دیگه انتظار سرعت عمل بالا برای داوری ها و جواب دادن به اعتراضات نداشته باشید.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.