هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: هدف دراکو چه بود ؟ کشتن دامبلدور يا ورود مرگخواران ؟
پیام زده شده در: ۱۳:۲۶ چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۸۵

Harry 06

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۵۳ چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۰۶ شنبه ۷ مرداد ۱۳۸۵
از دره ی گودریک
گروه:
کاربران عضو
پیام: 7
آفلاین
به نظر من دامبلدور واعاً نمرده، چون خیلی ساده کشته شد.
ببین یادت میاد تو ی کتاب 6 هاگرید به هری گفت وقتی از جنگل می آمدم صدای داد و فریاد اسنیپ و دامبلدور را شنیدم، به نظر من دامبلدور یک چیزی از اسنیپ می خواسته، چیزی که اسنیپ آن را به زور قبول کرده، حالا بگذریم من خیلی وقته که دارم فکر می کنم که اصلاً شاید مرگ دامبلدور یک صحنه سازی بسیار حرفه ای بین خودش و اسنیپ و شاید حتی دراکو بوده.
ازت ممنونم که این بحث را به راه انداختی!

پیام زده شده در: ۱۱:۵۹ چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۸۵

SataniC PrincE

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۳۲ دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۱:۵۸ پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۸۷
از یه جای خوب توی هاگوارت
گروه:
کاربران عضو
پیام: 95
آفلاین
سلام
من میگم دراکو هیچ قصدی نداشته !!!
چون خود لرد نمی تونه دامبلدور رو بکشه دیگه چه برسه به مرگ خوارهاش !!!
تازه اون ها که نمی دونستن که دامبی ضعیفه !!!
پس یه نظر اینه :
دراکو هیچ کاری نمی خواسته بکنه به جز اینکه رولینگ دامبلدور رو حذف کنه !
یه نظریه دیگه :
اون ها می دونستن که دامبی نیست ، پس اومدن مدرسه که یه چیز با ارزش رو برای لرد ببرن !!! مثلا" یه هورکرکس !!! ( خودم تعجب کردم!!! )
به هر حال بازهم می گم دراکو شکل این حرف ها نیست که کاری بکنه !!!

ارادت مند ! منه کارمند !
شاهزاده ی شیطانی SataniC PrincE سابق !

پیام زده شده در: ۲۳:۳۵ سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۸۵

شاهین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۴۶ پنجشنبه ۵ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۷:۵۰ یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۶
از کوهستان اشباح
گروه:
کاربران عضو
پیام: 123
آفلاین
خب به نظر من به احتمال خیلی قوی هدف اصلی دراکو ورود مرگخوارا به هاگوارتز بوده چون خیلی رو این موضوع کار کرده بوده(راستی اگه مرگ خوارا وارد هاگوارتز میشدن احتمال مرگ دامبلدور به وجود میومده پس میشه گفت هر دو کار وظیفه اش بوده)

ویرایش شده توسط ویلیام بردلی پیت در تاریخ ۱۳۸۵/۳/۱۷ ۱۴:۰۴:۱۷

دامبلدر تا وقتی مردم یادش باشن زندس و نمرده!

زنده باد دامبلدور
زنده باد گریفیÙ

پیام زده شده در: ۲۳:۵۴ دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۸۵

م.هری

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۵۷ جمعه ۵ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۵:۴۴ دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۸۵
از فرقه ی ققنوس
گروه:
کاربران عضو
پیام: 10
آفلاین
هر دو .
اول این گه مرگخوارها بیان هاگوارتز و دوم این که دامبلدور را بکشند ولی هدف اصلی اونها اطاعت از ولدمورت و کشتن دامبلدور بوده
پس هدف اصلی کشتن دامبلدوره
بقیه اش که کاری نداره!

جادوگر همیشه جادوگره!

گریفندور سرور اسلایترینه

م.هری m.harry

mmm m.harry

پیام زده شده در: ۱۷:۴۶ دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۸۵

اکتاویوس پیر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۴۰ پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۰:۴۸ پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۸۵
از از یه جهنم دره ای میام دیگه!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 283
آفلاین
نقل قول:
فکر کنم تو این تاپیک بحث سر این نیست که دراکو جیگر کشتن دامبل رو داشته یا نه. فکر کنم بحث سر اینه که دراکو از ولدمورت چه دستوری گرفته بوده. از بحث منحرف نشید

دوست عزیز من تا اونجا که شماره چشمم اجازه میداد به عنوان این تاپیک توجه کردم و دیدم که این جوری نوشته:
هدف دراکو چه بود ؟کشتن دامبلدور یا ورود مرگخواران؟
نه اینکه دراکو از ولدمورت چه دستوری گرفته بوده.چون جوابش خیلی تابلوهه.ولدمورت به دراکو دستور داده بوده که دامبلدورو بکشه همین.ما اینجا داریم در مورد هدف دراکو صحبت میکنیم.
دراکو هم از ترس از دست دادن جونش و برای نجات جون مادرش مجبور شد این دستورو اطاعت کنه.اینو میتونی از فصل برج صاعقه زده برداشت کنی.

یک زن چیزی ج

پیام زده شده در: ۲۱:۵۲ یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۸۵

هدویک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۵۷ شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۲۱ چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶
از هر جا که کفتر میایَ!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 791
آفلاین
این خیلی تابلو است که دراکو میخواسته دامبلدور رو بکشه.به چند دلیل:
1-موقع بستن پیمان ناگسستنی بلاتریکس میگه که خود لرد سیاه هم نتونسته از پس این کار بر بیاد.مطمأنا ورود به هاگوارتز اونقدرا هم برای ولدمورت سخت نیست.همونطور که سیریوس هم راحت وارد هاگوارتز شد.
2-گردنبند طلسم شده ای که مالفوی برای دامبلدور فرستاد قطعا برای ورود مرگخوارا به هاگوارتز نبوده
3-اون نوشیدنی سمی که بجای دامبلدور رون اونو خورد هم قطعا برای کمک به مرگخوارا برای ورود به هاگوارتز نبوده
4-وقتی که گری بک می خواست برای کشتن دامبلدور اقدام کنه یکی از مرگخوارا گفت که این کار رو باید خود دراکو انجام بده
امیدوارم دلایلم کافی باشن

پیام زده شده در: ۱۸:۴۱ یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
نقل قول:
دوست خوبم اگه بد صحبت كردم منو ببخش
ولي بايد خدمتت عرض كنم كه اينكه گفتم ماموريت داركو آوردن مرگخوارا به داخل هاگوارتز بوده :
اولا اين كه خود داركو به اين نكته اشاره ميكنه
ثانيا با كمي دقت در داستان خود شما هم مي توانستيد به اين نتيجه برسيد
داركو جريت كشتن دامبلدورو نداره و خود لرد سياه هم به اين مساله واقفه و متمئنا به داركو چنين ماموريتي نمي ده كه او نتونه از پسش بر بياد.

اتفاقا ماموریت دراکو آوردن مرگخوارها به هاگوارتز نبود . شما میگین دراکو خودش توی اوایل کتاب به این موضوع اشاره کرده . خوب باشه قبول . ولی میشه صفحش رو به من نشون بدین ؟ چون من چنین متنی رو در کتاب ندیدم .

دوم اینکه شما میگین که معلومه که این ماموریت دراکو بوده چون که اون نمیتونه به دامبلدور آسیب برسونه . ولی شما بهتره به این موضوع توجه داشته باشید که ولدمورت اصلا نمیخواست که دراکو دامبلدور رو بکشه ! اون فقط میخواست که دراکو در این ماموریت کشته شه .

در اصل ولدمورت اصلا پیروزیه دراکو رو نمیخواست اون شکست دراکو رو میخواست و چون میدونست در این امر حتما شکست میخوره به همین دلیل اونو مامور کرد که این ماموریت رو براش انجام بده چون به نوعی میخواست انتقام خودشو از لوسیوس بگیره که تمام نقشه های اونو خراب کرد . اینم متنش :

اسنیپ با صراحت گفت :
- لرد سیاه راضی نمیشه منم احمق نیستم که چنین کاری بکنم . نمیتونم وانمود کنم که لرد سیاه از لوسیوس عصبانی نیست . لوسیوس باید احساس مسئولیت میکرد . باعث دستگیریه خودشو خیلی های دیگه شد ، به اضافه اینکه نتونست پیشگویی رو بیاره . بله ، لرد سیاه عصبانیه ، نارسیسا ، خیلی هم عصبانیه .
نارسیسا که نفسش بند اومده بود گفت :
- پس حق با من بود ، برای انتقام ، دراکو رو انتخاب کرده ! نمیخواد دراکو موفق بشه ، میخواد در این راه کشته بشه !

این متن هم در واقع درستیه حرف منو ثابت میکنه .

موضوع بعدی که باز باید بگم اینه که . ما با یه نگاه به نحوه عملکرد آنها میفهمیم که قصد دراکو چی بوده . مرگخوارها فقط برای کمک به دراکو وارد قلعه شدند . یعنی فقط وظیفه داشتن در انجام این ماموریت او رو همراهی کنند . بخصوص اینکه دیدیم همشون بعد از کشتن دامبلدور از اونجا رفتن چرا ؟ چون ماموریت دراکو تموم شده بود .

در حقیقت اونا چون ماموریت خاصی نداشتند با تموم شدن ماموریت دراکو از اونجا رفتند پس طبیعیه که اگر دراکو به تنهایی میتونست که از خودش دفاع کنه دیگه بودن مرگخوارها ضرورتی نداشت .

همونجور که قبلا هم گفتم ولدمورت به دراکو گفته بود که دامبلدور رو بکشه در اصلم ماموریت دراکو این بود ولی اون برای تحقق هدفش مجبور شد که مرگخواران رو وارد قلعه کنه . وگرنه ولدمورتی که فقط میخواد دراکو به قتل برسه که دیگه بهش نمیگه که مرگخوارا رو هم با خودت ببر .

پیام زده شده در: ۱۸:۲۸ یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۸۵

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
فکر کنم از بحث اصلی خیلی دور شدی بله درسته که برای دراکو جون خودش و مامانش مهمه جون پدرش هم مهمه و دراکو خواست که ولدمورت ازشون مواظبت کنه یا ببخشتشون نخواست که دامبلدور این کار رو بکنه در واقع فکر میکرد که اگر به دامبلدور ملحق بشه علاوه بر پدرش مادرش هم کشته میشه ولی اشتباه کرد

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۱۶:۵۰ شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۸۵

كاترين

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۳:۵۱ پنجشنبه ۶ دی ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 16
آفلاین
سلام به همهگي.
خوب به نظر من هدفش هيچ كدوم از اينها نبود.
چرا؟
خوب چون اصلا توي كتاب كاملا مشخص بود كه همه ي كارايي كه دركو كرد از اون معجون گرفته تا اون گردنبند همه به خاطر نجات جون خودش و مادرش و ترس از لرد بوده نه چيز ديگه .
اون اخرش يادتونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
وقتي كه دو دل بود كه دامبلدور رو بكشه؟
گفت ممكنه اون وقت لرد من رو بكشه.
پس همش از سر اجبار بود نه كشتن دامبلدور يا ورود به مرگخارها.
ببخشيد اگر بد بود اين بار اولمه كه پست ميزنم.

براي دامبلدور نازنين..

پیام زده شده در: ۱۷:۳۸ جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۸۵

حسن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۶ یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۴:۴۶ جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹
از ايا لات متحده ي قزوين
گروه:
کاربران عضو
پیام: 174
آفلاین
نقل قول:
در ضمن در اول کتاب تنها چیزی که راجع بش بحث نشده اینه که شما گفتین . یعنی به عبارتی هیچ جای کتاب نگفته که ماموریت دراکو ورود مرگخواران بوده . اگر صفحهش رو به من بگید برم بخونم ازتون خیلی ممنون میشم

دوست خوبم اگه بد صحبت كردم منو ببخش
ولي بايد خدمتت عرض كنم كه اينكه گفتم ماموريت داركو آوردن مرگخوارا به داخل هاگوارتز بوده :
اولا اين كه خود داركو به اين نكته اشاره ميكنه
ثانيا با كمي دقت در داستان خود شما هم مي توانستيد به اين نتيجه برسيد
داركو جريت كشتن دامبلدورو نداره و خود لرد سياه هم به اين مساله واقفه و متمئنا به داركو چنين ماموريتي نمي ده كه او نتونه از پسش بر بياد.

نقل قول:
ببنید من با اینکه همه ی پستارو خوندم! ولی باز قانع نشدم که آوردن مرگ خوارا هدف اصلی باشه! نمی دونم به نظر من واضح و روشنه که هدف دارکو تنها و تنها کشتن دامبلدور بوده! منم مثل بلیز به فرعی بودن نقش مرگ خوارن اعتقاد دارم و به نظرم دراکو هدف بزرگی از آوردن اونا نداشته
فقط یک احتمال داره که اونم اینکه اسنیپ واقعا بخواد اونجا کاری انجام بده بازم می گم دنبال چیزی می گشته و منحرف کردن هواس محفلی ها و دامبلدور!

بلیز من تقریبا با حرفات قانع شدم به نظرم تو درست می گی پس کار من تو این تاپیک تمومه

فرشته خانم
شما كه ميگيد هدف داركو فقط كشتن دامبلدور بوده پس چرا از ابتداي داستان مي بينيم كه داركو به دنبال تعمير كردن جفت اون كمد نا پديد كننده است؟

نقل قول:
هدف اصلی دراکو فقط زنده ماندن خودش و مادرش بود.چون وقتی تو فصل برج صاعقه زده دامبلدور به دراکو پیشنهاد کمک داد دراکو در جواب گفت :اگه این کارو نکنم لرد سیاه منو می کشه.
میشه نتیجه گرفت که دراکو فقط به خاطر اینکه جون خودشو نجات بده می خواست دامبلدورو بکشه وچون هدف اصلیش این کار نبوده وجرئت اجرای این کارو نداشته نتونست خودش دامبلدورو بکشه.

نظريه ي شما تا حدودي قابل قبوله چون داركو به شدت تحت نفوذه پدرشه و مي خواست پدرشو نجات بده
ولي بايد توجه داشت كه او هم مثل پدرش قدرت طلبه و دوست داره كه توجه لرد سياه رو به خودش جلب كنه و به اصطلاح نور چشمي لرد سياه بشه و هم چنين داركو معتقده كه همه ي خون لجني ها بايد از دنياي جادوگرا پاك سازي شن
بنا بر اين ميشه نتيجه گرفت كه شايد اون ميخواسته با ملحق شدن به لرد سياه به اين اهداف برسه

ویرایش ناظر: دوست عزیز من! اولاً که یک بار دیگه ببینم با فونت درشت و غیر معمول نوشتید، پستتون رو بلافاصله پاک می‌کنم. دوماً هر چیزی جای خود داره؛ بازی سیمز به این تاپیک چه ربطی داشت که شما در موردش صحبت کردید؟ می‌تونید توی امضاتون بذارید لینکش رو. ضمناً با اعضای سایت مودبانه‌تر صحبت کنید. از جانب خودتون صحبت کنید مثلا بگید: «به نظر من ...» نه این که مثلا بگید: «نظر شما تا حدودی قابل قبوله!» این طرز بیان خیلی خودپسندانه‌س.

ویرایش شده توسط ساسان جيني در تاریخ ۱۳۸۵/۱/۱۸ ۱۸:۱۹:۵۵
ویرایش شده توسط جیمز پاتر در تاریخ ۱۳۸۵/۱/۱۸ ۲۳:۳۵:۴۵

I just Love Baran Kosari
تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.