هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: نقش لوپين در كتاب 7
پیام زده شده در: ۱۰:۵۴ شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
نه فکر میکنم همتون کمی دارید اشتباه میکنید .

روزی که لوپین تبدیل به گرگینه بشه . همه گرگینه شدن و همه در پی خونخواری و گاز گرفتن و ... هستن .

پس در نتیجه لوپین در اون زمان غیر از این که بخواد آمار تعداد کسانی که توسط گرگینه ها گاز گرفته شدند رو بگیره کار دیگه ای نمیتونه بکنه . در صورتی که لوپین داره برای محفل کار میکنه و به نظر من اینکه آمار گرگینه های جدید رو ثبت کنه زیاد کار مهمی نیست . چون بالاخره همه از این موضوع مطلع هستند .

البته شاید این ماموریت رو هم به عهده داشته باشه اما کار اصلیش این نیست . تازه باید این نکته رو هم در نظر بگیریم که خود لوپین همیشه جنبه های احتیاط رو رعایت میکنه و شاید دوست نداشته باشه در چنین شبهایی بره بیرون ( برای همون مسائلی که بخاطرش از هاگوارتز رفت . )

اگر یادتون باشه لوپین در یکی از کتابهای هری پاتر ( دقیقا یادم نیست فکر کنم کتاب پنج بود ) گفتش که :
- از هر سه گرگینه یکیشون اونجوری که فکر میکنید میشه .

لوپین گفتش که به پیش هم نوعانش میره ولی نگفت که به پیش کدوم هم نوعانش میره که . مطمئنن گری بک و خیلی از گرگینه های دیگه هم چنین ولدمورت و مرگخواران میدونند که لوپین طرف محفل هست . چرا که اونو هزار بار دیدن که برای محفل میجنگیده . پس در نتیجه لوپینم از این راهها نمیتونه جاسوسی کنه .

اما یادتون باشه که گرگینه ها موجودات گوشه گیری هستند و من این احتمال رو میدم که اونا کلا چه خوب چه بد در یک جاهای خاصی زندگی میکنند . مثلا یه منطقه هست که بیشتر گرگینه ها در اونجا سکونت کردند یا درصد سکونت گرگینه ها در اون محل ها بالا رفته .

ایده من اینه که لوپین مستقیم وارد ارتش گرگینه ها نمیشه که جاسوسی کنه . بلکه اون بیشتر پیش گرگینه های خوبه و سعی میکنه که اونجا خبر های جدید رو کسب کنه .

چون که شاید خیلی از گرگینه ها بدونند که اون طرف محفله اما یادتون باشه که همه گرگینه ها طرف ولدمورت نیستند و خیلی هاشونم آدمهای خوبی بودند و هستند . پس به نظر من لوپین در پیش گرگینه های خوب پنهان میشه و در اونجا اطلاعات جمع میکنه .

حدس من اینه که منطقه ای که گرگینه ها بیشتر در اونجا زندگی میکنند جاییه که خبر ها زود پخش میشه . چون کلا گرگینه ها از انسانها جدا افتاده اند و به همین دلیل دوست دارن همیشه با هم متحد باشند هرچند که اختلافهایی هم بینشون دیده میشه و از دلایل دیگر هم میتونم بگم که چون جمعیتشون نسبتا کمه احتمالا خبر ها زود پخش میشن .

حالا در مورد گرگینه ها هم چند مطلب رو بگم .

1- گرگینه ها وقتی که تبدیل به گرگینه بشن دیگه روی اعمالشون کنترول ندارن

2- با معجون های پیشرفته میشه از این موضوع جلوگیری کرد .

3- گرگینه ها وقتی دوباره به حالت اولشون در میایند میتوانند کارهایی رو که کردند به یاد بیارند . مثل لوپین که میگفت کلی حال میکردیم و میخندیدم . قاعدتا یه چیزی یادش میموند که حال میکرد دیگه .

4- گرگینه ها شناسایی نمیشن مگر اینکه کسی اونا رو در حین تغییر شکل دیده باشه یا با شکل گرگینه ای که در میایند آشنا باشه در آن صورت قابل شناسایی هستند .

ویرایش شده توسط بلیز زابینی در تاریخ ۱۳۸۵/۲/۳۰ ۱۰:۵۹:۰۷

پیام زده شده در: ۰:۰۷ شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۵

آرتیکوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۸ دوشنبه ۱۴ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۱۵ پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۷
از کاخ سفید پادشاهان در کوه های سفید سرزمین رویاها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 430
آفلاین
نقل قول:
این قضیه زاده تخیلات شماست ... یا در جایی از کتاب و غیره اثبات شده؟ اگه جایی این نکته اثبات شده حتما نقل قول کن

هردو!در كتاب جانوران شگفت انگيز در قسمت گرگينه ها اونجوري كه به خاطر دارم اينكه گرگينه نيمه انسانيست كه در اول هر ماه به موجودي خونخوار و بدون وجدان تغيير شكل پيدا ميكنه و از نظر ظاهر هم شبيه گرگ ميشه.
پس با كمي فكر و تصور منطقي به اين نتيجه ميرسيم كه با تغيير شكل انسان به گرگ كسي قادر نيست كه قيافه انساني كسي رو تشخيص بده مگر اينكه در زمان تغيير شكل اونو ديده باشه.در باطن و خصوصيت هاي رفتاري با عنوان وجدان تغيير ميكنه،پس از اين طريق هم راهي براي شناسايي هويت واقعي نيست.
متاسفانه من كتاب جانوران شگفت انگيز را الان ندارم و خواستم از سايت دريافت كنم كه نميدونم چرا گفت كه اين صفحه وجود نداره!ولي اگر طبق گفته هاي بالا حساب كنيم هيچ راهي براي شناسايي در زمان گرگينه بودن لوپين وجود نداره ولي اون در زمان تغيير حافظه اش رو از دست نميده و ميتونه بعد از بازگشت به انسانيت اطلاعات بدست آورده از گرگينه ها رو به محفل تحويل بده.

نقل قول:
البته به نظر من اصلا لوپین به غیر از همین قضیه بالا نمیتونسته هیچ وقت جاسوسی کنه
چون اسنیپ و از اون بالاتر پیتر پتی گرو از گرگینه بودنش خبر داشت از اول و به ولدمورت و حتما گری بک از اول گفته که همچین چیزیه

خب اگر اون نكته را ازش در اينجا بگذريم و بگيم كه لوپين هيچوقت نتونسته جاسوسي كنه،يك نكته غير طبيعي ميشه كه لوپين در كتاب 5 به هري گفت كه با همنوعانش يعني گرگينه ها زندگي ميكنه و از اينكه گري بك اونجا خيلي نفوذ داره و غيره!
اگر لوپين نميتونسته هيچ وقت جاسوسي كنه با اين حرفش به هري دروغ گفته!حالا فرضيه هاي موجود براي اين دروغ!
1:احتمال خوانده شدن ذهن هري را توسط ولدمورت داده ميشده،پس به همه آنها گفته شده بود كه اطلاعاتي به هري ندهند و اگر ميدهند سوخته و غير واقعي باشد.
2:فرضيه سومي كه توي پست قبليم گفتم(البته اينم گفتم كه محاله).لوپين مرگخوار هستش و به همه آنها از جمله هري در مورد جاسوسي گرگينه ها دروغ گفته و اطلاعات غلط بهشون داده.

من احتمال جاسوسي رو به همون شكل گرگينه بودن رو بيشتر قبول دارم!فرضيه هاي ديگر در جايي به مشكل برميخورن و خلافشون ثابت ميشه ولي اين يكي نه!

مرسي
آرتيكوس دامبلدور

آرتيكوس الياس فرناندو الكساندرو دامبلدور

ملقب به سلامگنتئور(فنانشدني در همه دورانها)

[b][color=009900]آرتيكوس ..

پیام زده شده در: ۷:۴۸ جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۵

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
نقل قول:
. در زماني كه تبديل به گرگينه ميشي،كسي حتي خود گرگينه ها قادر به تشخيص هويت اصلي و يا انسانيت نخواهد شد و به همين دليل ميتواني در آن حالت به راحتي به جاسوسي بپردازي كه لوپين كرد.

این قضیه زاده تخیلات شماست ... یا در جایی از کتاب و غیره اثبات شده؟ اگه جایی این نکته اثبات شده حتما نقل قول کن

البته به نظر من اصلا لوپین به غیر از همین قضیه بالا نمیتونسته هیچ وقت جاسوسی کنه
چون اسنیپ و از اون بالاتر پیتر پتی گرو از گرگینه بودنش خبر داشت از اول و به ولدمورت و حتما گری بک از اول گفته که همچین چیزیه

در نتیجه به نظر من فقط با احتساب اینکه وقتی شخص گرگینه بشه غیر قابل شناسایی میشه ... امکان اینکه لوپین بتونه جاسوسی بکنه وجود داره

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.
Sunny one so true, i love you.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

پیام زده شده در: ۲۱:۰۳ پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۸۵

آرتیکوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
نقل قول:
جدا از این من بر اساس خط نوشته های کتاب براتون میگم که لوپین دیگه نمیتونه به وظیفه قبلیش یعنی کسب اطلاعات از گرگینه ها ادامه بده , فکر کنم این رو سارا اوانز نوشته بود حالا چرا به این دلیل :
در فصلی که درگیری بین افراد محفل و مرگخوارانی که به مدرسه جادوگر هاگواتز اومده بودند به اوج شدت میرسه , هم لوپین وجود داشت و هم گری بک , اما لوپین برای محفل و گری بک برای مرگخوارن یعنی 2 تا دسته مخالف هم , پس با این وجود که که گری بک و باقی مرگخواران دیدن که لوپین داره با محفل کار میکنه ؛ پس چطوری لوپین میتونه بره دوباره میون گرگینه ها
لوپین هر چقدر اطلاعات از گریگینه ها داره همون اطلاعاتی هست که تا قبل از مردن دامبلدور از اونا داشته حالا هم باید برای محفل یه فعالیتی بکنه , چون هر کسی تو محفل یه فعالیتی داره :

هووم...من فكر نكنم به اين دليل بشه گفت كه لوپين ديگه قابل دسترسي به اطلاعات از گرگينه ها باشه.اگر اين دليل شناخته شدن لوپين در جبهه محفل را فرض بگيريم بايد زودتر از آن درگيري درون هاگوارتز ميفهميدند!بلاخره سوروس اسنيپ يا پيتر پتيگرو به گري بك ميتونستن بگن كه لوپين طرف اونا نيست!پس اگر قرار به شناخته شدن باشه كه اصلا نميتونست اطلاعاتي بگيره!پس در اينجا سه فرض بوجود مياد:
1. در زماني كه تبديل به گرگينه ميشي،كسي حتي خود گرگينه ها قادر به تشخيص هويت اصلي و يا انسانيت نخواهد شد و به همين دليل ميتواني در آن حالت به راحتي به جاسوسي بپردازي كه لوپين كرد.

2. لوپين سعي كرده بود كه هيچ ارتباط و يا برخوردي با گري بك نداشته باشد تا شناخته نشود ولي بتواند در كنار به فعاليت بپردازد و جاسوسي براي محفل كند.

3. لوپين هم مرگخواري هست كه كسي تا به حال به او شك نكرده بود و در زمان درگيري هاگوارتز بر خلاف كاري كه سوروس اسنيپ كرد بر عليه مرگخوارها تظاهر به جنگ كرد تا موقعيتش در محفل ثابت شود و جاسوسي محفل را در صورت ادامه فعاليت براي لرد ولدمورت بكند.

اگر مورد اول را درست فرض كنيم،لوپين هنوز قادر به فعاليت و جاسوسي در مقر گرگينه ها هست چون در زمان گرگينه بودن كسي قادر به شناسايي او نيست.
اگر مورد دوم را درست فرض كنيم،لوپين ديگر قادر به جاسوسي و كسب اطلاعات از گرگينه ها را به خاطر شناسايي شدن توسط گري بك،نيست.(چيزي كه مناليزاي عزيز گفتن)
اگر مورد سوم كه به نظر من خيلي خيلي محال به نظر ميرسه،ديگه جاسوسي دو طرفه لوپين ميشه جاسوسي يه طرفه براي ولدمورت و كار محفل و هري كاملا به خطر ميافته!

مرسي
آرتيكوس دامبلدور

پیام زده شده در: ۱۶:۴۲ پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۸۵

مونالیزا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۸ پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۰۸ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰
از گودریک هالو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 823
آفلاین
دوستانی که صرفا برای پر کردن صفحه اینجا پست میزنید , یکم فکر کنید بعد پست بزنید , شماها مثلا کتاب رو خوندین چرا میاد جوری نظر میدید که انگار کتاب رو نخوندین یکم با منطق فکر کنید
-----------------------------------------------
جدا از این من بر اساس خط نوشته های کتاب براتون میگم که لوپین دیگه نمیتونه به وظیفه قبلیش یعنی کسب اطلاعات از گرگینه ها ادامه بده , فکر کنم این رو سارا اوانز نوشته بود حالا چرا به این دلیل :
در فصلی که درگیری بین افراد محفل و مرگخوارانی که به مدرسه جادوگر هاگواتز اومده بودند به اوج شدت میرسه , هم لوپین وجود داشت و هم گری بک , اما لوپین برای محفل و گری بک برای مرگخوارن یعنی 2 تا دسته مخالف هم , پس با این وجود که که گری بک و باقی مرگخواران دیدن که لوپین داره با محفل کار میکنه ؛ پس چطوری لوپین میتونه بره دوباره میون گرگینه ها
لوپین هر چقدر اطلاعات از گریگینه ها داره همون اطلاعاتی هست که تا قبل از مردن دامبلدور از اونا داشته حالا هم باید برای محفل یه فعالیتی بکنه , چون هر کسی تو محفل یه فعالیتی داره

How can you escape...if they can see everything? V.M

وقتی اونها میتونند همه چیز رو ببینند ... چطوری میتونی فرار کنی؟ وی ام

پیام زده شده در: ۱۳:۲۱ پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۸۵

سوروس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۰۳ سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۰:۵۶ چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸۵
از یه جایه خوب!!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 6
آفلاین
به نظر من،لوپين ميتونه ولدمورتو گاز بگيره...بعد گري بك رو مي كشه...بعد هم به هري كمك مي كنه كه جاي دامبلدور رو بگيره و اسنيپ رو هم به خاطر قتل دامبلدور مي بخشه......

______________________________________________________________________________________________
ویرایش ناظر:
ها!!اينايي كه گفتي يعني چي حالا؟دليل بنويسيد خواهران ساحره و برادران جادوگر!فروند شيبي ميام پست پاك ميكنم ها!!بعد نگيد نگفتي!

ویرایش شده توسط آرتیکوس دامبلدور در تاریخ ۱۳۸۵/۲/۲۸ ۲۰:۱۲:۵۹
ویرایش شده توسط آرتیکوس دامبلدور در تاریخ ۱۳۸۵/۲/۲۸ ۲۰:۱۷:۲۹

زندگی, سوروس و دیگر هیچ

پیام زده شده در: ۹:۰۳ پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۸۵

روبیوس هاگرید

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۸:۴۴ جمعه ۱۹ اسفند ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۰۵ سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۸۵
از دروازه هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 31
آفلاین
به نظر من لوپین نقشش توی کتاب هفت کم رنگ تر از قبل میشه چون طبق گفته های رولینگ در پایان جلد ششم هری می خواد به تنهایی به سراغ ولدمورت و جاودانه ساز ها بره و اون جور هم که تا حالا هری رو شناختیم فقط می خواد خودش یه کار رو انجام بده . البته به نظر من لوپین در اواسط کتاب 7 می میره همون طور که سه دوستش مردند و می میرند .

پیام زده شده در: ۲۲:۵۵ چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۵

آرتیکوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
خب من واقعا لذت ميبرم از اين ملت جادوگران كه در سال 83 كه هنوز كتاب شش هري پاتر نيومده چاپ نشده بود،در مورد كتاب هفتم بحث ميكردند(البته بگذريم كه بحث عجيب ارزشي هم بوده!)
خب اين تاپيك پاكسازي و آماده بهره برداري گرديد تا شما هم بتوانيد با در نظر گرفتن نكات كتابهاي سه،چهار،پنج و شش در مورد ريموس لوپين،درباره نقش او در كتاب هفتم بحث كنيد.
ولي قبل از پست زدن لطفا به نكات زير توجه كنيد:

1. لطفا نكته هايي كه ذكر ميكنيد با نام فصل و كتابي كه آن همراه سازيد.

2. لطفا اگر نظريه اي در مورد نقش ريموس لوپين ذكر ميكنيد دليل بياوريد!در صورت نداشتن دليل به احتمال زياد پست پاك خواهد شد.

3. در صورتي كه با نوشته كسي موافق هستيد و چيزي براي اضافه كردن به آن نداريد،پستي فقط براي موافقت نزنيد.

4. در صورتي كه مخالف با نظري هستيد،با دليل مخالفت خود را ذكر كنيد.

5. احترام به اعضا را در همه جاي بحث داشته باشيد.در صورت ديده شدن تخلفي از اين دست ابتدا از اين انجمن معلق و سپس به مديران گزارش داده ميشود.

6. تالار اسرار جايي براي بحث كردن در مورد نكات مبهم و نظريه ها است،پس لطفا بعد از گفتن نظر خود از جريان تاپيك درباره اون نظريه خارج نشويد و در مورد نظر خود و ديگران بحث كنيد.

7. گذشتگان يك خطي بحث ميكردند كه الان اصلا قابل قبول نيست،پس لطفا پست يك خطي نزنيد،وگرنه در صورت ديده شدن بلافاصله پاك خواهد شد.(از نوع استكبارارنه)

مرسي از شما
ناظر انجمن تالار اسرار
آرتيكوس دامبلدور

Re: 1- نقش لوپين در كتاب 7
پیام زده شده در: ۱۴:۲۴ دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۸۳

پیتر پتیگرو

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۹ شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۲:۳۹ دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۸۸
از هرجا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 231
آفلاین
لوپین به نظر من اول کتاب نمی میره..... بلکه یه سری کارایی می کنه که سرانجام در انتهای کارش کشته می شه .... شاید به دست پیتر... ولی می میره

Re: 1- نقش لوپين در كتاب 7
پیام زده شده در: ۱۰:۲۱ شنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۳

چو چانگ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۰ دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۵:۲۷ دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
از کنار مک!!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1771
آفلاین
من فكر ميكنم لوپين ميميره چون معمولا شخصيتهاي خوب تو كتابها ميميرن!!!

[b][font=Arial]«I am not worriedHarry,» 
said Dumbledore
his voice a little stronger despite
the freezing water
«I am with you.»[/font]  [/b]

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.