هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: كلاس معجون سازي
پیام زده شده در: ۱۱:۴۹ جمعه ۱۰ تیر ۱۳۹۰

سيريوس بلك قدیمی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۰۰ یکشنبه ۲۸ تیر ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۶:۲۲ چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴
از موتور خونه جهنم !
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1086
آفلاین
1- مواد اولیه بکار رفته در این معجون چیست. نحوه درست کردن این معجون را به طور مختصر بنویسید؟( 10 امتیاز)

مواد اولیه برای تهیه شربت پرحرفی:

1- 300 گرم زعفران پودر شده
2- چهار عدد چشم وزغ سالم
3- 20 گرم علف هرز جادویی له شده
4- یک لیتر آب
5- 100 گرم پوست تنه درخت نارون

طرز تهیه:

ابتدا با چوبدستی خود آتش درست کرده و پاتیل را روی آن می گذاریم. یک لیتر آب را درون آن می ریزیم و می گذاریم تا جوش بیاید.
سپس تمام پوست نارون را به آن اضافه می کنیم و بدون اینکه هم بزنیم می گذاریم تا 20 دقیقه بجوشد. این کار باعث می شود تا عصاره موجود در پوست تنه این درخت وارد آب شود که دلیل اصلی وراجی نیز همین عصاره است.
سپس چشم های وزغ را (مهم نیست چه نژادی از وزغ باشه) به مایع اضافه می کنیم و به مدت 5 دقیقه می گذاریم بجوشد. پس از گذشت زمان تعیین شده، معجون را آب کش می کنیم تا صاف شود. در این قسمت معجون باید به رنگ قهوه ای روشن در آمده باشد.
پس از پاکسازی معجون از پوست درخت و چشم وزغ، 20 گرم علف هرز جادویی را به آن اضافه می کنیم و به مدت 10 دقیقه در جهت عقربه های ساعت آن را هم می زنیم. سپس زیر معجون را خاموش کرده و در آخر 300 گرم زعفران را به آن اضافه می کنیم و 10 مرتبه در جهت عقربه های ساعت هم می زنیم. معجون پس از سرد شدن باید به رنگ طلایی در آمده باشد و رشته های علف هرز باید به طور نا محسوس در آن دیده شود!

2- مقداری از این معجون بطور تصادفی به دست شما رسیده و به شما این امکان را میدهد که فرد یا تعدادی را با این معجون مسموم کنید. رولی کوتاه در این مورد بنویسید؟( 20 امتیاز)

سیریوس در حالی که معجون پر حرفی را درون یک لیوان آب کدوحلوایی می ریخت رو به جیمز کرد و گفت:
- آخ که چه حالی میده اینو بخوره! آبروش میره!

جیمز که با نگرانی به اطراف نگاه می کرد گفت:
زود باش دیگه، داره میاد.

سیریوس در معجون را بست و همراه با جیمز به سرعت به سمت میز گروه گریفندور رفتند و مثل دو دانش آموز مودب (!) مشغول خوردن صبحانه خود شدند و در همین حین زیر چشمی به میز گروه اسلیترین نگاه می کردند.
سیریوس:
- اومد سر میز. نشست. داره میخوره داره میخوره!

جیمز:
- چه شود کلاس امروز معجون سازی!

20 دقیقه بعد، داخل کلاس معجون سازی

- ... و این معجون باعث میشه تا آدم بتونه به خوابی عمیق و بدون رویا فرو بره... کی می دونه این معجون برای چه کسانی تجویز میشه؟

پروفسور پای این سوال را از دانش آموزان پرسید و تک تک آن ها را از نظر گذراند.
سیریوس دستش را بالا برد.
- تو بلک! بگو.
- اهم... پروفسور شما همونی نیستین که توی بیمارستان سنت مانگو پدر آرتور ویزلی رو با بخیه زدن در آوردین؟!

جمعیت داخل کلاس:

- ساکت شو پسره گستاخ! 10 امتیاز از گریفندور کم می کنم!

سیریوس:
- ایشششش! چه معلم سختگیری!

پروفسور پای که بسیار خشمگین شده بود گفت:
- سیریوس بلک از کلاس اخراجی! برو بیرون! الان!

سیریوس با حالتی این جوری از کلاس بیرون رفت و هنگام خارج شدن چشمکی به جیمز زد.

- کس دیگه ای هم میخواد انتقاد کنه؟ خیله خب... به ادامه درسمون می رسیم... کی می دونه معجون خواب آور بدون رویا برای چه کسانی تجویز میشه؟

این بار سیوروس اسنیپ دستش را بالا برد.
- بگو اسنیپ.

سیوروس خیلی تند و سریع شروع به صحبت کرد:
- این معجون برای افرادی تجویز میشه که مشکلات عصبی و کم خوابی دارن یا هر شب کابوس می بینن. مادر منم اون موقعی که با بابام دعوا می کرد همش از اینا می خورد. من نمی دونم اصلا" چرا باید با هم دعوا می کردن تا مادرم مجبور بشه هی از معجون بخوره...

- خیلی خب اسنیپ کافیه!

-... که آخرشم این قدر از این معجون خورد و خورد که بالاخره سرطان معده گفت مرد! آخرشم من با پدرم سر این که چرا همش با هم دعوا می کردن دعوام شد و اون گفت اینا به من ربطی نداره ولی من از دستش عصبانی بودم و از مرگ مادرم بسیار ناراحت ولی اون...

- گفتم بسه بچه! مگه نمی شنوی؟

اسنیپ همان طور یک ریز داشت صحبت می کرد و تمام مشکلات خانوداگی و احساساتش را برای همه بر ملا می کرد. کلاس نیز داشت از خنده منفجر می شد:

در این لحظه سیریوس که پشت در منتظر این لحظه بود با شور و شعف فراوان وارد کلاس شد:
- زرزروس دفعه آخرت باشه با بچه های گریف درگیر میشی ها! دفعه بعدی یه بلای بدتر سرت میارم!

پروفسور پای که دیگر نمی توانست تحمل کند فریاد زد:
- بلک من بالاخره تورو از مدرسه اخراج می کنم!

ویرایش شده توسط سيريوس بلك در تاریخ ۱۳۹۰/۴/۱۰ ۱۱:۵۰:۴۸

پیام زده شده در: ۱۳:۴۲ سه شنبه ۷ تیر ۱۳۹۰

آندرومدا بلک old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۲۸ دوشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱۹:۰۰ سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸
از ماست که بر ماست...
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 252
آفلاین
تکالیف:

1- مواد اولیه بکار رفته در این معجون چیست. نحوه درست کردن این معجون را به طور مختصر بنویسید؟( 10 امتیاز)

ریشه ی اقاقیا 10 گرم
شیره لوبیای سوپوفوریوس
زهر نوعی مار کمیاب آبی
مقدار بسیار کمی آب

ریشه ی اقاقیای خرد شده رو در مقدار کمی آب که گرم شده در پاتیل می ریزیم . بعد از اون شیره ی لوبیا رو که با فشار دادن طرف صاف چاقوی نقره به اون ازش بیرون میاد رو در پاتیل میریزیم و 10 دور در خلاف عقربه های ساعت و 3 دور در جهت عقربه های ساعت هم می زنیم که رنگ صورتی روشنی به خودش میگیره .بعد از اون زهر مار رو در اون میریزیم که رنگ معجون از صورتی روشن به آبی تیره تغییر می کند و بخار سبزی از اون بلند می شه !! وقتی این اتفاق افتاد معجون آماده س .

2- مقداری از این معجون بطور تصادفی به دست شما رسیده و به شما این امکان را میدهد که فرد یا تعدادی را با این معجون مسموم کنید. رولی کوتاه در این مورد بنویسید؟( 20 امتیاز)

_ تد !! تد !!
_بله عزیزم ؟!!
_بیا غذا حاضره !!
_اومدم !!
_راستی امشب نیمفا اینا هم میان دیگه ؟!!
_آره گلم !!
در این موقع بود که فکری شیطانی به سر آنی (آندرومیدا) زد . _راستی یه معجونی جدیدن درست کردم غذا رو خیلی خوشمزه میکنه !! میخوای یه خرده ازش بریزی روی غذات ببینی چه مزه ای میشه ؟!!
_حتما !! غذاهای تو خوشمزه هست با اونم خوشمزه تر میشه(ای چاپلوس !! اگه خوشمزه هست پس معجون واسه چیشه ؟؟!!)

1/5 ساعت بعد
نیمفادورا و آندرومیدا در حال اعتراف گرفتن از ریموس و تد

_راستی ریموس !! قضیه اون روز رو برات گفتم که با ..... رفته بودم بیرون ؟!!!
_نه !! من چی ؟!! قضیه ی اون روز رو که با ... بودم رو برات گفتم ؟!! (......... = نام یک زن به سلیقه ی خودتون !!)
نیمفا و آنی (باهم) : چشممون روشن !!!!

پیام زده شده در: ۸:۲۱ سه شنبه ۷ تیر ۱۳۹۰

جرج.ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۲۵ یکشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱۱:۵۳ پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۱
از یه جایی که اصلا انتظارشو نداری!!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 121
آفلاین

اهم..خب معجون پر حرفی اجزای زیادی نداره اما همون اجزای کم کار طرفو می سازه!

1.تخم کفتر چاهی یا وحشی به مقدار زیاد

2.عوره،پیاز،کشمش

3.و در آخر پوست مار افعی

_ باشه بابا!باشه چشم!

جرج در حالیکه داشت مغازه دار را راضی می کرد داشت از خوشحالی بال در می آورد،چون تونسته بود بعد از پنج سال این درو اون در زدن بالاخره به معجون پر حرفی عزیزش دست پیدا

کنه،بعد از یک ساعت چونه زدن با مغازه دار راضیش کرد معجون با قیمت ده گالیونو،سه گالیون بخره!

روز صاف و آفتابی بود،جرج از مغازه معجون فروشی وارنز خارج شد،ودرحالیکه داشت به خونه می رفت یه فکر شیطانی به ذهنش زد...

همان شب خانه ویزلی ها

خانه خیلی شلوغ بود،البته این بدان معنا نبود که آنجا همیشه خلوت است!نه،آنجا همیشه خدا اینطوری بود،اما آن شب به مناسبت برگزاری جشن عروسی شلوغتر هم شده بود.

هر کس مشغول انجام کاری بود،یکی خونه رو تمیز می کرد،اون یکی پرده هارو صاف می کرد یکی هم داشت برا بار هزارم به سر وضع آقا داماد می رسید!

بله،همون طور که گفتم خیلی افتضاح بود،اما اونی نبود که منو راضی کنه

تنها مشکل اصلی اون شب رویه روم وایساده بود...این دختره گرنجر که داشت کشکی،کشکی عروس خانواده ویزلی می شدو من به عنوان برادر بزرگ داماد باید یه کادویی چیزی

بهش می دادم!

_ مامان!یه نوشیدنی کره ای برام میاری؟مردم از تشنگی!

به به!آقا خیر سرش داشت زن می گرفت اما هنو از مامان می خواست براش بیاره!به هر حال من یه لبخند کوچیک()به رون که لباس دامادی پوشیده بود زدم اونم در جواب سر تکون

داد.

به نرمی وارد آشپزخونه شدم دیدم اونجا که دیگه وا ییلاست!(به هزار دو دلیل از توصیف آشپزخونه معذورم!)امامانو دیدم که داشت واسه رون نوشیدنی می ریخت،

_ یه دقیقه صبر کن عزیزم نوشیدنیت رو الان میارم!

بیچاره مامان تو اون شلوغی با نعره اینو گفت،بگذریم من خیلی نرم و آهسته خزیدم کنار لیوان نوشیدنی کره ای بی دفاع و یه ذره فقط یه ذره از اون معجونه که صبح خریدم ریختم...

_ !!!

پسر نمی دونی چه حالی داد!آی آِی آِی!اون شب من مردم از خنده! البته فقط من نه همه حضار گرامی وقتی رون یه سری خاطرات شگفت انگیز(!)در مورد خودشو همسر عزیزش سر

سفره عقد بیان کرد،مخصوصا وقتی که به اون موقع ها رسید که با هری رفته بودن که جان پیچا رو نابود کنن!اون تیکه اش که رسید هری یه عذری خواست و سریع جیم شد اما قیافه

گرنجر و صد البته رون بعد از اینکه حالش بهتر شد دیدنی بود!

اما خب...بازی اشکنک داره سر شکستنک داره...می دونین آخه اون شب یه جورایی یه آدم خائن که هنوزم نفهمیدم کیه مارو به مامان لو داد و من از شرح اتفاقاتی که

بعدش افتاد به شدت معذورم!!!

3.پنج تفاوت بین معجون راستی و معجون پرحرفی را بنویسید.( 5 امتیاز)

1.در معجون پر حرفی شخص فقط،و به طور پیوسته حرف می زند و نمی داند که چه میگوید اما در معجون راستی شخص حقیقتی را می گوید که از او درخواست شده.

2.ضررهای معجون پرحرفی هم بیشتر از معجون راست گویی است.

3.اثر معجون راست گویی معمولا کوتاه است اما معجون پر حرفی می تواند تاثیر بلند مدت داشته باشد.

4.وقتی که شخص از معجون پر حرفی استفاده کند ممکن است حتی در خواب هم به حرف زدن ادامه دهد ولی در معجون راستی چنین نیست.

5.و بالاخره مواد اولیه دو معجون از زمین تا آسمان با هم فرق دارند!

ویرایش شده توسط جرج ویزلی در تاریخ ۱۳۹۰/۴/۷ ۸:۲۳:۵۷
ویرایش شده توسط جرج ویزلی در تاریخ ۱۳۹۰/۴/۷ ۹:۱۷:۲۱

یه بزرگی(فرد یا جرج ویزلی) میگه:بخند تا دنیا بروت بخنده!([color=006600][font=Arial]صبر �

پیام زده شده در: ۵:۲۲ سه شنبه ۷ تیر ۱۳۹۰

كينگزلی  شكلبوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۳۲ شنبه ۲۱ دی ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۹:۳۱ پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۱
از ن، لايه ای كه زمين را فرا گرفته!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 842
آفلاین

مواد اوليه:

1. كيسه‌ی زهر شاهلول
2. ده تار موی موی بلند كاكلی
3. آب به مقدار دو ليوان
4. يك ليوان خون جن خاكی
5. سه گرم پشم برقك

طرز تهيه:

شاهلول موجودی جادويی است كه برای دفاع از خود كيسه‌ی زهری دارد كه معجون سازان از آن برای ساخت انواع گوناگون معجون‌ها بهره می‌برند. استفاده از زهر شاهلول در معجون بايد تحت دقت زيادی صورت بپذيرد.

پاتيل را آماده می‌كنيم و با احتياط كيسه‌ی زهر شاهلول را پاره و مايع محتوی آن را در پاتيل خالی می‌كنيم. يك ليوان آب به همراه پنج تار موی بلند كاكلی به زهر شاهلول اضافه می‌كنيم و معجون را ده بار در جهت عقربه های ساعت هم می‌زنيم. سپس سه گرم پشم برقك به همراه يك ليوان ديگر آب به معجون اضافه می‌كنيم و آن را سه بار در جهت عقربه‌های ساعت و هشت بار خلاف آن هم می‌زنيم. سپس به مدت حداقل هفت دقيقه معجون را به حال خود رها می‌كنيم.

در اين هفت دقيقه، يك ليوان خون جن خاكی را در پاتيل ديگری می‌ريزيم و پنج تار موی بلند كاكلی را به آن اضافه و پنج بار در جهت عقربه‌های ساعت و يازده بار در خلاف جهت عقربه‌های ساعت هم می‌زنيم و بعد از اتمام هفت دقيقه، تركيب خون جن خاكی به همراه تارهای بلند موی كاكلی را به معجون اصلی اضافه می‌كنيم. سپس معجون را بعد از اضافه كردن خون جن خاكی و تارهای موی كاكلی، چهار بار در جهت عقربه‌های ساعت هم می‌زنيم.

معجون به دست آمده بايد بيست و چهار ساعت در دمای اتاق بماند. بعد از گذشت بيست و چهار ساعت، معجون پرحرفی با كاربردهای مشخص خود آماده‌ی استفاده می‌باشد.

كينگزلی شكلبوت، در قالب چهره‌ای مبدل، با كلاه گيس و عينكی گرد، در ميان زوزه‌ی باد شامگاهی و سوز سرد آن روز زمستانی، رو به روی خانه‌ی ريدل ايستاده بود. چيزی به ظهر نمانده بود و كينگزلی به خوبی می‌دانست بهترين زمان برای به انجام رساندن ماموريتش همان موقع بود. نفس عميقی كشيد و با صدای بلندی شروع به تبليغ برای جعبه‌های بزرگی كرد كه همراه خودش آورده بود:
- بهترين چاشنی غذا، برای غذاهاتون از دستش ندين... بهترين چاشنی غذا، بی‌مزه ترين غذا رو در يك لحظه به خوشمزه ترين غذا مبدل می‌كنه... عجله كنين...

طبيعی بود كه كسی جرات عبور از جلوی قرارگاه مرگخواران را نداشته باشد. كينگزلی تنها انتظار يك نفر را می‌كشيد و مطمئن بود به زودی برای خريد چاشنی از خانه‌ی ريدل بيرون خواهد آمد.

پس از مدتی تبليغ با صدای بلند، درب بزرگ خانه‌ی ريدل به آرامی باز شد. آنی مونی، آشپز مخصوص مرگخواران، در حالی كه چوبدستی جادويی‌اش را در دست راستش محكم گرفته بود، به سمت كينگزلی آمد. ردای بلند سرمه‌ای رنگی پوشيده بود كه وقتی حركت می‌كرد به شكل عجيبی در پشتش پيچ و تاب می‌خورد.

- هی، سياه، اين چاشنی‌هات رو چند می‌فروشی؟ اگه ارزون باشه واسه ناهار امروز به اندازه‌ی ده نفر می‌خوام...

كينگزلی در حالی كه جعبه‌های بزرگ محتوی چاشنی را كه در مجاورت يك درخت كاج بلند قرار داشتند به طرف آنی مونی می‌فرستاد، گفت:
- اين‌ها خيلی مشتری داره و خيلی گرونه... اما چون بازار كارم امروز كساد بوده، همه‌اش سر جمع يك گاليون.

آنی مونی در حالی كه از قيمت ارزان كينگزلی برای آن‌ همه چاشنی تعجب كرده بود، يك سكه‌ی يك گاليونی را از جيب تنگ ردایش بيرون آورد و در دستان كينگزلی گذاشت، لبخندی زد و در حالی كه جعبه‌ها را با چوبدستی اش از زمين بلند و به خانه می‌فرستاد، با كينگزلی با لحنی سرد خداحافظی كرد.

كينگزلی در حالی كه از خانه‌ی ريدل دور شده بود، با شادمانی بسيار خنده‌ای كرد، كلاه گيس و عينكش را برداشت و با اشتياق فراوان از موفقيتی كه كسب كرده بود، نامه‌ی دامبلدور كه حكم ماموريتی عجيب بود را باری ديگر خواند:

نقل قول:
كينگزلی عزيز،

معجون‌های پر حرفی در بسته بندی های شيكی آماده شدن. اون‌ها رو ببر جلوی خونه‌ی ريدل. از ترس مرگخوارها هيچ كس اطراف خونه‌ی ريدل حاضر نيست. سعی كن با صدای بلند معجون پر حرفی ات رو يه چاشنی خوشمزه برای غذا جلوه بدی، مطمئن باش با اين كار آنی مونی از خونه‌ی ريدل مياد بيرون... فقط حواست باشه كه لو نری... بعد از اين كه آنی مونی معجون رو برد توی خونه، برگرد خونه‌ی گريمولد... بعدش ما بعد از يه مدتی سريع می‌ريم به خونه‌ی ريدل. مرگخوارها می‌تونن حرف های زيادی برای گفتن داشته باشن و هم حرف هاشون به درد ما می‌خوره، هم نميذاره درست و حسابی با ما مبارزه كنن...

آلبوس

كينگزلی با لبخندی پر رنگ نامه را تا كرد و در جيب ردايش گذاشت. نگاهی به ساعتش انداخت و با شادی فراوان از انجام ماموريت، به مقصد خانه‌ی گريمولد ناپديد شد.

پیام زده شده در: ۱۸:۴۳ یکشنبه ۵ تیر ۱۳۹۰

رومیلدا وین old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۲۵ دوشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۲۱:۱۰ جمعه ۲۷ تیر ۱۳۹۳
از بیکران دور در روزگار نور در شهر بی عبور زیر درخت مهر
گروه:
کاربران عضو
پیام: 157
آفلاین
این به معنیه آشامیدنی پرحرفی است : Babbling Beverage
1- مواد اولیه بکار رفته در این معجون چیست. نحوه درست کردن این معجون را
به طور مختصر بنویسید؟( 10 امتیاز)

[size=medium]مواد لازم برای درست کردن معجون :
1موی تک شاخ
2-کمی ماهی مرکب (به اندازه ی تعدادی که قرار است شربت را بخورند)
3-آب دهن اژدها (به میزان لازم)
4-گیاه خرچک 1 عدد متوسط

نحوه تهیه :
ابتدا پاتیل (برونزی باید باشد) روی آتش میگذاریم تا کمی گرم شود بعد .آب
دهن اژدها رو اضافه میکنیم تا نصفه پاتیل را پر کند

بعد از اینکه قل قل زد ماهی مرکب را اضافه میکنیم و در خلاف عقربه های ساعت
هم میزنیم تا دود های مایل به رنگ آبی آسمانی از ان بیرون بیاید
و بعد گیاه خرچک را از وسط نصف کرده و قطره قطره به معجون اضافه میکنیم این
دفعه بعد از قل قل زدن باید دود بنفش ازآن بیرون بیاید که بوی وسوسه
انگیزی دارد

برای اطمینان ازدرستیه معجون در آخرموی تک شاخ رااضافه کرده اگر مو به
رنگهسفید خود باقی ماند معجون اماده است

با داوطلب شدن یکی ازدوستان معجون را امتحان میکنیم بفرمایید میل کنید

2- مقداری از این معجون بطور تصادفی به دست شما رسیده و به شما این امکان
را میدهد که فرد یا تعدادی را با این معجون مسموم کنید. رولی کوتاه در این
مورد بنویسید؟( 20 امتیاز)

دابی دیر از خواب پا شده بود وتند تند به طرف مدرسه می اومد او وارد راه
روی کلاس شد و متوجه شد بچه ها همه کتاب به دست دارن درس میخونن با خودش
گفت چی شده تا حالا ندیده بودم بچه ها اینقدر درسخوان شده باشن
درهمین حین بود که ویکتور دوان دوان نزدیک شد و گفت :
دابی دابی
-میدونستی امروز امتحان ماگل شناسی داریم
-چـــــــــــــــــــــی؟
-نه یا ریش مرلین راست میگی دیدم بچه ها داشتن درس میخوندن پس امتحان داریم
پس چرا من متوجه نشدم
-دابی الان استاد اعلام کرد که امتحان برگزار میشه به نظرت چه بهونه ای
بیاریم واسه دررفتن
-بذار فکرکنم
-اهان من دیروز یه معجون پیدا کردم توی گنجه ی پدر بزرگم بیا ایناش اورده
بودم نشونت بدم
-این دیگه چیه ؟
این معجون پر حرفیه
-اهان میخوای به خورد بچه ها بدی؟اره؟
افرین خوب فکرمو خوندی
بیاین بچه ها کارتون دارم
-بچهها همه دوره دابی جمع شدن
-بچه ها اگه میخوایین ازشره امتحان راحت بشین اینو بخورین
-این چیه دیگه؟
حالا بخور تو کارت نباشه
-همه باهم معجون رو خوردنند و وقتی استاد وارد کلاس شد دید همه دارن چرت
وپرت می بافن بهم
-وای چرا شما ها یهو اینطوری شدین فکر کنم خیلی حالتون بده بهتره امتحان
برای هفته ی دیگه باشه
-برید خونه هاتون کلاس تعطیله
-ویکتور گفت:
-بزن قدش الحق که کارت درسته
قابل به ذکر است دابی و ویکتور معجون نخورده بودنند فقط ادای اونایی که خو
رده بودنند رو در می اوردند

پنج تفاوت بین معجون راستی و معجون پرحرفی را بنویسید.( 5 امتیاز)

1-کسی که معجون راستی را خورده باشد فقط به سوالات پرسیده شده جواب میدهد
ولی کسی که معجون پرحرفی بخوره هزیون و چرت و پرت میگه

2-شربت پرحرفی رو اگه زیاد بخورن مسوم و کارش به بیمارستان میکشه شایدم ال فاتحه مع صلوات ولیاگه زیاد معجون راستی رو بخورن ممکن فقط گلو درد بگیرن چون ممکن طرف زیاد وادارش کنن حرف بزنه

3-معجون راستی سبزه ولی معجون پر حرفی بنفشه

4-بچه ها نباید معجون پر حرفی رو بخورن چون ممکنه بمیرن

5-معجون راستی 1 ماه طول میکشه تا خوب اماده بشه ولی شربت پر حرفی 1 روزه اماده میشه

ویرایش شده توسط دابی در تاریخ ۱۳۹۰/۴/۵ ۱۸:۴۸:۰۸
ویرایش شده توسط دابی در تاریخ ۱۳۹۰/۴/۵ ۱۸:۵۲:۳۰

چشمانت را

به مناظره دعوت می کنم

پیام زده شده در: ۱۱:۰۳ یکشنبه ۵ تیر ۱۳۹۰

گودریک گریفیندورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۲۹ یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۱۲:۱۹ پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
از تالار گریفندور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 976
آفلاین

مواد مورد نیاز:
1. روغن زیتون جادویی
2. پر جغد
3. لجن

اول باید روغن زیتون جادویی را به مقدار لازم در پاتیل بریزیم و آن را جوش دهیم. بعد از آن که به مقدار لازم روغن گرم شد ، پر جغد رو داخلش می اندازیم. اگر پر جغد مناسب باشد باید بعد از مدتی به ته روغن برود و تکه تکه شود. بعد از آن لجن را به مقدار کافی (به مقدار نصف روغن زیتون) داخل پاتیل می ریزیم و هم می زنیم. تا زمانی هم می زنیم که مشاهده کنیم تکه های پر جغد در بالای پاتیل قرار گرفته اند. در این صورت معجون آماده ی مصرف هست.

هوای گرم و افتابی تابستون فرصت خوبی برای مشنگ ها ایجاد کرده تا کنار دریا حموم افتاب بکنند اما برای جادوگران برعکس بود. آن ها باید درس می خواندند.

گودریک گریفندور زیر درخت تنومندی نشسته بود و در حال انجام تکالیفش بود و هر از گاهی هم آواز می خواند.

« اگه یه نگاهی به من بکنی ... بد نیست ... بدددد ... نیست »

« ناز نفست »

با این صدا گودریک متوقف شد و متوجه فرد و جرج شد که به طرفش می آمدند.

آنها کنار گودریک نشستند و شروع کردند به حرف زدن.

فرد: « هی ... گودریک من یه معجون تو تالار اسل... گریفندور پیدا کردم ... ببین این چیه؟ »

فرد از جیبش چیزی در آورد و به گودریک داد. گودریک آن را گرفت و با دقت آن را بررسی کرد. درش را باز کرد و آن را بو کرد.

گودریک: « این دست شما چی کار می کنه؟ » فرد و جرج با چهره های مبهوت مانده به او نگاه کردند اما بعد از آنجا گریختند چون می دانستند در دردسر افتادن.

گودریک از جایش بلند شد تا معجون را به مدیریت تحویل دهد اما قبل از اینکه این کار را بکند فکری به ذهنش رسید. نگهای به اطراف کرد.

دانش آموزان مردسه در هر طرف حیاط ولو شده بودند و در حال انجام تکالیفشان بودند. اما نظر او به سه دختری جذب شد که زیر درختی کوچک نشسته بودند.

به طرفشان رفت و معجون را به طرفشان برد: « خانوما یه نوشیدنی میل ندارین؟ »

لینی و لونا و رز با دیدن این همه جنتلمنی گودریک شوکه شدند () و بی درنگ هر کدام کمی از معجون را نوشیدند و خیلی هم از گودریک تشکر کردند.

گودریک از آنها دور شد اما صدای آنها را می شنید که در حال گفتن چرت و پرت بودند و با خود گفت: « حالا دیگه فکر نکنم شلوغی بکنن »

پنج تفاوت بین معجون راستی و معجون پرحرفی را بنویسید.( 5 امتیاز)

1. معجون راستی باعث گفتن شدن حقیقت توسط خورنده معجون می شود اما در معجون پرحرفی فقط چرت و پرت توسط خورنده گفته می شود.
2. تهیه معجون راستی به مراتب سخت تر از معجون پرحرفی است و در تهیه آن به جای پر جغد از پر ققنوس استفاده می شود.
3. اثر معجون راستی بعد از 10 دقیقه از بین می رود اما اثر معجون پرحرفی ساعت ها ماندگار است.
4. خوردن بیش از حد معجون راستی هیچ عوارضی ندارد اما معجون پرحرفی ممکن است باعث مرگ یک جادوگر خردسال شود.
5. ماندگاری معجون پرحرفی بیش از چند ماه است اما معجون راستی اگر در معرض نور خورشید قرار گیرد از بین می رود.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۲:۳۰ شنبه ۴ تیر ۱۳۹۰

آلبوس سوروس پاترold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۲۸ دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۳:۳۸ پنجشنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
از لرد سیاه اطاعت میکنم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 388
آفلاین
مواد مورد نیاز:

1- زبان نهنگ، سه عدد
2- معجون انرژی زا
3-مغز تک شاخ
4-معجون کش اورنده

نحوه ی تهیه: ابتدا زبان نهنگ ها به وسیله ی معجون کش آورنده هر یک تا حد 1.5 متر بلند می شوند. امکان استفاده از یک زبان نهنگ به طول 4.5 وجود ندارد.

ابتدا معجون انرژی زا را برروی آتش بگذارید تا کمی گرم شود سپس زبان نهنگ را به آرامی خرد کنید و در ابعاد 1 سانتی در 1 سانتی متر درون معجون بریزید. صبر کنید تا معجون قل قل کند پس از آن 10 دقیقه صبر کنید تا زبان نهنگ خاصیت انرژی زایی را به دست بیاورد.

ابتدا مغز تک شاخ را بسوزانید. خاکسترهای آن را درحالی که هنوز گرم است درون یک ظرف پر از آب حل کنید و زبان نهنگ دوم را رنده کرده و کم کم به درون مایع اضافه کنید. آب پیش از ریختن خاکستر باید روی آتش ودر دمای 100 درجه باشد.

باقی مانده ی معجون انرژی زا و آب خاکستر را که به آن سورماژکارا با هم مخلوط کرده و زبان نهنگ سوم را خرد کرده و به آن اضافه کنید. زبان های نهنگ را درون ظرف آب مقطر بجوشانید و در نهایت باقی مانده ی محلول سورماژکارا را پس از 5 دقیقه از به جوش رسیدن آب به آن اضافه کنید.
پس از 10 دقیقه معجون آماده است.

- هی آقا، یه نوشیدنی کره ای میخواستم.

مردی با موهای ژولیده و بسیار بزرگ بر روی صندلی کافه که از شدت وزن او خم شده بود، نشسته بود و به اطراف نگاه می کرد. ناگهان مردی از دو صندلی کنار او برخاست و به کنار او آمد. احساس کرد آن مرد را می شناسد. اما نمیتونست درست صورتش را ببیند. تنها کمی بوی سیر احساس کرد.

- سلام آقا. شنیدم نوشیدنی کره ای سفارش دادید. این معجونو امتحان کنید. 1000 برابر از نوشیدنی کره ای بهتره.

- ممنون ولی من همون...

اما با بوییدن معجون تصمیمش عوض شد. روبیوس هاگرید در ابتدا با تردید به معجون نگاه کرد و پس از کمی تفکر گفت : فکر نکنم یکمش اشکالی داشته باشه. با اجازه.

و مقداری از معجون را نوشید.

لحظاتی بعد

- من خیلی زندگی سختی داشتم، راستی تو چرا انقدر بو میدی؟

پروفسور کوییرل که کم کم از اینکه معجون پرحرفی را به جای معجون راستی از زنوفیلیوس لاوگود گرفته بود مطمن میشد، با عصبانیت به هاگرید نگاه کرد. اما با به خاطر آوردن مأموریتش پرسید : راستی نگفتی اون سگ سه سر کیه؟ چطوری باهاش زندگی میکنی؟ چرا گازت نمیگیره؟

- بابا یه چنگ دارم واسش میزنم عین موش میشه. کاملا رام و آرام! هیچ کاریتم نداره. ولی داشتم میگفتم مادرم خیلی زود مرد... هوی کجا میری دارم واست حرف میزنم. عجب آدمایی پیدا میشن ها.

بیرون از کافه

- هوی بوقی داشت منو میکشت انقدر حرف زد. چرا این معجونو بهم دادی؟

- آخه گفتی میخوای یواشکی بدی. معجون راستی به اندازه ی این خوشبو و خوشمزه نیست. خوب نمیخوردش. حالا فهمیدی که بلاخره کی تولدشه؟

- آره، میرم واسش هدیه بخرم. یه هدیه ی عالی...

- باشه از طرف منم بهش تبریک بگو کوییرل.

پیام زده شده در: ۲۰:۴۸ جمعه ۳ تیر ۱۳۹۰

هوگو ويزلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۲۳ چهارشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۰:۳۶ یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲
از لینی بپرسید
گروه:
کاربران عضو
پیام: 362
آفلاین
1.
مواد مورد نياز:
1.زبان طوطي (10 سانتي متر)
2.‏ ساقه ي گياه گزنه(2 عدد متوسط)
3‏ . شوره ي موي يك ترول(10 گرم)
طرز تهيه:
ساقه هاي گزنه را در پاتيل گذاشته و روي آتش مي گذاريم تا آب بيافتد اين آب بايد بتواند يك دانه برنج را در خود حل كند بعد زبان طوطي را به قطعات مساوي و ريز تقسيم مي كنيم و دانه دانه در آب گزنه مي گذاريم تا حل شود و بعد شوره ي سر را اضافه كرده و مخلوط را هم مي زنيم تا زرد رنگ شود معجون آماده است
.2
هوگو در حالي كه چشمانش از تعجب گرد شده بود گفت: اين ديگه چيه?
او به شيشه اي با مايعي زرد خيره شده بود روش نوشته اي هم نبود ,نميدانست چيست ولي ناگهان فكري شيطاني به ذهنش رسيد .
هوگو با خودش: نبايد زياد خطرناك باشه رو خواهرم امتحانش ميكنم.
شيشه را جيبش گذاشت و به تالار هافل رفت

(در تالار)

هوگو با لبخند مليحي جلو خواهرش نشسته بود و ناگهان گفت: عزيزم قهوه مي خوري?
رز كه اين رفتار برادرش برايش عجيب بود گفت: چرا كه نه?
هوگو با جهشي به سمت آشپزي رفت و بعد از 5 دقيقه برگشت با دو سيني قهوه برگشت دستش ميلرزيد آمد
رز : برو قند هم بيار
هوگو رفت و خيلي سريع برگشت
هوگو با لبخندي شيطاني : بخور ديگه
و هردو جرعه اي از قهوه شان خوردند
هوگو با خودش: چرا اين قهوه اين قدر بد طعمه?
و ترس تمام وجودش را فراگرفت خواهرش ليوان ها را عوض كرده بود
و او ناگهان از خواب بيدار شد

همه برابر اند ولی ارباب برابر تره

هلگا معتقد بود ...
« هوش و علم ، شجاعت و غلبه بر ترس و حتی نجابت و وقار به وسیله سختکوشی قابل دسترسیه ! »

پیام زده شده در: ۱۷:۱۳ جمعه ۳ تیر ۱۳۹۰

سدریک دیگوریold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۱۳ جمعه ۲۰ خرداد ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۲۱:۴۰ دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵
از این طرف
گروه:
کاربران عضو
پیام: 200
آفلاین

مواد اولیه:
1. پوسته تخم اژدها ( کل پوست یک تخم لازم است. )
2. آب گوشت اژدها ( 944 سی سی )
3. پودر استخوان تسترال ( به مقدار کم )
4. پر ققنوس(1 عدد)
5. آویشن و نمک و فلفل جهت بهتر شدن مزه معجون ( به مقدار لازم )

روش تهیه:
ابتدا نصف آب گوشت اژدها را درون پاتیل ریخته و پاتیل را روی آتش گذاشه تا آب گوشت به جوش آید. هنگامی که آب گوشت به جوش آمد پودر استخوان تسترال را در پاتیل ریخته و آن را هم میزنیم. اگر کار را به درستی انجام داده باشید گاز خاکستری رنگی از پاتیل خارج می شود. بعد از اینکه گاز از پاتیل خارج شد پوسته تخم اژدها و پر ققنوس را درون پاتیل میریزیم و بلافاصه بقیه آب گوش ها را آرام آرام درون پاتیل میریزیم. سپس حدود دو ساعت و نیم بعد دود ارغوانی رنگی از ان خارج می شود که به معنای درست شدن معجون است. ولی بهترره الان نخویمش چونکه طعم واقعا بدی را می دهد و برای اینکه طعمش بهتر شود می توان نمک و فلفل و آویشن به آن اضافه کرد. دقت کنید که هیچ ادویه ای جز این 3 مورد به آن اضافه نکنید چون خاصیتش را از دست میدهد.

هوگو خطاب به سدریک گفت: « مسابقه کوییدیچ فردا را باید ببریم و گرنه همه آبروی ما یک روزه پیش اسلیترینی ها میره. نا سلامتی کاپیتان هافل پاف تویی و تو باید به فکر اینها باشی نه من. مطمئن باش ما نمی تونیم بدون تقلب از اون ها ببریم. »
سدریک در پاسخ به ویکتور گفت: « نگران نباش. جلسه ی پیش معجون سازی را یادت میاد که من بهترین معجون را درست کردم؟» ویکتور سرش را به نشانه ی بله تکان داد و سدریک ادامه داد: «اون روز پرفسور آگوستوس پای به من یه معجون داد که روش نوشته معجون مسموم کننده قوی. تنها کاری که تو باید بکنی اینه که ابن را بریزی توی آب کدوحلوایی تیم اسلیترین. »
ویکتور:« »
سدریک گفت:« پس بیا بریم توی تالار تا بهت بدمش. »
سپس هر دو با قدم های بلند و استوار حیاط مدرسه را گذراندند و به تالار هافلپاف رسیدند و سدریک از زیر تختش معجون را برداشت و به ویکتور داد. معجون رنگ سفید مایل به خاکسری داشت و بر روی قوطی آن نوشته شده بود "معجون مسموم کننده. قابل حل شدن در هر چیز".
سدریک که به این صورت می خندید گفت: « پس معطل چی هستی برو کارت را شروع کن. »
پس از تمام شدن حرف سدریک ویکور به سمت در رفت تا معجون را در آب کدو حلوایی بچه های تیم اسلیترین بریزد.

روز مسابقه کوییدیچ

همه بچه های تیم اسلیترین در درمانگاه مدررسه خوابیده بودند و دل های خود را گرفته بودند. هر کدام از آن ها پنج دقیقه یکبار به دستشویی در انتها درمانگاه بود میرفتند و به مدت 10 دقیقه تا یک ساعت در آن جا می ماندند. سدریک و ویکتور و بقیه بچه ها تیم کوییدیچ هافلپاف هم در تالار روی مبل ها لم داده بودند و منتظر شروع مسابقه بودند که ناگهان رز داخل تالار شد گفت: « سدریک نامه داری » و نامه را به دست سدریک رساند. سدریک هم با هیجان نامه را باز کرد و نوشته آن را با صدای بلند خواند:
نقل قول:
با سلام. آقای سدریک دیگوری شما به علت تقلبی که کرده اید و از این معجون به این صورت استفاده کرده اید باید جریمه شوید و جریمه ی شما عبارت است از:
1. باخت امروز شما از تیم اسلیترین و برد تیم اسلیترین.
2. محرومیت شما از بازی بعدی کوییدیچ. البته شما باید تا فردا جانشین خود را به عنوان کاپیتان برای بازی که محروم هستید را به دفتر مدیریت مدرسه اعلام کنید.
امضا پرفسور آگوستوس پای

سپس همه بچه های تیم بلند گفتند:« نه الان دیگه نمی تونیم توی روی اسلیترینی ها نگاه کنیم. »

*پنج تفاوت بین معجون راستی و معجون پرحرفی را بنویسید.( 5 امتیاز)

1. معجون راستی بیشتر برای به حرف در آوردن یک شخص به کار می رود ولی معجون پر حرفی بیشتر برای خندیدن به یک فرد به کار می رود.
2. در معجون راستی انسان سوال ها را جواب می دهد ولی در معجون پرحرفی انسان به صورت اتوماتیک حرف میزند.
3. در مجون راستی انان همه چیز هایی را که می گوید راست است ولی در معجون پر حرفی ممکن است در وسط حرف هایش چرت و پرت بگوید.
4. مهمترین تفاوت این است که اسن معجون پر حرفی معجون پر حرفی است و اسم معجون راستی معجون راستی است.
5. تفاوت دیگر در طرز ساخت و مواد اولیه آن هاست.

ویرایش شده توسط سدریک دیگوری در تاریخ ۱۳۹۰/۴/۳ ۲۱:۳۰:۳۵
ویرایش شده توسط سدریک دیگوری در تاریخ ۱۳۹۰/۴/۳ ۲۱:۳۳:۳۳

پیام زده شده در: ۱۳:۰۷ جمعه ۳ تیر ۱۳۹۰

لونا لاوگود

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۲ سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۱:۴۲:۱۰ دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
از خرس مستربین خوشم میاد!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 706
آفلاین

مواد اولیه: تخم کفتر به صورت آب پز شده - کود حیوانی - نصف آدامس افزایش دهنده ی زبان - یک دوم قرص نعناع - نمک و فلفل به اندازه لازم ()

طرز استفاده: پاتیل را با شعله ی کم روی اجاق گاز میذاریم، تخم کفتر رو به صورت رنده شده توش میریزیم، کود حیوانی رو با آدامس افزایش دهنده به صورت خمیر در میاریم و برای طعم دادن معجونمون قرص نعناع رو بهش اضافه میکنیم و در آخر نمک و فلفل رو هم اضافه میکنیم! مذاریم دو ساعت خوب جوش بیاد و وقتی دیدیم دود های نارنجی داره ازش خارج میشه یعنی معجون ما درست شده.

- مقداری از این معجون بطور تصادفی به دست شما رسیده و به شما این امکان را میدهد که فرد یا تعدادی را با این معجون مسموم کنید. رولی کوتاه در این مورد بنویسید؟( 20 امتیاز)

فلش بک

لونا مقابل لرد در حالی که سرش را پایین انداخته بود نشسته بود و به حرف های اربابش با دقت گوش میکرد.

- ماموریت سری تو اینه که یه کار کنی من بفهمم آگوستوس درمورد من چه فکری میکنه!

لونا با درماندگی تعظیم کنان از آنجا خارج شد.

او تنها راه حلی که به ذهنش میرسید رفتن به دفتر اسنیپ و برداشتن معجون راستی بود، اما او اشتباه کرد و به جای معجون راستی معجون پرحرفی را در تاریکی برداشت.

پایان فلش بک

آگوستوس آویزان شده از دیوار به صورت برعکس سعی میکرد از برگرداندن چیزهایی که خورده بود جلوگیری کند.

چندی بعد لرد وارد زیر زمینی که آگوستوس همراه با لونا آنجا بودند شد و لونا را کنار زد و مقابل آگوستوس ایستاد، لرد دستش را دراز کرد و یقه آگوستوس را گرفت.

- زودباش بگو ببینم! درمورد من چی فکر میکنی؟

لحظه ای در چشمان آگوستوس تردید و ترس دیده شد، اما بلافاصله چشمانش مات شد.

آگوستوس موذیانه گفت: تام کوچولو! تو چی فکر کردی؟ فکر کردی اگه منو نداشتی میتونستی به این مقام برسی؟ تو هیچی نیستی به جز یه کچله بی دماغ ضایع و زشت! دیشدالا لا لای لای! یه جغد دارم روزی ده تا تخم میذاره! چرا ده تا؟ پس چندتا؟ اوه تام! چرا عین احمقا داری به من نگاه میکنی؟ یه نگاه به چشمای گود افتاده و زشته ت نگاه کن! کی حاضره با تو ازدواج کنه آخه؟ آهویی دارم خوشگله فرار کرده ز دستم، دوریش برایم مشکله کاشکی اونو نداشتم!

لونا که وحشت کرده بود گفت: ارباب!؟ فکر نمیکنید کافی باشه؟

اما قبل ازین که لونا چیزی بگوید یا لرد پاسخی بدهد آگوستوس ادامه داد:

- حالا دســــــت دســـت ... گور بابا ولدک! قررررش بده قرررررش بده!

و در همان حال سعی میکرد به صورت برعکس کمرش را بچرخاند!

- اه بسه دیگه ولدی کچل! منو بیار پایین تا نشونت بدم کی اربابه! اوه! تام؟ چرا صورتت شبیه گوجه شده؟

لرد با عصبانیت گفت: اینو بندازش تو سیاه چال! دیگه نمیخوام ریختشو ببینم!

آگوستوس در حالی که به سیاه چال برده میشد رو به لرد گفت: چیه کم آوردی لردک؟ ها! میدونستم هیچی نیستی!

-----

* دیگه ببخشید پروفسور که شما رو سوژه کردم!

Only Raven !

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.