هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: R.A.B.: این شخص کیست؟
پیام زده شده در: ۲۳:۰۴ شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۵

فرانک  لانگ باتم

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۵ یکشنبه ۲۵ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۷:۱۹ چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۸۶
از خانه شماره 12 میدان گریموالد
گروه:
کاربران عضو
پیام: 70
آفلاین
Salam bacheha
Olivander jan nazaret jaleb bud vali man ba morede 2 va 4 moshkel daram
Dar morede shomare 2 bayad begam ke dar bareye ghodrate jaduyi bayad be ketabaye ghabl morajee kar dar ketabaye ghabli tebgheye goftehaye hagrid , mc gonegal va baghyieye ashnaha james va sirius jadugaraye ba esteedadi budan va age deghat koni pedar va madare james 3 bar tunestan az change voldemort farar konan pas ghodrate jaduyi dashtan vali na dar hade voldi va dumbel vali tu ketabe 5 sirius be harry goft ke rigolus ghodrate jaduyie bishtari dashte va zerangtar bude va hamishe sarkuftesho be un mizadan pas mituneste Rigolus bashe.
Dar morede shomareye 4 bayad begam ke age deghat mikardi dumbel baraye nushidane un maejun yek livan zaher kard va maajun ro tuye livan rikht pas mitunest livanhaye digeyi zaher kone va tuye un kole maejun ro berize ya az padzahre bizuar estefade kone ke aksare sam ha ro khonsa kone ke dar unsurat age sange bizuar masraf mikard moshkel hal bud pas age deghat koni in ham mishod doresh zad.
Hala man chandta dalil daram ke neshun dahandeyeh ineke R.A.B haman Rigolus A Black mibashad :
yek.hamun Horufe R.A.B ke be esme un mikhore va matnesh ke shayad modatha ghabl az inke in name ra bekhuni man morde basham.
do. hamatun midunid hamun ghabe avizi ke mogheye tamiz kardan khune tu khuneye Sirius peyda kardan .
se.mogheye tamiz kardan harry ye shishe ro peyda kard ke tush pore khun bud (mahfele ghoghnus fasle 7 ya 8 jayi ke khune ro tamiz mikonan) va in khun ehtemalan haman kelide vorudi be ghar bude.
chahar.haman jaebeyi ke yek avaze shum paksh mikard ke jinni dar akhar uno bast va un jaebe hamaro dasht mikhabun (mahfele ghoghnus fasle 7 ya 8 jayi ke khune ro tamiz mikonan) kea z in mitunest dar surati estefade kone maejuno khorde bashe va baraye defae dar barabare rabbet haye bi jan(ke albate in yeki ehtemalesh kame).

ويرايش ناظر :

فارسي تايپ شود فقط !!!! نوشتن فينگليش در اين سايت ممنوعه پس لطفا ديگه اينجوري ننويس دوست عزيز

اين دفعه پستت رو پاك نكردم چون زحمت زيادي كشيدي و خيلي نوشتي ولي از دفعات بعد اگر بازم فينگليش بنويسي پاك ميشه

مرسي
سيريوس
ناظر انجمن ‌

ویرایش شده توسط سیریوس بلک در تاریخ ۱۳۸۵/۵/۱۵ ۹:۲۱:۵۵

پیام زده شده در: ۱۹:۳۳ یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۸۵

آقای الیوندر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۳۱ چهارشنبه ۷ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۱۱ جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 105
آفلاین
من در گشت و گزارم در سايت به مقاله اي افتاد كه بي مربوط با اين سؤال كه R.A.B كيه نيست وبه بعضي از سوالات در مورد مرگ دامبلدور اشاره كرده با عنوان نقشه هاي ولدمورت:

اینکه ولدمورت خبر داشته که دوتا از هورکراکس هاش به دست دامبلدور و هری نابود شده و دامبلدور از موضوع هروکراکس ها خبر داره و دنبال نابودی اون ها هستش

در نتیجه نقشه میکشه که دامبلدور رو به قتل برسونه

و برای محافظت از هروکراکس ها هم شخصیت ((ر.ا.ب)) رو خلق میکنه تا بتونه در پشت نقاب این شخص اولا از هروکراکس های خودش محافظت بیشتری بکنه

خوب حالا دلایل این تئوری رو برسی میکنیم

اولین بحث خبر داشتن ولدمورت از نابودی هروکراکس به دست هری و دامبلدور بوده

البته ما در اینجا فرض میکنیم که تکه های مختلف روح ولدمورت با هم در تماس نیستن(البته این موضوع توی کتاب هم گفته شده)

خوب در کتاب 2 هری هروکراکس رو نابود کرد که ولدمورت به دست لوسیوس مالفود داده بود و طبق گفته ی دامبلدور در کتاب 6 ولدمورت این حرف رو از زیر زبون مالفوی بیرون کشیده و یک جاسوس این موضوع رو به دامبلدور گفته که احتمالا اسنیپ بوده و البته ولدمورت میدونسته که دامبلدور از کار کرد و مشخصات هروکراکس خبر داره و احتمالا فحمیده که اون دفترچه هروکراکس بوده

در مورد انگشتر :خوب ولدمورت اون رو توی یک خونه ی قدیمی مخفی کرده و برعکس اون غار و جاهای دیگه ای که به احتمال زیاد بقیه هروکراکس ها رو مخفی کرده توان محافظت کمتری داشته و برای محافظت از اون انگشتر فقط تونسته از جادو های بسیار پیشرفته استفاده کنه که این جادو ها رو احتمالا غیر از خودش کسی بلد نبوده و باطل کردن اون ها هم اونقدر سخت بوده که به احتمال زیاد هیچ کس غیر از خودش و دامبلدور نمیتونستن اون ها رو باطل کنن
و البته دیدیم که دامبلدور بعد از برداشتن اون انگشتر یکی از دست هاش رو از دست داده خوب ما میدونیم که مرگخوار ها از این حادثه خبر داشتن پس میشه نتیجه گرفت که ولدمورت هم میدونسته که دست دامبلدور آسیب دیده و با توجه به این که خودش اون طلسم رو ایجاد کرده به خوبی از عملکردش با خبر بوده و چون اون طلسم رو برای محافظت از هروکراکس به کار برده فهمیده که دامبلدور با هروکراکس ها ور رفته

البته اگه ولدمورت یک بار به اون خونه سر زده باشه فهمیده که هروکراکس در اون خونه نیست

پس من فکر میکنم که بشه از این موضوع نتیجه گرفت که ولدمورت از نقشه ی دامبلدور برای نابودی هروکراکس ها خبر داشته

ولی نمیدونسته کهدامبلدور این موضوع رو به چند نفر گفته

خوب من احتمال میدم بر اساس این دانسته ها ولدمورت نقشه کشیده تا هم دامبلدور رو بکشه و هم بفحمه چه کسانی از وجود هروکراکس خبر دارن

البته بای در اینجا به خاطراتی که دامبلدور به دست آورده اشاره کرد

البته ولدمورت از تمام این دانسته ها خبر نداشته فقط در باره ی این موظوع خبر داشته که دامبلدور در مورد اون غار چیز های میدونه

حالا میرسیم به نقشه ی ولدمورت
در ابتدا ولدمورت اومده هروکراکس اصلی رو از اون غار خارج کرده چون میدونسته که دامبلدور به احتمال زیاد جای بعدی که سر خواهد زد اون غار بوده و اون غاری هم طوری طراحی شده بوده که یک نفر نمیتونسته از اون خارج بشه پس اگه دامبلدور زنده از اون غار خارج میشده (و ولدمورت هم اینطور احتمال میداده) امکان داشته که ولدمورت بفهمه چه کسان دیگه ای با خبرند در نتیجه اگه هروکراکس واقعی در اونجا بوده نابود میشده و اگه خالی بوده همه میفهمیدن که ولدمورت با خبر شده در نتیجه در غار هروکراکس تقلبی قرار داده و اون نامه رو نوشته وشخصیت (ر ا ب ) رو به وجود آورده

در مورد ر ا ب دو نکته هست
1 استفاده ای که ولدمورت از این شخصیت میکنه

2 اثبات این موضوع که ر ا ب کسی غیر از خود ولدمورت نیست

مورد اول(استفاده ی ولدمورت از ر ا ب) :

1 خوب اول از همه هروکراکس رو سالم نگه میداشته

2 فکر افراد ی رو که دنبال هروکراکس بودن به این موضوع تغییرمیداده که کس دیگه ای هم دنبال هروکراکس هستش

3 این امکان وجود داشته که اون افراد فکر کنن یکی ازهروکراکس ها نابود شده در حالی که اون سالم بوده

4 این امکان وجود داشته که اون افراد به دنبال ((ر ا ب )) بگردن و امکان شناختن اون ها و نابودیشون توسط ولدمورت زیاد تر میشده

مورد دوم(اثبات این موضوع که ر ا ب کسی غیر از خود ولدمورت نیست)

فرض میکنیم ر ا ب شخص دیگه ای باشه در اینجا چند مشکل پیش میاد

1 اون باید خیلی چیز ها در مورد گزشته ی ولدمورت میدونسته و چون نیروی جادوی اون فرد از دامبلدور ضعیف تر بوده بای اطلاعات بیشتری رو به دست میاورده که این موضوع هم عملا غیر ممکن بوده چون دامبلدور بیشتر اطلاعاتش رو از جاهای به دست آورده که احتمال حضور شخص دیگه ای در اون جا ها کمتر بوده
مثلا ملاقات با مسئول پرورشگاه که در مورد غار به دامبلدور گفته
یا رفتن به آزکابان و بازجویی وخوندن ذهن دایی دامبلدور و اون جن خونگی

2 با توجه به روشی که دامبلدور در ورود به اون غار به کار برده یعنی تشخیص محل جادوشده به وسیله ی نگاه کردن و لمس کردن پس ر ا ب باید یه جادوگر بسیار قوی بوده که در مورد یک همچین شخصی که به اندازه ی دامبلدور و ولدمورت قدرت داشته باشه در کتاب ها چیزی گفته نشده
در حالی که خود رولینگ چند بار در کتاب تاکید کرده که جادوگری با این شرایط دیده نشده

3 فرض کنیم که اون شخص به محل جزیره ی وسط غار رسیده و در اونجا با اون معجون رو به رو شده اگه اون شخص به تنهای به اون محل اومده بوده باید قبل از دست زدن به هروکراکس مرده باشه
و طبق عکس های که از حمله ی دوزخی ها در کلاس اسنیپ بوده بای در محل جزیره اثری از خون یا جسد مانده باشد
و همچنین باید اون قدح خالی باقی میماند
ودر آخرقایق باید در جزیره باقی میماند نه در ساحل

4 اگر راه دیگری غیر از خوردن معجون وجود داشت حتما دامبلدور از آن استفاده میکرد پس نمیشه گفت که ر ا ب به شکل دیگری معجون رو خالی کرده باشد

5 این تئوری که اون غار طوری جادو شده باشد که بعد از تغییر به شکل اول برگردد مردود است چون در این صورت اگر کسی وارد غار میشد و بعد از آن ولدمورت به غار میامد متوجه تغییرات نمیشد

از موارد بالا میشه نتیجه گرفت که هیچ احدی نمیتونه وارد غار بشه بدون اینکه در اونجا تغییری ایجاد کنه
و با توجه به این واقعیت که در اونجا هروکراکس تقلبی وجود داشت میشه نتیجه گرفت که هیچ کس غیر از خود ولدمورت هروکراکس تقلبی رو در اون جا قرار نداده

خوب اگه دقت کرده باشین ولدمورت برای قتل دامبلدور از دراکو مالفوی استفاده کرده که اگه خوب فکر کنیم به این نتیجه میرسیم کهاولا دراکو بیشتر دنبال راهی بوده که مرگخواران رو وارد مدرسه کنه
و خود ولدمورت هم اگه میخواسته دامبلدور رو فورا بکشه حتما از روش های دیگه ای استفاده میکرد

پس میشه گفت ولدمورت میخواسته بیشتر نقشه ش رو انجام بده و قبل از اینکه دامبلدور رو بکشه بتونه بفهمه که دامبلدور در مورد هروکراکس با چه کسان دیگری صحبت کرده .

خب چه طور بود؟

پیام زده شده در: ۱۱:۴۴ یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
به ایگور :
پیتر استثنا بود همونطور که اسنیپ استثنا هست .
پیتر یک جاسوس بوده که از طرف ولدمورت وارد محفل شده تا اطلاعات بدست بیاره ولی در اصل یک مرگخوار بوده . خودتون که دیگه میدونید پیتر در کتاب چه نقشی رو ایفا کرده ؟ اون اصلا محفلی نبوده اون جاسوس بوده به همین دلیل در تقسیم بندیه من پیتر جایی نداره .

ضمنا از نظر من ریگلوس صددرصد کشته شده و هیچ راه برگشتی هم نداره . ولی من بر عکس شما اینجور فکر میکنم که اسنیپ اونو نکشته بلکه ولدمورت اونو کشته . چون که از متن نامه اینجور بر میاد که ر.آ.ب برای ولدمورت اهمیت زیادی داشته . البته من این عقیده رو دارم که آخر سر این اسنیپ بوده که جای ر.آ.ب رو لو داده ( با توجه به فرضیه جدیدم )

به هر حال فکر میکنم که شما باید از این بابت مطمئن باشید که اسنیپ در کتاب هفتم همه جانبه در کتاب نقش داره . حالا کجا و چه جوریشو باید پیدا کرد .

پیام زده شده در: ۱۱:۱۵ یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۸۵

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
نقل قول:
محفلی ها با هم متحدن تا ولدمورت رو شکست بدند و همه برای دامبلدور کار میکنن .

بلیز من کاری به بحث تاپیک ندارما.ولی پیتر که عضو محفل بود این کارو نکرد.
----------
من هرچی متنتو خوندم نتونستم مشکلی پیدا کنم و متنت کاملا منطقی و کامل بود.به جز خیانت اسنیپ که قبلا با هم بحث کردیم سرش.

این رگولاس بلک اگر کشته باشنش فکر نکنم بتونه دوباره برگرده مگر اینکه با مرگ خواری که برای کشتنش رفته بوده دست به یکی کرده.(اسنیپ احتمالا)

و رفته جانپیچ رو برداشته.از خیلی زمان قبل.و نامه ای درون اون گذاشته با امید اینکه لرد به جان پیچش سر بزنه.ولی دامبلدور رفته و نامه رو پیدا کرده.و احتمالا تا اون زمان جان پیچ نابود شده.

در اخر هم احتمال زیادی میره که شخصیت دیگری در کتاب پدید بیاد.با تشکر.
ایگور کارکاروف!

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱۵:۲۳ شنبه ۳۱ تیر ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
آفلاین
آقای شاهزاده نیمه اصیل :

در مورد اینکه ادگار توی سازمان اسرار بوده ما میتونیم فرض بگیریم که حق با شماست و آقای ادگار بونز اونجا کار میکرده و از قضا دقیقا همونجایی هم بوده که پیشگویی ها قرار داشتند . اما یادت باشه که پیشگویی ها طلسم شدند و به همین دلیل غیر از هری و ولدمورت هیچ کس دیگه ای نمیتونسته بهشون دست بزنه وگرنه طلسم میشده مثل همون آقای بادی که شما بهش اشاره کردید بنابراین این آقایه ادگار بونز نمیتونسته به پیشگویی دست پیدا کنه . حتی اگر میتونستم نباید نگران جونش باشه چون دامبلدور میتونه ازش محافظت کنه . در صورتی که در نامه مشخصه اون شخص تحت تعقیبه .

ضمنا ادگار باید به دامبلدور میگفت چون عضو محفل بوده . محفلی ها با هم متحدن تا ولدمورت رو شکست بدند و همه برای دامبلدور کار میکنن . ضمنا همونجور هم که گفتم طرز نوشتن نامه به گونه ای بود که به وضوح نشون میداد اون شخص عضو محفل نیست . یادت باشه محفلی ها اطلاعات خودشونو برای دامبلدور جمع میکنند تا گروهی وارد عمل شن نه اینکه تک رو کار کنند .

اینکه چرا اسنیپ به طرف محفل برگشت در فصل دوم کتاب ششم دقیقا به این موضوع اشاره شده . اسنیپ از روی وفاداری به طرف محفل برنگشت بلکه ولدمورت بهش دستور داد که به عنوان جاسوس پیش دامبلدور بره و وانمود کنه که از کارهای خودش پشیمونه .

در همون مورد که با ادگار بونز همکاری کرده یا نکرده همونطور که گفتم اون شخصی که نامه رو نوشته به ولدمورت نزدیک تر از یک محفلی بوده . و ضمنا اون مخفف هم بهش نمیخوره .

در مورد اون که کسی نمیتونسته تنها از غار خارج شه نظر من نیست بلکه نظر دامبلدوره و من در این مورد نظری ندارم . من فقط میگم که اسنیپ در این ماجرا دست داشته . حالا کجا و چه طوریشو دیگه نمیدونم فقط میتونم حدس بزنم .

در مورد معجون هم احتمالا اسنیپ اونقدر معجون ساز ماهری بوده تا معجون ها رو بشناسد . به هر حال اینو در نظر بگیر . اونا میتونستن طی چند روز این دزدیدن جاودانه ساز رو نجام بدن نه یک روز به همین دلیل فرصت کافی برای این کار داشتند . به هر حال.....

چیزهایی که گفته بودید رو جواب دادم

پیام زده شده در: ۲:۴۲ شنبه ۳۱ تیر ۱۳۸۵

کاترین بلold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۱۷ چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱:۵۲ چهارشنبه ۳ تیر ۱۳۹۴
از ناکجا آباد
گروه:
کاربران عضو
پیام: 400
آفلاین
در جواب کینگزلی عزیز باید بگم که من خیلی جاها خوندم که قرار نیست شخصیت جدیدی به کتاب هفت اضافه بشه!

و این که به نظر من ریگلوس همه چیزش به R.A.B می خوره!اون در آخر دشمن ولدمورت در اومد و سیریوس توی کتاب 5 گفت که مثل این که خیلی چیزها دستگیرش شده بوده گرچه من مطمئنم که ولدمورت اون نامه رو نخونده ولی باید بگم که شک من روی ریگلوس هستش!
مگر این که شخصیت جدیدی وارد کتاب هفت بشه

حتی در مرگ،کاش پیروز باشی!
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۳:۴۱ جمعه ۳۰ تیر ۱۳۸۵

حسین کامکار

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۰۸ پنجشنبه ۲۹ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۴۴ چهارشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۱
گروه:
کاربران عضو
پیام: 14
آفلاین
بلیز عزیز
شما به فعلا به این پرسش من جواب بده آیا در موقع زنده بودن ادگار بونز، املیا بونز رئیس سازمان اجرای قوانین جادویی بود؟
اصلا یه جور دیگه املیا بونز توی وزارت خونه کار می کرد؟
شاید مثل آقای bode در سازمان اسرار کار می کرد؟و موضوع رو به داداشش گفته؟
اصلا شاید ادگار بونز مثل بعضی از محفلی ها توی وزارت خونه کار می کرده؟مثلا سازمان اسرار؟
نمیشه گفت که ادگار حتما به دامبلدور باید می گفت مثلا همین اسنیپ البته قضیه اسنیپ خیلی فرق می کنه
منم مثل شما به اسنیپ مشکوکم،دامبلدور طوری بهش اعتماد داشت که واضحترین دلایل هم اونو قانع نمی کرد و در آخر هم آن طور به صراحت معلوم نشد که دامبلدور چرا به اسنیپ اعتماد داشت.
فقط یک چیز است آن هم اینکه اسنیپ قبل از سقوط لرد به طرف محفل آمده بود حالا چرا قبل از سقوط این کار عجیب را کرده معلوم نیست!
نکته مبهمی هم در باره شاهزاده نیمه اصیل وجود دارد آن هم اینکه یه دفعه بعد مرگ دامبلدور معلوم شد شاهزاده اسنیپ است!متخصص در جادوی سیاه و معجون سازی
پس کاملا مشخص است که اسنیپ در این بین نقشی داشته!
اگه اسنیپ در این باره نقش واضحی داشته و قبل سقوط لرد در محفل بوده از کجا معلوم با ادگار بونز همکاری نکرده؟

در باره نظریه شما باید بگویم کسی از غار به تنهایی نمی توانسته بیرون بیاید و نامه هم کاملا مفرد بوده پس اسنیپ نقشی در خارج شدن از غار نداشته.البته می توانسته پادزهر معجون را برای راب درست کند که باز ابهاماتی وجود دارد:
1-آیا معجون همان معجون سمی بوده؟
2-مطمئنا اسنیپ نمی توانسته نام آن معجون را از لرد بشنود پس آیا قبلا به آنجا رفته بود؟
3-اصلا آن معجون پادزهری داشته؟

آقای بلیز
منم به برادر سیریوس مشکوکم و تمام نظرهای شما را خوندم و متقاعد هم شدم ولی هرچقدر هم حرف شما درست باشه چون هنوز کتاب 7 نیومده و خود نویسنده به طور قطعی تایید نکرده میشه حدسهای دیگری هم زد!

ویرایش شده توسط شاهزاده نیمه اصل در تاریخ ۱۳۸۵/۴/۳۰ ۲۳:۴۴:۴۸
ویرایش شده توسط شاهزاده نیمه اصل در تاریخ ۱۳۸۵/۴/۳۱ ۱۲:۵۳:۴۱

Re: R.A.B این شخص کیست؟
پیام زده شده در: ۲۱:۴۵ جمعه ۳۰ تیر ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
آفلاین
شاهزاده عزیز . نظرتون جالبه . بخصوص اینکه دقت خوبی بر روی کتاب پنجم داشتید ولی مودی عکس رو به هری نشون داد تا بخواد پدر مادر هری رو نشونش بده . به هر حال من منظورم این نبود . کلا با این که فرضتون جالبه ولی چند نقطه ضعف اساسی داره :

1- این آقای ادگار بونز نمیتونه پیشگویی رو شنیده باشه . چون کسانی که پیشگویی رو شنیدند یکیشون دامبلدوره که فکر میکنم همه درباره این موضوع اطمینان داریم که اون پیشگویی رو فقط برای هری و تعریف کرده و اونم برای رون و هرمیون و اونا هم به هیچ کس نگفتن . یکی ولدمورته که اونم پیشگویی رو به هیچ کس نگفته . یکی هم اسنیپه که مشکوکه . ولی این آقا به هیچ وجه نمیتونسته پیشگویی رو شنیده باشه .

ضمنا پیشگویی های سازمان اسرار فکر نکنم طوری باشن که به وسیله یه نفر نوشته شده باشند که حالا اون یارو با خودکار نوشته باشه . من اصلا این نوع دید شما رو قبول ندارم . اگر اینجوری بود که دیگه زمین و زمان متوجه این پیشگویی میشدند .

ولی از طرفی ما میدونیم که ر.آ.ب پیشگویی رو میدونسته چون در نامه به این موضوع اشاره کرده .

2- موضوع بعدی که پیش اومده اینه که این آقای ادگار نمیتونسته از جریان جاودانه سازها با خبر باشه . یعنی از هر راهی که نگاه کنی نمیتونی مسئله رو حل کنی . ر.آ.ب قطعا جریان جاودانه سازها رو میدونست .

3- موضوع آخر که باید حتما در نظرش بگیری اینه که ادگار بونز عضو محفله . محفل یعنی چی ؟ یعنی همه زیر دست دامبلدورن . همه برای دامبلدور کار میکنن . اگر اون اطلاعاتی بدست میاورد طبیعتا به دامبلدور میگفت نه اینکه خودش وارد عمل بشه . من قبلا گفتم از این نامه اینجور بر میاد که این شخص جزء اعضای محفل نبوده وگرنه این موضوع رو به دامبلدور میگفت .

4- چیزی که کاملا مسلمه اینه که ادگار بونز از ولدمورت خیلی فاصله داشته در صورتی که اگر در نوشته نامه دقت کنیم میبینیم که اون شخص هر کی بوده به ولدمورت نزدیک بوده . حداقلش اینه که احتمالا یک مرگخوار بوده . کسی که هم از جریانات خصوصی ولدمورت با خبر بوده و هم اینکه تا حدی از زندگی اون اطلاع داشته .

5- در مورد پیشگویی بگم که یادت باشه تریلانی به ولدمورت نمیگه لردسیاه ، اون موقع چون داشته پیشگویی میکرده این حرف رو زده بنابراین دلیلت قانع کننده نیست . هیچ وقت محفلی ها به ولدمورت نمیگن لرد سیاه .

اینا دلایلی هستند که با توجه به کتاب من از شما انتظار دارم بهشون پاسخ بدید . من همونجور که قبلا گفتم نظرم اینه که اسنیپ به عنوان یک واسطه در این ماجرا دست داشته و ر.آ.ب هم همون ریگلوس بلکه . اگر اسنیپ و ریگلوس رو کنار هم بزارییم فکر میکنم دیگه نه این سوال ؟ بلکه هیچ سوال و نکته مبهم دیگه ای در این مورد باقی نمونه . اگر خودتونم سوالی در مورد نظرم دارین بپرسین خوشحال میشم از نظرم دفاع کنم .

------------------------
ضمنا دلایلی که شما آوردید رو هم میشه رد کرد و هم میشه رد نکرد . ولی پایه و اساس درستی نداره بنابراین قانع کننده نیست .

R.A.B این شخص کیست؟
پیام زده شده در: ۱۸:۵۳ جمعه ۳۰ تیر ۱۳۸۵

حسین کامکار

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۰۸ پنجشنبه ۲۹ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۴۴ چهارشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۱
گروه:
کاربران عضو
پیام: 14
آفلاین
حالا چرا دارید موضوعو می پیچو نید؟ بحث راجع به rab یه!
هیچ وقت هنگام خوندن کتاب5 این فکر به ذهنتون نرسید مودی برای چی عکس محفل قبلی رو به پاتر نشون داد؟
در کتاب می خوانیم:(هری پاتر5،جلد1،فصل9،بقیهشو حتما میدونید دیگه!)
مودی زیر لب گفت:طفلکی ها،اگه می مردن بهتر از بلایی بود که به سرشون اومد...اینم املاین ونسه،دیدیش که...اونی که اونجاست لوپینه،قشنگ معلومه...اینم بنجی فنویکه...اونم افتاد تو هچل.ما فقط تونستیم تکه هایی از بدنشو پیدا کنیم..........
.....ادامه داد:(دقت کنید)
این ادگار بونزه...برادر آملیا بونز،اون و خانوادشو گرفتن.اون جادوگر بزرگی بود...استرجس پادمور عجب جوون بوده...

به نظر من چون املیا بونز از اول هم مشکوک بود داداشش که مشکوک تره!
اگر در نامه گفته شده خطاب به لرد سیاه و میشه گفت یارو که جاودانه ساز رو برداشته مرگخواره میشه حلش کرد
اول شما به من بگید اصلا مگه میشه که تریلانی مرگخوار باشه؟
تریلانی در پیشگویی کلمه لرد سیاه رو به کار برده ولی مرگخوار نیست!
یا
پیشگویی که در سازمان اسرار بوده با پیشگویی دامبل خدا بیامرز داشته یکی بوده که در اون پیشگویی از واژه لرد سیاه استفاده شده ولی یک مرگخوار آن را پیشگویی نکرده!
یا بر روی نوشته پیشگویی در سازمان اسرار نوشته شده بود:
لرد سیاه
و
؟هری پاتر
پس نمیشه گفت یارو که اینو نوشته مرگخوار بوده
پس داداش املیا بونز هم می تواند آن را نوشته باشد!
دوم اینکه این آقا داداش طبق نوشته فوت شدن!
سوم اینکه در محفل همراه دامبلی بوده و دشمن ولدی هم بوده!
چهارم مثل آق داداش سیریوس توسط مرگخوارا مرده
پنجم جادوگر بزرگی بوده
و اسمش تقریبا با ر الف ب یکیه
هفتم اینکه وقتی می گیم در محفل بوده یعنی همون 14 یا 15 یا 16 سال پیش مرده!

حالا من نمیدونم شما هم نظراتتون رو بگید

پیام زده شده در: ۱۱:۱۷ شنبه ۲۴ تیر ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
آفلاین
نقل قول:

حالا چرا لوپین یا پیتر پتی گرو بلیز جان؟

پیتر ، به این علت که در کتاب سوم دامبلدور به هری گفته که اون جون پیتر رو نجات داده و به همین دلیل پیتر تا آخر عمر مدیونه اونه و مطمئن باشه که روزی میرسه که هری از کاری که کرده خوشحال میشه . فعلا از اون موقع سه تا کتاب گذشته ولی هنوز پیتر وارد عمل نشده و کتاب هفتم تنها فرصتیه که داره .

به این علت گفتم به اسنیپ حمله میکنه چون که فکر نکنم رولینگ در کتاب ششم در فصل دومش الکی پیتر رو وارد قضیه کرده باشه . اون میخواسته این موضوع رو نشون بده که پیتر چقدر از اسنیپ نفرت داره و اسنیپ چقدر باهاش بد رفتاری میکنه و من فکر میکنم اسنیپ در آخر جواب این کاراش رو از پیتر میگیره بر عکس اون چیزی که همه فکر میکنن پیتر در کشتن ولدمورت به هری کمک میکنه .

البته اون فقط یه فرضیه است .

به این علت گفتم لوپین چون که اینجور فکر میکنم در آخر تمام دوستان جیمز که در بچگی داشته همشون کشته میشن همونجور که جیمز مرد بعدشم سیریوس و حالا هم فکر میکنم نوبت لوپین و پیتره . البته در مورد لوپین زیاد مطمئن نیستم چون اون در کتاب ششم نشون داد که میخواد عروسی کنه ولی خوب از احتمالاته .

کلا هر دوشون فرضیه هست ولی من ترجیح دادم که نظرمو کامل بگم و هی نگم اینجا و اونجاشو شک دارم .

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.