هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: آیا واقعا اسنیپ به دامبلدور خیانت کرد یا این یک نقشه بود برای گول زدن ولدمورت؟
پیام زده شده در: ۱۴:۳۲ چهارشنبه ۲۰ مهر ۱۳۸۴

برتا جورکینزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۴ سه شنبه ۱۹ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۴۹ پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵
از بوشهر
گروه:
کاربران عضو
پیام: 73
آفلاین
نقل قول:

Voldemort-Lord of Death نوشته:
[quote]
جام آتش نوشته:
آخه من چی به شما بگم
شما صب تا حالا دارین کشک می سابین یا هری پاتر می خونین

2-تو کتاب نوشته بود((از دهن دامبلدور خون بیرون می ریخت))
تا حالا تو کتاب این طلسم هیچ اثر جسمی نداشته

هوم .. با اين كه من موافقم كه اسنيپ خيانت نكرده ولي بايد بهت تذكر بدم كه:
1. كشك سابيدن خيلي با هري پاتر خوندن فرق ميكنه... ميتوني بري بپرسي
2.درسته كه آوداكداورا اثر جسمي نداره , ولي ناسلامتي دامبلدور از يه برج 7 طبقه افتاده و معلومه كه از دهانش خون بيرون وريزه
..
آخه من چی بگم
شما برین یه دور دیگه کتاب 6 بخونین
متوجه می شین کهدامبلدور از برج 7 طبقه نیفتادهبلکه طلسم بهش خورد ورفت تو آسمون و بعد فرود اومدبعدم نوشته بوددامبلدور به آرامی پایین آمد

[img al

Re: آیا واقعا اسنیپ به دامبلدور خیانت کرد یا این یک نقشه بود برای گول زدن ولدمورت؟
پیام زده شده در: ۱۱:۵۴ چهارشنبه ۲۰ مهر ۱۳۸۴

پروفسور کويیرل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۲ چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۵۷ چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱
از مدرسه جادوگری هاگوارتز
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 2956 | خلاصه ها: 1
آفلاین
منم مطمئنم که اسنیپ هیچ وقت اینکار رو نمیکنه مگر اینکه دامبلدور اونو مجبور به این کار کرده باشه.
تو کتاب نوشته بود که قبل از کشتن دامبلدور آنها مدتی بهم نگاه کردند و چون ر دوشون ذهن جوی ماهری هستند و گفتن کلمات التماس آمیز از طرف دامبلدور من میگم صدرصدر اسنیب اینکار رو برای اعتماد بیشتر ولدرمورت انجام داده و همینطور قولی که به نارسیا مادر مالفوی دده
یادمه هاگرید در مورد بحث کردن اسنیپ با دامبلدور یه چیزی گفته بود.من فکر میکنم دامبلدور از اسنیپ قول گرفته که در صورتی که مالفوی اون رو نکشه اسنیپ حتما اینکار رو بکنه.البته من احساس میکنم که دامبلدور زندس و پروازش بعد از طلسم آواداکداورا به خاطر این بوده که ممکنه ققنوسش در جلوی اون بوده باشه و اونو به هوا برده.

پیام زده شده در: ۷:۲۸ چهارشنبه ۲۰ مهر ۱۳۸۴

زاخاریاس اسمیت(old)

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۴۷ دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۶:۰۱ شنبه ۱۵ دی ۱۳۸۶
از نميگم تا تو خماري بموني ...!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 138
آفلاین
نقل قول:

جام آتش نوشته:
آخه من چی به شما بگم

هوم .. با اين كه من موافقم كه اسنيپ خيانت نكرده ولي بايد بهت تذكر بدم كه:
1. كشك سابيدن خيلي با هري پاتر خوندن فرق ميكنه... ميتوني بري بپرسي
2.درسته كه آوداكداورا اثر جسمي نداره , ولي ناسلامتي دامبلدور از يه برج 7 طبقه افتاده و معلومه كه از دهانش خون بيرون وريزه
..
از اينا كه بگذريم من معتقدم كه دامبلدور 96.71 % مرده ولي اطمينان دارم كه اسنيپ خيانت نكرده
اگه چيزي رو كه هگريد به هري تو فصل 19 بيرون درمونگاه گفت رو بخونيد ميبينيد كه اسنيپ از كاري كه دامبلدور ازش ميخواد ( كشتنش) اجتناب مبكنه .... بقيه ي دلايل رو دوستان گفتن ولي متمعن باشيد كه اسنيپ خيانت نكرده

كسي كه كوههاي شامخ را زير پا ميگذارد ، به همه شدايد اعم از شوخي و جدي ميخندد .

پیام زده شده در: ۱۵:۱۳ سه شنبه ۱۹ مهر ۱۳۸۴

برتا جورکینزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۴ سه شنبه ۱۹ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۴۹ پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵
از بوشهر
گروه:
کاربران عضو
پیام: 73
آفلاین
آخه من چی به شما بگم
من بنا به چند دلیل می گم اسنیپ خیانت نکرده:
1-اول اینکه وقتی طلسم مرگبار فرستاد دامبل رفت تو هوا بعد اومد زمین که در هیچ کجای داستان تا حالا همچین چیزی با این افسون سابقه نداشته
3-حالا باید بگم که وقتی اسنیپ اون افسونو فرستاد افسون سبزبود
در صورتی که در کتابای قبل نوشته بود این افسونسبز خیره کنندهبوده اینم از این

[img al

پیام زده شده در: ۱۴:۵۱ سه شنبه ۱۹ مهر ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
دامبلدور اگر هم مرده باشه دیگه امکان نداره با دستور خودش مرده باشه اسنیپ هم خیانتکاری بیش نبوده آخه مگه میشه کسی که به دامبلدور وفاداره بره و با دشمن چنین پیمانی ببنده که بعد مجبور بشه بخاطرش دامبلدور رو بکشه!؟
ذر ضمن rafa_ harry تو اول بخون ببین من چی نوشتم بعد بیا اینجا راجع به حرف من نظر بده من نگفتم دامبلدور زنده است من میگم که رولینگ قبلا در مورد اینکه اگر کسی که طلسم آواداکدورا رو اجرا کرده بمیره شخص طلسم شده دوباره امکان داره زنده شه حرفی نزده بوده آخر سرم مخصوصا قضیه دامبلدور رو وسط کشیدم که همه رو متوجه اهمیت حرفم کنم و بقیه رو وادار به نظر دادن کنم

پیام زده شده در: ۱:۳۴ سه شنبه ۱۹ مهر ۱۳۸۴

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۴۲ جمعه ۳۱ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۱۰ پنجشنبه ۵ آبان ۱۳۸۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 4
آفلاین
نقل قول:

hardy boys نوشته:
من جدیدا متوجه یک مسئله ای شدم ؟ توی کتاب پس از مرگ دامبلدور در کتاب دو بار به یک موضوعی اشاره شد دفعه اول در کتاب نوشته شد که هری اگر می توانست در یک زمان هم به دامبلدور برسد و هم اسنیپ را بگیرد اون وقت میتواند زمان را به عقب برگرداند و از مرگ دامبلدور جلوگیری کند و چند صفحه بعد در ترجمه اسلامیه اینجور نوشته شده بود :
هری از همان زمانی که نفرین بدن بند او باطل شد دانست که دیگر جای امید نیست میدانست که تنها با مرگ افسون گر چنین چیزی امکان پذیر است؟؟؟؟
من مطمئنم که رولینگ قبلا به این مسئله اشاره نکرده بود که پس از مرگ افسونگر دوباره شخصی که طلسم آواداکدورا بهش برخورد کرده زنده بشود ؟ الان هم مفهوم این دو جمله رو نمیفهمم آیا معنی این جمله این نیست که اگر اسنیپ بمیرد امکان دارد دامبلدور زنده شود ؟
خوشحال میشم جواب شماهارو بشنوم چون در این مورد مخم نمیکشه

:بعدی:

به نظر من همش نقشه دامبلدور بوده و احتمال میدم دامبلدور بتونه برگرده چون همون طوری که hardy boys گفت تو کتاب اسلامیه نوشته بود تنها با مرگ افسونگر چنین چیزی امکان پذیر است.تازه بعد از اون هم نوشته بود که(چشم های دامبلدور بسته بود اما حالت عجیب دست و پایش طوری بود که میتوانست خوابیده باشد) صفحه 375 ترجمه ویدا اسلامیه جلد 2

دامبلدور مرده باز هم این رو تکرار میکنم. به دستور خودش هم کشته شده. ولی مهم اینه که آیا افسونی که دامبلدور روی خانه ی دورسلی ها اجرا کرده بود تا هری بتونه تا 17 سالگی اونجا بمونه هنوز کار مکینه یا نه. و اینکه افسون آواداکداورا افسونیه بی بازگشت که تنها کسی که تاحالا تونسته ازش جون سالم بدر ببره خود هری هست. و دلیل وفاداری اسنیپ به دامبلدور به نظر من شبیه چیزیه که دامبلدور توی کتاب 3 در مورد دم کرم به هری زد: "اون به تو مدیونه هری"

پیام زده شده در: ۱۶:۲۳ دوشنبه ۱۸ مهر ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
من با نظر پدر بزرگ هری مخالفم چون اسنیپ همان اول هر چیزی را که شنیده بود واسه ولدمورت تعریف کرد و دیگه چیزی نمونده بوده انیپ بخواد مخفیلنه برای ولدمورت تعریف کند تازه اگر هم بود اسنیپ خیلی راحت میتونست بدون جلب توجه این کار را انجام دهد بعدشم اسنیپ اگر از دامبلدور کینه ای به دل داشت پس باید ادم نامردی باشد چون مثل اینکه فقط دامبلدور بود که مانع از رفتن اسنیپ به آزکابان شده بود

پیام زده شده در: ۱۶:۰۷ دوشنبه ۱۸ مهر ۱۳۸۴

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۱۶ یکشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۳۷ یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1
آفلاین
دامبلدور برای اینکه پیشگویی هری پاتر لو نرود تریلانی و اسنیپ را تحت نظر و در واقع سلطه خود گرفت و اسنیپ در واقع یک جور اسیر دامبلدور بوده و اسنیپ هنگامی که دامبلدور را ضعیف می بیند تمام نفرت این سالها را در خود جمع کرده و وی را می کشد.
در ضمن دامبلدور این حدس را می زده است و برای اینکه هری بتواند برای استفاده از طلسم های نابخشودنی نفرت عظیمی را در وجودش داشته باشد (چیزی که مودی قلابی در کتاب 4 گفت و در کتاب 5 دیدیم که هری نتوانست لسترنج را شکنجه دهد)خواست هری شاهد مرگش باشد

پیام زده شده در: ۱۵:۰۷ دوشنبه ۱۸ مهر ۱۳۸۴

هانا سوزان آبوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۷ یکشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۵۴ چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۸۵
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 42
آفلاین
دامبلدور مرده. هر چه قدر هم ما ناراحت بشیم دامبلدور مرده. مثل سیریوس... مثل سدریک... مثل لیلی ... و مثل جیمز.
به نظر خودتون اگه دامبلدور زنده شه, داستان عین این داستانای بچه گونه نمی شه که آخرش همه چی به خوبی و خوشی تموم می شه؟ ما با یه کتاب قصه طرف نیستیم, با یه رمان طرفیم که توش نقاط دلهره آور و غم انگیز هم داره و اینا به جذابیتش کمک می کنن. فکر نکنم شما هم از داستانی که همیشه همه چی به نفع آدم خوباست خوشتون بیاد...

تا لحظه مرگ هری پاتریست خواهم ماند!!

پیام زده شده در: ۴:۳۹ دوشنبه ۱۸ مهر ۱۳۸۴

reza_na

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۵:۴۶ شنبه ۱۶ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۴۸ پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۸۵
از هیچکجا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 10
آفلاین
من فکر می کنم که دامبل دور واقعا مرده و غیلی هم ناراحت شدم ولی به نظر من هنوز اسنیپ به محفل وفادار اون فقط برای این دامبلدور روکشت چون با مادر مالفوی پیوند ناگسستنی بسته بود ودلیل دوم آن به علت ان که فکر می کرد دامبلدور جیمز و سیریوس رو بیشتر از او دست داشت وبه آنها خیلی بیشتر از او احترام می زاشت.در هر حال اون هنوز به محفل وفاداره چو ن وقتی هری می خواست اون شکنجه بده فقط طلسم اون دفع می کرد در حالی که می تونست به راحتی اون بکشه وبه نظر من او داشت به انوان استاد هری آخرین درسش رو به ائ می داد که اول نباید حریفش دستکم بگیر و باید طلسم های غیر زبانی رو یاد بگیره وبعدش هنگام مبارزه کردن باید به اعسابش مسلت باشه وحواسشو جمع کن .
در کل به نظر من اسنیپ یک حماقت کرد وبرای همین سزاوار مرگ
ولی نه العان چون اون هنوز کارهایی داره که باید انجام بده .
بعدشم مرگ دامبلدور واقعی به نظر می یاد چون اسنیپ از یه طلسم مرگ بار اصتفاده کرد و بعدشم دامبلدور از بالای یک برج به پایین پرت شده که در کتاب ارتفاع اون برج را بیشتر از 7 طبقه آورده بود که در این صورت افتادن = مرگ
البته من هم مثل همه شما دوست دارم که این یکی از حقه ها ی دامبلدور باشه که ظاهرا رولینگ برای این مسئله (هر چند بزرگ) داستان خودشو خراب نمی کنه :-?

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.