هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: ادعای یک نویسنده ایرانی: من هری پاتر را نوشته ام!
پیام زده شده در: ۲۱:۰۱ دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۸۳

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
اولا اگه از لحاظ منطقي و دو دو تا 4 تا ميخوايد بحث كنيد من اين دلايل رو براي الكي بودن ادعاي اين شخص دارم:
1- رولينگ اون موقع نون شب نداشته بخوره نوشته اين يارو رو چطوري دزديده
2- اگه كسي اين نوشته ها رو ميدزديد مطمانا به رولينگ گدا گشنه نميدادش بلكه ميداد به يكي از ناشران بزرگ كه چاپش كنه
3- ناشران بزرگ هيچ وقت همچين كاري نميكنن اگه بفهمن چيزي كش رفته
4- اگه اين يارو خيلي راست ميگه ميتونه كتاب 6 و 7 رو زودتر از رولينگ منتشر كنه تا رولينگ حسابي ضايع بشه
در نهايت بگم تو خارج و به خصوص انگليس و آمريكا هيچ چيزي بدتر از دروغگويي نيست و اگه معلوم بشه كسي كوچكترين چيزي رو دروغ گفته پدرش درمياد در نتيجه معمولا كسي دنبال اين راه ها نميره

دوما اگه اون چيزي كه دلتون ميخوايد رو داريد ميگيد من دلم ميخواد حرف اين يارو دروغ باشه چون كلي روي رولينگ حساب ميكردم و بهش اعتقاد داشتم و مطمانم كه همچين كاري رو عمرا بكنه
بازم بگم البته اين در خبر ها به اندازه كافي بحث شده بود

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.
Sunny one so true, i love you.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

پیام زده شده در: ۱۹:۵۹ دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۸۳

آرتور ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۴۷ یکشنبه ۷ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۱۵ شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۸۴
از بارو_خانه ی ویزلی ها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 192
آفلاین
شايد راست بگه احتمالش زياده.يعني رولينگ اومده و از روي داستان هاي اون نوشته خدا ميدونه اصلا رولينگ چطوري داستاناشو پيدا كرده؟
يعني تو زمان جنگ به ايران اومده؟
نه نه امكان نداره اون زمانا وعضش زياد خوب نبوده

I come back

پیام زده شده در: ۱۸:۱۴ دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۸۳

کوروش هخامنشی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۳۶ شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۰۲ سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۸۳
از پارسه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 19
آفلاین
دوباره یه چیزی که رو بورس اومد ایرانیها سعی می کنن بدزدنش . آخه بابا چرا اینقدر بخیلین . اون از چند مدت پیش که یه مصری گفته بود هری پاتر از هزار و یک شب منبع گرفته . اینم از این . بد نیست منم ادعا کنم داستانامو دزدیدن . شاید یه چیزی گیرم بیاد .

به جای آنکه به تاریکی لعنت فرستی، خود شمعی روشن کن.
تقدیم به بهترینم که همواره عاشق اویم :bigkiss:

پیام زده شده در: ۱۷:۳۰ دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۸۳

الکسی فونتانا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۴۰ شنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۹:۵۴ جمعه ۲۹ مهر ۱۴۰۱
گروه:
کاربران عضو
پیام: 85
آفلاین
چرا یاور سانسور استاده
مثل اینکه شما کتابی غیر از هری نخوندید
یه کتابایی هست که ...اصلا نمیشه دربارشون صحبت کرد
بعدم مگر چو چشه ....عشق که حروم نیست
تازه وزارت ارشاد بهش جایزه هم میده

پیام زده شده در: ۱۷:۱۹ دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۸۳

پانسی پارکینسون

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۱۱ سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۴:۱۱ شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۳
از در کنار دراکو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 5
آفلاین
قیافش که شبیه دزداس ولی شاید هم راست بگه !!! ولی از ایرانیا ایین کارا بر نمیاد تازه چه غلطا (چو چانگ) اگر ثابت هم بشه یاوره سانسور استاده

چی شده پاتر نکنه با دوست دخترت به هم زدی؟؟؟!!!
پانسی پارکینسون اصیل ترین ساحره عصرجادو.

پیام زده شده در: ۱۴:۱۲ دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۸۳

کینگزلی شکلبوتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۰۵ شنبه ۲۰ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۱۵:۱۶ یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۷
از فضا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 402
آفلاین
البته من این خبرو دیروز هم از دی جی شنیدم...توی گروپ زده بود میل...
خب این چندتا حالت داره.....نه بابا!
یکی اینکه این یارو مخش تاب داره و در نتیجه مختاباده
دوم اینکه یه کاسه ای زیر نیم کاسس و این از کتاب شیش خبری داره و میخواد مشهور بشه و جنجالی کنه قضیه رو.....
سوم اینکه.......

یوزر آیدی شماره ی 57.
یکی از اعضای فوت شده،سوخته و خاکستر شده ی جادوگران.

بدون نام
شاید یکی از عجیبترین خبرها در زمینه هری پاتر این چیزیه که من 5 شنبه توی روزنامه همشهری خوندم و بنا بر اون یک نویسنده ایرانی خیلی جدی اظهار کرده که کتاب های هری پاتر کاملا از روی نوشته های اون نوشته شده و حتی شخصیت ها و وقایع کتاب هم با کمی تغییر همون نوشته های خودشه.
مطلب درج شده توی روزنامه به این شرح بوده:

-------------------------------------------
ادعاي يك نويسنده ايراني:

موضوع بعدي هري پاتر را به شما مي گويم

تصویر کوچک شده

همه چيز از مهاجرت يك جوان چشم سبز خرمشهري به شيراز، در دوران آغاز جنگ تحميلي شروع شد. جوانك البته به سان ديگر جنگ زده ها، فرصت نداشت تا دار و ندارش را ورانداز كند و گلچين ها را ببرد. فقط توانست جانش را نجات دهد. در ميان متعلقات به جاي مانده، داستان هاي دست نوشته او بيش از هرچيز جگرش را سوزاند.
چون بعدها كه سري به خانه ويرانش زد، هرچه گشت آنها را نيافت. داستان هايش، به ذائقه ديگري خوش آمده بود.
حسين مالكي قضيه را فراموش كرد. نشست و از آغاز نوشت. نتيجه، داستاني كوتاه بود كه با نام «وسوسه» در سال ۱۳۶۸ در روزنامه اطلاعات به چاپ رسيد. تخيلات و تعمقات او در سوژه جادوگري اكسپرسيونيسم شرقي،در ادامه كتابي با عنوان «تنهايم مگذار» را آفريد و دست كم اندكي از تالمات روحي مالكي -ناشي از سرقت نوشته هاي قديمي اش- كاست. اما ماجرا تازه آغاز شده بود. وقتي براي نخستين بار داستان و فيلم هري پاتر به ايران رسوخ كرد همه چيز به ذهن مالكي رسيد جز اينكه سوژه هري پاتر، اصل نيست. ولي وقتي به نهادها و گزاره ها، مولفه ها، سوژه، پلات و حتي نام هاي گنجانده شده در داستان هري پاتر تعمق كرد، شباهت هايي شوك آور را كشف كرد. موضوع را از اول بازخواني كرد. به خرمشهر بازگشت، آنقدر جست وجو كرد تا نخستين سرنخ را يافت. حالا او مي دانست دست نوشته هايش از چه طريقي به دست كدام واسطه افتاده و او چگونه داستان را از داخل كشور تارانده. شكايت به اداره ارشاد برد، حالا پرونده هايش دارند خاك مي خورند. هيچ كس چنين ادعايي را باور ندارد. آنچه شرحش رفت، واگويه اي بود از ادعاي عجيب و غريب حسين مالكي، داستان نويس و روزنامه نگار مقيم شيراز.
چند روز پيش روزنامه خبر جنوب چاپ شيراز نوشت: يك داستان نويس در شيراز، ايده اصلي ششمين كتاب رولينگ را حدس زد.
اين روزنامه در شماره روز دوشنبه خود -نوزدهم مردادماه جاري - افزود: حسين مالكي گفته است خانم رولينگ براي كتاب ششم خود يعني شاهزاده دورگه، بخش ديگري از ايده هاي فراوان كتاب من- تنهايم مگذار - و ديگر نوشته هايم را مورد عنايت قرار داده است. بر اين اساس، مبناي كتاب بعدي رولينگ به يقين دختري نقابدار است كه خود را به هيبت پسران درآورده و در طول كتاب با هري پاتر رو در رو مي شود.
پيش از اين نيز در بيستم تيرماه مقاله اي در روزنامه سراسري فجر به چاپ رسيد كه از شباهت هاي انكارناشدني ماجراهاي هري پاتر با داستان هاي مالكي پرده بر مي داشت.
بد نيست بدانيد رولينگ در كتاب «هري پاتر و اتاق راز» خود ازنويسنده اي به نام «گيلد روي لاكهارت» نام مي برد كه با دزديدن ايده هاي نويسنده اي ديگر از مشرق زمين، هفت كتاب جادويي نوشته است.
--------------------------------------

این خبر خیلی عجیبه!
شاید شما هم مثل من در اولین وحله فکر کردین این آدم یا یه دروغگو بزرگه و یا اینکه مبتلا به بیماری شیزوفرنیه!
به هر حال بیاین یه بار هم از اون طرف نگاه کنیم
اگه این یارو واقعا راست گفته باشه, که نمیشه احتمالش رو منتفی دونست, و باز هم اگر فرض کنیم بتونه ادعاش رو ثابت کنه - که این یکی محال ابدیه چون یارو بیچاره ایرانیه! - اون وقت ببینین چه اوضاع جالبی میشه!

اگر ادعای طرف در مورد کتاب 6 درست از آب در بیاد بازم یه قدم دیگه به نفع اونه.

حالا فرض کنین این ادعا ثابت شد و همه باورش کردن. اون وقت چه اتفاقهای جالبی که نمی افته!

اول از همه جی.کی مجبوره تمام پول ها رو پس بده و به علاوه چندین ملیون هم خسارت بده و تازه اگر زندانیش نکنن باید بره کنار کوچه زندگی کنه!
به علاوه نویسنده چنین کتابی میشه یه ایرانی!
اون وقت خیلی برای ما خوب میشه.
به علاوه به اینکه کلی برای ما تبلیغ میشه, تمام سایت های بزرگ هری پاتری هم میان زبون فارسی به سایتشون اضافه می کنن و اون وقت دیگه یاور و استاده!

درسته این اتفاق دور از ذهنیه
اما اگه بشه وقایع جالبی در پی داره
مگه نه؟

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.