هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان داستان های شگفت انگیز هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل


در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: كلاس نجوم و ستاره شناسي
پیام زده شده در: ۴:۲۵ سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۲

لودو بگمنold


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۰۲ دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۰:۵۷ جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
از در عقب، صندلی جلو!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1317
آفلاین
1. ماه چیست؟!

ماه به صورت دوشیزه فلور دلاکور اطلاق میشود به خاطر شدت زیبایی و جذابیت و نورانی بودن و این ها که اصن هرکس از شونصد کیلومتری ببیند یک دل نه صد دل شیفته این زیبایی بی کران میشود ... البته یکی از اجرام آسمانی که دور زمین میگردد را به دلیل زیبایی و سفیدی و نور و این ها به چهره ایشان تشبیه میکنند و به مجاز ماه مینامند که به نظر ما بسیار تشبیه بی جایی بوده و ماه کجا چهره دلربای دوشیزه دلاکور کجا


2. کـــامـــل شــدن مــاه بر روی زمینی ها چه تاثیـــری دارد؟!

هوم ... احتمالا منظور شما از ماه همان جرم آسمانی میباشد چون چهره دوشیزه دلاکور که کامل و ناقص ندارد کامل شدن آن ماه باعث نورانی شدن شب های زمین میشود به صورتی که بروبچ تو هاگوارتز که میخوان برن تو جنگل های اطراف لای بوته ها و درخت ها با مخاطب خاص خود راز و نیاز کنن میترسن یه وخ دید داشته باشه و بار ها لو رفته اند و پروفسور اسنیپ 50 امتیاز از گروه هر کدام کم کرده است! از این رو اصولا شب هایی که ماه کل یوم نیست برای اینگونه امور بهتر است!


3. یکی از دانشمندان علم ستاره شناسی را همراه با کشفش و دو خط تعریف از حال و روزش (!) معرفی کنید.

فوضولوس چش چرونوس!
اکتشافات زیادی داشته از جمله دمب اکبر، لنگ اصغر و عضوی از باقر
وی از بچگی پشت هر سوراخ سمبه و پرده ای را سرک میکشید و کلا اهل نگاه کردن بود! در جوانی به نجوم علاقمند شد و تلسکوپ خرید ... اگرچه گفته میشود به وسیله آن پنجره های همسایه ها خصوصا حمام دستشویی ها را فول اچ دی تماشا میکرده! اما خوب پشت سر انسان های موفق حرف زیاد است و این همه اکتشافات مشخص میکنید همه این حرف و حدیث ها ساخته ذهن کثیف دشمنان است!


4. صورت فلکی چیست؟! یک صورت فلکی نام ببرید.

فلک کردن از تنبیه های قدیمی هاگوارتز میباشد که همواره روی دانش آموزان خاطی استفاده میشده اما در دوره هایی داشتیم که افرادی با دز خشانت بالا بر هاگوارتز مدیریت میکردند و این ها اگر دانش آموزی از یک حدی بیشتر شیطنت میکرد صورتش را فلک میکردند که دردناک ترین تنبیه محسوب میشد و اثر آن تا مدت ها بر چهره ی فرد باقی میماند و در بین دانش آموزان دیگر به تمسخر "صورت فلکی" خوانده میشدند! از صورت فلکی های معروف هاگوارتز میتوان از آلبوس دامبلدور نام برد که در دوران دانش آموزی اش به دلیل بی مصرف بودن و بی استعدادی زیاد و همچنین آزار دانش آموز های سیفیت میفیت سال اولی صورت فلکی شد و در اثر آن چشمانش ضعیف شد و دماغش شکست!


5. کرم چاله چیست؟!

کرم چاله چیزی است که اگر سوارش شوی میتوانی در زمان و مکان سفر کنی ولی خوب نمیتوانی سوارش شوی نه تنها نمیشود سوار شد بلکه نه کسی دیده نه میتوان دید نه مشخص است که مقصد و مبداش کجاست نه مشخص است که چه زمانی حرکت میکند و درش کی باز و بسته میشود! کلا یک چیز سر کاری است که به هیچ دردی نمیخورد


هیچی به هیچی!
تصویر کوچک شده


پاسخ به: كلاس نجوم و ستاره شناسي
پیام زده شده در: ۲۰:۵۶ جمعه ۱۶ اسفند ۱۳۹۲

فلور دلاکورold


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۴ چهارشنبه ۸ تیر ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۸:۰۹ جمعه ۶ دی ۱۳۹۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1024
آفلاین
1. ماه چیست؟!

2. کـــامـــل شــدن مــاه بر روی زمینی ها چه تاثیـــری دارد؟!

3. یکی از دانشمندان علم ستاره شناسی را همراه با کشفش و دو خط تعریف از حال و روزش (!) معرفی کنید.

4. صورت فلکی چیست؟! یک صورت فلکی نام ببرید.

5. کرم چاله چیست؟!

شــاگـــردای عــزیــزم، تــرم فوق العاده ای بود! :)
مــوفــق باشین توی امتحانات!


بار دیگر سایتی که دوست می داشتم. :)


پاسخ به: كلاس نجوم و ستاره شناسي
پیام زده شده در: ۱۵:۴۹ جمعه ۱۶ اسفند ۱۳۹۲

فلور دلاکورold


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۴ چهارشنبه ۸ تیر ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۸:۰۹ جمعه ۶ دی ۱۳۹۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1024
آفلاین
هافلــپـــاف:
مـــروپــی گانت: 30
:)

هلگا هافلپاف: 29
:دی
جمع کل:20


ریونکلاو:
لینی وارنر: 30
^_^

دافنه گرینگراس: 30
O.o
جمع کل:20

گریفنــدور:
گیدیون پریوت: 28
;))

جمع کل: 10


بار دیگر سایتی که دوست می داشتم. :)


پاسخ به: كلاس نجوم و ستاره شناسي
پیام زده شده در: ۲۰:۳۱ پنجشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۲

دافنه گرینگراسold


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۱ پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۲۳:۵۴ چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1174
آفلاین


استادا! به این نتیجه رسیدیم ننوشتن ِ سوال ها خیلی بیشتر کیف می ده تا نوشتنشون. خودتونم تنبلین.. :))

صورت فلکی ما ... ! صورت فلکی ِ پکمن هستن!
_______________

رابطه خاصی با دنیای ِ جادوگری نداره. فقط در حد ِ دوست ِ عادی هستن و زیاد صمیمی نیستن.

فکر نکنم منظورتون از این رابطه ها باشه؛ نه؟

خب، همه شما یک مردی رو به نام ِ پــَک رو می شناسین؟ یکی از والاترین جادوگر هایِ زمان ِ خودش بود. همه اون رو پکمن صدا می کردن. چون خیلی آقا بود. اما مشکل ِش این بود که خیلی می خورد. در ِ حد ِ چی... فقط می خورد و می خورد. دهنش هم یک سره باز بود. یک مشکل ِ دیگه ـش هم این بود که فکر می کرد همه باید اون رو بپرستن و برای این که بقیه این جوری فکر کنن؛ کار های خیلی مختلفی می کرد که یکی از کارهاش، درست کردن یک بازی ِ هوشمند و جالبی برای بچه ها بود که از همون سن ِ کودکی به اون احترام بگذارن. بعد، برای خودش چند تا دشمن هم توی بازی درست کرد که اگه بهشون می خورد؛ شپلخ! می باخت ( در واقع بچه ها می باختن!) و game over می شدی.

اون حتی یک مجسمه ای از خودش درست کرد که یک مشعل داشت و به خودش گفت مجسمه آزادی. الان فرسایش صورت ِ مجسمه رو این جوری کرده. وگرنه قبلنا دهن ِ مجسمه خیلی بزرگ بود با شکم ِ چاق!
بازی ِ این آقا که به اسم ِ خودش یعنی پکمن گذاشته شد خیلی معروف شد. اون قدر که چندین جادوگر قدرت هاشون رو یکی کردن و سعی کردن چند تا ستاره رو مثل ِ پک من طرح کنن و چند تا رو جابجا کردن تا این صورت ِ فلکی بدست اومد! وا مصیبتا...
_______________

و اما صورت های فلکی ِ دیگر! اولین صورت ِ فلکی، صورت ِ فلکی گوسپند می باشد. سالهای دور، وقتی هنوز نه ابرقدرت های خودخوانده ( مثل ِ آمریکا! ) هنوز پیدا نشده بودند و ایران هنوز در اوج بود؛ یک فرد ِ جادوگری درش زندگی می کرد. این شخص، دزد بود. اما نه دزد ِ مال و اموال. دزد ِ دانش بود. این فردف اولین متقلب ِ جادوگر بود. اون همیشه توی امتحان ها تقلب می کرد. اون موقع، معلم ها تو گرفتن ِ مچ ِ جادوی متقلب ها هنوز خبره نشده بودن؛ در نتیجه اون تا مدت ها بدون ترس تقلب می کرد تا این که یک معلم مچش رو گرفت و می خاوست اون رو بکشه. اما هرچی سعی می کرد نمی تونست. هی می رفت چاقوش رو تیز می کرد؛ گیوتن ـش رو براق می کرد؛ برای تفنگش گلوله می خرید؛ اما هیچی. خلاصه، روونا از آسمون یک گوسپند ِ غول پیکر فرستاد و معلم اون رو قربانی کرد و دانش آموز ِ متقلب قصر در رفت.

اما وقتی گوسپند داشت فرستاده می شد؛ جاش توی آسمون موند و کم کم ستاره های آسمون تولید گر اومدن دور و ور ِ جای خالی شده که از توش گوسپند اومده بود بیرون. بعد مردم ستاره ها رو وصل کردن و فهمیدن که بعله! یک گوسپند اون جا بوده!

صورت فلکی ِ پروانه رو هم که حتما می شناسین؟ حتما داستانش رو هم می دونین قبلا ها شیطون همراه ِ فرشته ها تو بهشت زندگی می کرد. بعد سیب خورد اومد زمین. ( اهم! کانال عوض شد! شرمنده... ) بهر حال اون تبعید شد به زیر ترین جای ِ دنیا یا مرکز ِ زمین. اما اون موقع خونه اون، جهنم بود و بالاخره خونش هم تبیعطا باید همراهش می اومد. نــع؟! وقتی داشتن جهنم رو منتقل می کردن؛ پروانه بازیگوش ِ شما، فرار کرد و بخاطر هزار تا چیز که توی فضا هست و ما نمی فهمیم؛ رفته رفته بزرگ تر شد و به پروانه سرخ تبدیل شد ( بر وزن ِ غول ِ سرخ! ) و چون خیلی گرما داشت ( جهنمی بود دیگه!) ستاره ها دورش جمع می شدن و بعد، وقتی دانشمندی به نام ِ ابوعلیالفیاس اون رو کشف کرد؛ به اون جایزه روونای سال رو دادن و فَوَقَ ماوَقَعَ
_______________

استاد، شرمنده، نــمره!


تنها گیاهِ سیاهِ فتوسنتز کننده ی بدون ریشه ی گرد، با ترشح مواد گازی سیاه از واکوئلش. چرا ایمان نمی آورید؟


پاسخ به: كلاس نجوم و ستاره شناسي
پیام زده شده در: ۱۶:۱۸ پنجشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۲

گيديون پريوت


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۳ پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۳:۵۳ چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹
از ش دور بمون
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
پیام: 533
آفلاین
1. صورت فلکی ای که خود تان ساختید را بکشید! (هر جا دوست داشتین :-") 10
بفرمایید استاد. این صورت فلکی چوبدستی است.
http://8pic.ir/images/63611395220956112796.png
2. رابطه این صورت فلکی با دنیای جادوگری را بگویید!10
استاد این صورت فلکی چوبدستی رابطه های زیادی با دنیای جادوگری دارد. یکی از این رابطه ها ، یاد آوری روزی بود که اولین چوبدستی توسط نیاکان ما ساخته شد. در زمان های قدیم در یکی از آن روز هایی که نیاکان و پدران ما در غار ها می زیسته اند. به طور تصادفی موفق شده اند که چوبدستی بسازند و از آن استفاده کنند. بعد از آن واقعه شکل اولین چوبدستی را با جادو به آسمان فرستادند و ستارگان را طوری جادو کردند که هر سال در آن شب ستارگان به صورت فلکی چوبدستی در بیایند تا آن روز برای آیندگان یاد آوری شود. یکی دیگر از رابطه های آن این است که این صورت فلکی همیشه در جهت شمال به وجود می آید. بنابراین اگر جادوگری در این شب گم شود می توانند با توجه به این ویژگی صورت فلکی راه خود را پیدا کند.
3. دو صورت فلکی نام برده و ارتباطشان با دنیای جادوگری را توضیح دهید!10

صورت فلکی کلاه
این صورت فلکی یکی از همه ترین ویژگی هارا در دنیای جادوگری دارد. البته یک شاخه این موضوع به درس پیشگویی هم بر می گردد که ما زیاد وارد این مسئله نمی شویم. وجود این صورت فلکی در آسمان ، بیانگر به دنیا آمدن جادوگری بزرگ است. در شبی که صورت فلکی کلاه در آسمان پدیدار شود ، جادوگری بزرگ ، عادل ، مهربان ، دلسوز به جهان دیده می گشاید یا گشوده است. در کل می شود گفت خوش به حال جادوگران خوب و مشنگ ها خواهد شد. می گویند در زمان تولد جدمان مرلین بزرگ چنین صورت فلکی در آسمان دیده شده است. اما این حرف ها بر پایه حدس و گمان هست و اگر در چنین شبی این صورت فلکی دیده شده باشد هم احتمال کمی وجود دارد که جادوگران آن زمان اطلاعی درباره ی این معنی داشته باشند.

صورت فلکی جمجمه
این صورت فلکی داستانی دارد که به صورت افسانه تعریف می شود اما احتمال حقیقت بودن آن هم وجود دارد.این داستان را من به صورت خلاصه تعریف می نمایم. در یکی از شب ها 7 جادوگر سیاه دور هم جمع می شوند تا کار شیطانی را انجام دهند. اما جدمان مرلین بزرگ از نقشه ی آن ها مطلع می شود و جلوی آن ها را می گیرد. مرلین بزرگ جراحت هایی بر می دارند اما موفق به شکست و نابودی هر 7 جادوگر می شوند. در همان لحظه که ایشان ( مرلین ) به آسمان می نگرند متوجه می شوند که ستارگان به شکل یک جمجمه در آمده اند. برای همین ایشان معنی این صورت فلکی را جنگی بزرگ بین خیر و شر تعبیر نموده اند.


ارزشی نیمه اصیل!


تصویر کوچک شده


پاسخ به: كلاس نجوم و ستاره شناسي
پیام زده شده در: ۱۴:۱۹ پنجشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۲

ریونکلاو، مرگخواران

لینی وارنر


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۵۳ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
امروز ۰:۲۸:۳۷
از رو شونه‌های ارباب!
گروه:
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
ریونکلاو
کاربران عضو
گردانندگان سایت
پیام: 4861
آفلاین
1. صورت فلکی ای که خود تان ساختید را بکشید! (هر جا دوست داشتین :-") 10

بفرمیو!

صورت فلکی ـه "لیست مادر گرام ارباب"!

2. رابطه این صورت فلکی با دنیای جادوگری را بگویید!10

همونطور که از اسمش پیداس، این صورت فلکی بعد از جان به جان آفرین تسلیم نمودن مادر گراب ارباب، بانو مروپی گانت بوجود اومد.

گویند وقتی ایشان در حال پیوستن به مرلین کبیر بودند، درخشیدند و به هوا رفتند و سپس این صورت فلکی بوجود اومد و با توجه به اینکه در خط اول نوشته شده 1... و در خط دوم 2... و در خط سوم 3... و در خط چهارم 4... همگان حدس زدند که این شماره ها و این صورت فلکی یقینا به مادر گرام ارباب و اون لیست خفنشون ربط داره.

بعد از ساعت ها تفکر در این راه، بالاخره دانشمندان دنیای ساحرگی و جادوگری دریافتند که این صورت فلکی واقعا و حقیقتا نشانگر لیست مادر گرام ارباب هست.

لیستی که قرار بود بوسیله ی اون دو نوگل جوان یعنی ارباب لرد ولدمورت کبیر و البته همسر گرانقدرشان به سر خونه زندگیشون برن و نسل پر شکوه و با ابهت سالازار اسلایترین و ارباب رو ادامه بدن.

چیزی که همیشه مادر گرام ارباب خواهانش بودن و در راهش تلاش های فراوانی از خود نشون دادن.

که خب با مرگ ایشون، این لیست هم به طبع رو به نابودی میرفت. اما برای اینکه نابود نشه و پسر گرانقدر ایشان یعنی ارباب لرد ولدمورت کبیر همیشه به یاد این لیست و مادر گرامشون بیفتن، این صورت فلکی بوجود اومد که همواره و تا ابد لیستی رو نشون میده که هزاران خاطره با آن بوجود اومده.

3. دو صورت فلکی نام برده و ارتباطشان با دنیای جادوگری را توضیح دهید!10

ایشون » کمربند هاگوارتز!

نه اشتباه نکنین این واقعا صورت فلکیه! کافیه که اونارو هزاران ستاره در نظر بگیرین که کمربند هلگا و گودریک و سالازار رو بوجود آوردن! و از اونجایی که دنیای ما جادوییه میتونه آسمونمونم جادویی باشه. عیبی داره؟

احتمالا این ردیه که وقتی هرکدوم از سه موسس بزرگ مدرسه ی هاگوارتز جان به جان آفرین تسلیم کردن از خودشون برجا گذاشتن. راهیه که طی کردن و از فضا گذشتن تا به مرلین بپیوندن. اما اینکه چرا ریون نیست کاملا واضحه! این یعنی جد بزرگ ما، روونا ریونکلاوه اعظم هنوز نمرده و جایی در بین ما داره به زندگی و حیاتش ادامه میده! اون نمرده! WoW!

اون نقطه ی سفید هم دستیه که روونا به سمت هلگا دراز کرده تا نجاتش بده، تو اون نقطه یک لحظه روونا داشته موفق میشده هلگارو به زندگی برگردونه، اما متاسفانه موفق نشد و بنابراین هلگا ناچارا به راهش ادامه داد و اونم به مرلین پیوست.

مرحبا و احسنت به این تلاش روونا برای نجات هلگا! این نشان از داشتن روحی بزرگ و انسان دوستانه در روونای اعظم بوده.

اصلا همینکه رد هلگا پررنگ تره به همین دلیله که روونا داشته از اون پایین هلگارو میکشیده تا به دنیا برش گردونه اما هلگا خیلی سنگین بوده و روونا زورش بهش نمیرسیده. هلگا تو فضا به سمت مرلین به سختی کشیده میشده و واسه همین ردش بزرگ تره.

اما گودریک و سالازار با سرعت برق و باد به سوی مرلین شتافتن و مسابقه داشتن که کی زودتر میرسه. همین باعث کمرنگ تر شدن رد اونا و پررنگ تر شدن رنگ هلگا شده!


دومیش صورت فلکی جبار(شکارچی) هست!

که مربوط به مرلین کبیر میشه! اونی هم که میگن پشت شکارچی قرار داره و شمشیره اشتباهه آقا اشتباهه! چوبدستی میباشد! چوبدستی مرلین کبیر میباشد! بله!

مرلین کبیر دیدن که با این بزرگی و عظمتشون زشته که در آسمون هم قرار نداشته باشن، بنابراین روزی به شکار آسمان میروند ایشون! تیرکمان به دست و چوبدستی به کمر!

ایشان تصمیم میگیرین که با تیرکمانشون چندین ستاره رو نشونه گیری کنن و در دام خودشون بندازن. بعد این ستاره هارو با میل خودشون کنار هم بچینن و چهره ای زیبا از خودشون در آسمان بوجود بیارن. اما چی شد؟

در همین حین که کاملا ژست گرفته بودن و آماده ی رها کردن اولین تیرشون بودن، به ناگاه آسمان به غرش در میاد و مرلین همونجا سرجاش سنگ کوب میکنه و عینهو مجسمه متوقف میشه و با شوک به آسمان مینگره! چندین ستاره از اینجا و اونجای آسمون کنده میشه و حرکت میکنه و ... میشه همین که میبینین!

آسمون دید الان و در این لحظه مرلین خیلی خفن به نظر میرسیده، گفتن چه کاریه که مرلین شکارمون کنه و عکس خودشو بسازه، خودمون میسازیمش. واسه همین شد آنچه شد!


+ میدانیم چرت شد! به بزرگی خودتان ببخشید! در راه ریون مجبور شدیم این چنین پستی روا داریم.
پاسخ به: كلاس نجوم و ستاره شناسي
پیام زده شده در: ۱۰:۰۶ پنجشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۲

هلگا هافلپاف


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۵۳ جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۲:۱۴ جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳
از اون بالا اکبر می آید!!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 211
آفلاین
1. صورت فلکی ای که خود تان ساختید را بکشید!10

صورت فلکی آقای گوری!

2. رابطه این صورت فلکی با دنیای جادوگری را بگویید!10

والا این صورت فلکی همونطوری که می دونین آقای گوریه!
آقای گوری از دیرباز(!) گورکن دست آموز و مورد علاقه ی بانو هافلپاف بوده که همیشه توی بغل ایشون این ور و اون ور میره.

از اونجایی که بانو هافلپاف نماد عدالت و فرق نگذاشتن و از این حرفا هستن، این صورت فلکی هم در حقیقت نشان دهنده ی عدل و عدالت در میان جادوگران و مشنگ هاست.

3. دو صورت فلکی نام برده و ارتباطشان با دنیای جادوگری را توضیح دهید!10

صورت فلکی اسد:

این صورت فلکی که به معنی شیر است، در زمان های خاصی مانند بهار دیده می شود و اغلب نشان دهنده ی رخ دادن جنگی بزرگ و خطرناک است.
افسانه ای که برای این صورت فلکی گفته شده است در زمان جادوگران کهن بوده، که وقتی جنگی بین جادوگران سفید و سیاه در حال در گرفتن بوده، جادوگران سفید از این جنگ واهمه داشتند.
اما با آشکار شدن این صورت فلکی مطمئن میشن و میرن جنگ رو می برن و میان.

صورت فلکی دب اصغر:

باز هم در زمان های کهن 6 جادوگر راه خود را گم کرده بودند و بسیار ترسیده بودند. یکی از آن ها دست به دعا به درگاه مرلین برداشت و بعد از مدتی، ساحره ای خوش بر و رو() به دیدار آن ها آم و به مقصدشان رساند.
آن 6 جادوگر پس از مرگشان به آسمان رفتند تا از ساحره که همون ستاره ی قطبی بود لذت ببرند.
پاسخ به: كلاس نجوم و ستاره شناسي
پیام زده شده در: ۲۱:۱۵ سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۲

مروپی گانت old


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۱۶ شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۴:۳۴ جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۹۴
از درس ِ علوم، جمله بگریزی؛ به!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 297
آفلاین

استـــــــــــــاد، این از صورت فلکی ما استـــــاد. :)
اسمشم هست دونخطه.پرانتز. :)

این اولی‌!

دوم هم که، استاد حقیقتاً نیاز به توضیح داره صورت‌فلکی‌مون؟! پنج ستاره هستن که کنار هم قرار گرفتن. چهار تا جادوگر، یه ساحره. دو نفر بزرگسال و سه تا بچه. سه گریفندوری، یه اسلیترینی و یه هافلپافی. دو تا مرگخوار، سه تا محفلی. یکی‌شون از کوییدیچ بدش میاد، اون یکی عاشق کوییدیچه. یکی جیغ می‌کشه، اون یکی آرامش می‌خواد. یکی مدام ورجه وورجه می‌کنه، اون یکی دوست داره یه جا بشینه و دستور بده. یکی گرگینه‌س، یکی گیاهه. یکی استاد هاگوارتزه و یکی از هاگوارتز اصلاً بدش میاد...

استاد راستش صورت‌فلکی‌مون هیچ ربطی به هم ندارن. ما هم هیچ توضیحی براشون نداریم. ولی هستن استـــاد... اینجا... :)

سوم!

اولین صورت فلکی مرتبط به دنیای جادوگری، صورت فلکی خوشه‌ی پروین، یا اولکر، یا فاخته‌ها یا پلیادسه. این صورت فلکی که بعضاً به نام هفت خواهر هم شناخته می‌شه، یک افسانه‌ی خیلی مشهور با ریشه‌هایی در واقعیت‌های جادویی داره.

هفت خواهر، هفت ساحره‌ای بودند که توی تاریخ، مقدر شده بود فرزند یکی‌شون، دنیا رو به شکلی تغییر بده که هرگز پیش از اون نبوده و هرگز بعد از اون دنیا به شکل سابق برنخواهد گشت.

شش ساحره‌ی اول، میا؛ الکترا، تایجته، آلسیونه، سلیونو و آستروپ؛ با بهترین و بزرگترین جادوگران زمان خودشون ازدواج کردند، چرا که مصمم بودن حتماً اون فرد ِ بزرگ، فرزند اونا باشه. ولی...

آخرین ساحره، کسی نبود جز مروپی. پیشگوها که دیدند 6 نفر قبلی با اطلاع از پیشگویی، چطوری جلوی وقوعش رو گرفتن، مروپی رو ازش بی اطلاع گذاشتند و وقتی مروپی با یک مشنگ ازدواج کرد، با نا امیدی، دیگه داستان زندگی‌شو دنبال نکردند.

فرزند مروپی گانت اصیل‌زاده و تام ریدل مشنگ، مطابق با پیشگویی؛ دنیا رو طوری تغییر داد که هرگز تا قبل از اون نبود.

ساحره‌های این افسانه، پس مرگ، به شکل ستارگانی در آسمان پدیدار شدن و مروپی که همسرش مشنگ بود، صورت خودش رو از همه پوشوند...

و این شد که مروپی رو نمی‌شه با چشم مسلح دید!

و اما صورت فلکی دوم، صورت فلکی شکارچیه. در تعقیب هفت خواهر. که گفته می‌شه تجمع تمام مردانیه که شش خواهر اول، با عدم برآورده کردن این پیشگویی و مروپی، با برآورده کردنش، باعث مرگشون شده...!دوستش بدارید که آنچه می‌توانست، انجام داد تا دوستش بدارند...


پاسخ به: كلاس نجوم و ستاره شناسي
پیام زده شده در: ۱۸:۳۵ شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۲

فلور دلاکورold


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۴ چهارشنبه ۸ تیر ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۸:۰۹ جمعه ۶ دی ۱۳۹۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1024
آفلاین
"امتـــیـــازات کلاس نجــوم و ستــــاره شناسی"


گــریفندور:
تـــد ریموس لــوپــیــن: 28+2= 30
اوخـــی... اصــن ما تحت تــاثــیــر قرار گرفتیم!

جمــع کــل: 10


ریونکلاو:
لودو بگمن: 27/5+2=29/5=30

لینی وارنر: 30
^___^

جمع کل: 20


هــافــلپـــاف:
رز ویـــزلــی:29/5= 30 ^_^

جمع کل: 10


بار دیگر سایتی که دوست می داشتم. :)


پاسخ به: كلاس نجوم و ستاره شناسي
پیام زده شده در: ۲۳:۲۸ جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۲

فلور دلاکورold


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۴ چهارشنبه ۸ تیر ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۸:۰۹ جمعه ۶ دی ۱۳۹۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1024
آفلاین
فلور با چهره ی غمگینی وارد کلاس شد و بی صدا به طرف صندلی اش رفت. آخرین جلسات از آخرین ترم تدریسش برخلاف چیزی که فکر می کرد خیلی غمگین بود...
نگاهی به چهره ی شاد و سرخوش دانش آموزانش کرد و آهی کشید...
تدریس را دوست داشت...! تدریس نجوم فوق العاده بود. دانش آموزانش همه، تمام چیزهایی بودند که یک معلم آرزویش را داشت... کلاسش رویایی بود برای خودش...
تــرک این کلاس؟! حـداقل برای او سخت تر از آنچه به نظر می رسید بود!

گلویش را صاف کرد تا توجه دانش آموزانش را به خود متوجه کند و گفت:
-خب... همونطور که میدونم که میدونین این ترم هم داره تموم میشه! واسه همین میخوام آخر تــــرمی زیاد به مغزتون فشار وارد نشه، گنجایش واسه امتحانات داشته باشه!

سپس چوبش را تکان داد، سقف ناپـــدیــد شد و جایش را آسمانی پر ستاره گرفت. او به آسمان اشاره کرد و گفت:
- صـــــور فلکی! اشکالی که با به هم متصل کردن ستاره ها ساخته میشن... حاصل از تفکر و خلاقیت اجداد ما! صورت های فلکی هر کدوم داستانی دارن برای خودشون... اما این داستان ها بحث امروز ما نیستن! ارتباط صور فلکی با دنیای جادوگری بحث امروزه.

به چند ستاره اشاره کرد و خطی بینشان رسم شد و ادامه داد:
- مثلا این صورت فلکی خرس بزرگ یا دب اکبره و خوبه که بدونین این خرس یه آنیماگوس بوده که در نبرد با مشنگ ها از پای در اومده! هیچ صورت فلکی ای وجود نداره که با دنیای ما مرتبط نباشه و در آخر با وجود تمام افسانه های مشنگی جوری به ما نرســه!

فلور نمی توانست روی درس دادن تمرکز کند. جــلوی چشمانش علامت پایان ترم جولان می داد!
اخم کوچکی کرد. اگر درست درس نمی داد همه این ترم را می افتادند. پس رو به چهار نفر دانش آموز کلاس، که در حال نامه نگاری و اسم فامیل بازی کردن بودند گفت:
- وللش... همین درس امروز بود! وقت آزاده! راحت باشین!

تکالیف:
1. صورت فلکی ای که خود تان ساختید را بکشید! (هر جا دوست داشتین :-") 10
2. رابطه این صورت فلکی با دنیای جادوگری را بگویید!10
3. دو صورت فلکی نام برده و ارتباطشان با دنیای جادوگری را توضیح دهید!10ویرایش شده توسط فلور دلاکور در تاریخ ۱۳۹۲/۱۲/۳ ۱۸:۲۲:۵۱

بار دیگر سایتی که دوست می داشتم. :)شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]


هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۳۹۹-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.