هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: گودریک گریفندور و هری پاتر چه نسبتی با هم دارن؟؟؟؟
پیام زده شده در: ۹:۱۳ جمعه ۱۸ آبان ۱۳۸۶

ویکتوریا ویزلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۱۹ سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۰:۵۹ دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱
از ویلای صدفی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 70
آفلاین
مگر ولدمورت نواده اسلیتیرین نیست.همچنین نواده پاورل.هری هم که نواده پاورله.پس هم با ولدمورت نسبت داره هم با اسلیتیرین؟؟؟

[b]« فکر جنگ را با

پیام زده شده در: ۲:۱۶ جمعه ۱۸ آبان ۱۳۸۶

گيديون پريوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۲۵ چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۳:۳۵ دوشنبه ۲ دی ۱۳۸۷
از آنگباند
گروه:
کاربران عضو
پیام: 192
آفلاین
خوب اگه اينطوره نسل هري به پورل ها نمي رسه. چون پورل ها از نسل گودريك نيستن.

ویرایش شده توسط گيديون پريوت در تاریخ ۱۳۸۶/۸/۱۸ ۲:۲۳:۲۸

فرق ما با ديوانه ها تو اينه كه ديوونه ها در اقليت اند.

پیام زده شده در: ۸:۰۳ دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۸۶

محفل ققنوس

جیمز سیریوس پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۵:۵۰ جمعه ۱۳ مهر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۱:۳۷ یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶
از طلا گشتن پشیمان گشته ایم، مرحمت فرموده ما را مس کنید.
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
محفل ققنوس
پیام: 1531
آفلاین
نقل قول:

Princess_of_Persia نوشته:
هیچ رابطه ای وجود نداره.. هیچ سندیتی هم توی هیچ کدام کتابها وجود نداره... فقط هری پاتر یک غلطی کرده توی همون شهری به دنیا امده که گودریک گریفندور زمانی زندگی میکرده یعنی انده رابطه اشون این بوده که شاید جد هری (تازه اونم از طرف پدری ) با گودریک همسایه بودن و تمام!
این حرفی هم که رولینگ زده که همه ی جادوگرا باهم یه جورایی فامیل میشن مثل اینه که میگن نسل همه ی انسانها به میمون میرسه... حالا این دلیل میشه من بگم فلان میمون چون خیلی بزرگ و باهوشه پسر خاله ی من است؟

سلام دوست گرامی
نمی خوام بحث ژنتیک راه بندازم ولی اون نظریه گوریل درست نیست.

بعلاوه من تو یک مصاحبه ی رولینگ خوندم که وقتی این سوال رو ازش پرسیدن سرراست گفت :
- بله. او جد هری محسوب می شه.
البته متاسفانه یادم نمیاد کجا خوندم.

پیام زده شده در: ۷:۲۵ دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۸۶

Princess_of_Persia

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۰۴ یکشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۶:۴۸ چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 23
آفلاین
هیچ رابطه ای وجود نداره.. هیچ سندیتی هم توی هیچ کدام کتابها وجود نداره... فقط هری پاتر یک غلطی کرده توی همون شهری به دنیا امده که گودریک گریفندور زمانی زندگی میکرده یعنی انده رابطه اشون این بوده که شاید جد هری (تازه اونم از طرف پدری ) با گودریک همسایه بودن و تمام!
این حرفی هم که رولینگ زده که همه ی جادوگرا باهم یه جورایی فامیل میشن مثل اینه که میگن نسل همه ی انسانها به میمون میرسه... حالا این دلیل میشه من بگم فلان میمون چون خیلی بزرگ و باهوشه پسر خاله ی من است؟

ALL HAIL,
Princess_of_Persia

پیام زده شده در: ۱۵:۱۲ یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۸۶

یاکسلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۰ یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۰:۴۵ جمعه ۱۸ دی ۱۳۸۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 154
آفلاین
در پرسش و پاسخی که رولینگ داشت جواب سوالو داد:
گفتش همه ی اقوام جادویی یه جورایی با هم نسبت دارند و گودریک گریفیندور هم از اقوام نزدیک هری بود...

هری ا

پیام زده شده در: ۲۰:۳۴ شنبه ۲۱ مهر ۱۳۸۶

کالین کریوی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۳۵ چهارشنبه ۴ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۱:۰۵ چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۸۷
از لندن-یه عکاسی موگلی نزدیک کوچه دیاگون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 704
آفلاین
در کل ببخشيد وارد بحثتون شدم...ولي ميخواستم که بگم هري اينقدر بي ناموس نبوده که با همه رابطه داشته باشه از جمله گريفيندور...من اين رو تکذيب ميکنم....همانا هري فقط با يه نميد رابطه داشت که اونم سرش خورد به سنگ...الان جيني رو گرفته و با خوبي و خوشي(شما بخوانيد بدون کشيدن نفس راحت) داره باهاش زندگي مي کنه...
ستاد حمايت از زن ذليلان...جاسم جاسم زاده
اين پست فقط محض خنده زده شده....اگر ناظر يا هر کس ديگه اي صلاح ديد پاکش کنه...با ديدن موضوع نتونستم جلوي خودمو بگيرم....و نخندم...خورده اي بر کسي نيست که پاکش کنه...دوست داشتم شما هم بخنديد

هوووم امضاي آفتابه اي بسته!
[b][color=996600]
بينز نامه
بيا يا هم به ريش هم بخنديم...در سايتو واسه خنده ببنديم
بيا تا ريش ها ب

پیام زده شده در: ۱۱:۵۶ شنبه ۲۱ مهر ۱۳۸۶

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
ممنون "خواهم" عزیز
اینکه هری و ولدمورت نواده پورال ها بودن درش شکی نیست شما هم که مصاحبه رولینگ رو گذاشتی که دقیقا مشخص میکنه

در نسبت هری و گودریک گریفیندور شک وجود داره. البته با توجه به شواهد کتاب احتمالش خیلی زیاده ولی جایی صد در صد گفته نشده

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.
Sunny one so true, i love you.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

پیام زده شده در: ۱:۴۳ شنبه ۲۱ مهر ۱۳۸۶

khaham

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۶ چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۰:۱۸ دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 22
آفلاین
سلام
من این نقل قول رو می گذارم ولی کامل ترجمه نمی کنم!!
نقل قول:
Renee: From reading about the original owners of the deathly hallows, the peverell brothers, i’m wondering if harry and voldermort are distantly related voldermorts grandfather ended up with the resurrection stone ring?
J.K. Rowling: Yes, Harry and Voldemort are distantly related through the Peverells.
J.K. Rowling: Of course, nearly all wizarding families are related if you trace them back through the centuries. As was made clear in ‘Deathly hallows’, Peverell blood would run through many wizarding families.

اینم از چت رولینگ است اینحا می گه که ولدی و هری در نسل های خیلی قبلی یک جورایی باهم فک و فامیلن از طریق پورل ها!!!!

نقل قول:
“The Cloak, as you know now, traveled down through the ages, father to son, mother to daughter, right down to Ignotus’s last living descendant, who was born, as Ignotus was, in the village of Godric’s Hollow.” Dumbledore smiled at Harry. “Me?” “You. You have guessed,, I know, why the Cloak was in my possession on the night your parents died. James had showed it to me just a few days previously. It explained much of his undetected wrongdoing at school! I could hardly believe what I was seeing. I asked to borrow it, to examine it. I had long since given up my dream of uniting the Hallows, but I could not resist, could not help taking a closer look. . . . It was a Cloak the likes of which I had never seen, immensely old, perfect in every respect . . . and then your father died, and I had two Hallows at last, all to myself!” His tone was unbearably bitter. “The Cloak wouldn’t have helped them survive, though,” Harry said quickly. “Voldemort knew where my mum and dad were. The Cloak couldn’t have made them curse-proof.” “true,” sighed Dumbledore. “True.”

اینم از کتاب هفت فصل کینگز کراس که دامبدور و هری د مورد یادگارا صحبت می کنن بعد دامبلدور به هری می فهمونه که اون (از طریق پدرش ) نواده برادر سومی !! ولی تو هیچ جا گفته نمی شه هری نواده گریفندوره!!

نقل قول:
“’Upon the signature of the International Statute of Secrecy in 1689, wizards went into hiding for good. It was natural, perhaps, that they formed their own small communities within a community. Many small villages and hamlets attracted several magical families, who banded together for mutual support and protection. The villages of Tinworsh in Cornwall, Upper Flagley in Yorkshire, and Ottery St. Catchpole on the south coast of England were notable homes to knots of Wizarding families who lived alongside tolerant and sometimes Confunded Muggles. Most celebrated of these half-magical dwelling places is, perhaps, Godric’s Hollow, the West Country village where the great wizard Godric Gryffindor was born, and where Bowman Wright, Wizarding smith, forged the first Golden Snitch. The graveyard is full of the names of ancient magical families, and this accounts, no doubt, for the stories of hauntings that have dogged the little church beside it for many centuries.’

اینجا هرمیون داره در مورد دره گودریک می خونه و فقط میگه گودریک اونجا به دنیا اومده (و به نظر من) فامیلیش هم از اونجا حالا اینکه پورل ها قدیمی ترر بودن یا گودریک نمی دونم

******ببخشید طولانی شد ! هری پاتر گفت همه متن های انگلیسی رو بگذارید ما هم گذاشتیم

با اینکه این تاپیک مجوز نداره، میتونه فعلا به کارش ادامه بده. چون بحث هاش جالب و خوبه. ولی اگه ارزشی شه یا خاک بخوره، قفل میشه.

ویرایش شده توسط لاوندر براون در تاریخ ۱۳۸۶/۷/۲۱ ۷:۰۳:۳۷

گودریک گرییفدور چه نسبتی با هری داره
پیام زده شده در: ۲۰:۴۳ جمعه ۲۰ مهر ۱۳۸۶

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
من پست شما رو با این تاپیک ادغام کردم.
من هنوز دارم به دنبال مستندات در این مورد میگردم ولی چیزی که تا الان بهش رسیدم اینه که هر چند به احتمال بسیار زیاد هری نواده گریفیندوره ولی سند قطعی در موردش در کتاب یا مصاحبه ها وجود نداره.

توجه کنید که در عرض هزار سال یک آدم میتونه ده میلیون بازمانده داشته باشه. پس خیلی احتمال داره هری نویل یا خیلیای دیگه نواده گریفیندور باشن و این اصلا اهمیت آنچنانی نداره

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

Re: چطور یادگار دوم به دست نواده ی اسلیترین میرسه و سومین یادگاربه دست نواده ی گریفندور؟؟؟
پیام زده شده در: ۱۷:۲۶ جمعه ۲۰ مهر ۱۳۸۶

Ignotus Peverell

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۶ شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲:۲۳ سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷
از قبرستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 46
آفلاین
با عرض پوزش از ناظر محترم! قرار بود این پست در یک تاپیک دیگه زده بشه ولی چون یه بنده خدای دیگه ای تاپیک نسبت بین گریفندور و هری رو زده بود و قفل شده بود مجبور شدم اینجا بزنم. اگه تاپیکی تحت این عنوان باز شد می تونین این پست رو به اونجا منتقل کنین.

درباره اینکه آیا هری نواده گریفندور هست یا نه من به سایت Lexicon سر زدم و در یکی از سایتهای وابسته به اون که گفته های رولینگ رو جمع آوری کرده این رو دیدم:
نقل قول:
Is Harry related to Godric Gryffindor? JKR: "People are always wondering who Harry might be related to. Maybe he is ;)" [Read the exact quote from World Book Day, 2004]

بنابر این همون طور که می بینین رولینگ هم جواب درست و حسابی نداده . فلذا! من هنوز به پست اولی که تو این تاپیک زدم معتقدم که دلیلی نداره هری نوه گریفندور باشه و بنابر این فلسفه وجودی این تاپیک زیر سوال میره! (البته این حرف رولینگ عقیده Shadowgirl رو 100 درصد نفی نمی کنه...ولی اگه فردا رولینگ اومد گفت که مثلا هری و گریفندور فقط یک نسبت دور با هم دارن اون وقت ادامه این بحث بی معنی میشه)
آدرس سایت مربوطه هم این هست: ( توصیه می کنم فقط اگه حوصله داشتین بهش سر بزنین!)
گفته های رولینگ

لازم به ذکره که دیگه در این باره حرفی از رولینگ ذکر نشده ( از سال2004 به بعد)

ویرایش شده توسط Ignotus Peverell در تاریخ ۱۳۸۶/۷/۲۰ ۱۹:۲۳:۴۷

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.