هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: میزگرد جادوگری
پیام زده شده در: ۱۶:۱۶ دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۸۸

ابرکسس مالفویold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۳۲ یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۰:۵۲ دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۰
از The House Jack Built
گروه:
کاربران عضو
پیام: 84
آفلاین
مورگانا تو که کلا با اون چیزی که به نظر من مهمه موافقی! مسئله ای نداریم! فقط یه چیزی...

نقل قول:
همونجور که شما قاطعانه میگید ایفای نقشتون فلان و بهمانه، به همون قاطعیت هم جواب مخالف می گیرید!

انصافا ما شروع نکردیم که بگیم ایفای نقش شما فلان و بهمانه، بعد دوستان در جواب به این حرفای ما بیان شروع کنن به مخالفت با ما!

یعنی واقعا ما اینجا داریم دفاع میکنیم! حمله نمیکنیم! حمله هایی هم که میشه به قصد دفاعه!

اینکه من از پست عمو زنجیرباف خوشم نمیاد، کاملا مشکل منه و اینکه پدربزرگ تارزان هم از پستای من خوشش نمیاد مشکل خودشه! سلیقه شخصیه! به هر حال یه عده هستن که از پستای من خوششون میاد و یه عده هم هستن که از پستای تارزان و اینا خوششون میاد! ولی اینکه یه وزنه ی کاملا سنگینی مثل نظارت (و همچنین قانون های شفاهی که فقط خودتون میتونین بهش استناد کنین) طرف تارزان باشه و ما هیچی نداشته باشیم واقعا نامردیه! شما از پستای ما خوشتون نیاد پست ما پاک میشه، ولی ما از پستای شما خوشمون نیاد چی کار میتونیم بکنیم؟

حرف آخر من اینه که دخالت شدید نظارت و مدیریت روی ایفای نقش باید حذف بشه و جهت دادن به ایفای نقش به وسیله ی پست پاک کردن و ویرایش کردن و اینجورچیزا انجام نشه! و ترجیحا یه قانون مکتوبی هم در این زمینه وجود داشته باشه که کسی نتونه روش حرف بزنه! و کلا ایفای نقش باید آزاد باشه! مسئله توهین و بیناموسی و اینجورچیزا هم فرق میکنه! آزاد در زمینه ی سبک نوشتن و سوژه و اینجورچیزا!

الان اگه کسی با این موافقه یا مخالفه لطفا بگه! و شدیدا به نظر یک مدیر هم نیاز داریم! خودمون تا ابد میتونیم خوشحال باشیم و به بحث ادامه بدیم! یکی باید بیاد جمعش کنه!

تصویر کوچک شده

[b][s

پیام زده شده در: ۱۶:۰۷ دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۸۸

آرگوس فیلچold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۳ شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۱:۰۱ شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۸۹
گروه:
کاربران عضو
پیام: 69
آفلاین
فیلچ بدو بدو میره و برای مورگانا آب قند میاره!

: مورگانا جون خواهر من عزیز دلم هیس! آروم!

خودت به اون آب یخی که گفتی بیشتر احتیاج داری!

چرا هویت منو می کوبی؟ داشتیم؟ من متخصص ژنتیک نیستم؟
پس من رشتم چیه؟ تحصیلات دانشگاهی منو چرا زیر سوال می بری؟

بیا بعدا مسنجر از دلت در میارم! ولی باز تاکید می کنم که اصلا عصبانی نبودم! تو که منو می شناسی!

بعدم دستشو می ندازه دور گردن مورگی و لپشو یه ماچ آبدار می کنه تا آشتی کنند!

من چون به نظر دوستان قوانین مناظره رو رعایت نکردم فعلا از بحث کنار می کشم!

تا مورگی خودش یکم آروم شه!

ارزشی قوزدار

[img]http://

پیام زده شده در: ۱۶:۰۷ دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۸۸

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
به ابرکسس:

ببینید دو تا بحثه ... بحث اول اینه که ریگولوس عزیز بحثشو باز کردن و ایفای نقش فعلی رو گفتن خوب نیست و این بلاها رو ما سرش آوردیم و ... و در آخرم یک سری از نکات ایفای نقش فعلی رو عنوان کردن و در مقابل هم طبعا روش خودشونو گفتن بهتره که منم با نوع قضاوت ایشون مخالف بودم چون احساس میکردم اولا این قضاوت یک طرفانه هست، در ثانی به مشکلاتی اشاره میشه که در واقع ما ایجادش نکردیم چون این اشکال در ذات ایفای نقش از زمان های قدیم بوده پس نباید ما مسئول قلمداد بشیم و در این باب اگر نقدی قراره بشه کلا باید از دریچه دیگه ای وارد شد و در آخرم من احساس میکردم اشکالاتی که ایشون عنوان میکنن با بزرگنمایی همراهه ...

اما بحث دوم که شما و فینیاس عزیز ازش وارد شدید کمی با بحث ریگولوس متفاوته که در مورد قوانین و رفتار ناظران و مدیرا هست که خب منم هیچ وقت در این زمینه نگفتم با حرفاتون مخالفم و الانم مخالفتی ندارم و به نظر منم حق با شماست.

در مورد اعتراض هم من که نمیگم اعتراض نکنید اما وقتی در اول اعتراض ها به جای ریشه یابی، اعضای فعلی رو مسئول میدونید خب ما هم ناچاریم از خودمون دفاع کنیم بگیم نخیر اینجوری نیست و ما بلایی سر کسی نیاوردیمو اینا ... و خب فکر میکنم با یک نگاه جامع تر هم بخوایم به قضایا نگاه کنیم واقعا میبینیم این مسائل خیلی ریشه ای تر از اون چیزیه که ما بخوایم فرد یا افرادی رو مسئول بدونیم برای همین باید از یک دریچه دیگه وارد شیم بگیم حالا این اتفاق افتاده که افتاده ... چی کار کنیم که این وضعیت روبه بهبودی بره ... نه اینکه برای اثبات خودمون (شما رو نمیگم البته) دیگرانو متهم به نابود کردن ایفای نقش کنیم یا شیوه فعلی رو به تمسخر بگیم ...

ویرایش شده توسط بلیز زابینی در تاریخ ۱۳۸۸/۶/۹ ۱۶:۲۲:۵۱

پیام زده شده در: ۱۵:۳۸ دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۸۸

مورگانا لی‌فای

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۲ پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۹:۰۳ جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹
از یه دنیای دیگه!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 516 | خلاصه ها: 1
آفلاین
گمونم آرگوس عزیز قبل از اینکه تندی بپرن پشت سیستم و شروع کنن به تایپ، باید یه ربعی آب یخ بخورن و نفس های عمیق بکشن. یه دور هم قوانین خودشون رو مرور کنن. :دی

نقل قول:
البته این بحث می تونه بره تو نحوه ی برخورد ، اما چون من روی دوستانه بودنش تاکید دارم و دلم می خواد نیمه رول و عادلانه هم باشه این تاپیک به نظرم مناسب تر میاد

نقل قول:
بحث غالبا باید در مورد نوع رول نویسی و سوژه ها در این سایت باشه و کاملا جدی

نقل قول:
هر گونه توهین ، متلک و تمسخر کردن تو این مناظره ممنوعه

خوب این خیلی برام جالب بود که خیلی احساسی و به سرعت درمورد "خز شدن" ماهی مرکب عزیزشون جوش آوردن.

زمانیکه وارد این تاپیک شدم فکر کردم قراره منطقی و بر اساس عقل صحبت کنیم نه اینکه احساسی بپریم وسط و هرچی از دهان مبارک خارج میشه بگیم! ماهی مرکب رو (به قول آرگوس) جناب فینیاس یه چیزی تعریف کردن که من بعد معنیش رو از ریگولوس رسیدم و حالا درسته نمی تونم انشاوار بگم ولی مطمئن باشید جناب فیلچ درست به اندازۀ شما معنیشو درک کردم!

منتهاش الان دیگه اون معنی رو نمیده. بیشتر شبیه شده به یه تیک عصبی که همینکه باهاش برخوردی میشه، زودی برعلیه برخورد کننده جبهه می گیرید.

اگه کسی میاد اینجا باهاتون بحث می کنه، لابد براتون ارزش قائل شده یا بحث رو دارای ارزش دونسته. اگه بحثی که راه انداختید تا حد یه جبهه گیری بچگانه بی ارزشه، خوب فرمایشتون رو شجاعانه بگید که دیگه کسی باهاتون طرف نشه. خودتون ببرید و بدوزید و خوش باشید!!!

نکتۀ بعد:

اگه کسی زمین بازی رو خودش ساخته و بعدم رهاش کرده به امان خدا و بعد پنج سال راه افتاده مالش رو طلب می کنه، درحالیکه قبلا واگذارش کرده (اگه واگذار نکرده بود، باید یه اثری از خودش توش میذاشت!) نمی تونه صاحب حق باشه. کسانی که اون زمین رو آبادترش کردن، اگه زمین خاکی بوده، چمن کاشتن، در و دیوارشو رنگ کردن، توپ بازی خریدن، دروازه درست کردن، خیلی خیلی بیشتر حق دارن روی اون زمین تا مالک اولیه اش!

شما اگه خیلی مالک خوبی بودید، می موندید و توش زحمت می کشیدید. تک تک رول هایی که بچه ها اینجا زدن از روی عشق و علاقه شون بوده و شما مالک عشق و علاقه اونا نیستید! نه صاحب تمام مقاله های سایتید، نه مالک تمام عکس های گالری، نه مالک دونه دونه خبرهایی که توی سایت گذاشته میشه.

شما هم یه کاربر هستید درست مثل ما. نه بیشتر و نه کمتر! پس نمی تونید به خودتون حق بدید و بگید چون رول نویسی الان سایت مطابق میل شما نیست پس گندش بالا اومده و خراب شده و درب و داغونه و نمی دونم چی چی!

هممم... حیف نمیشه آب خورد الان. خوب درجه حرارتم رفت بالا!

نقل قول:
راحت بگم ، رول پلیینگ و داستان نویسی اشتراکی انگار وقتی ما نبودیم واحد تنظیم خانوادشونو پاس نکردند و دارای بچه ی معلولی به اسم ایفای نقش کنونی سایت شدند!

خوب تا جایی که من متوجه شدم، شما نه پزشک ماما هستید و نه متخصص ژنتیک! ولی نویسندۀ بدی نیستید. البته اینکه میگم نویسندۀ بدی نیستید، اینو درمورد همه میگم. همه شامل خودم، جنابعالی و هرکسی که توی این سایته.

هیچ کس نویسندۀ بدی نیست چون هرکسی متناسب با توانایی ها و علاقمندی هاش می نویسه. هیچ اجباری هم درکار نیست برای نوشتن.

اما خوب... نگران واحد تنظیم خانواده بودید؟ خوب می موندید و کمک می کردید تا با تک ماده ای، التماس به استادی چیزی پاسش کنه!

هرچند اصلا حرفتونو قبول ندارم. من پست های اولیۀ سایت رو خوندم و برخلاف نظر جنابعالی که می فرمایید بسیار ایفای نقش کاملی داشتید، عرض میکنم که اصلا کیفیت پست هاتون مطابق سلیقۀ من نبوده!

خوب دقت کنید که باز داغ نکنید و بپرید پشت سیستم هرچی دلتون می خواد بپرونید: عرض کردم مطابق سلیقۀ من نبوده. منتهاش اینقدر شعورم می کشه که نگم، بی ارزش و بوق بوده یا هرچیزی که به من ربطی نداره گفتنشون. من فقط مجازم درحد سلیقۀ خودم صحبت کنم نه بیشتر!

و اما نوع اولیۀ ایفای نقش... شاید منظورتون از کمال اینه که لرد ولدمورت اون موقع و مرگخواران واقعا سیاه بودن و محفلی ها واقعا سفید؟

اگه اینطوره نظرتون، کاملا باهاتون موافقم. الان منی که مرگخوارم خیلی سفیدتر از یه محفلی خاص هستم که ابدا سفید رفتار نمی کنه و تازه خیلی خیلیم به سفیدی خودش مفتخره!

قبول دارم که ایفای نقش شخص من و شخص ایشون نادرست بوده. ولی درمورد بقیه همچین چیزی رو قبول ندارم. آنتونین و ایوان رو درنظر بگیرید. چرا راه دور بریم؟ همین لرد خودمون. اینا به خوبی نقش سیاه خودشون رو در سایت ایفا میکنن. رودولف نقش یه شوهر بی رگ رو به خوبی ایفا می کنه و خیلی های دیگه... من شخصا به این میگم "ایفای نقش" و اگه تعریفم از نظر شما اشتباست، خوب این همون چیزیه که اکثریت پذیرفتنش. منظورم اکثریت فعال سایته. نه اون ده پونزده نفر اعضای قدیمی که هر دوسال یه بار میان و یه تیکه می پرونن و میرن.

اکثریتی که الان داره ایفای نقش رو پیش می بره، همین سبکی که رایجه پذیرفته.

خیلی می خواین تغییر ایجاد کنین؟ من یکی مخالف نیستم! تشریف بیارین از راه درست پیش برین و جلوی بچه ها جبهه نگیرین تا حرفتون پیش بره. درغیر اینصورت، همونجور که شما قاطعانه میگید ایفای نقشتون فلان و بهمانه، به همون قاطعیت هم جواب مخالف می گیرید!

کلا تا منطق نیاد وسط، حرف کسی به جایی نمی رسه. بهتره احساسی برخورد کردن رو بذارید کنار (البته اگه می خواین نتیجه بگیرین. اگه نمی خواین نتیجه بگیرین و صرفا واسه کلکل تشریف آوردین، خوب اصلا به من ربطی نداره که توی کلکل هاتون شرکت کنم. هرجور می خواین برخورد کنین. )

ویرایش شده توسط مورگانا لی فای در تاریخ ۱۳۸۸/۶/۹ ۱۵:۴۳:۳۹

پیام زده شده در: ۱۵:۱۷ دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۸۸

ابرکسس مالفویold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۳۲ یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۰:۵۲ دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۰
از The House Jack Built
گروه:
کاربران عضو
پیام: 84
آفلاین
در زمینه سخنان پیوز:

خب روح بزرگ، دقیقا مسئله همین اکثریته! جادوگران سایت کاربر محوره یعنی دقیقا باید جایی بره که کاربر هدایتش میکنه! مدیریت نباید جهت بده به ایفای نقش! این وضعیت فعلی کاملا دیکتاتوریه! وقتی ناظر اجازه ی جم خوردن به اعضای جدید نمیده و اجازه ی به وجود اومدن هیچ اکثریت جدیدی وجود نداره این چه حرفیه که از اکثریت مداری میزنین؟ اصلا این اکثریتی که میگین چن نفرن؟ یه جمع 20 نفره بیشتره؟ (با توجه به تاپیک بهترین نویسنده در ایفای نقش و اینکه کلا 25 نفر اومدن در مدت دو هفته رای دادن و ما ارزشی ها جزو اون 25 نفر بودیم به این عدد 20 رسیدم! یعنی 20 نفر توی ایفای نقش فعالن و بهش اهمیت میدن) توی یه همچین جمعی فک میکنین 6-7 نفر نمیتونن بیان برای خودشون یه روندی ایجاد کنن و به مرور زمان زیاد شن و حتی بعد از یه مدت تبدیل به اکثریت بشن؟

عادلانه رفتار کنین! ما پست میزنیم اصلا فرض کنیم سوژه تون رو هم کامل میپیچونیم! اگه اکثریت هستین بعد پست ما بیایین 5 تا پست بزنین سوژه تونو پس بگیرین نه اینکه با پاک کردن پست ما سوژه تونو پس بگیرین! اکثریت مداری اینه که با رول زدنتون ما رو سرکوب کنین نه به کمک ناظر! اینکه ناظر میاد از دم هر چی رو که حال نمیکنه پاک کنه اسمش نمیشه اکثریت مداری!

بعدشم تازه اصلا کی گفته شما اکثریت هستین؟ یه جورایی میشه گفت شما کاملا در اقلیت تشریف دارین! 20 نفر هستین که فقط قدرت دستتونه! اکثریت این همه آدمین که اومدن توی ایفای نقش تایید شدن ولی با این سیستم حال نکردن و نموندن توی سایت! اصلا از کجا میدونین شاید اگه این وضعیت ادامه پیدا میکرد و اینجوری به قول خودتون ناظر نمیومد ما رو سرکوب کنه تا یه ماه دیگه تعداد ارزشی ها دو برابر شما میشد! شما اصلا هیچ جوری اجازه نمیدین که اکثریت جدید بخواد شکل بگیره! وضعیت سایت کاملا حکومت نظامیه! بعد حرف از اکثریت مداری میزنین؟ یعنی واقعا فک میکنین تعداد موافقای این وضعیت از تعداد مخالفاش بیشتره؟ یعنی ما نمیتونیم 20 نفر اعضای قدیمی رو جمع کنیم که الان همشون با این وضعیت مخالفن؟

به بلیز:

زمان انجمن امپراطور من اصلا نبودم و من خودم الان تازه اومدم و الان میبینم که اوضاع شدیدا وخیم شده! شاید حتی اون زمانی که خودمم توی سایت بودم اوضاع سایت همینجوری بوده ولی اون موقع خودم توی گود بودم و قضیه رو درست نمیدیدم! الان که یه مدت خیلی طولانی رفتم و تازه اومدم و الان که از دید عضو مثلا تازه وارد دارم قضیه رو میبینم به نظرم اوضاع واقعا بیریخته! بازم به هر حال من همون چند ماه آخر دوران مدیریتمم دیگه هیچ علاقه ای به ایفای نقش نداشتم و فقط میومدم زامبی وار وظایف مدیریتیمو انجام میدادم! بعد از یه مدت هم گفتم مگه مریضم بیام اینجارو الکی فقط طی بکشم و جارو کنم و کلا گذاشتم رفتم!

اگه من جایی وضعیت الانو با گذشته مقایسه کردم، منظورم اون گذشته ای بوده که به نظر من خوب بوده و خوشم میومده نه صرفا مثلا سال 86! خب شاید واقعا وضعیت الان از دو سال پیش سایت بهتر باشه (من نمیدونم واقعا) ولی مطمئنا بهترین وضعیتی که سایت تا حالا داشته به نظر من یکی که که الان نیست!

بعدشم خب حالا اون موقع حواسمون نبوده اعتراض نکردیم! دیگه هیچ وقت نباید اعتراض کنیم؟ ایفای نقش الان تغییرات خیلی زیادی کرده ولی قوانین ایفای نقش و کلا قوانین انجمن ها همونیه که شیش سال پیش بود! یه سری قوانین جدید ایجاد شده که فقط شفاهیه انگار! همون قضیه حافظان وحی که تو یه تاپیک دیگه هم گفتم! هیچ جا ثبت نشده این قوانین! اگه قوانین رو هم با این تغییرات ایفای نقش در طول این مدت تغییر داده بودین، الان میتونستیم بیاییم در مورد قوانین صحبت کنیم و انقدر الکی کلی گویی نکنیم!

من میرم یه جا پست میزنم، ناظر میاد میگه قانون های بیشماری (!) توسط شما نقض شده! میگم خب چه قانونی؟ لینک بده برم بخونم! بعد ناظر کم میاره و میاد جواب میده من اختیار تام دارم! و نباید در هیچ زمینه ای توضیح بدم!

با توجه به قوانین مکتوب فعلی سایت که با لینک و شماره قانون و اینجورچیزا میشه بهشون استناد کرد، هیچ کس حق نداشته هیچ کدوم از پستای ما رو پاک کنه! همه ی پستای ما کاملا در چارچوب قانون بوده ولی همشونم به گفته ی ناظر به خاطر رعایت نکردن قانون پاک شده! قانون شفاهی ای که فقط خودتون ازش خبر دارین!

و بازم میگم! من نمیگم این شیوه ای که الان دارینو بزنین به کل جمع کنین! من میگم هر کی هر جوری که دوس داره ادامه بده!

تصویر کوچک شده

[b][s

پیام زده شده در: ۱۳:۱۸ دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۸۸

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
ریگلوس عزیز ... اول اینکه انتظار میره اگر من به عنوان فرد بی طرف مینویسم شما هم جواب منو بدید نه اینکه منو با بقیه جمع بزنید و بعدم بگید با شما نبودم.

دوم اینکه اگر شما در این 5 سال در سایت بودید و همه این روند تخریبی رو میدید به هر حال من که شما رو ندیدم و فکر نکنم شما هم پنج سال در سایت بودید و تازه الان یادتون افتاده که ایفای نقش باب میلتون نیست. اگر اینجوریه منم از سال 82 تو سایت بودم ولی از سال 84 تصمیم گرفتم حضورمو اعلام کنم :دی

در مورد خلاقیت در ایفای نقش اگر یادتون باشه در پست اولم نظرمو گفتم. خلاقیت از نظر من این نیست که ما هر موقع نتونستیم پستی بزنیم سریع به سوژه تاپیک و زحمت دیگران پشت کنیم و یک چیز دیگه خودمون بنویسیم و اسم خودمونم بذاریم خلاق. خلاق کسیه که بتونه در هر شرایطی خودشو منطبق بر شرایط تاپیک کنه و طوری بنویسه که همه رو وادار به تحسین کنه.

شما اعتقاد دارید که فروم از حالت هری پاتری خارج شده؟ لرد ولدمورت جذبه نداره؟ خب منم با شما موافقم تا حدی این اتفاق افتاده و خود این بخاطر عوامل مختلف هست. اما این مسئله هیچ ربطی به درستی ایفای نقش پیشنهادی شما نداره. این یک انحرافه که دلایل زیادی در طول زمان باعثش شدن که با مدیریت درست میشد جلوی پیامد هاشو گرفت و ما هم شاهد سبک امروزی باشیم و هم شاهد پستهایی با محتوای بیشتر هری پاتری. اما این مسئله ربطی به ایفای نقش پیشنهادی شما نداره چون اون ایفای نقش هرگز قادر نیست در یک حالت پایدار باقی بمونه و خیلی سریع در درونش حس رقابت پدید میاد و تغییر میکنه ... چه برسه به اینکه ما بخوایم مشکلاتی که باعث فاصله گرفتن کلیت سایت از روح هری پاتری هم شده بهش اضافه کنیم.

مسئله دیگه که در بحث با شما حائز اهمیت هست اینه که شما کار اشتباهی که میکنید اینه که میاد در مورد وضعیت فعلی سایت بدترین وضعیت ها رو میشمارید انگار وضعیت فعلی جز ضرر و زیان دستاورد دیگه ای نداشته در صورتی که در نقد صحیح ما باید یک نگاه میانه رو داشته باشیم و نکات مثبت و منفی رو با هم ببینیم و جمع بندی کنیم. اما روشی که شما در پیش گرفتید روش اصولی ای نیست. برای منم سخت نیست برم از اول سایت هفتاد تا پست دو خطی پشت سر هم که محتواشون در کل کل کردن خلاصه میشه؛ پیدا کنم هی بکوبم تو صورتون بگم روح ایفای نقش شما این بود؟ این بود؟

پستهای گیلدی هم مطمئن باشید تکامل یافته. البته چون گفتید همیشه در سایت بودید دیگه من زیاد وارد بحثش نمیشم تا وقتو تلف نکنم. حتما پستهای سال های 85 86 ایشون رو یادتون هست دیگه؟ :دی
نظر شما رم نمیدونم اما ما امپراطور رو خیلی قبولش داریم و فکر میکنیم که خیلی با استعداده:دی

در مورد قوانین هم من علت رسیدن پست ها به وضعیت فعلی رو براتون نوشتم ... شما اگر نگران روش های برگشت ناپذیر بودید باید در درجه اول جلوی رقابتو میگرفتید ... حالا که نکردید وضعیت ایفای نقش فعلی کاملا اجتناب ناپذیره. چیزی بوده که کلیت اعضای جادوگران باعثش شدن. منم ازتون خواستم برای درستی این ادعا هم پست های تک تک اعضایی که قبولشون دارید رو از هم دوره ای های خودتون که مدتی در سایت فعالیت داشتند مطالعه کنید تا شاهد تکامل پستهاشون باشید و ببینید حاصل وضعیت فعلی سایت نه ما نه هیچ کس دیگه از اعضای حاضر در سایت نیستیم .. بلکه وضعیت فعلی سایت بخاطر تناقض درونی ای بود که در ساختار اولیه ایفای نقش وجود داشته و شما هم اگر دنبال ریشه یابی هستید حتما اینکار رو انجام بدید.

در مورد میزان ورودی های ایفای نقش هم فکر میکنم حرفم واضح بود ... مدتهاست که تعداد اعضای تازه وارد به جادوگران بسیار اومده پایین و شما این تاثیر رو در همه جای سایت میبینید و این فقط محدود به ایفای نقش نیست.
-----------------------------

به گیلدی:

حالا اسم ایفای نقش فعلی رو هر چی که میذارید این مسئله مسئله دیروز و امروز سایت که نبوده که الان دارید به اعضای فعلی اعتراض میکنید و میگید چرا الان اینجوری شده ... سال هشتاد و چهار که با تاپیک های جدی نارسیسا و تاپیک های جدی ای که مقر همشون در انجمن امپراطور تاریکی بود که وضعیت سایت به مراتب خیلی وخیم تر بود. بعد از منحل شدن انجمن امپراطور هم که اون تاپیک ها متفرق شدن حتی بازم جو داستان نویسی سایت خیلی بیشتر از جو فعلی بود و این وضعیت تا به امروزم ادامه پیدا کرده و حتی میشه گفت از نظر شما وضعیت فعلی در حال حاضر باید خیلی هم بهتر شده باشه.

در واقع از نظر من اعتراضات فعلی شما خیلی دیر هست. چون مدتهاست که همین شیوه در سایت بوده و حالا هم بین همه، جا افتاده و حتی ما قله کوه رو هم مدتهاست که پشت سر گذاشتیم. طبعا مسئول پیامدهاش ماها نیستیم. من با اصل بحث شما مخالف نیستم و به نظر منم تنوع همیشه لازمه اما با شیوه مطرح کردنش شدیدا مخالفم. چون میبینم برای اثبات ایفای نقش اولیه خیلی ساده از کنار مزایای وضعیت ایفای نقش فعلی میگذرید و حتی دوستان نواقص این ایفای نقش رو بزرگنمایی هم میکنن یا روند لاک پشتی و طولانی ای که منجر به ایفای نقش فعلی شده رو در نظر نمیگیرن روندی که واقعا میتونه توضیح بده که چرا ما الان در اینجا قرار داریم. در حالی که به جرات میتونم بگم بهترین پست هایی که تا به حال در سایت زده شدن همشون از همین سبک بوده اند. بهترین کارهای گروهی ای که انجام شده در همین سبک بوده اند و ....

در مورد هفت خان رستمم موافقم... منم زمانی که مسئول بودم این قانون رو برداشتم .... اما بعد از من دوباره گذاشته شد.
----------------------------

هوووم .. با فینیاس نایجلوسم موافقم ... ناظرای دیگه هم باید یکم مراعات کنن ...:دی

پیام زده شده در: ۱۳:۰۸ دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۸۸

ریگولوس بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۲۴ سه شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۸:۳۷ چهارشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۰
از جون گرابلی و انجمنش چی می خام؟!؟
گروه:
کاربران عضو
پیام: 167
آفلاین
ریگولوس از صندلیش بلند میشه و در طول صحنه راه میره و دوربین هم باهاش حرکت می کنه

اوف!خوشحالم که دوستان در جوی دوستانه صحبت می کنند.
من نکته ای رو این وسط کار! گوشزد می کنم.
که البته گفته شده ولی خوب با توجه به بحث های دوستان به شدت ضروریه عنوان دوباره اش.

ما از اولشم هم گفتیم ایفای نقش رو ازاد بزارید. نگفتیم عوض کنید!

با توجه به شرایط سایت ایفای نقش رو کردید داستان نویسی و الان میگید اکثریت اینو میخاد...بحث روش نمی کنم، چون به قول شما ما اقلیتیم( فعلا در حال حاضر، البته رای گیری که نکردید، ولی اینطور فرض می کنیم)
ما رو اینش از اولشم حرف نداشتم، ما گفتیم هر کسی سبک خودش. شما داستان بنویسید سبک خودتون با کلی طول و تفضیل که یارو نیتش اصلا چی بوده دستش رفته تو دماغش، ما هم میایم سبک خودمون می نویسیم،دستشو کرد تو دماغش.
(مرسی از این مثال روح افزا!)

شما از اون اولش پست ندید گرفتید، پست ویرایش کردید، پست پاک کردید.
در عرض یک ساعت 10 تا پست بدون دلیل از خود من پاک شد. یعنی من حق اعتراض ندارم؟
در سنت مانگو، من خودم سوژه دادم، سوژه پیش بردیم، تمومش کردیم...ناظرین محترم پاک کردن همه رو، بدون هیچ توضیحی...
ایناس مشکل که ما میگیم شما زور میگید سبک شما بنویسیم هیچ، سوژه رو هم باید خودتون بدید...

در تمامی تاپیک هایی که ما پست زدیم، تمامی تاپیک ها، در هیچ کدوم سوژه به قول شما، پیچونده نشده. به چالش کشیده شده.
اگر نویسنده خلاقیت داره و قدرت نویسندگی ( که مدعی در این زمینه سایت کم نداره ) ادامه دادنش نباید مشکل باشه.
شما به این زمینه ی داستان نویسی( ایفای نقش جهش یافته ) عادت کردید و وقتی کسی میاد نوشته شما رو به چالش میکشه و شما باید خلاقیت به خرج بدید که دوباره جریان رو به نفع خودتون بکنید، میگید سوژه پیچونده شده، و از بیخ همه چیو ندید میگیرید و پاک می کنید.

در مورد ماهی مرکب هم آرگوس توضیح دادن و این موضوع اینقدر ساده اس که نمی دونم چرا مطرح میشه اصلا!
در مورد خز شدن این موجود بیچاره

ریگولوس به ماهی مرکب رو میزش اشاره می کنه

ما سبک خودمون ایفای نقش میکنیم و کردیم، بنابراین وقتی هیچ کس پشت ما پست نمی زنه( بنابر جبهه گیری های انجام شده، که دوستان به من می گفتند تو اومدی سایت رو خراب کنی!!)
ما هم مجبوریم از هر چی دور خودمون داشتیم استفاده کنیم.
بلک ها مالفوی ها، فیلچ و ماهی مرکبشون.
اگر دقت می کردید به محض اینکه کسی بعد ما پست می زد، ما سریعا (يبق قوانین به قول شما برداشت ذهنی من! ) وارد داستان می کردیمش تا ایشون هم در جریان باشن.
و باز هم، در تاپیک ها ما از ماهی مرکب استفاده کمی کردیم...ما از خاطرات دوران تحصیل لرد سیاه بیشتر استفاده کردیم که!همر!

مثال لیدی عزیز در مورد زمین بازی هم، فینیاس عزیز به خوبی پاسخ دادن که شما زمین بازی رو به ما ندادید و بچه این محل نیستی، در اوردید.

در مورد فن فیکشن، بعله اینا میشه فن فیکشن فن فیکشن، یعنی یه داستان که بر اساس شخصیت های یک کتاب، یا هر چیز دیگه ای توسط عده ای نوشته میشه. این یعنی فن فیکشن.
این که شما میاید می نویسید:
سوژه: خاطرات دوران تحصیل لرد سیاه یا مو کاشتن لرد سیاه!
بعد هم شروع می کنید پست زدن، یعنی دارید داستان می نویسید با این سوژه.

چسبیدن به کتاب هری پاتر من منظورم نیست، من منظورم ایفای نقش سایت بر اون اساسه، یعنی طبق کتاب، مثه کتاب، ولی شخصیت ها با خلاقیت کاربرا بعد های تازه ای پیدا کنن. نه اینکه بیان اینجا کتاب رو کپی کنن.

در مورد فعالیت در یک تاپیک خاص و انجمن خاص، ما هر جا می رفتیم پیام شخصی ها و صحبت در مسنجر که ناظرین با من داشتن این بود :
به من و انجمن من چی کار داری!!

اون وقت میگید ما چرا یه جا فعالیت نکردیم؟ کجا فعالیت کردیم و گذاشته شد پست ها پاک نشه، اخطار نگیره و ندید گرفته نشه؟
همین یه تاپیک حزب رو هم به ما ندید و پیام شخصی دادن که حزب رو می بندیم.
این مشکل ماست، ازادی نیست.

الان ما حرفی نداریم، از اولشم فقط می گفتیم هر کسی سبک خودش.
نه اومدیم به شما گفتیم ارزشی، نه گفتیم پست هاتون چرت و پرته، نه گفتیم آبکیه و نه بی ربط.
به شما احترام گذاشتیم، و احترامی ندیدیم.
و تمامی این چیزا رو به خود ما گفتید.

الانم بیاید بگید ازادی در ایفای نقش، ما میریم پی فعالیت خودمون.

ریگولوس می شینه رو صندلیش

ویرایش شده توسط ریگولوس بلك در تاریخ ۱۳۸۸/۶/۹ ۱۳:۰۹:۵۵
ویرایش شده توسط ریگولوس بلك در تاریخ ۱۳۸۸/۶/۹ ۱۳:۱۴:۲۰

Toujours pur

" به خاطر یک مشت سوژه "

[b][size=small]�

پیام زده شده در: ۱۱:۴۱ دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۸۸

پیوز قدیمی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۲۱ جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۳:۳۸ پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۹
از توی دیوارای تالار هافلپاف
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1511
آفلاین
مجری برنامه دستش رو میکنه توی دماغ پیوز اما به دلیل روح بودن پیوز دستش کلا" رد میشه و فرو میره توی چشم ریگولوس !

چشمت کور !!!

ببینید دوستان ... دقیقا مثل دو تا بچه ای که یک توپ رو توی خیابون پیدا کردن و هرکدومشون ادعای مالکیت اون توپ رو میکنه دارین دعوا میکنید ! در حالی که اون توپ مال هیچکدوم نیست و هیچکدوم مالک حقیقیش نیستن !

مساله یک چیز کاملا واضح و روشنه ! شما خودتون دارین میگین ایفای نقش اینطور "بوده" !!! یعنی الان "نیست" !!!

پس دعوا سر چیه ؟

جادوگران یک «جامعه» مجازیه ! یک جامعه همیشه با توجه به نظر اکثریت و «موقعیت» عمل میکنه و «مسیر» خودش رو انتخاب میکنه ! اصلا فلسفه رای گیری و انتخابات (در عرصه های سیاسی، اجتماعی و ..) اینه که نظر اکثریت اعمال بشه ! (به گیومه ها توجه بشه)

آیا شما میتونید بگین فلانی چون قانونگذار بوده نباید به نظر جمع احترام بگذاره ؟ من نمیخوام مستقیما مثال سیاسی بزنم اما شما جامعه ای رو تصور بکنید که قانونگذار (رئیس جمهور یا مجلس) بدون توجه به رای مردم انتخاب میشن ! آیا اون قانونگذار حق داره ادعایی در قبال جامعه داشته باشه ؟ معلومه که نه ... برعکس این جامعه است که دست به اعتراض میزنه و در مقابل اون قانونگذار جبهه گیری میکنه !

بازم یک مثال دیگه ! صد و بوقی سال پیش مظفرالدین شاه اولین قانون اساسی ایران مشروطه رو امضاء کرد !!! این قانون بعد ها متمم هایی بهش اضافه شد و در زمان انقلاب هم کلا تغییر کرد ! حالا الان اگر مظفرالدین شاه برگرده میتونه بگه هوی بوقیا چرا شما قوانین من رو اجرا نمیکنید ؟ میتونه حکومت رو زیر سوال ببره ؟ مطمئنا اگر همچین کاری بکنه دقیقا با یک چیز مواجه میشه : سرکوب !

...

در اینجا مجری یکی میکوبه توی سر خودش و به ترتیب یکی هم میکوبه توی سر بقیه ارزشی ها تا کلا ارزشی ها رو سرکوب کرده باشه و بعد رو به دوربین لبخند میزنه ...

چیزی که جالبه اینه که همه اونایی که اینجا پست زدن کسایی بودن که وقتی بحث "سرکوب" ارزشی ها خیلی داغ بود از شما دفاع میکردن (و من هم جزء اون افراد بودم) و من کلا از این بابت خوشحالم چون کسایی با سطح فکری پائین که سعی میکنن تازه واردین رو "سرکوب" بکنن کلا از نظر من شایستگی شرکت در اینجور بحث ها رو ندارن !!!

شما دقیقا دارین ادعا میکنید که بهتر از جامعه ایفای نقش صلاح اون رو میفهمید در حالی که اینطور نیست ! جامعه ای که نظر اکثریت در اون اعمال شده باشه در مسیر درستی حرکت میکنه نه جامعه ای که لزوما «بهترین نظر» توش اعمال شده باشه! کمااینکه هر جامعه ای با توجه به موقعیت متغیره یعنی ممکنه دو سال دیگه اگر دوباره به ایفای نقش برگردین شاهد نوعی کاملا متفاوت از ایفای نقش باشید که اصلا عجیب نیست و ممکنه در اون موقعیت زمانی اکثریت این جامعه اون سبک رو ترجیح بده ...

به نظرم من و شما چه قانونگذار باشیم، چه عضو باتجربه و چه ارزشی فرقی نمیکنه، ما لیاقت مخالفت با اکثریت رو نداریم و نخواهیم داشت ...

در اینجا مجری لبخندی میزنه و پیوز رو به طور کلی از صحنه خارج میکنه

هلگا معتقد بود ...
« هوش و علم ، شجاعت و غلبه بر ترس و حتی نجابت و وقار به وسیله سختکوشی قابل دسترسیه ! »

تصویر کوچک شده

A Never Ending Story ...

پیام زده شده در: ۹:۴۸ دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۸۸

آرگوس فیلچold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۳ شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۱:۰۱ شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۸۹
گروه:
کاربران عضو
پیام: 69
آفلاین
خب خب خب ....

دوستان گفتنی ها رو گفتن منم چند نکته به طرفداری از ماهی مرکب بگم!

شما به اشتباه ماهی مرکب رو "سوژه " ای می دونید که ماقاچاقی از تاپیکش خارج کردیم و داریم دور تا دور سایت باهاش گشت می زنیم!

اینم ببخشیدا ... از درک بالای همتونه!

یه مثال ساده می زنم براش .... قضیه مرلین و آفتابه و دستشوییشو که خدا رو شکر همتون بلدید ... چیزیه که مثل میراث از گذشته ( زمان این عزیزان قدیمی ) به شما رسیده و با پررویی هنوز ازش استفاده می کنید! اونم تو همه ی تاپیک ها!
آیا مرلین و آفتابش یه سوژه بود که به مرور زمان تموم شد؟ یا موند و جزو سایت شد؟
به این جور چیزها نمی گن سوژه ، استاد عزیز و گران قدر ! جناب فینیاس بلک کاملا تو پست خودشون در دفتر ناظران لندن توضیح دادند ، من پیشنهاد می کنم به جای اشتباه مجدد پستای ایشون رو تو لندن بخونید !

این ها پنج سال نبودند ، اما خیلی چیزها ازشون موند ، بیشتر تاپیک های کلیدی سایت ، که هنوز پر پست ترین ها هستند ، اساس و شالوده ی سایت و همه و همه مدیون همین عزیزانه.

مورگانای عزیز مثالی زدند در مورد والیبال و گل کوچیک!

بله اگه زمین والیبال رو افراد قدیمی پارک ساخته باشند ، و زمین به اندازه ی بازی هر دو گروه جا داشته باشه اما گل کوچیکی ها با پررویی تمام بگند چون در حال حاضر ما داریم بازی میکنیم شمات حق بازی ندارید بازیکن ذخیره بمونید تا بیاید تو گل کوچیک ، و تور والیبالی که قدیمی تر ها با هزار آرزو و زحمت و با جون و دل ساخته بودند پاره کنند ،
من حقو به گروه قدیمی تر میدم !

بله چیزی که شما الان دارید می نویسید فن فیکشن هم بدبختانه نیست!
راحت بگم ، رول پلیینگ و داستان نویسی اشتراکی انگار وقتی ما نبودیم واحد تنظیم خانوادشونو پاس نکردند و دارای بچه ی معلولی به اسم ایفای نقش کنونی سایت شدند!

شما الان مشاور ایفای نقش دارید! که مسلما کارش راهنمایی کردن تازه وارد ها تو ایفای نقشه!
اما یکی از این عزیزان مشاور هنوز در ایفای نقش خودش موقع بیان دیالوگ ها از "گفت :" و در کل در پست ایفای نقشش به جای افعال زمان حال ، از زمان گذشته استفاده میکنه !
و این درحالیه که شما مثلا رول ها رو نقد می کنید!
(قصدم توهین نیست ، ایشون حتما نکات بسیار زیاد مثبتی هم دارند که به این مقام رسیدند ،قصد من فقط نقد ظاهری کار ایشونه!)

اینا دیگه مثال های خیلی ساده ی رول نویسیه ، که متاسفانه تک و توک رعایت می کنید.

رول نویسی اولیه ی سایت چیز کاملی بود ، ممکنه سایت از نظر انجمن ها و نظارت و اینا بتونه پیشرفت کنه ، اما چیزی که درسته رو که نباید جهش ژنتیکی بدید!

در پایان ! داستانی از مثنوی جادوگرانی تعریف می کنم که دماغ ابرکسس و کلا جو از خشکی در بیاد!

مرلین - پیام آور راستین جامعه ی جادوگری - پس از هزاران سال زندگی پس از مرگ ، اجازه یافت تا نگاهی به زندگان و زندگی آنها بیاندازد.
اما چیزی که او دید ، مو بر ریشش راست کرد!
مردم دینی تحریف شده و ناشایست را به عنوان دین راستین اون پیش گرفته بودند.
این موضوع آن قدر او را غمگین ساخت که جادوی بین مرز مرگ و زندگی را شکست و او را به وسط دنیای زندگان انداخت.
مرلین به پا خاست و شروع به ترویج دین حقیقی خود کرد.
ابتدا مردم به او خندیدند و جدیش نگرفتند ، اما وقتی استمرار و پایداری او را دیدند ، به این باور رسیدند که او واقعا مرلین است!
اما عوض کردن آداب و رسوم غلط و سهل انگارانه ی خود بعد از این مدت آنقدر سخت بود ، که به خود مرلین جرم کفر گویی را بستند و او را به این جرم در آتشی جادویی سوزاندند.
و در آخر ، در گمراهی خود ماندند تا به گمراهی ابدی رسند!

ارزشی قوزدار

[img]http://

پیام زده شده در: ۳:۳۹ دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۸۸

مورگانا لی‌فای

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۲ پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۹:۰۳ جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹
از یه دنیای دیگه!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 516 | خلاصه ها: 1
آفلاین
خوب منم بی طرف!

ببینید ارزشی های عزیز، شما بیاین اول بگین مشکل چیه:

حالت اول: شما اصولا با این ایفای نقشی که بچه ها دارن توش فعالیت می کنین مشکل دارین؟

خوب... این یه سلیقه س! شما یه جور دیگه دوس دارین ماهام یه جور دیگه. نمی تونین بیاین بگین که اصل و اساس کاری که ما می کنیم غلطه یا بیاین وسط سوژه ای که یه عده دارن پست می زنن یهو ماهی مرکب پرتاب کنین که.

گیریم، سوژۀ ماهی مرکب و نحوۀ ایفای نقشتون خیلی جالب و جذاب باشه... خوب هر سوژه ای تا یه مدتی و توی یه محدودۀ زمانی بامزس. بیشتر از اون لوس میشه. همچنین برابر هست با تحمیل یه سوژه (که مورد علاقۀ یه عده نیست) به کل سایت.

خوب می تونید توی دو سه تا تاپیک (هرچند یکی کافیه به نظرم ) درمورد ماهی مرکب بنویسین نه اینکه تمام ایفای نقش رو یه سوژه راکد کنه.

درضمن، با بلیز (تو گفتی دیگه بلیز. مگه نه؟ ) هم موافقم که خوندن پستای دیگران و در راستای سوژۀ اونا پست زدن، یه احترام به وقتیه که سایر کاربرا گذاشتن و براساس علاقمندی هاشون پست زدن توی تاپیک. خوبه وقتی شما دارین وسط زمینی که مال یه پارک عمومیه گل کوچیک (شرمنده که نمی خوام مثال جادوگرانی بزنم!) بازی می کنید دوتا قدیمی تر اون پارک بیان بند و بساطتونو به هم بزنن بگن برین رد کارتون (اینو امشب از گرابلی یاد گرفتم. ) ما می خوایم اینجا والیبال بزنیم چون چن سال پیش اینجا زمین والیبال بوده؟ (خودتون مشابه جادوگرانی گل کوچیک و والیبال رو بذارین این وسط. من حسشو ندارم نصفه شبی. )

پس همونجور که انتظار دارین به سوژۀ شما احترام گذاشته بشه، لطف کنین به سوژه های دیگران احترام بذارین.

می دونین که شخصا با پستای شما مشکلی ندارم و وقتی حس رول زنی داشته باشم هرجور باشه پست کسی، ادامه میدمش. همچین تحفه ای هم نیستم... صرفا روی علاقۀ خودم پست می زنم ولی به کاربرای دیگه که برای پرداخت یه سوژه (حالا شما میگید داستان نویسی دسته جمعی... درست میگید) زحمت کشیدن احترام میذارم. و فکرم نمی کنم این احترام گذاشتن چیزی ازم کم کنه.

حالت دوم: شما میگین با سوژه ها مشکلی ندارین ولی در بدو ورود شما برعلیهتون جبهه گرفته شد و در سمت سرکوب استعدادها پیشروی شد.

خوب... من همون اول ورودتون یادمه خوب. شما از همون اول با یه سوژه (ماهی مرکب) اومدین توی یه تاپیک و سوژۀ درجریان اون تاپیک رو به سمت میل خودتون سوق دادین. خوب... ناظر سایت (ابدا هم یازده ساله نیست) اومد به شما تذکر داد. ایشون میگه به شما پیغام شخصی هم داده و خواهش کرده یا خودتون پاک کنید پستتون رو یا اینکه ایشون بره و بگه که پستتون نادیده گرفته بشه.

خوب منی که تازه یه ساله عضو ایفای نقش هستم، می دونم ناظر یه کار کاملا طبیعی رو انجام داده. کارش توهینی هم نبوده بلکه مطابق همون نکتۀ شمارۀ یک که گفتم خواسته به کسی که سوژۀ جدیدی رو مطرح کرده فرصت داده بشه. یعنی بهش احترام گذاشته بشه.

خوب شما هم سوژۀ جدیدی داشتین (همون ماهی مرکب و سایر قضایا) شما هم حق داشتین بهتون فرصت داده بشه و سوژه تون مورد احترام باشه. همچنین پست هاتون. خوب می تونستید برید و مجوز تاپیکش رو بگیرید و فعالش کنید. احتمالا بیشتر ازش استقبال میشد تا الانی که کلا سوژۀ ماهی مرکب خز شده. (ببخشید بابت این حرفم)

ولی چون بی طرفم، بذارین یه حرفم کاملا صادقانه بگم:

ابدا با رفتاری که ناظرین عزیز نشون دادن موافق نیستم. یه کاربر (چه تازه وارد و چه قدیمی) حق داره حریم پستش رعایت بشه. یعنی چی که وقتی می خوان به کسی تذکر بدن زیر پستش ویرایش می کنن؟ اگه واقعا قراره کسی اون تذکر رو بخونه، باید توی یه پست جدا نوشته بشه اون تذکر که طرف بفهمه مخاطب قرار گرفته. نه اینکه بعد دو روز اتفاقی بره سراغ پست عهد دقیانوسش و ببینه زیرش ویرایش شده اونم از نوع اخطار!

اخطار دادن یه کار کم اهمیت نیست که براش پست نزنید. اگه ناظرین دسترسی ویرایش دارن برای خیلی کاراست از جمله یه نقد کوتاه (درصورت لزوم) تایید یا عدم تایید درخواست های مرگخواریت و محفل و الف دال (که البته اینم میشه پست جدا زد ولی یه ناظر وظیفه شناس خانۀ ریدل یا محفل ققنوس و غیره، وقتی یه پست درخواست می بینه نمی تونه صبر کنه که چند تا بشن پست های درخواست و بعد رسیدگیشون کنه. یک درمیون پست زدن ناظر هم درسته غیرقانونی نیست ولی جالب هم نیست) و همینطور اگه تشویقی چیزی بخواد بشه (که برای اینم میشه پست زد)

ولی اگه می خواین اخطار بدین و بعد از اخطار (اگه بهش عمل نشد) مجازاتی درنظر بگیرین، باید پست اخطارتون رو جداگانه ارسال کنین تا دیده بشه. و کسی بهانه نداشته باشه بگه من که نفهمیدم زیر پستم ویرایش شده.

وقتی ویرایش می کنید و به اخطارتون عمل نمیشه، حق با کسیه که متوجه ویرایش شما نشده (یا وانمود می کنه که متوجه نشده. کی می تونه ثابت کنه خلافشو؟)

بعدشم... همون جبهه گیری اول اصلا کار جالبی نبود. کلا اینجا اگه تازه وارد باشی خیلی به ندرت پستت ادامه داده میشه. مگر اشخاص معدودی مث لرد ولدمورت، دامبل، یا همچین کسایی مرام خرج کنن و پست اون تازه وارد رو ادامه بدن تا روحیه پیدا کنه. وگرنه بقیه از این کرم ها (karam!) ندارن. (باز نره یکی kerm بخونه ها! )

نکتۀ بعدی که به عنوان یه بی طرف باید بگم همون تفاوت نمایشنامه نویسی و داستان نویسی هست که دوستان ارزشی هم بهش اشاره کردن. خوب... تنها اثری از نمایشنامه نویسی در این سایت (که من بهش برخوردم) همون کارگاه نمایشنامه نویسی هست که اونم اسما مال نمایشنامه نویسی بود و تا داستان کوتاه نمی نوشتی نوش، تایید نمی شدی. حالا که همونم حذف شده.

ولی قبولم ندارم که اینجا شده کلا داستان نویسی و فن فیکشن نویسی اشتراکی و غیره. چون من فن فیکشن خوندم و اینجوری نبودن! مگر اینکه تعریف فن فیکشن هم عوض شده باشه.

بچه های اینجا "هر داستانی" نمی نویسن. ایفای نقش ما یعنی یه شخصیت رو برای خودمون درنظر می گیریم که توی سایت با همون ویژگیها شناخته میشیم. بعد دیگران و خودمون درمورد شخصیت شناخته شدۀ همدیگه مطلب می نویسیم و نقش شخصیت رو (البته بنا بر سوژه ای که داده شده و همه روش توافق دارن) اجرا می کنیم.

اگه بخوایم مثل فرمایش ریگولوس عزیز، خودمون رو محدود به کتاب کنیم، من باید پشت یه کارت قورباغه ای بمونم، ایوان روزیه تنها یه جسده و هیچ رولی نباید بزنه، تد ریموس و ویکتوریا هنوزم با هم لاو بترکونن () و دامبلدور و ولدمورتم مرده باشن. اصن سوروس اسنیپ اینجا چیکار می کنه؟ هوم؟

پس نمیشه به کتاب محدود شد و چون نمیشه شخصیت ها رو به کتاب محدود کرد، شخصیت های جدیدتری از کتاب اینجا شکل می گیرن که باید اونا رو هم وارد ایفای نقش کرد.

غیر اینه؟

ویرایش شده توسط مورگانا لی فای در تاریخ ۱۳۸۸/۶/۹ ۳:۴۶:۳۴
ویرایش شده توسط مورگانا لی فای در تاریخ ۱۳۸۸/۶/۹ ۳:۴۷:۲۷

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.