هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: کلاس پیش گویی
پیام زده شده در: ۲۰:۱۹ دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۸۵

فایرنزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۵ شنبه ۵ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۹:۵۲ جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۸۹
از جنگل ممنوعه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 174
آفلاین
1. چگونگی به دست آوردن آن حروف و کتاب رو توسط زئونات به صورت نمایشنامه بنویسید!
زئونات یه محقق ورد شناس بوده که روی وردهای موثر بر کوهنوردی تحقیق میکرده یه روز که توی کوه های داشته وردهای پرواز و چسبندگی انگشتها رو امتحان میکرده یه دفعه می افته توی یه شکاف بین کوه، توی اون شکاف، ورودی غار رسبل بوده و اون وارد غار میشه و با استفاده از وردهای جدید طلسمهای قدیمی رو خنثی میکنه و با برداشتن کتاب پا به فرار میذاره.

2. شاه راسلدین چه جوری این حروف رو پدید آورد و به وسیله ی آن پیشگویی کرد؟
راسلدین شاه نبود بلکه یه جادوگر عامی بود که دلش میخواست مردم شهرش رو از راه انحراف، منحرف کنه. برای همین شروع بهنوشتن یه کتاب کرد و برای اینکه اونو مرموزتر کنه اون حروف رو توش گذاشت. اما بعد کم کم خودش هم مثل بعضیای دیگه متوجه شد که این حروف واقعا از آینده خبر میدن، با پیشگویی های کتاب کم کم راسلدین به مقام والای پادشاهی رسید.

3. چگونگی پیشگویی به وسیله ی چنین کتاب هایی رو به کامل شرح بدهید!
درباره اینکه چطور میشه با این کتاب پیشگویی کرد اختلاف نظر وجود داره ولی اکثرا فکر میکنن باید کتاب رو به زبان اصلی خوند، تا پیشگویی ممکن بشه ولی بعضیا میگن باید کتاب رو به زبون مادری خودمون بخونیم تا بتونیم پیشگویی کنیم. در کل کسایی که کتاب رو به زبون اصلی میخونن موفقیت بیشتری داشتن و تونستن به مقامات بالایی برسن و بر جادوگران دیگه حکومت کنن. اما نظر من اینه که حروف زیاد مهم نیستن بلکه این خود متن کتابه که مهمه.

اگه میگید نه من تمام کتاب رو به زبون فارسی دارم هرکسی میخواد برای من جغد بفرسته براش میفرستم.

[url=http://www.jadoogaran.org/modules/newbb/viewtopic.php?post_id=181728#forumpost181728

کلاس پیش گویی
پیام زده شده در: ۱۷:۳۳ دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۸۵

مایکل آنجلو

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۹ سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۴۸ یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۸۶
از اینجا تا شیراز راه درازیست!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 154
آفلاین
خانم ورونيكا ( درست مي گم ديگه نه؟!) من پست زدم
يه شاگردم يه شاگرده
بازم بيا درس بده
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

سوال اول: چگونگی به دست آوردن آن حروف و کتاب رو توسط زئونات به صورت نمایشنامه بنویسید! (10 امتياز)
يه روز زئونات و مرلين با هم كل كوهنوردي مي زارن پا مي شن مي رن ردلن
هركدوم مي خواستن جلوي اون يكي كم نيارن
آقا اين مي ره بالا اون يكي مي ره بالاتر
آخر سر مرلين كم مياره عقب مي مونه اما از اون جا كه خيلي حسود و بد جنس بوده يا شايدم بد شانس پاي زئوناتو مي گيره مي كشه
زئوناتم از بس بي دست و پا بوده عين گلابي قل مي خوره ميفته پايين
مرلين كه فكر مي كرد برده تريپ جوزگيري پا ميشه وايميسته
اما چند ديقه بعد با فرياد « يافتم ...يافتم» زئونات مي فهمه كه بزرگترين اشتباه زندگيشو كرده

سوال دوم: شاه راسلدین چه جوری این حروف رو پدید آورد و به وسیله ی آن پیشگویی کرد؟ (5 امتیاز)

راسلدين يه آدم علاف و بيكار بوده كه هميشه از شدت بيكاري حوصلش سر مي رفته
يه روز كه حوصلش همينجوري داشته سر مي رفته و يه گوشه اي ولو شده بوده يه صداي مشكوكيوسي مي شنوه كه اونو به راه راست هدايت مي كنه (براي كسب اطلاعات بيشتر به سيم رابط مراجعه كنيد)
راسلدينم جوزگير مي شه متحول مي شه از اين رو به اون رو ميشه ، خلاصه به قول خودش از خواب غفلت بيدار ميشه با خودش ميگه : من بايد يه كار مفيد انجام بدم....آهان پيدا كردم
-=-=-=-=-= يك ساعت بعد -=-=-=-=-
_ جر نزن ... قبول نيست .... آقا قبول نيست
_ اسم از الف چي نوشتي!؟
_ قبول نيست ...نداريم... ايني كه ميگي نداريم
چند ساعت بعد كه ملت بالاخره رضايت مي دن و پا مي شن مي رن خونشون راسلدين مياد ورقه هاي اسم فاميلو جمع كنه كه ....
يافتم ...يافتم ( ارشميدوس: خب شد من يافتمو يافتم وگرنه پست تو پست نمي شد)
و اينگونه شد كه راسلدين بزرگترين كشف زندگيشو كرد

مقاله: چگونگی پیشگویی به وسیله ی چنین کتاب هایی رو به کامل شرح بدهید! (15 امتیاز)

طالع بيني با حروف ابجد

اين طالع بيني نوعي طالع بيني است كه بر اساس حروف ابجد پايه گذاري شده است. بر اساس طالع بيني با حروف ابجد شما ابتدا نام خودتان و نام مادرتان را بر اساس حروف ابجد محاسبه مي كنيد و سپس دوازده تا دوازده تا از اين عدد كم مي كنيد تا به يكي از اعداد 1 تا 12 برسيد و سپس به سراغ ماهي كه مربوط به آن عدد است مراجعه كنيد و خصوصيات خود را مطالعه كنيد. براي آگاهي شما در اينجا مثالي آوده مي شود .
مثلا نام شما رضا و نام مادرتان مرضيه است . بر اساس جدول حروف ابجد حروف نام خودتان و مادرتان را جمع كنيد.
ه + ي + ض + ر + م + ا + ض + ر
31= 5 + 1 +8 + 2 + 4 + 1 + 8 + 2
ماه تولد اين شخص ماه هفت يعني مهر ماه مي باشد.(حالا اين آدم علاف هم مي تونه بره يه كتاب طالع بيني بخره و ماه مهرشو بخونه هم مي تونه بره پيش يه پيشگو البته من راه دومو پيشنهاد مي كنم چون يه طالع بيني به اين همه دردسر نمي ارزه)
7 = 12 _ 19 = 12 _31

ا 1
ب 2
پ 2
ت 4
ث 5
ج 3
چ 3
ح 8
خ 6
د 4
ذ 7
ر 2
ز 7
ژ 7
س 6
ش 3
ص 9
ض 8
ط 9
ظ 9
ع 7
غ 1
ف 8
ق 1
ك 2
گ 2
ل 3
م 4
ن 5
و 6
ه 5
ي 1

ویرایش شده توسط مايكل آنجلو در تاریخ ۱۳۸۵/۶/۶ ۱۷:۳۹:۳۴
ویرایش شده توسط مايكل آنجلو در تاریخ ۱۳۸۵/۶/۶ ۱۷:۴۲:۳۱
ویرایش شده توسط مايكل آنجلو در تاریخ ۱۳۸۵/۶/۶ ۱۷:۴۹:۴۷

تحقق بخشیدن به افسانه ی شخصی یگانه وظیفه ی آدمیان است.
[size=medium]همه چیز تنه

پیام زده شده در: ۲۰:۳۹ دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۸۵

ورونیکا ادونکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۸ یکشنبه ۴ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۴:۲۲ دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۰
گروه:
کاربران عضو
پیام: 404
آفلاین
خب دزیره امتیاز ها رو نداد... هر سوال 10 امتیاز!!! اگه در نمره دادن اشکالی داشت پیام شخصی به من خبر بدین تا دوباره بررسی کنم!

ورونیکا ادونکور
نمره داده نمی شه!!!

بلیز زابینی
سوال اول: استنباط سوال اولت تقریباً خوب بود، با این حال اشتباهاتی هم داشت... مثلاً تو قسمت اولی که گفتی، باز هم می شد آینده رو تغییر داد... 7 امتیاز
سوال دوم: خب قسمت اول رو زیاد توضیح نداده بودی با این حال کاملاً درست بود، در مورد قسمت دوم هم باید بگم که پیشگو مدیوم نیست که در حالت خلسه فرو بره... 6 امتیاز
مقاله: باز هم درست بود و باز هم اشکالاتی داشت؛ چون تخیل کاربردهای دیگه یی هم داره، از جمله ساختن آینده... 9 امتیاز
جمع: 22 امتیاز

جسیکا پاتر
سوال اول: تقریباً درست بود اما بهتر بود یه کم بیش تر توضیح می دادی... 9 امتیاز
سوال دوم: خب این فقط یه صورت قضیه بود... 6 امتیاز
مقاله: اونی که در نظر داشتم نبود، با این حال توضیحاتت کامل و بدون نقص بود... 10 امتیاز
جمع: 25 امتیاز

بلاتریکس لسترنج
سوال اول: حس ششم ربطی به فال نداره.... بعضی وقایع قطعی هستن و همین ها رو می شه با حس ششم احساس کرد و بعضی ها رو خود انسان می تونه تغییر بده... 5 امتیاز
سوال دوم: نظرت در مورد محیط درست بود... 7 امتیاز
مقاله: آفرین... توضیحاتت جامع بود... 10 امتیاز
جمع: 22 امتیاز

هدویگ
سوال اول: جالب بود، تا حدودی درست گفتی... 9 امتیاز
سوال دوم: کم در موردش بحث کرده بودی... 6 امتیاز
مقاله: آفرین... عالی بود... 10 امتیاز
جمع: 25 امتیاز

یونا
سوال اول: چه قبل از پیشگویی و چه بعد از اون می شه آینده رو تغییر داد... 4 امتیاز
سوال دوم: خب تقریباً درست بود، می شه قبول اش کرد، البته گاهی اوقات هم این طوری که گفتی نیست... بسته به شرایطه... 7 امتیاز
مقاله: برعکس پیشگویی های حقیقی نیاز به قدرت تخیل بالا دارن؛ چون انسان با تمرکز کردن روی همون چیزی که می خواد می تونه آینده اش رو عوض کنه، می دونیم که تمرکز کردن هم نیاز به قدرت تخیل داره... 5 امتیاز
جمع: 16 امتیاز

چارلی ویزلی
سوال اول: درسته... آینده رو می شه به وسیله ی فال جا به جا کرد... 9 امتیاز
سوال دوم: پیشگویی وجود داره، اما نه اون چیزی که دیگران تصورش رو می کنن... پیشگویی یک علم است و هر کسی نمی تونه این علم رو یاد بگیره... 3 امتیاز
مقاله: اگه تلقین کنیم واقعاً همون می شه؛ چون با این کار ناخودآگاه الوهیت باطن خودمون رو وادار به انجام اون واقعه کردیم... 8 امتیاز
جمع: 20 امتیاز

دراکو مالفوی
سوال اول: قسمت و تقدیر وجود نداره این ما هستیم که اون رو می سازیم... فال فقط بخش کوچکی از اون رو تشکیل می ده... 4 امتیاز
سوال دوم: کاملاً درست... بدون نقص... 10 امتیاز
مقاله: درست بود، اما باید بیش تر کاربرد قدرت تخیل و توصیح می دادی... 6 امتیاز
جمع: 20 امتیاز

اکتاویوس پیر
سوال اول: می گن کسی که به فال اعتقاد نداره نگیره؛ چون کسی که اعتقاد نداره ضمیر ناخودآگاهش خلاف اون چیزی که براش گرفته می شه، به انجام می رسه در نتیجه اون چیزی که تو فال گفته شده درست در نمیاد... 5 امتیاز
سوال دوم: باید بیش تر توضیح می دادی... 2 امتیاز
مقاله: بله زیاده، تعداد خط مهم نیست مهم درون مایه است... توضیحات خوب و جالبی بود... 8 امتیاز
جمع: 15 امتیاز

رومسا
سوال اول: آفرین... دقیقاً همون چیزی که در نظر داشتم... کامل و بدون نقص... 10 امتیاز
سوال دوم: هووم... فقط همین ها نیست... 6 امتیاز
مقاله: عالی بود... 10 امتیاز
جمع: 26 امتیاز

ایگور کارکاروف
سوال اول: هوووم... چه عجیب... 3 امتیاز
سوال دوم: خصوصیات یک مجتهد رو نگفتم ها... 5 امتیاز
مقاله: زیاد در مورد قدرت تخیل توضیح نداده بودی... 3 امتیاز
جمع: 11 امتیاز

استرجس پادمور
سوال اول: باید توضیح بیش تر می دادی اما همین هم درست بود... 6 امتیاز
سوال دوم: ولی خیلی ها هستن که معروف نیستن اما به راحتی می تونن از آینده خبردار شن... خب... 5 امتیاز
مقاله: قدرت تخیل هیچ وقت به داد آدم نرسیده بلکه تونسته به اون در تغییر آینده کمک کنه، بنابراین تاٌثیر داره... هوووم... 4 امتیاز
جمع: 15 امتیاز

فایرنز
سوال اول: درسته... 7 امتیاز
سوال دوم: فکر کردن مانع از پیشگویی درست می شه... 5امتیاز
مقاله: خب... آفرین خیلی خوب بود... بعضی جاهاش درست بود... 9 امتیاز
جمع: 21 امتیاز

دارن الیور فلامل
سوال اول: اتفاقاً بهتره آدم قبل از این که با آینده روبرو بشه، خودش اون رو هر طور که می خواد بسازه... 3 امتیاز
سوال دوم: خب این دلایل خوبی نبود... حرفه ای بودن مهم نیست... بعضی تازه کارها هم می تونن خیلی خوب پیشگویی کنن... 4 امتیاز
مقاله: مقاله ی خوبی بود... 9 امتیاز

بارتیموس
سوال اول: خب راستش اینی که گفتی ربطی نداشت... تو فال ها هیچ وقت نمیان بگن توی کدوم خیابون تصادف می کنی... این بیش تر به قدرت اراده بستگی داشت... 2 امتیاز
سوال دوم: این دلیل برای پیشگویی درست نیست... خیلی از پیشگو های معتمد بودن که در بعضی از فال هاشون اشتباه کردن... 3 امتیاز
مقاله: متاسفانه باید بگم غلط بود... 1 امتیاز
جمع: 6 امتیاز

هوکی
سوال اول: فقط بستگی به اعتقاد داره و بس ... با این حال در هر شرایطی می شه فال رو به نحو احسنت تغییر داد... 5 امتیاز
سوال دوم: همیشه این طور نیست... دلیلش رو 1000 بار گفتم... 4 امتیاز
مقاله: خب تقریباً این درست بود... 7 امتیاز

دورنت دایلیس
سوال اول: دقیقاً درسته... بستگی به اعتقاد داره... 9 امتیاز
سوال دوم: تجربه درست بود، بقیه یه جوری مصنوعی بودن... 7 امتیاز
مقاله: آفرین خیلی خوب بود... از اون عکست هم ممنون... 10 امتیاز
جمع: 26 امتیاز

آناکین استبنز
سوال اول: البته بستگی به اون طرف داره اما بقیه ی چیزا یه کم چیز بودن... 5 امتیاز
سوال دوم: این خوب بود... 6 امتیاز
مقاله: این که بین مشنگ ها و جادوگران فرق گذاشتی جالب بود... 6 امتیاز
جمع: 17 امتیاز

گریفیندور: 148 امتیاز
اسلایترین: 97 امتیاز
هافلپاف: 43 امتیاز
ریونکلاو: 31 امتیاز

اگر یک فرد انسان، واحد یک بود ، آیا یاز یک با یک برابر بود؟!
[b][s

پیام زده شده در: ۲۰:۳۷ دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۸۵

ورونیکا ادونکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۸ یکشنبه ۴ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۴:۲۲ دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۰
گروه:
کاربران عضو
پیام: 404
آفلاین
جلسه ی سوم تدریس پیشگویی:
پیشگویی به وسیله ی کتاب هایی مخصوص

هیاهویی در کلاس ایجاد شده بود. همگی بچه ها در مورد استاد قبلی شان یعنی دزیره صحبت می کردند و با نگرانی درباره ی حال او جویا می شدند... ناگهان در با صدایی گوشخراش باز می شود. همه ی سرها به طرف فردی که روبری آن ایستاده، برمی گردد.
روبروی در چهره ی دختری جوان هویدا می شود. مشخص است که او استاد جدید درس پیشگویی است.
او لحظه ای به فضای کلاس خیره می شود، سپس لبخند زنان با قدم هایی آهسته و موقرانه به طرف میز خود به راه می افتد. کاغذهایی که در میان دستان او پخش شده بود را، روی میز قرار می دهد، سپس چند قدمی به طرف بچه ها برمی دارد. سرش را بالا می گیرد و خودش را معرفی می کند: خب من پروفسور ورونیکا ادونکور استاد جدید درس پیشگویی هستم. البته فقط برای مدتی کوتاه پس زیاد خوشحال نباشین... استاد قبلی تون به زودی برمی گرده... بعنی امیدوارم که زود برگرده.
دوباره سکوت می کند و یک گام به عقب بر می دارد. سپس دستانش را بی دلیل باز می کند و شروع به درس دادن می کند: خب بهتره قبل از این که وقت این کلاس به هدر بره درس رو شروع کنم... درس امروز ما به پیشگویی به وسیله ی کتاب ربط داره... همون طور که می دونین بعضی از کتاب ها هستن که حروفی عجیب در اون ها حک شده و از این طریق به وسیله ی همون حروف می شه پیشگویی کرد. در واقع این حروف رو جادوگری قدرتمند به نام راسلدین پدید آورد... اون همیشه در صدد بود که یک طریقی به جز فال برای پیشگویی اختراع کنه، به همین دلیل این حروف رو به وجود آورد... در واقع کم تر کسی هست که این حروف رو بدونه؛ چون دونستنش سخته و همچنین به دست آوردن اطلاعاتش..!
در همان لحظه یکی از بچه های هافلپاف دستش را بالا می گیرد و بعد از این که ادونکور به او اجازه ی صحبت کردن می دهد، می پرسد: ببخشید پروفسور؛ منظورتون رو از این که دونستن و به دست آوردن این حروف سخته نفهمیدم!
پروفسور ادونکور در کمال تعجب دانش آموزان لبخندی عجیب می زند و در حالی که به همان دانش آموز خیره شده، جواب می دهد: خب راسلدین فردی بود که هیچ وقت دوست نداشت اسرارش فاش شه برای همین زمانی که به وسیله ی همون کتاب زمان مرگش رو فهمیده بود، تصمیم گرفت که قبل از این که بمیره حروف و کتاب رو جایی پنهان کنه. یعنی دقیقاً اون رو در پشت کوه های خطرناک ردلن در غار ترسناکی به نام رسبل قایم کرد.
یکی دیگر از بچه های گریفیندور دستش را بالا می گیرد، سپس می پرسد: ولی پروفسور اگه اون این چیزا رو قایم کرد، چه جوری شما ازش خبر دارین؟!
پروفسور ادونکور با ملایمت پاسخ می دهد: به خاطر این که فردی به نام زئونات تونست اون جا رو کشف کنه، جرئت کرد و اون رو پیدا کرد و بعد در اختیار دیگر پیشگو ها گذاشت..! و البته این تکلیف شماست که چگونگی سفر اون رو شرح بدین.
لحظه ای سکوت برقرار شد. حتی بچه ها هم دیگر با یکدیگر پچ پچ نمی کردند و غرق در چیزهایی که پروفسور ادونکور توضیح می داد، شده بودند.
پروفسور ادونکور بعد از گذشت چندین دقیقه ادامه داد: زئونات حروف رو گرفت و بعد 30 سال اون رو یاد گرفت، بعد از اون تونست کتابی دیگر و همچین چند تا از اون ها درست کنه. برای همین من از اون ها خبر دارم.
بعد از تمام شدن حرف پروفسور بلیز می پرسد: یعنی ما هم می تونیم یکی از اون کتاب ها داشته باشیم؟!
پروفسور خنده ای کوتاه می کند، بعد از آن جواب می دهد: متاسفانه نه... اون کتاب ها چون خیلی قدیمی هستن و فقط برای افرادی خاص به وجود اومدن... مثلاً من اون کتاب رو ندارم ولی علمش رو می دونم... حالا...!
رویش را برمی گرداند و به طرف تخته خیز برمی دارد، سپس چوبدستی اش را بالا می گیرد و روی تخته تکالیف هفته ی آینده را حک می کند:

تکالیف جلسه ی آینده ی پیشگویی:
سوال اول: چگونگی به دست آوردن آن حروف و کتاب رو توسط زئونات به صورت نمایشنامه بنویسید! (10 امتیاز)
سوال دوم: شاه راسلدین چه جوری این حروف رو پدید آورد و به وسیله ی آن پیشگویی کرد؟ (5 امتیاز)
مقاله: چگونگی پیشگویی به وسیله ی چنین کتاب هایی رو به کامل شرح بدهید! (15 امتیاز)

--------------------------------------------------------
خارج از درس:
بچه ها من روند پیشگویی رو تغییر دادم. بعضی جاهاش واقعی هستن و بعضی جاها غیر واقعی، اگر با این روند موافق نیستین به من بگین تا روش دزیره رو دنبال کنم... در ضمن خواستم برای دفعه ی اول کوتاه بنویسم و سوال ها هم تقریباً راحت بود!!!

اگر یک فرد انسان، واحد یک بود ، آیا یاز یک با یک برابر بود؟!
[b][s

پیام زده شده در: ۱۷:۱۰ سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۸۵

آناکین  استبنز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۰۵ دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۱:۲۳ جمعه ۱۷ شهریور ۱۳۸۵
از زیر سایه ی ارباب لرد ولدومرت کبیر
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 329
آفلاین
1- به نظر شما میشه در فال نقشی داشت؟( یعنی اونو تغییر داد)

بله
البتهع بستگی به طرفی داره که میخواد نقش داشته باشه
یعنی هر چی ارزش بیشتر نقش بیشتر و بلعکس
در نتیجه لازم است قبل از تاثیر گذاری ارزشی بودن را بیاموزید
(پیام بازرگانی: برای ارزشی شدن به آنی مونی مراجعه کنید)

بعد از ارزشی یدن شما میتوانید بسته به قدرت خود این ها تغییر بدید
باشد که رستگار شوید

- پیشگویی در چه صورتی قابل اعتماد و درست است ؟

در صورتی که توسط شخص استاد تاید گردد
یا توسط نماینده ی تام الاختیار استاد تایید گردد

البته اگر سر کلاس خوب به حرف های استاد گوش کنید ممکن است خود شما هم یه چیز های یاد بگیرید

3- مقاله ای تهیه کنید و در آن نقش قدرت تخیل در فال رو بنویسید.(حد اقل 15 خط)

استاد : 15 خط مقاله بنویسید

من ارزشی ورزشی: ماااااااااااااااااا 15 خط؟ شما میخوای ما رو بکش/؟ یا ترور شخصیت کنی؟

استاد: کوفت زیاد حرف میزنی هر کاری میگم بکن

والا بستگی داره طرف مشنگ بشه یا جادوگر
مشنگ ها که کلا قوه ی تخیلن چیزی به اسم فال گیری بلد نیستن
همه رو از خودشون در میارن
ولی جادوگر ها دو دسته اند یه گروه فال گیری بلدن یه گروه نه
اون ها که بلد نیستن عین مشنگ ها میمون

وولی اون ها که بلدن اگه قوه ی تخیل داشته باشن خیلی خوبه

پیام زده شده در: ۱۴:۰۰ یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۸۵

دورنت دایلیسold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۰ سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۴:۱۹ دوشنبه ۱ آبان ۱۳۸۵
از تو جوب !
گروه:
کاربران عضو
پیام: 32
آفلاین

خب ..یه جورایی بله ..البته بستگی داره ..اگر کسی خیلی به فال اعتقاد داشته باشه بدون هیچ چون و چرا حرف فالگیر یا همون پیشگو رو میپذیره و مثلا قبول میکنه که فلان اتفاق میفته ...پس میتونه این موضوع رو تغییر بده .. میتونه جلوشو بگیره ، میتونه نگیره ! یعنی میتونه نقشی توی اتفاق افتادن یا نیفتادن اون موضوع داشته باشه ..یا میتونه موضوع رو عوض کنه ...خب ..میگم بازهم بستگی به درصد اعتقاد اون شخص به فال و غیره داره ...خب ..اما مثلا خود من کلا اصلا به فال اعتقاد ندارم و اگه کسی بهم بگه فلان روز فلان اتفاق میفته میگم بذا بیفته و میدونم که این حقیقت نداره ..پس من که اعتقاد ندارم نقشی هم توی فال ندارم ..دارم ؟؟؟

2- پیشگویی در چه صورتی قابل اعتماد و درست است ؟

خب شخص مورد اعتماد و راستگوی باشه در درجه ی اول یعنی یه از اون فالگیرای درپی تی نباشه !!! اگه دفعه ی دوم سومتونو که پیش اون میرین باید حواستون باشه که جلسه ی اول هیچی بهش نگفته باشین و حتی کسی هم چیزی از شما به اون نگفته باشه تا ببینید میتونه مشخصاتتونو درست بگه یا نه ..اینم یه راهشه !!! در درجه ی دوم بستگی به تجربه ی اون فرد داره ...مثلا اگه اون شخص قبلا پیش این پیشگو اومده و بیشتر چیزهایی که گفته درست بوده باشه ..خب از این راه هم میشه ..راه دیگه اینکه اگه کسی همینجوری بی دلیل به این چیزا اعتقاد داره که هیچی ! اما اگه نداره پیشگو یا فالگیر باید دلایل روشن و واضحی برای اون اتفاق بیاره ..مثلا از روی موقعیت ستاره ها و ..... از این چند راه میشه گفت که پیشگویی درستی از آب در میاد !

وقتی فالگیر یا پیشگو میخواد فال بگیره یا پیشگو کنه ..خب مثلمه که از قدرت تخیلش خیلی کمک میگره ..( اصلا اکرا کسانی ه دارای قدرت تخیل بالایی هستند میان فالگیر میشن ! ) مثلا در فال قهوه ..خب شاید من نوعی وقتی یک فنجون چای رو بگیرم دستم و توشو نگاه کنم چیزی که میبینم بنظرم خیلی بی اهمیت و بی معنی بیاد اما کسی که از قدرت تخیل بالایی برخورداره ، میتونه از مشاهده ی تفاله های چای به کمک قدرت تخیلش عکس یه حیوان مثلا یک خرس رو بوجود بیاره ..( یعنی کشفش کنه ) و به دیگران نشون بده و بقیه هم بگن اه چرا به ذهن من نرسید و از روی عکس خرس که حالا خدا میدونه از نظر فالگیر چه تعبیری داره رو فالگیری کنه و.. ..خب پس نتیجه میگیریم که قدرت تخیل بسیار روی فالگیری موثره وحتی بدون اون فالگیری امکان نداره !!!
ببخشید 15 خط !!!! آخه بیشتر از این به ذهنم نمی رسید !!!!!!!
تصویر کوچک شده!اینم عکس یه پیشگوی مورد اعتماد

عضو رسمی (( الف . دال***))
تصویر کوچک شده

قاه قاه قاه !!!

پیام زده شده در: ۲۳:۰۸ جمعه ۳۰ تیر ۱۳۸۵

هوكيold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۰۳ سه شنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۲۹ چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۸۹
از مغازه‌ي لوازم جادوي سياه هوكي
گروه:
کاربران عضو
پیام: 269
آفلاین
سوال اول:
بستگي داره. مثلا يكي واسه مون فال مي گيره و اصلا كارش درست نيست! اون وقت در واقع فال الكيه و يه چيز من در آوردي. اگه همچين كسي بگه فردا هواپما مي افته رو خونه‌ت(!) چون فالگير تقلبيه مي شه گفت كه احتمالش خيلي زياده كه نيافته يا مثلا مي گه فردا برق مي گيرتت، مي تونيم كلا از دست زدن به پريز يا وسايل برقي خودداري كنيم، و اتفاقي نيفته. ولي اگه فالگير خيلي كاردرست باشه و كلا در واقع و در حقيقت فال رو ببينه، اون وقت فالش اجتناب ناپذير ميشه. مثلا واسه همون مثال برق، هر جوري كه بشه بلاخره ما يا اشتباها، يال فراموش مي كنيم، يا مجبور مي شيم كه يه چنين كاري بكنيم كه در اين صورت برق مي گيرتمون و الفاتحه!

سوال دوم:
همون طور كه تو سوال قبل گفتم، فالگير بايد كاردرست باشه! در اون صورت فالش درست و غير قابل اجتنابه. در واقع، ما نمي تونيم مثلا يكي از فاميلامون پيش يه فال گير رفته و فال درست در اومده. در اين صورت ميشه گفت كه فال گير شايد شانس اورده و اين طوري نمي شه قضاوت كرد. اصولا پيشگو هاي واقعي رو بايد با چشم بصيرت تشخيص داد!

سوال سوم:
هر چقدر قدرت تخيل يه فالگير بيش تر باشه، اون مي تونه بيش تر تو درك وقايعي كه قراره براي يه كسي اتفاق بيفته رو تشخيص بده. مثلا شايد بعضي از اتفاقا زياد روتين نباشه و غير عادي جلوه بده، اگه فال گير قدرت تخيلش قوي باشه مي تونه اينو به خوبي تشيص بده ولي اگه نباشه، شايد يه اتفاقي غلط ولي نسبتا نزديك به اون چيزي كه قراره بيفته پيش بيني كنه. البته، فال گير هايي كه قدرت تخيل بيش تري دارن، معمولا كم تر مورد اعتماد واقع مي شن! چون مثلا وقتي من مي رم پيش يه طالع بين، اون مي گه فردا قراره يه خرس وحشي از جنگل فرار كنه بياد تو رو توي پياده رو دنبال كنه و تو فرار كني و آخرش بري توي تنور نونوايي، اون وقت من ميگم خدا شفا بده! هر چند كه فرد قابل اعتماد و شناخته شده و فالگير واقعي باشه. اين به خاطر اينه كه ما بيش تر اون جيزاي عادي و معمول رو باور مي كنيم تا چيزاي غير عادي و غير معمول.

به سراغ من اگر می آیید، نرم و اهسته بیایید، مبادا که ترک بردارد، چینی نازک تنهایی من...

پیام زده شده در: ۱۱:۱۵ پنجشنبه ۲۹ تیر ۱۳۸۵

بارتیموس کراوچ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۳۳ جمعه ۹ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۱۷ دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۸۶
از تالار اسلیترین
گروه:
کاربران عضو
پیام: 165
آفلاین
- به نظر شما میشه در فال نقشی داشت؟( یعنی اونو تغییر داد)
در بعضی مواقع می شه در پیش گویی تغییراتی ایجاد کرد مثلا قراره تو فلان خیابون ماشین بهت بزنه ولی تو میتونی اصلا به اونجا نری و تو خونت بمونی اما تجربه نشون داده هرچی قسمت باشه اتفاق میافته مثلا وقتی تو خونه هستی ممکنه یهو پات سر بخوره با مغز بخوری زمین بمیری تو به اون خیابون نرفتی ولی بازم مردی !

2- پیشگویی در چه صورتی قابل اعتماد و درست است؟
پیشگویی در صورتی قابل اعتماد است که تو به فرد پیشگو اعتماد داشته باشی البته پیشگوهای واقعی بسیار کم هستند و تقریبا بیشتر جادوگران هم به پیش گویی اعتقاد ندارند چون همونطور که گفتم پیشگویان واقعی خیلی کم هستند و کمتر کسی میتونه با اونها ملاقات کنه.

قدرت تخیل بیشتر برای پیشگویانی به درد میخوره که واقعا پیشگو نیستند و فقط میخوان سر مردم رو شیره بمالند و یه پولی به جیب بزنن. این افراد با شاخو برگ دادن به چیزی که هیچ چیز ازش سر درنمیارن مردم بیچاره را مجذوب پیشگویی خود کرده و بعضی مواقع آینده ی خوب عالی و پر از پول به اونها وعده میدن و بعضی مواقع هم برای ضایع نشدن آینده ی سیاه و ترسناک و همراه با دردو مرگ رو به مردم وعده میدن ؛ اما قدرت تخیل در پیشگویی پیشگویان واقعی(بسیار اندک)هیچ تاثیری ندارد این افراد پیشگویی را کاملا واضح و بدون هیچ گونه شاخو برگ دادن به مطلب بیان میکنند .

[مواظب افکارت باش که تبدیل به گفتار می شود.
مواظب گفتارت باش که تبدیل به رفتارت می شود.
مواظب رفتارت

پیام زده شده در: ۰:۴۴ پنجشنبه ۲۹ تیر ۱۳۸۵

دارن الیور فلاملold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۵۱ دوشنبه ۳ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۲:۳۹ چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۶
از میدان گریملود شماره ی 12
گروه:
کاربران عضو
پیام: 290
آفلاین

به نظر من اگر انسان بتونه به فال ها توجه نكنه صبر كنه و ببينه تقدير و سرنوشتش چيه خيلي بهتره.جون بعضي از فال ها درست از آب در نمي آن و اگر ما اون فال رو جدي بگيريم وسعي در تغيير دادن اوضاع بكنيم و بعد معلوم بشه كه فاله غلط از آب دراومده تمام سعي و تلاشمون به هدر ميره.
ولي اگر به درست بودن فال يقين و اطمينان كامل داشته باشيم با اراده اي قوي استوار مي تونيم كمي از واقعه ي پيش رويمان رو تغيير بديم.

2- پیشگویی در چه صورتی قابل اعتماد و درست است؟
پيشگويي در صورتي كه آدم به شخص پيشگو اعتماد كامل داشته باشه يعني اون شخص در كارش حرفه اي باشه آدم مي تونه تا حدي به كار وي اعتماد كند.ولي اگر بخواهيم كه خودمان پيشگو باشيم بايد تمام حواسمان را جمع كنيم كه فكرمان به چيزهاي ديگه معطوف نشه.با تمركز و اعتقاد قلبي به پيشگويي مي تونيم اون رو يك پيشگويي درست قلمداد كنيم.در ضمن انجام دادن ورزش يوگا در تمركز بسيار موثر است.

پيشگويي همچون درختي است كه شاخه هاي بسيار زيادي دارد كه قدرت تخيل يكي از بزرگترين و پرثمرترين شاخه هاي آن محسوب مي شود.به طوري كه اگر اين شاخه وجود نداشته باشد و يا بر اثر بي احتياطي از بين برود آن درخت نمي تواند از لحاظ كمي و كيفي مثمر ثمر واقع شود.
قدرت تخيل خارج از بحث پيشگويي يك هنر محسوب مي شود كه به عقيده ي بسياري از كارشناسان به رشد فكري و ذهني انسان تا حد زيادي كمك مي كند و هوش و استعداد آدمي را تا حد قابل قبولي ارتقاء مي بخشد.در روانشانسي كه يكي از اصول زندگي آدمي را پوشش مي دهد آمده است كه قدرت تخيل نه تنها در پيشگويي بلكه در بسياري از موارد ديگر به انسان كمك وافري مي كند.
قدرت تخيل بيشترين نقش را در فال و پيشگويي دارد به طوري كه اگر كسي قدرت تخيلش مناسب نباشد هيچوقت نمي تواند يك پيشگو و فال گير ماهري شود.
از نظر من پيشگويي و فال گيري بر پايه ي تخيل و تمركز شكل مي گيرد كه اگر يكي از اين موارد در پيشگويي وجود نداشته باشد پيشگويي به صورت ناقص و يا به معناي بهتر غلط انجام مي شود.
خانم آنجلينا مك كارتي كه يكي از بهترين پپيشگويان عصر حاضر محسوب مي شود و اكنون شصتمين سال زندگي خود را سپري مي كند نداشتن قدرت تخيل را در فال گيري به نداشتن چوب در نجاري تشبيه كرده است اين جمله از طرف ايشان اهمييت اين موضوع را به طور واضح و روشن مشخص مي كند.

ویرایش شده توسط دارن الیور فلامل در تاریخ ۱۳۸۵/۴/۲۹ ۰:۴۶:۵۸

[i][size=small][color=3333CC]هيچ وقت نگوييد كه اي كاش زندگي بهتر �

پیام زده شده در: ۱۹:۵۵ دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۸۵

فایرنزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۵ شنبه ۵ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۹:۵۲ جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۸۹
از جنگل ممنوعه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 174
آفلاین
1. به نظر شما میشه در فال نقشی داشت؟
بله به نظر من میشه در فال نقش داشت و روی اون تاثیر گذاشت. هم فالگیر و هم کسانی که فال درباره آنها است (یا می تواند درباره آنها باشد) می توانند روی روند و نتیجه آن تاثیر داشته باشند به عنوان یکی از وقایع نمونه می توان به انتخاب ولدمورت اشاره کرد که از میان لانگ باتم ها و پاترها انتخاب خود را کرد و به این صورت روی روند فال و پیشگویی خود اثر گذاشت. اگر این پیشگویی را فراموش می کرد در هنگام حمله به هری پاتر نابود نمی شد.

2. پیشگویی در چه صورتی قابل اعتماد و درست است؟
پیشگویی تنها در صورتی قابل اعتماد است که بدون وجود هیچ پیش زمینه ذهنی در فکر و روح پیشگو انجام شود. اگر پیشگو به نتیجه و یا رویداد خاصی در ارتباط با پیشگویی فکر کند پیشگویی اشتباه می شود. به همین دلیل است که اغلب پیشگوهایی که پیشگویی هایشان به واقعیت تبدیل می شود افرادی فراموشکار و کمی هم فاقد هوش و ذکاوت هستند و در کل ذهن آزاد و راحتی دارند.

3. مقاله ای تهیه کنید و در آن نقش قدرت تخیل در فال رو بنویسید.
پیشگویی پرتو ضعیفی از آینده است. اغلب پیشگویی ها به صورت یک تصویر ناقص و یا صداهایی مبهم به ذهن پیشگو راه پیدا می کنند اغلب افراد مبتدی و دانش آموزان، قادر به تشخیص چیزی که دیده اند یا شنیده اند نیستند. آنها اکثرا اهمیتی به صداهایی که به صورت غیر عادی می شنوند ندارند و تصاویر ذهنی خود را هم با تصور این که مربوط به گذشته هستند فراموش می کنند. در مواردی دیده شده که فردی تصویری مبهم را در پس ذهن خود می یابد ولی قادر به ارتباط دادن آن با دنیای واقعی نیست و آنرا یک سایه یا تصویری بی شکل قلمدادمی کند. در این موارد است که اهمیت و نقش موثر قدرت تخیل در انجام پیشگویی به خوبی آشکار می شود. اگر کسی قدرت تخیل خوبی داشته باشد قادر است از ناآشنا ترین و مبهم ترین تصاویر، یک تصویر دقیق و واقعی از حواث آینده شکل دهد. پیشگویی که یک زخم را می بیند و یا یک ویرانه را اگر از تخیل کافی برخوردار نباشد نمی تواند آنچه را که دیده تصویر کند و فقط می گوید که یک زخم می بینم یا یک خرابه می بینم. اما اگر قدرت تخیل کافی داشته باشد با توجه به محل زخم و شکل ظاهری آن در ذهن خود تصویر را کامل می کند و می گوید که "زخمی را می بینم که توسط فردی ایجاد می شود که کینه توز و کوتاه قد است و ناجوانمردانه از پشت به شما خنجر می زند." و یا "در آینده زلزله ای اتفاق می افتد که شهر را نابود می کند و از محکم ترین ساختمانهای بانکها هم چیزی جز خرابه ای باقی نمی ماند."

خوب احتمالا به خاطر تاخیر در کلاس جریمه شوم ولی به هر حال از امروز شروع کرده ام و امیدوارم استاد عزیز از کار من راضی شوند.

[url=http://www.jadoogaran.org/modules/newbb/viewtopic.php?post_id=181728#forumpost181728

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.