هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: اطلاعات در مورد کتاب
پیام زده شده در: ۱:۲۳ دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۸۵

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
روان‌شناسي كاربردي‌ رنه بينوا
ترجمه محسن اسراري‌
چاپ اول 1372
شركت انتشارات علمي و فرهنگي‌
162 صفحه، 130 تومان‌
oتست‌هاي هوش معروف‌ترين محصول روان‌شناسي كاربردي است. روان‌شناسان در طراحي پرسش‌نامه‌ي اين تست‌ها همه‌ي دانسته‌هايشان از روان انسان را به كار مي‌گيرند تا بتوانند، بهره‌ي هوشي افراد را اندازه‌گيري كنند.
البته در سال‌هاي اخير .تست هوش. از مد افتاده و خود روان‌شناسان به كار گرفتن آن‌ها را توصيه نمي‌كنند. ولي روان‌شناسي كاربردي امروزه به عرصه‌هاي ديگر زندگي انسان نيز سرك كشيده است تا به انسان در شناخت خودش و مهارت‌هايش ياري رساند.
كتاب بينوا مقدمه‌ي خوب و جامعي براي مطالعه‌ي روان‌شناسي كاربردي است.

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱۷:۲۲ یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۸۵

نیلوفر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۹ جمعه ۳ شهریور ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۰:۳۷ چهارشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۰
از دریاچه ی سکوت
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 62
آفلاین
ye sery ketabe be name TALARE VAHSHAT .ketaba har kodoom mostaghel hastan.dar kol 12 ta ketaban.va takhaiiolian.ke kheili ham tarsnakan.

nevisande: R.L.stine
motarjem: gholam hoseine erabi

name chand jeld :
1.faramoosham nakon
2.komode shomare 13
3.esme man ahriman
4.dorooghgoo dorooghgoo
5.man morde am
va.......

یه سری کتابه به نام تالار وحشت.کتابا هرکدوم مستقل هستن. در کل 12 تا کتابن.و تخیلین. که خیلی هم ترسناکن!

نویسنده: آر.ال.استاین
مترجم: غلامحسین اعرابی

نام چند جلد:

1.فراموشم نکن
2.کمد شماره 13
3.اسم من اهریمن
4.دروغگو دروغگو
5. من مرده ام

و...

اگه میشه لطفا فارسی بنویسین! برای اینکه معمولا همه خیلی ساده از روی پستهای پینگلیش میگذرن و توجهی نمیکنن! ممنون میشم!

ویرایش شده توسط چو چانگ در تاریخ ۱۳۸۵/۸/۶ ۱۵:۰۰:۲۲

سکوتم از هر فریاد گویاتر است...

پیام زده شده در: ۱۲:۳۴ سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۸۵

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
این داستان مناسب همه نیست،ولی کتاب مفیدی هست!
درباره‌ي خلاقيت‌ ديويد بوهم‌
ترجمه محمدعلي حسين‌نژاد
چاپ اول 1381
نشر ساقي‌
222 صفحه، 1600 تومان‌
o.آيا خلاقيت فقط مختص معدود افرادي است كه داراي استعداد و قابليت‌هاي ويژه هستند و به سطحي مي‌رسند كه آن‌ها را .نابغه. مي‌خوانند؟ بديهي است كه موضوع نبايد فقط داشتن استعداد و توانايي‌هاي ويژه باشد.
چرا كه افراد بي‌شماري را مي‌شناسيم كه ضمن برخورداري از استعدادهاي
فوق‌العاده، همواره به همان كارهاي عادي و غ-ي-ر خ-لاق-ان-ه م-شغول‌اند. هم‌چنين مي‌توان ادعا كرد كه دانشمندان بي‌شماري وجود داشته‌اند كه مثلا ميزان سوادشان در رياضي و فيزيك از اينشتين هم بالاتر بوده است، اما تفاوت اينشتين با آن‌ها در اين بود كه كارهاي او از نوعي خصيصه‌ي ابتكار و اصالت برخوردار بودند....
بوهم در كتابش كوشش مي‌كند تمايز بين فرايندهاي خلاقانه و آن‌هايي كه صرفا به عادت مربوط‌اند را نشان دهد و سپس ماهيت خلاقيت را با كنكاش و باريك‌بيني در نمونه‌هايي از خلاقيت نزد دانشمندان و هنرمندان روشن سازد.
علاوه بر اين‌ها بوهم زندگي‌هاي خلاق را ردگيري مي‌كند و در اين راه به كودكي مي‌رسد. دوراني كه يكسره خلاقيت و مكاشفه در پيرامون است؛ بدون پيش‌داوري‌ها و آموزش‌هايي كه سد راه انديشه‌ي خلاق مي‌شوند.

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱۱:۳۷ سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۸۵

......

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۵۲ یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۱:۱۰ سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۸۵
از نا مشخص.....!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 6
آفلاین
به نظر من کمی به نویسنده های ایرانی کم توجهی شده!
من می خواهم احمد محمود را به شما معرفی کنم!البته به نظر من نیاز به معرفی نداره!!ولی خوب شاید بعضی ها اون را نشناسند
از اثار مورد علاقه ی من از محمود همسایه ها(که البته توقیف شده)و داستان یک شهر و امخصوصا زمین سوخته است....

اکثر داستانهایش در زمان قبل انقلاب و بعضیهاش در زمان کودتای 28 مر داد است.و همه ی داستان ها یش در جنوب کشوره.در مورد ارمان ها وهدف ها زندگی و شرایط اون موقع است اطلاعاتی ست که فکر می کنم بد نباشه راجع بهش بدونین...چیزی که الان همه ازش یه فکر غلط تو ذهن دارن.
لازمه بگم که خود احمد محمود اهل جنوبه و در زمهن قبل انقلاب به علت فعالیت های سیاسی تبعید بوده....

اما در مورد زمین سوخته.....!!!!در زمان جنگ ایران و عراق و اون شرایته چیزی که اکثرا خیلی کم از واقعیتش خبر دارن!!
همین.... امیدوارم اگه خوندین خوشتون بیاد....

واقعیت تلخه !حتی برای شما دوست عزیز.......!

پیام زده شده در: ۱۰:۱۹ سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۸۵

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
کتاب خوبیه،فقط یک مقدار دردناک هست اخرش!
ماري آنتوانت‌ ملكه‌اي در زير گيوتين‌
برناردين كيلتي‌
ترجمه هوشنگ آذري‌
چاپ سوم 1377
شركت انتشارات علمي و فرهنگي‌
167 صفحه، 350 تومان‌
o معروف است كه در جريان انقلاب فرانسه، عده‌اي از ناراضيان جلوي قصر لويي چهاردهم تجمع كرده بودند و عليه شاه و سلطنت شعار مي‌دادند. ملكه‌ي فرانسه، ماري آنتوانت، وقتي سر و صداي جمعيت را مي‌شنود از نديمه‌اش مي‌پرسد: .اين‌ها چه مي‌خواهند؟.
- شعارهاي تحريك‌آميز سر داده‌اند. مي‌گويند نان نداريم.
ملكه مي‌گويد: .خب شيريني بخورند!.
اهميت ماري آنتوانت به خاطر قرار گرفتن او در يكي از مهم‌ترين مقاطع تاريخ جهان، يعني انقلاب كبير فرانسه است. اما گذشته از اين موضوع، شخصيت پيچيده و جالب اين زن نيز موجب شده است كه زندگي‌اش هميشه موضوع جذابي براي نويسندگان و خوانندگان باشد. خصوصا كساني كه به حال و هواي فرانسه‌ي قرن نوزدهم علاقه‌مند باشند و بخواهند داستاني از زندگي يكي از زنان برگزيده‌ي آن روزگار بخوانند. زني كه در جريان تحولات سياسي كشورش نقش بسيار پررنگي داشته است.

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۹:۴۵ سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۸۵

......

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از نا مشخص.....!
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
ای ی ی ی ی وای دیدی چی شد؟
کتاب به این محشری زا یادم رفت بگم!!!!!
اگه این تاب راخواندید و خوشتون نیامد اون وقت......{**************}
عنوان:خداحافظ گاری گوپر
نویسنده:رومن گاری
مترجم:سروش حبیبی
انتشارات:نیلوفر

داستان در زمان جنگ ویتنام اتفاق می افتد و زمانی که در امریکا کندی رییس جمهور است.... البته این هایی که من گفتم زیاد مربوط نیست ول خواستم موقعیت زمانیش دستتون بیاد!!زمان دهه ی 60 میلادیه نمی دونم جه جور بگم زمانیه که یه جور تحول در ارمان ها و ارزو ها و عقاید جوانان به وجود اومده مخصوصا در اروپا ... همه به دنبال فعالیت های سیاسیندو.....
داستان تقریبا طنزیست راجع به چند جوان که با هم اشنا شدن و.....
نه می بینم که واقعا خوب نمی توانم بگم!!! اخه خب تا خودتون نخونید که من هم هر چی بگم فایده نداره!!
البته من اگه جای شما بودم با یک نگاه به نویسنده و مترجمش می فهمیدم که عجب کتابیه.....!!!!

پیام زده شده در: ۹:۲۲ سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۸۵

......

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از نا مشخص.....!
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
کتابی که می خوام معرفی کنم رو واقعا دوست دارم! یعنی عاشقشم!!
اسم کتاب:میرا
مترجم:لیلی گلستان
انتشارات:بازتاب نگار
البته با عرض معزرت باید بگم که الان که دارم می نویسم اسم نویسنده اش یادم نیست اخه خیلی وقت پیش خوندمشو ولی باید بگم که واقعا محشره!
نمی دونم چه جور بگم.....اگه کتاب 1984 را خونده با شید تقریبا مثل اونه....من که خودم تا حالا 4 بار خوندمشش....
اگه بخونیدش ضرر نمی کنید!!
راستی اسم نویسنده ی 1984 جرج اورول است!!!!گفتم شاید خواستین 2 تا شو بخونید.....

ویرایش شده توسط ناتالی مک دو نالد در تاریخ ۱۳۸۵/۶/۱۴ ۹:۵۹:۲۰

پیام زده شده در: ۱:۵۳ سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۸۵

آرشام

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۵۹ چهارشنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱:۱۸:۵۰ یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
از دهکده ی هاگزمید
گروه:
کاربران عضو
پیام: 418
آفلاین
فعلا که از ایفای نقش پرتاب شدم بیرون.برای همین باید در این تاپیک ها فعالیت کنم
قبل از اینکه کتاب رو معرفی کنم باید یه سری فک بزنم.
من و خیلی ها یقین داریم که موجودات فضایی در گذشته ی بسیار دور بر روی زمین زیسته اند.در حقیقت، نظر اینه که موجودات فضایی همون ساکنان پیشین زمین اند که علمشون از میلیارد ها سال پیش تا به امروز تکامل یافته.
آنها مدت ها پیش بنا به دلایلی نامشخص!مجبور به ترک زمین شدند و تا جایی که در توانشان بود اثار خود را از روی زمین پاک کردند.اما وسعت ساخت و سازهایشان اجازه نمیداد که این عمل را به شکل کامل انجام دهند و برخی از آثار هم قابل تخریب نبودند.
برای همین بناهایی مانند اهرام مصر و معابد اینکاها و منهیر ها و... از ان ها باقی ماند.عده ای از این افراد نتوانستند که از زمین خارج شوند و بدون امکانات بر روی آن ماندند و علمشان کم کم رو به زوال رفت.و به بشر های اولیه تبدیل گشتند و داستان به همین شکل ادامه پیدا کرد...

من با تعدادی از دوستانم بر سر این موضوع بحث بسیاری میکردیم و همین موجب گشت تا روی به جستوجو در اینترنت بیاریم.
در اینترنت به سایتی برخورد کردیم که همینک فیل.تره ولی در آن زمان باز بود.این سایت متعلق به گروهی هست که اعتقادات خاص خود را دارند.و کتابی که میخواهم آن را معرفی کنم کتاب دینی این فرقه هست.
در این کتاب نویسنده ماجرای دیدارش با یک سفینه را شرح میدهد و با نقل قول هایی از کتب سایر ادیان ،سعی میکند تا حرف خود را تصدیق نماید.
این یک کتاب داستان نیست . به قول دکتر سروش ، یا کار کذابان هست یا پیامبران راستین ...
برای دانلود کتاب،بر روی جمله ی الوهیم مرا به سیاره خویش بردند(موجود در امضا)کلیک کنید

[url=http://www.jadoogaran.org//images/pictures/ketabe-Rael.zip]الوهیم مرا به

پیام زده شده در: ۱:۰۶ سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۸۵

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
ارباب حلقه‌ها: ياران حلقه
جي. آر. آر. تالكين‌
ترجمه رضا عليزاده‌
چاپ اول 1381
انتشارات روزنه‌
798 صفحه، 3200 تومان‌
o كتاب ارباب حلقه‌ها: ياران حلقه اولين جلد از سه كتابي است كه جي. آر. آر. تالكين، نويسنده‌ي انگليسي، آن را نوشته است. اين كتاب به همراه جلد دوم با نام دو برج در سال 1954 به چاپ رسيد و جلد سوم، بازگشت پادشاه دو سال بعد منتشر شد. تالكين دوازده سال سر نگارش اين سه كتاب وقت گذاشت تا افسانه‌اي جاودان خلق كند. داستان هميشگي نبرد خير و شر كه اين بار شخصيت‌هايش از ميان تاريخ اسطوره‌ها و قصه‌هاي پريان انگلوساكسون انتخاب شده بودند. داستان در جايي به نام .سرزمين ميانه. اتفاق مي‌افتد. فرودو بگينز - يك هابيت جوان - حلقه‌اي جادويي به دست مي‌آورد كه بيلبو بگينز برايش به ارث گذاشته است. اين موضوع او را وارد مخمصه‌ي بزرگي مي‌كند كه در آن انواع و اقسام موجودات جادويي و نيروهاي افسانه‌اي و باستاني ن-ق-ش دارن-د. حلقه در واقع به دست .سايورون. لرد سياه ساخته شده و قدرت‌هاي عجيبي دارد. سايورون مدت‌ها قبل شكست خورده و حلقه را از دست داده است اما حالا دوباره به .موردور. بازگشته تا حلقه را پس بگيرد و قدرت از دست رفته‌اش را احيا كند. فرودو و دوستانش كه نمي‌خواهند لرد سياه قدرتش را به دست بياورد و تاريكي همه جا را فرا بگيرد، بايد حلقه را به .شكاف‌هاي دوم. برسانند و نابودش كنند.
تالكين با اين كتاب دنيايي خلق كرده كه در پس داستان جذابش، هر چيز تاريخ و جغرافياي معلوم و خاص خودش را دارد. الف‌ها، دورف‌ها، انسان‌ها، هابيت‌ها، جادوگران و... هر كدام به بخشي از سرزمين ميانه تعلق دارند و تالكين براي هر كدام زبان، افسانه و تاريخ ويژه‌اي ساخته است. او حتي بخش‌هايي از گفت و گوها و قسمت‌هايي از كتاب را به زبان همين موجودات )مثلا به زبان الفي( نوشته و نقشه‌هاي دقيقي از مناطقي كه توصيف مي‌كند و شخصيت‌هايش كه در آن جا زندگي مي‌كنند و يا در طول سفر از آن م-ي‌گذرند با جزييات تحسين‌برانگيزي رسم كرده است.
اگر چه بعد از انتشار كتاب‌ها، بسياري از منتقدين آن را استعاره‌اي از حوادث دوران ج-ن-گ س-رد م-ي‌دان-س-ت-ند و با رويكردي سياسي و ايدئولوژيك با كتاب مواجه مي‌شدند، حالا ديگر هيچ شكي در اين نيست كه تالكين فقط يك افسانه‌ي پريان خلق كرده است. داستاني براي خواندن و سرگرم شدن و از ادبيات‌
لذت بردن.
اگر داستان‌هاي هري‌ پاتر را خوانده باشيد - كه اين هم يك قصه‌ي پريان جذاب و مدرن است - و بعد نگاهي به كتاب ارباب حلقه‌ها بيندازيد متوجه شباهت داستان اصلي هر دو كتاب خواهيد شد. با اين تفاوت كه شخصيت‌هاي ارباب حلقه‌ها تاريخي سه هزار ساله دارند و آن قدر عميق و پر رازند كه سايه‌شان هميشه بر سر هري پاتر و دوستانش سنگيني مي‌كند. ماجراهاي كتاب ارباب حلقه‌ها سرشار از لحظات جادويي است لحظاتي كه در آن افسون شنيدن داستان‌هاي جن و پري هميشه ما را در حس دوگانه‌ي لذت و ترس غرق كرده است.

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۸:۵۸ دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۸۵

سرافینا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۵۲ سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۱:۱۵ پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۱
از :اییییش!!:sulk:
گروه:
کاربران عضو
پیام: 220
آفلاین
با سلام خدمت کتاب دوستان!
راستش این کتابی که می خوام معرفی کنم ربطی به جادوگری نداره و تخیلی نیست.اشکالی که نداره؟
این کتاب اسمش هست:فرنی و زویی.نمیدونم فیلم پری ساخت خودمون رو دیدین یا نه؟همونی که نیکی کریمی توش بازی می کنه.
خب این فیلم یه اقتباسی هست از همین کتاب فرنی و زویی.این کتاب نوشته ی یه نویسنده ی آمریکایی به نام جی.دی سلینجر هست.
سلینجر نویسنده ی جالبیه.موضوع کتاب هاش یه جور مخصوصین.
اگر فیلم پری رو دیدین یا ندیدین ازش خوشتون اومده یا نیومده حتما کتاب فرنی و زویی رو بخونین.داستان این کتاب سرشار از لطافت و عشق به خداست.به نظر من فیلم اقتباس جالبی از کتاب نشده و با کتاب خیلی تفاوت داره.البته باید این رو در نظر بگیریم که تمامی کتاب های سلینجر نگارش خاصی دارن و به همین دلیل نمی شه اونا رو به فیلم تبدیل کرد.
این کتاب داستان دو نفر از یه خانواده رو روایت می کنه به اسم خانواده ی گلس.این خانواده دارای 7 فرزنده.(این یه تیکه رو از کتاب می نویسم.)که به ترتیب :

سیمور گلس:بزرگترین پسر خانواده که در زمان روایت داستان 7سال از مرگش می گذره.اون خودشو کشت.(برای داستان کامل خودکشی سیمور می تونین کتاب نه(9) داستان از همین نویسنده رو بخونین که داستان کوتاهه.اون هم فوق العاده س.در ایران با نام دلتنگی های نقاش خیابان چهل و هشتم چاپ شده.فکر می کنم.)سیمور مهربون ترین و بهترین پسر خانواده بوده.
بادی گلس:دومین پسر خانواده که در یه دانشگاه دور افتاده تدریس می کنه.
بوبو:اولین دختر خانواده که با خانواده ی خودش رفته تعطیلات.
والت:والت و ویکر دو قلو هستن.والت در جنگ جهانی دوم کشته شده.والت شوخ وشنگ ترین عضو خانواده بوده.
ویکر:برادر دوقلوی والت که کشیشه.
زویی(زاخاری):جوان ترین پسر خانواده که 25 سالشه.زویی خیلی خوش قیافه ست و خوشگل ترین و باهوش ترین پسر خانواده س.اون یه بازیگره.
فرنی(فرنسیس):جوان ترین عضو خانواده و زیباترین دختر خانواده ی گلس.فرنی دانشجوئه و20سالشه.

فرنی دچار یه بحران روحی می شه و برادرش زویی سعی می کنه که با روش خودش بهش کمک کنه.این خط اصلی داستانه.می دونم که این اصلا توصیف خوبی از کتاب نیست و به نظر خیلی آبکی میاد.ولی باز از هیچی بهتره.من این کتابو به هر کی دادم خوشش اومده.امیدوارم شما هم این کتابو بخونین و ازش لذت ببرین.
مشخصات کتاب:
فرنی و زویی.
نشر نیلا
ترجمه ی امید نیک فرجام.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.