هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: دفتر ناظران محترم تالار اصلی
پیام زده شده در: ۲۳:۵۴ جمعه ۶ بهمن ۱۳۸۵

پروفسور اسپراوتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۳ جمعه ۱ اردیبهشت ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۱:۲۶ دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۸۵
از هاگوارتز
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 378
آفلاین
سلام به ناظران محترم تالار اصلی بنده درخواست برای راه اندازی مجدد تاپیک( انتخاب بهترین اسم گذاری عنوان کتب هری پاتر)را دارم.البته اگر شما مجوز ادامه فعالیت آن را دهید.با احترام.

بعد از مشورت نظر اصلی بیان میشود.!

ویرایش شده توسط پروفسور اسپروات در تاریخ ۱۳۸۵/۱۱/۷ ۰:۰۸:۰۵
ویرایش شده توسط پروفسور اسپروات در تاریخ ۱۳۸۵/۱۱/۷ ۰:۱۰:۴۷
ویرایش شده توسط ایگور کارکاروف در تاریخ ۱۳۸۵/۱۱/۷ ۱۵:۳۰:۰۶

فریا

Re: گفتگو با ناظران محترم تالار اسرار
پیام زده شده در: ۱۱:۲۴ جمعه ۶ بهمن ۱۳۸۵

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
NYMPHADORA_TONKS عزیز!!!!

شما میتوانید در اتفاقات کتاب هفتم این موضوع را مطرح کنی و از بچه ها دعوت به مشورت باهات بکنی.

ولی چون پستت طولانی بود ممکن هست من با دقت نتونسته باشم بخونمش پس خلاصه ای از منظورت را بیان کن تا حرف آخرم را بزنم بهت!

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۷:۴۸ جمعه ۶ بهمن ۱۳۸۵

سحر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۵ جمعه ۲۶ آبان ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۰:۰۶ جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۸۶
از هر جا که هری اون جا باشه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 14
آفلاین
jadoogaranسلام.میخواستم 1 تاپیکی بزنم با عنوان پسری که زنده موند نمی میره.و میخواستم این دلایل رو به خاطرش بیارم:

گیریم هری جان پیچه.من فکر میکنم که اگه یک آدمی که روح داره جان پیچ باشه بنابراین دو تا روح داره.یکی روح خود هری و یکی قسمتی از روح ولدمورت که در بدن هریه.پس هری اول باید بقیه ی جان پیچ ها رو نابود نه و بعد بره سراغ قسمتی از روح ولدمورت که در بدن ولدمورته.شاید ولدمورت خودش ندونه که یکی از جان پیچ هاش هریه.شاید هری هم ندونه ولی آخرش باید بفهمه.اما من فکر میکنم که هر دو طرف نمیدونن.و هری که به جز جان پیچی که در بدن خودشه بقیه شون رو از بین برده به جنگ ولدمورت میره و با هم رو به رو میشن.و ولدمورت افسون آواداکداورا رو به هری میزنه و افسون به هری می خوره ولی هری هیچ آسیبی نمی بینه و نمی میره و آن قسمت از روح ولدمورت که در هریه توسط خود ولدمورت از بین میره.و بعد هری افسون آواداکداورا رو به ولدمورت میزنه و ولدمورت برای همیشه از بین میره. :old

خلاصه این که اگه هری جان پیچ باشه بهتره و به نظر من این روح ولدمورت در بدن هری حکم یک سپر مدافع در برابر افسون آواداکداورا رو داره وباعث میشه که هری برای بار دوم پسری بشه که زنده موند.هری با دو تا روح قوی تره.گرچه با یک روح خودش هم از ولدمورت قدرتمند تره.
راستی رولینگ همین طور که میگن شاید توی یکی از مصاحبه هاش گفته هری جان پیچه توی یکی دیگه از مصاحبه هاش هم که بهش گفتن دلایل محکمی وجود داره که شما هری رو در آخر داستان بکشی و یکی از این دلایل اینه که کسی برای داستان ادامه ای ننویسه رولینگ گفته داستان رو دیگه از قبل پیش بینی کردم. :old

در ضمن به نظر من اگه رولینگ بخواد این کتابش هم فروش کنه نباید هری رو بکشه.چون قسمت آخر ماتریکس هم که کارکتر مثبت و منفی هر دو با هم مردن فروش قسمت آخر اومد پایین.چون مردم قهرمانی میخوان که زنده بمونه.به نظر من اگه داستان همین طوری که من پیش بینی کردم بشه هم جذاب تره هم طبیعی تر. :old

رولینگ گفته دو تا از شخصیت های اصلی میمیرن ولی نگفته دو تا از شخصیت های مثبت اصلی و نگفته هری قطعا میمیره.شاید یکیشون دراکو مالفوی باشه و یکیشون ولدمورت.رولینگ می خواسته بازار هری پاتر رو داغ تر کنه گفته شاید یکیشون هری باشه. :old

کسی نگفته که هری قطعا جان پیچه وشاید اصلا هری جان پیچ نباشه.بیل و فلور و تانکس و لوپین به احتمال زیاد ازدواج میکنن ولی رون و هرمیون به نظر من که ازدواج نمیکنن وگرنه داستان میشه پر عروسی!!!!!!! :old

تازه اگه آخر داستان بخواد جنبه ی مذهبی پیدا کنه به این نکته توجه کنین که توی بیشتر دین ها پیروزی با خوبیه نه با بدی.قرار نیست برای از بین رفتن بدی ها خوبی ها قربانی بشن.وگرنه توی دین ها اصلا خوبی و بدی مطرح نبود.چون در این صورت آدم چه خوب و چه بد باشه باید قربانی می شد.ولی شاید هم چون رولینگ زیاد به زنده بودن اهمیت نمی ده هری رو بکشه.ونشون بده آدم های بد میتونن به آدم های خوب صدمه بزنن ولی در نهایت شکست میخورن. :old

اما اگه هری زنده بمونه و ولدمورت به تنهایی بمیره بهتره چون نتیجه ی بهتری میشه از داستان گرفت:ولدمورت و مرگخوارهاش قبلا زندگی رو برای هری و دیگران تلخ کردن.پس احتیاجی نیست با کشتن هری نشون داد که آدم های بد به خاطر صدمه زدن به دیگران مجازات میشن.و اگه هری زنده بمونه نشون میده که آدمهای بد همیشگی نیستن و کسی پیدا میشه که از اونا قوی تر باشه.ولدمورت جادوگر بزرگیه و چیز هایی بلده که هری بلد نیست ولی در عوض هری قدرت دوست داشتن رو داره و احتیاجی به جادوهای سیاه نابخشودنی نداره.همون طوری که هری وقتی نوزاد بود بر ولدمورت غلبه کرد.چون توی هری پاتر بهشت و جهنمی نیست و رولینگ نمیتونه داستان رو تا روز قیامت پیش ببره باید همین جا نتیجه ی کارهای ولدمورت رو بهش بده.هیچ مجازاتی هم برای ولدمورت از مردن بدتر نیست چون مهمترین چیز برای اون جاودانگیه.در ضمن در هری پاتر روح ها زیاد اهمیت ندارن(پست هستن) و جاودانه بودن به روح بودن و زندگیه دوباره در اون دنیا نیست.پس مرگ برای هری مجازات بزرگیه و این حق هری نیست. :old

هری پاتر رو جدی بگیرید دوستان.چون اسم رولینگ و هری پاتر توی تاریخ می مونه.رولینگ از بهترین و استوارترین چیز ها توی این داستان استفاده کرده مثله عدد مقدس 7 پس این قدر دلتونو به جلد 8 خوش نکنید !!!!!!!!!! مگه این که رولینگ کودن باشه که از 7 صرف نظر کنه و بره سراغ 8 . فکر می کنید این همه خبرسازی در مورد هری پاترواسه چیه؟خب رولینگ میخواد آخرین جلدش حسابی فروش کنه دیگه.... :
wizard: :old

اجازه می دین؟

bigkiss: :bigkiss: :bigkiss: :bigkiss: :bigkiss:

دو چشم سبزش مثله خیاره
موهاش سیاه مثله تخته سیاهه
کاش مال من بود این پسر خوب
فات

پیام زده شده در: ۲۲:۰۶ پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۸۵

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
جوزف ورانسكي عزیز!
بعضی مثالهات درست و بعضی غلط بودن ولی در کل ایده خوبی بود.

ولی متاسفانه مجوز نمیدم چون به نظر اگر ایدت را به صورت مقاله در بیاری بهتر از این شود که بقیه هم جواب دهند.چون تو تمام چیز ها رو گفتی و دیگه جایی برای بحث کردن نیست!

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۲۱:۵۹ پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۸۵

سر سیریوس بلـک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۵۲ جمعه ۶ آذر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۰:۳۷ یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۰
از Graveyard
گروه:
کاربران عضو
پیام: 582
آفلاین
نقل قول:
نوشته :
ايگور جان ، من مجوز يه تاپيك رو مي خواستم به عنوان آلبوس دامبلدور ، كارگردان تمام وقايع هري پاتر ، ببين من نظريه اي دارم كه ممكنه دامبلدور و مك گونگال تمام اين بدبختي هارو براي هري درست كرده باشن . مثال هام رو ببين :
1 _ دامبلدور مي تونست در شبي كه ولدمورت به خانه ي ليلي و جيمز مياد از اونا حمايت كنه ولي اين كارو نكرد .
2 _ دامبلدور مي تونست وقتي در مسابقه ي كوييديچ كوييرل داشت هري رو مي كشت از اون به راحتي محافظت كنه .
3 _ مك گونگال وقتي هري در خطر بودن سنگ جادو رو بهش خبر داد به اون توجه نكرد و گفت : آروم برين بيرون .
4 _ دامبلدور مي تونست اقدامات محكم تري رو براي محافظت از سنگ جادو بذاره ولي اين كارو نكرد .
5 _ دامبلدور مي تونست كه وقتي اسم هري در جام آتش افتاد تا در مسابقه ي سه جادوگر شركت كنه كاري كنه كه هري از شركت در مسابقه در امان بمونه ولي اين كارو نكرد .
6 _ دامبلدور مي تونست خودش كاپ رو در وسط هزار تو بزاره ولي اين كارو به مودي داد كه كاپو رمزتاز كنه .
7 _ دامبلدور مي تونست خودش به هري چفت شدگي رو درس بده ولي اين كارو به اسنيپ واگذار كرد كه از هري متنفر بود .
8 _ احتمالا دامبلدور به اسنيپ گفته بود كه چفت شدگي رو به هري با جون و دل ياد نده كه اون بتونه خواباي سازمان اسرار رو ببينه و به او اونجا بره .
9 _ اگه دامبلدور اين اشتباه مزخرف رو نكرده بود كه در طول يكسال به هري نگاه نكنه اين اتفاقات نمي افتاد .
10 _ دامبلدور مي تونست كاري كنه كه آمبريج اون جوري هري رو شكنجه نده ولي اين كارو نكرد .
11 _ دامبلدور مي تونست هري رو ارشد بكنه ولي اين كار رو نكرد كه هري در مدرسه قدرت نداشته باشه .
12 _ دامبلدور مي تونست با زودتر آفتابي شدن در سازمان اسرار از كشته شدن سيريوس و شكستن پيشگويي جلوگيري كنه ولي اين كارو نكرد و لفتش داد.
13 _ وقتي هري شك هاش رو نسبت به اسنيپ و دراكو بيان مي كرد دامبلدور و مك گونگال هيچ كدوم اونو جدي نگرفتن .
14 _ دامبلدور اعتماد احمقانه اي نسبت به اسنيپ مرگخوار داشت .
15 _ دامبلدور مي تونست در شبي كه دراكو اون و هري رو مي گيره يا هري رو فلج نكنه كه هري بتونه دراكو را داغون كنه ولي اين كارو نكرد و خودش هم جادويي نكرد و به گپ دوستانه اي با دراكو پرداخت .
16 _ احتمالا دامبلدور به اسنيپ گفته بود كه بود كه اونو بكشه يا بيهوش كنه كه بگن دامبلدور مرد و نتونست از مدرسه دفاع كنه و مرگ خوار مدرسه رو بگيرن .
17 _ دامبلدور سه معلم گرفت كه همشون قصد كشتن هري رو داشتن .
18 _ دامبلدور به مرگ خوار ها كمك كرد مدرسه رو بگيرن .
19 _ دقت كردين كه هر وقت اتفاق مهمي در مدرسه مي افتاد دامبلدور از مدسه جيم مي شد ؟ براي مثال : دزديدن سنگ جادو ،‌ باز شدن حفره ي اسرار ، رفتن هري به سازمان اسرار و ورود مرگخوار ها به مدرسه .
20 _ به احتمال زياد دامبلدور مرگخواره .

20 تا دليل ديگه هم ميوآرودي بازم مجوز بهت نميدادم

از اين تاپيك هاي سر كاري مجوز داده نميشود !!!

سيريوس بازگشت !!!!

ما به آن سید و این میر اردادت داریم
ما به خرداد پر از حادثه عادت داریم

[url=http://us.battle.net/wow/en/character/burning-legion/

پیام زده شده در: ۱۱:۳۸ پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۸۵

جوزف ورانسكي

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۱۹ سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۳:۵۹ چهارشنبه ۴ اسفند ۱۴۰۰
از دارقوز آباد !
گروه:
کاربران عضو
پیام: 916
آفلاین
ايگور جان ، من مجوز يه تاپيك رو مي خواستم به عنوان آلبوس دامبلدور ، كارگردان تمام وقايع هري پاتر ، ببين من نظريه اي دارم كه ممكنه دامبلدور و مك گونگال تمام اين بدبختي هارو براي هري درست كرده باشن . مثال هام رو ببين :
1 _ دامبلدور مي تونست در شبي كه ولدمورت به خانه ي ليلي و جيمز مياد از اونا حمايت كنه ولي اين كارو نكرد .
2 _ دامبلدور مي تونست وقتي در مسابقه ي كوييديچ كوييرل داشت هري رو مي كشت از اون به راحتي محافظت كنه .
3 _ مك گونگال وقتي هري در خطر بودن سنگ جادو رو بهش خبر داد به اون توجه نكرد و گفت : آروم برين بيرون .
4 _ دامبلدور مي تونست اقدامات محكم تري رو براي محافظت از سنگ جادو بذاره ولي اين كارو نكرد .
5 _ دامبلدور مي تونست كه وقتي اسم هري در جام آتش افتاد تا در مسابقه ي سه جادوگر شركت كنه كاري كنه كه هري از شركت در مسابقه در امان بمونه ولي اين كارو نكرد .
6 _ دامبلدور مي تونست خودش كاپ رو در وسط هزار تو بزاره ولي اين كارو به مودي داد كه كاپو رمزتاز كنه .
7 _ دامبلدور مي تونست خودش به هري چفت شدگي رو درس بده ولي اين كارو به اسنيپ واگذار كرد كه از هري متنفر بود .
8 _ احتمالا دامبلدور به اسنيپ گفته بود كه چفت شدگي رو به هري با جون و دل ياد نده كه اون بتونه خواباي سازمان اسرار رو ببينه و به او اونجا بره .
9 _ اگه دامبلدور اين اشتباه مزخرف رو نكرده بود كه در طول يكسال به هري نگاه نكنه اين اتفاقات نمي افتاد .
10 _ دامبلدور مي تونست كاري كنه كه آمبريج اون جوري هري رو شكنجه نده ولي اين كارو نكرد .
11 _ دامبلدور مي تونست هري رو ارشد بكنه ولي اين كار رو نكرد كه هري در مدرسه قدرت نداشته باشه .
12 _ دامبلدور مي تونست با زودتر آفتابي شدن در سازمان اسرار از كشته شدن سيريوس و شكستن پيشگويي جلوگيري كنه ولي اين كارو نكرد و لفتش داد.
13 _ وقتي هري شك هاش رو نسبت به اسنيپ و دراكو بيان مي كرد دامبلدور و مك گونگال هيچ كدوم اونو جدي نگرفتن .
14 _ دامبلدور اعتماد احمقانه اي نسبت به اسنيپ مرگخوار داشت .
15 _ دامبلدور مي تونست در شبي كه دراكو اون و هري رو مي گيره يا هري رو فلج نكنه كه هري بتونه دراكو را داغون كنه ولي اين كارو نكرد و خودش هم جادويي نكرد و به گپ دوستانه اي با دراكو پرداخت .
16 _ احتمالا دامبلدور به اسنيپ گفته بود كه بود كه اونو بكشه يا بيهوش كنه كه بگن دامبلدور مرد و نتونست از مدرسه دفاع كنه و مرگ خوار مدرسه رو بگيرن .
17 _ دامبلدور سه معلم گرفت كه همشون قصد كشتن هري رو داشتن .
18 _ دامبلدور به مرگ خوار ها كمك كرد مدرسه رو بگيرن .
19 _ دقت كردين كه هر وقت اتفاق مهمي در مدرسه مي افتاد دامبلدور از مدسه جيم مي شد ؟ براي مثال : دزديدن سنگ جادو ،‌ باز شدن حفره ي اسرار ، رفتن هري به سازمان اسرار و ورود مرگخوار ها به مدرسه .
20 _ به احتمال زياد دامبلدور مرگخواره .

بسه يا بازم بگم ؟

[

پیام زده شده در: ۱۹:۱۲ سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۸۵

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
من نمیدونم این چه عادت بدی هست داره رواج پیدا میکنه که بعد از مجوز ندادن ناظر دوباره میان دلیل میگن!

مردن هری در هر زمانی رباستین جان به کتاب ربطی نداره و فقط در صورتی که توسط لرد کشته شود در موضوع کتاب هست.

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱۷:۴۷ سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۸۵

دیوید پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۱۹ چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۶:۳۷ پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۳
از آزکابان فرار کردم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 97
آفلاین
ايگور جان شرمنده ولي هر كسي يه روزي مي ميره
ممكنه هري زودتر از موعدي كه قرار بوده بعد از صد سال زبونم لال بميره مي ميره.
با تشكر

[c

پیام زده شده در: ۱۴:۵۵ شنبه ۳۰ دی ۱۳۸۵

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
رباستین لسترانج

اصلا شما از کجا میدونی هری میمیره؟
مجوز داده نمیشود.

توبیاس اسنیپ جان ایده بسیار جالبی هست ولی متاسفانه ارزشی میشه.مثلا یکی میگه دامبل،اونیکی میگه هری و ... .

مجوز داده نمیشود.

----------------------------
کینگ عزیز یک پیغام شخصی به من زده بودند در مورد جینی،عزیزم اون سوالاتت نظر هرکسی هست و جواب کاملی ندارد.

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱۱:۲۶ شنبه ۳۰ دی ۱۳۸۵

توبیاس اسنیپ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۴۰ یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۵:۴۲ شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۸۵
از پیش پدرخوانده
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 294
آفلاین
با سلام
من داشتم یکم تو آرشیو سایت ولینگ می گشتم دیدم نوشته وقتی شما بفهمین وزیر سحر و جادو بعدی چه کسی باشه اشکتون در میاد...
حالا یا اشک شوق باشه یا اشک بدبختی دیگه خدا می دونه
من میخوام یک تاپیک بزنم و توش نظر بقیه اعضا رو در مورد اینکه وزیر سحر و جادو بعدی کیه رو بدونم
با تشکر

فقط فروم وجود دارد و کسانی که از زدنش عاجزند

[b]فقط اسل

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.