هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: بررسی پست های خانه ی ریدل ها
پیام زده شده در: ۲:۱۶ دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۸۹

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۳۹ سه شنبه ۸ آبان ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۱:۱۳:۲۵ پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
پیام: 6961
آفلاین
آگوستوس عزیز

نقد پست تالار اسلیترین رو در اولین فرصت براتون پیام شخصی میکنم.اگه درخواست نقد از انجمنهای دیگه داشتین میتونم با همون پیام شخصی براتون ارسال کنم.

بررسی پست شماره 251 خانه ریدل، آگوستوس پای:

در نگاه اول چیزی که تو پست شما جلب توجه میکنه تعداد زیاد شکلکهای متحرکه.شکلکهای ثابت زیاد چشمو اذیت نمیکننولی متحرکا واقعا حواس خواننده رو پرت میکنن.برای همین وقتی واقعا لازمه ازشون استفاده کنین و سعی کنین تعدادشون زیاد نشه.

نقل قول:
در همان زمان كه لرد سياه و اطرافيانش اماده خروج از قطار ميشدند، لوسيوس مالفوی، داغان و خسته، با موهایی پريشان در حاليكه پرونده ای‌ به قطر 3- 2 وجب را با خود حمل می كرد، با مسئول آخرين قسمت ارشاد هم دست داد و ضمن انكه با تلاشی مضاعف سعی می كرد لبخند تصنعیش را حفظ كند، زير ميزی او را هم در جيبش چپاند و به سمت در خروجی اتاق روانه شد.

جمله کمی طولانی شده.جمله های طولانی در عین زیبایی میتونن خسته کننده بشن.سعی کنین همچین توضیحاتی رو در قالب جمله های کوتاهتر بیان کنین.
ضمنا وقتی حالتی رو با کلمات و جمله هاتون بیان کردین لزومی نداره از شکلک هم استفاده کنین.دو تا شکلک آخری برای نشون دادن احساسات واقعی لوسیوس بود ولی مثلا وسطی رو میشد حذف کرد.زیاد ضروری نبود.

نقل قول:
در حاليكه سعی می كرد قامتش را راست نگه دارد با حداكثر توانی كه برايش مانده بود به سوی اسانسور رفت.

هوم...حالا فهمیدم مشکل چیه.من بهتون گفته بودم از شکلک استفاده کنین...پس مقصر خودمم.باید بیشتر توضیح میدادم.جمله های شما خیلی روان و زیبا نوشته میشن.اصولا احتیاج زیادی به شکلک ندارین.ولی بعضی از دیالوگها(نه توضیحات)با شکلک جالبتر میشن.مثلا وقتی یکی داره با لرد حرف میزنه شاید اون حالت و احساساتشو با کلمات نشه خوب بیان کرد.اونجاست که شکلک به درد میخوره.وگرنه لزومی نداره برای هر حس و حالت شکلک بزنیم.امیدوارم منظورمو فهمیده باشین.

فاصله ها رو خیلی خوب رعایت کردین.پستتون خیلی منظم تر و خواناتر شده.

جمله بندی خوب و درست،پرهیز از توضیحات اضافی و غیر ضروری، هماهنگی بین دیالوگها و فضاسازی و پیش بردن سوژه به بهترین شکل ممکن!اینا نکته های اساسی و اصول اولیه ای هستن که یه پست خوب رو تشکیل میدن.پستهای شما همه این موارد رو داره.مشکل فاصله ها حل شد.الان فقط کمی در مورد شکلک گذاری اشکال دارین که اونم خیلی سادس.برای استفاده از شکلک از روی اجبار کار نکنین.مخصوصا برای توضیحاتتون لازم نیست شکلک بزنین.مگه اینکه واقعا لازم باشه.چون وقتی دارین توضیح میدین که مثلا لوسیوس خسته و کوفته از پله ها پایین میره،کلمات برای ابراز احساسات شما کافیه.ولی وقتی دیالوگی مینویسین که احساس شخصیتتونو به خوبی بیان نمیکنه و نمیخوایین توضیح اضافی بدین میتونین به جاش(دقت کنین.به جاش...نه در کنارش) از شکلک استفاده کنین.مثلا:
1-
بلا به آرامی روی صندلی نشست و به نقشه روی میز نگاه کرد.
-نقشه ما اینه؟

2-
بلا به آرامی روی صندلی نشست و به نقشه روی میز نگاه کرد.
-نقشه ما اینه؟

3-بلا به آرامی روی صندلی نشست و به نقشه روی میز نگاه کرد.
-نقشه ما اینه؟

ببینین...با هر شکلک حالت و منظور بلا عوض میشه.این شکلکها اینجا مفیدن چون هیچ کلمه ای احساسات بلا رو بیان نکرده و خواننده به کمک شکلک میتونه بفهمه بلا عصبانیه یا متعجب یا ....

از علامتها خیلی خوب و بجا استفاده میکنین.این نکته خیلی خوب و مثبتیه که جذابیت پست رو دو برابر میکنه.

نقل قول:
در همان حال دستش را زير كت پشمالويش برد و چتری را در اورد.

پایان پستتونم خوب و متناسب با کل پستتون بود.سوژه رو جای خیلی خوب و مشخصی رها میکنین.طوری که نفر بعدی رو کاملا ترغیب به پست زدن میکنه.

پستهای شما همونطور که قبلا گفتم اشکال خاص و مهمی ندارن.اگه مشکلی هم باشه در جزئیاته که زیاد مهم نیست.ولی اگه حل بشن(مثل همین فاصله ها)خیلی بهتر میشه.

خوب بود.

موفق باشید.

پیام زده شده در: ۲۰:۵۷ یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۹

آگوستوس پایold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۴۱ پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۰:۰۴ جمعه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۵
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 374
آفلاین
درود

ايا امكان بررسی پست شماره 408 هست؟ چون مربوط به تالار عمومی اسليترين ميشه! (سعی كردم اصولی كه گفته بوديد رو در اين پست رعايت كنم.) در غير اين صورت اين پست 251 را لطفا نقد كنيد.

با تشكر

ویرایش شده توسط آگوستوس پای در تاریخ ۱۳۸۹/۳/۳۰ ۲۱:۱۴:۳۸
ویرایش شده توسط آگوستوس پای در تاریخ ۱۳۸۹/۳/۳۰ ۲۱:۲۰:۳۰

When the egg breaks by an external power, a life ends. When an egg breaks by an internal power, a life begins. Great changes always begin with that internal power

پیام زده شده در: ۲۰:۵۲ شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۸۹

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
آفلاین
بررسی پست شماره 247 خانه ریدل،مری باود:

قسمت "تفکر و تعمقتون" به سوژه ربطی نداشت.ولی ممکن بود خواننده متوجه منظور شما نشه.اون دو سه خط یا همون پاراگراف اوله که خواننده رو جذب میکنه و کسی که پست رو میخونه تصمیم اولیه شو برای ادامه دادن یا ندادن همونجا میگیره.تصمیم نهایی تو خط آخر گرفته میشه و بستگی به این داره که پست رو چطوری تموم کرده باشین.به هر حال وجود این پاراگراف ضرورتی نداشت.

بعد از تفکر و تعمق شروع به روایت داستان کردین ولی خیلی ناگهانی این کارو انجام دادین.به نظر من بهتر بود بعد از اون وقفه کوتاه خواننده رو به فضای داستان برمیگردوندین و گوینده رو مشخص میکردین.اون قسمت " بنگ" وسطش جالب بود.بدون توضیح و طول و تفصیل عصبانیت لردو نشون دادین.

درباره منیره مک گونگال نمیخوام چیز زیادی بگم چون به سلیقه خودتون بستگی داره ولی به نظر خودم این لقب کمی لوسه و روی کل پستتونم اثر میذاره.با این همه ممکنه برای بعضیا جالب باشه.برای همین اینو یه نکته منفی درنظر نمیگیریم.

نقل قول:
لرد خاکستری: من خودم نوشتم حرفی هست ؟

اینم از اون تغییرات بی دلیل و نسبتا مضر بود.لرد خاکستری برای چی؟این تغییرات اگه طنز یا هدف خاصی داشته باشن میتونن جالب باشن.ولی اینجا نه دلیلی برای عوض کردنش وجود داشت نه طنزی به چشم میخورد.

نقل قول:
نولان در حالی که سرتا پا لرزان بود( یعنی چی این الان؟!)

خب یعنی سرتاپا لرزان بود دیگه!!!بهتره ازاین توضیحات توی پرانتز تا جاییکه ممکنه خودداری کنین.بعضیا اول یا آخر پستشون مینویسن ببخشید بد شد...یا هر کاری کردم نتونستم خوب بنویسم.اینا مستقیما روی خواننده اثر میذاره.حتی اگه پست شما خوب هم باشه ازش لذت نمیبره چون بهش تلقین شده که این پستی که شما خوندی بد بود.خود نویسنده قبول کرده بد نوشته پس تو هم قبول کن!الان اینجا هم جمله شما اینو به خواننده القا میکنه که به نظر خودتون جمله قبلیتون بی معنی بوده و بنابراین جمله های دیگه تونم میتونه بی معنی باشه.البته به جای "سر تا پا لرزان بود" میشد از جمله دیگه ای مثل "از سر تا پایش میلرزید"استفاده کرد ولی به هرحال جمله شما هم معنی داشت و منظورتونو کاملا میرسوند.

نقل قول:
آنتونین که از حرف یکباره‌ی لرد و پیشنهادش شوکه شده بود نتوانست در مقابل او ایستادگی کند اما به فکری که در لحظه به ذهنش خطور کرده بود اشاره کرد.

- ولی لرد فکر کنم بازیگرای قابلتری هم برای این نقش وجود داشته باشه!

پست شما از اون پستایی بود که نویسنده با حفظ سوژه اصلی، برای دل خودش پست زده نه پیش بردن و دخالت در سوژه.اینجور پستها حتی اگه جالب یا مفید هم نباشن هیچ ضرری ندارن.ولی شما این آخر یه کار مفید هم انجام دادین.مینروا رو وارد داستان کردین و به این نکته اشاره کردین که باید مرگخواری برای ایفای نقشش انتخاب بشه و انتخاب بازیگرش رو هم گذاشتین به عهده نفر بعدی.این کارتون همون راحتی و نداشتن عجله یا اصرار برای رسیدن به نقطه خاصی از داستان رو نشون میده.روش خوب، جالب و مفیدیه.

پستتون کمی کمبود شکلک داره.به نظر من میشد از یکی دو تا شکلک برای ابراز احساسات استفاده کرد.

موفق باشید.

بررسی پست شماره 249 خانه ریدل،آگوستوس پای:

آگوستوس عزیز

نقل قول:
همه اكيپ در حال جمع كردن وسايل برای انتقال به مدرسه بودند و لرد سياه فاتحانه بر اين صحنه نظارت می كرد.

پستتونو خوب شروع کردین ولی اون کلمه فاتحانه زیاد برای اون قسمت مناسب نبود.لرد هنوز به پیروزی خاصی دست پیدانکرده که بتونه فاتحانه نظارت کنه.شاید مغرورانه مناسبتر میشد.گرچه همون کلمه فاتحانه هم زیاد توی ذوق نمیزنه.

فاتحانه-كنجكاوانه- مظلومانه- چاپلوسانه
از این کلمات هم آهنگ، در یک سوم اول پستتون استفاده کردین.وقتی پشت سر هم از چنین کلماتی استفاده بشه از زیبایی پستتون کم میکنه.وقتی لازمه پشت سر هم از این کلمات استفاده کنین بهتره برای یکی دوتاشون جایگزین مناسبی پیدا کنین.مثلا کنجکاوانه:با کنجکاوی...که البته برای بقیه پستتون خوشبختانه همین کارو کردین.

تعادل بین دیالوگها و توضیحاتتون خیلی خوبه.شما به اندازه کافی درباره حالتها و شخصیتها توضیح دادین و شخصیتهاتون به انداز کافی حرف زدن.همین تعادل به پستتون حالت سرگرم کننده ای داده.

یکی از نکته هایی که در بیشتر نقد ها بهش اشاره میکنم فاصلس.منظورم پاراگراف بندی دقیق نیست.مثلا:
نقل قول:
ايوان كه كنجكاوانه در حال بررسی دم و دستگاه های فيلم برداری بود به سمت نولان برگشت.
_ چی می خوای؟
نولان كه در اين مدت كوتاه كمی با اداب و رسوم اطرافيانش اشنا شده بود و البته تنبيهات لرد نيز بر سرعت يادگيريش افزوده بود، چهره ای مظلومانه ای به خود گرفت و بالحنی چاپلوسانه گفت:

اینجا بعد از "چی میخوای" ایوان میتونستین یه خط فاصله بذارین.اینجوری خوندن پستتون خیلی راحتتر میشه.علاوه بر اون خواننده درک درستتری از نوشته شما پیدا میکنه.مثلا همینجا بعد از جمله ایوان، مسلما برای یکی دو ثانیه سکوت برقرار شده.همون فاصله کمک میکنه خواننده این سکوت رو بهتر حس کنه.با وجود این، رعایت این نکته خیلی ضروری نیست ولی به هرحال بهتره رعایت بشه.

ترس و وحشت نولان رو خیلی خوب توضیح دادین.چاپلوسی و حرف زدن توام با احترامش به خوبی ترس و وحشتش رو از مرگخوارا و لرد نشون میده.علاوه براین با انتخاب بهترین جمله ها به انتقال این احساس به خواننده کمک زیادی کردین.مثلا:
نقل قول:
نولان با نگرانی كمی اطرافش را پاييد تا مطمئن شود كه هنوز در فاصله امنی نسبت به لرد سياه قرار دارد.

علاوه بر اون جمله ها و حالتهای مغرورانه و سیاه لرد و مرگخوارها به خوبی بیان شده.

نقل قول:
پس از اطمينان با صدای آهسته ای رو به ايوان _ كه با تعريف های او سينه اش را جلو داده بود_ كرد و پرسيد

با همون یه تیکه کوچیکی که وسط جمله اضافه کردین حالت ایوان به خوبی بیان شده.کارتون خوب بود.

پست شما کمی از کمبود شکلک رنج میبره.با توجه به طنز بودن و مساعد بودن شرایط پستتون میتونستین از یکی دو تا شکلک استفاده کنین.معنیش این نیست که یه پست طنزحتما باید شکلک داشته باشه ولی مثلا برای دیالوگهای نولان یکی دوتا شکلک میتونست کمک کننده باشه.اشاره های کوچیک و نکته دار به پستهای قبلی کار خیلی جالبیه که شما با اشاره به دنده های دردناک نولان این کارو به خوبی انجام دادین.

نقل قول:
ايوان نگاه عاقل اندر سفيهی به نولان انداخت و گفت:
_چطور جرات ميكنی فعاليت های فرهنگی لرد سياه رو زير سوال ببری! البته كه در هاگوارتز واقعی بايستی فيلم برداری بشه!

شما اینجا مشکل خیلی بزرگی برای سوژه ایجاد کردین.

نقل قول:
_ پس اين لوسيوس كجا مونده؟ مثلا قرار بود با پارتی و پول اجازه نامه فيلم برداری رو از بخش ارشاد وزارت خونه بگيره ها!

و اینجا خودتون اون مشکل بزرگ رو حل کردین.اونم به بهترین شکل ممکن.
فیلمبرداری در هاگوارتز اونم با اجازه وزارت خونه!یعنی حالتی که دامبلدور و بقیه هم قادر به اعتراض نباشن.شما بدون اینکه آسیبی به سوژه بزنین جهتش رو به بهترین شکل عوض کردین و سوژه فرعی خیلی خوبی به داستان اضافه کردین.

پست خوبی بود.

موفق باشید.

پیام زده شده در: ۲۱:۴۴ پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۸۹

آگوستوس پایold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۴۱ پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۰:۰۴ جمعه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۵
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 374
آفلاین
درود
لطفا نقدی بر اين پست من نيز داشته باشيد.
با تشكر

When the egg breaks by an external power, a life ends. When an egg breaks by an internal power, a life begins. Great changes always begin with that internal power

پیام زده شده در: ۱۰:۲۸ پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۸۹

مری فریز باود

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۴۴ چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۳:۲۹ جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵
از زیر عذاب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1014
آفلاین

خداحافظی در اوج یا خروج فوج فوج... مسئله این است!

پیام زده شده در: ۲۲:۴۱ سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۹

ارنی مک میلان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۴۹ دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۶:۴۵ پنجشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۲
از اون بالا اکبر می آید!!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 250
آفلاین
نقل قول:
فراموش نکنین که ناظر اینجا مسئولیت گروه بزرگی رو به عهده داره.ماموریتای مرگخوارا،خلاصه هاشون،نقدای خصوصی و عمومیشون،جواب سوالاشون و رسیدگی به همه مشکلاتشون.طبیعتا در همه موارد اونا برای من اولویت دارن.ولی دیگه برای یه درخواست نقد اصولا تا یه هفته باید صبر کنین.گرچه نقدای من هیچوقت اینقدر طول نمیکشه،ولی اگه بکشه هم فکر میکنم این مدت خیلی عادی باشه.نقد کردن کار ساده ای نیست که ده دقیقه براش وقت بذارم.شما به اینم توجه کنین که برای نقد یه پست من باید همه پستهای قبلی رو بخونم که موضوع رو بفهمم،پستهای قبلی نویسنده رو بخونم که این پستشو با قبلیا مقایسه کنم و نقد قبلی خودمم بخونم که ببینم طرف چه اشکالاتی داشته.یه نقد حداقل به اندازه 5 پست وقت منو میگیره.برای همین وقتی درخواست میدین کمی صبر داشته باشین.

یا لرد دمت گرم بابا ببخشید. از بس به کارهای ما زود رسیدگی کردی بد عادتمون کردی ولی لایق این حرکت هستی:

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۱:۳۰ سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۹

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
آفلاین
ارنی

اینجا هنوزم یه صاحبی داره.درخواست نقد شما مال یکشنبس و امروز چند شنبس؟...سه شنبه!به نظر شما این دو روز طول کشیدن جای اعتراض داشت؟به نظر که من نداشت.

فراموش نکنین که ناظر اینجا مسئولیت گروه بزرگی رو به عهده داره.ماموریتای مرگخوارا،خلاصه هاشون،نقدای خصوصی و عمومیشون،جواب سوالاشون و رسیدگی به همه مشکلاتشون.طبیعتا در همه موارد اونا برای من اولویت دارن.ولی دیگه برای یه درخواست نقد اصولا تا یه هفته باید صبر کنین.گرچه نقدای من هیچوقت اینقدر طول نمیکشه،ولی اگه بکشه هم فکر میکنم این مدت خیلی عادی باشه.نقد کردن کار ساده ای نیست که ده دقیقه براش وقت بذارم.شما به اینم توجه کنین که برای نقد یه پست من باید همه پستهای قبلی رو بخونم که موضوع رو بفهمم،پستهای قبلی نویسنده رو بخونم که این پستشو با قبلیا مقایسه کنم و نقد قبلی خودمم بخونم که ببینم طرف چه اشکالاتی داشته.یه نقد حداقل به اندازه 5 پست وقت منو میگیره.برای همین وقتی درخواست میدین کمی صبر داشته باشین.

به هر حال من پست شما رو امروز صبح نقد کرده بودم و قصد داشتم شب همراه با نقد سالازار ارسالش کنم...اینم از نقدتون:

بررسی پست شماره 245 خانه ریدل، ارنی مک میلان:

بازم لینکتون مشکل داشت!لینک پست قبلی رو دادین.ولی ارباب با هوش سرشارش کشف کرد که منظورتون کدوم پسته!لینک درست بدین!

سعی کنین تعداد شکلکهای متحرک پستتون زیاد نباشه.چون بشدت چشم رو خسته و حواس رو پرت میکنن.

نقل قول:
لرد گفت: خب حالا باید یه قطار داشته باشیم.کی قطار میشه؟

نقل قول:
لردگفت: هی تو باید نقش قطار را بازی کنی. این ریل رو میبینی چهار دست و پا بشین روش یه واگن هم بهت وصل میکنیم و تو افتخار اینو پیدا میکنی که قطار لرد سیاه بشی.

اینکه لرد با این جدیت این دیالوگهای طنز رو میگه خیلی جالبه.نوشتن دیالوگهای طنز برای شخصیتی مثل لرد کار ساده ای نیست.مخصوصا اگه نخواییم اون ابهتشو از بین ببریم.شما اینجا اونقدر ساده و با اعتماد به نفس نوشتین که جمله ها به دل خواننده میشینه.

نقل قول:
لرد گفت: خب امتحان میکنیم. مک میلان راه بیفت... یکم تندتر... یالا دیگه خدمتکار لرد باید قوی باشه.... اه خاک تو سرت. مهم نیست همین سرعتم خوبه. حالا نمایش نامه چطوریه؟

نقل قول:
لرد با خشم گفت: فن مخصوصت رو بزن. با لغت بزن تو گوشش.

شخصیت لرد شما اینجا بشدت در معرض جلف و سبک شدن قرار داره.مواظبش باشین.شخصیتها و خصوصیات رفتاریشون نباید فدای طنز داستان بشن.رفتار لرد باید کمی سنگینتر باشه.

نقل قول:
لرد گفت: خوبه پس لودو ، بارتی ، بلا و رفوس میشن سال هفتمی های گریفیندور. .::چند دقیقه بعد داخل قطار::. لرد گفت: خب دیگه همه چیز آماده شد دیگه باید شروع کنیم.

اون فاصله ای که تو نقد قبلی گفتم اینجا بشدت لازمه.نوشته ها قاطی شدن با هم.مخصوصا اون قسمت".::چند دقیقه بعد داخل قطار::" باید کاملا از بقیه نوشته متمایز میشد.میتونستین رنگشو عوض کنین یا اونو درشتتر بنویسین یا بولد کنین.ولی به هر حال قبل و بعدش یه فاصله ای بذارین.

نقل قول:
پات ساعت گرد

پاد....نه پات!

نقل قول:
سپس فریاد زد: ارنــــــــی بیا تو.
ارنی به سرعت وارد شد و گفت: بله قربان.
لرد با خشم گفت: فن مخصوصت رو بزن. با لغت بزن تو گوشش.
(صحنه آهسته خوانده شود) بلافاصله ارنی به هوا پرید و با یک دور 360 درجه ای پات ساعت گرد با لگد به دهان نولان زد و او را از پنجره بیرون انداخت. سپس رو به لرد کرد و گفت:
دیگه امری نیست قربان؟
- نه برو قطار رو بکش... 3 2 1 اکشن.

این قسمت اجرای فن توسط ارنی خیلی بی معنی به نظر میرسید،داشتم فکر میکردم منظور شما از نوشتن این قسمت چی بوده ولی وقتی نولان رو زد مشخص شد ارنی برای چی احضار شده بود.خیلی بامزه بود مخصوصا جمله آخر که بهش میگه برو دوباره قطارو بکش.

نقل قول:
کات خیلی خوب بود خسته نباشید. هی مک میلان برگرد پشت در اگه کارت داشتیم صدات میکنیم.

ارتباطتونو با پستهای قبلی حفظ کردین.استفاده از نکته های ریز پستهای قبلی مخصوصا اگه با طنز همراه باشن کار خوب و جالبیه.

نقل قول:
ببخشید که یه کم راجع به خودم زیاد نوشتم.

وقتی جا داره خودتونو وارد داستان کنین هیچ دلیلی وجود نداره که این کارو نکنین.به نظر من شما ارنی رو خیلی خوب و به موقع وارد داستان کردین.اون آخرم که باز فرستادینش پشت در.کارتون خیلی خوب بود.شما استعداد خوبی برای طنز نویسی دارین.طنز پستتون لوس و بی مزه نیست. گاهی تکرار میکنین ولی این تکرارم اصلا توی ذوق خواننده نمیزنه.طرز نوشتنتون و استفاده از شخصیتها و موقعیتها خیلی خوبه.پستهای شما از جمله پستهاییه که راحت میشه تا آخرشو خوند بدون اینکه حوصلت سر بره یا وسطا بیخیال خوندش بشی.

خوب بود.

موفق باشید.

سالازار عزیز

در مورد نقد پستهای تکی و ادامه دار،طنز یا جدی هیچ فرقی نمیکنن.هر دو رو نقد میکنم.ولی برای نقد اینجور پستهای ادبی کمی مشکل دارم چون فکر نمیکنم صلاحیت نقدشونو داشته باشم.به ادبیات علاقه دارم ولی نه رشته من ادبیات(و نه حتی علوم انسانی!) بود نه تخصص خاصی در این زمینه دارم.برای همین نمیخوام راهنمایی اشتباهی بکنم.فکر میکنم بهتره نقد فنی،ویرایشی و دستوری و اینجور کارای ادبی رو بذارم به عهده افراد متخصص و همون برخوردی رو بکنم که تا حالا با همچین پستایی داشتم.یعنی فقط نظر خودمو از نظر هماهنگی پست با دنیای جادویی بگم.

نقل قول:
از بهای آن گالیونی چند،سیاه، در کاغذی کرد

گالیون سیاه؟!!!اینجا منظور سکه پول سیاه و بی ارزشه.گالیون طلا بود.نمیتونست سیاه و بی ارزش باشه.میتونستین از نات استفاده کنین.

پست قبلی شما هم همین حالت رو داشت.داستان ها و قطعه های ادبی واقعا شیرین هستن.شما به خوبی انتخابشون میکنین و به خوبی با دنیای جادویی هماهنگشون میکنین.من شخصا از خوندنشون لذت میبرم ولی احتمالا مخاطبای زیادی اینجا پیدا نمیکنن.چون اولا سن و سال خیلی از اعضا اینطور اقتضا میکنه که با این نوشته ها آشنا نباشن و دوما ممکنه خیلیا کلا به ادبیات و نوشته های اینچنینی علاقه نداشته باشن.با این همه با توجه به اینکه به هر حال هر روشی مخاطبای خاص خودشو داره به نظر من میتونین به این کارتون ادامه بدین.مخصوصا با توجه به هماهنگی این طرز نوشتن با شخصیت شما(سالازار اسلیترین).اون حس قدیمی بودن سالازار رو کاملا به خواننده منتقل میکنه.البته اگه وسط یه سوژه ادامه دار با این روش پست بزنین احتمالا خیلیا از نوشته شما سردر نمیارن!برای همین اولا بهتره از متنهای خیلی سنگین استفاده نکنین.مثلا همین متنی که نوشتین زیاد سنگین نبود و برای شخصی مثل من که برای اولین بار این متن رو میخوند قابل درک بود.دوما با وجود جالب بودن این طرز نوشتن، تا حد امکان تو همین تاپیکهای تک پستی به اجرای این روش بپردازین. چون خیلی سخته که یکی بخواد خودشو با این نوشته شما هماهنگ کنه و پستتونو ادامه بده.ولی میتونین برای دیالوگهای سالازار بیشتر از این جمله های ادبی استفاده کنین.

موفق باشید.

ویرایش شده توسط لرد ولدمورت در تاریخ ۱۳۸۹/۳/۲۵ ۲۱:۵۹:۰۶

پیام زده شده در: ۱۹:۱۰ سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۹

ارنی مک میلان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
اقا این جا قبلنا یه صاحبی داشت.
حالا دیگه نداره؟

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۸:۲۱ دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۸۹

سالازار اسلایتیرین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۱۰ یکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۰:۳۵ یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳
از ما هم نشنیدن . . .
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 618
آفلاین
درود بر نواده ی خوش گیل -موش گیل خودم .

ای نواده ، با این که دانم اینجور پستها را کم نقد می کنند (چون تک پستی است) ولی نیاز به نقد دارم .
از این رو لطفا، خواهشا، اعجالتا و...این پست منو نقد فنی ، ویرایشی ، دستوری و اصولا هرجور نقدی که حال میکنی بکن ای نواده .

دلت همیشه سنگ
موفق باشی .

" -زندگي آنچه زيسته ايم نيست ، بلكه چيزي است كه به ياد مي آوريم تا روايتش كنيم ."
گابريل گارسيا ماركز

پیام زده شده در: ۹:۵۷ یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۸۹

ارنی مک میلان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
لردا
با سلام دوباره
من قبل از درخواست بررسی پستم بگم که چون من تازه برگشتم و دوباره رو به سوی رول نوشتن اوردم میخوام اشکالاتم رو برطرف کنم. ای لرد کبیر نقدی که برای پست قبلیم نوشته بودید اعتماد به نفس و روحیه ی خوبی برای نوشتن به من داد. امیدوارم این پستم هم خوب باشه. به هر حال متشکر میشم اگه این پستم را هم بررسی کنید.

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.