هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: کتاب شاهزاده دو رگه توي کمد کلاس معجون سازي چي کار مي کرد؟
پیام زده شده در: ۰:۰۲ یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۸۵

Mohsen

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۵۸ جمعه ۱۳ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۲۴ دوشنبه ۴ آبان ۱۳۸۸
از کویت
گروه:
کاربران عضو
پیام: 77
آفلاین
من فکر کنم اسنیپ از همه چیز خبر داشته مخصوصآ مرگ و کاری که مالفوی میخواست بکنه.
اسنیپ با هر فردی جوری برخورد میکنه که باید برخورد کنه به نظر من اسنیپ هرچی باشه بازم دلیل دادن کتاب به هری کمک بوده اسنیپ به هری کمک میکرده با این کتاب.

جهان آنقدر بزرگ نیست که ما تصور می کنیم...جهان آنقدر بزرگ است که ما نمی توانیم تصور کنیم.
آرتور چارلز کلارک

پیام زده شده در: ۲۰:۴۸ پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۸۵

ادوارد بونز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۳۵ شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۰:۱۹ جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۹
از اینوره!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 475
آفلاین
نقل قول:
آرتور ویزلی نوشته: شاید: 1. جاگذاشته بودش 2. از قصد اونجا گذاشته بودش 3. خالی بسته باشه: تا حالا به این فکر کردین که اسیپ خالی بسته باشه؟ چون " شاهزاده " لقب ننش بود نه خودش.
اولا بهتر بود در موردشون يه كم توضيح مي دادي يا دليل مي آوردي ولي اوليش منطقي تره بعدشم هرميون در مورد لقب اسنيپ توضيح داد نقل قول:
استابي نوشته: اولا شاهزاده جان از کجا میدونی که دامبلدور از تمام وقایع هاگوارتز خبر داره در صورتی که آینه فقط یه استثنا بود چون قضیه دراکو یا حمله سیریوس و یا ماموریت کوییرول برای گرفتن سنگ جادو و یا آمدن ولدمورت و مرگهای توسط باسیلیسک و اعمال جینی یا الستور مودی قلابی و .... یادت که نرفته که دامبلدور هیچ خبری از اونها نداشت
درسته كه از يه چيزاي محدودي خبر نداشته اما از همه چيز بي خبر نيست نقل قول:
یک فکر جدید وقتی هری مالفوی رو مصدوم کرد اسنیپ از هری کتاب می خواست و مطمئنآ می دونست هری میره و اون رو توی اتاق نیازمندی پنهان میکنه و هری میره تا اون رو پنهان کنه و با کابینت انتقال رو برو میشه. به نطر من اسنیپ میخواسته هری برای پنهان کردن چیزی وارد اتاق بشه و اون دوگول رو بکار بندازه تا بتون ازکار مالفوی سر در بیاره و بعدش اصرار داشت تا کتاب رو بدست بیاره مطمئنآ اسنیپ میخواست هری جلوی مالفوی رو بگیره چون می دونست هری دنبال مالفوی بید. من این رو در تاپیک اسنیپ مرگخوار یا نه نوشتم ولی فکر کنم به اینجا بیشتر ربط داشته باشه چون اسنیپ میخواست هری برای پنهان کردن وارد اتاق نیازمندیها بشه اگه میشه نطرتان رو برام بگید.
نه اسنيپ از كارهايي كه دراكو مي كرد خبر نداشته چون دراكو چفت شده بوده و تلاششم براي فهميدن راهي كه دراكو براي اجام ماموريتش پيش گرفته بي نتيجه ماند. (چه جلب ماند ) بعدشم نمي تونيم بگيم كه دامبلدور با اسنيپ ( تازه اگه بگيم كه اسنيپ تو اين كار دست داشته كه نداشته) شريك بوده چون اگه بود يك ثانيه اي مي زد سكتوم سمپرا رو از تو كتاب پاك مي كرد حالا منطق كجا رفت له وي كورپوس كه طلسم بدي نيست كي گفته كه شومه نقل قول:
آيا اين قابل قبوله که اسنيپ کتابشو اين کتاب به اين مهمي رو که در همه گوشه هاش يادداشت گذاشته بعد از اينکه درس معجون سازی رو رها کرد در کمد جا بزاره؟ اگه شما همچین کتابی داشتید که این همه در گوشه هاش چیزی نوشته بودید اونو در کمد جا میزاشتید؟ چرا هیچ کتاب دیگه ای جا نمونده و فقط اون کتاب جا مونده؟ کتابي که براش خطر ناکه نکات زير در اين موردوجود داره: - مطمانا دامبلدور از لقب اسنيپ خبر داشته چون اولا وقتي اسنيپ در اون کتاب مينوشته دامبلدور مدير بوده و ثانيا به قول هرمايني فقط يه ايلين پرينس در دنياي جادوگري وجود داشته - اسنیپ نمیخواسته هری بفهمه اون کتاب مال خودش بوده از طرفی نمیخواسته کتابو ازش بگیره به قول هری اسنیپ حتی قبل از جریان درگیری هری با دراکو در دستشویی از کتاب خبر داشته و اگه کتاب رو در حد خیلی زیادی خطر ناک میدونسته میتونست به روش دیگه ای از چنگ هری بیرون بیاره. از طرفی تصادفی رسیدن این کتاب به دست هری با روش های رولینگ در این کتاب جور در نمیاد. رولینگ برای پیشبرد داستان از یه تصادف خیلی غیر محتمل استفاده کرده. کتابی رو اسنیپ جا بزاره بعد دقیقا هری اون کتاب از کمد مدرسه بهش برسه. به نظر من این کتاب تصادفی به دست هری نرسید و نظر من اینه که کتابو خود اسنیپ به هری رسوند. اگه به تیوری طرف سفید بودن اسنیپ توجه کنیم این جریان با اون تیوری هم درست از اب در میاد. در هر حال مورد بسیار مشکوکیه
غ ق ق چرا چون اسنيپ اينا رو خودش اختراع كرده اونم كي سال پنجم تحصيلش تو هاگوارتز بعدشم شما چيزايي رو كه اختراع مي كنين يادتون مي ره بعدشم شايد اسنيپ مجاز بوده فقط چيزهايي را كه مال خودشه از اونجا ببره شايد مي ترسيد كه دامبلدور از اين موضوع با خبر بشه . بعدشم اين سودي براش نداشته اسنيپ هر چقدر سفيد از هري بدش مياد تازه مگه چه چيزهايي تو اون كتاب نوشته بود كه بخواد به هري در برابر لرد كمكم كند اصلا جور درنمياد كتاب اتفاقي بدست اسنيپ رسيده همين و بس

ویرایش شده توسط ادوارد بونز در تاریخ ۱۳۸۵/۸/۲۵ ۲۱:۰۳:۵۳

می تراود مهتاب..

"وقتش رسیده که همه‌ی ما بین چیزی که درسته و چیزی که آسونه، یکی رو انتخاب کنیم."
- پروفسور دامبلدور

پیام زده شده در: ۱۵:۴۵ پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۸۵

آرتور ویزلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۲۳ پنجشنبه ۵ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۵:۲۳ جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 390
آفلاین
شاید:
1. جاگذاشته بودش
2. از قصد اونجا گذاشته بودش
3. خالی بسته باشه:
تا حالا به این فکر کردین که اسیپ خالی بسته باشه؟ چون " شاهزاده " لقب ننش بود نه خودش.

عاقلان دانند...

پیام زده شده در: ۰:۰۰ پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۸۵

Mohsen

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۵۸ جمعه ۱۳ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۲۴ دوشنبه ۴ آبان ۱۳۸۸
از کویت
گروه:
کاربران عضو
پیام: 77
آفلاین
یک فکر جدید
وقتی هری مالفوی رو مصدوم کرد اسنیپ از هری کتاب می خواست و مطمئنآ می دونست هری میره و اون رو توی اتاق نیازمندی پنهان میکنه و هری میره تا اون رو پنهان کنه و با کابینت انتقال رو برو میشه.
به نطر من اسنیپ میخواسته هری برای پنهان کردن چیزی وارد اتاق بشه و اون دوگول رو بکار بندازه تا بتون ازکار مالفوی سر در بیاره و بعدش اصرار داشت تا کتاب رو بدست بیاره مطمئنآ اسنیپ میخواست هری جلوی مالفوی رو بگیره چون میدونست هری دنبال مالفوی بید.
من این رو در تاپیک اسنیپ مرگخوار یا نه نوشتم ولی فکر کنم به اینجا بیشتر ربط داشته باشه چون اسنیپ میخواست هری برای پنهان کردن وارد اتاق نیازمندیها بشه اگه میشه نطرتان رو برام بگید.

جهان آنقدر بزرگ نیست که ما تصور می کنیم...جهان آنقدر بزرگ است که ما نمی توانیم تصور کنیم.
آرتور چارلز کلارک

پیام زده شده در: ۱:۵۰ دوشنبه ۱ آبان ۱۳۸۵

استابی بوردمنold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۲۸ یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۱:۱۷ سه شنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۱
از بالاتر از دست راست !
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 291
آفلاین
با سلام خدمت همه در جواب به شاهزاده
اولا شاهزاده جان از کجا میدونی که دامبلدور از تمام وقایع هاگوارتز خبر داره در صورتی که آینه فقط یه استثنا بود چون قضیه دراکو یا حمله سیریوس و یا ماموریت کوییرول برای گرفتن سنگ جادو و یا آمدن ولدمورت و مرگهای توسط باسیلیسک و اعمال جینی یا الستور مودی قلابی و .... یادت که نرفته که دامبلدور هیچ خبری از اونها نداشت
ثانیا از کجا معلوم دامبلدور بر سر دادن کتاب با کسی مثل اسنیپ مشورت کرده ؟ آیا مدرکی هم داری؟
ثالثا اون وردا خطرناک نبود؟ مثلا ورد سکتوم سمپرا یا آویزان کردن از مچ پا؟
رابعا با توجه به آشناییتی که از دامبلدور داریم هیچگاه این کارو قبول نمیکرد چون این کار براش تقلب محسوب میشد و اگه هری لازم داشت حتما به اسنیپ یا اسلاگهورن دستور میداد تا براش کلاس جبرانی بگذارن
و آخر هم که با توجه به دنیای جادو خودت میدونی که در این دنیا طلسم خیلی پرکاربرد تر از معجون تا حدی که حتی شفادهنده های سنت مانگو بیشتر از ورد استفاده میککنند یا حتی خود اسنیپ با اینکه معجون ساز بود دراکو رو با ورد معالجه کرد
راستی منم به خاطر این گفتم مگه دعوا داریم که میگفتی تسلیم و آگه ناراحت شدی متاسفم

اینجوری پیش بره باید کم کم گفت:
نقل قول:
دلبستگی من به جادوگران و اعضاش کمتر از اون چیزیه که قبلا فکرشو میکردی

پیام زده شده در: ۲۳:۵۴ یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۸۵

رضا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۸ شنبه ۲۲ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۷:۳۰ دوشنبه ۴ مهر ۱۳۹۰
از كوچه نتراسون ( كوچه ي بغلي دياگون ) شماره ي 555
گروه:
کاربران عضو
پیام: 36
آفلاین
خب اگر بنا به گفتن منطق است پس این هم منطق من :

1- دامبلدور از هر اتفاقی که در هاگوارتز رخ دهد مطلع است ( قضیه ی آینه ی نفاق انگیز را که یادتان نرفته !!! )

2-هری احتیاج به قوی شدن در درس معجون سازی دارد چون معجون سازی در خیلی مواقع از ورد و طلسم هم موفق تر عمل می کند ... در ضمن من یادگیری از روی کتاب شاهزاده ی دو رگه را تقلب نمی دانم بلکه این کار نوعی آموزش غیر مستقیم است ...

3- بعد استابی جان ؛ دامبلدور و اسنیپ از قبل با هم متحد بودند و فقط برای گذاشتن کتاب بر سر راه هری با هم مشورت کردند ...

4- در ضمن اون وردها آنچنان هم خظرناک نبودند ...

راستی بوردمن جان من گفتم ما دعوا داریم ؟؟؟؟

فقط زندگی وجود دارد و کسانی که از درک آن عاجزند...
فقط خدا وجود دارد و کسØ

پیام زده شده در: ۱۵:۱۷ یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۸۵

استابی بوردمنold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از بالاتر از دست راست !
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
خوداییش دیگه نمیشه دلایلی بهتر و موجه تر از جوزف اورد که به نظر من یکی از بهترین پستا تو این تاپیک و من بدبخت دارم خودمو از اول میکشم که این اتفاق شانسیه ولی مگه تو گوش ملت میره

نقل قول:

پیام زده شده در: ۹:۱۹ یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۸۵

جوزف ورانسكي

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۱۹ سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۳:۵۹ چهارشنبه ۴ اسفند ۱۴۰۰
از دارقوز آباد !
گروه:
کاربران عضو
پیام: 916
آفلاین
دوستان عزيز ببينيد كه من باز دلايل منطقي خودم رو آوردم :
1 _ اسنيپ در معجون سازي بسيار ماهره و نيازي به كتابش نداره براي همين اونو گذاشته تو كمد .
2 _ وقتي اسنيپ به معلمي دفاع در برابر جادوي سياه در آمد از شوق و ذوقش يادش رفت كتابش رو از تو كمد در بياره و با خودش ببره .
3 _ دامبلدور اين كتاب رو بر سر راه هري قرار نداده . دامبلدور دوست نداره هري از راه تقلب معجون ساز ماهر بشه و و ورد هايي مثل سكتو سمپرا رو ياد بگيره .
4 _ دامبلدور اصلا از وجود كتاب شاهزاده ي دورگه خبر نداشته .
5 _ اسلاگهورن هم به نظر من از كاراش منظوري نداشته ولي با كارايي كه كرده بعضيا ممكنه بهش شك كنند اين كار ها از اين قراره : رسوندن كتاب شاهزاده ي دورگه به دست هري ، دادن نوشيدني مسموم به دست رون ( كه البته مالفوي نوشيدني رو مسموم كرده بود ) ، گفتن راز جان پيچ ها به تام ريدل دانش آموز اسليتريني بد ذات ( ولدمورت امروزي ) و پنهان نگه داشتن اينكه راز جان پيچ هارو به ريدل گفته از دامبلدور .

ویرایش شده توسط جوزف ورانسكي در تاریخ ۱۳۸۵/۷/۳۰ ۹:۲۱:۰۴

پیام زده شده در: ۱:۳۷ شنبه ۲۹ مهر ۱۳۸۵

استابی بوردمنold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از بالاتر از دست راست !
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
من حرفتو قبول ندارم چون دامبلدور اگه از کتاب خبر داشت نمی گذاشت هری اون ورهای غیر مجاز رو یاد بگیره و تازه دامبلدور میدونست نمیشه با این روشها جوابو از اسلاگهورن گرفت و دیدیم که در آخر هری با کمک معجون فیلکس فیلیسیس اون رو از اسلاگهورن گرفت و تازه هری به چه علت به قوی شدن در معجون سازی نیاز داشت اونم تا این حد که اسنیپ و دامبلدور مخفیانه با هم متحد شن ؟
تازه شاهزاده جان ما که با هم دعوا نداریم

نقل قول:

پیام زده شده در: ۰:۳۶ شنبه ۲۹ مهر ۱۳۸۵

رضا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۸ شنبه ۲۲ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۷:۳۰ دوشنبه ۴ مهر ۱۳۹۰
از كوچه نتراسون ( كوچه ي بغلي دياگون ) شماره ي 555
گروه:
کاربران عضو
پیام: 36
آفلاین
باشه ... باشه ...
تسلیم ...
توضیح میدم ...
من به دستور پرفسور دامبلدور آن کتاب را در سر راه هری قرار دادم ...
هری باید در درس معجون سازی تقویت مس شد و می دانستیم حاضر نیست که با من کلاس تقویتی داشته باشد ...
در ضمن هری می باست دل اسلاگهورن را به دست می آورد و خاطره را از اون می گرفت ...
خب چه چیزی بهتر از بلد بودن معجون سازی برای به دست آوردن دل اسلاگهورن ...
زنده باد زندگی ...

فقط زندگی وجود دارد و کسانی که از درک آن عاجزند...
فقط خدا وجود دارد و کسØ

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.