هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: وقتی دست هری توسط باسیلیسک گزیده شد با اشک ققنوس خوب شد چرا آقای ویزلی که گزیده شد از آن استفاده نشد
پیام زده شده در: ۱۲:۱۸ چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۰

آندرومدا بلک old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۲۸ دوشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱۹:۰۰ سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸
از ماست که بر ماست...
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 252
آفلاین
به الستور :

اتفاقا من خیلی هم خوب اون قسمت رو خوندم !!!! این جمله آخرت یعنی چی ؟!!! من نمیفهمم !!! وقتی نیش خورده و بی هوشه چطوری از دامبلدور دفاع کنه ؟!!!

به گلرت :
ققنوس هر کاری رو که دامبلدور بهش بگه اطاعت میکنه !!!! لازم نیس پس کله ش رو بگیری !!!

به پسر عمو !!! :
درسته شاید ضایع بازی میشد اما این یکی از ضعف های داستانه !!!

به آرنولد:

1. خود آنتونین گفت این جا تاپیک بزنم !!!

2.شاید

3. درمان مشنگ ها واسه خودشون خوبه !!!! اونا که با باسیلیسک و نجینی گزیده نمیشن که !!!!

4. ولی بابابزرگ تو عضو محفله و داره برای کمک به محفل و دزدیده نشدن پیشگویی تلاش میکنه !!!

5.بله داری خودت هم میگی کم یاب ولی خب وقتی کسی آشنا داشته باشدش میتونه به بقیه هم بده !!!! مثلا اگه دست من به جای لای در ماشین موندن با خودم !!!!(چون من یه زمانی باسیلیسک بودم !!!!!) گزیده میشد و لینی اشک ققنوس داشت قطعا به من میداد !!!!!!

ویرایش شده توسط آندرومیدا بلک در تاریخ ۱۳۹۰/۵/۱۹ ۱۳:۲۹:۰۰

Re: وقتی دست هری توسط باسیلیسک گزیده شد با اشک ققنوس خوب شد چرا آقای ویزلی که گزیده شد از آن استفاده نشد
پیام زده شده در: ۲۲:۲۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۰

الستور مودیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۵۲ جمعه ۳۰ مهر ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۲:۴۷ شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۱
از ایران-خوزستان-دزفول
گروه:
کاربران عضو
پیام: 41
آفلاین
واقعاًمعلومه که همتون خیلی وقته کتابارونخوندین ققنوس فقط روی زخم صاحبش یاکسی که خیلی به صاحبش وفاداره اشک میریزه.توکتاب دومم خود دامبلدوربه هری همینومیگه چون هری باوفاداری تمام ازدامبلدوردرمقابل ریدل دفترچه خاطرات دفاع کرد.درسته که آقای ویزلی هم به دامبلدور وفاداربودولی مثل هری درلحظه ای که نیش خوردمقابل یکی دیگه وفادارانه ازش دفاع نکرد.

پیام زده شده در: ۲۱:۴۷ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۰

آرنولدold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۲۰ شنبه ۱۳ مهر ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۷:۱۵ پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۱
از روي شونت! باورت نمي شه نگام كن
گروه:
کاربران عضو
پیام: 353
آفلاین
سلام

واقعا از كسي كه اسم هري پاتر رو بروش مي كشه انتظار بيشتري داشتم.

1- چرا اين تاپيك شده قبلا اين جور سوالا تو پرسش هاي همگاني مي رفت خب اين مدلش بهتره بيشتر بهش توجه مي شه.

اون مساله سوتي نيست كاملا هم بايد اونطور مي شد چرا؟ الآن توضيح مي دم

چونِ اول خود دامبلدور مي گه كه : "اشك ققنوس احتمالا خاصيت شفا بخشي داره" از اين جمله دو تا برداشت مي شه كرد:

1- هيچ جايي به صورت رسمي خاصيت شفا بخشي اشك ققنوس ثبت نشده.

2- خود دامبلدور هم روي اين مساله ابهام داشته.

چون دوم به پست سيريش جان مراجعه كنيد

چون سوم براي زيبا كردن داستان نويسنده بايد از تمام تلاشش استفاده كنه كه دقيقا اينجا تو اين مساله ديده مي شه

1- نويسنده به اين وسيله گرايش و علاقه بابزرگ آرتور منو نسبت به مشنگا با اون درمان مشنگي (بخيه) نشون داد. انتظار نداريد كه علاقه آرتور هم فقط در حد حرف مث چيزي كه درباره دامبلدور و انحرافش رخ داد
باشه.

2- طرد شدن مشنگا رو توسط جادوگرا به خوبي به تصوير كشيد چون حتي مالي از اون درمان ناراضيه.

چون چهارم هري رو باسيليسك گزيده اينو نجيني بايد يه تفاوتي بين اين دو باشه در ضمن اون هريه و اونيكي بابزرگ منه.

چون پنجم به نظر من اگه قرار بود همش از اشك ققنوس كه حيوون كميابيه استفاده كنن كه ديگه نيازي به سنت مانگو نبود هركي زخمي مي شد فرتي يه ققنوس براش اشك مي ريخت اصلا اشك ققنوس رو تو شيشه به قيمت گزافي مي فروختن. نويسنده ها براي لوس نشدن شفا بخشي چيزي كه تو داستانشون ميارن يه جوري حجم اون ماده رو كم مي كنن چيزي كه تو دلتورا و خيلي از فانتزي ها ديده مي شه. اينجا هم همينطوره.

تصویر کوچک شده

یادش آمد که در آن اوج سپهر
هست پیروزی و زیبایی مهر

فر و آزادی و فتح و ظفر است
نفس خرم باد سحر است

دیده بگشود و به هر سو نگریست
دید گردش اثری زاین ها نیست

بال برهم زد و برجست از جا
گفت کای دوست، ببخشای مرا

سال ها باش و بدین عیش بناز
تو ومردار، تو و عمر دراز

من نیم در خور این مهمانی
گند و مردار تو را ارزانی

گر در اوج فلکم باید مرد
عمردر گند به سر نتوان برد

شهپر شاه هوا، اوج گرفت
زاغ را دیده بر او مانده شگفت

سوی بالا شد و بالا تر شد
راست، با مهر فلک هم بر شد

لحظه ای چند بر این لوح کبود
نقطه ای بود دگر هیچ نبود

پیام زده شده در: ۲۰:۴۰ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۰

گلرت گریندل  والد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۳۰ یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۲۲:۴۵ سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵
از تو خوشم میاد.
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 298
آفلاین
خوب آخه ققنوس که بیکار نیست بیاد برا ملت گریه کنه.
نمیشه هم که پس کلش رو گرفت و گفت گریه کن.
به هر حال کتاب 5 یکی از قشنگ ترین کتاب های هری پاتر و هری پاتر هم یکی از قشنگ ترین کتاب های فانتزیه!

میون یه مشت مرگخوار/ زیر علامتی شوم
توی خ�

پیام زده شده در: ۲۰:۲۱ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۰

سيريوس بلك قدیمی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۰۰ یکشنبه ۲۸ تیر ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۶:۲۲ چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴
از موتور خونه جهنم !
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1086
آفلاین
به نظر من اگرم شفادهنده به فکر اشک ققنوس میفتاد، فکر نمی کنم چنین چیزی رو توی سنت مانگو داشتن. و فکر هم نمی کنم اصلا" دنبالش می رفتن.

اگر هم پای دامبلدور میومد وسط فک کنم یک ذره ضایع بازی می شد.

در کل مهم این بود که آقای ویزلی خوب شد

در ضمن به نظر من کتاب پنجم کتاب خوب و قشنگیه!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۹:۱۹ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۰

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۳۱ سه شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱:۰۵ شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۰
گروه:
کاربران عضو
پیام: 17
آفلاین
ول کن تورو خدا! همین جوریشم رولینگ کتاب خسته کنندۀ محفل ققنوس رُ زیادی کشش داده حالا می خوای یه چیزی هم بهش اضافه کنی؟!!!
ولی در کل اینم یکی دیگه از سوتی های خانوم رولینگ به حساب می یاد و دلیل دیگری بر اینکه کتاب 5 بدترین کتاب از سری هری پاتره!!

زمانی بزØ

وقتی دست هری توسط باسیلیسک گزیده شد با اشک ققنوس خوب شد چرا آقای ویزلی که گزیده شد از آن استفاده نشد
پیام زده شده در: ۱۵:۱۱ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۰

آندرومدا بلک old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۲۸ دوشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱۹:۰۰ سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸
از ماست که بر ماست...
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 252
آفلاین
در کتاب دوم اشک ققنوس دست هری را که توسط باسیلیسک گزیده شده بود خوب کرد ، چرا در کتاب 5 وقتی آقای ویزلی توسط نجینی گزیده شد شفا دهنده به فکر اشک ققنوس نیفتاد یا دامبلدور اشک ققنوس به عنوان هدیه به آقای ویزلی نداد ؟!!"

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.