هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: كلاس گياهشناسي
پیام زده شده در: ۱۴:۱۰ پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۲

اسلیترین

سوروس اسنیپ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۱۸ پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۱
آخرین ورود:
دیروز ۲۳:۴۷:۵۰
از هاگوارتز
گروه:
اسلیترین
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 505
آفلاین
1.یک عکس از این گیاه به همراه مراحل زندگی تا مرگ این گیاه و شکل ظاهری ان در مراحل زندگی.(10 امتیاز)(اگه خواستید میتونید زندگی یکی از این گیاه ها رو تعریف کنید )

عکس !

همونطور که میبینید زندگی این گیاه در 3 بخش مختلف انجام میشود .

1-این بخش مربوط به رشد جسمی و بزرگ شدن گیاه هست که به مرور 5 سال انجام میشه . این در صورتی هست که بهش برسید و اون مجبور نشه زودتر به مار تبدیل بشه .

2-این بخش زندگی ، گیاه تبدیل به مار شده . جالب اینجا هست که اگر شما از این گیاه به خوبی مراقبت کنید تا هیچوقت تبدیل به مار نشه ، عمر نامحدودی خواهد داشت . در تاریخچه هاگوارتز اومده که سالازار یکی از این گیاه ها در اتاقش داشت و به مدت 230 سال ازش نگه داری کرد و هیچوقت تبدیل به مار نشد .
باید بدونید که زمانی که این گیاه یکبار تبدیل به مار میشه وارد دوره آخر عمرش میشه و اینکه تبدیل به مار شدن فقط یک بار در طول زندگیش میتونه انجام بده .

3-این بخش زمانی هست که گیاه شما تبدیل به مار شده ، غذا خورده و دوباره تبدیل به گیاه شده . گفته شده که مدت زمانش حدود 10 سال هست . یکی از نکات جالب اینه که این گیاه از بزرگی به کوچیکی خودش تبدیل میشه و بعد میمیره که خیلی نکته جالبیه . در نتیجه هر کسی نمیتونه تو جنگل ممنوعه بفهمه که این گیاه جوان هست یا پیر !

----
2.به نطر شما رفتار پروفسور با ویزلی و پاتر درست بود؟ نتیجه ی ان چیست؟(3 امتیاز)

من از پروفسور تشکر میکنم بابت این رفتار و ادامه دادن راه رفتار های اسنیپ گونه من با خانواده این افراد ، هری ، رون و هرمیون ! یکی از اصول کلاس همینه که باید تو سر این دانش آموز ها زد تا روشون زیاد نشه پس فردا بخوان بیان صداشون رو بلند کنن واستون .

---
3.ایا پروفسور هنوز سینگل است؟ مِرید است؟ یا فقط در رلیشن شیپ است؟(2 امتیاز)

من فک میکنم که پروفسور در رلیشن شیپ هستن و اون نمایشی که برگذار شد در اول کلاس فقط برای گمراهی دانش آموزان بود . 2 جلسه قبل ایشون با دوستشون (!) به جزایر قناری رفته بودن و در حال خوش گذرونی و آفتاب گیری بودن و به همین دلیل بود که نتونستن بیان و تدریس کنن که البته من کاملا درک میکنم و بهشون حق میدم .

---
4. مراحل کاشت گیاه تا برداشت گیاه را توضیح دهید.(10 امتیاز)

این گیاه دونه ای عجیب داره که از تخم گذاری های مار مادر که زمانی به وجود اومده به دست میاد . زمانی که مار مادر تخم های مارگونش رو میذاره و بچه هاش به وجود میان ، پوسته تخم ها بعد از مدتی تبدیل به چوب میشن و کم کم به درون زمین میرن . یکی از وظایف هاگرید این بوده که این پوست تخم ها رو برداره و بیاره برای کاشت این گیاه .

چوب رو باید کمی درون زمین قرار بدین و هر یک ساعت بهش آب بدید . بعد از اون باید حتما چند تا تسترال از روش راه برن تا خوب جا بیفته گیاه .

بعد از یک هفته رسیدگی ، گیاه کم کم شروع میکنه به رشد کردن و از زمین در اومدن . این فرآیند 1 هفته طول میکشه و شما نمیتونید زودتر از 1 هفته گیاه رو برداشت کنید چون به احتمال زیاد خواهد مرد .

نکته ای که حتما باید بهش توجه کنید این هست که ممکنه که ماری که از همین تخم به وجود اومده به شما حمله کنه به این دلیل که این گیاه رو ناموس خودش میدونه و وقتی شما برداشتش کردید انگار دارید کارهای بی ناموسی انجام میدید باهاش .

---
5.تدریس این جلسه خوب بود؟ جلسه بعد بهتره چه طور باشه؟(3 امتیاز تشویقی)

کلاس خوب بود و رول نوشته شده بود قشنگ در مورد اتفاقات 2 هفته پیش توضیح داده بود . با این حال من همیشه موافق این بودن که خود استاد در مورد چیزی که داره تدریس میکنه توضیح بیشتری بده .
جلسه بعد لطفا تعداد تکلیف ها رو کمتر کنید .

---
6.خوبین؟ خانواده خوبن؟ (توضیح کامل 3 امتیاز تشویقی)

والا دست رو دلم نذار که الان میزنم زیر گریه ! تمام زندگی و خانواده من لیلی بود که اون هم کشته شد و ...

ملت : بس کن باب 10 ساله سر همین قضیه داری اعصاب مارو میخوری ! :vay:
آیلین پرنس :

پیام زده شده در: ۹:۳۷ پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۲

ریگولس بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۲۵ یکشنبه ۵ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۲۵ پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۲
از ما که گذشت، فقط درگذشتمان مانده!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 414
آفلاین
1.یک عکس از این گیاه به همراه مراحل زندگی تا مرگ این گیاه و شکل ظاهری ان در مراحل زندگی.(10 امتیاز)(اگه خواستید میتونید زندگی یکی از این گیاه ها رو تعریف کنید )

اینم عسک!
همانطور که مشاهده میشه این گیاه در حالت چوبیتش ، جنس مذکر و مونث نداره. به همین جهت فاقد ازدواج و ایناست و با قلمه زدن تکثیر میشه. یعنی اگه کاری به کاریش نداشته باشی همینجور رشد میکنه و بزرگ میشه تا حدود دوبرابر سایز اولیه اش . اگه اون وقت قلمه بزنیش، تکثیر میشه. اگه بهش دست نزنی همینجور چوب باقی میمونه تا آخر دنیا.
اگه بهش غذا نرسه و یا گردنش رو هی فشار بدی، این گیاه تبدیل به مار میشه و مار میمونه و تخم میذاره بچه مار بدنیا میاره و مار میمونه و به زندگی ماری ش ادامه میده.
به همین دو دلیل ، این نوع گیاه همینجوری داره منقرض میشه بنده خدا.

به طور کلی خانواده ی ویزلی ها زیادن و دارن زیاد تر هم میشن. از این بابت حتی از نظر سیاست کنترل جمعیت میشه با اونها رفتار شدیدتری هم داشت. اما رفتار پروفسور با این دو نفر به خاطر اتفاقات عمیخ عاطفی که موجب شکست عشقی استاد شد، از هر نظر اوکی هست. این خونواده ی موقرمز ها کلا خانه خراب کن هستن... ببینین چه به روز استاد آوردن؟ باید اینکارا رو استاد تشدید کنه تا درس عبرتی برای هر موقرمز خانه خراب کنی باشه!

پروفسور بعد از شکست عشقی در مورد هری پاتر، متوجه شد که "مَرد خوبه اگه مُرده باشه" به همین جهت از کل جماعت مردها متنفر گشته و تارک دنیا گردیده است.

اول گیاه رو میکاری. بعد بهش آب میدی. زمانی که خوشه ی پروین تو آسمونه نباید بهش آب داد چون پژمرده میشه ! بهش مقداری کود اژدهایی میدی هر 3 روز یه بار تا غذای کافی داشته باشه.
اگه بهش رسیدگی بشه، همونطور که بالاتر توضیح دادم تا دو برابر سایز اولیه اش بزرگ میشه. اون وقت قلمه میزنی ش ، در حین قلمه زدن میشه عصاره ی گیاه رو گرفت که خواص درمانی داره. خواص درمانی عصاره ی گیاه، درمان مارگزیدگی هست و همینطور مخلوطش با خیار محلی باعث لطافت پوست میشه.
نصفه ی پایینتر گیاه بعد از قلمه زدن رو دوباره در خاک میذاریم تا دوباره رشد کنه!

اگه یکم اتفاقات خطرناک برای اون ویزلی و بچه ی جینی بیفته بسیار خوب تر خواهد بود! تو گلخونه ی پروفسور اسپراوت پر از این گیاه های خطرناک هس!

ما که مُرده ایم... خبری نیست اینورا. حس و حالی هم احساس نمیکنیم.. معلوم نیست خوبیم بدیم چطوریم اصن! داداش بزرگه ی ما هم که به ملکوت اعلی پیوست 3 سال پیش. گاهی به عکس و سیبیلش نگاه میکنم بعد تو عکسش زل میزنم و صدای سگ ها رو تقلید میکنم و میخندم ننه هم که رو تابلوش داره به خونه ی خالی مون نگاه میکنه و از اینکه دیگه محفلیا توش نیست خوشحال خوشحاله! شب جمعه ای رفته بودم خونه مون دیدم پارتی گرفته!

اینم طاخچه ی افتخارات... ریا نشه البته!
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲:۳۰ پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۲

لی جردن old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۰۳ پنجشنبه ۹ تیر ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱۶:۰۸ چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶
از سوسک سیاه به خاله خرسه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 416
آفلاین
تکالیف بویاکاشــــــــایی من

تصویر کوچک شده

همون طور که میبینید، تو دوره نهالیوس اوشون نمیتونن به مار تبدیل بشن! اما در دوره کرمیوس اوشون میتونن به یه مار کوچولو و فانتزی (اندازه کرم) تبدیل بشن. در دوره تینیجریوس اوشون کمی بزرگ تر میشن اما هنوز نیش ندارند و شبیه یک مار کامل نیستند. تا اینکه در نهایت اوشون به بلوغ میرسن و در دوره ادالتیوس میتونن نیش بزنن و خیلی خیلی هم بزرگ میشوند.

بله! کاملا درست بود! نتیجه آن هم اینه که اینا اعتماد به نفس ـشون رو از میدن، بعد تو پیدا کردن همسر آینده خود میمونن، بعدش میترشن، بعدش جمعیت خانوار تنظیم میشه. جمعیت خانوار که تنظیم بشه، جمعیت کشور تنظیم میشه. جمعیت کشور که تنظیم بشه، مشکل گرسنگی حل میشه! هورررا! تبریک میگم استاد! شما مشکل گرسنگی جهانی رو حل کردید!

ما کار به مسائل شخصی استادامون نداریم! اما از اون جایی که شما استاد نیستید و پرفسور هستید، حدس میزنم که سینگل باشید

کاشت گیاه اگه مایه چیله در بند و بساط ـتون باشه تنها یه مرحله داره اونم اراده کردن! اما اگه از اونایی باشین که آه در بساط ندارین، میتونه براتون بینهایت مرحله داشته باشه. ما در اینجا با توجه به بارم سوال میایم مراحل کاشت تا برداشت گیاه بدون پول رو شرح میدیم.
ابتدا ما باید ماشین زیر پایمان را بفروشیم تا از آن حالت بی پولی در بیاییم. سپس به سمت فروشگاه دانه میرویم و از فروشنده تقاضای دانه می کنیم. سپس فروشنده به ما میگوید که به دانه درخواست شده ارز مبادلاتی تعلق نمیگیرد و دانه ها را دوبل حساب می کند. مرحله بعدی این است که به بانک مراجه کرده و از آن ها طلب وام کنیم. سپس متصدی وام میگوید که باید جیب را شل کنید تا وام شما در غلطک بیفتد. در مرحله بعد شما پس از کلی رشوه دادن می روید دنبال زمین. پس از اینکه زمین خوبی یافتید و وام شما در غلطک افتاد، کلی پول در جیب معاملات ملکی خالی میکنید و زمینی را خریداری می کنید. در مرحله بعد از آن میروید و دانه خود را می کارید. سپس صدای قلبتان به شما میگوید که این گیاهان به آب نیاز دارند. به پیش شهرداری میروید و پس از شش ماه کار های اداری، بالاخره مجوز حفر چاه میگیرید و آب مورد نیاز کشاورزی را تامین می کنید. هنگامی که برای آب یاری به زمین خود میروید، میبینید که زمستان شده است و گیاهان شما که در اثر بی آبی خشک شده بودند، منجمد شده اند. بعد از شش ماه تحمل برف سرما و بدبختی و گرونی، تصمیم میگیرید گیاهان خود را به عنوان کود طبیعی، بفروشید. پس از اینکه با فروش گیاهان خود خرج برگشت به خانه را بدست آوردید، تاکسی ای میگیرید اما در راه، معاملات ملکی ای میبینید و قیمت زمین خود را جویا میشوید. در مرحله بعد، شما زمین خود را که طی یک سال قیمتش شونصد برابر شده است را میفروشید و با پول آن تمام بدهکاری هایتان را صاف میکنید و تصمیم میگیرید در آینده به کار معاملات املاک بپردازید

خوب بود. بهتره که درمورد گیاها توصیف و فضاسازی بیشتری بشه در آینده.

بعــــــــــــــله! اینقد خوبن! اونم نه خوب! عالی!
چیه؟ نکنه فک کردی من مث اونام که بیام اصطلاحات خز ماگلی که تو سریال های خز ماگلی استفاده شدن رو استفاده کنم؟ چی فک کردی در مورد من واقن؟

Modir look at that ticket
I work out
Modir look at that ticket
I work out
When I go to "contact us", this is what I see
Modirs are in bed and they wont answer me
I got passion in my head and I ain’t afraid to show it

I’m ANGRY and I know it

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۳:۵۰ دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۲

آنتونین دالاهوف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۴ دوشنبه ۳ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۱۱ شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹
از کره آبی
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 2608
آفلاین

تصویر کوچک شده

همانطور که در عکس مشاهده میکنید این گونه از این گیاه ماده میباشد. گونه های ماده این گیاه به شدت کمیابند زیرا در آتش فشان رشد میکنند و به جای یک مار چندین مار در درون آن ها رشد و نمو میکند. بر خلاف گونه های نر گونه های ماده این گیاه جذاب هستند ولی این فقط ظاهر است و هر کس به آن ها نزدیک شده به دیار باقی شتافته. از گونه های ماده گیاه اطلاعات خاصی در دسترس نیست و این اطلاعات نیز از ارواح کسانی که بدست آن ها افقی شده اند گرفته شده.

بله کاملا درست بود باید اینجور دانش آموزان را ادب کرد که نتیجه ش برقراری محیطی سالم، پاک و فرهنگی در هاگوارتز میشود.

روابط شخصی و حریم خصوصی پرفسور چانگ کاملا سکرت میباشد و ما از آن خبر نداریم ولی سنگ کاغذ قیچی میگید که ایشون این ئه ریلیشن شیپ هستن.

کاشت گیاهان جادویی بسیار تخصصی و سخت است زیرا باید در محیطی باشند که بصورت کاملا تراز شده بتوانند از منابع و عناصر جادویی و آبی و خاکی بهره ببرند ولی بعد از کاشت به دلیل قدرت و مقاومت جادویی زیاد تا زمان برداشت نگهداری خاصی نیاز ندارند. در زمان برداشت باید فوق العاده مراقب بود چون برای افراد مبتدی کاملا محتمل است که در شکم این گیاهان هضم شوند!

بله بخصوص توجه به عصای مار شونده معروف مشنگ ها جالب بود. جلسه بعد در مورد گیاهان ناشناخته باشه بهتره.

سلام دارن خدمتتون پرفسور. هی وای من... دو قدم تله پورت کرده بودیم خودتونو ببینیم همه ش تو آشپزخونه اید.

پیام زده شده در: ۰:۵۶ دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۲

دافنه گرینگراسold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۱ پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۲۲:۵۴ چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1174
آفلاین
یک عکس از این گیاه به همراه مراحل زندگی تا مرگ این گیاه و شکل ظاهری ان در مراحل زندگی.(10 امتیاز)(اگه خواستید میتونید زندگی یکی از این گیاه ها رو تعریف کنید )

خب، معمولا این گیا ها، دوره "بچگی- نوجوانی- ازدواج- بچه داری- عینکی شدن و نیاز به عصا (پیری) و سپس مرگ" رو طی می کنند. طبق این عکس.

خب، در دوره کودکی، این گیاه ها شبیه یک تیکه جادویی چوب، بدون دست، پا و ... اند و فقط در دختران، یک پاپیون دیده می شود. در دوره نوجوانی، بیشتر به خودشون می رسن و یا پاپیون و یا گل جادویی زیبایی رو به سر خودشون می افزایند که همین باعث جلب نظر این گیا های نر می شه و ماده و نر با هم وصلت می کنن.

پس از مدتی کوتاه، بچه دار می شن و بچه رو همیشه در قنداق جادوییشون می خوابونن. بعد علائم جادویی پیری مثل عینگی شدن و نیاز به عصا معلوم می شه و بعد... مرگ و اشک همسران و بچه ها...

یک نمونه از این گیاه ها که خیلی معروف بود؛ این زندگی رو داشت با جد جد جد دامبلدور!

مراحل کاشت گیاه تا برداشت گیاه را توضیح دهید.(10 امتیاز)

خب، همه این مراحل در تصویر به شکل کشیده شده. اما برای فهم بهتر...

در مرحله اول، دست های کمک کن وزیر گانت، می روند و یک داه جادویی این گیاه را می خرند. چون فکر می کنند که ممکن است چیز های جدید باشد. اما بعد از برسی متوجه می شوند که گیاه- ماری است. برای همین چون نمی خواستند پولشان هدر برود؛ می آیند و با دست های خودشان آن را می کارند.

بعد در مرحله سوم، گیاه جوانه می زند. مورفین گانت که در اتاق ـش لم داده بود و "چیز" می کشید؛ آن را دید و به سرعت به طرف گیاه رفت و با ورد "در بیایوسیوس" آن را در آورد. اما مورفین گفت "در باییوشیوسش" اما چون چوبدستی وزیر گانت خیلی زرنگ بود و ریونی هم بود؛ متوجه شد و گیاه را در آورد!

به نظر شما رفتار پروفسور با ویزلی و پاتر درست بود؟ نتیجه ی ان چیست؟(3 امتیاز)

رفتار شوما با اون ها کاملا بر حق ـه.

اما الگو برداری اشتباه از یک سرمشق جادویی اشتباه، این اتفاقی ـه که در آینده خواهد افتاد. فکر می کنین با این الگو برداری ها، وقتی همین وزیر گانت، یه روزی معلم و پروفسور درس "چیز جادویی شناسی" شد؛ یاد نمی گیره از این کار هاتون؟

حتی ممکنه بخاطر این الگوی جادویی برداری اشتباه، به یک "گرین گرس" محترم توهین بنمایه. نمی فهمین دیگه.

ایا پروفسور هنوز سینگل است؟ مِرید است؟ یا فقط در رلیشن شیپ است؟(2 امتیاز)

من قصد ازدواج ندارم پروفسور. اگه منظورتون با این سوال ها این بود که... ای بابا! شوما هم که دخترین. یکی پیدا نمی شه ما براش خودمونو لوس کنیم؟

نوشته های محرمانه: (لطفا خوانده نشود.)

[اول بدین اون چند صد هزار گالیون رو. بعد می گم. $_$ واو! شماره حساب ـتون رو بدین... وای... کی تا حالا شوماره حساب جادویی، حرف حساب جادویی شده؟

اینقدر لازم نیست نگران باشین پروفسور. به هیشکی نمی گم حرف حساب اکانت گرینگوتزـتون "Harry.p: My love" ـه!

خب، عدا می رم با حساب ـتون حساب می کنم هزینه خبر رو. اما مثل این که مدیر پاتر... خب، در راستای طلاق دادن جادویی جینی ویزلی ـه! اگه یخورده عجله کنین؛ می رسین.]

تدریس این جلسه خوب بود؟ جلسه بعد بهتره چه طور باشه؟(3 امتیاز تشویقی)

پروفسور، مطمئنم که شوما علاقه خاصی به مدیر دلا دارین و یا حداقل از دور می شناسین ـش. خب، همه می دونن که مدیر دلا رو در یک خط می شه با این کلمات معرفی کرد:
جهنم، بیل ویزلی، پروانه، منوی مدیریت و از همه مهم تر: جادوی اینتر!

خب، استفاده ـی گوگلی شوما از اینتر، نشان دهنده علاقه شوما به مدیر دلاکور ـه و خب، چی می تونم بگم؟

یه سوال: چرا اینقدر معلم های درس های موجودات زنده جادویی به مار علاقه مند شدن؟

خوبین؟ خانواده خوبن؟ (توضیح کامل 3 امتیاز تشویقی)

پروفسور، نه! داغ دلم رو تازه کردین. خوب، مسئله اینه: ماشین... ماشین جادویی چمن زنی؟ ثانیه به ثانیه به ما نزدیک تر و نزدیک تر می شه. همین چند لحظه پیش، موژه های جادویی و بلند سبز آستوریا رو که رفته بود قدم زنی رو کند. من می ترسم پروفسور...

تنها گیاهِ سیاهِ فتوسنتز کننده ی بدون ریشه ی گرد، با ترشح مواد گازی سیاه از واکوئلش. چرا ایمان نمی آورید؟

پیام زده شده در: ۲۳:۴۱ پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۲

رز ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۲۴ پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۲۱:۱۰:۱۱ پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 1473
آفلاین

ایناها
این بنده خدا رو من از توی کلاس برداشتم بردم تالار هافل. اونجا هیشکی نبود، من گفتم رنگش کنم که بعد که مار شد خوشگل تر بشه. بعد رنگا جذب بدنش شد و مار موند. منم یه روبان پیچیدم دورش، واسه ش قلاده خریدم. ولی نمیدونم چرا به محض اینکه از شام خودم که لازانیا بود بهش دادم بی حرکت شد!

ایناهاش!

والا هر کسی با داداش کوچیکه من بدرفتاری کنه من معمولا حالشو میگیرما،یه جیغ میکشم کر شه. ولی حالا شما رو به عنوان استاد براتون استثنا قائل میشم پروفسور!
اما در مورد لی لی. رفتارتون کاملا درست بود، چون باید همین الان گربه هه رو می کشتین، هر چی باشه دختر همون شوهر عمه س، پس فردا مثل خود هری پاتر شاخ می شد واسه تون

فکر کنم پروفسور تا اطلاع ثانوی سینگل باشن. این اطلاع ثانوی میشه تا وقتی که بتونن مخ مدیر اسنیپ یا وزیر گانت رو بزنن.چون ایشون کلا به قهرمان های مسابقه ی جام آتش علاقه دارن، به خصوص به افراد اول و دوم.
حالا دیگه فکر کنین منوی مدیریت یه طرف باشه و وزارت طرف دیگه.
تازه هری پاتر هم با پیشنهاد های مشکوک از پشت سرور سرک بکشه!
معلومه که پروفسور مدت زیادی سینگل نمیمونه

اول میریم تخم این گیاهو میخریم. راس نیمه شب می پاشیم توی(روی) خاک و راس ساعت دوی بامداد بهش آب میدیم!
بعد از یک ماه و نیم، این گیاه به شکل یه چوب در میاد که پایینش خمیده س و تو خاکه. و هر احدی بهش نزدیک بشه و به گردنش دست بزنه گیاه تبدیل به مار میشه و این حرفا.
حالا مرحله ی برداشت که سخت ترین مرحله س.
این گیاهو برای دارو های شفابخشی که میشه با زهرش درست کرد میکارن. برای برداشتش یه نفر با چنگک گردنشو میگیره، از خاک درش میاره.
سریع باید زهرش گرفته بشه و دوباره به خاک برگرده، وگرنه مار میشه راه میفته دنبال غذا.
البته یه ایده های جدیدی هم تازگیا میدن که بزاق باعث بیهوشی این گیاه میشه! و میگن یکی از راه های برداشتش میتونه این باشه که با دندون از خاک بکشیمش بیرون.

خوب بود، ایده ی جدیدی داشت!
جلسه ی بعدی برای پاتر ها و ویزلی ها با آرامش بیشتری برگزار بشه! یکی از راهاش اینه که دوباره حال پروفسور مساعد نباشه

من خودم که خوبم. خانواده!
بابا تازگیا خیلی خوشحاله. متوجه شده که شرکت تولید کرم حلزون با استخدام الادورا تونسته یه صابون جدید تولید کنه که کک مک رو کمرنگ کنه.
از اون طرف، حال مامان هم خیلی خوبه. رفته نرم کننده لطیفه خریده!
اما هوگو... بنده خدا از بعد از کلاس شما حالش اصلا خوب نیس.
حرکتتون توی روحیه ش اثر گذاشته

ارباب جان، جان جانان اند اصلا!

پیام زده شده در: ۲۱:۲۸ پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۲

لینی وارنر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۳ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۲:۰۶:۱۳ سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
از رو شونه‌های ارباب!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 5468
آفلاین

بفرمایین! میتونین با زوم کردن بهتر ببینینش!

در مرحله یک تخم این گیاه رو میبینید که جگری رنگه و با کاشتن اون تو زمین میتونیم به عمل بیاریمش. تو مرحله 2 کله ی مار از وسط تخم زده بیرون و تا حدی خودشو بیرون کشیده تا از وجود آفتاب بهره ببره. تو مرحله 3 تخم کلا ترکیده و مار کامل شده اما چون توانایی کمی داره، ریشه دوونده و از توی زمین غذاشو تامین میکنه. تو مرحله 4 کاملا رشد کرده و همینجاس که با فشردن گردنش میتونیم اونو تبدیل به مار کنیم. مرحله 5 مرده و چوبش رنگش پریده و خودشم پیچ و تاب خورده و چروکیده شده و جان به جان آفرین تسلیم کرده.

بله که درست بود! پرفسور چانگ با این حرکتش تونست به دانش آموزاش بفهمونه که اصلنم شوخی نداره و حساب کار دست همه بیاد. اون ویزلیا و پاترا هم میفهمن که همچین پخی نیستن.

خب خوشبختانه یکی از مزایای این سایت زنده کردنه مردگانه. پروفسور چانگ دو تو راهی سختی مونده، اینکه به وعده های هری پاتر برای گرفتن منوی مدیریت گوش بده و جواب مثبت بهش بده یا تن به عشق سدریک بده و در آغوش اون زندگی خوبی داشته باشه.

اول تخم این گیاهو تو لایه های بالایی خاک و نزدیک به زمین قرار میدیم. اینجا فقط دادن آب براش کافیه. بعدش اون حس حیوانی ای(!) که در این گیاه نهفته، باعث میشه عبور هوای بالای سرشو احساس کنه. اینجاس که تخمو میشکافه و سرشو برای رسیدن به هوا از خاک به بیرون میاره. حالا مار ما با تغذیه ی مناسب رشد میکنه و تقریبا 4 پنجمه بدن خودشو از خاک بیرون میکشه و تخم هم کلا پاره میشه این گیاه با ریشه دووندن از خاک و خود پوسته ی تخم تغذیه میکنه. وقتی به طور کامل رشد کرد و بالغ شد، ریشه هاش میپوسن و کنده میشن و فقط یه چوب دراز باقی میمونه. اگه تغذیه ی مناسبی بشه ممکنه مدت ها توی خاک به همون صورت بمونه و علاقه ای به بیرون اومدن نداشته باشه.

اما اگه بد تغذیه بشه اونوقته که از خاک بیرون میاد و به صورت مار غذا جمع میکنه و دوباره تبدیل به تیکه چوب میشه و یه گوشه ولو میشه. همینطورم به دلیل ظاهر چوب مانندی که داره ممکنه وقتی که هنوز در خاکه ملت فک کنن که با یه چوب خشک بی فایده طرفن و اونو از خاک بیرون بکشن و یه گوشه پرتاب کنن. اینجا هم دوباره ناچارا از خاک به بیرون کشیده شده و همون کار بالارو تکرار میکنه.

بله پروفسور! ما که پسندیدیم. هرجور خود شما صلاح میدونین!

مرسی من خودم خوبم. متاسفانه خانواده ای هم ندارم. رولینگ نکرد یه مامان بابا یا حداقل خواهر برادر یا حداقلش عمو دایی خاله عمه یا حداقل حداقلش دختر/پسر عمو، دختر/پسردایی، دختر/پسرخاله، دختر/پسر عمه بذاره! میبینین رولینگ چقد گدا و خسیس بود؟

اما خب یه دوست دارم اسمش کتی بله. نمیدونم حالش خوبه یا نه، آخه حتی گروه هاگوارتزم نداره و من واقعا در عجبم چطور تو این مدرسه رفت و آمد میکنه.

پیام زده شده در: ۹:۲۶ پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۲

محفل ققنوس

جیمز سیریوس پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۵:۵۰ جمعه ۱۳ مهر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۱:۳۷ یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶
از طلا گشتن پشیمان گشته ایم، مرحمت فرموده ما را مس کنید.
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
محفل ققنوس
پیام: 1531
آفلاین
1.یک عکس از این گیاه به همراه مراحل زندگی تا مرگ این گیاه و شکل ظاهری ان در مراحل زندگی.(10 امتیاز)(اگه خواستید میتونید زندگی یکی از این گیاه ها رو تعریف کنید)

به این گیاها به دلیل شکل ظاهری و تغییراتشون میگن مارچوبه! مشنگا به اشتباه به یه چیز دیگه میگن مارچوبه که هیچ ربطی به مارچوبه ی ما نداره.
یکی بود یکی نبود. یه روز یه مارچوبه کوچولو تو یه گلدون چش وا کرد. مارچوبه مث یه تیکه چوب خشک افتاده بود گوشه ی گلدون و یه روز که خیلی گشنه ش بود و صاحابم نداشتف مار شد و گلدون خودشو خورد و بزرگ شد و بزرگ شد و بعد یواش یواش کوچیک شد و کوچیک شد و ترکید.

تصویر کوچک شده

با ویزلی درست بود ولی با خواهر من نادرست بود. ویزلیا کجاشون مشهوره؟ ویزلیا زیر سایه ی بابای من آدم شدن. اما پروفسور! شما با این حرکتتون نشون دادین که هنوز از یه چیزایی ناراحتین!

هااااا...ببین من نمیخوام باز کنم مساله رو خودت میخوای! بله! چو چنگ بعد بابای من ترشید. بعدشم نسبت به بابام و ناموسش کینه گرفت. به قدری کینه ش شتری بود که حتی از ورود به کلاسی که توش بچه پاتر بود وحشت داشت.

4. مراحل کاشت گیاه تا برداشت گیاه را توضیح دهید.(10 امتیاز)[/color]

بذر این گیاه در واقع یه کرمه.
کرم مارچوبه رو میشه از کوچه دیاگون تهیه کرد. کرمو گوشه ی گلدون می کارن و دارنش و بش آب و غذا میدن که بزرگ شه. مارچوبه همه چیز خواره. در چهارمین ماه داشت ِ این گیاه، میشه زهرشو آروم آروم گرفت که وقتی بزرگ تر شد و زمان برداشت دردسر نداشته باشه.
نیم متر از مارچوبه که از خاک زد بیرون یعنی دیگه وقت برداشتشه.
در این حالت می پرین رو گلدون و پاهاتونو میذارین دو طرف مارچوبه و با تمام قدرت می کشینش بیرون.

[color=660000]5.تدریس این جلسه خوب بود؟ جلسه بعد بهتره چه طور باشه؟(3 امتیاز تشویقی)

خوب بود.
تو جلسه ی بعد بهتره به پاترا توهین نشه!
و ضمنا چو چنگ بیشتر به سفیدی درونش فک کنه و ببینه آیا واقعا لیاقتش مرگخوار شدنه؟

خانم محترم! بکش بیرون از خونواده ی من! زندگی ننه بابای منو خراب نکن! بابای من دیگه زن و بچه داره، دندون طمعتو می ترکونما؟

پیام زده شده در: ۲۲:۳۵ چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۲

چو چانگ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۳۹ جمعه ۱۶ دی ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱۶:۲۸ پنجشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۶
از امدن و رفتن من سودی کو!!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 674
آفلاین
-نه من نمیتونم!

-چرا میتونی نترس!

-نه نه من قدرتش رو ندارم نمیتونم برم!

-دو بار پیچوندی این سری دیگه بدبخت میشیم ها!!!

-اماندااااااااااااااا این رو از من نخواه!

-چو اون جلسه نرفتی که امتیاز کم شد،اون یکی جلسه هم که دافنه جات روفت نزدیک بود امتیاز کم بشه،بابا دو تا بچه که ترس نداره! تو این همه معلم بودی!

-معلم اینا که نبودم!اگه میدونستم اونا هم توی این کلاس هستن عمرا این کلاس رو برنمیداشتم!

- ای بابا اصلا بهش فکر نکن بیین اگه نری چشمم تو رو یه محفلی میبینه ها!!!

-ها...چی...نه بابا این چه حرفیه ببین دارم میرم!

داخل کلاس:

-بچه ها اومد!

چو خیلی اروم وارد کلاس میشه و یه نگاهی به بچه ها میکنه و بعد...

جیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییغ!

بچه ها: وا این چش شد؟ چرا فرار کرد؟

چند دقیقه بعد:

ریونی ها به همراه چند تا ترستال! چو رو به دا خل کلاس هل میدن و در و قفل می کنن!

چو:

بچه ها:

مغز چو:

جلسه اول معجون سازی هری رو به یاد بیار...

چو لبخندی میزنه به سمت بچه ها میره...

-خوب تا حدی با من اشنا هستید ولی برای اون هایی که نمیدونن میگم،من پرو فسور چو چانگ هستم استاد گیاه شناسی شما در این ترم،2 جلسه قبل به خاطر این که حالم مساعد نبود سر کلاس نیومدم چند دقیقه پیش هم که دیدید...
خوب حالا برای شروع چند تا سوال میپرسم:

-اقای ویزلی گیاه "جیگیلی پوم موم" در کجا و در چه اب و هوایی کشت میشه؟

- در شمال شرقی کشور نا کجا اباد و آب و هوایی نا معتدل گرم!

ذهن چو:

گند زدی،پسر هرماینی گرانجره دیگه!...یه سوال چرت از اون یکی بپرس

-خانم پاتر! بهترین گیاه نوخود سیاه رو باید از کدوم مغازه ی کشور شیلی خرید؟

-اِاِاِ...نمیدونم پروفسور.

-هوم!...مثل این که شهرت پدر خیلی به درد نمیخوره! تو چی ویزلی؟

-من...

-باشه مثل این که هوش مادر هم خیی به درد نمیخوره!

لیلی و پسر داییش:

چو ذهنش صدای گریت وورک میداد!خوش حال پشت میزش رفت و شروع به صحبت کرد:

-گیاهی که میخوام بهتون معرفی کنم مرکز رشدش درست داخل جنگل ممنوعه هستش که از شیشه ی گلخونه میبینید

لطفا تا زمانی که نگفتم به اون گیاه یعنی همون چوب هایی که روی میز هستن دست نزنید.

دستکش که پوشیدین اره؟حالا خوب به کار من دقت کنید.

چو با دقت قسمتی از چوب رو که حالت عصایی داره رو میگیره و عصا در یک لحظه تبدیل به...

مار میشه ...

بچه ها:

خوب حالا نوبت شماست فقط اون رو سفت بگیرید که نیش نزنه چون نیششون رو نگرفتیم

بعد از این که چوب دونه دونه ی بچه ها تبدیل به مار شد و یکی هم نیش خورد! و به درمانگاه منتقل شد چو یک بار دیگه گردن مار رو فشار داد و مار تبدیل به چوب شد و بچه ها هم حرکتش را تقلید کردند

-حتما با خودتون میگید که چرا این درس را درون کلاس موجودات جادویی نذاشتیم؟ چون در اصل این یه گیاهه و در خاک رشد میکنه ولی وقتی سرش رو فشار میدی تبدیل به مار میشه

اینم بگم که اگه حالت چوب باشه و از طریق خاک بهش مواد غذایی نرسه خود به خود تبدیل به مار میشه و غذا میخوره و دو باره تبدیل به چوب میشه
به همین خاطر اگه از این گیاه نگهداری میکنید باید با دقت به او رسیدگی کنید وگرنه ممکنه بلایی به سرتون بیاد

اما مشنگ ها فکر میکنن که یک حیوونه و با این گیاه شعبده بازی میکنند چون از اون به حالت مار نگه داری میکنن و وقتی این گیاه تبدیل به مار میشه تقریبا یه مار کامله به خاطر همین تخم هم میزاره و متاسفانه اونا به حالت مار بزرگ میشن

خوب دیگه وقت تمومه تکالیفتون رو یادداشت کنید و برید

خانم پاتر و اقای ویزلی سعی نکنید به خاطر این که شناخته شده اید تکلیفتون رو ناقص انجام بدید!

لیلی و پسر داییش:

تکالیف:

مثل همیشه طنز که باشه دست نمره دادنمون باز تره!

فراست بیش از هرچیزی، بزرگترین گنج انسان است که وقتی بر سر نهاده شود، هوش و خرد می آورد ...

Only Raven

هیچ چیز غیر ممکن نیست

جادوگران ، ریون ، ارباب=♥♥♥

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۲:۰۹ یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۲

دافنه گرینگراسold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۱ پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۲۲:۵۴ چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1174
آفلاین
امتیازات جلسه دوم کلاس گیاهشناسی، توسط شصخ شصخی من:

اول از همه چیز بگم که امتیاز سوال امتیازی آخر رو از 10 امتیاز به 5 امتیاز تغییر می دم. چون اکثرتون بیشتر از 3 خط ننوشته بودین؛ اما کامل و جامع توضیح داده بودین. بهر حال... نمی تونم 10 نمره مفت مفت بدم به شصخ شصخی گروه ـتون که! برای همین 5 امتیازی ـش می کنم که بتونم به اکثرتون نمره کامل رو بدم. به این هم توجه داشته باشین که اگه می خواین اعتراض کنین؛ این امتیاز می تونه برای بقیه حریف هاتون هم حساب بشه؛ حالا برین اعتراض کنین.
حالا جان ارباب و دامبلدور، اعراض نکنین دیگه! بچه خوبی باشین...

...

گروه ریونکلاو:
جمع خالص امتیاز ها:133

- شصخ شصخی گابریل دلاکور لونا نما: 18
سوال اول: 8 از 15
سوال دوم: 8 از 15
سوال سوم:2 از 5

نخ؟ یعنی کاکتوس جادویی یه نخی داره که هر کی می خواد کور شه و دنیا رو نبینه؛ اون رو می کشه تا کاکتوس به چشم ـش تیر اندازی کنه؟! در حد درک و فهم استاد ـتون حرف بزنین...

در ضمن، چرا سوالات سبز ـه؟ روونا رو هیچ خوش نمی آد این کار ها.

- شصخ شصخی لینی وارنر حرکت خفن بزن، حالشو ببر: 35
سوال اول: 15 از 15
سوال دوم: 15 از 15
سوال سوم:5 از 5

جا داره بهت 700 امتیاز بخاطر اولین کسی که تونست قانون جذب رو کفش کنه بدم؛ ولی نمی دونم. مــــــورفین؟! جوابگو باش.

به موجودات کاکتوس جادویی خوار جادویی توهین می کنی؟! کاری نکن چند روز مجبورت کنم بری پیش وزیر گانت تو جزایر بورا بورا. اخطار دادم. اصلا هم شوخی موخی در کار نیست.

- شصخ شصخی پادما پتیل، فرشته ای از آسیا: 17
سوال اول: 7 از 15

در خوب بودن ما که شکی نیست () اما در مورد نوشته هاتون... خنسا، فزانورد... روونا، من چی کار کنم؟!
البته اصلن(!) نیگران نباش؛ همه اینا رو تجربه کردن؛ من به شصخه لحجه، اضهار، صقف و ... چیز های دیگه رو از سایت طرز درست نوشتن ـش رو یاد گرفتم. حتی همین ارباب لرد ولدمورت هم تاثیر رو نوشت تاصیر. اصلا هم غلط تایپی نبوده...

- شصخ شصخی فلور دلاکور ِ جهنمی: 30
سوال اول: 13 از 15
سوال دوم: 12 از 15
سوال سوم: 5 از 5

من واقعا برام سواله شوما چجوری تو جهنم تکلیف می نویسی؟! واقعا اونجا اینترنت ماگلی پرسرعت داره؛ جا رو باز کن. منم دارم می آم.

- شصخ شصخی الادورا بامزه: 33

اولین جمله پست ـت رو اصلا نفهمیدم. ولی شوما خوش باش...راستی چرا عسک های کاکتوس های ماگلی رو گذاشتی؟! تا جایی که من می دونستم این ها حشره می خوردن، نه شصخ شصخی چشم جادویی جادوگرا رو.

حالا واقعا اون تیغ ـش خوشمزه بود؟!
...

گروه اسلیترین: جمع خالص امتیاز ها:123

- شصخ شصخی آنتونین دالاهوف خوش هیکل:30
سوال اول: 10 از 15

پروفسور دافنه! پروفسور دافنه!

120 امتیاز از اسلیترین کم شد.

- شصخ شصخی سوروس اسنیپ، دانش آموز زرنگ ـه کلاس ـمون: 35
سوال اول: 15 از 15

چرا اینقدر مسائله ناموس اینا رو وسط می کشین جناب شصخ شصخی مستر اسنیپ؟! امضاتون، فرد پشت فرد داخل آواتارتون و حالا... تکلیف ـتون؟!

- شصخ شصخی پانسی پارکنسون کله کج:32
سوال اول:14 از 15
سوال دوم: 13 از 15

شوما از مورفین جنس می خرین؟! شوما حتی یک درصد به این فکر می کنید که ممکن ـه حرف مورفین درست باشه؟! وای بر شما... اونم جلوی چشم همه اقرار می کنیند؟ چند هزار امتیا از شوما کم کنم؟
و یه نکته دیگه: کاکتوس جادوییی خوار جادویی آب دماغ نمی خوره.

- شصخ شصخی آدرین پیوسی سر بریده:30

باید این رو حتما تذکر بدم که گیاهانی که من سر کلاس می آرم؛ هیچ وقت چنین فکر هایی نمی کنن که زشت هست (یا اینکه شوما هیز هستین.) آندرستند؟
...

گروه هافلپاف: جمع خالص امتیاز ها:31

- شصخ شصخی رز ویزلی بی دندون: 31
سوال اول: 14 از 15

...

گروه گریفندور: جمع خالص امتیاز ها:17

- شصخ شصخی مینروا مک گونگال مختصر مفید: 17
سوال اول: 7 از 15

خلاصه تر می کردی، می نوشتی دیگه! (شوخی بود؛ جدی نگیرین خواهشا.)
...

از همین جا جا داره که به شصخ شصخی رز ویزلی و فلور دلاکور 300 امتیاز بخاطر تصحیح "ذل" زدن بدم!
از لطف شوما واقعا متشکرم!

تدریس بعدی رو پروفسور چانگ در 23 مرداد انجام می ده. از الان تا اون موقع می تونین سوالات رو جواب بدین و من تا موقع ویرایش تو این پست امتیاز هاتون و بعد از اون شاید تو یه پست جدا امتیاز می دم. الان پست امتیاز ها رو زدم؛ چون ممکن بود یادم بره یا یه مشکلی پیش بیاد و امتیاز از گروه خودم کم بشه.

ویرایش شده توسط دافنه گرینگراس در تاریخ ۱۳۹۲/۵/۲۰ ۲۲:۱۶:۱۵

تنها گیاهِ سیاهِ فتوسنتز کننده ی بدون ریشه ی گرد، با ترشح مواد گازی سیاه از واکوئلش. چرا ایمان نمی آورید؟

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.