هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: گروه ضربت هاگزميد
پیام زده شده در: ۱۴:۳۱ چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۸۹

كينگزلی  شكلبوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۳۲ شنبه ۲۱ دی ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۹:۳۱ پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۱
از ن، لايه ای كه زمين را فرا گرفته!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 842
آفلاین
خوب، در مورد اون آرم ها، من با خود ريموس پخ نگاری می كنم... فعلا" بی خيالِ آرم بشين، اگه براتون مهمه و در اين مورد طرحی هم دارين، برام پخ بزنين

بعدش ريموس جان، مثلا" ما بايد تو اين سايت خودمون رو جای جادوگرا بذاريم. من تا حالا جادوگری نديدم با تفنگ و مسلسل و اين جور چيزا به جنگ بقيه بره.

خوب، اولين پست رو نقد می كنم كه همون طور كه قبلا" گفته بودم، پست آشاست. وقتی از رول های هر نفر توی ماموريت يكی نقد شد، امتيازات زده می شن و ماموريت جديد داده ميشه...

حتما" نقد پستهای همديگه رو بخونين... اين بار يكی يكی پست ها نقد ميشن، ولی امكان داره در ماموريت های آينده، يه پست در مورد نكاتی كه تو پست های همتون هست، زده بشه...

وقتی پخته تر شدين، امكانش هست از رول نويس های قوی ترِ سايت دعوت كنيم تا بيان و تو اين تاپيك نكاتی كه به بهتر شدن و زيبا تر شدن رول كمك می كنه رو بيان كنن.

نقد پست های آشا، شيون آوارگان

نقاط قوت پست ها:

هوم... مجموعا" پست خوب و جالبی رو نوشته بودی. يكی از قسمت هايی كه توی اين رول و ساير رول هات، به چشمم اومد، قوه ی تخيل نسبتا" قويته. مسائل جالبی رو وارد داستان كردی...

اندازه ی پست هات مناسبن، نه اون قدر طولانین كه خواننده وسط مطالعه ی رولت خوابش ببره، تا اون قدر كوتاهن كه به ظاهر پست لطمه وارد بشه.

تقريبا" از علائم نگارشی بد استفاده نكردی. وقتی جمله تموم می شد نقطه می ذاشتی، وقتی به ويرگول يا علامت تعجب نياز بود، از اون ها استفاده می كردی و ... البته توی اين زمينه اشكالاتی هم داشتی...

پست ها رو در جای مناسبی تموم می كردی، اين كارت باعث ميشه كششی در خواننده ايجاد بشه تا پست بعدی رو ادامه بده. به نوعی در پايان رولت، خواننده با يه علامت سوال رو به رو ميشه و می خواد بفهمه بقيه ی داستان به كجا می كشه. همين طور رولت رو طوری تموم می كردی كه كسی كه بعد از تو می خواد رولت رو ادامه بده، راه براش بازه و می دونه داستان رو بايد از كجا ادامه بده. اين يكی از تقاط مثبت توئه.

اشكالات پست ها:

يه چند تا اشكال رو می گم كه واجبه حتما" اصلاحشون كنی...

اين پست هايی كه توی ماموريت زدی، طبق هماهنگی های قبلی، قالبشون بايد جدی می بود. توی پست های جدی، نميشه از لقب ها به جای اسم اصلی، در متن داستان استفاده كرد. در متن داستان، حتما" بايد از اسم اصلی استفاده بشه، مگه اين كه رول طنز باشه. در رول های جدی، فقط در ديالوگ های افراد ميشه از لقب ها و اسم های مستعار استفاده كرد، نه در متن داستان...

نقل قول:
لودو و سالاد(!)در راه بودند تابه دهكده برسند.اما اهالي دهكده هم بيكار نبودند.آنها كمي وسايل برداشتند و به سمت صدايي كه هرشب از آنجا مي آمد رفتند.

مثلا" در اينجا، به جای سالاد، بايد اسم اصلی فرد، يعنی سالازار رو می نوشتی.

گذاشتن چند تا علائم نگارشیِ يكسان، پشت سر هم، به زيبايی ظاهر پست و جذابيت داستان كمك كه نمی كنه، اون رو تخريب هم می كنه. تو توی بعضی از قسمتهای، پستهات، چند تا علامت تعجب رو پشت سرِ هم می ذاشتی، گذاشتن يه علامت تعجب كافيه.

توی هر رولی، اگه ديدی لازمه شكلكی بذاری، بهتره فارسی ننويسيش.

مثلا"، توی پست هات، از نوشتن « دی: » استفاده می كردی... اگه واقعا" وجود يه شكلك رو لازم می بينی، بهتره خودش رو قرار بدی...

برای قرار دادن يه علامت نگارشی، بهتره اون رو به حرف قبل از خودش بچسبونی و از حرف بعدی فاصله بدی. با دو تا مثال درست و غلط، احتمالا" متوجه منظورم ميشی...

مثال درست:

- آشا، بی زحمت اون كاسه ی آب رو برام بيار. آخه خيلی تشنمه.

همون طور كه می بينی، علائم نگارشی در مثال بالا، از حرف بعد از خودشون فاصله دارن و به حرف قبليشون چسبيدن.

مثال نادرست:

-آشا،بی زحمت اون كاسه آب رو برام بيار.آخه خيلی تشنمه.

در اين مثالِ نادرست، علائم نگارشی به حروف چسبيدن. از اين به بعد بهتره، مثل مثال درست، علائم نگارشی رو از حروف بعد از خودشون فاصله بدی.

در ضمن، وقتی خوندن نقد پستت تموم شد، يادت نره اون كاسه ی آب رو بياريا!

به عنوان پيشنهاد، برای نوشتن ديالوگ ها می تونی از « - » هم استفاده كنی... مثلا":

فرد گفت:
- سلام جرج، خوبی؟

همون طور كه مر بينی، در مثال بالا، از « - » استفاده شده.

يه نكته هم در مورد تاثير فضا سازی روی زيبايی پست بگم. به دو مثال زير توجه كن:

آرتور گفت:
- يا ريش مرلين! حالا چی كار كنم؟

آرتور، در حالی كه هراسان و نگران به نظر می رسيد، با صدای لرزانی گفت:
- يا ريش مرلين! حالا چی كار كنم؟

همون طور كه می بينی، توی مثال دوم حالت صدای آرتور و حالت چهره اش توصيف شده. توی رول ها، توصيف اين گونه حالت ها، يا توصيف مكانی كه داستان داره توش اتفاق می افته، يا توصيف چيزهای ديگه ای كه بستگی به نويسنده داره، داستان رو زيبا تر می كنه.

كلا" خيلی خوب نوشته بودی. جا برای بهتر شدنت خيلی زياده. نكات مثبت زيادی داشتی، سعی كن اونها رو حفظ كنی و بهترشون كنی و اشكالاتت رو هم برطرف كنی...

شاد باشی!

پیام زده شده در: ۲۱:۲۲ سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۹

ریموس جین لوپین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۴۳ شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۱:۲۱ چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۸۹
از مرگ نمی ترسم !!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 126
آفلاین
اولا که سلام،دوما که من نگفتم این آرم گروه باشه گفتم اینارو تو دمو دست دارم،بعد هم این سمش تفنگه نه شلنگ بعدشم شما فعلا برو مرگخواریتو بچسب،چه به اینکارا که بیای تو گروه ضربت اوباش ها و مرگخوار ها رو دستگیر کنی ،در هر صورت نفمیدم منظورت چیه من اصولا آدم خون سردیم و اگه خونخ هم آتیش بگیره برام مهم نیست میگیرم میخوابم
چاکر شما،ریموس

مرا از یاد نبرید.
شناسه بعدی : ویکتور کرام
تا ابد دوستت دارم

پیام زده شده در: ۱۸:۵۹ سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۹

آگوستوس پایold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۴۱ پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۰:۰۴ جمعه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۵
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 375
آفلاین
ريموس

من بعنوان جادوگر و يه خون خالص تو رو بايد خفه كنم.

من جادوگر بيام ردامو و چوبمو بذارم زمين، اين ماسماسكه ماگلی رو كه اسمش ... ام... سفنگ بود...شپنگ... شلنگ يا حالا هرچی، بگيرم دستم!

ای خائن به خون!

جادوگر میميرد ذلت نمی پذيرد!

When the egg breaks by an external power, a life ends. When an egg breaks by an internal power, a life begins. Great changes always begin with that internal power

پیام زده شده در: ۱۶:۳۶ سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۹

بیل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۰۴ پنجشنبه ۳ تیر ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۱۳:۴۸ شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۸۹
از پناهگاه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 42
آفلاین
می شه یه کاری کنی که این گروه نیز مانند گریفیندور و محفل و ارتش دامبلدور نیز بیاد در شناسمون.
در ضمن نظر ریموس هم خیلی جالب می آید.ولی آرمهاش خیلی بد بود.رم باید با گرافیک عالی و با ابهت باشه عین آرم ویزنگاموت.
در ضمن آگه می شه بگو قراره کجا پستهامون نقد بشه.
باتشکر

ویرایش شده توسط بیل ویزلی در تاریخ ۱۳۸۹/۴/۱۵ ۱۶:۵۱:۵۷

آخرین دشمنی که بایدنابود شود مرگ استتصویر کوچک شدهتصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۵:۱۵ سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۹

ریموس جین لوپین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از مرگ نمی ترسم !!
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
سلام کینگزلی جان اگه میشه یه آرم واسه گروه درست کن یا به من بگو درست کنم چون سابقه داشتم
اگه خواستی میتونی یکی از ارم های زیر که آماده داشتم انتخاب کنی :
آرم 1
آرم 2
آرم 3

مرا از یاد نبرید.
تا ابد دوستت دارم

پیام زده شده در: ۱۱:۰۹ یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۹

كينگزلی  شكلبوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
خوب، اولين ماموريت رو رسما" تموم می كنيم... اعضای اوباش و بقيه ی كاربرا می تونن اون جا رول بزنن، خود شما هم در صورت علاقه می تونين اين كارو بكنين...

اولا" اين ماموريت واسه خودم يه تجربه ای شد كه همتون رو سرِ يه تاپيك خراب نكنم. يكم زيادی شلوغ ميشه اين طوری، در نتيجه از ماموريت های بعدی، اعضا تقسيم می شن...

بعدش، اين همه پست زده شد، در راه خدا يه خلاصه ای چيزی قرار نگرفت. اين مورد رو هم در ماموريت های بعدی مورد توجه قرار بدين و حداقل هر پنج پست به پنج پست يه خلاصه بذارين.

ماموريت های بعدی، بعد از اين كه چند تا پست نقد شدن و امتيازات قرار گرفتن، شروع ميشن...

شاد و پيروز باشين!

پیام زده شده در: ۹:۱۲ پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۹

كينگزلی  شكلبوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
سيريوس عزيز، قبل از هر چيزی جا داره از فعاليتت فوق العادت تشكر كنم... ... استعفات پذيرفته شد!

همون طور كه گفته بودم، در زمان اجرای ماموريت، نقد كوتاهی بر پست های اون ماموريت انجام ميشه. به زودی پست آشا، به عنوان اولين پست نقد ميشه.

شاد باشين!

پیام زده شده در: ۱۸:۴۶ چهارشنبه ۹ تیر ۱۳۸۹

سيريوس بلك قدیمی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۰۰ یکشنبه ۲۸ تیر ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۶:۲۲ چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴
از موتور خونه جهنم !
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1086
آفلاین
استعفا!

آقا شرمنده، من نيومده رفتم!

به كينگزلي:

بيا در راستاي افزايش پستت استعفاي منو تاييد كن!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۴:۲۸ سه شنبه ۸ تیر ۱۳۸۹

ریموس جین لوپین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از مرگ نمی ترسم !!
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
نام و نام خانوادگی:ریموس لوپین

لينك يكی از بهترين پست هايتان:قصر خانواده ی مالفوی

نظر شما در مورد رياست گروه، كينگزلی شكلبوت:بیست،عالیه ، فدای کله ی کچل خودمان ،كينگزلی

میدونم عضوم ولی گفتم فرم رو هم پر کنم.باتشکر

مرا از یاد نبرید.
تا ابد دوستت دارم

پیام زده شده در: ۹:۰۲ سه شنبه ۸ تیر ۱۳۸۹

كينگزلی  شكلبوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
ملت چقدر صبورن واقعا"! من هنوز هيچی نگفتم، اين همه آدم اومدن و ثبت نام كردن!

خوب دوستان عزيز، گرامی و صبور ( ) كه درخواست عضويت توی اين گروه رو داشتين، همتون به عنوان عضو گروه ضربت هاگزميد، پذيرفته می شين.

من فقط يك سری از قواعد و قوانين اين گروه رو می گم تا باهاش آشنا بشين...

خوب، اول من يه فرم ثبت نام رو قرار می دم كه اعضايی كه از اين به بعد می خوان توی اين گروه عضو بشن، بايد اون رو پر كنن:

نام و نام خانوادگی:

لينك يكی از بهترين پست هايتان:

نظر شما در مورد رياست گروه، كينگزلی شكلبوت ( هر چی بيشتر پاچه خاری كنين، بيشتر مورد توجه قرار می گيرين. ):

تمامی پست ها از پنج امتياز، نمره داده می شن، در صورت عدم شركت در ماموريت، عضو خاطی، با پنج امتياز منفی رو به رو خواهد شد.

در صورت عدم فعاليت يك عضو برای مدت نسبتا" طولانی، وی از گروه اخراج خواهد شد.

به ترتيب امتياز ها، به اعضا، عناوينی كه به زودی مشخص خواهند شد، داده خواهد شد.

هر چه فعاليت مثبت يك فرد برای گروه بيشتر باشد، عنوان بهتری را كسب خواهد كرد.

به زودی يك شعار برای گروه تنظيم خواهد شد كه در بالای پست های ماموريت ها توسط اعضا قرار خواهد گرفت. برای‌ اين كار، در صورت ايده، اعضا می توانند شعار مورد نظر خود را برای من، پيام شخصی نمايند.

پست های ماموريت ها، نقد كوتاهی خواهد شد. به خاطر تعداد زياد اعضا، اعضايی كه بيشتر به نقد پست هايشان نياز است، در اولويت قرار دارند.

به خاطر نوپا بودن گروه، عناوين كه با توجه به ميزان امتياز به اعضا داده خواهد شد و ساير قوانين و مقررات ريز ديگر، هنوز تنظيم نشده اند. در صورت هر گونه پيشنهاد، از طريق اين تاپيك يا پيام شخصی اقدام نماييد.

ماموريت اول: ( با زياد شدن اعضا و بيشتر شدن آن ها، اعضا به چند قسمت تقسيم می شوند و در هر گروه به ماموريت مختص خود می پردازند. اعضايی كه شايستگی خود را نشان دهند، به عنوان رييس گروه ها فعاليت خواهند كرد. )

مكان ماموريت: شيون آوارگان

نوع پست ها: جدی

توضيح: لودو بگمن و سالازار اسليترين، دو عضو گروه اوباش، شب ها مخفيانه به شيون آوارگان می روند و اون جا سر و صدا راه می اندازن. اهالی دهكده هاگزميد، بدون اين كه از آشوبگری اين دو نفر اطلاعی داشته باشند، فكر می كنند كه روح ها و موجودات خبيث، توی شيون آوارگان لانه كردن و به شدت می ترسن، به طوری كه جرئت نمی كنن از صد متری اون رد بشن. در اين جا وظيفه ی گروه ضربت اينه كه اين موضوع رو پيگيری كنه...

نكات مهم:

1- بعد از پست من، بقيه ی پست ها بايد ارسال بشن.

2- با توجه به اين كه فعلا" شعاری برای گروه تنظيم نشده، اعضا موظفن اسم گروه رو بالای پستشون بنويسن: گروه ضربت هاگزميد

شاد باشيد!

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.