هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: چرا در کتاب پنج هری برای نجات سیریوس از زمان برگردان استفاده نکرد
پیام زده شده در: ۱۳:۲۲ چهارشنبه ۳۱ تیر ۱۳۸۳

سیاوش

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۹ یکشنبه ۷ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۳:۵۸ دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۸۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 18
آفلاین
از لحاظ زمان برگردان من کتاب رو 2باره خوندم و نوشته بود تو 1 از اون اتاق ها زمان برگردان بوده و هری می تونست جلو در سازمان وایسه و منتظر سیریوس میمونده و همه چی رو واسش توضیح میداده

||||||||||||||pr.vector=پرفسور ویکتر=استاد درس ریاضی جادویی|||||||||||

پیام زده شده در: ۱۵:۱۳ یکشنبه ۲۸ تیر ۱۳۸۳

سلمان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۱۳ یکشنبه ۷ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۰:۴۹ پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۵
از اطاق فليچ
گروه:
کاربران عضو
پیام: 18
آفلاین
اول خواستم بگم كه , اگه هري اينقدر كلش كار ميكرد كه بخواد از زمان بر گردان استفاده كنه كه اسمش هري نبود !

دوم اينكه , اگه هري از اونها استفاده ميكرد و زمان را بر ميگردوند و خودشو ميديد ديوونه ميشد و خودشو ميكشت.

سوم اينكه , بايد بگم همون طور كه دوست عزيزمون فلور دلاكور گفت اصلا" به نظر من سيريوس نمرده و شايد كسي كه پشت اون پرده ميفته براش يك اتفاق خاصي بيفته !

عقل و هوش فراوان --- سرمايه جاودان

پیام زده شده در: ۱۴:۴۳ یکشنبه ۲۸ تیر ۱۳۸۳

فلور دلاکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۱۴ یکشنبه ۷ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۴:۰۹ یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸
از پاریس
گروه:
کاربران عضو
پیام: 929
آفلاین
خيلى جيزها اينجا بحث شده ببينيد من هنوزم توش موندم كه آيا سريوس مرده يا نه اصلا مىدونيد اون اتاق هايى كه تو وزارت خونه بوده همشون مشكوكن بايد صبر كنيم تا كتاب شش بياد تا ببينيم به سوال هاى ما جواب مىده يا نه؟

دلبستگي من به جادوگران و اعضاش بيشتر از اون چیزی که فکرشو میکنید

پیام زده شده در: ۱۰:۰۷ یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۸۳

helena_skillfulhex

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۱۷ سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۸:۴۴ چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 34
آفلاین
حتی اگه ساعته زمان برگردان دستشون بوده باشه
بازم نمیشه گفت که نتیجه ای ممکن بود داشته باشه
اگه درست یادم باشه هری و هرماینی تو درمانگاه بودن و به همون میزان که زمان عقب رفت توی همیون صحنه ای رفتن که مثلا نیم ساعت پیش بودن پس هنگام کشتن مادر و پدر هری فقط بوده و ولدی و.. و فقط هری می تونسته دوباره به زمان عقب بره اگه به اندازه ی 13 سال هم عقب می رفت
دوباره به همون میزان کوچیک می شد یه هریه 1 ساله چطوری می خواست مقابل ولدی بایسته و تازه یه ادم بیکار باید شونصد شب بشینه 13 در 3600 ضرب کنه بعد حاصلشو در در 24 و سپس به همون میزان ثانیه عقب بره
و در ضمن باید ساعت زمانی که اونجا بوده رو بدونه
برای نجات سیریوس و هیپو گریف مسئله پیچیده نبود و مدت کمی به غقب رفتن ولی توی اون میدون جنگ که نمیشه به عقب رفت از کجا معلوم که بازم سیریوس نمیره یا اینکه قضیه بدتر نشه و کی دیگه هم بمیره
به ریسکش نمی ارزه!

پیام زده شده در: ۱۱:۵۵ پنجشنبه ۱۸ تیر ۱۳۸۳

اگنس روکوود

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۴۳ دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۲۱:۱۷ سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳
از مغز کوچیک ماگل ها و سفیدها نمیتونه تصور کنه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 144
آفلاین
ما که از اول گفتيم اين زمان برگردان چيز بيخوديه و بحث هم شد که بازگشت به گذشته عملی نيست(قبول کردنش بستگی به خودتون داره)
کلاً هرکی بتونه به گذشته برگرده نونش تو روغنه اين که معلومه
اما اين که جادوگرا چقدر امکان استفاده از اين زمان برگردان رو دارن خودش يه مسئله ديگس

تو بدم دانی و من بدتر از آنم که تو دانی
زانکه از باطن بازیگر من هیچ ندانی

پیام زده شده در: ۱۰:۳۹ پنجشنبه ۱۸ تیر ۱۳۸۳

deathshadow

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ چهارشنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۴:۵۶ شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۸۳
گروه:
کاربران عضو
پیام: 2
آفلاین
اولا زمان برگردان شايد تاريخ مصرفش واسه يك سال بوه؟ثانيا شما از كجا ميدونين كه سيريوس حتما حتما مرده؟ شايد نمرده باشه.ثالثا اگه بخواي اينجوري فكر كني پس چرا از زمان برگردان وقتي هري كوچيك بوده واسه كشتن ولدمورت استفاده نكردن؟ رابعا اگه بخواي به زمان برگردان فكر كني اينطوري داستان همش به نفعه كسي ميشه كه زمان برگردان تو دستشه و حالته يه طرفه پيدا ميكنه و خيلي بي مزه ميشههههههههههههههه!؟

-------------------------------------------------------------------------
توسط مرلين فارسي شد.-لطف كن فارسي بنويس

پیام زده شده در: ۱۰:۳۸ چهارشنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۳

گیلدروی لاکهارتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۵۸ چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۱۴:۰۶ شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۷
گروه:
کاربران عضو
پیام: 594
آفلاین
نقل قول:

سياوش هري ميگد :
خوب اگه اون زمان برگردانا رو دم دست ميذاشتن, همه شب ميومدن و يه دونه ميبردن !

مگه كسي گفت كه زمان برگردونا رو گذاشتن دم دست ؟؟؟
اين همه كارمند وزارتخونه تو گروهشون بود... بالاخره يكيشون بايد جاشو ميدونست ديگه ! بعدشم فقط اون شب وزارت خونه خالي بوده. هر شب كه خالي نيست !

پیام زده شده در: ۹:۵۴ چهارشنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۳

helena_skillfulhex

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۱۷ سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۸:۴۴ چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 34
آفلاین
اون زمانی که هرماینی و هری هیپوگریفو نجات دادن
این بخاطر این بود که هیپوگریف نمرده بود اونا قبل از مردنش قبل از اینکه تو گذشته حذف بشه این کارو کردن .بعد یه چیز دمبلدور گفت که سرنوشت رو نمیشه تغییر داد اگه قرار باشه کسی بمیره می میره اگه تو ی اسن صحنه نشد تو صحنه ی بعاد در سریع ترین زمان ممکن مرگ سرنوشت انسانه و نمیشه عوضش کرد مطمئنا دمبلدور اینو میدونه بعد یه چیز دیگه هرمانی تو کتاب 3 گفت که مک گونگال خیلی بهش توصیه کرده و در مورد مضرات استفاده از اون گفته حتما مشکلات دیگه ای هم وجود دارهاگه هری 2 تا میشد
شاید توجه مرگ خوارا بهش با عث می شد یکی از هری ها کشته بشه یا حتی ولدمورت هم به وجود اون ساعت پی ببره
اگه اونا برای وقایع خیلی پیچیده ازش استفاده کنند امکان داره حوادث خیلی عوض بشه و خیلی های دیگه بمیرن مثلا اگه هری بر فرض برای نجات مادر پدرش ازون استفاده می کرد شاید پدر مادرش زنده می شدن و لی چون وقایع تغییر می کرد ممکن بود مثلا خانواده ی ویزلی ای دیگه وجود نداشته باشن پس نمیشه چینی چیزی رو تغییر داد

-----------------------------------------
در مورد رفتن به زمان اینده که امکان پذیره زمان و مکان یه چیز نسبی هستند
کسی که سرعتش به سرعت نور میرسه درواقع زمان براش کندتر پیش میره و یه چیز تخیلی هم نیست فقط برای این تا حالا انجام ندادن که ساختن چنین وسیله ای برای سفر بصورت وحشتناکی هزینه برداه و چون نمیشه مضراشو برای انسان متوجه شد پس اصلا انجام نمیشه
تو کتاب تئوری نسبیت که البته اونی که من خوندم برای عهد دقیانوس شاه بود خیلی جالب توضیح داده بود که حتی منم متوجه شدم
اما در مور سفر به گذشته جسم انسان نمیتونه به گذشته سفر کنه یعنی تا حالا کسی نتوسته راهی پیدا کنه ولی اگه کمی خرافاتی باشیم سفر ارواح وجود داره و روح هر اسنان میتونه به گذشته سفر کنه و هم به اینده اگه کتابای پائولو کوئلیئ رئ بخونید متوجه منظورم میشید
همین طور که بعضی اوقات خواب های وقعی می بینیم که مثلا دو روز دیگه به واقعیت تبدیل میشه
یعنی بدنومن از بعد مکانی وزمانی بیرون میاد همون روح میتونه به گذشته هم سفر کنه که برای جادوگرا امکان پذیره.

تلفیق دو پست توسط باک بیک

ویرایش شده توسط باک بیک در تاریخ ۱۳۸۴/۴/۲۹ ۲۲:۵۴:۱۲

پیام زده شده در: ۲۱:۴۵ سه شنبه ۱۶ تیر ۱۳۸۳

بلاتریکسold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۴۱ پنجشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۹:۴۵ یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۲
از لیتل هنگلتون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 466
آفلاین
در مورد حاکم بودن قوانین فیزیک من فکر کردم...
مورد برگشتن در زمان به طور کامل منتفیه و صرفا یک مسئله ی ذهنی و تخیلیه.. یکی از دلایلش به نظر من،پایسته نموندن قانون بقای جرم هست! چون هری و هرمیون در دو جا بودن! و این امکان پذیر نیست! یکی دیگه اشم اینکه اخه چه جوری برگردیم!؟ تا اینجایی که من مطالعه کردم هیچ گونه راه حل تئوری پیدا نشده و فقط سفر در زمان به سوی آینده امکان پذیره (چه جوریش هم ساده اس از نظر تئوری)
خوب پس مسئله ی ساعت زمان برگردان منتفی میشه..
کسی مورد دیگه ای به نظرش می رسه؟

پیام زده شده در: ۲۲:۱۲ دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۳

بلاتریکسold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۴۱ پنجشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۹:۴۵ یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۲
از لیتل هنگلتون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 466
آفلاین
در مورد صفر شدن زمان...فکر نکنم..فقط موضوع اتساع زمان پیش میاد . زمان کند تر می گذره..به همین خاطر هست که ما می تونیم از نظر تئوری به آینده زمین بریم البته از نظر فنی هنوز نه!
در مورد سفر به گذشته هنوز دلیل تئوریش رو نمی دونم..باید برم تحقیق کنم..ولی می دونم که رد شده..
حالا دلایل فلسفی هم داره...
دارکی جان بالاترین سرعت برای ماها..اجسام مادی! سرعت نوره..

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.