هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان داستان های شگفت انگیز هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پیام زده شده در: ۱۰:۲۰ یکشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۸۴

آرتیکوس دامبلدورold

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۳۸ یکشنبه ۱۳ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۱۵ پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۷
از کاخ سفید پادشاهان در کوه های سفید سرزمین رویاها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 431
آفلاین
سلام
خب من میخوام چیزهایی که در مورد پیشرفت نمایشنامه نویسی میدونم و یاد گرفتم رو به صورت متمرکز و مرحله به مرحله(اونجوری که من فکر میکنم) با شما هم در میان بذارم.
مثلا من در مورد یه موضوعی صحبت میکنم و دو روز وقت برای اینکه کسی بیاد نکته ای رو اضافه یا با نکتی که من گفتم مخالفت کنه،در این صورت در مورد اون مورد تا زمانی که چیزی برای یادگیری باشه بحث میکنیم.در غیر این صورت بعد از دو روز،من موضوع دیگری رو اضافه میکنم.
این بحث ها برای چگونگی نمایشنامه موفق نوشتن هستش و خوشحال میشم که با هم به بحث در آنها بشینیم چون من میدونم هنوز خیلی کار هست تا بتونم نویسنده قدرمندی بشم.
یک نکته دیگه رو هم بگم که شما در رول قادر به همه کار هستید.شما میتونید دنیایی رو خلق یا نابود کنید...میتونید شخصیتی رو خلق یا بکشید.میتونید نا ممکن ها رو عملی کنید...و همه اینها قدرت نویسندگی هستش.
ولی چیزی که مهمه طرز نویسندگی شما هست.در صورتی که ایده خوبی داشته باشید ولی نویسندگی شما در سطح پایینی باشه،مطمئنا کمتر کسی به اون ایده شما ارزش قائل میشه چون به خاطر نویسندگی بد آن ایده رو با قیافه ای بد نشون دادید و به طور حتم کسی دوست نداره که چهره بدی از چیزی رو ببینه.پس نیاز به قدرت و توجه به نویسندگی است.

موضوع اول:چگونه پاراگراف بندی کنیم؟
پاراگراف بندی اولین اصل مهم در نویسندگی هستش.همانطور که خانه با چگونه چیدن لوازم خانه زیبا یا زشت میشه،نوشته نیز در مرحله اول با پاراگراف بندی خودش رو نشون میده.
پاراگراف بندی به نوشته شما نظم میده،در صورتی که نوشته شما شلوغ و بی نظم باشه فردی که آنرا میبیند به طور غریزی از آن فاصله میگیرد چون فرد بلافاصله قضاوت میکند که نوشته شما مساوی است با گیجی،سردرگمی و خستگی فرد.ولی در صورت داشتن پراگراف بندی و نظم،طرف بدون آنکه حتی یک کلمه از آنرا خونده باشد،جذب به خوندن آن میشود.
اما نکاتی که باید برای پاراگراف بندی استفاده کنید:

1_هر قسمت و موضوع خاص باید در یک پاراگراف قرار گیرد:در هر پاراگراف شما موضوعی خاص و جدا از بقیه رو شرح میدهید و این پاراگراف ها رو به وسیله جمله های ربطی به هم وصل میکنید تا داستان کلی بوجود بیاید.برای مثال:
مردی با قدمهایی آرام وارد پاتیل درزدار شد.با یک نگاه میتوانست گفت که او مردی فقیر بود.لباسهایش با تمیزی بی نظیر کاملا کهنه به نظر میرسید که حتی میشد نخ هایی بیرون آمده از آن را دید.کسانی که در سالن پذیرایی پاتیل درزدار بودن با حالتی کنجکاوانه به مرد تازه وارد نگاه کردند.
پاتیل درزدار مهمانخانه ای برای طبقه عام جامعه جادوگری بود که با میتوان کمی دقت و کنجکاوی موجوداتی مثل عجوزه وخون آشامان نیز در آنجا پیدا کرد...
خب همانطور که می بینید در پاراگراف اول در مورد مردی که وارد پاتیل درزدار شده بود توضیح داده شد.و در پاراگراف دوم توصیفی در مورد پاتیل درزدار صورت گرفت.
در واقع شما با نقطه گذاشتن و رفتن به خط بعدی به خواننده میگید که داستان از گفتن یه موضوع به موضوع دیگر برای توضیح میره که با یکدیگر متفاوت هستند.

2_استفاده از - برای ایجاد دیالوگ:زمانی که شما میخواهید دیالوگی رو ایجاد کنید،به ابتدای خط بروید و - را در اول دیالوگ برای تفاوت گذاشتن با بقیه داستان استفاده کنید.برای مثال:
آرتیکوس با خوشحالی رو به مادرش کرد و گفت:
-مامان!حس بزن که چی شده!
مادر با لبخندی بر لب،رو به آرتیکوس گفت:
-هووم...بذار فکر کنم...
همانطور که می بینید دیالوگ به این شکل از قسمتهای دیگر داستان جدا شد.اضافه کردن هر چیز دیگر برای گذاشتن دیالوگ باعث شلوغی نوشته شما،در نتیجه گیج شدن فرد خواننده میشود.
در جاهای بخصوص میشود از شکل دیگر دیالوگ نویسی که نویسندگان انگلیسی و شاید دیگر زبانها استفاده میکنند شیوه "" هستش که اول دیالوگ و بعد کسی که آن دیالوگ را گفته است مینویسند .برای مثال:
زنی به آرامی وارد مغازه جواهر فروشی میشود و بعد با دقت و تیزبینی به تماشای اطراف آنجا به میکند."میتونم کمکی به شما بانوی جوان بکنم؟"مردی که ریش بلندی داشت به طور مؤدبانه از آن زن پرسید.
این روش دیگری برای یکپارچه موندن نوشته در هنگام دیالوگ نویسی است ولی استفاده زیاد از آن به زبان فارسی توصیه نمیشود چون باعث تا مقداری باعث گیجی فرد خواننده میشود.

3_استفاده درست از علامتها:هر علامتی(، . ! # *% $ و غیره) دارای معنی خاصی هستش،در نتیجه باید به درستی استفاده بشه وگرنه باعث سردرگمی فرد خواننده میشه.
من در اینجا مورد استفاده ترین های آنها رو با ذکر کارایی میگم:
. :با گذاشتن این علامت شما به خواننده می فهمانید که توضیح در مورد قسمتی خاص از داستان تمام شده است.

، :باعث ایجاد مکث میشود ولی میگوید که هنوز توضیح درباره آن موضوع خاص به پایان نرسیده است و بعد از مکث ادامه میابد.

! :یعنی جمله تعجب انگیز است و باید در موردش مقدار کمی شک کرد.

# :برای گفتن عدد یا اعدادی به کار میرود و به معنی "شماره"است.

* :در ایران به این معنی است که جایی دیگر در مورد آن کلمه یا جمله توضیح بیشتر و علمی ای داده خواهد شد.

$ :به معنی پول است!

() :توضیحی که در نوشته باعث عوض شدن داستان میشود ولی دانستن آن جالب است.بیشتر مواقع در نوشته های طنز کاربرد بیشتری نسبت به جدی دارد.

" " :برای خاص کردن نقل قول از کس دیگری از نوشته به کار میرود.بعضی مواقع نشان دهنده عنوان و موضوع خاصی است.مثل:کتاب "هری پاتر و سنگ جادو"اولین....

: :برای ایجاد دیالوگ به کار میرود.برای ایجاد عنوان یا توضیحی در مورد موضوعی خاص به کار میرود.

خب در مورد پاراگراف بندی همینها به فکر رسید تا میدونستم که با شما در میون گذاشتم.
و بعد منتظر پستهای سازنده شما در این مورد هستم.

مرسی
آرتیکوس

آرتيكوس الياس فرناندو الكساندرو دامبلدور

ملقب به سلامگنتئور(فنانشدني در همه دورانها)

[b][color=009900]آرتيكوس ..

Re: توضیح مفصل درباره رولپلینگ
پیام زده شده در: ۴:۲۰ پنجشنبه ۱ دی ۱۳۸۴

فلور دلاکورold

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۱۴ یکشنبه ۷ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲:۴۳ یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۲
از پاریس
گروه:
کاربران عضو
پیام: 973
آفلاین
لازم می بینم یک چیزیایی رو بگم
حسش نیست یعنی چی؟
یعنی اینکه اونقدر رولها طولانیه که تا می خونی هرچی حسه می پره!منکه اینجوریم

من از روز اول که امدم رولهایه کوتاه و جالب دوست داشتم ولی حالا رولها همه طولانی و جالب هستن! به خدا وقت نمی شه خوند بابا کمتر کوتاه مختصر جملاتو کمتر کنید به خاطر بلندی من یکی فعالیتم کم شده اون وقتا 5 خط می نوشتن بقیه رو نفر بعد می نوشت ولی حالا تمامه نمایشنامه ها تموم می شه و یک پایان نسبی داره! نباید اینجوری باشه خب!

به خدا جادوگران شده یک کتاب قطور جوری که هرچی ورقش بزنی به هیچ جا نمی رسی !
از دوستان می خوام یکم کوتاه بنویسن به همراه محتوا! یکم فکر ماهم باشید من خیلیارو دیدم با نوشتن زیاد نوشتتون خوب نمی شه با کم هم می شه بهترین بود!

[u][b][size=x-large][color=FF3300]دلبستگي من به جادوگران و اعضاش بيش

توضیح مفصل درباره رولپلینگ
پیام زده شده در: ۲۲:۰۱ شنبه ۳۰ مهر ۱۳۸۴

فلور دلاکورold

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۱۴ یکشنبه ۷ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲:۴۳ یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۲
از پاریس
گروه:
کاربران عضو
پیام: 973
آفلاین
هفت ماه خاک خوردن عجیبه عجیبه!
من تو این مدتی که در جادوگران بودم خیلی اتفاقات رو دیدم البته بگم من نه مدیرم نه ناظر! من هیچکارم جز یک عضو عادی که سایتشو دوست داره!
اولا برید اون نوشته ی الستور مودی رو در اول این تاپیک مطالعه کنید! فکر کنم خیلی چیزارو برای همه روشن کنه به چندتا نکته که بلاتریکس در این تاپیک گفته هم توجه کنید! با اینکه این چیزا ماله خیلی وقت پیشاست ولی رولپلینگ همون رولپلینگه! تنها تغییرش اینکه اون زمان اعضای فعال 15 تا 20 نفر بودن امروز شدن 1000 نفر!
یادمه یک زمانی در مورد رولپلینگ خیلی بحثا پیش امد که دو مرحله بشه بهترین ها برن تو رولپلینگ حرفه ای و از این چیزا بقیه در سطح مقدماتی بمونن تا بهتر بشن که خیلی روش بحث شد آخر سرم عملی نشد!
البته با این بحث خیلی کارا درست شد مثل تایید شخصیت و از این چیزا.....

بگذریم من برای این حرفا اینجا نیمدم شاید یکم صحبتم طولانی بشه ولی فکر کنم یکبار خوندنش ضرر نداشته باشه می خوام از تجربیاتم که در این مدتی که تو سایت بودم بگم در رابطه با رولپلینگ!البته من بگما هیچ وقت هیچ وقت در رول نوشتن خوب نبودم این تجربیاتی که بدست اوردم از دوستانی بوده که در این راه موفق بودن

یادمه زمانی که من امدم تایید شخصیت تازه راه افتاده بود و رولپلینگ به صورت حرفه ای داشت جلو می رفت با اعضایی که واقعا سایت رو با همه چیزاش دوست داشتن
در اون زمان منم مثل خیلیایه دیگه تازه وارد بودم و برای اولین بار در یک جمع بزرگ هری پاتری شرکت می کردم مدتی فقط در قسمت بحث هری پاتری بودم بعد به پیشنهاد یکی از اعضا به فکر افتادم که بیام در قسمت ایفای نقش یادمه چند روز داشتم رو اینکه من می تونم از پسش بربیام فکر می کردم که یکی بهم گفت بلاتریکس(مودی-آمبریج) دو سه هفته رو اینکه بیاد ایفای نقش و رو نقشش فکر کرده! با خودم گفتم منم کمی فکر کنم!

این یکی از تجربه هامه که حداقل دو روز رو اینکه می تونم ایفای نقش کنم فکر کردم! پس پیشنهاد می کنم شما هم قبل از گرفتن شخصیت یکم بیشتر تنها یکم بیشتر فکر کنید به خدا ضرر نمی کنید کاری که روش فکر باشه مطمعن باشید با کاری بدون فکر خیلی بهتره بعد از اینکه رو این فکر کردم امدم که یک شخصیت از خودم بسازم (اون زمان بیشتر شخصیت ها هری پاتری بودن جز دراک لرد و مرلین و ونوس و ....) گفتم دختری به نام آنجلا بعد از مشورت با مرلین با دلایلی که اورد قانع شدم یک شخصیت هری پاتری کارش راحت تره! مثلا یک شخصیت هری پاتری یکم در کتاب درباره اش توضیح داده و شما می تونی اونو پرورش بدی و ادامه بدی و خیلی بهتر با شخصیت آشنا هستی

ولی در عوض یک شخصیت خیالی باید خودت اونو بسازی و تا جا بیفته خیلی زمان می بره در حالی که من مدتی می بینم همه دارن شخصیت می سازن بدون هیچ فکری فرد دیروز عضو شده فرداش می یاد ایفای نقش! مدیرا هم مجبورن تایید کنن تا ببینن کارش چطوره ولی خب اونا که علم غیب ندارن بدونن ایا این شخص می تونه شخصیت جدید رو بسازه یا نه!

فقط یک پیشنهاد به دوستان عزیز حداکثر تلاشتونو بکنید که یک شخصیت هری پاتری انتخاب کنید به دلایلی که گفتم البته می تونید شخصیت پرورش بدید ولی خیلی زمان می بره اگر شخصیت هری پاتری باشه جو هم هری پاتری می شه البته در حال حاضر شخصیتی داریم که ساخته ی اعضا هست و عالی کار می کنن مثل سرژ/سام وایز/برادر حمید که تغییر یافته به درست یادم نیست!(آخه تازه دیروز تغییر یافته متحول شده ) و خیلیایه دیگه

مورد دیگه این بود که اعضا حداکثر تلاششون رو می کردن که خوب بنویسن مثلا من روز اول کارمو با کافه شروع کردم چون کافه ها مکانی هستن که راحت آدم می تونه خودشو بندازه وسط بدون اینکه به داستان لطمه ای بخوره اینم یک نکته ی دیگه!جای خودتونو تشخیص بدید به درد کجا می خورید! مثلا من شخصیتم رو نمی تونم خیلی ترس آور کنم چون فلور کلا دختری ناز نازو هست و جاش به قول مرلین همیشه تو کافه هاست پس تشخیص بدید که کجا می تونید فعالیت کنید سعی نکنید حتما در یک انجمنی پست بزنید حتما که نباید پست بزنید به نظرم کم پست بزنید ولی قشنگ و زیبا باشه (اینوهم از مرلین یاد گرفتم)

پس سعی کنید پست زیبا و قشنگ بزنید تا خواننده ازش لذت ببره!اگر به نظرتون بد بود باز سعی کنید (اینارو باز مرلین گفته من ازش یاد گرفتم )

چیزی که امروزه در نمایشنامه باب شده اینکه بیای بگی
نفر 1: آره راست گفته
نفر2: نه دروغ گفته
نفر3: اصلا هم راسته هم دروغ
نفر4: هیچ کدومش نیست
.
.
.
.
.

دیالوگ هایه زیاد و سرهم و بدون هدف وقتی یکم جلو می ری می بینی اصلا طرف نمی دونسته می خواد چی کار کنه! یکدفعه زده به بی راهه پس سعی کنید فضا رو قشنگ نشون بدید صداها و چیزایی که در اون لحظه در ذهنتونه سعی کنید دیالوگ ها رو به حد امکان کاهش بدید اینجوری خواننده راحت تر منظور شمارو درک می کنه (از امپراطور یاد گرفتم)

به جای زدن ده تا شکلک پشت سرهم سعی کنید حالت افراد رو به شیوه ی خودتون بیان کنید زیادی شکلک در رولپلینگ باعث مسخره شدن پست شما می شه(اینو از سرژ یاد گرفتم و یادم می مونه چون یکدفعه تذکر داد وقتی توجه کردم دیدم واقعا راست می گه)

برای اینکه بتونید نمایشنامه ای خوب بنویسید زیاد مطالعه کنید از اتفاقات دور و اطرافتون الهام بگیرید و پرورش بدید من به مرلین گفتم زیاد نمی تونم از کلمات زیبا استفاده کنم بهم پیشنهاد داد که کتاب بیشتر بخونم(اینو هم مرلین یادم داد)

سعی کنید نوشتن یکی رو در اول کار ملاک خودتون قرار بدید بعدها که یکم راه افتادید تقدید رو کنار بزارید با ایده ی خودتون و با تخیل خودتون بیایید جلو هر کی شیوه ی خودشو داره(اینو هم مرلین گفته)

سعی کنید قشنگ و زیبا همه چیزو بیان کنید که خواننده و حتی خود شما احساس کنه در اون مکانه یعنی دنیای مجازی رو تبدیل به واقیت کنید در ذهنتون و هیچ وقت فکر نکنید که این دنیای مجازیه بدونید که خیلیا برای این دنیای مجازی برای اینکه شما لذت ببرید زحمت می شن (مدیران و ناظران ) احترام هم یادتون نره

به قول بلاتریکس تو نمایشنامه هاتون کسی رو نکشید
دنبال ضایع کردن همدیگه نباشید
به هم توهین نکنید

همیشه دنبال ایده هایه نو باشید مثل کینگزلی که قبلا با یک کودتا به وزارت رسید (من اون زمانا فقط نگاه می کردم)
و حالا وزارت با قاونو امد جلو که به نظر من بازم ایده ی جالبی بود و یک حرکت اساسی به رول داد

ونوس انجمن دفاع از حقوق ساحره ها رو زد که می تونم بگم دوران طلایی داشت واقعا ساحره هایه عزیز همه در کنار هم جلو می رفتن در این بین مازمولا خیلی قشنگ جلو می رفت با اینکه شخصیتی مانند مادام ماکسیم رو تو رولپلینگ نداشتیم ولی قشنگ ایشون پردازشش کردن پس یک نکته حتی از شخصیتی هایی در هری پاتر که در سایت نیستن استفاده کنید یادمه هری همیشه بیانه هارو از طرف دامبلدور می داد اون زمانی که دامبلدوری در سایت نبود!

مثلا همین هالی ویزارد کرام راه انداخت که واقعا تاپیک جنجالیی بود با اینکه من تعدادی از پستاهایه توشو خوندم ولی بسیار زیبا کارش جلو رفت و با امدن بیگانه فیلم ها ساخته شد که هنوزم در نبود بیگانه فیلم می سازن

مثلا همه گیلدی رو با تیکه هاش یادتونه گیلدی هم خودش تونست بیاد جلو مثل همه پس حتما شما هم می تونی

یا کالین که نمایشنامه هاش از حالت دیالوگ خارج می شه در حالی که واقعا نمایشنامه است نمونه ی کوچیکش تو همین تاپیک که درباره ی امضا گرفتن از هری نوشته کوتاه و خلاصه و بسیار جالب

یا مثلا سرژ که با ابتکار خودش 4 فرد رو می یاره که خیلی ایده ی جالبی بود

یا همین نمید اصطلاح رایج سایت که البته مدتیه فراموش شده از یک اشتباه نگراشی به وجود امد ببنید که چه مدت قشنگ درباره اش همه می نوشتن یا همین زز بودن هری پاتر

اینا همه ابتکارات این افراده پس شماهم با ابتکار خودت می تونی خیلی زیبا همه چیزو بیان کنی

فقط یک چیز نمایشنامه ممکنه با کوتاه بودنش هم پر از محتوا و جذابیت باشه حتما نباید سه کیلو باشه!(به قول بلا من یکی که حوصله پستایه طولانی ندارم) ولی ممکنه نمایشنامه سه کیلو باشه محتوا هم داشته باشه ولی همیشه خلاصه ولی از نوع درستش خیلی بهتره(این نظر منه با اینکه خودم بعضی وقتا پستم شونصد خطی می شه )

پاراگراف بندی یادتون نره
به قول مرلین قوه ی تخیل خیلی مهمه و به نظر من اگر نتونی درستم تصور کنی با سعی کردن می شه اونو قوی کرد با دقت با کوشش با تلاش

پستاتونو بعد از زدن بخونید و هی تغییر بدید تا وقتی به حد ایده آل رسید (اینم مرلین یادم داده)

در آخر با همه ی اینا هم می تونید نقش خوبی انتخاب کنید و هم پست خوبی بزنید اگه نمی تونید شخصیتتون رو پرورش بدید برید فکر کنید و یک شخصیت پیدا کنید که بتونی پرورشش بدی

اگر این پستم زیاد خوب نبود ناراحت نمی شم پاک بشه چون ممکنه از نظر ناظرین و مدیران جالب نباشه فقط یکم می خواستم چیزایی که یاد گرفتمو بگم دیگران استفاده کنن

بگم که من خودم خوب نمی نویسم ولی همیشه سعی کردم وقتی می نویسم الکی ننویسم ممکنه پستم بد بشه ولی من سعی خودمو کردم ببخشید یکم زیادی حرف زدم من وقتی بخوام چیزی رو بررسی کنم باید کامل بررسی کنم الکی نمی شه یک مدت تو کار نقد بودم دلم کشید یکم کل رولپلینگ رو مورد بررسی قرار بدم

آخی قدیما(جدیدا حسیدشون نشه ) به قوا اعضای قدیمی

با تشکر فراوان از دوستانی که منو کمک کردن تا بتونم این تجربیاتو بدست بیارم

مثل همیشه می گم دلبستگیه من به جادوگران بیشتر از اون چیزیه که فکرشو می کردم ملت جادوگر قدر جادوگرانو بدونید

من جادوگران رو با تمام فراز و نشیب هاش با تمام بچه هاش دوست دارم
برای همین دلم می سوزه بهترین سایتم که با تمام وجود دوستش دارم از دست بدم و براش هر کاری می کنم چون جادوگران تا ابد در یاد من می مونه

با سپاس
فلور دلاکور
امضا
@

[u][b][size=x-large][color=FF3300]دلبستگي من به جادوگران و اعضاش بيش

Re: *91AG FE
پیام زده شده در: ۱۰:۴۶ جمعه ۲۱ اسفند ۱۳۸۳

آبرفورث دامبلدورold

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۲۳:۴۶ دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 548
آفلاین
كريچر جان... من فقط مثالي زدم در اون دو تا تاپيكي كه خيلي مي‌خونمش؛ اميدوارم ناراحت نشده باشي؛ ولي توي انجمن‌ تاپيك‌هايي به مراتب افتضاح تر از اون هست و پست‌هاي خيلي ها افتضاح‌تر از پستيه كه شما زدي اونجا... در ضمن اينجا فرومه... ديگه ببخشيد و اين چيزها معني نداره! هر كس با يه عقيده اومده؛ يا به هم مي خوره يا نمي‌خوره ديگه! يعني يا من خوشم مياد يا نمياد... پس نياز نيست شما عذرخواهي كني!
نه قوانين سايت رو نقض كردي و نه كار غير آسلامي كردي!

پیام زده شده در: ۷:۱۷ جمعه ۲۱ اسفند ۱۳۸۳

کریچرold

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۴ یکشنبه ۸ آذر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۲:۲۰ پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۲
از خانه ي شماره 12
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1237
آفلاین
نقل قول:
.

1) هر كس از راه ميرسه الزاما نمايشنامه نويس خوبي نيست! يكيش خود بنده كه تعداد پست‌هاي رول پلينگم در مجموع به بيست نمي‌رسه!
2) نمايشنامه نويسي تا اونجايي كه از بررسي پست‌هاي قديم فهميدم لم داره...
* توي نمايشنامه نويسي اصلا و ابدا به دنبال ضايع كردن همديگه نباشيم (قابل توجه كساني كه به دنبال كل كل هستند : سوسك! )
* وقتي توي يه تاپيك شما رو ضايع مي كنن يا در نهايت توي اون تاپيك ذليل مي‌شين دليل نميشه بعدش بياين پست قبلي رو ضايع كنين::.
* نكته بعدي اينه كه پستتون يه جوري باشه كه ادامه داشته باشه... اخيراً هر كس نمايشنامه‌اي مي‌زنه، آخرش رو مي‌بنده... يعني تنها كاري كه بعد نمايشنامه‌ش ميشه كرد اينه كه با جالت دمغ بري توي يه تاپيك ديگه .... و يه تاپيك ديگه و باز هم يه تاپيك ديگه...
* مسئله كلونينگ توي انجمن‌ها هم ديگه به شدت مسخره شده... در واقع غير از كلمه‌ي مسخره چيزي نمي‌شه گفت... تا يه نفر يه ايده مي‌شه به سرعت از اون ايده كپي برداري مي‌شه و ايده‌ي اصلي رو هم ضايع مي‌كنن!
* نمايشنامه نويسي صرفاً اين نيست كه بزنيم؛

خوب همه ی اینا که گفتی درسته
ولی دلیل نمیشه اگه کسی یک طرح رو مطرح کرد افراد دیگه از رو اون تقلید نکنن ممکنه فرد دوم بهتر بتونه از پس اون بر بیاد و تاپیک بهتری بزنه و یک مثال میزنم و اون مجلس بود که دالاهوف قبلا زده بود و من اومدم یکی دیگه زدم اگه مجلسی که من زدم به درد نمیخورد حد اقلش این بود که از مال دالاهوف بهتر بود

==================نقل قول:

الزاماً توي يه تاپيك نبايد همه پست بزنن! حتي شما دوست عزيز...
مثالي مي‌زنم:
تاپيك زز بازار كه اخيرا ايجاد شده، به شدت جالب و توسط اينجانب هم اكنون بهترين تاپيك رول پلينگ هست و هالي ويزارد به علت پستهاي افتضاح به رده دوم نزول كرده.... اصل مطلب:
توي اين تاپيك؛ نيازي به نمايشنامه نيست... پست‌هاي هري و هاگريد و من رو اگه مطالعه بفرماييد، در عين رول پلينگ بودن، نمايشنامه‌اي نيستند... مثلا هاگريد داره پست ميزنه كه مادام ماكسيم بهش گير ميده... اين خودش يه نمايشنامه‌ي طولاني ميشد اگه مي خواستيم نمايشنامه‌اي بزنيم... اما خيلي راحت توي دو تا جمله پست رو بست و اثر اصيل خودش رو به جا گذاشت... يا مثلا بيانيه‌هاي نميد و اينا همشون جالب ترين ايده‌ي انجمن‌ها هستند.
اما خب عده‌اي از دوستان نمي‌دونم چرا هميشه دوست دارن همه جا يه يادگاري ازشون بمونه! با وجود اينكه در انجمن‌ها جا نيفتاده كه زز هستن... به زور! و با تعجيل ميان به صورت رول پلينگي يه عروسي به پا مي كنن... بعد زور زوركي يه پست اونجا مي زنن كه بگن ما هم آره!
يا مثلا كريچر! من نمي دونم ديگه اون واسه چي؟

خوب من نفهمیدم این که نمایش نامه ای نوشتم بد بود یا اینکه من جنم و زنم کجا بود بد بود و یا این که اصلا اون جا پست زدم
من به شخصه دوست ندارم پستهای رول پلینگیم به صورت متن باشه و اون پست هاگرید هم که مثال زدی کاملا نمایش نامه ای بود فقط مثل بعضی ها نیومده بود اولش سلام و چطوری بگزاره و کاملا پست خوبی بود و این که من زورکی پست نزدم اونجا همین طوری یک موضوعی به ذهنم رسید گفتم بنویسم اگه پستش به درد نمیخورد شما ببخشید سعی میکنم دیگه هر جایی پست نزنم
و این که پستم خیلی به اونجا ربط داشت و جای دیگه ای جالب نبود اگه میزدم ولی میفهمم چی میگید در واقع میخوایید اون تاپیک یک تاپیک نمایش نامه ای نباشه و توش با زبون طنز مطلب بنویسید
من رو به خطر اشتباهم ببخشید

كريچر مرد ؛ زنده باد كريچر

پیام زده شده در: ۰:۳۱ جمعه ۲۱ اسفند ۱۳۸۳

آبرفورث دامبلدورold

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
۲۳:۴۶ دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 548
آفلاین
چرا پاتر جان شماره 45 رو بررسي كن!
الستور مودي در اولين پست اينجا چي نوشته؟ با هم مي خونيم!
نقل قول:
خواستم یه سری مشکلات موجود در این بخش رو با شما دوستان در میون بزارم.
اولین مشکل که بارها هم مطرح شده،تعداد کم فعال ها در این بخش هست،چرای این موضوع رو بعدا بررسی می کنیم!
خوب بنا به کم بودن فعال ها به تبع اون تعداد پیام ها هم کم میشه.
و چون ما نمی تونین همیشه آن لاین باشیم برای پاسخگویی،مشکل زیر پیش میاد!

پیام مودی مثلا در دیگ سوراخ: سلام مرلین ،حالت خوبه!؟راستی اسنیپ فلان موضوع جریانش چیه!؟
روز بعد....
پیام سائورون:سلام مودی!آره .....!
1 هفته بعد!
اسنیپ:ااا سلام آره جریان اینه!

خوب ببینید!چه قدر تعداد پیام ها کم میشه!بعدشم اصلا جذابیت نداره که آدم بیاد شرکت کنه.

مشکل دیگه که بازم به کم بودن اعضای فعال مربوط میشه!
کل تعداد بچه های رول پلینگ 15 تا 20 نفره!
و کلی از نقش های اصلی کتاب در این بخش حضور ندارن!پس ما مجبوریم اون ها رو هم خودمون وارد کنیم که از یکنواختی، من خوبم تو چطوری؟! در بیاد.

من اون موقع فکر کردم اگه پیام ها به صورت نمایشنامه ای نوشته بشه،می تونه حال و هوای اون بخش رو بیان کنه و جذاب تر بشه.
این طوری دیگران هم همین روش رو ادامه میدن و ما می تونیم کم کم بچه های بیشتری رو جذب کنیم!
می تونید به دیگ سوراخ سری بزنید!
این روش به نظر من راه حل خوبی بود و هست! ولی خوب اون طوری که می خاستم دوستان استقبال نکردند.

هوم؛ همينطور كه اشاره شده؛ نمايشنامه نويسي در فروم راهي پيشنهادي است... البته پست‌هاي امروزي رو بنده بهشون انتقادهاي زيادي دارم كه بررسي مي‌كنم:
1) هر كس از راه ميرسه الزاما نمايشنامه نويس خوبي نيست! يكيش خود بنده كه تعداد پست‌هاي رول پلينگم در مجموع به بيست نمي‌رسه!
2) نمايشنامه نويسي تا اونجايي كه از بررسي پست‌هاي قديم فهميدم لم داره...
* توي نمايشنامه نويسي اصلا و ابدا به دنبال ضايع كردن همديگه نباشيم (قابل توجه كساني كه به دنبال كل كل هستند : سوسك! )
* وقتي توي يه تاپيك شما رو ضايع مي كنن يا در نهايت توي اون تاپيك ذليل مي‌شين دليل نميشه بعدش بياين پست قبلي رو ضايع كنين::: مثال:
يه تاپيك خوندم شيكم و گيليدي دارن يه مسابقه شبيه بوكس مي‌دن! كه يادم نيست شيكم گيليدي رو ميزنه يا برعكس؛ اما در پاسخ؛ نيومده بود ضايع كنه بگه فلان و بيسار... گفت فلاني رو با برانكار مي‌برنش بيرون؛‌ پزشكان روش كار ميكنن و به رينگ بر ميگرده؛
اما مثلا توي شيون آوارگان؛ هر كس اونجا پست ميزد؛ جيمز پاتر خيلي راحت ميومد مي‌گفت: جيمز يه ورد مي‌خونه آبرفورث رو له مي‌كنه!؟ يا بعد شروع به كل كل مي‌شد... نه اونطوري نيست نه اينطوري نيست... پس اين رو هم بايد مد نظر داشته باشيم.
* نكته بعدي اينه كه پستتون يه جوري باشه كه ادامه داشته باشه... اخيراً هر كس نمايشنامه‌اي مي‌زنه، آخرش رو مي‌بنده... يعني تنها كاري كه بعد نمايشنامه‌ش ميشه كرد اينه كه با جالت دمغ بري توي يه تاپيك ديگه .... و يه تاپيك ديگه و باز هم يه تاپيك ديگه...
* مسئله كلونينگ توي انجمن‌ها هم ديگه به شدت مسخره شده... در واقع غير از كلمه‌ي مسخره چيزي نمي‌شه گفت... تا يه نفر يه ايده مي‌شه به سرعت از اون ايده كپي برداري مي‌شه و ايده‌ي اصلي رو هم ضايع مي‌كنن!
* نمايشنامه نويسي صرفاً اين نيست كه بزنيم؛
فلان 1 اومد تو...
فلان 2: سلام...
فلان 1: سلام ! چطوري؟
اين در واقع مسخره كردن تاپيك و توهين به ايجاد كننده عنوانه... و با حذف اين نوشته‌هاي اضافه و فضا پر كن در واقع پستي بدون محتوا و تنها شكلك بدست مياد!
==================
الزاماً توي يه تاپيك نبايد همه پست بزنن! حتي شما دوست عزيز...
مثالي مي‌زنم:
تاپيك زز بازار كه اخيرا ايجاد شده، به شدت جالب و توسط اينجانب هم اكنون بهترين تاپيك رول پلينگ هست و هالي ويزارد به علت پستهاي افتضاح به رده دوم نزول كرده.... اصل مطلب:
توي اين تاپيك؛ نيازي به نمايشنامه نيست... پست‌هاي هري و هاگريد و من رو اگه مطالعه بفرماييد، در عين رول پلينگ بودن، نمايشنامه‌اي نيستند... مثلا هاگريد داره پست ميزنه كه مادام ماكسيم بهش گير ميده... اين خودش يه نمايشنامه‌ي طولاني ميشد اگه مي خواستيم نمايشنامه‌اي بزنيم... اما خيلي راحت توي دو تا جمله پست رو بست و اثر اصيل خودش رو به جا گذاشت... يا مثلا بيانيه‌هاي نميد و اينا همشون جالب ترين ايده‌ي انجمن‌ها هستند.
اما خب عده‌اي از دوستان نمي‌دونم چرا هميشه دوست دارن همه جا يه يادگاري ازشون بمونه! با وجود اينكه در انجمن‌ها جا نيفتاده كه زز هستن... به زور! و با تعجيل ميان به صورت رول پلينگي يه عروسي به پا مي كنن... بعد زور زوركي يه پست اونجا مي زنن كه بگن ما هم آره!
يا مثلا كريچر! من نمي دونم ديگه اون واسه چي؟

Re: تعرفه نمایشنامه نویسی
پیام زده شده در: ۲۳:۴۵ پنجشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۸۳

Irmtfan

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
گردانندگان سایت
پیام: 3127
آفلاین
من فکر کنم از اول پیدایش این تاپیک تو این شیش صفحه هیچ پستی نزدم
به طور کلی هر گونه اعمال محدودیت از نظر نوشتن به نظر من خوب نیست یعنی شما بیای قالب بزاری که حتما باید اینجوری بنویسی الان چیزی که به اسم نمایشنامه در سایت نوشته میشه به این صورته که از اول بسم ا... طرف میاد جلوی هر اسمی یه دو نقطه میزاره و جلوش دیالوگ مینویسه و کمتر افرادی هستن که بیان مقدمه چینی ارایه بدن و بین کار حالت کوینده رو مشخص کنن و غیره در نتیجه این پست های اینطوری رو آدم حوصله نمیکنه بخونه به خصوص اینکه دو مترم طولش باشه
به نظر من شاید برای کسایی که در ابتدا وارد فروم شدن برای اینکه چپ و راست نرن و یکمی توی راه باشن و آموزش ببینن چیز خوبی باشه که بیان و تحت یه قالب خاص بنویسن ولی به مرور باید هر کسی توانایی این رو داشته باشه که سبک نوشتن رو تغییر بده
از اول شخص و دوم شخص و سوم شخص به نحو مطلوب استفاده کنه از قالب های طنز و رومانتیک و زبان رسمی و کوچه بازاری و محاوره ای بتونه درست استفاده کنه و هر جایی به نوعی بتونه بنویسه و نوع نوشتنش رو تغییر بده
در هر صورت باید پست ها طوری باشن که قابل خوندن باشن الان بسیاری از پست ها هستن که باید به خودت فسار بیاری و بخونی
مورد مهم دیگه اینه که هر پستی که بالای 10 خط نوشته شد دلیل بر این نیست که دیگه مشکلی نداره و بر عکس هر پست دو کلمه ای هم فورا قابل رد کردن نیست اینا همشون ممکنه در مورد خاصی استفاده بشن

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.
Sunny one so true, i love you.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

پیام زده شده در: ۱۸:۵۷ جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۸۳

بلاتریکسold

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۴۱ پنجشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۹:۴۵ یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۲
از لیتل هنگلتون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 466
آفلاین
خوب بچه ها..چرا کسی همکاری نمی کنه...توی این چیزایی که اینجا گفتیم!
الان بیشتر نمایشنامه هایی که من می زارم...بر طبق این تعرفه هس..اگر دوست داشتید..همکاری کنید!

پیام زده شده در: ۶:۱۲ یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۳

گریفیندور

مرلین (پیر دانا)

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۲۸ یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۱۸:۱۷:۱۴ سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸
گروه:
کاربران عضو
گریفیندور
ایفای نقش
پیام: 1292 | خلاصه ها: 1
آفلاین
نقل قول:

گيلدروي نوشت
نقل قول:
يه جا گيلدي گفته بود به مالي ويزلي تنفس مصنوعي داده. حالا يكي پيدا شه نقش مالي ويزلي رو بگيره و از قضا اون نوشته رو ببينه و ناراحت بشه و بذاره بره.

محبووووووووووووووووووووب! خودت همون روز که من نوشتم به مالی تنفس مصنوعی دادم زدی کل تاپیکو پاک کردی! کل تاپیکو...
بعدشم... اگه کسی بخواد به خاطر یه همچین چیزی ناراحت بشه و از سایت بره، همون بهتر که تو سایت نباشه!

نقل قول:
خوب مي‌دونين كه كارهايي نظير لب گرفتن چه با نام مستعار تنفس مصنوعي چه بدون نام مستعار خيلي زشته

این فقط نظر شخصی خودته... فقط و فقط نظر شخصی خودته... یعنی الان 99.99% جمعیت کره زمین ضد اخلاق و ضد شرع و بی بند و بار و نفهم و احمق و بی شعورن؟

جناب گيلدروي لاكهارت من كوتاه ميام هر چي باشه شما جوونتري... اشكال نداره جانم... بفرماييد...

امضا چی باشه خوبه؟!

پیام زده شده در: ۲:۱۷ یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۳

کالین کریوی

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۳۵ چهارشنبه ۴ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۱:۰۵ چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۸۷
از لندن-یه عکاسی موگلی نزدیک کوچه دیاگون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 708
آفلاین
نقل قول:

کالین کریوی نوشت
اینم یک نمایشنامه جدید:
وقتی کتابای تاریخ جادو رو نگاه میکردم دیدم مرلین ریش خیلی بلندی داره تو اون عکسا یهو یاد یه چیزی افتادم مرلین پس چرا امروز عکسش ریش نداره همین باعث شد که برم در این مورد تحقیق کنم به اولین موردی که بر خوردم این بود
-سال 501 قبل میلاد مسیح یه جادوگر سیاه به ریش مرلین یه قسم دروغ میخوره و یکی از ریشای مرلین می ریزه...این روند ادامه پیدا کرد تا امروز که مرلین همه ریشاش ریخته
وقتی داشتم تو راهرو قدم میزدم یهو هری رو دیدم گفتم هری میشه یه امضا به من بدی؟
-گفت: بابا ترو به ریش مرلین دست از سر من بردار تا حالا2000 تا امضا گرفتی...
-من که هنوز قضیه ریش یادم بود گفتم مرلین که الان ریش نداره پس 2001امین امضا رو ازش گرفتم
میدونین می خوام امضاهاشو به نیت سال 2004 به 2004 تا برسونم بعد ضرب در سنش ازش امضا بگیرم تا اتاقمو با امضاهاش کاغذ دیواری کنم

ای بابا یجا میگین نمایشنامه ها تکراری شده منم جدید می نویسم هیشکی تحویل نمیگیره اصلان هری ولشون کن بیا بریم ازت عکس بگیرم

هوووم امضاي آفتابه اي بسته!
[b][color=996600]
بينز نامه
بيا يا هم به ريش هم بخنديم...در سايتو واسه خنده ببنديم
بيا تا ريش ها ب

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است | ۱۳۹۸-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.