هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: پروژه ی پاترمور
پیام زده شده در: ۱۶:۵۷ شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۰

آگوستوس پایold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۴۱ پنجشنبه ۲۴ دی ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۰:۰۴ جمعه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۵
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 375
آفلاین
نام کاربری من هم اینه:
quillblood54

و امیدوارم اسلیترین بیفتم!

When the egg breaks by an external power, a life ends. When an egg breaks by an internal power, a life begins. Great changes always begin with that internal power

پیام زده شده در: ۱۳:۰۷ شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۰

هرمیون گرنجرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۹ پنجشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱۹:۲۱ سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۱
از کتابخانه مدرسه علوم و فنون جادوگری هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 14
آفلاین
طبق خبری از پاترمور که در پاترمور اینسایدر اعلام شده پاترمور اعلام کرده که خبر خوبی برای کسانی داره که هنوز ایمیل خوشامد گوییشون رو دریافت نکردن و اون خبر خوب هم اینه که تمام ایمیل های خوشامد گویی قراره طی 2 هفته آینده ارسال بشه بنابراین تا 2 هفته آینده همه ایمیلشون رو دریافت میکنن

پیام زده شده در: ۲:۱۳ شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۰

ویکتور کرام old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۳ سه شنبه ۹ آذر ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۲۲:۱۰ پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵
از من بدبخت تر تو دنیا،تویی!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 374
آفلاین
طبق نوشته ای که به تازگی در صفحه اصلی وبسایت پاترمور نوشته شده است،ثبت نام در ماه مهر برای همگی آزاد خواهد شد!

متن اصلی:
نقل قول:
Registration for Pottermore starts soon The Magical Quill challenge has finished and no more places for the early access period are available. Pottermore is open to all in October and registration will start shortly. Keep checking Pottermore and the Pottermore Insider for more information.

متن ترجمه شده:

نقل قول:
ثبت نام در پاترمور بزودی شروع خواهد شد!چالش تبادل نظر جادویی دیگر به پایان رسید.وبسایت پاترمور بزودی برای تمام افراد در ماه اکتبر(مهر)باز خواهد شد و ثبت نام بزودی شروع خواهد شد.

پس طبق گفته ی رسمی سایت پاترمور همگی افراد در اوایل مهر میتونن ثبت نام کنند.شاید خیلی ها خبر داشته باشند اما گفتم یک اطلاعی به دوستان بدم

»»» ارزشـی گولاخ «««

پیام زده شده در: ۲۳:۳۴ پنجشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۰

ماری مک دونالد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۳۰ چهارشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۲۳:۴۳ سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶
از اینجا تا آسمون... کرایه ش چقدره؟!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 180
آفلاین
منم هستممم
queenwing52

Only Raven

"دلیل بی رقیب بودن ما، نبودن رقیب نیست...دلیل بی رقیب بودن ما، قدرتمند بودن ماست!"

پیام زده شده در: ۱۱:۲۰ چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۰

هرمیون گرنجرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
من هم وارد شدم من رو هم add کنید دوستان
نام کاربری من:FeatherMagic158

پروژه ی پاترمور
پیام زده شده در: ۹:۴۹ چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۰

ریگولوس بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۴۰ جمعه ۲۶ فروردین ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱۱:۰۱ شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۲
گروه:
کاربران عضو
پیام: 304
آفلاین
دوستانی که اومدن پاترمور و شروع کردن کشف در دنیای کتاب رو، لطفا اینجا آیدیشون رو بنویسن تا اونجا همدیگه رو پیدا و ادد کنیم.
آیدی من:

StarMarauder43

-------------------------------------
در مورد حجم اطلاعات جدید هم دوستانی که اومدن خودشون دیدن چقدر زیاده واقعا. فوق العاده سنگینه. یعنی کسی که یه مقداری مسلط باشه به زبان اونم در حد ساده، راحت میفهمه همه اطلاعات جدید رو. این پاترمور واقعا ترکیب سرگرمی و اکتشاف اطلاعات و آیتم های جدیده. خیلی قشنگ طراحی شده.

واقعا کلاه گروهبندی هم داناست !
توی پاترمور هم مثل جادوگران، منو انداخت توی اسلیترین !

ویرایش شده توسط ریگولوس بلک در تاریخ ۱۳۹۰/۶/۱۶ ۱۰:۰۵:۵۹

پروژه ی پاترمور
پیام زده شده در: ۱۱:۳۸ جمعه ۲۸ مرداد ۱۳۹۰

ریگولوس بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۴۰ جمعه ۲۶ فروردین ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱۱:۰۱ شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۲
گروه:
کاربران عضو
پیام: 304
آفلاین
گروهبندی هرماینی و نویل

تصویر کوچک شده

قسمت کلاه گروهبندی یک جفت اطلاعات عالی هیجان انگیز درباره هرماینی و نویل فاش کرد که طولانی ترین انتخاب شدن برای گروه مربوطه شان یعنی گریفیندور را داشتند. همانگونه که در محفل ققنوس اشاره شد، هرماینی برای راونکلاو در نظر گرفته شد اما به گریفیندور رفت، در حالی که نویل از کلاه گروهبندی خواست که در هافلپاف قرار بگیرد چرا که او خودش را به اندازه کافی شجاع برای گریفیندور تصور نمی کرد. اما کلاه گروهبندی طور دیگر و صد البته خردمندانه برای گروه نویل تصمیم گرفت.

کلاه گروهبندی ، افکار رولینگ

کلاه گروهبندی در طرح های اولیه من برای هاگوارتز نمایان نشده بود. من با خودم در مورد تعدادی از روش های مختلف برای گروه بندی دانش آموزان بحث می کردم (چون من از قبل می دانستم که چهار گروه همگی با ویژگی های بسیار متفاوتی وجود خواهند داشت) در آخر، من لیست راه هایی که در آنها افراد بتوانند انتخاب شوند را نوشتم: اینی مینی – مینی مو – حصیرهای گروهبندی – انتخاب توسط سرگروه ها – بیرون آمدن اسامی از یک کلاه – اسامی که کلاه می خواند – بر سر گذاشتن یک کلاه – کلاه گروهبندی !

کلاه دراز

یک واژه باستانی هاگوارتز برای هر دانش آموز جدیدی است که کار گروهبندی اش بیش از 5 دقیقه به طول بکشد
از هم دوره ای های هری پاتر، هرماینی گرنجر و نویل لانگباتم نزدیک ترین ها به "کلاه درازی" شدند. کلاه گروهبندی زمانی نزدیک به پنج دقیقه را برای تلاش جهت تصمیم گیری این که آیا هرماینی گرنجر را در راونکلاو بگذارد یا در گریفیندور، صرف کرد. در مورد نویل، کلاه گروهبندی تصمیم گرفت تا او را در گریفیندور بگذارد: نویل از آنجایی که به خاطر آن آوازه شجاعت گروه ها ترسیده بود، تقاضایی از کلاه کرد تا در هافلپاف قرار بگیرد. نزاع ساکت این دو با خودشان در حین گروهبندی، موجب پیروزی در انتخاب برای کلاه شد.

------------------------------------------------------------

اما به هرمیون گرنجر و دوستان:

نقل قول:

هرمیون گرنجر نوشته:

پاترمور یک سایته بازیه و شبیه هیچ کدوم از بازی های تحت وبی که تا حالا دیدید نیست در پاترمور شما همانند هری و سایر دانش آموزان هاگوارتز نامه ی ورود به مدرسه رو دریافت می کنید وسایل مدرستون رو می خرید به هاگوارتز میرید در کلاس ها شرکت می کنید و....در ضمن هر کس ایمیل خوشامد گویی رو دریافت کنه می تونه شروع به فعالیت کنه هستن کسانی که 2 روزه ایمیلشونو گرفتن و حتی کتاب 1 رو تموم کردن ولی خانم رولینگ فکر همه جاشو کرده و فعلا کتاب 2 برای هیچ کس باز نشده به نظر میرسه اول باید تمام ایمیل های خوشامد گویی ارسال بشه و همه کتاب اول رو تموم کنن و باهم به کتاب 2 برن

خب لازمه اینو بگم که پاترمور دقیقا یک بازی آنلاین نیست.
پاترمور تجربه کتابخوانی آنلاینه. اکتشاف در کتاب و تجربه بودن در قالب شخصیت های کتاب و عالم جادویی. پاترمور مهم تر از اینکه بهش نگاه سرگرمی و بازی بشه، باید نگاه اکتشاف بهش داشت. کشف اطلاعات گفته نشده در کتاب ها که با پیش رفتن کاربران در پاترمور، خودشون رو نشون میدن و فاش میشن. همین اطلاعاتی رو میگم که ترجمه شون رو گذاشتم. یعنی شما به ترتیب در میان فصل های کتاب اکتشاف می کنید و در قالب یک دانش آموز هاگوارتز با کارهایی، امتیاز می آورید و ... .

ضمن تایید برخی از حرفاتون، باید اینو هم اضافه کنم که رولینگ اطلاعاتی رو که در قالب کتاب های هری پاتر منتشر نکرده، حالا به شیوه های مختلف در این تجربه آنلاین آورده. مثلا اون موردی که دوست عزیزمون اشاره کردن. انتخاب چوبدستی !

انتخاب چوبدستی برای شما در سایت پاترمور، از طریق یک کوئیر انجام میشه و شما از این کوئیز می فهمید که در عالم خیالی رولینگ، چوبدستی با موارد مختلف و ویژگی های فردی جادوگر ارتباط داره. مثلا ترس ها و علاقه ها و ... . صد البته که انتخاب های همه در کوئیزها با هم فرق داره و هر کدوم نتیجه ای جدا. بنابراین اگه دیدین در پاترمور، عین چوبدستی هرماینی گرنجر مثلا گرفتین از الیواندر، باید متوجه بشین که پاسخ های شما به کوئیز شباهت زیادی داشتن به خود شخصیت هرماینی گرنجر در کتاب و از طریق سوالات و پاسخ ها، بیشتر به ویژگی های خصوصی و فردی شخصیت ها میشه پی برد.

من خودم هم هنوز وارد پاترمور نشدم و ترجمه ها رو از روی سایت های خارجی و کاربرانی که دسترسی پیدا کردن، انجام میدم.

پیام زده شده در: ۱۲:۲۱ پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۰

هرمیون گرنجرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
سلام دیدم دوستان سوال دارن فقط خواستم کمکی کرده باشم
نقل قول:

زنوفيليوس لاوگود نوشته:
بعد از تموم شدن معماها یه میل اومده( که فکر کنم واسه ی همه کسایی که ثبت نامشونو کامل کردن و اکانتو فعال کردن اومده) که توش نوشته :
We’re really excited to confirm that you are one of the lucky people selected for early entry into Pottermore, ahead of when it is open-to-all in October, to help us add finishing touches!
و وقتیم وارد میشی با اکانتت یه همچین متنی تو صفحه ی اصلی سایت هست. یعنی حتما وارد میشی ولی اینکه کی معلوم نیست.

بعد از این ایمیل که در واقع ایمیل فعال سازی بوده یک ایمیل دیگه باید براتون میومده که همونطور که ریگولوس گفت اسمش ایمیل congratulations هستش و در اون نوشته که از نیمه اگوست تا پایان سپتامبر باید منتظر یک ایمیل دیگه که ایمیل خوشامدگویی هست باشید که هر کس اون ایمیل براش بیاد به این معنی هستش که می تونه به سایت اصلی پاترمور دسترسی پیدا کنه

نقل قول:

سدریک دیگوری نوشته:
یه سوال:

فقط به یه میلیون نفر از کسانی که معما را حل کردند و قلم پر را پیدا کرده اند ایمیل میده؟

بله فقط کسانی که یکی از معماهای هفتگانه پاترمور رو حل کرده باشن و پس از طی مراحل ثبت نام نام کاربری و رمز عبور دریافت کرده باشن و 2 تا ایمیلی هم که گفتم براشون اومده باشه دریافت ایمیل سوم مشروط به طی مراحل بالاست

نقل قول:

زنوفيليوس لاوگود نوشته:
سلام.

هووم، فعلا که منتظریم این ایمیلش بیاد اما یه سؤالی داشتم که هنوز تو ذهنم مونده :

پاترمور یه بازی آنلاینه که ماجرا داره و ماجراش کتابه؟ یا چیز دیگه؟

بعد اینکه الان فقط میشه پرسه زد تا 1 سپتامبر؟ چون تو نامه ای که تو اسنیچ سیکر بود نوشته بود ترم 1 سپتامبر شروع میشه?

پاترمور یک سایته بازیه و شبیه هیچ کدوم از بازی های تحت وبی که تا حالا دیدید نیست در پاترمور شما همانند هری و سایر دانش آموزان هاگوارتز نامه ی ورود به مدرسه رو دریافت می کنید وسایل مدرستون رو می خرید به هاگوارتز میرید در کلاس ها شرکت می کنید و....در ضمن هر کس ایمیل خوشامد گویی رو دریافت کنه می تونه شروع به فعالیت کنه هستن کسانی که 2 روزه ایمیلشونو گرفتن و حتی کتاب 1 رو تموم کردن ولی خانم رولینگ فکر همه جاشو کرده و فعلا کتاب 2 برای هیچ کس باز نشده به نظر میرسه اول باید تمام ایمیل های خوشامد گویی ارسال بشه و همه کتاب اول رو تموم کنن و باهم به کتاب 2 برن

پیام زده شده در: ۰:۲۴ پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۰

آلبوس سوروس پاترold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۲۸ دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۳:۳۸ پنجشنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
از لرد سیاه اطاعت میکنم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 388
آفلاین
بعد از تموم شدن معماها یه میل اومده( که فکر کنم واسه ی همه کسایی که ثبت نامشونو کامل کردن و اکانتو فعال کردن اومده) که توش نوشته :
نقل قول:
We’re really excited to confirm that you are one of the lucky people selected for early entry into Pottermore, ahead of when it is open-to-all in October, to help us add finishing touches!

و وقتیم وارد میشی با اکانتت یه همچین متنی تو صفحه ی اصلی سایت هست. یعنی حتما وارد میشی ولی اینکه کی معلوم نیست.

ویرایش شده توسط زنوفيليوس لاوگود در تاریخ ۱۳۹۰/۵/۲۷ ۱۵:۴۱:۳۹

پیام زده شده در: ۰:۰۴ پنجشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۰

سدریک دیگوریold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۱۳ جمعه ۲۰ خرداد ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۲۱:۴۰ دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵
از این طرف
گروه:
کاربران عضو
پیام: 200
آفلاین
یه سوال:

فقط به یه میلیون نفر از کسانی که معما را حل کردند و قلم پر را پیدا کرده اند ایمیل میده؟

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.