هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: سوتی ها و اشتباهات و تغییر روش ها نویسنده از کتاب یک تا شش
پیام زده شده در: ۱۸:۱۷ یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۸۵

لي لي

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۴۷ دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۱:۱۹ شنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۶
از لندن-قبرستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 241
آفلاین
يك سوتي رولي توي كتاب حفره ي اسرار بود توي فصل پاداش دابي وقتي دابي أزاد ميشه بعد از اينكه لوسيوس مالفوي رو تهديد مي كنه كه به هري أسيب نرسونه يه بشكن ميزنه و غيب ميشه اما خود اين رولي 100بار از زبون هرميون گفت در هاگوارتز كسي غيب و ظاهر نمي تونه بشه پس چرا دابي تونست بشه ؟!

[b][size=medium][color=990

پیام زده شده در: ۱۵:۲۹ چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۸۵

رابستن لسترنجold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۶ چهارشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۸:۵۲ یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۸۶
از آمپول می ترسم !!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 646
آفلاین
در كتاب يك در توصيف دامبلدور رولينگ نوشته كه دماغش دست كم دوبار شكسته ولي در كتاب 6 هري كه دماغش شكسته بود خيلي راحت توسط تانكس درست مي شه

پیام زده شده در: ۱۱:۴۵ چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۸۵

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۲۴ شنبه ۲۴ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۴:۳۵ دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3
آفلاین
در مورد سبک نوشته:سبک نوشته های رولینگ در کتاب 4 و در فصل اول کاملا تغییر کرده و این تغییر کاملا محسوس است.
در مورد سوتی ها باید بگم که سوتی های روئلینگ خیلی زیاده...خوب اگه قرار باشه سوتی هاشو برشمریم، از الان هر کی این جا پست میده...سوتی هایی رو که دیده بنویسه
1- سال اول نیک تقریبا بی سر به هری اینا میگه که 400 ساله که هیچی نخورده ( یعنی 400 ساله که مرده) ولی تویه کتاب 2 500 مین سالروز مرگ شو جشن میگیره

پیام زده شده در: ۲۳:۱۰ پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۸۵

هنجست وود کرافتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۲۶ پنجشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۵:۳۱ چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۸۷
از Hogsmeade
گروه:
کاربران عضو
پیام: 30
آفلاین
به نظر من یکی از مهمترین چیز هایی که رولینگ به اون اشاره نکرده ، عینک هریه . هری از سال اول تا حالا عیکشو عوض نکرده ، خوب پس یعنی سرش بزرگ تر شده . بعدشم فکر کنم فقط یکبار به دست شویی رفتن یا حمام رفتن اون اشاره شده باشه .
( البته فکر نمی کنم اینا سوتی باشه ، فقط سهل انگاریه )
:bat:

[url=http://www.jadoogaran.org/modules/newbb/viewtopic.php?topic

Re: چند تا تناقض در کتاب های هری پاتر
پیام زده شده در: ۱۱:۵۴ پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
هوووم !
راست میگی . بعضی جاهای کتاب یه موضوعاتی پیش میاد که در موردشون توضیحی وجود نداره مگر اینکه بگی سوتی رولینگ بوده .

اول اینکه منم موافقم ، اسنیپ باید به دامبلدور اطلاع میداد بخصوص اگر قبول داشته باشید که اسنیپ طرف دامبلدوره .

در مورد جادوهایی که گفتی باید این موضوع رو در نظر داشته باشی که ولدمورت برای محافظت از جاودانه سازهایش از جادوی سیاه استفاده کرده بود . ولی دامبلدور اینا این کار رو نکردن و به نظر من اشکال خاصی وجود نداره . در اصل شخصی که وارد میشده باید تمام مهارتها رو با هم میداشته ( چه فعل قشنگی ) تا بتونه از تمام موانع عبور کنه .

در مورد نظر سومت باید بگم که یکم گیج کننده هست و از یه نظر راست میگی چون با توجه به اتفاقاتی که افتاده این موضوع اینجوری به نظر میرسه که این روند از قبل ادامه داشته و تا بعدها هم ادامه داره . چون با توجه به این قضیه که هری سپر مدافع رو درست کرد اینجور به نظر میرسه که جون هر هری و هرمیون وابسته به هری و هرمیون قبلیه و دوباره جون هری و هرمیون قبلی وابسته به هری و هرمیون قبلی تره .

ضمنا یه چیز دیگم به ذهن خودم رسیده و اون اینه که وقتی که این هری و هرمیون از نظر موقعیت کنار هری و هرمیون قبلی قرار گرفتند . چطور ریموس لوپین آنها رو توی نقشه غارتگر ندیده ! اونم وقتی که تنها کمتر از چند متر با هم فاصله داشتن ؟

در مورد قسمت چهارمتم باهات موافقم . به نظر من تمام این حرکات اضافی بودش . مودی چشم باباقوری خیلی راحت تر از اینا میتونست هری رو به دام بندازه .

حالا یه چند روزی فکر نکنم بتونم بیام ولی وقتی اومدم اگر هنوز این تاپیک باز بودش خود منم چندتا موضوع مشکوکه دیگه رو اینجا مطرح میکنم .

چند تا تناقض در کتاب های هری پاتر
پیام زده شده در: ۱۱:۳۶ پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۵ پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۳۶ چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1
آفلاین
سلام.من یه کاربر جدید هستم . من چند تا ایراد تابلو تو هری پاتر دیدم خواستم که نظر شما رو هم در این باره بدونم
تو کتاب اول : چرا اسنیپ چیزی در باره ی کوییرل به دامبلدور نگفت؟ و یا اگر گفت چرا دامبلدور اصلا به کوییرل شک نکرد؟
چرا وقتی هری نزدیک کوییرل بود جای زخمش درد منی گرفت؟ ضمنا طلسم های محافظ سنگ کیمیا واقعاً مسخره بودند. اصلا با طلسم های ولدمورت برای هورکراکس ها قابل مقایسه نبودند

تو کتاب سوم: نمی دونم شاید من درست متوجه نشده باشم. وقتی هری و رون و هرمیون توسط دیوانه ساز ها محاصره شده بودند یه هریه دیگه اومد و اونا رو نجات داد. بعدش اونا رفتن و یه هری و هرمیون دیگه رو نجات دادند و وقتی سیریوس رو آزاد کردند و به پشت در درمانگاه رسیدند یه هری و هرمیون دیگه با زمان برگردان به عقب رفتند معلوم نیست این روند از کی شروع شد و کی تموم شد

تو کتاب چهارم: این یکی دیگه خیلی جالبه مودی قلابی کلی خودش رو به خطر انداخت تا اول هری رو وارد مسابقه کنه کمکش کنه تا قهرمان شه و جام رو تبدیل به رمز تاز کنه تا هری رو بفرسته پیش ولدمورت. خوب بابا اون می تونست اولای سال یه کتاب رو به رمز تاز تبدیل کنه و بدش به دست هری

ممنون میشم اگه نظراتتون رو بگید.

Re: بررسي سوتي ها و اشكالات كتاب 6
پیام زده شده در: ۱۵:۳۰ دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
هرپوی جان فکر میکنم علتش این بوده که کتاب مال اسنیپ نبوده بلکه برای مادر اسنیپ بوده که پنجاه سال پیش در هاگوارتز درس میخونده و حالا هم کتاب به دست پسرش یعنی سیوروس اسنیپ افتاده !!!

تاریخ کتاب هم به همین دلیل مال پنجاه سال پیش بوده چون مادر اسنیپ پنجاه سال پیش در هاگوارتز درس میخونده ! فکر میکنم متوجه شدی

ویرایش شده توسط بلیز زابینی در تاریخ ۱۳۸۴/۱۱/۱۰ ۲۲:۳۹:۵۱

Re: بررسي سوتي ها و اشكالات كتاب 6
پیام زده شده در: ۱۴:۲۸ دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۸۴

هرپوی کثیف old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۲۹ جمعه ۲۹ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۶:۳۳ سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۷
از یونان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 81
آفلاین
یک مورد مشکوک در باره ی اون پنجاه سال .
توی کتاب نوشته شده که هری وقتی فهمید تاریخ کتاب مربوط به پنجاه سال پیش بوده بی خیال میشه و میگه که جیمز اون موقع نبوده .
در صورتی که اسنیپ هم دقیقا همسن و سال جیمزه ؛ ما توی محفل ققنوس میخونیم که اسنیپ دقیقا با جیمز، لوپین، سیریوس و پیتر امتحانات owl رو میگذرونه .
خب درصورتی که اسنیپ دقیقا همسن جیمزه، چطور جیمز پنجاه سال پیش نبوده ولی اسنیپ بوده ؟

ویرایش شده توسط هرپوی كثيف در تاریخ ۱۳۸۴/۱۱/۱۰ ۱۵:۰۴:۱۷

Re: شنای دامبولدور
پیام زده شده در: ۲۲:۲۲ یکشنبه ۹ بهمن ۱۳۸۴

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
بلیز عزیز ممنون که اینو نوشتی من رشته ورزشیم شناس و کاملا شنا ها تابلو هستن. اصلا احتیاجی به لانگ من یا دیکشنری خفنی هم نیست همین شنا هایی رو هم که تلویزیون نشون میده یه نگاه بندازید روی اسکور بوردشون مشخصه
شنای کرال سینه تو انگلیسی همون کراله (crawl) و شنای پروانه هم butterfly شنای کرال پشت هم backstroke و کاملا مشخه و اینکه اسلامیه همچین چیزی رو اشتباه کرده خیلی خنده داره

اینه که میگم به این ترجمه اعتمادی نیست چون نمیشه یه جملشو با اطمینان از اینکه درسته نقل قول کرد.

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.
Sunny one so true, i love you.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

شنای دامبولدور
پیام زده شده در: ۲۱:۵۸ چهارشنبه ۵ بهمن ۱۳۸۴

بیل ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۳ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۰۳ دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵
از The Burrow
گروه:
کاربران عضو
پیام: 597
آفلاین
دامبولدور قورباغه شنا کرده

این معنی breaststroke هست که از دیکشنری لانگمن 2005 استخراج کردم:
breaststroke: a way of swimming in which you push your arms out and then bring them back in a circle towards you while bending your knees towards your body and then kicking out

یعنی شنایی که در اون دستها به سمت بیرون بدن میرن و دوباره به سمت بدن برمیگردن و همینطور پاها. پس رومسا درست گفته . این یعنی شنای قورباغه.

پس اینبار هم اسلامیه سوتی داده هم دیکشنری های انگلیسی به فارسی صائب.

Soon we must all face the choice
between what is right and what is easy

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.