هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: چرا تابلو چهار مدیر اصلی در هاگوارتز نیست؟
پیام زده شده در: ۱۷:۴۶ سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۸۵

الادورا  بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۲۷ یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۲:۲۶ چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵
از شجره نامه ی خاندان بلک
گروه:
کاربران عضو
پیام: 141
آفلاین
خوب 1000 سال پیش(با توجه به کتاب 2) اونموقع دوربین عکاسی نبوده( با توجه به گفته ی کالین کریوی در کتاب 2 که می گه نگاتیو عکس رو باید در یه مایع مخصوص گذاشت تا مثل عکس های جادووی متحرک بشه)

همه ی ما به واقعیت جادو ایمان داریم، اما جادوی ما چوبدستی هایمان نیست، بلکه قلبهامان است.
[img]http://i14.tinypic.com/2u94e

پیام زده شده در: ۰:۵۸ پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۵

فایرنزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۵ شنبه ۵ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۹:۵۲ جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۸۹
از جنگل ممنوعه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 174
آفلاین
به نظر من اين تابلوها قبلا بودن ولي يه جورايي نابود يا گم شدن. احتمالا يکي از جانپيچها (هوروکراسها) يکي از همين تابلوها باشه و هري بعد از اينکه اينو ميفهمه اونو نابود ميکنه.

[url=http://www.jadoogaran.org/modules/newbb/viewtopic.php?post_id=181728#forumpost181728

پیام زده شده در: ۱۱:۵۷ چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۸۵

محسن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۴ پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۰۴ سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۱
گروه:
کاربران عضو
پیام: 42
آفلاین
من با نظر لونا موافقم.
توی دفتر مدرسه فقط عکس مدیرای کل رو می ذارن. و در مورد کلاه گروه بندی هم همین طوره؛ اگه عکس اونا بود دیگه کلاه واسه چی؟

علاقه ی من به شناسه ی سدریک دیگوری 2 برابر دلبستگی لحظه ای سایت به رابستن لسترانجه

پیام زده شده در: ۱۱:۰۹ چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۸۵

اوریold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۴۳ چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۴۰ جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۸۷
از سرزمین جاودانه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 103
آفلاین
اولا در جواب نفر اول که گفته اگه تابلو داشتن میومدن میذاشتن بچه ها رو گروهبندی میکردن بگم که خب اون وقت عدالت و اینا میرفت پی کارش.دوما اینکه اون موقع اونها چهار تا بودن و حتما اتاق هر کدوم جدا بوده و اصلا تو این اتاقی نبودن که مدیرهای بعدی بودن پس عکسشونم اونجا نیست و شاید در اول ساخت مدرسه اصلا اونجا یه کاربرد دیگه داشته و اتاق مدیران نبوده و بعدا که اونجارو اتاق مدیران کردند تصمیم گرفتن هرکی بعد از این مدیر میشه بعد از مرگش عکسشو اینجا بزنن.

[i][size=large][color=0000CC][font=Georgia]Lord Voldemort: Come out, Harr

پیام زده شده در: ۸:۲۱ چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۸۵

لونا لاوگودold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۱۷ چهارشنبه ۸ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۶:۲۵ پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۷
از اون ورا چه خبر؟!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 339
آفلاین
چون هر چهار تا مدیر بودن و کارای مدرسه رو اشتراکی انجام می دادن و هیشکی مدیر کل نبود چون هر کی گروه خودش رو اداره می کرده و در صورتی که توی دفتر مدیر فقط مدیرای کل رو عکساشونو گذاشتن!
بعدشم رولینگ این کارو کرده که ما تو خماریش بمونیم که اونا چه شکلین!!!
یه دلیل دیگشم اینه که اگه اونا تابلوهاشون بود هیچ وقت کلاهه گروه بندی به وجود نمی اومد!! چون خودشون گروه بندی می کردن!!!

پیام زده شده در: ۷:۵۰ چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۸۵

Mohsen

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۵۸ جمعه ۱۳ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۲۴ دوشنبه ۴ آبان ۱۳۸۸
از کویت
گروه:
کاربران عضو
پیام: 77
آفلاین
من میگم شاید خوشگل نبودند برا همین از خودشون تابلو بجا نزاشتن.
خوب من میگم تابلو ها ی مدیران خودش از اسرار موجود در هاگوارتز است شایدم این تابلوها در جایی از ساختمان مخفی شده باشند تابلوی هرکدام در یک قسمت که آن فرد آنجا رو دوست داشته است.
مثلآ سالازار در جایی از تالار اسرار
ولی خوب باید منتظر بیرون آمدن کتاب هفتم باشیم.

جهان آنقدر بزرگ نیست که ما تصور می کنیم...جهان آنقدر بزرگ است که ما نمی توانیم تصور کنیم.
آرتور چارلز کلارک

چرا تابلو چهار مدیر اصلی در هاگوارتز نیست؟
پیام زده شده در: ۱۷:۳۷ شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۸۵

آنتونین دالاهوفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۵۶ شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۱:۳۷ چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۸۵
از هاگوارتز
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 106
آفلاین
فکر کنم چندان نیاز به این تاپیک نباشه.

گوردیگ گریفیندور، هلگا هافلپاف، رونا رانکلاو و سالازر اسلیترین، موسسان و بنیان گذاران هاگوارتز بودند. همان طور که در کتاب ها خواندیم این افراد در دوره خود گروه های خود با سنبل های خاص خودشان را تشکیل دادند و هر کس چیزهایی را که بلد بود را به زیر گروه هایش می آموخت. در آن ابتدا هاگوارتز معلمی نداشت. همین چهار نفر بودند. رفته رفته با پیر تر شدن این افراد، معلم ها روی کار آمدند. مدیریت هاگوارتز در آن زمان در دست همین 4 موسس بوده است.
حالا تابلوی این افراد، آن طور که واضح است، تابلوی این افراد در دفتر دامبلدور نیست. طبیعتا از سال 1200 میلادی به بعد، با روی کار آمدن تک مدیر، دفتر گرد رو برای دفتر مدیر انتخاب کردند. همین دفتر فعلی دامبلدور، از سال همان سال ها رسم بر این شده که تابلوی مدیران را در دفتر گرد و دایره ای شکل نصب نمایند. اگر من اشتباه نکنم، یک قسمتی بود، گویا تابلوی این موسسان در تالار های خصوصی گروه ها نصب است، اما چندان قانع کننده نیست، زیرا در داستان قسمت هایی که هری در تالار گریفیندور بوده، اگر تابلوی گودریگ گریفیندور بوده، آن را می دیده، شاید دلیل دیگر همان سرق تام ریدل باشد، ریدل سابقا اشیای هلگا و سالازر را دزدیده بوده است، این امکان هست که تابلوی تویر آنها را هم همراه آنها دزدیده باشد.
در کل این خودش می تواند یک دلیل برای این باشد که قضیه مربوط به کتاب هفتم است. یعنی تابلوها داستان دارند. من طبیعتا در جوابی درست و دقیق کم آوردم. تنها چیزی که از این 4 موسس در کتاب ذکر شده و دیده شده، شمشیر گریفیندور بوده که هری بدست گرفته است.

پیام زده شده در: ۱۲:۴۴ شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۸۵

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۲ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۵۸ یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1391
آفلاین
والا من فقط پست های این صفحه رو دیدم
ولی چند تا نظر دارم
اول از همه ممکنه که عکس مدیر ها باشه ولی تا حالا به دلیل خاصی(مثلا نقشی که در اینده ممکنه داشته باشن) بهشون اشاره نشده اگه اینطور باشه ممکنه ما در باره مدیر ها و عکسشون چیزی بفهمیم

ولی به نظر خودم رولینگ نمیخواسته هری رو به هیچ وجه با بنیانگذاران رو در رو کنه برای همین بهشون اشره نکرده و اگه این سوال ازش پرسیده بشه احتمالا میگه که در زمان بنیانگذاران این بحث تابلو بازی مد نبوده و ...

پیام زده شده در: ۹:۰۲ شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۸۵

سانتور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۳۵ سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۵:۵۷ چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۸۵
از جنگل ممنوع
گروه:
کاربران عضو
پیام: 6
آفلاین
خوب مسئله اينه كه اونها بنيانگذاران هاگوارتز بودن و نه مدير. شايد اون موقع كسي تابلوهاي اونها را نگه نمي داشته . ولي اينكه گفته شده اثري از بقيه اونها وجود نداره درست نيست. مثل اينكه يادتون رفته ولدمورت داره اونها را جانپيچ ميكنه (فنجون هاقلپاف رو كه يادتون هست؟؟)

پیام زده شده در: ۹:۳۹ دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۸۵

سارا اوانز old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۳۶ شنبه ۱۰ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۳:۳۵ چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶
از بالای سر جسد ولدی!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 993
آفلاین
بله تابلو ها سرجاشونن!! من خودم يه سفري كه به هاگوارتز داشتم براي انجام كارهاي اداري ديدمشون....تازه يه گپ دوستانه هم زديم...چقدر بچه هاي گلي هستن...من كه واقعا لذت بردم!
ولي آقا از شوخي بگذريم اين ديگه چه تاپيكيه؟؟ اين كه كاملا واضحه كه تابلو ها توي اتاق دامبلدور هستن و فكر نمي كنم جاي سوال داشته باشه....پس بهتره ناظر محترم اين جا را قفل كنه چون تصور نمي كنم نكته مبهمي در اين سوال باشه.....شما اين طور فكر نمي كنيد؟؟؟؟؟

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.