هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: اگه میتونستین یک چیزی رو توی داستان هری پاتر تغییر بدین اون چی بود؟
پیام زده شده در: ۱۹:۱۷ یکشنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۲

گریفیندور، مرگخواران

تلما هلمز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۱۱ جمعه ۱۴ مهر ۱۴۰۲
آخرین ورود:
امروز ۱۶:۲۱:۳۰
از لبخند های دروغین متنفرم!
گروه:
ایفای نقش
گریفیندور
کاربران عضو
مرگخوار
پیام: 119
آفلاین
سلام.هلگا با این حرفت مخالف ام.
نقل قول:
هلگا میگه:گریفندور گروهیه که کل کتاب در مورد اوناس!
برای اینکه خودم گریفی ام نمیگما نه...
ریونکلایی ها توی کتاب بیشتر به فکر درس ها بودن و ما دیدیم که زیاد به کوییدیچ و اینا فکر نمیکردن و توی درس همیشه بهترین نمرات رو میگرفتن.هافلپاف رو دیدیم که با سختکوشی و مهربون بودن همش توی مسابقات شرکت میکردن و ما توی کتاب متوجه نحوه بد بازی کردن اسلایترین شدیم و خب طبیعی بود که هافلپاف مهربون با طرز بازی بد اسلایترین نا آشنا باشه و بعد از اومدن هری پاتر به گریفیندور...خب هافلپاف یه بار گریف رو برد.
نقل قول:
عجیب نیست که دامبلدور آخر هرسال عشقی بهشون نمره میداد!
این حرفت بیشتر احساسیه تا منطقی...کتاب اول:هری و رون و هرماینی جلوی بازگشت دوباره ی ولدمورت رو گرفتند و جاسوسش رو از بین بردن.کتاب دوم:هری و دوستاش جینی و خیلی های دیگه رو از مرگ توسط باسیلیسک نجات دادن.
به نظر من همه ی اون امتیازا حقش بود.

یه گریفیندوری مرگخوار

پیام زده شده در: ۱۶:۱۱ جمعه ۲۸ مهر ۱۴۰۲

هلگا هافلپاف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۱ چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۲
آخرین ورود:
۱۹:۳۶:۴۵ پنجشنبه ۱۴ دی ۱۴۰۲
از جایی که فکرش هم، زمان رو متوقف میکنه🌚
گروه:
کاربران عضو
پیام: 29
آفلاین
اگه قرار بود یه چیز در مورد کتاب هری پاتر تغییر کنه شاید دیدگاهی بود که نسبت به هرگروه به مردم داده شده بود!؟
اسلیترین ها مردم اصیل و باهوشی بودند که از همشون به عنوان جادوگران سیاه یاد شده و چنتاهم خاکستری بینشون هستن ولی بهتر بود بجای دیدگاه اینقدر سیاه و غم انگیز درمورد زندگی اونا به ویژگی های دیگه ام از اونا پرداخته میشد!مثلا اینکه
چقدر جادوگرای باهوشی هستند !

ریونکلا جز اون گروه هایی که خیلی کم بهش پرداخته شده نگرش نسبت به اونا مثبت و خوب بود ولی کاش بیشتر از اعضاشون اطلاعات داشتیم !

گریفندور گروهیه که کل کتاب در مورد اوناس!عجیب نیست که دامبلدور آخر هرسال عشقی بهشون نمره میداد!ولیکن در کل جنبه های خوب زیادی از اون گروه نشون داده شد و بنظرم اوناهم تاریکی درونی خودشون رو داشتن وبنظرم خوب به تصویر کشیده شدند توی فیلم!

درآخر هافلپاف که کمترین توجه روی هافلپاف معطوف میشد !گروهی که انگار توی هیچ چیز خوب نیست و فقط پیرو راه بقیه اس!مهربونیشون مثل ضعف اوناس شاید باید بیشتر اونارم مثل ریونکلا وارد مسائل میکردند!به هرحال که خیلی کم بهش پرداخته شد!

🦋💛

ما در سایه ها میجنگیم تا به روشنایی خدمت کنیم

پیام زده شده در: ۱۴:۴۶ شنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۲

گریفیندور

آلیشیا اسپینت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۰۷ دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۲
آخرین ورود:
۱۵:۲۸:۵۴ چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳
از جایی که هیچکس نمیتونه تصورش کنه:)
گروه:
گریفیندور
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 86
آفلاین
نقل قول:

آیلین پرینس نوشته:
دوریا در مورد دیدگاهی که نسبت به گروه اسلیترین وجود داره گفت. من میخوام در مورد بقیه شون بگم.

همون طوری که لینی قبلا تو قلم پر گفته بود، رولینگ تا حدی سلیقه ی شخصی خودش رو وارد داستان کرده. چرا قبل از اینکه هری اینا بیان، همش اسلیترین قهرمان هاگوارتز می شد، بعدش هم همش گریفندور؟ ریونکلاو و هافلپاف وجود نداشتن؟همین در مورد کوییدیچ هم حتی بود.
در مورد ریونکلاوی ها، اونا باهوش ترین ها بودن. اما این براشون هیچ امتیازی نداشت. تو درسا بهتر نبودن. این باعث نشده بود تاکتیک های خلاقانه تری تو کوییدیچ داشته باشن. صرفا در تئوری باهوش بودن.

در مورد چیزی که دوریا در مورد انتخاب استاد های دفاع در برابر جادوی سیاه گفت، توضیح منطقی کتاب اینه که به خاطر شهرت بد این درس، استاد پیدا نمی شده، واسه همین دامبلدور مجبور شده از همون معدود کسایی که داوطلب می شدن استفاده کنه.

جدا از چیزایی که بالا گفتم، اگه جای رولینگ بودم اجازه ی انتشار فرزند نفرین شده رو می گرفتم. به نظر من خیلی کتاب ضعیفیه. ما به دیدن هری به عنوان یه پدر مهربان عادت نکردیم. خوندن فرزند نفرین شده تاثیر بدی روی تصورات کسی که کتابای قبلی رو خونده میذاره. کسی هم که نخونده باشه، نسبتا ناامید میشه. فکر می کنه هری پاتر جالب نبوده. این موردو خودم دیدم.

اینم نظر منه.

ایلین خیلییی ممنونم ازت دلایل قانع کننده ای اوردی

درمورد کتاب فرزند نفرین شده ببین نمیشه گفت کتاب بیشتر داستان نامه بود تا یک کتاب کامل . قطعا رولینگ میتونست داستان رو جذاب تر کنه با کلی اتفاقات دیگه ولی اینکه دلفی بیاد دختر ولدمورت و بلا باشه خیلی مسخرست .

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۴:۳۴ شنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۲

گریفیندور

آلیشیا اسپینت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
گریفیندور
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
نقل قول:

لورا مدلی نوشته:
خب من خیلی وقته که بهش فکر کردم):

و چیزی که اگر جای رولینگ بودم تغییر میدادم،دیدگاه ادما توی فیلم راجب دریکو بود.
بیشتر ادما فکر میکنن که اون ادم بدیه شروره و قلب سیاهی داره، ولی اصلا اینطور نیست هیچکس اون رو درک نمیکرد و دوست درست و حسابی نداشت و تنها چیزی که توش مهارت داشت جاروی پرنده بود که هری از اون بهتر شد.
و فقط دلش میخواست حرس هری رو دربیاره چون به اون حسودی میکرد.
باباشم که درست و حسابی نبود.
و نمیتونست خودش برای خودش تصمیم بگیره):

دریکو خیلی گناه داشت . اون فقط میخواست مثل هری باشه و وقتی دید دوستای وفاداری مثل هری نداره و هری از اون بهتر و بالاتره حسودی میکرد :)
البته اینم در نظر بگیریم هری و دراکو میتونستن بهترین دوستای هم بشن وقتی تو قسمت اول دراکو جلو اومد و خواست با هری دوست باشه خود هری قبول نکرد من جای رولینگ بودم اولین چیزی که تغییر میدادم همین بود

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۴:۲۹ شنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۲

گریفیندور

آلیشیا اسپینت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
گریفیندور
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
نقل قول:

دوریا بلک نوشته:
اتفاقا یه مدته داشتم به همین موضوع فکر می‌کردم.

یکی از چیزهایی که خیلی دوست دارم تغییرش بدم، دیدگاه کلی نسبت گروه اسلیترینه. به نظرم این گروه خیلی بدنمایی شده و همه فکر می‌کنن همه‌ی آدم‌هایی که جزو این گروه هستن، آدم‌های سیاهی‌ن که هر کاری ازشون برمیاد. بهترین عضو این گروه شاید اسنیپ و دراکو مالفوی هستن که واقعا نمیشه گفت آدم‌های خوبی بودن. در بهترین حالت خاکستری تیره محسوب می‌شدن. حالا بعدا گفتن که مرلین هم جزو گروه اسلیترین بوده؛ اما خب توی کتاب‌ها یا فیلم‌ها فکر نمی‌کنم بهش اشاره‌ای شده باشه.
همه می‌دونیم که ویژگی‌های گروه اسلیترین جاه طلبی، مدبر بودن، مصمم بودن و زیرکیه که به خودی خود ویژگی‌های بدی نیستن.

یکی دیگه از چیزهایی که تغییر می‌دادم برای کتاب یک و دو، انتخاب پروفسورهای درس دفاع در برابر جادوی سیاهه. می‌دونم درس طلسم شده بوده و غیره و غیره اما به نظر یکم بعید نیست که دامبلدور همچین آدم‌های ترسو و در مورد لاکهارت مغرور و بی مهارتی رو برای استادی انتخاب کنه؟ و اینکه چرا هیچی در مورد تلاش دامبلدور برای از بین بردن طلسم گفته نشده؟

در کل حس می‌کنم حتی توی کتاب خیلی کم در مورد دامبلدور می‌دونیم. درسته که در آخرین کتاب در مورد خواهرش و خانواده‌ش چیزهایی گفته شده ولی بازم نسبت به نقشی که در کل داستان داشته خیلی اطلاعات کمیه و باید بیشتر بهش پرداخته می‌شد.

فعلا همینا

اره خودم به عنوان یک گریفیندوری درسته که گریفیندور با اسلیترین سر جنگ داره حداقل تو فیلم و کتاب ولی خودم به شخصه اصلا برام مهم نیست و با همه مثل هم گروهی خودم صحبت میکنم.
به تغییر دومی قبل از دیدن پست ایلین میگفتم چرا دامبلدور واقعا باید همچین کاری بکنه که خوشبختانه ایلین روشنمون کرد .:)
ممنون ازتون

ویرایش شده توسط آلیشیا اسپینت در تاریخ ۱۴۰۲/۷/۱۵ ۱۴:۳۷:۴۲

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۳:۵۶ شنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۲

ریونکلاو، مرگخواران

آیلین پرینس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۲ پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸
آخرین ورود:
دیروز ۲۲:۱۱:۵۴
از من به تو نصیحت...
گروه:
مترجم
ایفای نقش
ریونکلاو
کاربران عضو
مرگخوار
پیام: 307
آفلاین
دوریا در مورد دیدگاهی که نسبت به گروه اسلیترین وجود داره گفت. من میخوام در مورد بقیه شون بگم.

همون طوری که لینی قبلا تو قلم پر گفته بود، رولینگ تا حدی سلیقه ی شخصی خودش رو وارد داستان کرده. چرا قبل از اینکه هری اینا بیان، همش اسلیترین قهرمان هاگوارتز می شد، بعدش هم همش گریفندور؟ ریونکلاو و هافلپاف وجود نداشتن؟همین در مورد کوییدیچ هم حتی بود.
در مورد ریونکلاوی ها، اونا باهوش ترین ها بودن. اما این براشون هیچ امتیازی نداشت. تو درسا بهتر نبودن. این باعث نشده بود تاکتیک های خلاقانه تری تو کوییدیچ داشته باشن. صرفا در تئوری باهوش بودن.

در مورد چیزی که دوریا در مورد انتخاب استاد های دفاع در برابر جادوی سیاه گفت، توضیح منطقی کتاب اینه که به خاطر شهرت بد این درس، استاد پیدا نمی شده، واسه همین دامبلدور مجبور شده از همون معدود کسایی که داوطلب می شدن استفاده کنه.

جدا از چیزایی که بالا گفتم، اگه جای رولینگ بودم اجازه ی انتشار فرزند نفرین شده رو می گرفتم. به نظر من خیلی کتاب ضعیفیه. ما به دیدن هری به عنوان یه پدر مهربان عادت نکردیم. خوندن فرزند نفرین شده تاثیر بدی روی تصورات کسی که کتابای قبلی رو خونده میذاره. کسی هم که نخونده باشه، نسبتا ناامید میشه. فکر می کنه هری پاتر جالب نبوده. این موردو خودم دیدم.

اینم نظر منه.

............................... Bird of death ................................

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۱:۴۵ شنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۲

گریفیندور، مرگخواران

تلما هلمز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۱۱ جمعه ۱۴ مهر ۱۴۰۲
آخرین ورود:
امروز ۱۶:۲۱:۳۰
از لبخند های دروغین متنفرم!
گروه:
ایفای نقش
گریفیندور
کاربران عضو
مرگخوار
پیام: 119
آفلاین
دیدگاه مردم به گروه اسلایترین و دراکو.
و اینکه یه کاری میکردم که با مرگ ولدمورت هرکی کشته بود زنده بشه و برگرده.
اسنیپ جای پتی گرو عضو گروه غارتگران بشه..

یه گریفیندوری مرگخوار

پیام زده شده در: ۱۰:۲۲ شنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۲

اسلیترین

کاسیوپا بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۵۸ پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲
آخرین ورود:
۱۵:۲۴:۴۷ یکشنبه ۵ فروردین ۱۴۰۳
از ⛥ ࣴ ࣭ ْ ٜ ﻌ‍‌ﻤﺎﺮت ﺨﺎﻨﺪﺎن ﺎﺼﻴل ﺒﻠک ⋆ ࣭࣬ ۠ 🎻
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
اسلیترین
پیام: 39
آفلاین
خب من خیلی وقته که بهش فکر کردم):

و چیزی که اگر جای رولینگ بودم تغییر میدادم،دیدگاه ادما توی فیلم راجب دریکو بود.
بیشتر ادما فکر میکنن که اون ادم بدیه شروره و قلب سیاهی داره، ولی اصلا اینطور نیست هیچکس اون رو درک نمیکرد و دوست درست و حسابی نداشت و تنها چیزی که توش مهارت داشت جاروی پرنده بود که هری از اون بهتر شد.
و فقط دلش میخواست حرس هری رو دربیاره چون به اون حسودی میکرد.
باباشم که درست و حسابی نبود.
و نمیتونست خودش برای خودش تصمیم بگیره):

✯ ْ࣭ ٜ ﻴه ‍‌ﻤﻠﻜﻬ ی ﻮﺎﻘﻌﻴ ﻨﻴﺎﺰی ﺒه
ﺘﺎ‍ج ﻨﺪﺎﺮه♘ ۪ࣷ ۠ ̣

پیام زده شده در: ۲۱:۵۷ جمعه ۱۴ مهر ۱۴۰۲

اسلیترین، مرگخواران

دوریا بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۵ پنجشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۴
آخرین ورود:
امروز ۱۴:۲۶:۵۹
از جنگل بایر افکار
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
اسلیترین
مرگخوار
گردانندگان سایت
ناظر انجمن
مترجم
پیام: 312
آفلاین
اتفاقا یه مدته داشتم به همین موضوع فکر می‌کردم.

یکی از چیزهایی که خیلی دوست دارم تغییرش بدم، دیدگاه کلی نسبت گروه اسلیترینه. به نظرم این گروه خیلی بدنمایی شده و همه فکر می‌کنن همه‌ی آدم‌هایی که جزو این گروه هستن، آدم‌های سیاهی‌ن که هر کاری ازشون برمیاد. بهترین عضو این گروه شاید اسنیپ و دراکو مالفوی هستن که واقعا نمیشه گفت آدم‌های خوبی بودن. در بهترین حالت خاکستری تیره محسوب می‌شدن. حالا بعدا گفتن که مرلین هم جزو گروه اسلیترین بوده؛ اما خب توی کتاب‌ها یا فیلم‌ها فکر نمی‌کنم بهش اشاره‌ای شده باشه.
همه می‌دونیم که ویژگی‌های گروه اسلیترین جاه طلبی، مدبر بودن، مصمم بودن و زیرکیه که به خودی خود ویژگی‌های بدی نیستن.

یکی دیگه از چیزهایی که تغییر می‌دادم برای کتاب یک و دو، انتخاب پروفسورهای درس دفاع در برابر جادوی سیاهه. می‌دونم درس طلسم شده بوده و غیره و غیره اما به نظر یکم بعید نیست که دامبلدور همچین آدم‌های ترسو و در مورد لاکهارت مغرور و بی مهارتی رو برای استادی انتخاب کنه؟ و اینکه چرا هیچی در مورد تلاش دامبلدور برای از بین بردن طلسم گفته نشده؟

در کل حس می‌کنم حتی توی کتاب خیلی کم در مورد دامبلدور می‌دونیم. درسته که در آخرین کتاب در مورد خواهرش و خانواده‌ش چیزهایی گفته شده ولی بازم نسبت به نقشی که در کل داستان داشته خیلی اطلاعات کمیه و باید بیشتر بهش پرداخته می‌شد.

فعلا همینا

Tranquil Departure
,Out beyond ideas of wrongdoing and rightdoing
.there is a field. I’ll meet you there
*
.I believe in poems as I do in haunted houses
.We say, someone must have died here
*
You are NOT the main character in everybody's story
*
Il n'existe rien de constant si ce n'est le changement
*
Light is easy to love
Show me your darkness

اگه میتونستین یک چیزی رو توی داستان هری پاتر تغییر بدین اون چی بود؟
پیام زده شده در: ۲۰:۴۶ جمعه ۱۴ مهر ۱۴۰۲

گریفیندور

آلیشیا اسپینت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
گریفیندور
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
چی و تغییر میدادین و چرا ؟

منتظر جواب هاتون هستم...

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.