هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   2 کاربر مهمان

پاسخ به: بررسی پست های خانه ی ریدل ها
پیام زده شده در: ۱۴:۵۰ شنبه ۹ دی ۱۳۹۱

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۳۹ سه شنبه ۸ آبان ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۱:۱۳:۲۵ پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
پیام: 6961
آفلاین
بررسی پست شماره 221 نیروگاه اتمی، اینیگو ایماگو:

اینیگوی عزیز

بهتره سعی کنین کمی کوتاهتر بنویسین.پست طولانی فقط وقتی تاثیر منفی نمیذاره که نویسنده اش کاملا شناخته شده باشه.مثل مورفین.خود منم تا وقتی که لازم نباشه بلند نمینویسم.مثلا پست قبل از پست شما اندازه مناسبی داره.

نقل قول:
بالاخره به لرد ولدمورت می رسن و لوسیوس و ایوان با سر بلندی و سینه ای سپر کرده به طرف لرد سیاه می روند و تعظیمی نه چندان بلند به لرد سیاه می کنن .

خب...این بار داستان رو درست ادامه دادین.فقط یه نکته ای وجود داره که بهتره بهش توجه کنین.سوژه یک هدف نیست.ما سوژه رو میدیم که چارچوب نوشته هاتون مشخص باشه.بدونین درباره چی مینویسین.موقع نوشتن عجله ای نداشته باشین که سوژه رو به آخرش یا به نتیجه برسونین.شما فقط از موقعیتها و شخصیتها استفاده کنین.سوژه های کوچیک و فرعی رو از دست ندین.چیزی رو سانسور نکنین.مثلا در طول راه اتفاقای مختلفی میتونست برای اینا بیفته.الان یه جورایی داستان خلاصه شد.البته این کار شما آسیبی به سوژه نزده.فقط خواستم گفته باشم که در سوژه های دیگه هم این مورد رو در نظر داشته باشید.

نقل قول:
این دانشمند {روزالین}نباید لرد سیاه را ملاقات می کرد وگرنه همه ی نقشه هایشان نقش بر آب می شد

یکی از مهمترین نکته ها موقع نوشتن اینه که شما بتونین تشخیص بدین کدوم سمت و جهت برای داستان جالبتر و جذابتره و اونو به همون سمت بکشین.روزالین سالهاست دامبلدورو ندیده.حتی عکسشو.برای همین دیدن لرد اتفاق چندان غیر قابل جبرانی به نظر نمیرسه.میتونستن وانمود کنن لرد دامبلدوره و طی سالهای طولانی به این شکل در اومده.همین خودش میتونست یه سوژه طنز جالب باشه.

از این علامت آکولاد({}) زیاد استفاده کردین.لازم نیست دیالوگها رو داخل آکولاد بذارین.پستتون رو بی جهت شلوغ و نامنظم جلوه میده.

سعی کنین وسط پست توضیحات اضافه از طرف خودتون ندین.شما به عنوان نویسنده نباید نقشی در داستان داشته باشین.تمرکز خواننده باید روی خود داستان باشه.توضیحات شما هم یه حالت خاطره وار به داستان میده و هم حواس خواننده رو متوجه شما میکنه.

دیالوگها رو بصورت نوشتاری(کتابی) نوشتین.این کار شما رو کمی سخت میکنه.مخصوصا برای نوشتن طنز...البته اگه با این روش راحتتر هستین میتونین ادامه بدین.ولی اصولا بهتره دیالوگها محاوره ای(عامیانه)نوشته بشن.اینجوری هم رسوندن منظور راحتتر میشه و هم برای خواننده جذابتره.

آخر جمله ها، علامت فراموش نشه.

قسمتهای اضافی رو که نه طنز خاصی دارن و نه کمک خاصی میکنن تا جایی که ممکنه خلاصه کنین.مثلا نیمه دوم پست که ایوان داره درباره بمب به روزالین توضیح میده.کل اون قسمت رو میشد در دو سه خط خلاصه کرد.سوال های کوتاه روزالین کمی ماجرا رو کش داده.این کار ممکنه خواننده رو خسته کنه.

نقل قول:
آها راستی روزالین پرفسور دامبلدور گفته فقط یه هفته وقت داری
_ فقط یه هفته؟؟؟؟؟
_ باشه پس من رفتم

پایان پستتون خیلی خوب و به موقع بود.شما داستان رو کمی جلو بردین و بقیه شو گذاشتین به عهده نفر بعدی.بدون اینکه براش تعیین تکلیف کنین که چه کاری باید انجام بده.تعیین مهلت یک هفته ای هم کار خوب و مثبتی بود که به واضح شدن سوژه کمک میکرد.
یک حرکت مثبت دیگه ای که انجام دادین اینه که سوژه رو باز گذاشتین.هیچ مانعی وجود نداره.نفر بعد کاملا آزاده که داستان رو هر طور مایله پیش ببره.حتی میتونه لرد ولدمورت رو هم وارد ماجرا کنه.این کارتون خیلی خوب بود.خواننده اگه احساس کنه آزادی عمل داره، بیشتر تشویق میشه که نوشته ي شما رو ادامه بده.

پست شما از نظر سوژه و ادامه داستان خوب بود.این موردیه که معمولا اعضای سایت در موردش مشکل دارن.اشکالات پستتون زیاد نبودن.در مدت کمی میتونین برطرفشون کنین.چیزی که به شما کمک میکنه اینه که پستهای نویسنده های خوب سایت رو بخونین.کم کم ریزه کاری های اونا رو به خوبی یاد میگیرین.

موفق باشید.

پیام زده شده در: ۱۹:۳۱ جمعه ۸ دی ۱۳۹۱

اينيگو ايماگو

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۴۲ پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۲۱:۴۵ دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۲
از از همین دور و ورا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 121
آفلاین
www.jadoogaran.org/modules/new ... wtopic.php?post_id=263406
میشه اینو برام چیز کنین متشکرم

اگه توزندگی زمین خوردی از جات پاشو پوز خند بزنو بگو: همه ی زورت همین بود؟؟

پیام زده شده در: ۱۸:۵۸ پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۱

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
آفلاین
بررسی پست شماره 658 دژ مرگ، کینگزلی:

نقل قول:
دافنه از سر بیچارگی دستاشو محکم بر سرش میزنه :vay: و میگه :

شروع خوبی داشتین.وقتی پست قبلی با دیالوگ تموم شده بهتره مکان یا زمان رو عوض نکنین و از همونجا ادامه بدین.این کار باعث میشه سوژه جذابیتشو برای خواننده از دست نده.شما هم همین کار رو انجام دادین.فقط یه اشکال کوچیک در این جمله وجود داره.اونم شکلکه.اصولا بهتره وسط جمله از شکلک استفاده نکنین.مگه اینکه واقعا لازم یا مفید یا جالب باشه.علاوه بر این، وقتی کلمات برای رسوندن منظور شما کافی هستن لزومی نداره شکلک رو هم بزنین.البته این مورد هم استثناهایی داره.ممکنه استثنائا در قسمتی این کار جالب باشه.ولی ما اصول کلی رو در نظر میگیریم.به مرور و با کسب تجربه خودتون متوجه اون استثناها هم خواهید شد.کلا تعداد شکلکهای پست شما خیلی بیشتر از حد لازمه.این کار تمرکز خواننده رو از بین میبره.مخصوصا وقتی دو سه تا شکلک پشت سر هم میزنین.خواننده مجبوره همشونو تجزیه و تحلیل کنه که احساسات طرف به ترتیب چیا بودن.بیشتر از دو سوم شکلکهای پستتون باید حذف بشن.ولی بعضی جاها وجود شکلک واقعا مفیده.
نقل قول:
هوگو وسط حرفش میپره و میگه :
فکر میکنی ما نداریم.

مثلا در این قسمت از شکلک خیلی خوب و درست استفاده کردین.بدون اون شکلک خواننده متوجه نمیشد که هوگو با چه لحنی داره حرف میزنه.

نقل قول:
- جون من یک فکری بکنین، من زن و بچه دارم، کلی ارزو دارم...

دافنه یه ساحره اس...زن و بچه اش کجا بود!!
شناخت شخصیتهای کتاب و سایت و ترکیب اونا با هم خیلی میتونه به شما کمک کنه.مثلا شما هری کتاب رو که میشناسین.کم کم با اخلاق هری سایت هم آشنا میشین و از ترکیب هر دوی اینا میتونین در نوشته هاتون استفاده کنین.مثل ایوان روزیه که تو کتاب شخصیت مهمی نبود.ولی تو سایت با یه آواتار اسکلتی که گذاشته بسیار سوژه ساز شده.

چیزی که در پست شما توجه منو جلب کرد شخصیت بلاتریکس بود.شخصیت بلا رو خیلی خوب از آب در آوردین.در مورد بقیه شخصیتها هم همینطوره.و این در حالیه که بیشتر تازه واردا با این مورد مشکل دارن.مثلا بلاتریکسی که دربارش مینویسن شباهتی با بلای کتاب یا سایت نداره و همین باعث میشه خواننده کل نوشته رو باور نکنه.در مورد شما این مشکل وجود نداشت.

نقل قول:
من و دافنه هم میریم توی کافه ها دنبال مزدور میگردیم.
- پس بلا چیکار کنه؟
لودو گفت :
- خو با شما بیاد دیگه..
- نه نمیشه، گله ای که دنبال مزدور نمیرند.

طنز نوشته تون خفیف، ولی جالبه.همینطور ادامه بدین.تاثیر خوبی روی خواننده میذاره.

سعی کنین نوشته رو زیاد کش ندین.دیالوگها و جمله های اضافی رو حذف کنین.مثلا اگه دیالوگی مثل این وجود داشته باشه:
-یه چیزی میخوام بگم.
-چی؟
-الان میگم.
-باشه.بگو.
اینا حوصله خواننده رو سر میبره.اینجور گفتگو ها رو تا جایی که ممکنه خلاصه کنین.

ظاهر پستتون نسبتا خوب بود.از فاصله ها خوب استفاده کردین.فقط گاهی شکلکها کمی نظم نوشته رو به هم میریختن.

تغییر زیادی در سوژه ندادین.داستان رو زیاد پیش نبردین.به نظر من کار درستی انجام دادین.فراموش نکنین که سوژه هدف ما نیست.سوژه فقط موضوعیه که دربارش مینویسیم.اگه هدفمون این باشه که سریع داستان رو پیش ببریم و به آخرش برسیم سوژه های مختلف سریع تموم میشن و باید سوژه جدیدی پیدا کنیم و همه چی دوباره تکرار بشه.مثلا در این سوژه شما زیاد خودتونو درگیر موضوع نکردین.به بحث بین سه مرگخوار پرداختین.این نکته مثبتی بود.

سوالهای آخر پست بشدت میتونن مضر باشن.یه جورایی برای نفر بعدی تعیین تکلیف میکنن.کسی که میخواد ادامه بده حس میکنه مجبوره جواب این سوالا رو پیدا کنه.در حالیکه اینطور نیست و خواننده آزاده هر طور مایله ادامه بده.

برای شروع خوب بود.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

بررسی پست شماره 217 نیروگاه اتمی، کینگزلی:

نقل قول:
- خب چجوری بریم؟

لوسیوس سریعا گفت:
- ار...یعنی چیزه جناب دامبلدور وسیله ایاب و ذهاب شما رو اماده کردن.

اینجا هم مثل پست قبلی بدون اینکه کشش و جذابیت ماجرا رو از بین ببرین درست از جایی که پست قبلی تموم شده ادامه دادین.کارتون خوب بود.

در این پست بر خلاف قبلی اثری از شکلک نیست!!شکلک معمولا لازمه.ولی در حد تعادل.مثلا جایی که بلاتریکس و لوسیوس با هم بحث میکردن میتونست یکی دو تا شکلک داشته باشه.

پستهای شما کمی طولانیه.اگه بتونین کوتاهتر بنویسین بهتر میشه.مثلا اگه یک سومش حذف بشه بهتره.پست کوتاه معمولا جذاب کننده تره.ظاهر پستتون خیلی مرتبه.خواننده گیج نمیشه.کاملا مشخصه کدوم دیالوگ مال کدوم شخصیته.فقط سعی کنین وقتی دو سه دیالوگ پشت سر هم گفته میشه بینشون یک خط فاصله رو نذارین.این کار باعث میشه پستتون پراکنده و بی نظم به نظر برسه.مثلا:
-منم باهات میام.
-تو نمیتونی بیای.لرد چنین اجازه ای نداده.
-لرد خودشون به من گفتن که میتونم بیام.

باز هم شخصیتها به خوبی کار خودشونو انجام دادن.شما با یه جمله کوتاه ولی ظریف نشون دادین که نکته سنج و دقیق هستین.همون جمله ای که بلاتریکس درباره سوروس گفت.این ریزه کاریا خواننده رو جذب میکنه.

نقل قول:
لوسیوس و بلاتریکس که برای همچین سوالی اماده نبودند ناگهان از دهنشان پرید:

اینم یکی از همون ریزه کاریای جالب بود.بلا و لوسیوس سرگرم بحث بودن که یهو ساحره این سوالو ازشون میپرسه و اینا هول میشن.خواننده این موقعیت رو کاملا درک و قبول میکنه.کارتون خوب بود.

نقل قول:
دو دقیقه قبل:
100 متری کافه و محل مرگخواران به دنبال مهندس:( بلا تریکس، ایوان و لوسیوس )
- کینگزلی تو صدایی نمی شنوی؟ و البته رگه های جادو؟
کینگزلی به سنگفرش خیابان نگاه کرد و با شک گفت:
- اره. جادویی قدرتمند حس میکنم...جادوی ...
هرمیون با ترس حرفش را کامل کرد:
- سیاه!

این پست شما خوب بود...تا اینجا...یعنی تا قبل از پاراگراف آخر.شاید بشه گفت تنها اشکال پست شما همین پاراگرافه.
وارد کردن محفل به سوژه.البته کمی طول میکشه که بتونین تشخیص بدین کدوم سوژه باید به کدوم طرف بره و چطوری میتونه جالبتر بشه.ولی این تاپیک نیروگاه اتمی سیاهاست.ورود محفلیا با سوژه کار رو کمی سخت و پیچیده میکنه.در صورت پیش رفتن، ممکنه داستان گره بخوره.وقتی میخوایین دو گروه رو با هم مواجه کنین خیلی باید با دقت عمل کنین.ضمن اینکه حتی اگه قرار باشه محفلیا وارد داستان بشن هنوز برای این کار خیلی زوده.داستان اصلی باید کاملا جا بیفته.تا سوژه اصلی جا نیفتاده و یه مسیر خاصی رو طی نکرده بهتره داستان دو تکه نشه و شخصیتهای جدید وارد ماجرا نشن.

این پستتون بدون احتساب پاراگراف آخر خوب بود.

موفق باشید.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

دافنه

نقل قول:
اما شما فکر نمیکنید ورزش براتون خوبه؟

نه...ارباب فکرشون خسته میشه...ارباب دستور میدن مرگخوارا به جاشون فکر کنن.

نقل قول:
میدونستین چقدر روی ذهن اثر مقبت میذاره؟

من اول باید کشف کنم که "اثر مقبت" چه جور اثریه دقیقا؟!

نقل قول:
اما شما که گوش نپمیکنین!

بعد باید شما رو ببرم گفتار درمانی!

بررسی پست شماره 220 نیروگاه اتمی، دافنه گرینگراس:

ارباب چقدر پستهای کوتاه رو دوست دارن!همیشه همینجوری بنویسین.وقتی ارباب جذب میشن مسلما بقیه خواننده ها هم جذب میشن.

نقل قول:
بلاتریکس با فکر کردن راجب لرد سیاه و از اعماق دلش گفت:آلبوس زیباست!مهربون!دلربا،باهوش،چاپلوس،ناز و صورتی ببدون بینی!آلبوس یکی از قشنگ ترین...

این جوابی بود که بلا باید به ساحره میداد...ولی اون کلمه "چاپلوس" کمی اون وسط با بقیه کلمات ناهماهنگ بود.چاپلوس بودن یه ویژگی منفیه و لرد هم چاپلوس نیست.شما دو راه داشتین اینجا.میتونستین صفتهای خوب و بد رو یک در میون بگین.طوری که انگار بلا میخواد ویژگیهای بد لرد رو بین خوبها مخفی کنه.اینجوری:
آلبوس زیباست!مغرور!مهربون!بی رحم!دلربا!کچل!باهوش وبا صورتی بدون بینی!
و یا کلا ویژگیهای خوب یا کلا بد رو پشت سر هم میگفتین.این ویژگیها هم یا باید کلا مال شخصیت لرد باشن یا دامبلدور.قاطیشون نکنین.

نقل قول:
بلاتریکس به چیز/کسی که کالسکه را هدایت میکرد،کروشیوی پراند و گفت:عجله کن!مگه نمیبینی این خانم محترم...

این "چیز" کمی نامفهوم بود.اگه منظور اینه که اون کلمه اشتباه بود و بعدا اصلاح شده، نویسنده نمیتونه همچین اشتباهی کنه.این روش توجه خواننده رو به شخصی که داره مینویسه جلب میکنه.نه خود داستان.

نقل قول:

بلاتریکس به چیز/کسی که کالسکه را هدایت میکرد،کروشیوی پراند و گفت:عجله کن!مگه نمیبینی این خانم محترم...

رفتار کنترل نشده بلا خیلی خوب بود.کروشیویی که از دستش در رفت عالی بود.چون کلا شخصیت بلا طوریه که در هر حالتی میتونه از کنترل خارج بشه.

نقل قول:
روزالین که آنلحظه چندان محترم بنظر نمیرسید،با حالت گیجی گفت:کروشیو؟شما از طلسم نابخشودنی استفاده کردین!شما نباید..این آلبوس چرا اینجوری شما ها رو تربیت کرده؟

خط آخر هم خیلی خوب بود.روشن و واضح.بدون هیچ تغییر ترسناک یا مبهمی.من با خوندن این پست تشویق به ادامه دادن میشم.روزالین کمی به مرگخوارا شک کرده.بقیه اس به عهده نفر بعدیه.پایان خوب و به موقعی بود.

موفق باشید.

پیام زده شده در: ۱۶:۲۱ پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۱

دافنه گرینگراسold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۱ پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۲۲:۵۴ چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1174
آفلاین
اربابا!

قبلا گفته بودین که هر وقت درخواست نقد میدم لینک هم بدم!
اما شما فکر نمیکنید ورزش براتون خوبه؟من..فقط برای خودتون میگم.
میدونستین چقدر روی ذهن اثر مقبت میذاره؟
اما شما که گوش نپمیکنین!

پ.ن:لطفا اینو نقد کنین!

تنها گیاهِ سیاهِ فتوسنتز کننده ی بدون ریشه ی گرد، با ترشح مواد گازی سیاه از واکوئلش. چرا ایمان نمی آورید؟

پیام زده شده در: ۳:۰۲ چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۱

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
آفلاین
سلام پروتی...ارباب خوبن.

بررسی پست شماره 216 نیروگاه اتمی سیاهان, پروتی پاتیل:

نقل قول:

در حالی که بلا در اعماق خیالش غرق شده بود.ساحره با تعجب پرسید:
تو هم کسیو دوس داری و بهش نرسیدی؟

به نظر من خط آخر پست قبلی اضافی بود.با وجود این شما شروع خوبی داشتین.حتی احساساتی شدن کوتاه بلا هم برای خواننده قابل قبول و حتی جذاب بود.مخصوصا با توجه به اینکه فورا احساساتشو جمع و جور کرد!

نقل قول:
در همین حین لوسیوس وارد کافه شد و به سمت اونها اومد.وقتی به بلا رسید با کمال ادب که از یک مرگخوار بعید بود گفت:

اینجا اغراق داشت...ولی نه از نوع مثبت.شما محفلی هستین و اصولا باید خصوصیات منفی مرگخوارا رو بزرگتر جلوه بدین.ولی نه خصوصیتی رو که وجود نداره.مرگخوارا و حتی لرد سیاه معمولا بسیار مودبانه حرف میزنن.نیش و کنایه دارن,ولی همونا رو هم در اوج ادب میزنن!مخصوصا شخصیت لوسیوس که بی ادبی کلا به شخصیتش نمیاد!

در پستتون از شکلک استفاده کردین.کاری که معمولا انجام نمیدین.کار خوبی کردین.شکلک یه حالت سرگرم کننده به پست شما داده و اونو از حالت خشکی در آورده.

سوژه رو خیلی خوب پیش بردین...در واقع پیش نبردین.دقیقا به همون شکلی که تو آخرین نقد بهتون گفته بودم.شما در جا زدن رو خوب بلدین.این ویژگی بسیار خوبیه.طنز خفیفی وارد نوشته شما شده.اینم قدم مثبتیه.سعی کنین تقویتش کنین.شما میتونین طنز بنویسین.میتونین با یک جمله در یک پست شروع کنین.با وجود این پستتون خسته کننده نبود.

نقل قول:
پیشنهادتونو قبول می کنم.خیلی خوشحال میشم دوباره آلبوسو ببینم.

من وقتی در این تاپیک پست میزدم هدفم این بود که این ساحره آلبوس و محفل رو کلا ندیده باشه که بتونن خودشونو جای اونا جا بزنن.ولی با دیدن این جمله احساس کردم این راه هم مسیر جالبیه.حتی جالبتر از چیزی که من در ذهن داشتم.

خوب بود.هنوز جای کار داره پستاتون.ولی به مرحله ای رسیدین که حداقل میتونم بگم اشکال خاص و مهمی ندارن.از این به بعد فقط برای جذابتر شدنشون میتونین تلاش کنین.

موفق باشید.

کینگزلی عزیز

دو نکته وجود داره اینجا.

1-اصولا نباید دو پست پشت سر هم بزنین.چون شما تا 24 ساعت فرصت ویرایش پست قبلیتونو دارین.
مگه اینکه به پست شما جوابی داده شده باشه.که در اونصورت درست نیست ویرایش کنین و باید پست جدید بزنین.

2-بهتره نقد دو تا پست رو بصورت همزمان درخواست نکنین.چون نقد رو برای این انجام میدم که اشکالات احتمالیتون بر طرف بشه.و شما در پست دوم فرصتی برای رفع اشکال نداشتین و احتمالا همون اشکالا در دومی هم تکرار شده.با وجود این چون تازه وارد هستین احتمالا با خوندن دو پست بهتر میتونم با روش نوشتنتون آشنا بشم.در اولین فرصت هر دو پست رو نقد میکنم.
مزاحم نیستین.من برای همین اینجا هستم.

پیام زده شده در: ۱۹:۰۲ سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۱

کینگزلی شکلبوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۰۷ سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۵:۲۵ سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۲
از شیراز
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 227
آفلاین
با درود بر لرد کبیر

اگر میشه اینجا رو برام نقد کنید.
ان شا الله بعدا دوباره مزاحم میشم.

نیروگاه تمی سیاهان(بمب جادویی) پست شماره 217

با درود

گفتم مزاحم میشم
یک پست دیگه هم هست.

دژ مرگ(شکنجه گاه جادوگران سفید)پست شماره 658

ویرایش شده توسط لردولدمورت در تاریخ ۱۳۹۱/۱۰/۶ ۱:۴۵:۰۲

ورودم به گريفيندور فقط يك دليل داره ؛
پـــــيــــــــــــــــــــــــــــــــــــــروزي

only Gryff

ما شیفتگان خدمتیم، نه تنشگان قدرت

مدتی نیستم، امتحانات بدجوری وقتمو مشغول کرده.
از همه بچه ها عذر میخوام.

اما...
بر می گردم؛

پرشـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــور و
بهتـــــــــــــــــر از همیــــــــشـــــــه

پیام زده شده در: ۱۷:۲۰ سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۱

پروتی پاتیل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۵۱ چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۸:۱۰ یکشنبه ۲ مرداد ۱۴۰۱
از آغازی که پایانم بود...
گروه:
کاربران عضو
پیام: 483
آفلاین
سلام لرد.خوبید؟
لرد یه در خواست دارم.میشه لطف کنید اینپست منو نقد کنید.
ممنون.

قدم قدم تا ‏ روشنایی، ازشمعی در تاریکی تا نوری پرابهت و فراگیر!
می جنگیم تا آخرین نفس!!
می جنگیم برای پیروزی!!!‏
برای عشق!!!!‏
برای گریفیندور.

پیام زده شده در: ۵:۱۴ یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۱

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
آفلاین
بررسی پست شماره 227 قصر خانواده مالفوی، پنه لوپه کلیر واتر:

نقل قول:
لرد سیاه بعد از کمی تامل گفت: ولی اگه اینطور باشه، پس من چیکار کنم؟به نظرم با مو اوبهتم بیشتر میشه.

شروعتون مثل پستهای قبلیتون خوب بود.ابهت درسته...جمله هاتونم ساده تر و در نتیجه واضح تر شده.اینجوری بهتره.هم قابل فهم تره و هم از همون اول پست خواننده و خسته نمیکنه.

نقل قول:
- جدی میگینه حالا که فکر میکنم میبینم که من اونقدری باهوش هستم که با کاشتن مو خنگ نشم، شما هم نمیخواد نگران من باشید، برید ماموریتتون رو انجام بدید.

پست قبلی یه ایده به شما داده بود.شما آزاد بودین ایده رو رد یا قبول کنین.که رد کردین.ولی خوشبختانه این کارو ناگهانی و بدون مقدمه انجام ندادین.اگه همون اول پست این نظر رو رد میکردین برای خواننده قابل قبول نبود.همیشه بهتره برای قانع کردن خواننده وقت کافی بذارین.

نقل قول:
مورفین با مهربانی گفت: پسرم به ریسکش نمی ارزه، خودت مقایسه کن، ببین الآن ایوان کچله و به نظر همه ترسناک میاد، ولی دامبلدور با اون همه مو خیلی دلسوز و مهربون جلوه میکنه.

از ویژگیها و مشخصه های رفتاری شخصیتها حتما در پستهاتون استفاده کنین.وگرنه پست بعد از یکی دو خط برای خواننده کسل کننده میشه.مورفین شخصیت پرسوژه ایه.یکی از طنزآمیز ترین شخصیتهاست.اینجور فرصتها رو از دست ندین.با وجود استفاده نکردن از ویژگیهای خاص مورفین، دیالوگش خوب بود.گرچه همچین دیالوگ منطقی و درستی از مورفین بعیده!

نقل قول:
لرد متفکرانه گفت: راست میگی، ولی نمیدونم چرا اینقدر به داشتن مو علاقه دارم. پس اگه اینطوره شماها هم باید سراتون رو بتراشید، تا من با دیدن شماها حسرت نداشتن مو رو نخورم.

لرد از کاشتن مو منصرف شد...خب اینجا سوژه تموم شده و شما مجبورین سوژه جدیدی برای ادامه دادن بدین.که پیشنهاد پیدا کردن کلاه گیس رو دادین.به نظر من پیشنهاد خوبی بود.هیچ توضیحی هم دربارش ندادین.اینجوری نفر بعدی میتونه آزادانه هر شرطی میخواد برای این ماموریت بذاره.البته توجه داشته باشین که در حالت عادی اصولا نباید سوژه ها رو تموم یا طبق سلیقه خودتون عوض کنین.ولی اینجا کار سوژه یه جورایی تموم شده بود و برای همین نمیشه ایرادی به این کار شما گرفت.

شخصیتاتون نسبت به پستهای قبلی بهتر و جا افتاده تر شدن.ولی هنوز جای کار دارن.مشخص ترین ویژگی پست شما باید شخصیتها باشن.این شخصیتها ویژگیهای ظاهری و رفتاری خاصی دارن که برای جذب کردن خواننده باید ازشون استفاده کنین.
شکلکهاتون کم و به اندازه و بجا بودن.

خوب بود.

موفق باشید.

پیام زده شده در: ۱۵:۵۰ جمعه ۳ آذر ۱۳۹۱

پنه لوپه كلير واترold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۰۳ سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۳:۳۴ پنجشنبه ۲ آذر ۱۴۰۲
از وزارت سحر و جادو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 300
آفلاین
سلام و خسته نباشید خدمت ارباب

اگر زحمتی نیست این پست رو برام نقد کنید. شماره 227

باتشکر فراوان

ما تشنگان قدرتیم نه شیفتگان خدمت

پیام زده شده در: ۱:۱۸ جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۱

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
آفلاین
بررسی پست شماره 6 افسانه ولدمورت، فلور دلاکور:

این تاپیک یه حالت خاصی داره.سوژه برای هر کسی قابل قبول و درک نیست.فرض کنین یکی این سریالا رو ندیده باشه...طبیعتا درک چندانی نمیتونه از حال و هوای تاپیک داشته باشه.برای منم کمی سخته نقدش.ولی سعی میکنم!

نقل قول:
ندیمه ها و بانوان دربار با عصبانیت کنار هم جمع شده بودند و به عروس های رنگ و وارنگ امپراطور چشم غره می رفتن.

این قسمت خوب بود.صحنه رو ساده و کوتاه توصیف کردین.با وجود این خواننده به خوبی میتونه مجسمش کنه.جایی که لازم باشه میتونین بیشتر طولش بدین.چون این توانایی رو دارین.ولی برای اینجا همینقدر کافی بود.

نقل قول:
بانو فلور رو به شجاع ترین و دلاور ترین سرباز قصر ،دافنه، گفت: امپراطور اصلا حال و وضعیتشان خوب نیست !که با این عروس های جدید بسیار بد سلیقه و پر رو ازدواج کرده اند!این موجودات از همین روز اول به مسئول دربار آرایی و ندیمه ی محبوب بانو بلاتریکس گیر می دهند!

چیزی که توجه منو جلب کرد لحن فلور بود.انگار این شخصیت تاریخی نیست و به زور سعی کرده خودشو متعلق به اون زمان نشون بده...که واقعیت هم همینه و برای همین خیلی به دل خواننده میشینه.ولی به نظر من این بعد و این حالت رو باید کمی پررنگتر کنین.تضاد رو بیشتر نشون بدین.وارد کردن طنز به همچین سوژه ای ابتکار میخواد.مثلا استفاده از کلمات و اصطلاحات جدید با لحن قدیمی.مثلا دیالوگ آخر ایوان خوب بود.یا همینکه اینا اجازه ندارن جادو کنن ولی بی اختیار چپ و راست جادو میکنن.چون بدون جادو کاری ازشون برنمیاد.

جمله هاتون ساده و کوتاه و رساست.این ویژگی خیلی خوبیه که این روزا کمتر باهاش برخورد میکنیم.حتما حفظش کنین.نذارین وارد شدن طنز یا عوض کردن لحن یا شیوه نوشتنتون کل پستتونو گنگ و نامفهوم کنه.

اصراری ندارم که در پستها حتما از شکلک استفاده بشه.ولی در بعضی پستها کمبودشون حس میشه.پست شما سرگرم کننده و خلاصه اس.و چیزی که میتونست متنوع تر و جالبترش کنه شکلک بود.مخصوصا با توجه به اینکه دیالوگها هم برای استفاده از شکلک مساعد بودن.با وجود این ظاهر مرتب پستتون و علامتگذاریها تا حدودی این کمبود رو جبران کردن.

قضیه رو کش ندادین.نوشته شما خواننده رو خسته نمیکنه.با وجود این سوژه رو هم با عجله جلو نبردین.یه آرامش خاصی در پست شما وجود داره.با خیال راحت نوشتین.بدون اینکه بخوایین به جای خاصی برسین.این حالت خیلی خوبه و معمولا به حفظ سوژه کمک میکنه.

نقل قول:
ایوان در حالی که می لرزید نالید : اربابا فلور نیمه پریزاد است ، اما چیزه من آن دختر زیبا که موهای قهوه ای دارد را پیشنهاد می کنم!

این قسمت پایانی هم خوب بود.همین که مشخص نکردین منظورتون دقیقا کیه میتونه خواننده رو تشویق به ادامه دادن بکنه.گرچه به نظر من ابهامش باید کمی بیشتر میشد.مثلا جواب لرد رو هم به عهده نفر بعد میذاشتین.ولی به همین شکل هم قابل قبوله.

نظر شما اشتباه بود.به هیچ عنوان بد نبود.خوب بود.یه ذره قسمتهای طنزش باید تقویت بشه که اونم میشه به حساب عجیب غریب بودن سوژه گذاشت.

موفق باشید.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.