هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   2 کاربر مهمان

Re: كلاس نجوم و ستاره شناسي
پیام زده شده در: ۱۴:۴۲ پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۸۷

لونا لاوگود

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۲ سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۲۲:۴۰:۴۲ سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
از خرس مستربین خوشم میاد!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 706
آفلاین
تکلیف اول .1. رولی بنویسید که در آن سحابی ای را کشف می کنید ( 25 امتیاز )

- بازم میگم این که بریم و تلسکوپ پروفسور رو بدزدیم کار بدیه!
لیلی یه مشت تو کله ی لونا زد و گفت:چند بار بگم این دزدی حساب نمیشه،ما فقط برای یه روز شایدم کمتر اینو قرض میگیریم.مفهومه؟!
- خب نمیشه بریم بخریم؟آریانا نظر تو چیه؟
آریانا خواست حرفی بزند اما با مشاهده ی قیافه ی خشمگین لیلی
حرفش را خورد و گفت:اخه بوقی با کدوم پول؟ما که پولی نداریم.
لونا با اکراه گفت:خیله خب،منم هستم.
لیلی لبخندی شیطانی زد.

دفتر آلفرد بلک درست در بالاترین جای هاگوارتز بود و بهترین جا برای رسد کردن سیاره ها.
دفتر نسبتا بزرگی بود و پر از ماکت هایی نظیر سیاره ها و دیگر چیزهای مربوط به آسمان.
و درست مقابل آن ها روی میزی تلسکوپی قرار داشت که نور مهتاب آن را درخشان تر و وسوسه انگیز تر نشان میداد.

- لونا برو برش دار و بیارش !
- چرا من؟عمرا" میخواین اگه گیر افتادیم همش تقصیر من بیفته؟
لیلی یه نگاه تندی به لونا انداخت و گفت:آریانا تو برو برش دار!
- اخ...اوخ...آیی..
لیلی با نگاهی خشمگین به آن دو خودش به سمت تلسکوپ رفت
و آن را برداشت.

پشت بام هاگوارتز!

لونا با ذوق و شوق گفت:اول من...
لیلی تلسکوپ رو بیشتر به سمت خودش گرفت و گفت:هر کی اینو برداشته اون اوله!
سپس تلسکوپ را طوری تنظیم کرد و درون آن را نگاه کرد:پس کی این ستاره ی دنباله دار می اُفته؟
- میگم شاید اصلا ستاره ای در کار نباشه.
- حرفایی میزنیا همین الاناست که ببینیمش.
چند دقیقه ای گذشت و لیلی همچنان در اتظار بود.

ناگهان لونا چشمانش را گشود و چیزی غبار آلود را در آسمان دید.
- هی بچه ها...انگار چیزی در حال آتیش گرفتنه.
لیلی که هنوز مانند دیوانه ها به تلسکوپ نگاه میکرد گفت:منظورت چیه؟
- هیچی!
آریانا که انگار از آن دو کمی عقلش درست حسابی تر بود،گفت:
بچه ها این دود نیست این...این...
- این چیه؟
- این...یادم رفت چی بود
لیلی که بالاخره چشمش را از سوراخ تلسکوپ بیرون آورده بود گفت:ای خرا!...همین امروز پروفسور بلک گفته بود که این غبارا
چیزبودنا یادم رفت...اممم..
- این غبارا سحابین!
یکدفعه همه سرهایشان را مانند فنر برگرداندن و گابریل را دیدن که
لباس خوابی بر تن اسم ان را گفته بود.

- تو این جا چی کار میکنی؟
- صداتونو شنیدم که نقشه میکشیدین.دنبالتون اومدم.
لونا گفت:آهان یادم اومد!هر کی سحابی رو کشف کنه قهرمانه !
آریانا به سرعت گفت:من کشفش کردم پس من باید مقامش رو
بگیرم!
لیلی:هوی چیچیو من گفتم که اسمشو بلدم ولی یادم رفته بود!
لونا:اصلا این من بودم که اول از همه دیدم!
گابریل:هر کی که کشف کرده بیخیال بشه!چون من به پروفسور میگم!

- نه تو نباید بگی گابریل ما دوستاتیم چطور...
- یه شرط داره..
آریانا با خشم گفت:چه شرطی؟
- این که من برم بگم این سحابی رو کشف کردم!
لونا و لیلی و آریانا:

فردا عصر
آلفرد روی میز بزرگی ایستاده بود!و داشت میگفت:و این گابریل دلاکور بود که این سحابی رو کشف کرده و این جام تقدیمش میشه.
سپس جام را به سمت گابریل گرفت و گابریل ان را قاپید!
-
- من به تو افتخار میکنم گابریل...این خواهر منه ها!
لونا و لیلی و آریانا:

تکلیف دوم:دو سحابی را با تخیل خودتون نام ببرید(5 امتیاز)

1.سحابی گابر:این سحابی به دلیل این که شخصی به نام گابریل دلاکور کشف کرده به این نام گذاشته شده.

2.سحابی خسرو شکیبایی:به این دلیل که این شخص قبل از فوتش همان روز در آسمان سحابی مشاهده شده و برای یاد او این نام را گذاشته اند!

Only Raven !

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۶:۰۳ سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۸۷

آریانا دامبلدور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۴۱ دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۲
از كنار آرامگاه سپيد
گروه:
کاربران عضو
پیام: 197
آفلاین
امتحان میان ترم !

در جلسه ی اول آلفرد بلک چگونه معرفی شد ؟ ( دو امتیاز )
موهای سیاه آشفته ، قد بلند و خوش ظاهر که شنلش به رنگ آبی نفتی بود

خورشید چند سال دیگر و بر اساس چه فرایندی از حالت پایداری خارج می شود ؟
تا 5 ميليارد سال ديگر ، خورشيد خواهد درخشيد ، اما بر اثر كم شدن هيدروژن موجود درهسته ي آن ، كم كم از حالت پايداري خارج خواهد شد.

بعد از مرحله ی غول سرخی ستاره های کم جرم و ستاره های پر جرم تر به چه چیزی تبدیل ميشوند؟
ستاره هاي كم جرم و كوچك: كوتوله هاي سفيد و بعد از ميلياردها سال به كوتوله هاي سياه
ستاره هاي پرجرم : بعد از انفجار ابرنواختري به ستاره هاي نوتروني

کدام پرفسور به دانش آموزان برپا را یاد داده و آلفرد دلیل گفتن برپا توسط آن را چه ميداند؟
پرفسور تد ريموس لوپين. به خاطر وجود ويكتوريا ويزلي.

خوشه های ستاره ای چیست توضیح دهید و به دو نوع خوشه تقسیم می شوند آن ها را نام ببريد.
همه ي ستارگان مانند خورشيد تك و تنها نيستند.برخي از آنها مجموعه هاي دو تايي و يا چندتايي و بسياري مجموعه هاي بزرگتري به نام خوشه هاي ستاره اي را تشكيل ميدهند. خوشه اي ستاره اي به دو گروه عمده رده بندي ميشوند: خوشه هاي باز و كروي

تفاوت های دو نوع خوشه را نام ببرید ؟
خوشه هاي كروي بزرگ ممكن است چند صدهزار ستاره داشته باشند. اما خوشه هاي باز كمتر از چند صد هزار ستاره دارند.يكي از تفاوت هاي اصلي ميان اين دو خوشه ظاهر آنهاست.معمولا تراكم ستاره ها در مركز خوشه هاي كروي به حدي زياد است كه حتي با تلسكوپ هاي بزرگ هم به آساني تفكيك نميشوند. اما ستاره هاي خوشه هاي باز به آساني با تتلسكوپ هاي كوچك نيز تفكيك ميشود. ستاره ها در خوشه هاي كروي به هم نزديكترند. خوشه هاي باز ، از لحاظ اندازه كوچكتر از خوشه هاي كروي هستند.

معروف ترین خوشه ی باز چه نام دارد ، در کدام صورت فلکی هست و از چند ستاره تشکیل شده؟
معروف ترین آن ها خوشه ی پروین در صورت فلکی ثور ( گاو ) است . که شش یا هفت ستاره آن را ميتوان به آساني ديد.

دانش آموز جدید در جلسه ی سوم چه کسی بود و چرا آلفرد این جلسه بچه ها را به محوطه ي هاگوارتز برده بود؟
توحيد ظفرپور. پرفسور آلفرد بلك هم براي دلجويي از دانش آموزان كه جلسه ي قبل با آنها خيلي بداخلاق بود آنها را به محوطه ي هاگوارتز برد.

سحابي چيست؟
ابرهايي بزرگ از گاز و غبار

سحابی ها را به سه گروه رده بندی می کنند آن ها را نام ببرید ؟
سحابي هاي نشري ، بازتاب و تاريك

سحابی مورد علاقه ی پروفسور آلفرد بلک چه نام دارد و از کدام نوع از سحابی هاست ؟ ( دو امتیاز )
سراسبي از نوع سحابي هاي تاريك

خوشبختي به سراغ كسي مي رود كه فرصت انديشه درباره ي بدبختي را ندارد.

پیام زده شده در: ۱۲:۱۶ سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۸۷

لیلی لونا پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۴۵ چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۲۱:۵۱ چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 389
آفلاین
1 . در جلسه ی اول آلفرد بلک چگونه معرفی شد ؟ ( دو امتیاز )

موهایی سیاه و آشفته داشت و قد بلند بود و شنلی به رنگ آبی نفتی به تن کرده بود و بسیار خوش قیافه بود.

2 . خورشید چند سال دیگر و بر اساس چه فرایندی از حالت پایداری خارج می شود ؟ ( دو امتیاز )

تا 5 میلیارد سال دیگر همانند الان می درخشد و نور می دهد ولی سرانجام زمانی می رسد که با کم شدن هیدروژن هسته از حالت پایدار خارج می شود.

3 . بعد از مرحله ی غول سرخی ستاره های کم جرم و ستاره های پر جرم تر به چه چیزی تبدیل می شوند ؟ ( سه امتیاز )

ستاره های کم جرم ابتدا به کوتوله های سفید و بعد از گذشت میلیاردها سال به کوتوله های سیاه و ستاره های پر حجم به ابر نواختری و سپس به ستاره های نوترونی تبدیل می شوند.

4 . کدام پرفسور به دانش آموزان برپا را یاد داده و آلفرد دلیل گفتن برپا توسط آن پرفسور را چه می داند ؟ ( دو امتیاز )

به دلیل حضور ویکتوریا در کلاس توسط تد ریموس لوپین.

5 . خوشه های ستاره ای چیست توضیح دهید و به دو نوع خوشه تقسیم می شوند آن ها را نام ببرید ؟ ( چهار امتیاز )

ستاره های کهکشان مجموعه های چندتایی را به نام خوشه های ستاره ای تشکیل می دهند و این خوشه ها به دو دسته ی کروی و بازو تقسیم می شوند.

6 . تفاوت های دو نوع خوشه را نام ببرید ؟ ( پنج امتیاز )

تفاوت اصلی آن ها ظاهرشان است. خوشه های بازو کمتر از چند صد هزار ستاره دارند و خوشه های کروی بیش از چند صد هزار ستاره دارند. درخشان ترین خوشه های بازو آبی رنگ و درخشان ترین خوشه های کروی سرخ است.
خوشه های بازو به راحتی تفکیک می شوند اما خوشه های کروی حتی با تلسکوپ های قوی هم به اندازه تفکیک نمی شوند.
درخشان ترین خوشه ی کروی سد و بزرگ است اما درخشان ترین بازو کوچک اما داغ است.

7 . معروف ترین خوشه ی باز چه نام دارد ، در کدام صورت فلکی هست و از چند ستاره تشکیل شده ؟ ( سه امتیاز )

معروف ترین آن ها که شش تا هفت ستاره ی آن را می توان به وضوح دید خوشه ی پروین در صورت فلکی ثور ( گاو) است.

8 . دانش آموز جدید در جلسه ی سوم چه کسی بود و چرا آلفرد این جلسه بچه ها را به محوطه ی هاگوارتز برده بود ؟ ( دو امتیاز )

به دلیل حضور توحید در کلاس. او در جلسه ی قبل با دانش آموزان بداخلاقی کرده بود بنابراین آن ها را به فضای باز برد.

9 . سحابی چیست ؟ (دو امتیاز)

ابرهای بزرگی از گاز و غبار که در فضای بین مناطق ستاره ها قرار دارند سحابی گویند.

10 . سحابی ها را به سه گروه رده بندی می کنند آن ها را نام ببرید ؟ ( سه امتیاز )

نشری - بازتابی - تاریک

11 . سحابی مورد علاقه ی پروفسور آلفرد بلک چه نام دارد و از کدام نوع از سحابی هاست ؟ ( دو امتیاز )

از گروه سحابی های تاریک » سراسبی

8888888

همه ی این بازوها منظور باز هست.

ویرایش شده توسط لیلی پاتر در تاریخ ۱۳۸۷/۵/۱۵ ۱۶:۱۳:۲۰

پیام زده شده در: ۲۱:۰۶ دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۷

گابریل دلاکور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۰۰ سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۶:۳۳ دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۰
از يت نكن! شايدم، اذيت نكن!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 708
آفلاین

با موهای سیاه آشفته ، قد بلند و خوش ظاهر که شنلش به رنگ آبی نفتی بود

2 . خورشید چند سال دیگر و بر اساس چه فرایندی از حالت پایداری خارج می شود ؟ ( دو امتیاز )

اخترشناسان بر این باورند که که تا 5 میلیارد سال دیگر نیز خورشید مانند امروز می درخشد اما سرانجام با کم شدن ذخیره هیدروژن در هسته آن از حالت پایدار خارج می شود.

3 . بعد از مرحله ی غول سرخی ستاره های کم جرم و ستاره های پر جرم تر به چه چیزی تبدیل می شوند ؟ ( سه امتیاز )

ستاره های کم جرم و کوچک به کوتوله سفید و میلیارد ها سال بعد به کوتوله سیاه و ستاره های بزرگ و پرجرم و بعد از انفجار ابر نواختری به ستاره نوترونی یا سیاه چاله تبدیل می شوند.

4 . کدام پرفسور به دانش آموزان برپا را یاد داده و آلفرد دلیل گفتن برپا توسط آن پرفسور را چه می داند ؟ ( دو امتیاز )

پروفسور تد ریموس لوپین به دلیل وجود ویکتوریا ویزلی در کلاس!

5 . خوشه های ستاره ای چیست توضیح دهید و به دو نوع خوشه تقسیم می شوند آن ها را نام ببرید ؟ ( چهار امتیاز )

همه ی ستاره های کهکشان ، مانند خورشید تک و تنها نیستند . برخی از آن ها مجموعه های دوتایی یا چندتایی و بسیاری مجموعه های بزرگتری به نام خوشه های ستاره ای را تشکیل می دهند . خوشه های ستاره ای به دو گروه عمده رده بندی می شوند ؛ خوشه های باز (کهکشانی) و خوشه های کروی .

هر خوشه کروی بزرگ ممکن است چند صد هزار ستاره داشته باشد ؛ اما خوشه های باز معمولا بیش از چند صد ستاره ندارد و از لحاظ اندازه ، از خوشه های کروی کوچکترند . ستاره ها در خوشه های کروی نزدیک ترند ؛ یعنی تراکم ستاره ها در واحد حجم بیشتر است . یکی از مهمترین تفاوت های میان این مجموعه های ستاره ای است که موجب تمایز شکل ظاهری آن ها می شود . معمولا تراکم ستاره ها در مرکز خوشه های کروی به حدی زیاد است که حتی با تلسکوپهای بزرگ نیز به آسانی تفکیک نمی شوند ؛ اما ستاره های خوشه های باز حتی با تلسکوپ های کوچک نیز تفکیک می شوند . درخشان ترین ستاره های خوشه های کروی سرخ رنگ ( بزرگ و سد ) ؛ اما درخشانترین ستاره های خوشه باز ، آبی رنگ هستند ( کوچکتر ، اما داغ )

7 . معروف ترین خوشه ی باز چه نام دارد ، در کدام صورت فلکی هست و از چند ستاره تشکیل شده ؟ ( سه امتیاز )

معروف ترین آن ها خوشه ی پروین در صورت فلکی ثور ( گاو ) است . که شش یا هفت ستاره ی آن را به آسانی می توان دید .

8 . دانش آموز جدید در جلسه ی سوم چه کسی بود و چرا آلفرد این جلسه بچه ها را به محوطه ی هاگوارتز برده بود ؟ ( دو امتیاز )

دانش آموز جدید عزیز دل بابا ! توحید ظفرپور بود و پروفسور آلفرد بلک برای دل جویی از بچه ها برای اینکه در جلسه قبل با آنها بداخلاق بود آنها را به فضای باز آورده بود که هم فضا باشد هم باز !!

در بسیاری از مناطق فضای میان ستاره ای ، ابر های بزرگی از گاز و غبار وجود دارند که آن ها را سحابی( به معنای ابر ) می نامند .

سحابی ها را به سه گروه رده بندی می کنند : سحابی های « نشری » ، « بازتابی » و « تاریک »

11 . سحابی مورد علاقه ی پروفسور آلفرد بلک چه نام دارد و از کدام نوع از سحابی هاست ؟ ( دو امتیاز )

سحابی سراسبی - از گروه سحابی های تاریک

[b]دیگه ب

پیام زده شده در: ۲۱:۰۰ دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۷

گابریل دلاکور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۰۰ سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۶:۳۳ دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۰
از يت نكن! شايدم، اذيت نكن!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 708
آفلاین
-من اصلا نظری ندارم در این رابطه. من رو قاطی نکنید، اومدیم و گم شدیم ! اون وقت چی؟
-اه، گابریل خیلی وقت ها دلم میخواد با تمام وجود بگیرم بزنمت! کریچر! کریچر! تصویر کوچک شده

از ناکجا آباد پیکری به ابعاد کریچر جلوی پای فلور ظاهر میشه و فلور از حرصش یه دونه میخوابونه تو گوش کریچر.
- میتونی بری! برو دیگه.

پاق

- خب، بحثمون به کجا رسیده بود؟ ... امم، آهان! بذار برم تو آرشیوم. ...( در حال گردش در آرشیو؛ .... در حال خوندن مطالب! ) خب تموم شد. داشتم میگفتم؛ من فردا میخوام با این اکیپ ِ خز و خیل خودمون بریم رصد خونه ی بوراقه! میای یا نه؟ ما به یه آستکبار نیاز داریم! ناظر میخوایم که نگن بی کس و کاره! سراف هست، تو هم باید باشی! تصویر کوچک شده
گابر : باب فلور این همه آستکبار تو این سایت هست!
- کریچر!
پاق!

فلور یکی میخوابونه زیر گوش کریچر!
پاق!

فلور : حالا چی میای یا نه؟
گابر : اه! چی کار کنم، جهنم ضرر! میام. تصویر کوچک شده

( این قسمت در راستای این بود که اسم خودم رو بیشتر بیارم و پست هم طولانی شه! )
صحرا

صدای تلق تولوق جیپی متعلق به بابای عصر هجر (!) تمام بیابان را در بر گرفته بود. هرجا نگاه میکردند فقط قهوه ای بود !!! البته منظور شن های خیابان است. همه جا خاک و شن و تپه های خاکی و شنی و گاه گاه ، بوته ای سبز لجنی به رنگ اب بینی ِ سرشار گراوپ بود؛ که در همان لحظه نیز روی سر راجر می ریخت و آخرین مدل مویش را سبز رنگ میکرد.

سرافینا و چو مشغول بازی نون ببر کباب بودند و هر دو هم زمان به خاطر پرش ماشین میخوردند!! گابریل نیز که با طناب بسته شده بود؛ در سکوت به فلور چشم غره میرفت که مسئولیت رانندگی جیپ را به عهده داشت.

تصویر از جلو جیپ را نشان میداد؛ دیگر جیپ پیدا نبود!

فلش بک

فلور : چو بوقی، دستتو دراز کن از توی جا یخی یه رانی هلو بنداز اینجا !
گراوپ : گراوپ نیز رانی هلو خواست !
چو : دیگه چی ؟
گراوپ : گراوپ فکر کرد ... الان گراوپ چیزی نخواست، فقط رانی هلو خواست .
گابریل : ببخشید دخالت میکنم ولی احیانا" احساس نمیکنید که راننده نباید موقع رانندگی بخوره ؟ تصویر کوچک شده
فلور : کدوم سگی گفته؟ !!! من میخورم. بده من چو!

.
.
قلپ ، قلپ !
.
.
- نــــــــــــــــه ! چاله رو بپا !
فلور : جیـــــــــــــغ ! جـــــــــــــــیغ! یکی کمک کنه، راجر منوی مدیریت!

راجر با سرعت در میان جیب های بیشمار کاپشنش میگردد..
- وای نه! این تو بود ولی این مایع دماغ گراوپ ریخته روش در جیبم باز نمیشه، چسبیده! تصویر کوچک شده
فلور با عصبانیت یکی خوابوند تو گوش راجر.

فلور : اِ ! یه لحظه فکر کردم کریچر بود! تصویر کوچک شده
راجر : اشکالی نداره، چوب پریزاد گله ..
گابریل : ببخشید مرغ عشق های گرام ! داریم می افتیم تو چاله، بحث چوب پریزاد میکنید؟ ولی من موافقم که پریزادا خیلی گلن. تصویر کوچک شده
راجو : حرف گفتن جسد بپر وسط! بچه ها که نظر نمیدن کوچولو!

و تا اومد دستش رو به سوی لپ گابریل دراز کند؛ ماشین تلق بزرگی کرد و درون چاله افتاد. و بعد از حرکت ایستاد.. همه در هم گوریده بودند (!)!! صحنه ای بس بیناموسی بود.. گراوپ نیز روی ماشین افتاده بود و جنازه ی ماشین تبدیل به ورقی کاغذ شده بود!

گراوپ : گراوپ رصد خانه خواست، این اولین بارش بود! گراوپ هرمیون خواست.. گراوپ با هرمی در رصد خانه قرار گذاشته بود! تصویر کوچک شده
چو که از میان موهایش خاک های فراوانی میتکاند فریاد کشید:
- گراوپ منم خیلی دلم هری میخواد ولی همه جا جار نمیزنم !

فلش بک، در ذهن چو !
پیام شخصی برای کاربر شماره ی یک:
چو چانگ : سلام، من عاشق هری پاتر هستم! میدونستی؟ تصویر کوچک شده
برای کاربر شماره دو : چو چانگ : من عاشق هری ام ، نمیدونستی ؟
و ... !!

چو : حالا یه استثنا هایی هم بوده..

چند ساعت بعد

چادری وسط یک گودال بسیار بزرگ زده شده بود. دور تا دور چادر انسان هایی در مانده بدون ماشین نشسته بودند و مشغول کباب کردن کریچر روی آتش بودند! گابریل نیز داخل چادر نشسته بود، بحث بزرگ ها بود و جایی برای او در میان آنها وجود نداشت! با ناراحتی به آسمان خیره شده بود، آسمانی صاف و تیره رنگ. آسمانی که تا لحظه ای دیگر ستاره های بیشمارش از بین میرفت و صبح میشد.

همه جای آسمان تاریک شب صاف بود و بی ابر، به جز توده ای عجیب از ابر. گویی غبار بود نه ابر و از سویی به سوی دیگر کشیده شده بود. گابریل از لای زیپ باز چادر به بیرون و دور آتش نگاهی انداخت. راجر و فلور مشغول تکه تکه کردن کریچر بودند و سرافینا مشغول نقاشی کشیدن از چهره ی تک تک آنها بود. چو نیز با گراوپ در مورد هری و هرمی صحبت میکردند و بحثی داغ بینشان شدت گرفته بود.

کسی به او توجه نداشت. به سمت کیف فلور در چادر خزید و تلسکوپی را از آن در آورد که آلفرد به جای خودش فرستاده بود. شانس بزرگی آورده بودند که آلفرد به جای خودش تلسکوپ گذاشته بود؛ نه چیزی مثل توحید و اینا !!

تلسکوپ را روی سه پایه اش گذاشت. قدش به چشمی آن نمیرسید. دستش را دراز کرد و چند کتاب قطور " چه کسی منوی مرا برداشته است ؟ " و کتاب های روانشناسی موفقیت و از این شرو ورا ! زیر پایش چید و از آن بالا رفت. حالا با یک چشم میتوانست درون چشمی را ببیند.

نگاهش متوجه ابرها شد و ستاره هایی پرنور که گویی آتش میگرفتند. دور تا دورشان هاله هایی متحرک وجود داشت.. گابریل محصور صحنه شده بود! او صحنه دوست میداشت ... !! ستاره هایی بزرگ و درخشان در حال سوختن ، به نظر سحابی درخشانی میرسید. کتاب ها زیر پایش لغزید و افتاد. یکی از آنها را برداشت که دوباره بچیند؛ روی ورقه ای باز شده بود با عکسی عجیب..

عکسی از همان سحابی که لحظه ای پیش به آن خیره شده بود! آن را نگاه کرد، سحابی های نشری . با خوشحالی گفت :
- هی بوقی، من هم دارم همین رو رصد میکنم! بذار.. تصویر کوچک شده
دوباره کتاب ها را چید و بالا رفت. حالا که خیره تر شده بود میتوانست زیابی و درخشش شدید آن را ببیند. پس چرا درخشش آن زمین را روشن نمیکرد؟ باید خیلی نور بدهد ،اما این طور نبود ..

- گابریل! داری چی کار میکنی! بیا میخوام از تو هم نقاشی کنم!

صدای فریاد سرافینا او را از روی کتاب ها انداخت. با عجله تلسکوپ را قورت داد؛ چون همه به سمت چادر نگاه کرده بودند! ( دیگه روله دیگه! همینه که هست! )بیرون دوید و روبروی سرافینا نشست.
- خب به من نگاه کن.
اما نگاه گابریل به ابر بود.. ابری روشن و در گوشه ای از آسمان؛ سحابی ِ نشری .. او آن را دیده بود. خوشحال و شاد بود!
- من رو نگاه کن. تصویر کوچک شده

نگاهش با عجله به سوی سرافینا دوید و لبخند زد.

2)
سحابی های تار
علت نام گذاری این سحابی؛ این بوده که شخصی که آن را کشف کرده است به خاطر زیبایی محسور کننده اش به شدت جذب آن شده و سال ها به آن خیره شده است تا جایی که چشمانش تار شدند ! نمونه ای از این سحابی ها؛ سحابی چیز است (!)!!! !

سحابی های مریخی
علت نامگذاری به خاطر قرمز بودن رنگ سحابی هاست ! از جمله مهم ترین آنها سحابی بهرام ( سیاوش خیرایی!! ) است. که بسیار زیبا، فشن، خوشگل و متولد شصت و سه است !

[b]دیگه ب

پیام زده شده در: ۲۰:۰۹ دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۷

لونا لاوگود

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۲ سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۲۲:۴۰:۴۲ سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
از خرس مستربین خوشم میاد!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 706
آفلاین
سوالات میان ترم

1- در جلسه ی اول آلفرد بلک چگونه معرفی شد ؟ ( دو امتیاز )آلفرد بلک بلند قدر،اشفتگی موهایش،شنلی به رنگ آبی نفتی به تن دارد.

2-خورشید چند سال دیگر و بر اساس چه فرایندی از حالت پایداری خارج می شود ؟ ( دو امتیاز ) تا پنج میلیار سال بعد خورشید همانند امروزه فروزان است اما رفته رفته با از دست دادن ذخیره ی هیدروژن در هسته از حالت پایداری خارج میشود.

3-بعد از مرحله ی غول سرخی ستاره های کم جرم و ستاره های پر جرم تر به چه چیزی تبدیل می شوند ؟ ( سه امتیاز )
ستاره های کوچک و کم جرم به کوتوله های سفید و بعد از میلیارد ها سال بعد نیز به کوتوله های سیاه و ستاره های پر جرم و بعد از انفجار ابر نواختری به ستاره های نوترونی تبدیل میشود.

4-کدام پروفسور به دانش آموزان یاد داده و آلفرد دلیل گفتن برپا توسط ان پروفسور را چه میداند؟پروفسور تدریموس لوپین و به دلیل وجود ویکتوریا در کلاس.

5- خوشه های ستاره ای چیست توضیح دهید و به دو نوع خوشه تقسیم می شوند آن ها را نام ببرید ؟ ( چهار امتیاز )
بعضی از ستاره های کهکشان مجموعه هایی دوتایی یا بیشتر به نام خوشه های ستاره ای را تشکیل میدهند که این خوشه های ستاره ای به دوگروه کلی تقسیم میشوند:خوشه های بازو کروی.

6-تفاوت های دو نوع خوشه را نام ببرید ؟(پنج امتیاز)یکی از تفاوت های اصلی این خوشه های ستاره ای ظاهر ان هاست که ان ها را از یکدیگر متمایز میکند.خوشه های های کروی شاید بیشتر ازچند صد هزار ستاره داشته باشه ولی خوشه های باز کم تر از چند صد هزار تا ستاره دارند.تراکم ستاره ها در خوشه های کروی به حدی است که حتی با تلسکوپ ها ی بزرگ نیز به اندازهی کافی تفکیک نمیشوند.اما در ستاره های خوشه ی باز درست برعکس است.
درخشان ترین خوشه های کروی سرخ رنگ و درخشان ترین ستاره های باز ابی رنگ است.

7-معروف ترین خوشه ی باز چه نام دارد،در کدام صورت فلکی هست و از چند ستاره تشکیل میشود؟خوشه ی پروین است که در صورت فاکی ثور است و شش ستاره ی ان را میتوان دید.

8- دانش آموز جدید در جلسه ی سوم چه کسی بود و چرا آلفرد این جلسه بچه ها را به محوطه ی هاگوارتز برده بود ؟ ( دو امتیاز )برای این که در جلسه ی قبل زیاد خوب رفتار نکرده بود برای دلجویی از دانش آموزانشان ان ها را به محوطه ی آزاد برده بود و هر کس هر جا میخواست میرفت و دانش آموز جدید در جلسه ی سوم توحید ظفرپور بود.

9-سحابی چیست ؟ (دو امتیاز)
شاید بدونین در بسیاری از مناطق فضای میان ستاره ای ، ابر های بزرگی از گاز و غبار وجود دارند که آن ها را سحابی( به معنای ابر ) می نامند.

10-سحابی ها را به سه گروه رده بندی می کنند آن ها را نام ببرید ؟ ( سه امتیاز)
به سه گروه:نشری،بازتاب،تاریک رده بندی میشوند.

11 - سحابی مورد علاقه ی پروفسور آلفرد بلک چه نام دارد و از کدام نوع از سحابی هاست ؟ ( دو امتیاز )سحابی مورد علاقه ی آلفرد بلک سحابی سراسبی است که از نوع سحابی تاریک است.

Only Raven !

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۸:۱۵ دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۷

گراوپold3

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۸:۳۳ شنبه ۵ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۵:۳۲ یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۸۷
از لای ریشای هاگرید!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 156
آفلاین
سوالات امتحان میان ترم !

با موهای سیاه آشفته ، قد بلند و خوش ظاهر که شنلش به رنگ آبی نفتی بود

اخترشناسان بر این باورند که که تا 5 میلیارد سال دیگر نیز خورشید مانند امروز می درخشد اما سرانجام با کم شدن ذخیره هیدروژن در هسته آن از حالت پایدار خارج می شود.

ستاره های کم جرم و کوچک به کوتوله سفید و میلیارد ها سال بعد به کوتوله سیاه و ستاره های بزرگ و پرجرم و بعد از انفجار ابر نواختری به ستاره نوترونی یا سیاه چاله تبدیل می شوند.

پروفسور تد ریموس لوپین به دلیل وجود ویکتوریا ویزلی در کلاس!

همه ی ستاره های کهکشان ، مانند خورشید تک و تنها نیستند . برخی از آن ها مجموعه های دوتایی یا چندتایی و بسیاری مجموعه های بزرگتری به نام خوشه های ستاره ای را تشکیل می دهند . خوشه های ستاره ای به دو گروه عمده رده بندی می شوند ؛ خوشه های باز (کهکشانی) و خوشه های کروی .

هر خوشه کروی بزرگ ممکن است چند صد هزار ستاره داشته باشد ؛ اما خوشه های باز معمولا بیش از چند صد ستاره ندارد و از لحاظ اندازه ، از خوشه های کروی کوچکترند . ستاره ها در خوشه های کروی نزدیک ترند ؛ یعنی تراکم ستاره ها در واحد حجم بیشتر است . یکی از مهمترین تفاوت های میان این مجموعه های ستاره ای است که موجب تمایز شکل ظاهری آن ها می شود . معمولا تراکم ستاره ها در مرکز خوشه های کروی به حدی زیاد است که حتی با تلسکوپهای بزرگ نیز به آسانی تفکیک نمی شوند ؛ اما ستاره های خوشه های باز حتی با تلسکوپ های کوچک نیز تفکیک می شوند . درخشان ترین ستاره های خوشه های کروی سرخ رنگ ( بزرگ و سد ) ؛ اما درخشانترین ستاره های خوشه باز ، آبی رنگ هستند ( کوچکتر ، اما داغ )

معروف ترین آن ها خوشه ی پروین در صورت فلکی ثور ( گاو ) است . که شش یا هفت ستاره ی آن را به آسانی می توان دید .

دانش آموز جدید توحید ظفرپور بود و پروفسور آلفرد بلک برای دل جویی از بچه ها برای اینکه در جلسه قبل با آنها بداخلاق بود آنها را به فضای باز آورده بود.

در بسیاری از مناطق فضای میان ستاره ای ، ابر های بزرگی از گاز و غبار وجود دارند که آن ها را سحابی( به معنای ابر ) می نامند .

سحابی ها را به سه گروه رده بندی می کنند : سحابی های « نشری » ، « بازتابی » و « تاریک »

سحابی سراسبی - از گروه سحابی های تاریک

[img align=right]http://signatures.mylivesignature.com/54486/280/4940527B779F95

پیام زده شده در: ۲۰:۵۸ یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۸۷

گراوپold3

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۸:۳۳ شنبه ۵ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۵:۳۲ یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۸۷
از لای ریشای هاگرید!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 156
آفلاین

--------------------------------
جزیره ای متروک و دور افتاده در حوالی اقیانوس آرام
امواج آرام دریا ، با صدایی دل انگیز موج هایی کوچک می ساختند و به کناره های جزیره دور افتاده خود را همراه با دریایی از کف می کوبیدند.
تنها اشیا جزیره آتشی کوچک بود و سه درخت نارگیل! درست همانند کارتون ها!
_ من صد دفعه گفتم نباید به یک غول اطمینان کرد! نه صد و ده دفعه گفتم! آخه مگه منه آلبوس دامبلدور با 150 سال سن چجوری می تونم رو شکم گراوپ بشینم و باهاش از آزکابان تا اینجا رو فرار کنم؟
گراوپ سوتی کشید و گفت :
_ زیاد نیستیم دور از آزکابان و گیر ما کردیم اینجا!
آلبوس دامبلدور فریاد میزنه : البته که گیر کردیم ! دیگه آپارات هم نمیشه بکنیم! اینجا جزو محدوده آزکابان هست و نمیشه آپارات کنیم دیو گنده!

گراوپ دستشو دراز میکنه و درحالیکه یک نارگیل میکنه به آلبوس میگه : بیا گل کوچیک کنیم بازی!
آلبوس ایندفعه عربده می کشید و با این کارش پشت سر هم روی صورت گراوپ تف می پاشید!
_ ما اینجا گیر کردیم تو می گی بیا گل کوچیک بازی کنیم؟ تازه دروازه هم نداریم ! همم ... اون دیگه چیه گراوپ؟ اون چیزه که درازه و سیاه؟

گراوپ : اینجا نداشت بی ناموسی مردک! بوق! من انداختت تو دریا!
آلبوس بی توجه به حرف های گراوپ بلند میشه و میره اون جسم سیاه و دراز رو از روی زمین شنی بر میداره و میگه :
_ یک دوربین! باید امتحانش کنم!
و دوربین رو میزاره رو چشمش و به دریای نیلگون شب نگاه میکنه.
_اوووف ! جان ! پری دریایی ها هم زدن بیرون گراوپ نظرت درباره اینکه بریم بهشون شماره بدیم چیه؟

گراوپ در حالیکه یک چوب خشک رو توی آتیش مینداخت گفت : من نیست موافق ! خودت اگر خواست برو!
آلبوس چون میبینه شنا بلد نیست به دوربینش انحنا میده و اطراف رو میبینه ولی هیچ چیزی دستگیرش نمیشه!

آلبوس : گیر کردیم... بهتره برم بخوابم...
و بعد داد میزنه:
_اوهوی غول! آتیش رو خاموش کن بخوابیم!

نیمه شب - هنگام خواب
گراوپ و آلبوس روی شن های نرم دراز کشیدن و از آتیش خاموش شده کنار دستشون دود به هوا بلند میشه.
گراوپ : گفت برای صدمین بار! انقدر نشو نزدیک به من!
آلبوس خرخرمیکنه : میگی چی کار کنم؟ آخه این یک نوع بیماریه ! تو آزکابان هرچی دیوانه ساز بود از دست من فراری بود!
گراوپ : اونجا که همه هستند سیاه!
آلبوس یک نگاه عاقل اندر سفیه به گراوپ میکنه و میگه : سیفیت هم توشون بود!

کمی بعد

گراوپ دستش رو به آسمون دراز میکنه و میگه : ببین اونجا آلبوس! یک چیز من دید!
آلبوس آرام سرشو میچرخونه و به جایی که گراوپ اشاره کرد نگاه می کنه.
در دوردست ، در انتهای آسمان بی کران تغییراتی در حال رخ دادن بود.آلبوس نشست و دقت نگاهش را بیشتر کرد.
_هممممم!
_هست عجیب!
غبار های رنگی دورتادور مقدار کوچکی از آسمان را فرا گرفته بود گویی فقط در آن تکه ابر های باران زای رنگی میخواستند ببارند!

در همین موقع یک رعد و برق زده میشه و یک جسم قرمز و آبی به سرعت به طرفشون حرکت میکنه و جلوی پای اونها میشینه!
دین دره دین دین دره دین دین دین دین دیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــن!

مردی با وقار و قد بلند در حالیکه شنل آبی رنگش در آسمان پیچ و تاب میخورد در جلویشان ظاهر شده بود. بر روی لباس قرنز رنگش علامت S حک شده بود.

گراوپ و آلبوس : این دیگه کیه؟
مرد عربده کشید :
_ناجی شما سوپرمن! اومدم تا از اینجا نجاتتون بدم!
آلبوس از شوک در میاد و در حالیکه آب از لب و لوچش بیرون میریخت به سوپر من گفت : چه سیفیت میفیتی تو جیگر ! میتونیم با هم کلاس خصوصی داشته باشیم؟
سوپر من که ناراحت شده بود یک مشت میزنه توی سر آلبوس و آلبوس تا کمر میره توی شن ها!
سپس رو می مکنه به گراوپ و میگه : خب غول دوست داشتنی(!) بیا ... من تو رو نجات میدم! ولی این پیره مرده رو نه!
گراوپ که آماده میشد از سوپر من پرسید : راستی آقای سوپر من! چیست اون گرد و غبار های رنگی؟
سوپرمن با لحن خردمندانه ی شروع به توضیح دادن کرد :
_ ببین پسرم ... من که داشتم میومدم که کمکتون ، متوجه یک سحابی نادر و کمیاب شدم میخاستم بهت معرفیش کنم ولی خب الان شد دیگه! چون من کلاً از شلوغی خوشم نمیاد میتونی کشف این سحابی جدید رو به اسم خودت در بیاری
و گراوپ رو گرفت و در آسمان تاریک شب گم شد و این درحالی بود که آلبوس هرفحشی را نثارشان می کرد!

کمی بعد - آکادمی نوبل!
گراوپ مجسمه طلایی رنگ نوبل رو با دو دست غول پیکرش بالا میبره و تمامی ملت از اینکه او ، یک اینچنین سحابی ای را کشف کرده به غریو و شادی می پردازند.

تکلیف دوم . 2. بوسیله ی تخیل خودتون دو سحابی نام ببرید ( اسمشون رو خودتون خلق کنید ) و باز هم با استفاده از تخیلتون دلیل نام گذاری آن ها را به طور خلاصه نام ببرید ! ( 5 امتیاز )

1. سحابی فاولیسم : دلیل نام گذاری این سحابی که در دسته سحابی های نشری قرار می گیرند به این علت می باشد که اولین ستاره ای است که توسط تلسکوپ فاولیسم مخصوص نجوم و ستاره شناسی شناسایی شده است.

2.سحابی نوترون : به این دلیل نام گذاری شده است و در دسته سحابی های بازتابی قرار می گیرد که دارای بازتاب فوق العاده زیبایی می باشد.

با احترام.

[img align=right]http://signatures.mylivesignature.com/54486/280/4940527B779F95

پیام زده شده در: ۱۲:۴۹ جمعه ۱۱ مرداد ۱۳۸۷

آلفرد بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۲۷ پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۲:۴۰ جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۱
از دیروز تا حالا چشم روی هم نذاشتم ... نمی ذارم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 466
آفلاین
سوالات امتحان میان ترم !

پیام زده شده در: ۱۶:۴۷ چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۸۷

آلفرد بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۲۷ پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۲:۴۰ جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۱
از دیروز تا حالا چشم روی هم نذاشتم ... نمی ذارم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 466
آفلاین
جلسه سوم کلاس نجوم و ستاره شناسی

دانش آموزان به پیروی از آلفرد به طرف محوطه هاگوارتز حرکت کردند ؛ چون قرار بود آن جلسه را در فضا آزاد برگزار کنند . هرنفر برای خود راهی را انتخاب می کرد ، اما دامبلدور به دنبال پسر های سفید کلاس حرکت می کرد تا شاید در گوشه ای از راه با آن ها تنها شود .

ده دقیقه از زنگ می گذشت . همه ی بچه ها بعلاوه یک داش آموز جدید دور پروفسور آلفرد بلک حلقه زدند . آلفرد پس از اینکه از امنیت همه مطمئن شد ، چون دانش آموزان به دلیل سرمای هوا به یکدیگر نزدیکتر نشسته بودند ، شروع به صحبت کرد :

- بچه ها امیدوارم به دلیل رفتار سرد جلسه ی گذشته از من دلگیر نباشید ، برای دل جویی این جلسه شما را به محوطه اوردم . حالا می خوام یکی از دانش آموزان جدید کلاس رو به شما معرفی کنم ! اون کسی نیست جزء توحید ظفر پور ، اون به من از علاقه ی زیادش به نجوم گفت و گفت که چقدر به اما واتسون علاقه داره ، در نتیجه منم اون رو به کلاس هام دعوتش کردم ! توحید ، خودت رو معرفی کن .

دانش آموز جدید که ظاهرا توحید نام داشت و پرفسور به آن اشاره کرده بود ایستاد و شروع به حرف زدن کرد :

- ا ِ ِ ِ من توحیدم بچه ها ! من دوست دارم همتون رو از همینجا بوث کنم . راستی جی کی رولینگ اسم من رو بهش سلام برسونید . من می دونم که همه ی ما نجوم رو باید خیلی دوست داشته باشیم و آن را یاد بگیریم زیرا آن را اما واتسون هم بلد هست .

توحید که از توجه بچه ها ، که در اصل حاصل از متوجه نشدن آن ها بود نه توجه کردنشان ، لذت می برد ؛ حرفش را به پایان برد . آلفرد که به سردرگم بودن بچه توجهی نداشت ، زیرا می دانست در پس صحبت های توحید دنیایی از معانی و حرف ها نهفته است (!)(؟) ، تصمیم گرفت درسش را شروع کند :

- خب یاداشت کنین ! شاید بدونین در بسیاری از مناطق فضای میان ستاره ای ، ابر های بزرگی از گاز و غبار وجود دارند که آن ها را سحابی( به معنای ابر ) می نامند . چگالی( مقدار ماده در حجم ) سحابی ها حدود هزار بار بیشتر از چگالی ماده ی فضای میان ستاره ای است . چگالی ماده ی میان ستاره ای بسیار کم و در حدود یک اتم در سانتی متر مکعب و ده ذره ی غبار در یک کیلومتر مکعب است . بر این اساس ، چگالی مواد در سحابی ها نیز بسیار اندک است . برای مقایسه جالب است بدانید که در هر سانتیمتر مکعب از هوایی که تنفس می کنیم ده به توان 19 اتم وجود دارد ؛ اما به هر حال ، چون فاصله ی میان ستاره ها بسیار زیاد است ، همین مقدار بسیار بسیار کم ماده ی میان ستاره ای قابل توجه می شود .

آلفرد که مقدمه اش را تمام کرده بود مکسی کرد و به اصل مطلب رفت :

- سحابی ها را به سه گروه رده بندی می کنند : سحابی های « نشری » ، « بازتابی » و « تاریک » . در سحابی های نشری ، یک یا چندین ستاره ی بسیار سوزان جا دارند . این ستاره های بسیار داغ موجب تحریک گاز ها و درخشش سحابی می شوند . نمونه ی جالب توجهی از این گونه ، سحابی بزرگ جبار است . این سحابی با چشم غیر مسلح به صورت توده ی مه آلود کم نوری دیده می شود . اگر ستاره ها مقداری سردتر باشند یا این که چگالی گازها در سحابی زیاد باشد . گازها فقط نور ستاره را بازتاب می دهند . در این صورت ، سحابی را بازتابی می نامند . سحابی ای که ستاره های خوشه پروین ، که در جلسه قبل به آن اشاره کردیم ، را در بر گرفته اند ، از نوع بازتابی است . در برخی موارد هم هیچ گونه ستاره ای در درون یا نزدیکی سحابی قرار ندارد . به همین جهت سحابی را تاریک می نامند . مشاهده سحابی های تاریک فقط در صورتی ممکن است که در مقابل سحابی های نشری یا بازتابی قرار گیرند . سحابی های تاریک ، نور ستاره های پشت خود را جذب می کنند . اخترشناسان عقیده دارند که ستاره ها در درون این سحابی ها متولد می شوند . سحابی سر اسبی ، بچه ها این سحابی مورد علاقه ی منه ، نمونه ی جالب توجهی از این گونه سحابی هاست .

پسرکی از کنار آلبوس دامبلدور از مکس دوباره پرفسور استفاده کرد و دستش را برای سوال بالا برد .

- بفرمایین آقای آلبوس سوروس پاتر !
- ببخشید آقا ! سحابی چیه ؟
- ساکت شو بوقی ! پس تا حالا چی می گفتم ؟
- خب این آلبوس دامبلدور نمی ذاره به درس گوش بدم .
آلفرد با نگاهی خشمناک به آلبوس دامبلدور قسمت پایانی درسش را شروع کرد .

- جدا از سه گروه سحابی ها ، برخی از سحابی ها از ستاره ها تشکیل می شوند ، ستاره هایی مانند خورشید در پایان زندگی یعنی در مرحله ی غول سرخی ، که در جلسه ی اول به اون اشاره کردیم ، لایه های بیرونی جو خود را به صورت سحابی در فضا می پراکنند . این سحابی ها را سیاره نما می نامند . زندگی ستاره های پرجرم تر از خورشید ، با انفجار ابر نواختری ، که باز هم در جلسه ی اول به آن اشاره کردم ، پایان می یابد و سحابی بزرگ و گسیخته ای از انفجار به جا می ماند که آن را سحابی باقیمانده ی انفجار ابرنواختری می نامند .

منتظر ماند تا بچه ها نوشتن را به پایان برند و بعد گفت :
-کلاس تمومه ، تکلیف جلسه ی بعد تون رو به توحید گفتم برین از اون بپرسین ! خداحافظ تا جلسه ی بعد .
سپس بچه ها را تنها گذاشت و به طرف دفتر اساتید رفت .

تکلیف دوم . 2. بوسیله ی تخیل خودتون دو سحابی نام ببرید ( اسمشون رو خودتون خلق کنید ) و باز هم با استفاده از تخیلتون دلیل نام گذاری آن ها را به طور خلاصه نام ببرید ! ( 5 امتیاز )

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.