هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   2 کاربر مهمان

پاسخ به: دفتر اساتيد
پیام زده شده در: ۱۸:۰۳ جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳

تراورز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۸:۱۶ دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۴:۱۹ یکشنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۱
از تبار مشتای آهنیم، زنده تو شهر دزدای پاپتیم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 520
آفلاین
نگاه کن سیسرون جان الان این یه توضیح از طرف بنده:

فرد رو به جرج کرد و گفت:
- تو چقدر خوشگل شدی داوش جرج.
- تو همین طور داوشی.

( شیوه ی صحیح نوشتن دیالوگ های پشتر سر هم)

فرد رو به جرج کرد و گفت:
- مردک زشت پست.

- خودت زشتی مردک...

( شیوه ی غلط)

every fairytale needs a good old-fashioned villain

حاجیت بازی رو بلده

حاجی بودیم وقتی حج مد نبود...

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۷:۲۴ جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۳

سیسرون هارکیس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۳۱ پنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۲۲:۱۵ چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 96
آفلاین
به پروف بلک:

نوشته بودین برای دیالوگ های پشت سر هم نباید دو بار اینتر زد . بی زحمت چند سی سی اضافه تر توضیح بدین.

سیس

وقتی که می بری نیاز به توضیح دادن نداری ولی وقتی می بازی چیزی واسه توضیح دادن نداری

ارزشیوانوانئه

تصویر کوچک شده

{سرهنگ دوم ساواج}

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۲:۱۰ چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۳

ویولت بودلر old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۲۰ یکشنبه ۱ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۳:۵۳ شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰
از اون یارو خوشم میاد!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1548
آفلاین

قـــــــــوووورررر!

قورباغه‌ای به نمایندگی از ویولت می‌پره وسط دفتر اساتید تا جواب استاد کلاس مامج رو تُف کُنه رو میز.

نقل قول:
سام.

یه تدریس کامل رکس. ینی قشنگ مث من که میام سر کلاس، درس می‌دم، تکلیف می‌دم، توضیح می‌دم در مورد تکلیف! همینطوری!

آباریکلا!

But Life has a happy end. :)

پیام زده شده در: ۲۱:۵۹ چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۳

رکسان ویزلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۵۹ دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۲۰:۴۳ یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
از پسش برمیام!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 141
آفلاین
- منقل و بساط تو نباشه، دارم میام!

رکسان ویزلی سوت زنان از در دفتر اساتید وارد شد و تیکه کاغذی رو روی میز انداخت و دوباره سوت زنان بیرون رفت.

نقل قول:
یه تکلیفی داده ویولت پروفسور ویولت که ما گیج موندیم! تکلیفم بدیم واسه تدریسمون؟ مچکر!

ها؟!

پیام زده شده در: ۲۰:۴۲ پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۳

الادورا بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۲ جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۲:۱۵ یکشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴
از مد افتاد ساطور، الان تبرزین رو بورسه!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 572
آفلاین
ببین در مورد مثالی که برای شخصیت خودت زدم، تو میتونی یه سیندرلای مونث باشی با همه ی(یا بیشتر) ویژگی های آنتونینی که داری.
مثلا در مورد خودم، اگه توی داستان دوردنیا در هشتاد روزی بیفتم که گیدیون نوشته، آقای فاگ میشم به هر حال. ولی جن های خونگیم رو، گوشیم رو، ساطورم رو خواهم داشت. فکر نمیکنم کسی رو داشته باشیم که شخصیتش رو حول محور جنسیتش بنا کرده باشه.

من توی سوژه قبلی هم توی متن تدریسم گفته بودم با «جادوگر ها» چه رفتاری میشه و برداشتم این بود که خب، متوجه میشید که وقتی میندازمتون تو موقعیت های مختلف، به عنوان یه «جادوگر» باید بنویسید با چیا برخورد کردید. الان در مورد تکلیف شما، که البته بعد از خوندنش این پست رو زدم، مشکل این نیست که اون موشه رو انتخاب کردی(خب به نظرت اون شخصیت اصلی بوده و اینم یه جور ابتکاره!)(از فردا ملت میان در مورد هفت کوتوله مینویسن و میگن من فکر میکنم پیزولو نقش اول بود! اینم ممکنه!)، مسئله اینجاست که شما وقتی وارد اون داستان میشی، آنتونین دالاهوفی هستی در جلد موش سیندرلا. شما داستان سیندرلا رو تعریف کردی عملا. خب به نظر خودت هدف من از این تکلیف این بود؟

از قبل از این توضیحم که هیچی، از این به بعد چون توضیح دادم رعایت کنید که نمره ش رو کامل بگیرید. ممنون!

+تیکه انداختم من آنتونی؟!:|
+در مورد اون قسمت که گفتی اگه تکلیفی درست نوشته بشه نیاز به توضیح نداره حق داری. من بار اولمه که در این سطح گسترده سوژه میدم و احتمال ایراد حتما توی کارم هست. مسئله اینجاست که هیچکس نپرسید آقا شما فازت چیه از این سوژه و همه گفتن سخته سخته! من اگه میدونستم متوجهش نشدید قطعا بیشتر توضیح میدادم!:)

پیام زده شده در: ۲۳:۰۱ چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۳

آنتونین دالاهوف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۴ دوشنبه ۳ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۱۱ شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹
از کره آبی
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 2608
آفلاین
الادورا، چون گویا علاقه زیادی به تیکه انداختن داری ( ) امیدوارم چیزهایی که مینویسم ناراحتت نکنه، فقط با توجه به تیکه قبلیت و این توضیحاتت آدم گیج میشه و ناچاره یه توضیحاتی بده:

یه مثالی در کلاست زده بودی که با این توضیحاتی که دادی تناقض داره. همه میدونن آنتونین دالاهوف چه شخصیتی داره! بدیهی ترین چیزی که هر شخصی با هر سن و سالی متوجه میشه اینه که این شخصیت، جنسیتش مذکره. نقل قولت در کلاست:
نقل قول:
-ممکنه آنتونین دالاهوف باشید و بیفتید تو داستان سیندرلا و مجبور شید با پرنس ازدواج کنید مثلا!

یعنی نوشتی یه شخصیت مثل آنتونین دالاهوف بیفته در داستان سیندرلا و جای شخصیت اصلی یعنی سیندرلا با پرنس مذکر خوشبخت بشن! خب سیندرلا که مونث بود و دالاهوف هم که مذکره و چیزی که تو مثال زدی فقط در حالتی اتفاق میفته که دالاهوف تمایلات همجنس گرایانه داشته باشه و خب من بهیچ وجه همچین تمایلاتی ندارم و حتی در کتاب هم همچین چیزی جز در مورد دامبلدور گفته نشده بود، در مورد خودم یا شخصیت ایفای نقشم اگه باور نمیکنی حاضرم بهت اثبات کنم!!

اگه تکلیفی درست توضیح داده شده باشه نیازی به توضیحات تکمیلی نداره و اگه درست توضیح داده نشده و اکثریت یه جور مینویسن باید حق به اکثریت داده بشه. بنابراین امیدوارم از اینکه من هم در داستان تو رو جای پام پام گذاشتم ناراحت نشده باشی.

تو اومدی گفتی خودتونو جای شخصیت اول بذارید و در مثالت گفتی آنتونین میتونه جای سیندرلا باشه و با پرنس خوشبخت بشه که این امکان نداره و مبنای ایفای نقشی هم نداره، به دلایلی که توضیح دادم! و در پستت در اینجا هم توضیح دادی که خودتونو جای شخصیت اول داستان بذارید. این کاملا تناقضه. بنابراین من طوری نوشتم که خودم برداشت کردم.

پیام زده شده در: ۲۲:۳۵ چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۳

الادورا بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
آقا من در مورد تکلیفم یه توضیحی بدم. چون متوجه شدم که عده ای از سال اولی ها فکر میکنن سوژه سخت تر از اونه که بشه نوشتش و سال بالایی ها یه سریشون هم گویا اشتباه فهمیدن سوژه رو.

شما قراره با ویژگی های شخصیت خودتون توی داستان حضور پیدا کنید. یعنی مثلا اگه گیدیون پریوت هستید، حتی اگه افتادین تو داستان راپونزل، اون گیتاره سر جاشه و یه نمودی پیدا میکنه. اگه کلاوس بودلر هستید حتی اگه افتادین تو داستان نیروی اهریمنی اش، مجبورید کتابخون باشید. مشکل لایرا سیلور تانگه که مدرسه رفتنش هم آدمیزادی نبوده نه کلاوس! مورفین معتاد بودنش رو، آیلین زاغش رو، ویولت جک جونور هاش رو، یوآن شلغمش رو، هر کی هر چی داره رو کنه!

دقیقا مثل اینه که بهتون گفته باشم فرض کنید شخصیت اول هری پاتر به جای هری، خودتون بودید. فقط دستتون رو برای انتخاب داستانی که شخصیت اولش هستید باز گذاشتم. همین عوض شدن شخصیت اول خودش کلی اتفاق پیش میاره. استفاده ازشون آسون تر از چیزیه که به نظرتون میاد. تنها نکته ش اینه که باید شخصیتتون رو به من نشون بدید. هدف درواقع مانور دادن روی ویژگی های کاراکترتون بوده. نه صرفا پرتاب شدن توی یه سوژه و در اومدن ازش.

اتفاقی که سر تکلیف اول هم افتاد این بود که بچه ها دقت نکردن به عنوان یه «جادوگر» دارن توی داستان شرکت می کنن و جوری نوشتن که انگار جک اسپارو افتاده وسط آدم خوار های زولو، نه یه جادوگر. سر این تکلیف پیش نیاد دیگه...!

رونوشت به هر چهار گروه!

پیام زده شده در: ۱۶:۱۲ پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳

آنتونین دالاهوف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۴ دوشنبه ۳ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۱۱ شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹
از کره آبی
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 2608
آفلاین
به گیدیون:

اگه مستقیم یا با لحن صریح انتقاد نکردم بخاطر این بود که میخواستم بیشتر نیمه پر نوشته تو ببینم با توجه به اینکه عضو قدیمی هم محسوب نمیشی و بنظر من لزومی نداره خیلی سختگیری بهت بشه ولی اگه فکر میکنی نمره ای که بهت داده شده بالا نیست بخاطر این حقیقته که در مقایسه با پست هایی که نمره بالایی گرفتن سطح نوشته ت جوری نبوده که نمره بالایی بگیره. یا خیلی ساده و کتابی و معمولی بوده یا از عناصری که میتونه یه پست رو برجسته کنه و نمره و امتیاز خوبی بگیره برخوردار نبوده. مثل خلاقیت، توصیفات خوب، ظاهر خوب و ...

پیام زده شده در: ۱۳:۳۶ پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۳

گيديون پريوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۳ پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۲:۵۳ چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹
از ش دور بمون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 533
آفلاین
آقا ما به نمره پروف دالاهوف اعتراض داریم.

نقل قول:
. نمره اگر دشمنی داشته باشم ترجیح میدم شبیه تو باشه. دشمن قابل ستایشی هستی. درکت میکنم. جادوی سیاه پدر و مادرتو ازت گرفته. همیشه میگن ستمکاران خودشون اسباب نابودی خودشون رو محیا میکنن. بالاخره ظلم هاشون یه جایی از طرف یکی از مظلومان، یقه شونو میگیره. مثل ماجرای ضحاک. به انتخابت احترام میذارم هر چند همیشه همه چیز اونجوری که ما فکر میکنیم نیست. بعضی وقت ها خارج اصول نوشتن جالبتره. غیر کتابی نوشتن. ی.

خب پروف اینجا خبری از انتقاد نیست. شما فقط گفتین غیر کتابی نوشتن. البته تا اونجایی که من یاد گرفتم تا وقتی که عامیانه و کتابی با هم تو متن نباشن مشکلی نداره، یا باید یک دست کتابی باشه یا یک دست عامیانه. اگر من اشتباه می کنم بگید به من.

نقل قول:
II. 10 نمره به ویژگی جالب مار زبان بودن ولدمورت اشاره کرده بودی.

خب پروفسور، شما که اینجا انتقاد نکردید، پس چرا نمره کاملو نگرفتم؟ اگر اشکال داشته پس انتقادش کو پروف؟

ارزشی نیمه اصیل!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۲:۰۲ سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۳

الادورا بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
نقل قول:
ساعت 3 بعد از ظهر بود، مردم دهکده در خواب ظهرشان بودند. گیدیون داشت نقشه ی فرار می کشید.نقشه آن بود که از شر 2 نگهبان در دهکده خلاص شود و به سمت جنوب برود تا به دریا برسد، سپس از طریق دریا فرار کند. گیدیون به آرامی از پنجره بیرون رفت و در پشت خانه ای مخفی شد.

دو نگهبان جلوی در ایستاده بودند و اطراف را نگاه می کردند. او ورد وینگاردیوم له ویوسا را به زبان آورد و نیزه نگهبان از دستش در آمد. گیدیون نیزه را درون جنگل انداحت و همین کار را با نگهبان دیگر کرد. نگهبانان درون جنگل رفتند. گیدیون از این فرصت استفاده کرد و به سمت جنوب دوید.

بخش مورد اشاره من اینجاس گید! که منطقی نیست، قسمت اول که تو نقل قول کردی درست تر بود و میشد اینجام همینکارو کنی، که نمیدونم چرا نکردی?

قسمت رومی ها رو هنوز درست تو کتم نمیره ولی فرض میکنیم که حق با توئه و خندیدنت توهین آمیز بوده. نمره ت تغییر نمیکنه به هر حال چون اون یکی مورد سرجاشه و این نقش کمرنگ تری داشت تو کم کردن نمره!

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.