هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   3 کاربر مهمان

پاسخ به: گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۱۳:۲۳ پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۲

لینی وارنر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۳ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۲:۰۶:۱۳ سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
از رو شونه‌های ارباب!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 5468
آفلاین
ببینید، الان منظور رز که فقط همون تاپیک نبود. رز میگه اینقدر انتخاب شخصیت رو پررنگ نذارین باشه. ملت اول شخصیت انتخاب میکنن و بعد چون اکثر شخصیتا گریف و اسلی هستن میرن این دوتا گروه.

ما الان میخوایم که به جای اینکه تمرکز رو انتخاب شخصیت و بلافاصله هم معرفی شخصیت باشه، بره روی گروها زوم شه.

یعنی مثلا به نظر من واقعا گروها اونقدر ارزش دارن که هرکدوم واسه خودشون یه تاپیک جدا یا حداقل پست جدا تو ایستگاه کینگزکراس داشته باشن و یه جایی که جلو چشم تازه واردا باشه و واقعا ببیننش، یه توضیح بده که بابا به مرلین اینجا شبیه کتاب نیست. گروها کاملا متفاوتن! بعد همینجا یه توضیح کوتاه از گروهای سایت باشه تا ملت بفهمن واقعا متفاوته.

اما از اونجایی که گروهای ما طوریه که "همه" براساس کتاب میشناسن خب واقعا سخته یکی با علاقه ی خودش پاشه بره توضیحاتو بخونه. واسه همینه که باید هرجور شده بفهمن که اینجا واقعا با کتاب فرق داره. فرق داره بابا فرق داره!

بعدش که یه ذره یه چیزی فهمیدن، حالا تهش گفته بشه برای آشنایی با فلان گروه برین به فلان لینک، اون یکی فلان گروه اون یکی فلان لینک و این لینکا بره تو پستی که گروهو اینبار کامل توضیح داده.

بعد ملت برین توضیح کامل گروهو بخونن (البته کمتر کسی حال این کارو داره!) و ته همین پست معرفی گروه، لینک باشه که بره معرفی شخصیتا. معرفی شخصیتارم جاشون عوض شه. اون آخر لیست اسم شخصیتا تو گروه رفته، برعکس شه و البته همه ی شخصیتایی که گروه دارن "فقط" برن تو گروه خودشون. هرکی موند (که خیلی هستن) ته لیست میره جزء بی گروه ها!

آخرشم که دوباره یه لینک برا معرفی شخصیت.

یعنی هدف اصلی اینه که از همون اول ملت توجهشون به معرفی شخصیت جلب نشه و بعد سریع بپرن برن یه کارگاهو بزنن و سریع معرفی شخصیت کنن.

پیام زده شده در: ۱۱:۲۶ پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۲

رز ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۲۴ پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۲۱:۱۰:۱۱ پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 1473
آفلاین
خب مسلمه، که لینی که پست آخر اون تاپیکو خودش فرستاده در جریان بوده!
خب اما پیشنهاد من کلا چیز دیگه ای بودا
هرچی هم فکر میکنم ربطی به اون یکی تاپیک نمیتونه داشته باشه و دست مدیراس

ارباب جان، جان جانان اند اصلا!

پیام زده شده در: ۳:۰۱ پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۲

اسلیترین

سوروس اسنیپ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۱۸ پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۱
آخرین ورود:
دیروز ۱۸:۳۵:۲۴
از هاگوارتز
گروه:
اسلیترین
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 505
آفلاین
در مورد گروه ها :

این تاپیک قبلا برای همین به وجود اومده بود بچه ها .

توش گروه ها معرفی شدن و قبل اینکه هر کسی گروه انتخاب کنه میتونه اینها رو ببینه . حالا میتونیم اطلاعاتش رو تکمیل تر کنیم اگر میخواید . این تاپیک رو باز کردم که اگر میخواین ازش استفاده کنید اطلاعات کامل بدست بیارید برای هر گروه .

----
بیل ویزلی :

جوابت رو نمیدم تو بلیت دیگه همینجا میگم . بهش بگو که به میل من یه ایمیل بزنه با آیدی که تو شناسه سیریوس استفاده کرده و من رمز رو به همون براش میفرستم . متاسفانه نمیتونم همینجوری رمز یه شناسه رو عوض کنم ( ربطی به اعتماد به شما یا ایشون نداره )

----
گودریک گریفیندور :

گودریک جان ، ما دنبال و در تلاش پیدا کردن سرور هستیم اتفاقا الان یک ماهی هست که بحثش افتاده تو انجمن مدیران . باید فاکتور های مختلف ، اعتماد ، سرور مطمئن که هر روز داون نشه و قیمت مناسب داشته باشه که تا الان پیدا نکردیم .

پیام زده شده در: ۱:۲۱ پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۲

گودریک گریفیندورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۲۹ یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۱۲:۱۹ پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
از تالار گریفندور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 976
آفلاین

با سلام

دوستان مدیر لطفا یه فکری به حال سرور بکنید! بخدا اصلا نمی زاره فعالیت کنیم! با هر مرورگری امتحان کردم ولی باز سرعت کمه! مثلا می بینی مهلت انجام ماموریت تا نیمه شب هست ، نیم ساعت قبل وارد جادوگران میشم تا پست بزنم ولی ساعت 12 می رسم به تاپیک و مهلت هم تموم میشه!

دیگر سایت های زوپس در یک چشم بهم زدن بالا میان! لطفا یه فکری بکنین!

با تشکر

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۱:۲۵ چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۲

پادما پاتیل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۱ یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۷:۱۵ چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳
از چادر سرخ پوستى
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 271
آفلاین
من هم با رز موافقم.

هر وقت كه كسى كه كسى توى معرفى شخصيت پست مى زنه من به اميد اين كه يه تازه وارد بياد به رانكلاو اون پست رو مى خوانم ولى چى مى بينم؟

گروه:گريفندور-اسلاترين

آخه اين چرا اين جورى؟ البته تقصير افراد تازه وارد نيست.

چون كه رون و هرى و هرميون تو گريفندور و دراكو تو اسلاترين بود همه به اين گروه ها هجوم مى آورند.

شما بايد معرفى گروه رو به خود گروه ها بسپاريد تا ما از نظر خودمان گروه مان را تاريف كنيم نه مثل اون چيزى كه تو كتاب نوشتن.

تالار هافپاف به خاطر اين كه همه فكر مى كنن خنگ ها اون جا ميرن داره خاك مى خوره.

درباره ى ريونكلاو هم تا گريفندور هست كى مياد تو اين گروه.

لطفا برسى شود چون اگه اين طورى ادامه پيدا كنه يا گريفندور مى بره يا اسلاترين

به ياد قديما

پیام زده شده در: ۲۱:۰۳ چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۲

بیل ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۲۷ چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۷:۱۸:۱۶ پنجشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۳
از دنیای انتظار
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 165
آفلاین
به بلیتم جواب بدین! سیریوس میاد همتونو میکشه ها!

تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده

فقط جادوگران است و کسانی که از درکش عاجز هستند!

پیام زده شده در: ۲۱:۰۰ چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۲

لینی وارنر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۳ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۲:۰۶:۱۳ سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
از رو شونه‌های ارباب!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 5468
آفلاین
منم سلام!

تمام حرفای رزو به شدت خیلی زیاد قبول دارم! واقعا خودتون پاشین برین تاپیک معرفی شخصیتو نگاه کنین، ببینین به لطف رولینگ چه اتفاقایی داره اون تو میفته!

اینجا سایت جادوگرانه و گروهای خودشو داره. اعضای تازه وارد باید با این گروها آشنا بشن نه اینکه فقط با دیدی که رولینگ تو کتاباش داده برن انتخاب شخصیت. اینم اصلا تقصیر تازه واردا نیست، خب اونا که نمیدونن اینجا با کتاب فرق داره. این ما هستیم که باید تفاوت رو بهشون نشون بدیم.

کاری که باید بکنیم اینه که تازه واردا قبل از "هرچیزی" توجهشون به گروهای سایت جلب بشه. اونا باید اول علاقمند به خوندن توضیحات گروها بشن و بعد که رفتن و خوندن بفهمن اینجا متفاوته و به انتخاب و معرفی شخصیت بپردازن.

حالا بوجود آوردن اون علاقه خیلی سخته، اما میتونیم همون طور که رز گفت با در صدر قرار دادن توضیحات گروها، اونارو به خوندنش راهنمایی کنیم.

ایده ی رز همونطور که خودشم گفت واقعا کار سختی نیست و به راحتی میشه انجامش داد! یعنی همون طور که گفت اول معرفی گروها باشه و بعد زیر اون معرفی، ملت با یه لینک برن سراغ انتخاب شخصیت و بعدم از اونجا برن معرفی شخصیت.

ویرایش شده توسط لینی وارنر در تاریخ ۱۳۹۲/۵/۲۳ ۲۱:۰۶:۳۲

پیام زده شده در: ۲۰:۵۳ چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۲

رز ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۲۴ پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۲۱:۱۰:۱۱ پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 1473
آفلاین
آقا با سلام و عرض ادب!

مدیرای عزیز!
خب من تا حالا واسه انتقاد نیومدم اینجا. الانم نیومدم.
فقط میخوام یه پیشنهادی بدم. که به نظرم یکی از نقطه ضعف های سایته.
مسلمه که الان چیزی که سایت رو زنده و پر رفت و آمد نگه داشته ایفای نقششه، نه اخبار یا گالری.
و الان، منی که توی ایفای نقش عضوم یه اشکالی به نظرم میاد.
من توی گروه هافلپاف عضوم و الان گروهم تقریبا گروه حساب نمیشه... نهایتا 3 نفر عضو فعال داره. یا مثلا ریونکلا. روی هم رفته 5-6 تا عضو فعال.
خب چرا اینطوریه؟
چون کسایی که عضو سایت میشن دو دسته ن. یا کسایی هستن که بعد از خوندن کتاب، به گروه گریفندور متمایل شدن، یا کسایی که از گریفندور زده شدن و به اسلیترین روی آوردن.
چون توی کتاب فقط به این دو گروه پرداخته شده. و یه تعداد خیلی کمی میخوان برن یه جای ناشناس تر( مثل خود من) که خب راون یا هافلپافو انتخاب میکنن.
این میشه که هافلپاف کاملا راکد و خالی میمونه، همین طور ریونکلا، و تمام اعضای تازه وارد به گریفندور و اسلیترین هجوم میارن.
یکی از دلایل دیگه ش اینه که ملت اول به شخصیت فکر میکنن بعد به گروه! ( باز خودم جزو همین دسته بودم)
مثلا من میام و میگم که خب رز ویزلی ناشناخته س. هر جور بخوام شکلش میدم. بعد فکر میکنم به گروهش. حالا رز که گروه نداشت. اما شخصیت های دیگه ای مثل فرد یا جرج ویزلی که بسیار دوست داشتنی و جذابن چی؟ من میام و کتاب رو میخونم و جذب این شخصیت میشم. و بی تردید وارد گریفندور میشم.
85 درصد شخصیت های کتاب های هری پاتر از گریفندور و اسلیترین بودن. 10 درصد ریونکلا و 5 درصد هافلپاف مثلا.
خب این درست نیست.
بخش رول پلینگ با کتاب خیلی خیلی متفاوته و همین طور جو گروهاش هم همین طور.
گروه هایی مثل هافلپاف و ریونکلا بهشون پرداخته نشده و ابدا برای یه عضو تازه وارد به چشم نمیان و جذاب نیستن.
باید یه کاری انجام بشه که همه ی گروها به یه حد برای عضو تازه وارد جا بیفته تا بتونه انتخاب کنه.
با توجه به سایت انتخاب کنه و نه کتاب.باید یه کاری انجام بشه که جو گروه های سایت در محوریت قرار بگیره، نه جو گروه های کتاب( یا شخصیت های کتاب).
حالا واسه این چیکار میشه کرد؟
یه پیشنهادی دارم.
اولا که با توجه به اینکه الان و در حال حاضر اصل سایت ایفای نقششه، بهتر نیست توی صفحه ی اصلی یه فراخوان یا چیزی مثل این یا حتی یه توضیح ساده داده بشه؟
از این موضوع که بگذریم. یه تاپیکی هست که گروه ها رو معرفی کرده.
پیشنهادم اینه که از اعضای گروها بخوایم که با همکاریشون متن های جدیدی برای معرفی نوشته بشه و قرار بگیره.
و بعد از این، توی بخش راهنمای عضویت ایفای نقش، این تاپیک در اولویت قرار بگیره نسبت به تاپیک لیست شخصیت ها.
به نظرم میشه لیست شخصیت ها هم اول بر طبق گروه ها ترتیب بندی شه.
یا حتی میشه توی همون بخش معرفی گروه ها لیست قرار بگیره. یعنی برای هر گروه لیستی درست بشه و بعد از توضیح و معرفی گروه به صورت لینک قرار بگیره تا بعد از معرفی و انتخاب گروه اعضا برن سراغ شخصیت.
و این پیشنهادی که دادم هم ابدا کار سختی نیست. اگه برای دوباره نوشتن متن ها، یا تغییر دادن لیست شخصیت ها وقت یا حوصله یا انرژی( یا هر چیز دیگه ای تو این مایه ها!) ندارید میتونین مسئولیتشو به چند تا از اعضای فعال بدین تا تو این کار سهیم باشن،چون کاری نیست که دسترسی خاصی بخواد.

اینا رو گفتم و به ذهنم رسید، چون دیدم وضعیت فعلی( حداقل برای من به عنوان عضوی از هافلپاف) جالب نیست. یه تالار خصوصی راکد که توی این دو ماهی که بودم فقط دو نفر جز خودم توش پست زدن اصلا انگیزه ی خوبی نیست!
وضعیت هافلپاف واقعا عجیبه. یعنی بود ونبود تالار فرقی نداره. و در مورد ریونکلا هم اوضاع خیلی خیلی بهتر نیست!
حداقل یه نیم نگاهی به پیشنهاداتم بندازین... زیادم غیر منطقی نیست!

مرسی.

ارباب جان، جان جانان اند اصلا!

پیام زده شده در: ۱۹:۴۶ چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۲

چو چانگ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۳۹ جمعه ۱۶ دی ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱۶:۲۸ پنجشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۶
از امدن و رفتن من سودی کو!!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 674
آفلاین
سلام مدیرت!

من همیشه با خودم فکر میکردم چرا این جا یه فیس بوق نداره؟ اخه همه ی سایت ها یه فیس بوق دارن و اعضای بیشتری با وسیله ی اون جذب میکنن.

پس من یکی درست کردم!

لطفا ردش نکنید که کلی تنظیمش کردم!
صحفه ی فیس بوق

ویرایش شده توسط چو چانگ در تاریخ ۱۳۹۲/۵/۲۳ ۱۹:۵۱:۵۶

فراست بیش از هرچیزی، بزرگترین گنج انسان است که وقتی بر سر نهاده شود، هوش و خرد می آورد ...

Only Raven

هیچ چیز غیر ممکن نیست

جادوگران ، ریون ، ارباب=♥♥♥

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱:۴۷ چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۲

دافنه گرینگراسold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۱ پنجشنبه ۸ تیر ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۲۲:۵۴ چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1174
آفلاین
چقد لذت داره ایراد گرفتن از این جا.

قبل از این که بگم ممنون از رسیدگی ـتون به درخواست قبلی () در مورد چتر باکس یه مشکلی داشتم. آخه چرا باید شکلک هایی مثل :hyp: ، ، ، ، ،:yoho: ،،:bigkiss: باشن ولی :worry:، ، ،،:worry: نباشن. لدفن تعویض کنین جاشون رو.

سخت هست؛ درست. اما کل حس جمله های ما میره. حتی شکلکی مثل و هم بی مورد ـه بودن ـش.

+ اگه خیلی سخته؛ مثل چترباکس قبلی بکنین که هر کدی می زدی؛ شکلک ـش می اومد.

مرسی!

تنها گیاهِ سیاهِ فتوسنتز کننده ی بدون ریشه ی گرد، با ترشح مواد گازی سیاه از واکوئلش. چرا ایمان نمی آورید؟

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.