هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   4 کاربر مهمان

Re: گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۲۳:۰۱ سه شنبه ۸ آذر ۱۳۸۴

خانم نوریس1

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۲۶ چهارشنبه ۲۵ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۲۳ پنجشنبه ۲۴ آذر ۱۳۸۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 9
آفلاین
نقل قول:
ااولا كاراي زهره به ما ارتباطي نداره
ثانيا اگه اون مقاله رو خونده باشي نوشته ناشر رسمي!!اين با كپي رايت گرفتن فرق ميكنه

مگر ناشری که مجوز رسمی یا به قول فرنگی ها کپی رایت میگیرد ناشر رسمی خوانده نمیشود؟ اگر گفته شما درست باشد پس در سایت رولینگ برای هر کشور باید دو ناشر دیده شود:1-ناشر رسمی
2-ناشر دارای کپی رایت

و اما در مورد معرفی هری پاتر به ایرانی های مقیم وطن باید بگم گفته ننیل 15 صحیح می باشد زیرا نشر تندیس اولین ناشر و به عبارتی معرف "اثر ترجمه شده" به ایرانیان بود. اگر سرکار عالی مالفوی در آن زمان در کشور ما ایران مقیم نبودید آن بحث دیگریست اما در حقیقت امر توفیری نمیکند.

برقرار و پایدار باشید!

پیام زده شده در: ۲۲:۴۱ سه شنبه ۸ آذر ۱۳۸۴

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۰ پنجشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱:۱۷ جمعه ۲۵ آذر ۱۳۸۴
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 56
آفلاین
کرام عزیز سلام
اگه شنیدی که توی کشورهای پیشرفته رقابت وجود داره پس اطلاعاتتو کامل کن , من برات میگم چون چند سالی اون طرف آب بودم .
اونجا رقابت امری بدیهیه و اصولا اساس پیشرفت رقابته ولی رقابت سالم .اونجا اگه کسی یا گروهی بخواد رقابت کنه میاد و سطح کیفیت کارش رو بالا میبره و یا سرویس بیشتری میده یا محصولش رو ( محصولی که از نظر کیفیت هم سطح یا بالاتره , نه پایین تر ) ارزان تر روانه ی بازار میکنه . در ثانی نه به شخص و نه گروهی تهمت و توهین میکنه و نه قول یه کار فوق العاده رو بده که از پسش بر نیاد (عوام فریبی ). شنیدی که چند سال پیش یک نفر از رولینگ شکایت کرد که چندین و چند سال پیش چون من از کلمه ی " ماگل " استفاده کردم تو دزدی ادبی کردی و پای رولینگ رو به دادگاه کشید ؟ولی اینجا خیلی از مترجمهایی که ادعاشون هم میشد از معادلهای اسلامیه استفاده کردند و آب هم از آب تکون نخورد !
کرام عزیزم , من بحث رقابت نکردم . منظور من این بود که به نفع همه ی ماست که تحت پوشش کپی رایت قرار بگیریم ( هم ناشر , هم مترجم وهم من و توی خواننده ) تندیس و چند ناشر دیگه توی این کار پیشقدم شدند و حقشون نبود که با تمسخر و پوست خربزه پذیرایی بشند . هر چند اینگونه افراد پیشتاز منتظر تشویق و تمجید دیگران نیستند و کار خودشون رو ادامه میدند و یک روزی هم به نتیجه میرسند ولی من و تویی که با هم بحث میکنیم باید یه چیزی یاد بگیریم .
در ضمن من یکی که اصلا" گنجی رو رقیب اسلامیه نمیدونم .
حالا من از شمایی که بی طرفی میپرسم که از گنجی بهتر کسی رو پیدا نکردید که اون رو رقیب اسلامیه فرض کنید ؟!

" هری احساس نا خوشایند پوچی در چاه شکمش داشت "

هر که با بدان نشیند اگر به خصلت ایشان گرفتار نیاید به طریق ایشان متهم گردد . " شیخ اجل سعدی "

حیف از این سایت که بازیچه ی بعضیا شده برای رسیدن به هدفشون !
-------------------------------------------------------------------------

پست کورنلیوس فاج بدستور کی پاک شد ؟!
ها ها ها دیدید گفتم یکی دنبال نفع خودشه ؟!

یه روزی به حرف من میرسید .

پیام زده شده در: ۲۱:۰۲ سه شنبه ۸ آذر ۱۳۸۴

لوسیوس مالفوی old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۴۲ شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۵۴ دوشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۱
از قصر خانواده مالفوی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 807
آفلاین
من یه چیز بگم اگه بد بود پاک کن ناظر عزیز :

نقل قول:
Nenille15 نوشته:
اونهم هری پاتری که اسلامیه وتندیس اون را به ایرانیها معرفی کردند

هوم یعنی خانم اسلامیه هری پاتر رو به ما معرفی کرد من میگم نظر شخصی خودمون رو برای خودمون نگه داریم..و همه رو جمع نزنیم شاید خانم اسلامیه و نشر تندیس هری پاتر رو به شما معرفی کرد ولی نه به همه... چرا همه رو جمع می زنید؟؟؟؟

جادوگران

پیام زده شده در: ۸:۵۲ سه شنبه ۸ آذر ۱۳۸۴

کرام سابق

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۵۳ دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۱:۵۰ شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۲
از هاگوارتز..تالار اسلیترین
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 901
آفلاین
هري جان اينا به هيچ صراطي مستقيم نيستن!!!
بنده كلي وقت خودمو هدر دادم باز حرف تو گوش اينا نميره
بيخودي خودتو خسته نكن!!!

اينا مارو نشر زهره ميبينن و هي ميگن زهره فلان كرده زهره بهمان كرده!!!

اولا كاراي زهره به ما ارتباطي نداره
ثانيا اگه اون مقاله رو خونده باشي نوشته ناشر رسمي!!اين با كپي رايت گرفتن فرق ميكنه

همينكه نشر تنديس اين كارو انجام داده قابل نقديره
همينجا ازشون تشكر ميكنيم..از اينكه كتاب هري پاتر رو به بازار ايران معرفي كردند باز تشكر ميكنيم

ولي آيا نبايد نقد بشن؟نبايد سعي كنن بهتر ترجمه كنند؟نبايد سعي كنن اشتباهاي چاپهاي قبلي رو در چاپهاي بعدي تصحيح كنند؟

اين موضوع به فرهنگ ما ايرانيها چه ارتباطي داره؟
مگه تنديس كجا ايستاده كه ما بخواهيم اونو زمين بزنيم؟
به خدا قسم اگر تنديس كوچكترين اقدامي در جهت بهبود كتاب انجام بده ما ازشون حمايت ميكنيم.. مخصوصا حالا كه ناشر رسمي ايران شناخته شده

ثالثا بنده هيچ پستي رو پاك نميكنم مگر اينكه توش توهيني صورت گرفته باشه..اگر پستي پاك شده مطمئن باش توش توهيني ديده شده

فروش تنديس كم باشه يا زياد..اين مسئله چه ربطي به ما داره؟اگه زياده نوش جونشون..اگه كمه خدا بيشترش كنه!!!
چرا ما بايد سعي كنيم تنديسو زمين بزنيم؟در حالي كه زماني خانم اسلاميه مترجم محبوب من بوده؟

اينجا هيچ مديري كمترين پولي نميگيره....دريغ از يه زار!!
روزانه حداقل سه ساعت هم حساب كني پول اينترنتو حساب كن!!!((جدا از پول تلفن))
حالا پولش مهم نيست..زماني كه صرف ميشه
خب اينا به خاطر چيه؟چيزي جز عشق به كتاب؟

اين سايت زماني كه تاسيس شد و بنده هم نبودم
اثري از نشر زهره در داستانهاي هري پاتر ديده نميشد
در نتيجه هيچ كس نميتونه ادعايي كنه كه اين سايت مختص نشر زهره هست.....در حالي كه سايتهايي بودن!!كه يه نظر سنجي گذاشتن!!!بعد از چاپ كتاب ششم اثري ازشون ديده نشد!!!كاملا مشخصه كدوم سايتها وابسته بودند و كدوم نبودند!!

ويرايش:درباره كشورهاي خارجي صحبت كردي..در كشورهاي خارجي سعي ميكنن هميشه يك رقيب جدي براي هر شركتي يا انتشاراتي بسازند..وجود رقيبه كه باعث ميشه همون شركت تصميم به پيشرفت بگيره...براي نجات خودش به شيوه هاي مختلف متوسل بشه

الان اگه تنديس رقيب نداشته باشه چه چيزي باعث ميشه فكر ترجمه بهتر به سرشون بزنه؟...به جرات ميگم هيچ چيزي....
الان هم چون فكر ميكردند رقيبي ندارن هيچكدوم از اشتباهات چاپهاي قبلي رو اصلاح نكردن..ولي از الان متوجه شدند كه عملكردشون زير ذره بينه و چه چيزي از اين بهتر؟

ویرایش شده توسط کرام در تاریخ ۱۳۸۴/۹/۸ ۱۱:۱۷:۴۷

کرام اسبق!

قدرت منتقل شد!

پیام زده شده در: ۲۲:۳۳ دوشنبه ۷ آذر ۱۳۸۴

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۰ پنجشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱:۱۷ جمعه ۲۵ آذر ۱۳۸۴
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 56
آفلاین
هری پاتر عزیز سلام , قراره که مغرضانه بحث و گفتگو نکنیم . شما به رک گویی میگی بی ادبی ؟!
یادتون رفته دکتر ببر پیر چطور از کوره در رفته بود و معادلات ریاضی گذاشته بود که گرفتن کپی رایت تندیس محاله ؟!
ناشر رسمی و مترجم رسمی = گرفتن کپی رایت ( در حقیقت هیچ ناشر و مترجمی حق نداره اون اثر رو روانه بازار کنه ) من که فکر میکنم اینو همه میدونند . ولی این دلیل نمیشه که چون قانون کپی رایت در ایران نیست کسی نمیتونه کپی رایت رو بگیره و بقول شما یک حرکت عوام فریبانه کرده . در حقیقت تندیس به حقوق رولینگ احترام گذاشته ولی ناشرهای ایرانی به تندیس احترام گذاشتند ؟! ( اونهم نشر زهره که سنگ تموم گذاشت )
چطور شد که نشر زهره پس از 7 سال تازه متوجه شده که هری پاتری هم وجود داره اونهم هری پاتری که اسلامیه وتندیس اون را به ایرانیها معرفی کردند ؟! میدونم که این روزها همه تقریبا" مشکل مادی دارند ولی این دلیل نمیشه که بخاطر کمی سود کسی فرد یا گروهی رو مورد تهمت وتوهین قرار بده . من که شنیدم تندیس کتاب آخرش چاپ نهم یا دهمه و این نشون دهنده اینه که حرفهای مغرضانه نتونست کاری بکنه . من از حق دفاع میکنم ونه سر پیازم ونه ته پیاز . من میگم که اسلامیه که کارش از همه بهتر بود چرا بیشتر مورد توهین و تمسخر قرار گرفت ؟! بهتر نبود که مورد تشویق قرار میگرفت ؟! ( البته توی این سایت متاسفانه توهین شد نه جای دیگری ) من نمیدونم که چرا ما ایرانیها وقتی که میبینیم یکی خوب پیشرفت کرده و موفق بوده میخواهیم اون رو با کله زمین بکوبیم ؟! هدف چیه ؟! این چه فرهنگ غلطیه ؟! اونهم برای ما ایرانیها که اگه خودمون نگیم دیگران میگند که ایران مهد تمدن و فرهنگه . یه نگاهی به تاریخمون بیاندازید .
عوامی که آقای دکتر حسین زاده فریب خورده خطابشان کرد جواب خوبی به ایشون دادند و با خریدن و خوندن و لذت بردن از کتاب اسلامیه ثابت کردند که راه آقای دکتر غلطه . من نمیدنم که با تیراژ 3000 تا آیا نشر زهره موفق شد که کتابش رو به چاپ دوم برسونه یا نه ؟! ( این از بعد مادی )
و اما در مورد بعد معنوی و فرهنگی
در کشورهای پیشرفته هر کس برای ایجاد تغییر و تحول در جامعه پیشتاز بشه بقیه دنباله راهشو میگیرند تا به موفقیت برسند و این موفقیت متعلق به همه ی جامعه است ولی متاسفانه توی جامعه ی ما وقتی یکی پیشتاز میشه تا تحولی را در جامعه ایجاد کنه بقیه بجای همکاری پوست خربزه زیر پاش میاندازند , میدونید چرا ؟
چون در اینجا همه "من " هستند و کمتر کسی هست که ما باشه , این افراد چون بفکر خودشون نرسیده که پیشتاز باشند پس چوب لای چرخ پیشتازان جامعه میگذارند تا کار به نتیجه نرسه .
متاسفم چون فقط همین رو میشه گفت .!

دامن فکر بلند آسان نمیاید بکف .
نویل (ننیل 15 )

پیام زده شده در: ۲۰:۱۸ دوشنبه ۷ آذر ۱۳۸۴

لوسیوس مالفوی old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۴۲ شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۵۴ دوشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۱
از قصر خانواده مالفوی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 807
آفلاین
یه پیشنهاد دارم برای مدیران که خیلی وقتشون پره و یه پیشنهاد دارم که بدک نیست اینکه در انجمن قدح اندیشه بیام 2 یا 3 یا 4 تا زیر انجمن درست کنیم مثلا اسم یه انجمن متفرقه اسم یکی هاگواتز گذشته البته به طور مثال میگم....بعد بیام پست های که اونجا هست رو تو این زیر انجمن ها تقسیم کنیم البته یه پاکسازی هم توش بد نیست بعد این اجازه رو به ناظرای فروم بدیم تاپیک های که دیگه جدا باید ارسال بشه به قدح اندیشه رو منتقل کنند البته قبل از این که انجمن ارسال بشه مورد تایید قرار بگیره .

خوب اما فواید این عمل:
1. میشه اگه خواستی پستی رو تو قدح اندیشه بخونی یا پیدا کنی بهتر وسریع تر و با نظم بهتری این کار انجام بشه.
2.تاپیک های که در فروم اصلی سایت هست و دیگه دارن تار عنکبوت میبندن رو ارسال کرد و...
اگه می خواید بگیید این کار وقت رو هدر میده من خودم میتونم مسئول این کار بشم فکر کنم دیگه فهمیده باشید چی دارم میگم ..با تشکر.
-----------------------
یه بار قبلا گفتم حالا هر جی هست جواب بله یا نه رو بدید ممنون

جادوگران

پیام زده شده در: ۱۲:۴۹ دوشنبه ۷ آذر ۱۳۸۴

آنیتا دامبلدور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۰۷ جمعه ۲۷ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۲۹ شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳
از قدح اندیشه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1323
آفلاین
سلام
چه جوری به انجمن ها نظر بفرستیم؟؟
روی کلید پاسخ کلیک میکنید توی صفحه یبعد نظرتون رو میدید

ویرایش شده توسط کریچر در تاریخ ۱۳۸۴/۹/۷ ۱۴:۰۰:۳۵

منوي مديريت، حافظ شما خواهد بود!
بازنشستگی!

پیام زده شده در: ۱۲:۳۲ دوشنبه ۷ آذر ۱۳۸۴

مادام رزمرتا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۲۴ جمعه ۲۴ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۱۹ پنجشنبه ۴ اسفند ۱۳۸۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 127
آفلاین
خب خب سلام
من از شما 1 سؤال فني دارم . من توي تابستون 1 عضو خيلي فعالي بودم يعني روزي 4 5 ساعت رو بوي سايت بودم
توي پاييز هم اوايل مهر همينطور بود ولي 1 كوچولو كمتر حدود 2 هفته پيش كامپيوترم مشكل پيدا كرد و به تمام بچه ها تو مسنجر گفتم كه بهتون بگم كه من شايد 2 3 هفته اي نتونم بيام به همه گفتم از جمله سام وايز ( نمي دونم شناسه جديدش چيه ) كتي بل ( ايوانا سابق) البوس دامبلدور ( زاخي ) و .........

ولي حالا مي بينم كه از توي ايفاي نقش انداختينم بيرون... مشكل چيه؟؟؟؟؟؟

مشکلی نیست دوباره خودت رو معرفی کن تائید بشی

ویرایش شده توسط کریچر در تاریخ ۱۳۸۴/۹/۷ ۱۴:۱۹:۳۳

[b][size=medium][color=66CCFF]دامبلدور عزيز بدان هر جا كه باشي تا پاي جان ازت حمايت مي كنيم و به تو وفادار خواهيم ماند !!!

پیام زده شده در: ۱۱:۰۸ دوشنبه ۷ آذر ۱۳۸۴

مایک لوریold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۳۸ جمعه ۱۳ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۴۳ سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۵
از هاگزمید
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 545
آفلاین
هری پاتر رئیس سایت هستش...ولی برای چی وقتی از یک تاپیک یا عنوان بازدید می کنند اسمشان با رنگ دیگه ای مشخص نمیشه.

چون معمولا مدیر اسمش با نارنجی مشخص میشه...ولی اینجا با رنگ قرمز ..رنگ اعضای عدی مشخص شد....

دلیلش چیه؟؟؟

یعنی دیگه مدیر نیستن.

[img]http://www.filelodge.com/files/room24/643657/ImageUTYU.GIF[/im

پیام زده شده در: ۱۰:۵۸ دوشنبه ۷ آذر ۱۳۸۴

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
Nenille15 من شخصا از اين رك نويسي شما خيلي خوشم مياد به شرطي كه توام با بي ادبي نباشه و اما در مورد چيزايي كه گفته شده:

اين كه ببر پير گفته كپي رايت نشر زهره يك حرف عوام فريبانس يك حرف كاملا درسته چون ايران اصلا قانون كپي رايت نداره و توجه كنيد كه فقط كشور هايي كه قانون كپي رايت دارن ميتونن حق كپي رايت چيزي رو در اختيار بگيرن. اصلا دو نوع قيمت براي انتشار رسمي كتاب ها در جهان وجود داره يكي براي كشور هاي داراي قانون كپي رايت و يكي براي كشور هايي كه قانون كپي رايت ندارن ( مثل ايران) .
در نتيجه اصلا نميشه حق كپي رايت رو گرفت و اگه شما يا هر كسي از اين مسايل بي خبر باشه جزو عوام ( در اين زمينه) محسوب ميشه و در نتيجه از نشر تنديس فريب خورده.
نشر تنديس فقط ناشر رسمي ترجمه فارسي كتاب هاي هري پاتر اعلام شده و كپي رايت اون رو نداره كه اگه داشت در تمام نشر هاي ديگه بايد تخته ميشد. براي توضيحات بيشتر در لطفا اين مقاله رو از من دقيق بخونيد:
http://www.jadoogaran.org/modules/xfs ... .php?page=1&articleid=726

در ضمن خود من در تاپيك سميه گنجي از برخي ايراد ها و انتقاد هايي كه شما از نشر زهره گرفتي طرفداري كردم. همكاري سايت جادوگران و نشر زهره براي ايولا گفتن و باريكلا گفتن به نشر زهره نبوده بلكه براي باز كردن نقد صحيح از يك ترجمه و به خصوص اين بوده كه كاربران بتونن با مترجم ارتباط مستقيم و رو در رو داشته باشن كه تصور ميكنم متاسفانه تا حدود زيادي محقق نشده

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.
Sunny one so true, i love you.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.