هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   5 کاربر مهمان

Re: كلاس مراقبت از موجودات جادويي
پیام زده شده در: ۲۳:۴۵ دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۸۵

شاهزاده خالص

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۵۲ سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۴:۵۷:۵۶ پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
گروه:
کاربران عضو
پیام: 460
آفلاین
1-آکرومانتولیا و شیمر- تیغالو و پشمالو
2- بعد از تعظیم منتظر جواب تعظیم نشده یا داشته غذایی بر خلاف رژیم غذایی اش به او می داده است
3-تسترال: گوشت- ترول: هر چه به دستش بیاید- تیغالو: از آن جایی که رژیم غذایی وی بسیار پیچیده است از دادن اطّلاعات بیشتر معذورم

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۷:۲۳ دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۸۵

استرجس پادمور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۳ شنبه ۷ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۳۰ دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
از یک جایی!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3574
آفلاین
1: دو نمونه از جانوران گوشت خوار را نام ببرید و همچنین دو نمونه از جانورانی را که رژیم غذایی عجیبی دارند را نیز نام برید(4 امتیاز)

جواب--->
1.پنج پا=حيواني گوشت خوار كه اشتهاي زيادي براي خوردن گوشت انسان دارد
2.كلپي= اين حيوان هم گوشتخوار است و گوشت انسان رو در زير آب ميبلعد

اوكمي=اين جانور موش و پرندگان رو ميخورد ولي در برنامه هاي غذايي او ميمون هم ديده ميشه

توپك=عجيب ترين جانور موجود او همه چيز ميخورد از ته مانده ي غذا تا عنكبوت!!!

:فرض کنید یکی از دوستان شما سعی داشته که به هیپوگریف غذا دهد ولی هیپوگریف به او حمله کرده ، احتمال می دهید او چه اشتباهی مرتکب شده است؟؟(2 امتیاز)

جواب--->
احتمالا:
1.به چشمان او مستقيما نگاه نكرده است(پلك زده است)
2.درست تعظيم نكرده است
3.شايد توهين كرده باشد

3:هر کدام از جانوران ذکر شده از چه غذایی می خورد؟؟(9 امتیاز)

جواب--->
تسترال=اين موجودات از گوشت و خون تغذيه ميكنند . اگر بوي خون رو حس كنن به سمت آن مي آيند و با زبانشان خون را ميخورند!!!از هر نوع گوشتي هم تغذيه ميكنن!!!

تیغ تیغالو=از گل هاي باعچه تغذيه ميكند به طوري كه هيچ كس هم متوجه نميشود

غول غارنشین=غول غارنشين در خوردن غذا وسواسي ندارد و تمام موجودات وحشي و اهلي و حتي انسان رو ميخورد!!!

مقاله ای بنویسید و احساستان را در هنگام غذا دادن به هیپوگریف شرح دهید(15 امتیاز)

جواب--->
يك هيپوگراف سفيد در جلوي من بود...من زياد بهش نگاه نميكردم چون فكرشو نميكردم بخوام برم جلو ...
به نظر ميرسيد معلم متوجه شده بود كه من توجه اي به درس ندارم!!!
منو صدا زد:
استرجس پادمور!!!
من از جام پريدم و به معلم نگاه كردم...
معلم خيلي محترمانه منو به جلو دعوت كرد كه به هيپوگراف غذا بدم....
من هم بدون هيچ ترسي به جلو رفتم و غذا رو از معلم گرفتم!!!
به جلوي موجود رفتم و مستقيم به چشمهاي او نگاه كردم...چشمهاي من پلك نميخورد ولي خيلي دوست داشت كه پلك بخوره!!!
من يك پلك زدم و بعد مستقيم به چشمهاي اون نگاه كردم و تعظيم كردم!!!
به نظر ميرسيد آن موجود منتظر تعظيم من بود چون بالافاصله جواب تعظيم من رو داد
من با ترس لرز شديد به جلو رفتم تا آن موجود رو لمس كنم ...بعد از دقايقي كه انگار يك سال گذشته بود من به تسترال دست زدم و بعد شروع كردم به غذا دادن به اون..ولي به يك شيوه ي عجيب غذا رو مينداختم روي هوا و ميزدم زيرش
اون روي هوا ميگرفت...من در كمل ناباوري به يك هيپوگراف خيلي عادي غذا دادم

اميدوارم كامل باشه!!!

عشق یعنی وقتی که دستتو میگیرم مطمئنم باشم که از خوشی میمیرم !!!!!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۵:۳۹ دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۸۵

هوكيold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۰۳ سه شنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۲۹ چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۸۹
از مغازه‌ي لوازم جادوي سياه هوكي
گروه:
کاربران عضو
پیام: 269
آفلاین
تكاليف جانورشناسي: جلسه دوم

سوال اول:
تسترال ها جانوراني گوشتخوار هستن كه از هر گوشتي، مخصوصا گوشت گاو خيلي خوششون مياد(بيف!)
ابولهول: جانوري با بدن شير و سر يك انسان، كه يه معما مطرح مي كنه و اگه انسان مخاطب نتونه بهش جواب بده، شپلخ ميشه ديگه!

دو نمونه كه رژيم غذايي عجيب دارن: من واقعا نمي دونم وقتي درس ندادين چطوري انتظار دارين ما جواب بديم؟:
تيغ تيغالو: موقع گرسنگي از همه چي مي خوره و فرقي نمي كنه غذاي اصليش باشه يا نه، با همه شون هم رشد ميكنه.

سوال دوم:
يا در حين خيره شدن به چشماش پلك زده، يا قيافه ش حالت تمسخر آميز داشته، يا يه چيزي گفته كه هيپوگريف خوشش نيومده

سوال سوم: تسترال: از گوشت تغديه مي كنه و همون طور كه گفتم به گوشت گاو(گوشت قرمز) علاقه زيادي داره و هر جا كه باشه وقتي بو رو حس كنه ميره سمت غذا
تيغ تيغالو: معمولا هر چيزي رو مي خوره. يعني غذاي اصلي اون گياهاي جادويي خاكه، مثلا كدوهاي جادويي رو خيلي خوب وسريع ميخوره. البته در صورت گرنسگي مي تونه از گرم هاي كوچك توي خاك، مار هاي كوچك و متوسط و.. تغذيه كنه، حتي تيغ ريشتراشي هم ميخوره

سوال چهارم:
غذا دادن به هيپو گريف با ترس زيادي همراهه، چون راحت مي تونه آدم رو شپلخ كنه! ولي در كل، اگه آدم به اين فكر كنه كه اين هيپوگريف سود زيادي براش ميت ونه داشته باشه و اگه خواست مي تونه بعد از غذا دادن سوارش بشه، براش اميدوار كننده تر مي شه. يك بار يه راسو رو از توي جنگل پيدا كردم و رفتم تا بهش غذا بدم، و بعد از خيره شدن و تعظيم كردن وقتي مي خواستم بهش غذا رو بدم يه چنگول كشيد من 4 سال تو سنت مانگو بستري شدم!! از اون به بعد ديگه هيپوگريف نگهداري نمي كنم و اگه قرار باشه به هيپوگريف كسي غذا بدم از دو متر دور تر با يه وسيله آروم مي برم از نزديك پرت مي كنم!!!

به سراغ من اگر می آیید، نرم و اهسته بیایید، مبادا که ترک بردارد، چینی نازک تنهایی من...

پیام زده شده در: ۱۳:۱۱ دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۸۵

سارا اوانز old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۳۶ شنبه ۱۰ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۳:۳۵ چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶
از بالای سر جسد ولدی!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 993
آفلاین
1: دو نمونه از جانوران گوشت خوار را نام ببرید و همچنین دو نمونه از جانورانی را که رژیم غذایی عجیبی دارند را نیز نام برید(4 امتیاز)
حیوانات گوش خوار:

ماراگوس ها! حیوانات گوش خواری هستند که تنها از گوشت حیوانات درنده تغذیه می کنند!
آراپانمورا ها! بسیار کم یاب هستند و چیزی جز گوشت بدن شغال ها نمی خورند!

حیواناتی که رژیم غذایی دارند:

مینیوریسی ها! این حیوانات رژیم غذایی وافری دارند. آن ها در طول روز باید غذای زیادی بخورند اما در حالت غریزی نمی توانند به سمت غذاها بروند! هر چند آماده باشد! به همین سبب معمولا این جانواران مدت زیادی زنده نمی ماند!
کرومانتور ها! این جانواران نوعی رژیم غذایی دارند که در طول روز باید به جای استفاده از گوشت مورد علاقه گوشتی را مصرف کنند که به هیچ وجه علاقه و یا تمایل به آن ندارند و به همین دلیل آن مواد غذایی در بدن آن ها جذب نمی شود.

2:فرض کنید یکی از دوستان شما سعی داشته که به هیپوگریف غذا دهد ولی هیپوگریف به او حمله کرده ، احتمال می دهید او چه اشتباهی مرتکب شده است؟؟(2 امتیاز)

من فکر میکنم در هنگام نگاه کردن به او پلک زده است. آخه کدوم آدمی می تونه پلک نزنه و به یه حیوون نگاه کنه! هرکسی هم که بتونه دوست من نمی تونه مطمئن باشید!

تسترال:
این موجودات گوشت را بهترین مواد غذایی می دانند. البته اگر گوشتی تازه آغشته به خون باشد را بیش تر ترجیح می دهند! بوی خون را از فاصله زیاد تشخیص می دهند. ولی می توان آنها را رام کرد و در آن صورت به هیچ کس حمله نمی کنند.البته نوع وحشی آنان نیز در میان کوه ها زندگی می کنند که از کشتن هیچ حیوانی دریغ ندارند!
تیغ تیغالو:
موجودات نسبتا کوچکی هستند که علاقه زیادی به خوردن سبزیجات تازه روییده شده باغچه ها دارند! آن ها با دندان های قوی که دارند حتی می توانند علف تازه روییده شده در داخل سنگ را هم بیرون بکشند! اما نوعی از این جاندار که در کنار آبگیر ها می زیسته است از تخم های جانواران آبزی نیز تغذیه می کنند! آن ها به طور کل در محیط های مرطوب سازگاری دارند ولی انواع آنان متفاوت است!
غول غارنشین:
انواع غول هایی که از گوشت تغذیه میکنند بسیار منتوع است. اما همه آن ها به خوردن گوشت انسان علاقه نشان می دهند ولی در صورت نیافتن آن از گوشت دیگر حیوانات استفاده می کنند! آن ها به غذای خویش بسیار اهمیت می دهند تا جایی که ممکن است در اثر کمبود مواد یک دیگر را بکشند!
بااین حال که می توانند سخن بگویند و در بعضی چیز ها تفکر کنند اما ریشه حیوانیت در آن ها زیاد است و برای رسیدن به خواسته مورد نظر از هیچ کاری دریغ نمیکنند!

مقاله ای بنویسید و احساستان را در هنگام غذا دادن به هیپوگریف شرح دهید(15 امتیاز)

کار سختی بود. دادن غذا به حیوانی که هر لحظه ممکن بود با یک خطا به من حمله کند و یا دست مرا ببلعد کار آسانی نبود. سخت مشوش بودم! اما می توانستم به این هم فکر کنم که اگر او دست مرا بپذیرد بسیار هیجان انگیز خواهد بود!
در مقابلش خم شدم و به چشمانش نگریستم! نمی دانستم چرا پروفسور می گوید نباید پلک بزنم. شاید تمرکز او را بهم می زدم. اما بهر حال هر طور که شده بود سعی میکردم به چشمان نه چندان زیبای هیپوگریف بنگرم!
مدتی در من خیره شد. حس می کردم طوری به من نگاه میکند که در نظرش عجیب هستم! حس می کردم یکی از ابروانش را بالا انداخته و در من دقیق شده است. حتی نمی توانستم آب دهانم را غورت دهد! خسته شده بودم ولی انگار آن موجود خیال نداشت جواب بدهد!
بالاخره انتظار به پایان رسید و او سرش را مقداری خم کرد و پایین آورد. با دستان لرزانم که ترس از آنان به خوبی مشهود بود راسو را بالا آوردم و به سمت آسمان پرت کردم!
انگار باری عظیم از روی دوشم برداشته باشند نفسی آسوده کشیدم! حالا فکر می کردم که کار چندان مشکلی هم نبود! اما هنوز صدایم می لرزید و به همین سبب چیزی نمی گفتم! احساس خوبی داشتم. حس می کردم کار بزرگی را انجام داده ام! هیپوگریف در چشمان من دوباره خیره شد. پروفسور به من اشاره کرد که جلو بروم . ابتدا تردید داشتم. یک قدم پیش گذاشتم! دستم را دراز کرد. وقتی دستم با سرش تماس پیدا کرد دلم پایین ریخت! می دانستم ابتدا همین طور می شود و بعد عادت خواهم کرد. چشمانش برق می زد و آرامشی که از آن ساطع بود مرا نیز به آسودگی دعوت کرد! هیجان در وجودم شعله ور شده بود و به هیچ وجه دیگر حس نمی کردم این همان موجودی ست که چند دقیقه قبل از نزدیک شدن به او ترس و دلهره داشتم!

پیام زده شده در: ۲:۳۰ دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۸۵

بلاتریکس  لسترنج

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۹ پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۳:۱۴ یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۲
گروه:
کاربران عضو
پیام: 195
آفلاین

جانوران گوشتخوار:شیردال-پنج پا
جانوران دارای رژیم غذایی عجیب:
.1-مرتلپ از سخت پوستان و پای افرادی که آن را لگد میکند تغذیه میکند.
2-چیز پرفل انواع وسایل جادویی مثل چوب دستی جادوگران را میخورد یا از ته مانده معجون در ته پاتیلها تغذیه میکند

--------------------------------------------------------------
2:فرض کنید یکی از دوستان شما سعی داشته که به هیپوگریف غذا دهد ولی هیپوگریف به او حمله کرده ، احتمال می دهید او چه اشتباهی مرتکب شده است؟؟(2 امتیاز)

غذا دادن به یک هیپوگریف به دقت و توجه زیادی احتیاج دارد چون هیپوگریفها موجودات با هوش و زود رنجی هستند. هیپوگریف در صورت دیدن بی احترامی به فرد حمله میکند.ممکن است فردی که قصد غذا دادن به هیپوگرف را داشته وع نگاه کردن به چشمان هیپوگریف پلک زده باشد یا غذا را جلوی هیپو روی زمین انداخته باشد.علاوه بر این دو مورد هیپوگریف اگر ترس یا نفرت را در چشمان فرد ببیند یا از رفتار و حرفهایش احساس کند خشمگین و خطرناک میشود.ممکن است شخص با حالت تمسخر آمیز تعظیم کرده.یا بعد از تعظیم در مقابل هیپو منتظر عکس العملش نشده یا در حالت تعظیم چوب دستی خود را در دست داشته و آشکارا حالت دفاعی گرفته. .احتمال آخر اینه که خود فرد شبیه راسو بوده یا بوی راسو میداده و هیپوگریف فکر کرده غذا با پای خوش اومد پیشش!
-------------------------------------------------------------------

تسترال:تسترال به خون علاقه زیادی دارد ولی گوشت را فقط در صورت احتیاج آن هم به مقدار لازم میخورد.تسترال ها علاقه ای به کشتن ندارند و برای خورد خون هیچ انسانی را نمیکشند.

تیغ تیغالو:هر چیزی که خودش پیدا کند میخورد.معمولا جانوران درون باغچه مثل کرمها غذای او را تشکیل میدهند.البته هر غذایی را در صورتی که با شیر مخلوط شود بهتر و با اشتها تر میخورد..از کسی جز خودش هدیه قبول نمیکند. در صورتی که برای مدت طولانی گرسنه بماند با خوردن علف برای مدت کوتاهی خود را زنده نگه میدارد.

غول غارنشین: سه نوع غول غار نشین وجود دارد.کوهستانی و جنگلی و رودخانه ای که نوع کوهستانی فقط انسان میخورد و نوع رودخانه ای از جانوران وحشی تا انسان و در خوردن غذا وسواس ندارد .نوع جنگلی از جانوران جادویی درختی تغذیه میکند و برای شکار از پوست سبزش کمک میگیرد.
----------------------------------------------------------------------

من اقرار میکنم که در هر بار که به یک هیپوگریف غذا میدهم احساس میکنم در حال گذاراندن آخرین لحظه های زندگیم هستم.ولی با تمام وجود این موضوع را از هیپوگریف پنهان میکنم و با عشق و علاقه زیاد به چشمانش خیره میشوم. حتی بعد از تعظیم هیپوگریف هم جرات پلک زدن ندارم.البته چند بار اول که نزدیک یک هیپوگریف شدم بعد از تعظیم بلافاصله پا به فرار گذاشتم که این کار هیپوگریف را بی نهایت عصبانی کرد.خوشبختانه هیپوگریفها با 3000 طناب بسته شده بودند و من جان سالم به در بردم.
وقتی راسو را در مقابل هیپو گریف به هوا پرت میکنم احساس میکنم الان بی خیال راسو خواهد شد و من شام امشبش را تشکیل خواهم داد ولی تا کنون این اتفاق پیش نیامده.یکبار راسو را به جای پرت کردن جلوی منقار بچه هیپو گریفی گرفتم ولی چهار انگشت دستم به شدت مجروح شد و دو هفته در سنت مانگو بستری شدم.ولی به هر حال رو برو شدن با این موجود عجیب و غیر قابل پیش بینی با آن نگاه مرموز و مغرور لذت وصف ناپذیری دارد.

پیام زده شده در: ۱۸:۱۷ شنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۵

دارن الیور فلاملold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۵۱ دوشنبه ۳ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۲:۳۹ چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۶
از میدان گریملود شماره ی 12
گروه:
کاربران عضو
پیام: 290
آفلاین

گوشتخوار ها:
1.آكرومانتيولا ها
2.هيپوگريف ها.
جانوراني كه رژيم غذايي عجيبي دارند:
1.سمور خاكي كه در خاك زندگي مي كند و از خاك و ساير موجودات خاكي تغذيه مي كند.
2.از ديگر موجودات نيز مي توان برقك ها را نام برد كه علاوه بر گوشتخواري خودش مي تواند برخي از فلزات را نيز ببلعد.
........پروفسور چون خودتون گفتيد نام ببريد فقط نام برم وگرنه توضيح هم مي دادم.

خب هيپوگريف ها موجودات بسيار مغروري هستند و از هرگونه حركتي كه نشان دهد به آنها توهين شده است ناراحت مي شوند و به آن شخص حمله مي كند.مثلا اگر هيپوگريفي به شخصي حمله كرده باشد ممكن است كه آن شخص دچار اشتباهاتي شده باشد.اشتباهات در مورد هيپوگريف ها فراوانند.مثلا اگر بدون تعظيم به كنار هيپوگريف برويد.آن موجود به احتمال زياد به شما حمله خواهد كرد و يا اگر به هيپوگريف توهين بكنيد و يا غذا به طرفش بر روي زمين پرت كنيد در اين صورت ها نيز به شما حمله خواهد كرد.

تسترال تیغ تیغالو غول غارنشین

1.تسترال ها موجودات بسيار عجيبي در دنياي جادوگري هستند كه فقط افرادي آنها را مي بينند كه مرگ شخصي را به چشم خود ديده باشند.آنها معمولا فقط ازگوشت قرمز و خون تغذيه مي كنند.
2.تيغ تيغالو ها معمولا از غذاهاي متنوعي تغذيه مي كنند كه رايج ترين آن كرم فلوبر و موش صحرايي است.
3.غول هاي غارنشين موجودات بسيار ابله و در حين حال قدرتمندي هستند كه از انسان ها و موجودات گوشتي ديگر تغذيه مي كنند.

4:مقاله ای بنویسید و احساستان را در هنگام غذا دادن به هیپوگریف شرح دهید(15 امتیاز)

بيان احساسات در هنگام غذا دادن به حيوانات بيشتر دختر ها در آن مهارت دارند.من خودم تا به حال يك بار به هيپوگريفي كه گنده بك نام داشت غذا دادم.من ابتدا ترسي از نزديك شدن به آن موجود داشتم ولي وقتي معلممون طريقه ي غذا دادن را براي ما شرح و نشون داد تصميم گرفتم جلو برم و اين كار رو آزمايش كنم.ابتدا كمي جلو رفتم و به آن هيپوگريف گنده تعظيم كردم.هيپوگريف لحظه اي مكث كرد ولي سرانجام به من تعظيم كوتاهي كرد.كمي راسوي مرده از معلمم گرفتم و يه دونه رو به سمت هيپوگريف پرتاب كردم.هيپوگرف با سرعت زيادي كه نسبت به هيكلش خيلي زياد بود اونو گرفت و خورد.بعدا كه كمي عادت كردم حدود 25 راسو رو به هيپوگريف دادم تا بخوره.ولي خداييش يه احساس خيلي خوب به آدم دست مي ده كه مثل غذا دادن به حيووناي ديگه نيست.خيلي باحاله.

[i][size=small][color=3333CC]هيچ وقت نگوييد كه اي كاش زندگي بهتر �

پیام زده شده در: ۱۷:۳۷ شنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۵

چارلی ویزلی old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۰۰ دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۱:۰۶ پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۲
از دوستان جانی مشکل توان بریدن!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 377
آفلاین
برقک و تسترال 2 جانور گوشت خوار هستند,همچنین آرمادیلو حیوانی که از عصاره ی آن استفاده می شود رژیم عجیی دارد . او هنگام رژیم 3 برابر معمول غذا می خورد!!! بدین ترتیب باید جانور کپلی باشد!!(البته من تا به حال آرمادیلو ندیدم پروفسور) یکی دیگر از جانورانی که دارای رژیم غذایی عجیبی است کرم فلوبر است.
کرم فلوبر طبق تصورات خود فکر می کند برگ کاهو او را لاغر می کند. اولین کرم فلوبری که این کشف را کرد در جنگل های آمازون می زیست . او این اندیشه را با کرم ها ی فلوبر سراسر جهان در میان گذاشت و به نتیجه رسید که سبزینه(کلوروفیل)موجود در کاهو باعث لاغر شدن کرم های فلوبر می شود. در ضمن اکثر کرم ها برای خودکشی از کاهو استفاده می کنند.!!!!
چند احتمال وجود دارد 1- خوب توی چشم های هیپوگریف نگاه نکرده باشه2- بیش از اندازه پلک بزنه3- هنگام تعظیم کمرش زاویه ی 90 درجه درست نکرده باشه4- غذا را روی زمین انداخته باشد.
تسترال : گوشت . خون - تیغ تیغالو : شیر . ماست. دوغ . پنیر . کره . کشک . خامه . سر شیر غول غارنشین : آدم!! . حیوانات . در کل گوشت خوار است البته سبزی خوردن هم دوست دارد!!
4:مقاله ای بنویسید و احساستان را در هنگام غذا دادن به هیپوگریف شرح دهید(15 امتیاز)
وای پروفسور چه کارای سختی رو می گه !! آخه من برم جلوی یک هیپوگیریف یه راسو بگیرم جلوش تا بخوره؟!!! در همین موقع صدای پروفسور اومد
-ویزلی .. چارلی ویزلی .. نوبت توست.
خب انگار منو رو ویبره موبایل گذاشته بودن!! شبیه ژله شده بودم و در حال لرزش به سمت پروفسور رفتم . راسو رو ازش گرفتم. قبلش یه عالمه پلک زدم تا اون موقع زیاد پلک هامو نبندم!! بعد کمرم رو خم کردم و تو چشم هاش نگاه کردم . چه قدر ترسناک بود . چه رنگ نارنجیه براقی داشت.
یه قدم برداشتم و چشم هام همون موقع پر اشک شد . غیر از ترس هیچ حسه دیگه ای نداشتم . یه دفعه هیپوگریف هه سرشو برام خم کرد . چرا؟ بیاد راسو رو بخوره دیگه !!! دوباره تو چشم هاش نگاه کردم و براش تعظیم کردم . به من چشم غره رفت!! چرا؟ حرف هایی که پروفسور سر کلاس زده بود رو تو ذهنم مرور کردم . فهمیدم!! الان می تونم بهش راسو رو بدم . راسو رو بردم با لا و گفتم پیش پیشپیشپیش. و بعد اونو پرت کردم هیپوگریف راسو رو بلعید و به من چشمک زد!! اون موقع هر احساسی از ترس داشتم از ذهنم پاک کردم و با صدای بلند خندیدم . که پروفسور بهم گفت : خل شدی پسر؟!!! برو نوبت نفر بعدیه!! :

ویرایش شده توسط چارلی ویزلی در تاریخ ۱۳۸۵/۴/۱۰ ۱۷:۴۲:۳۵

دلم تنگ شده برات
چون نیستی اینجا برام
من فرشته ی قصه گو تو بودی تو شبام

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۳:۲۵ شنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۵

مورگان الکتوold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۳ شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۶:۳۰ چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۱
گروه:
کاربران عضو
پیام: 620
آفلاین
خوب ، اول باید بگم که سوال شماره ی یک ،9 امتیاز داشت و سوال شماره ی دو ،6 امتیاز داشت.مقاله هم که 15 امتیاز داشت

آرشام،گریفندور: جواب اولش درست بود و جواب سوال دوم زیاد جالب نداده بود درسته که پوست بدن مانتیکور ها ضدطلسمه اما مثال آینه نیست که همه طلسم رو برگردونه!! پس به خاطر اشاره کرده به ضد طلسم بودن پوست مانتیکور بهش 2 امتیاز میدم مقاله اش هم که خوب بود پس در کل 26 امتیاز گیرش میاد

لوسیوس مالفوی،اسلیترین:علی رغم اینکه نمایشنامه ی خوبی نوشته بود وسه موجود مفید رو هم معرفی کرده بود اما فوایدی که برای جانور ها نوشته بود تقریبا استثنا بودن مسلما همه نبوغ لرد سیاه رو ندارن که بتونن از تک شاخ و مار برای زنده موندن استفاده کنن و البته فراموش نکنیم که لرد سیاه هورکراکس داشته !!! سوال دوم رو خوب توضیح نداده بود و اگر نگاهی به پست قبل از خودش می انداخت می تونست اطلاعاتی در مورد مانتیکور رو به دست بیاره . توی مقاله اش هم فقط یه جانور مفید خطرناک رو شرح داده بود در صورتی که من گفته بودم حداقل 2 تا و در کل 24 امتیاز میدم (لوسیوس جان ازت بیشتر انتظار داشتم)

هدویگ،گریفندور:سوال اول رو کامل جواب داده بود و جواب سوال دوم رو هم تقریبا متطقی گفته بود البته فقط قسمت اولش یعنی اینکه باید در محل های خاص روش تحقیق بشه! مقاله اش هم به شدت مشکوک می نمود مطمئنم که یه جای دیگه دیده بودمش پس در کل بهش 27 امتیاز میدم

رونان ، گریفندور: جواب سوال اول رو بدک نداده بود ولی هنوز اون مورد استثنای لرد سیاه توی جوابش به چشم می خورد! رونان جان مگه همین دوست شما نبود که به هری گفت هر کسی که از خون تکشاخ بخوره هیچ وقت نمی تونه زدگی اصلی خودش را داشته باشه و مسلما یه سفید ،هیچ وقت از خون تکشاخ نمی خوره! جواب سوال دوم رو هم مثل هدویگ به طور نصفه داده بود!مقاله اش هم خوب بود پس در کل 26 امتیاز گیرش میاد

آنکاین مونتاگ،اسلیترین: مونتاگ جان سوال اول رو اگه ارزشی جواب نمی دادی مسلما امتیاز کامل رو بهت می دادم ولی چه کنیم که ارزشی جواب دادی!!جواب سوال دوم رو هم ارزشی جواب دادی و در ضمن غیر منطقی!!مقاله ات هم که هم اارزشی بود و هم کوتاه! به طور کلی با عرض معذرت باید بهت 19 امتیاز بدم (اینجا جای ارزشی بازی نیست)

هوکی، اسلیترین:سوال اول رو کامل جواب داده بود!سوال دوم رو باید بیشتر توضیح میداد! مقاله اش هم خوب بود!در کل بهش 25 امتیاز داده میشه

دلورس جین آمبریج ،اسلیترین:سوال اول رو با ابتکار جواب داده بود که البته اشکالی نداره ولی توصیه می کنم که زیاد مبتکر نباشید چون بالاخره هر چیزی نباید از حد بگذره!سوال دوم رو هم غلط جواب داده بود چون که اگر با منطق پیش بریم می بینیم که وقتی یه مانتیکور از صدای تکشاخ بدش بیاد یا از اون جنگ میره و یا میزنه تکشاخ و یا تکشاخ ها رو می کشه پس این دو تا توی یه منطقه و یه جنگل نیستن که صدای تکشاخ باعث آزار مانتیکور در حال تحقیق بشه با این وجود به دلیل اطلاعاتی که در مورد چیز های مورد تنفر مانتیکور دادی بهت 2 امتیاز میدم! مقاله ات هم خوب بود پس در کل بهت 26 امتیاز میدم

دارن الیور فلامل،گریفندور:سوال اول رو کامل جواب داد.سوال دوم رو تقریبا شبیه به هدویگ و رونان جواب داده بود یعنی اینکه مانتیکور باید در محل و یا قفس مناسب نگهداری بشه!مقاله اش هم از هر نظر کامل بود پس 27 امتیاز به دست میاره

لونا لاوگود،ریونکلاو:سوال اول رو کامل جواب داده بود ولی اشتباه کوچیکی ازش سر زده بود و اونم این بود که یه گزینه ی اضافی غلط به پاسخش اضافه کرده بود در واقع سانتور ها به میل خودشون در گروه جانورها جای گرفتن! و سوال دوم رو هم کاملا غیر منطقی جواب داده بود چرا که مانتیکور نه تنها مغرور نیستند بلکه بسیار وحشی و کم شعورند به طوری که عقل و هوششون حتی از عقل یک سگ هم تجاوز نمی کنه!! مقاله اش هم کامل بود پس در کل 25 امتیاز می گیره!

چارلی ویزلی،گریفندور:سوال اول رو کامل جواب داده بود!سوال دوم رو هم مقل مونتاگ ارزشی جواب داده بود!در مقاله اش هم اشتباهات کوچکی دیده میشد به طور مثال هیچ برقکی نمی تونه در عرض یک دقیقه یه خونه رو خراب کنه!!و در ضمن باسیلیسک رو هم به دلیل اینکه مقاله اش بلند تر بشه نوشته بود! در کل بهش 24 امتیاز داده میشه

بلیز زابینی،اسلیترین:سوال اول رو کامل کامل جواب داده بود!سوال دوم رو هم به طور کامل ، منطقی جواب نداده بود!مقاله اش هم کامل بود!در کل 26 امتیاز به دست میاره!

آدریان پیوسی،اسلیترین:سوال اول رو با وجود اینکه خیلی کوتاه جواب داد کامل جواب داد! ولی سوال دوم رو به طرز وحشتناکی اشتباه جواب داد مانتیکور ها بی خطرند!؟؟؟مقاله رو هم کم نوشته بود من گفته بودم حداقل 6 خط!پس در کل 20 امتیاز بهش میدم

جسیکا پاتر،گریفندور:سوال اول رو کامل جواب داده بود!سوال دوم رو هم کاملا ارزشی جواب داده بود!مقاله رو هم غیر جادویی نوشته بود ما اینجا زیست شناسی نمی خونیم مراقبت از موجودات جادوی می خونیم!در کل 22 امتیاز داده میشه

پرفسور بینز،ریونکلاو:هر سه تکلیف رو به صورت طنز نوشته بود که دو تاش هم کاملا ارزشی بودند ودر کل بهش 19 امتیاز میدم

بلاتریکس لسترنج،اسلیترین:سوال اول رو کاملا درست جواب داده بود!جوابی جوابی که به سوال دوم بود هم تقریبا غلط بود!مقاله اش هم کامل بود ولی میشه بهش اضافه کرد))علاوه بر این ، بسیاری از گروهها از ترول به عنوان سلاحی برای حمله استفاده می کنند چرا که بدن این جانور به اکثر سلاح های ماگلی و طلسم های جادویی مقاومت نشان میدهد) پس در کل 27 امتیاز می گیره

آوریل،ریونکلاو:استاد قبلی این درس به خوبی توانسته بود سوال اول رو با وجود جملا ت کوتاه ،کامل جواب بده!جوابی که به سوال دو داده بود هم اشتباه بود!علاوه بر این مقاله اش هم قابل توجه بود!پس اونم مثل بلاتریکس 27 امیتاز می گیره

دیانا مالفوی،اسلیترین:سوال اول رو کامل جواب داده بود!سوال دوم رو غلط جواب داده بود چون مانتیکور ها از ابتدای تولد بسیار ترسناک و دلهره آورند(مثل آژدها که از اول تولدش وحشتناکه) در ضمن توی درس هفتم ما جانوران به ظاهر خطرناک رو خواهیم خواند.مقاله اش خوب بود ولی اشتباه کوچکی که کرده بود این بود که فایده ی سانتور ها رو در مهارت هاشون شرح داده بود! در واقع سانتور ها هیچ وقت زیر بار خدمت برای انسان ها نمیرن !!!پس در کل بهش 24 امتیاز میدم

یونا، ریونکلاو:سوال اول رو تقریبا کامل جواب داده بود اما هنوز اون قاعده ی استثنا درش به چشم می خورد، در واقع تنها کسانی می توانند از خون تکشاخ برای زنده ماندن استفاده کنند که کاملا در سیاهی فرو رفته باشند، چرا که روحیه ی یک محفلی و یا یک جادوگر معمولی به او اجازه ی استفاده از خون تکشاخ رو نمیده!!سوال دوم رو غلط جواب داده بود یعنی تقریبا مثل آرشام جواب داده بود چون پوست مانتیکور ها طلسم رو دفع می کنند دلیل بر این نمیشه که پوستشون مثل آینه همه چیز رو بر می گردونه ،اینجا دفع کردن یعنی اینکه اجازه برخورد طلسم به قسمت آسیب پذیر مانتیکور روندادنه!مقاله اش هم کامل بود پس در کل 24 امتیاز به دست میاره!

ایگور کارکاروف ،اسلیترین:سوال اول رو کامل جواب داده بود!ولی سوال دوم رو تقریباغلط جواب داده بود چرا که مانتیکور جانوری وحشی و درنده خو است که عقیده ای به دفاع ندارد او فقط حمله می کند حتی اگر کسی کاری به کارش نداشته باشد! مقاله اش هم مناسب بود! پس در کل 25 امیتاز به دست میاره

سارا اوانز، گرفیندور:سوال اول ر. کامل جواب داده بود
سوال دوم رو هم غلط جواب داده بود یا به عبارتی باید بگیم غیر منطقی ما از 600 سال پیش حرف می زنیم اون موقع اصلا چیزی به نام اشعه نمی شناختند که جدید باشه یا قدیمی!!مقاله اش هم خوب بود و در کل 24 امتیاز گرفت

خوب خیلی زیاد شد از این به بعد فقط امتیاز ها رو می نویسم
الیور وود:28 امتیاز
دویل:24 امتیاز
هرمیون گرنجر:26 امتیاز
فلور دلاکور:25 امتیاز
اکتاویوس پیر:25 امتیاز
رومسا:30 امتیاز
تدی اسنیپ:23 امتیاز
آنیتا دامبلدور:به دلیل اینکه یکی از تکالیف رو انجام نداده بود 10 امتیاز گرفت
ادی ماکای:24 امتیاز
رومسا:26 امتیاز
استرجس پادمور:پست استرجس عزیز رو ندیدم ولی حالا دیدمش پس همین جا امتیازش رو میدم:25 امتیاز
تدی اسنیپ:25
لاوندر بروان:24 امتیاز
سامانتا ولدمورت:30 امتیاز
پرفسور کوییریل:25 امتیاز
مارکوس فلینت:24امتیاز
سه جواب منطقی برای سوال 2:فریب خوردن به خاطر آواز مانتیکور،بی دقتی در محل نگهداری مانتیکور، دست درازی به تخم های این جانور

پرفسور الکتو بعد از اینکه همه ی امتیازها را داد لیوانی آب نوشید تانفسی تازه کند و سپس با چهره ای خسته به صحبت هایش ادامه داد:خوب امتیاز ها رو هم دادم و حالا می ریم سر درس جدید یعنی تغذیه در جانوران،مسلما همگی شما می دونید که موجودات برای اینکه زنده بمونن باید از جایی انرژی کسب کنند
مثلا اژ دها از گوشت تغذیه می کنه و حتی گونه ای از اژزدها های مجارستانی فقط از گوشت انسان می خورن بعضی از جانور ها هم از رژیم های غذایی متفاوتی استفاده می کنن مثل تغذیه از خاک و چوب
و اما سوال پیش میاد که اگر بخواهیم به جانوری غذا بدیم باید باید چه آدابی رو رعایت کنیم؟ کسی جوابش رو می دونه؟
آرشام:از غذای پخته استفاده کنیم
- نمی دونیم
- هیچ آدابی رو
الکتو:ساکت ، برای بعضی از جانوران بی خطر لازم نیست هیچ گونه آدابی رو رعایت کنیم اما اگه شما بخواین به یه مانتیکور غذا بدید چی؟؟جواب اینه ما هیچ وقت به مانتیکور غذا نخواهیم داد مگه اینکه از جونمون سیر شده باشیم اما من به طور مثال آداب غذا دادن به یه هیپو گریف رو بهتون یاد میدم خب هر چی که میگم رو یادداشت کنید
کل کلاس به جنب و جوش افتاد عده ای دفتر هایشان را بیرون می کشدند و عده ای هم رو دفتر ها خم می شدند تا بهتر بنویسند
مورگان الکتو گفت:برای غذا دادن به یک هیپو گریف ابتدا تعظیم کنید و مستقیم و بدون پلک زدن در چشمان هیپوگریف نگاه کنید اگر همه چیزبه خوبی پیش رود هیپو گریف هم متعاقبا تعظیم می کند و در این حال شما می توانید راسو (غذای مورد علاقه ی هیپوگریف)را به هوا پرتاب کرده و یا در مقابل دهان او بگیرید که مورد اول بهتر از مورد دوم است چرا که خطر مورد دوم بیشتر است و همچنین هیپو گریف از اینکه بجهد و غذا را ببلعد لذت می برد اما به خاطر داشته باشید هیچ گاه غذا را به طرف زمین پرتاب نکنید مخصوصا اگر برای جانور غریبه باشید به این دلیل که شما با پرت کرد غذا بر روی زمین ، به هیپوگریف می فهمانید که به چشم حقارت به او می نگرید

تکالیف:
تسترال تیغ تیغالو غول غارنشین

در ضمن برنامه ی درسی هم به شرح زیره:
جلسه ی اول:جانوران جادویی پر فایده یا بی فایده؟؟
جلسه ی دوم:تغذیه در جانوران جادویی
جلسه ی سوم:شیردال ها
جلسه ی چهارم:چه جانورانی قابل تربیت هستند؟
جلسه پنجم:چگونه می توان جانوری را تربیت نمود؟؟؟
جلسه ی ششم:جانوران هوشمند
جلسه ی هفتم:قدرت های دفاعی جانوران جادویی
جلسه ی هشتم:بیماری های جانوران
جلسه ی نهم:مداوای بیماری ها
جلسه ی دهم:جانوران به ظاهر بی خطر

ویرایش شده توسط مورگان الکتو در تاریخ ۱۳۸۵/۴/۱۰ ۱۳:۵۰:۴۲

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۳:۱۰ جمعه ۹ تیر ۱۳۸۵

مارکوس فلینتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۹ جمعه ۱۵ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲:۱۵ دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 328
آفلاین
1:سه مورد از مفید ترین جانوران جادویی را با ذکر فایده شان بنویسید(نبینم از روی کتاب ها کپی کرده باشید)

اسب تک شاخ ==> از نظر فواید مالی که معلومه که می توان شاخ ان و یال و دم ان را با قیمت بالا فروخت و حتی بزاق دهان او را هم می فروشند ( و پول خوبی رو به جیب می زنن ) و همچنین خون براق و سفید ان که خاصیت دارویی دارد.

جغد ==> البته می توان از این جانور گرانقدر هم یاد کرد که می توان از او برای پست نامه استفاده کرد

ققنوس ==> از اشک او برای رفع زخم استفاده کرد همان طور که هری پاتر برای از بین بردن زخم نیش مار از ان استفاده کرد

به نظر شما اشتباهی که دانشمندان سال 1376 مرتکب شدند که منجر به حمله ی مانتیکور شد چه بود؟(به بهترین و منطقی ترین جواب امتیاز کامل داده می شود)

خوب این قضیه بستگی داره که این حیوان خطرناک باشه یا نه.... اگر خطرناک باشه که می توان گفت به دلیل حمله به دانشمندان توانسته انان را کشته و فعالیتشان را قطع کند و یا اگر این موجود خطرناک نباشه و فقط یک سری خصلت های بدنی از قبیل دارا بودن زهر یا بدن ضد افسون داشه باشد و همان طور که الان ما با این موجود اشنا نیستیم ان دانشمندان هم اشنا نباشند.....

3: مقاله ای در مورد جانوران خطرناکی که مفید هم هستند بنویسید(در مقاله تان حداقل دو جانور خطرناک مفید را شرح دهید و مقدار مقاله باید حداقل 6 خط باشد)

جانوران زیادی هستند که هم خطرناک و هم مفید هستند و همان طور که از قدیم گفتن بعد از هر سختی اسانی هست می توان با شکست دادن موجود از فواید ان استفاده کرد.... از جمله این جانوران می توان هیپوگریف که باید با او, با ملایمت برخورد کرد مگر نه موجودی خطرناک برای ان فرد خواهد شد و از فواید ان هم که می دانید می توان پرواز با ان را اشاره کرد.....
اما جانور دیگر که اسب تک شاخ است که خیلی از شکارچیان هم نتوانسته اند ان را شکار کنند زیرا هم ان اسب سرعت زیادی دارد و تند و تیز کار می کند...... و البته می دانید که این تک شاخ موجود بسیار پر فایده است و به همین دلیل است که شکارچیان برای شکار ان تلاش می کنند ( البته به نتیجه نمی رسن )....... و از جمله فواید این جانور می توان به دم و یال او اشاره کرد و هم به خون سفید و براق ان که خاصیت دارویی دارد.

فکر نکنم شما از ما بخواین که یه درسی را که به ما نداده اید را به شما جواب بدهیم تازه تاکید می کنید که نباید از کتاب استفاده کنیم ( شاید می خواین ببینید که ما پیامبریم یا نه و ایا می تونیم معجزا کنیم یا نه )

عضو اتحاد اسلایترین

پیام زده شده در: ۱۳:۱۸ جمعه ۹ تیر ۱۳۸۵

پروفسور کويیرل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۲ چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۵۷ چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱
از مدرسه جادوگری هاگوارتز
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 2956 | خلاصه ها: 1
آفلاین
1:سه مورد از مفید ترین جانوران جادویی را با ذکر فایده شان بنویسید.
تک شاخ:خون تک شاخ برای درمان بعضی بیماریها بسیار مفید است همچنین شاخ آن.از موی این حیوان هم در بسیاری از وسایل جادویی از جمله چوب دستی کاربرد دارد.
ققنوس:از پر ققنوس هم در وسایل جادویی استفاده میشود می توان از پر ققنوس به عنوا پیک خبری نیز استفاده کرد.اشک این حیوان برای انواع واقسام بیماریها و طلسمها مفید است همچنین آواز ققنوس که دارویی آرامش بخش می باشد.

2: به نظر شما اشتباهی که دانشمندان سال 1376 مرتکب شدند که منجر به حمله ی مانتیکور شد چه بود؟
فقط میدونم یه عده از اون دانشمندان بعد از پی بردن به فواید مانیکو که هنوزم مشخص نشده چی بود در صدد بر اومدن تا از اون فواید به نفع خودشون سود ببرن که با در آخر تبدیل به دانشمندان ورقه ای شدند.

3: مقاله ای در مورد جانوران خطرناکی که مفید هم هستند بنویسید
باسیک یا همون مار حیوان بسیار بزرگ و ترسناکیست که گاه طولش به سی متر نیز میرسد.این حیوان زهر خطرناکی دارد که اگه با مقداری پادزهر مخلوط شود میتوان از آن برای درمان بیماریهایی که قابل درمان نیستن استفاده کرد.
اژدها:این حیوان انواع و اقسام گوناگونی دارد .آتش این حیوان بسیار خطرناک اما خون آن بسیار گران و پر فایده است.از گوشت این حیوان میتوان برای بهبود تورم در بدن استفاده کرد.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.