هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: كلاس دفاع در برابر جادوي سياه
پیام زده شده در: ۲۱:۲۷ دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۷

درکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۳۶ یکشنبه ۳ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۴:۱۱ پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴
از اون بالا کفتر که هیچ، کرکس هم نمیاد
گروه:
کاربران عضو
پیام: 299
آفلاین
تدریس جلسه چهارم دفاع در برابر جادوی سیاه

درک در کلاس دفاع در برابر جادوی سیاه رو باز می کنه، صب می کنه تا سطل آبی که روی در گذاشته شده بریزه و بعد در حالی که با یه ورد اثری لیزدهندگی مفرط آب رو از بین می بره و وارد کلاس میشه.
- ریپارو!
صدای چق کوچکی میاد و پایه صندلی شل شده سر جاش محکم میشه. درک صندلی تعمیر شده رو با ذره بین بررسی می کنه و وقتی 666 تا سوزنی رو که توش کار گذاشته شده، تک تک بیرون می کشه، صندلی رو چک می کنه تا مطمئن شه که ورد "خودجاخالی دهی" روی اون اجرا نشده و بعد آروم روی صندلی میشینه.
دانش آموزا از گرفتار شدن درک به تله هاشون ناامید میشن ولی در همون لجظه، بارتی چوبدستش رو وارد دهن خودش می کنه و ورد "نارنجکیوس!" رو می خونه و بعد به طرف درک شیرجه می زنه! همه از حرکت آنتاحاری بارتی شکه میشن و اماده میشن که شاهد انفجار درک و بارتی باشن ولی درست در آخرین لحظه، کشوی میز درک باز میشه و بله درست حدس زدید، دلقک میز بیرون می پره و چکش می کوبه تو سر بارتی.
بارتی:

درک شروع می کنه به درس دادن:
- در امروز راجع به جادوگرهای سیاهه!
بعد به سطل آب و سوزن ها و سایر بقایای تله هایی که دانش آموزا براش گذاشته بودن اشاره می کنه و ادا میده:
- همه تون می تونین جلوی آینه بایستید و توصیف و توضیح یه جادوگر سیاه رو کامل ببینید! تکلیف جلسه بعد هم اینه که جلوی آینه بایستید و خودتون رو توصیف کنید!
-
- خیلی خب، شوخی کردم، به طور کلی جادوگر سیاه به کسی گفته میشه که از طلسم ها، معجون ها یا تله های سیاه استفاده کنه، موجودات سیاه رو پرورش بده یا نگه داری کنه یا به نوعی از این موارد برای صدمه یا آسیب زدن، کشتن یا ترسوندن دیگران استفاده کنه.
پرسی با قیافه ای متفکر میگه:
- یعنی کینگزلی شکلبولت یا بقیه سیاه پوستا جادوگر سیاه نیستن؟
درک نگاه عاقل اندر سفیهی با پرسی میندازه و میگه:
- خب لرد هم خیلی سیفیت میفیته ولی دلیل نمیشه جادوگر سفید باشه که!
بعد سر جای خالی بارتی کنار گابریل میشینه و ادامه میده:
- می تونید کتاب تاریخ جادوتون رو باز کنید و اسم یه گله جادوگر سیاه رو پیدا کنید! کسی می دونه اولین جادوگر سیاه کی بوده؟ بله سیریوس.
- آرتور بلک اولین فرد از خاندان اصیل و جادوگر بلک بوده و در نتیجه اولین جادوگر سیاه!
- گفتم اولین جادوگر سیاه نه اولین فرد از خاندان بلک!
پرسی جواب میده:
- سالازار اسلایترین!
و همه کلاس با سر حرف اون رو تایید می کنن.
درک با چوبدست به کیفش اشاره می کنه، کتابی بیرون میاد و به اندازه تابلوی کلاس بزرگ میشه و خطی از اون پررنگ و خوانا میشه:
"هلگا هافلپاف، راونا ریونکلاو، سالازار اسلایترین و گودریک گریفیندور اولین جادوگران سفیدی هستند که در..."
- همین طور که می بینید سالازار نه تنها جادوگر سیاهی نبوده بلکه سفید هم بوده! کسی دیگه ای نمی دونه؟
دانش آموزا که فک می کردن جواب درست رو گفتن همه ساکت میشن و دستشونو میارن پایین. درک زیر گوش گابریل میگه:
- جوابش سالازار اسلایترینه!
گابریل: سالازار اسلایترین
کلاس:
درک نگاه خشمگینی به کلاس میندازه و میگه:
- تا چند وقت پیش سالازار رو از جادوگران خوب می دونستند ولی از وقتی عله ثابت کرد که سالازار یه باسیلیسک پرورش داده، اون رو به عنوان یه جادوگر سیاه معرفی کردن و معمولا اولین جادوگر سیاه رو سالازار اسلایترین می دونن. البته این به این معنی نیست که سالازار اولین جادوگر سیاه بوده بلکه اولین جادوگر سیاهی بوده که اسمش توی تاریخ ثبت شده. حالا دیدید گابریل درست گفته؟
- خب منم همینو گفتم!
- با من بحث نکن پرسی! اینجا من استاد و تو دانش آموزی! فهمیدی یا یه مقدار درس عملی هم به تدریس این جلسه اضافه کنم؟
-
- همون طور که گفتم در طول تاریخ جادوگرهای سیاه زیادی بودن. معمولا هر ده سال یه رای گیری میشه و سیاه ترین جادوگر تاریخ رو انتخاب می کنن. توی دوره های اخیر لرد ولدمورت همیشه این مقام رو بدست می آورد ولی با توجه به درگذشت دامبل و همچنین گذشت زمان و به سن رای رسیدن نسل جدید جادوگرها، پیش بینی در دوره بعدی این مقام به آلبوس دامبلدور تعلق بگیره!
اینیگو ایماگو از ته کلاس بلند میشه و با عصبانیت میگه:
- باب تو که گند زدی به رولپلیینگ! دامبل از کی تا حالا جادوگر سیاه شده؟
- بوقی سر و صدا نکن، آخر کلاس از پرسی بپرس تا روشنت کنه دامبل جادوگر سیاه هست یا نه!
درک نگاهی به طول پستش میندازه و متوجه میشه که کم کم باید سر و ته قضیه رو بهم بیاره و میگه:
- به عنوان آخرین نکته باید بگم که هر کس یه کار بد بکنه یا یه تله کوچیک بذاره رو جزو جادوگرهای سیاه حساب نمی کنن و برای اینکار یا باید از جادوهای سیاه خطرناک استفاده کرده باشه یا از جادوهای سیاه زیادی استفاده کرده باشه. آخرین دسته جادوگرهای سیاه مرگخوارها بودن و جوجه موجه هایی مثل اوباش هاگزمید یا اوباش کلاس دفاع در برابر جادوی سیاه که تو کلاس تله میذارن جادوگرسیاه به حساب نمیان.
بعد به بارتی کراوچ اشاره می کنه و میگه:
- برای اینکه جادوگر سیاه به حساب بیاید باید حداقل دو جلسه متوالی یه نفر رو بفرستید درمانگاه!

------------------------------------------
رولی بنویسید که در آن فرد یا افرادی با یک یا چند جادوگر سیاه روبرو شود.
* این فرد(یا افراد) و جادوگر(های) سیاه هر کسی می توانند باشند.
* نتیجه این روبرویی می تواند یک دوئل، یک تعقیب و گریز، یک باج گیری یا هر چیز دیگری باشد.
* جدی یا طنز بودن رول فرقی ندارد.

نمرات جلسه سوم و امتحان میان ترم بعدا زده می شوند، چون هم باید امتحان رو تصحیح می کردم و هم پست ها رو نمره میدادم یه مقدار طول می کشه به خصوص که اکثرا هم روز آخر پست تکلیفشون رو زدن.

پیام زده شده در: ۱۶:۴۸ دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۷

لیلی لونا پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۴۵ چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۲۱:۵۱ چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 389
آفلاین
امتحان میان ترم:

1- شش موجود سیاه خطرناک نام ببرید.
سگ سیاه - کلاغ سیاه - گربه سیاه - سایه سیاه - مار سیاه و خطرناک ترین اونا مورچه سیاه!

2- توضیح دهید که اگر یک کلاغ سیاه، آرم دانش آموزی شما را بدزد، چه اتفاقاتی ممکن است برای شما بیفتد؟ (1.5 نمره) در این حالت شما چه کاری می بایست انجام دهید؟

اونوقت دیگه کسی نمی دونه کا ما دانش آموز هستیم و دیگه نمی تونیم در کلاسای هاگوارتز شرکت کنیم چون کسی بدون کارت نمی تونه بفهمه که ما دانش آموزیم. باید بریم پیش کلاغ سیاه و آرممونو پس بگیریم.

3- با چه چیزهایی می شود با یک مار سیاه مقابله کرد؟ سه مورد نام ببرید .

با چیزهای سنگین تا مار له بشه. مثل کتاب پر محتوا - تلویزیون - اژدها - گاو و چکش.

4- "سیاهی" چیست؟ مثال بزنید

وقتی ما چیزی رو به صورت سایه می بینیم و نمی تونیم تشخیص بدیم که چیه سیاهی گفته میشه.

5- چند نوع تله جادویی وجود دارد؟ نام ببرید
ما سه نوع تله ی جادویی داریم. تله ای که بلافاصله اثر می کنه - زمان میبره تا عمل کنه - اصلا عمل نمی کنه.

6- هر کدام از تله های زیر جز کدام یک از انواع تله های جادویی هستند؟ چرا؟

الف) چوبدستی های تقلبی فرد و جرج که به عروسک تبدیل می شوند: به دلیل اینکه ما اول اونو به شکل چوبدستی می بینیم و یهو تبدیل به عروسک میشه پس از نوع زمان می بره تا عمل کنه هست.

ب) آکرومانتالایی(عنکبوت غول پیکر) که در هزارتو(خان سوم کتاب چهار) سر راه هری قرار گرفت: چون همون موقع که مارو می بینه حمله می کنه پس از نوع اول و بلافاصله عمل کنندس.

ج) کلیدهای بالدار که در کتاب اول(سنگ جادو) هری می بایست یکی از آنها را برای باز کردن می گرفت: تنها کارشون این بود که قاطی شن. پس از نوع سوم و اثر ندارست.

د) بلایی که در جلسه سوم تدریس بر سر بارتی کراوچ آمد: چون بدون هیچ درنگی بارتی صدمه دید پس از نوع اول و بلافاصله اثر می کنه هست.

7- یک مورد استفاده برای هر کدام از انواع تله ها نام برید .

تله ای که بالافاصله عمل میکنه مثل سنگ پرتاب کردن به سمت پرنده که بلافاصله پرنده فرار می کنه.

تله ای که زمان می بره تا اثر کنه مثل ریختن سم در نوشیدنی که تا اثر سم روش عمل کنه کمی زمان می بره.

تله ای که اثر نمیکنه مثل پنهان کردن خودمون در مسنجر که در نهایت بازم ملت می فهمن و هی پیام می فرستن.

پیام زده شده در: ۱۶:۱۲ دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۷

آلفرد بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۲۷ پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۲:۴۰ جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۱
از دیروز تا حالا چشم روی هم نذاشتم ... نمی ذارم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 466
آفلاین
امتحان میان ترم

مورچه سیاه، گربه سیاه، سگ ساه، سایه ی سیاه !مار سیاه، گوزن سیاه، کلاغ سیاه ، جوجه اردک زشتو سیاه و تخته سیاه و سقه سیاه

2- توضیح دهید که اگر یک کلاغ سیاه، آرم دانش آموزی شما را بدزد، چه اتفاقاتی ممکن است برای شما بیفتد؟ (1.5 نمره) در این حالت شما چه کاری می بایست انجام دهید؟

آرم دانش آموزی مثل کارت شناسایی مدرسه هست . با گم کردن اون می توانند ما را دیگر جزو شاگر های هاگوارتز به حساب نیاورند و ممکن است اساتید دیگر به ما نمره ندهند و از تحصیل محروم شویم . باید به دنبال کلاغ برویم و اون را که در لانه اش پنهان کرده پس گرفته !

با اشیای سنگین که به مار فشار وارد می کنند ! مثل همر ( چکش ) کامپیوتر ، کتاب ها قطور ، پاره سنگ و کراب و گویل و حتی دست عمو ورنون که خیلی سنگینه !

موجودی که با چشم های غیر مسلح دیده نمی شود و نمی تواند آن را دید و یه جورایی استتار کرده در سیاهی موجودات اینگونه سیاه هستند مثل حیوانی که در تاریکی شپ و سایه ها پنهان می شود ! مثل اسب تک شاخی که در تاریکی پنهان می شود یا دامبلدور که در گوشه های تاریک راهرو ها پنهان می شوند !

سه نوع تله بلافاصله اثر کننده ، به تدریج و کمکم اثر کننده ، اثر نمیکند .

الف) چوبدستی های تقلبی فرد و جورج که به عروسک تبدیل می شوند:به تدریج اثر می کنه چون در موقعی که اون رو به کسی می دهیم شکل چوبدستی است ولی بعد به شکل چیزهای دیگر در می آید

ب) آکرومانتالایی(عنکبوت غول پیکر) که در هزارتو(خان سوم کتاب چهار) سر راه هری قرار گرفت: بلافاصله عمل کننده چون در همون موقع مانع پیشرفت هری شد !

ج) کلیدهای بالدار که در کتاب اول(سنگ جادو) هری می بایست یکی از آنها را برای باز کردن می گرفت: اثر نکننده ! چون فقط باعث شد هری کمی دیر تر به هدفش برسد و باعث پرت شدن حواس او شدند فقط !

د) بلایی که در جلسه سوم تدریس بر سر بارتی کراوچ آمد: بلافاصله اثر کننده ! چون بلافاصله به بارتی صدمه زد !

تله ای که بالافاصله عمل میکنه مثل گردنبند اسلیترین
تله ای که به تدریج عمل میکنه مثل ریش دامبلدور و تله ی شیطان خان اوله کتاب یک !
تله ای که اثر نمیکنه مثل رمز ورود به تالار گریفندور و عبور از بانوی چاق !

پیام زده شده در: ۱۴:۴۰ دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
امتحان

یک : مورچه سیاه
دو : سیریش سیا
سه : کلاغ سیاه
چهار : گربه سیاه
پنج : سایه سیاه
شش : مار سیاه

آرم دانش آموزی در واقع مهر تائیدی برای دانش آموز بودن ما در خود هاگوارتز و در وزارت سحر و جادو هست که در صورت گم شدن نه از نظر هاگوارتز و نه از نظر وزارت به رسمیت شناخته نمیشیم و نمیتونیم تحصیلمون رو ادامه بدیم . در واقع شبیه چیزی مانند شناسنامه در دنیای ماگلی هست . و تنها راه باز پس گرفتنش این هست که تا زمانی که کلاغ رو میبینیم اون رو پس بگیریم .

با وسایلی که مثل یک ضربه زننده عمل میکنند ، مانند : چکش ، سنگ ، کتاب سنگین و ...

به موجودی گفته میشه که قابل رویت کردن نباشه و در نتیجه موجودی که این خصوصیت رو داره موجود سیاه هست . مثل سانتوری که در تاریکی حرکت میکنه و دیده نمیشه !

سه نوع تله هست .
1- بلافاصله اثر کننده
2- به تدریج اثر کننده
3- اثر نمیکند !
که مورد یک در تکلیف آورده شد

الف) چوبدستی های تقلبی فرد و جورج که به عروسک تبدیل می شوند: جزو تله های به تدریج اثر کننده ، چرا که همونطور که گفته شده چوبدستی هستند و زمان استفاده به عروسک تبدیل میشن

ب) آکرومانتالایی(عنکبوت غول پیکر) که در هزارتو(خان سوم کتاب چهار) سر راه هری قرار گرفت: جزو تله های بلافاصله اثر کننده چون تدریجی در اثرش وجود نداشت و بالافاصله با هری مبارزه کرد .

ج) کلیدهای بالدار که در کتاب اول(سنگ جادو) هری می بایست یکی از آنها را برای باز کردن می گرفت: جزو تله هایی که اثر نمیکند ، چرا که کاری نمیکردند به جز اینکه کلید اصلی رو بین خودشون پنهان کنن و منحرف کنن

د) بلایی که در جلسه سوم تدریس بر سر بارتی کراوچ آمد: جزو تله های بالافاصله اثر کننده چون به سرعت میز به بارتی صدمه زد .

تله ای که بالافاصله عمل میکنه مانند چشم های باسیلیسک که در جا باعث خشک شدن دانش آموزان میشد .
تله ای که به تدریج عمل میکنه مثل انگشتر مارولو که دامبلدور رو بعد از یکسال میکشت .
تله ای که اثر نمیکنه مثل صحنه سازی ای که اسلاگهورن بعد از ورود دامبلدور و هری به خونش کرد .

ویرایش شده توسط پرسی ویزلی در تاریخ ۱۳۸۷/۵/۱۴ ۱۴:۴۴:۱۲

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۱۴:۱۰ دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
رولی بنویسید در مورد فردی که دچار تله (یا تله های) جادویی شده و گرفتار شدنش به تله ها یا خلاص شدنش رو شرح بدید .

تق !

پرسی که دیگه برخورد ارول با پنجره و در و دیوار براش کاملا عادی شده و از این بابت خیلی خوشحاله که اون رو به رون بخشیده ! به سمت پنجره حرکت میکنه و با عصبانیت جغد رو جلو میکشه و با عجله کاغذ پوستی نسبتا جدیدی رو که با دقت به پاش بسته شده رو باز میکنه و بدون اینکه فکر محبت به سرش بزنه ، از همون طبقه دوم جغد رو پرت میکنه بیرون که برای خودش بره دنبال موش و آب و این چیزا !

در حالی که سعی داره به کاغذ پوستی لطمه ای نخوره ، با دقت گره نخی که دورش بسته شده رو باز میکنه و روی میز کارش قرار میده ، روی صندلی میشینه و اون رو به میز نزدیک میکنه و عینکش رو از روی کتاب " فلسفه های وزارت سحر و جادو " که تا دقایقی پیش محو مطالعه نظرات فلاسفه وزارت بود بر میداره و به چشم میزنه و شروع به خواندن خط نازک و ظریف نویسنده نامه میکنه :

کلاس
پرسی عزیز ، من ساعت 2 نیمه شب منتظرت هستم ، این نامه رو برای این فرستادم که بهت اطلاع بدم نمیتونیم جلسه امشب رو توی دفتر مدیریت برگزار کنیم و مجبوریم در کلبه هاگرید که البته از قبل هم باهاش صحبت کردم باشیم ... در واقع پروفسور مک گونگال به خاطر اینکه معاون هاگوارتز هست نظرش اینه که باید یه حقی از دفتر مدیریت داشته باشه و ساعت 1 نیمه شب با دوشیزه دلاکور جلسه خصوصی داره !

قربانت
آلبوس پرسیوال برایان دامبلدور

لبخندی روی لب هاش نقش میبنده ، نامه رو تا میکنه و توی کشوش که دیگه الان کاملا مملو از نامه های دامبلدور شده میندازه و به ادامه مطالعه میپردازه ... بالای کتاب نوشته شده : " فلسفه های وزارت سحر و جادو ، نوشته آلفرینوس فلاسف ، صفحه 6489 "

1 نیمه شب

با کلی تیپ خاص و این حرفا مقابل آیینه ایستاده بود و با دقت موهای سرخ رنگش رو مرتب میکرد که متوجه شد به قراره ملاقات نزدیک میشن ... با عجله رداش رو مرتب کرد ، چوبدستیش رو از روی میز قاپید و برای آخرین بار به آیینه نگاه کرد . چشمانش را بست و به هاگزمید فکر کرد . چرخید و چرخید و باز هم آن احساس گذر از یک لوله بلند و باریک را داشت ! ... لحظه ای بعد در هاگزمید ایستاده بود ! هوا سرد بود و موجود زنده ای دیده نمیشد ؛ با عجله به سمت محوطه هاگوارتز و کلبه هاگرید حرکت کرد .

مقابل کلبه هاگرید

لبخند شیرینی روی لب هایش نقش بسته بود که در عرض یک لحظه روی لبهایش خشک شد ! باورش نمیشد ... امکان نداشت ! اجساد بسیاری مقابل کلبه وجود داشت که به نظر میرسید توسط وسیله ای ماگلی به قتل رسیده اند . خواست به جلو حرکت کند که با صدای مجسمه نسبتا بزرگی که لحظه ای پیش سر از زمین بیرون آورده بود متوقف شد !

- برای چه کاری به اینجا اومدی ؟! موهاهاهاااااا !

بدون اینکه مکثی کند جواب داد : برای برگزاری جلسه خصوصی با آلبوس دامبلدور !

مجسمه با حالت هشدار آمیز لرزشی کرد و به درون زمین فرو رفت .

لحظه ای بعد آلبوس دامبلدور که ردای سبز رنگ جدید و باوقاری به تن کرده بود از کلبه خارج شد و با دیدن چهره متعجب پرسی بدون اینکه منتظر سوالی بماند گفت : اممم ... این یه تله بود ! میخواستم فقط کسایی که برای من ارزش قائل میشن و در این راه از هیچ چیزی نمیترسن به جلساتم بیان ... و نگاهی به اجساد پسرها کرد و با لحن تلخی ادامه داد : ولی اینا برای من ارزش قائل نشدن ... بازم ما دو تا رسیدیم به هم بیا تو کلبه عزیزم ... بیا !

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۱۵:۱۴ چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۸۷

گابریل دلاکور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۰۰ سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۶:۳۳ دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۰
از يت نكن! شايدم، اذيت نكن!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 708
آفلاین
سرسرای بزرگ هاگوارتز
قبل از عمل !

سرسرای بزرگ در سکوت فرو رفته بود. سکوتی سرسام آور، همه ی بچه ها سرجای خود بی حرکت میجنبیدند و با نگاه های خیره ای چشمانشان را بسته و گوش میدادند. به صدای مک گونگال:

- کوچولو ها ..
دیش! بومب! گومپ! زاپالاخ!
تصویر کوچک شده

«« توجه! این شکل مثل تام و جری هست و اینا ! »»

مک گونگال فنا میشه و سپس مدیریت مدرسه به سمت این پیرزن میدوئه. وزیر سحر و جادو نیز در همون لحظه از غیب ظاهر میشه و بالای سر مک گونگال میره.

وزیر: این خانم در راه خدمت به جادوگرها و دنیای جادویی جان خودش رو از دست داد؛ برای خانواده اش گل بفرستید!

استرجس پادمور از روی صندلی مدیریتی اش بلند شد و به جای مک گونگال شروع به صحبت کرد:

- امروز از منطقه امتحان نیم ترم سراسری دفاع در برابر جادوی سیاه دارید! این یک نیم ترمه المپیاد مانند ! با سوال هایی بسیار سخت و گولاخ هست! طراحان سوال بیماری کرم داشته اند، و میخواستند که شما مثل هیپوگریف تو گِل بمونید!

همهمه ای سرسرا رو در بر گرفت!

دانش آموز شماره 1: بچه ها این به ما گفت هیپوگریف!
دانش آموز شماره 2: امتحان؟ المپیاد؟نیم ترم؟ این ناعادلانه اس! من نمیخوام شکنجه بشم! اونا اجازه ندارن از اعمال نابخشنودی استفاده کنند!
دانش آموز شماره 3: من تحریم میکنم! هاگوارتز اجازه نداره.. کنترل اف و پنج!
دانش آموز شماره 2: بوقی کنترل+ اف پنجه!
دانش آموز شماره یک: بچه ها این به ما گفت هیپوگریف.

- جدی اف پنج + کنترل ؟ من تاالان کنترل+ آلت+ دیلیت میزدم! بگو چرا کامم بوقیده!
- منم تا الان شیفت و کنترل میزدم رمز ِ سیمز *می اومد! (The Sims)

هاگوارتز، در حین برگذاری المپیاد ِ نیم ترم
بعد از عمل !

- امتحان دیگه شروع میشه. تا دوثانیه ی دیگه. یک .. دو.. سه !

بچه ها همگی با هم ورقه های امتحانی را برگرداندند. ورقه ها ابتدا سفید بود وسپس سوالات روی آن پیدا شد. دوربین به سمت تک تک آنها رفت و روی کله ی بوری ایستاد! گابریل که چشمانش اطراف را می پایید و با سه دستش در تلاش بود که خودکار جادویی با جوهری که خودش مینوشت را از جیبش در بیاورد.

به سرعت این کاررا انجام داد. اما این عمل از دید یک نفر پنهان نماند. استاد دفاع در برابر جادوی سیاه .. درک به سمت استرجس دوید و روبروی او ایستاد.

- چیه بوقی؟ مگه نمیبینی کار دارم؟ نمیخواد امروز تدریس کنی لینک کلاس رو ندارم!
- چی میگی واسه خودت. من همین الان به یک مسئله پی بردم!

- !

- گابریل دلاکور رو نگاه کن بوقی!

استر از روی شانه ی درک به گابریل نگاه کرد، که بر اثر تمرین حالا میتوانست با چشم چپ به ورقه ی سمت چپی و با چشم راست به ورقه ی سمت راستی اش نگاه کند. ( مردم واسه تقلب چه کارها که نمیکنن! )

استر: ایول چه کار گولاخی! من نمیتونم چشامو این طوری کنم.
استر در تلاش بود تا یکی از چشمانش به سویی و دیگری سویی دیگر برود که در نتیجه چهره اش به این حالت در آمده بود :

درک: بوقی، اون داره تقلب میکنه! جوهرش رو نگاه کن.
استر: .... ( داره نگاه میکنه .) !!!! ( نگاهش تموم شده! )
درک: دیدی راست گفتم! بوقی یه کاری بکن.
استر: الان میرم یه کاری کنم. دست من رو بگیر.

درک دستش را دراز کرد و دست استرجس را گرفت.
استر: دستمو ول کن بذار برم دهنشو صاف کنم!
درک:
استر:

:. میز گابریل .:
- اهم، خانم دلاکور!
گابر : جونم؟
استر : ایول چه پلک هایی! چه مویی، چه دمی(!!!) عجب پایی!
گابر : بوقی مگه خودت ناموس نداری؟
استر : چرا ولی میخواستم اگه میشه شما واسم آواز بخونید!
گابر : چرا ؟

استر مدتی به این حالت فکر میکنه و بعد میگه:
- میخوام یه مسابقه ی آواز راه بندازم. جایزه اش شریک شدن تو منوی مدیریت ِ منه!
گابر : آواااااااز ... آآآآآآآآآآآآووووووااااااااازززززز !..

استر در مدتی که گابریل در تله افتاده بود به سمت خودکارش رفت؛ آنرا زیر یک کاسه گذاشت. دو خودکار دیگر عین همان را نیز بوجود آورد، با یک تفاوت کوچک! سر خودکار آبی بود ولی دو خودکار دیگر مشکی! دو کاسه ی دیگر روی دو خودکار گذاشت.

- امم، دوشیزه دلاکور.
- آووووووووووواااااااااااااااااززززز..!
- دوشیزه دلاکور!
-آووووووووووووووواواااواواواوا ( چه چه میزنه! ) زززززززززز...
ملت هاگوارتز: !
- آواوواواوااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااززززز..
- مرگ! دوشیزه دلاکور! این مثینکه حالیش نیست!

استرجس گلوی گابریل رو میگیره و اونو به شدت تکون تکون میده و دل و روده ی گابریل به هم میپیچه! استر با خودش فکر میکنه این بار گابریل حتما به تله ی نوع سومش دچار میشه ! در صورتی که دفعه ی پیش هم دچار شد. به کاسه ها اشاره کرد. سپس ورقه ی امتحان گابریل را برداشت.

استر : اگه میتونی خودکارتو پیدا کن، متقلب!
گابر : خیلی نامردی!

استر به ورقه ی امتحانی گابریل خیره شد! ورقه ای سری .. که اشک در چشمان استرجس جمع کرد! جواب هایی کامل و دقیق، توسط آن خودکار اسرار آمیز داده شده بود.

[spoiler=1- شش موجود سیاه خطرناک نام ببرید. (3 نمره)

مورچه سیاه، گربه سیاه، کلاغ سیاه، سگ سیاه، سایه ی سیاه !مار سیاه، گوزن سیاه، گراوپ سیاه! من سیاه، تو سیاه، او سیاه ...

2- توضیح دهید که اگر یک کلاغ سیاه، آرم دانش آموزی شما را بدزد، چه اتفاقاتی ممکن است برای شما بیفتد؟ (1.5 نمره)

این استرجس نامرد من را از مدرسه بیرون خواهد انداخت!

در این حالت شما چه کاری می بایست انجام دهید؟ (1.5 نمره) (جمعا 3 نمره)

میتونم یکی از طلاها رو توی یکی از راهرو ها بگذارم تا کلاغ به سوی آن بیاید آنرا بردارد و به لونه اش ببرد، من تعقیبش میکنم و با پیدا کردن لونه اش کلی خوشحال میشوم. سپس، با ورد اکسیو وسایلم را از او میگیرم! و حتی اگه لازم شد ناک اوتشم میکنم!

3- با چه چیزهایی می شود با یک مار سیاه مقابله کرد؟ سه مورد نام ببرید (3 نمره)

1) کتاب های رولینگ ! * استفاده ی رون از زبون مارها !! *
2) شمشیر گریفندرو -- در صورتی که یک گریفی اصیل باشیم! یا حتی نباشیم ! --
3) افسونی برای مقابله با او !

4- "سیاهی" چیست؟ مثال بزنید (3 نمره)

سیاهی همان پپسی کولا یا پارسی کولا است! موجودی شیطانی و سیاه و خطرناک، هرچیزی که در تاریکی باشد. هرشی که سیاه و تاریک باشد!

5- چند نوع تله جادویی وجود دارد؟ نام ببرید (3 نمره)

سه نوع :
1) تله ای کلا نابودتون میکنه!
2) تله ای که کم کم میکشه!
3) تله ای که تاثیری نداره روت!

6- هر کدام از تله های زیر جز کدام یک از انواع تله های جادویی هستند؟ چرا؟ (هر مورد 3 نمره)

الف) چوبدستی های تقلبی فرد و جورج که به عروسک تبدیل می شوند:

تله ی نوع 3، چون فقط باعث منحرف شدن حواس هستند!

ب) آکرومانتالایی(عنکبوت غول پیکر) که در هزارتو(خان سوم کتاب چهار) سر راه هری قرار گرفت:

تله ی نوع 2، چون زهرش کم کم اون ها رو از بین میبرد!

ج) کلیدهای بالدار که در کتاب اول(سنگ جادو) هری می بایست یکی از آنها را برای باز کردن می گرفت:

تله ی نوع 2، چون اگر این کاررو نمیکرد بعدا میمرد!

د) بلایی که در جلسه سوم تدریس بر سر بارتی کراوچ آمد:

تله ی نوع 1، خیلی گولاخانه شهید شد!

7- یک مورد استفاده برای هر کدام از انواع تله ها نام برید. (هر مورد 1 نمره، جمعا 3 نمره)

تله 1: آوداکداورا ! تله ی 2: سوختن خانه ای که در اون هستیم! تله ی 3: اِ ، کلاغه رو !! ...! b][/spoiler]

---- :: چند ساعت بعد :: ----
گابریل همچنان در حال نگاه کردن به سه کاسه بود. هر سه کاسه را استرجس چرخانده بود و دفعه ی اول به گابریل گفته بود که خودکارش؛ زیر کاسه ی وسطی است! وقت امتحان روبه اتمام بود شانس آورده بود که تمام سوالات را نوشته و دو سه سوال آخر را شفاهی به استرجس گفته بود که مطمئن بود غلط است.

- گابر، ببین این الان تو اینه!
ویلی ویلی ویلی ( افکت چرخوندن کاسه ها ! )
- حالا تو کدوم هست؟
- بابا نمیدونم ! ولم کنید.. دارم دیوونه میشم! اصلا نمیخوام این امتحان رو بدم! شِت !

گابریل با ناراحتی از روی صندلی اش بلند شد و به سوی در خروجی سرسرا دوید.

----
*: رمز بازی ِ سیمز شیفت و کنترل یا یه همچین چیزاییه! رمز پولشه!

ویرایش شده توسط گابریل دلاکور در تاریخ ۱۳۸۷/۵/۹ ۱۶:۴۷:۵۰

[b]دیگه ب

پیام زده شده در: ۱۹:۱۵ سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۸۷

پیوز قدیمی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۲۱ جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۳:۳۸ پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۹
از توی دیوارای تالار هافلپاف
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1511
آفلاین
تکلیف جلسه سوم

راهرو های هاگوارتس خلوت بود و تقریبا همه بعد از گذراندن کلاس هایی سخت به خوابگاهشان رفته بودند. تا اینکه در میانه یکی از راهرو ها سه نفر پدیدار شدند. سه پسر که در حالی که می گفتند و می خندیدند در راه رفتن به تالار گروهشان بودند. پسر ها در حالی که هواسشان کاملا به خاله زنک بازی های خودشان بود و قاه قاه می خندیدند و برای هم جک می گفتند ناگهان متوجه چیز عجیبی شدند. در اطرافشان درخت های بلند با تنه سفید و بدون شاخ برگ قد کشیده بود. زیر پایشان سختی چوب های سفیدی را حس می کردند. سکوت و جوی متشنج آنها را فرا گرفته بود تا اینکه یک گلوله گلی از آسمان روی سر یکی از بچه ها افتاد و بوقیده شد به سکوت
پسر ها در حالی که با تعجب به محیط اطرافشان نگاه می کردند با هراس متوجه لرزش خفیفی در اطرافشان شدند ...

پنج دقیقه بعد – دفتر دامبلدور

دامبل در حالی که لباسی توری پوشیده بود که اندام زیبا و س*سی اش را نمایان کند ، یکی از اشیاء فلزی عجیب اتاقش را برداشت و روی میز کارش گذاشت. سپس به این صورت شروع به تکاندن ریشش کرد
ابتدا مقادیر زیادی خاک و تل و سپس انواع آشغال از شیر مرغ تا جون آدمیزاد بیرون ریخت ، سپس چند عدد مگس وز وز کنان خارج شدند و عنکبوتی در حالی که از تارش آویزان بود از زیر ریش دامبول آویزان شد ... در نهایت سه پسر سیفیت میفیت از ریش دامبول بیرون افتادند ...
پرسی در حالی که لباس هایش را از خاک و گل می تکاند گفت : « چند ساله ریشت رو نشستی دامبول ؟ »
بارتی که نگران به نظر می رسید با صدایی لرزان پرسید : « ما کجاییم ؟ »
دامبلدور نگاه شیطنت آمیزی کرد و گفت :« این یکی از جدیدترین اختراعات منه ! یک تله جادویی که به تدریج عمل میکنه ! یعنی شما اول اسیر ریش های من میشین و به تدریج به دفترم و نزدیک و نزدیک تر میشین و در نهایت در یکی از کلاس های خصوصی من حضور پیدا می کنید ! جالبه نه ؟ »
پرسی مشتاقانه گفت : « عالیه ، چجوری ؟ »
دامبلدور : « با یک طلسم بزرگ کردن به ریشم وسعت دادم که شما توش جا بشین ! »
پسر سوم با شک و تردید پرسید : « و حالا باید چیکار کنیم ؟ »
دامبلدو گفت : « این مرحله آخره جناب وزیر ! »
آلبوس سوروس پاتر با نگرانی به اطرافش نگاه کرد و با دیدن لباس توری دامبلدور چشمانش از حدقه خارج شد و باد کرد و مانند ایربگ (Air Bag) زانتیا همه را در آستانه خفه شدن قرار داد و در نهایت به این حالت دچار شد : تصویر کوچک شده

دامبول در حالی که به یکی از اشیاء نقره ای عجیب دفترش اشاره می کرد گفت : « خوب بچه ها من این وسیله رو آماده کردم تا کارمون رو شروع کنیم ! »
بارتی با ناراحتی پرسید : « این چی هست ؟ »
دامبول گفت : « شما نمی دونید ؟ »
پرسی با لحنی حق به جانب جواب داد : « توی کتاب هری پاتر خونده بودم ، اما استفاده اش رو ننوشته بود !»
دامبول با سرزندگی گفت : « خوب معلومه ... تموم این وسایل ابزار های بیناموسی من و انواع تله های جادویی ، حالا بیاین تو بغلم تا براتون توضیح بدم ...

خطاب به استاد : سبکی که من جدیدا ازش استفاده میکنم و مخصوص خودمه یک سبک جدی-طنز هست که البته ادعا نمیکنم خودم درستش کردم ، اما با اضافه کردن یک سری ویژگی ها اون رو مختص خودم کردم و فعلا فقط منم که ازش استفاده میکنم ! این رو از این جهت گفتم که شما به بخش طنز و شکلک همر پست قبلی من ایراد گرفته بودید ، گفتم بدونید که این سبک منه ! البته پست بالا بیشتر جنبه طنز رو داشت !!!!

ویرایش شده توسط پیوز در تاریخ ۱۳۸۷/۵/۸ ۱۹:۱۹:۵۱

هلگا معتقد بود ...
« هوش و علم ، شجاعت و غلبه بر ترس و حتی نجابت و وقار به وسیله سختکوشی قابل دسترسیه ! »

تصویر کوچک شده

A Never Ending Story ...

پیام زده شده در: ۱۵:۱۷ سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۸۷

پیوز قدیمی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۲۱ جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۳:۳۸ پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۹
از توی دیوارای تالار هافلپاف
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1511
آفلاین
1- شش موجود سیاه خطرناک نام ببرید. (3 نمره)

گربه سیاه، کلاغ سیاه، سگ سیاه یا همون سیریوس بلک که سیریش سیا هم بهش می گن، مار سیاه، سایه سیاه که بهش سیاهی هم میگن و از همه این ها خطرناک تر، مورچه سیاه!

2- توضیح دهید که اگر یک کلاغ سیاه، آرم دانش آموزی شما را بدزد، چه اتفاقاتی ممکن است برای شما بیفتد؟ (1.5 نمره) در این حالت شما چه کاری می بایست انجام دهید؟ (1.5 نمره) (جمعا 3 نمره)

نه تنها آرم زیبای خودمون رو از دست میدیم بلکه از لیست دانش آموزان هاگوارتس خارج میشیم و دیگه نمی تونیم وارد مدرسه بشیم و همچنین ممکنه باعث قهرمان نشدن گروهمون بشیم و مهمتر از همه ممکنه کلیه اطلاعات جادویمون هم از دست بره !!!
ما باید سریع و تا کلاغ سیاه از دیدرس ما خارج نشده آرم رو پس بگیریم !

پتک ، چکش ، یخچال ، شکم اسپروت یا کتاب پنج هری پاتر (گ.ر.ب استاد !! )

این موجود در کل به هر موجود ناشناخته ای گفته میشه که شما نمی تونید اون رو ببینید. در نتیجه از اون جاییکه ممکنه اون موجود یه موجود سیاه باشه، پس سیاهی یک موجود سیاهه! مثلا گرگینه ای که در تاریکی حرکت می کنه ، یا پرسی ویزلی که با شناسه آبراهام یاکسلی لاگین شده

در کل سه مدل تله جادویی داریم، تله هایی که بلافاصله اثر می کنن، تله هایی که به تدریج اثر می کنن و تله هایی که اثر نمی کنن!

6- هر کدام از تله های زیر جز کدام یک از انواع تله های جادویی هستند؟ چرا؟ (هر مورد 3 نمره)

الف) چوبدستی های تقلبی فرد و جورج که به عروسک تبدیل می شوند: تله های تدریجی زیرا وقتی چوبدستی را می خریم اونها به شکل چوبدستی باقی میمونن اما وقتی داریم باهاشون بازی میکنیم تغییر شکل میدن !

ب) آکرومانتالایی(عنکبوت غول پیکر) که در هزارتو(خان سوم کتاب چهار) سر راه هری قرار گرفت: تله ای که بلافاصله اثر می کنه چون اون بلافاصله شروع به مبارزه با هری کرد

ج) کلیدهای بالدار که در کتاب اول(سنگ جادو) هری می بایست یکی از آنها را برای باز کردن می گرفت: تله ای که اثری نمی کنه چون کار اون کلید ها فقط منحرف کردن هری از کلید اصلی بود

د) بلایی که در جلسه سوم تدریس بر سر بارتی کراوچ آمد: تله ای که بلافاصله اثر میکنه چون بارتی بلافاصله توسط میز مصدوم شد

7- یک مورد استفاده برای هر کدام از انواع تله ها نام برید. (هر مورد 1 نمره، جمعا 3 نمره)

تله ای که بلفاصله اثر می کنه مانند اینفری های داخل غار که از شئ مهمی چون جادوانه ساز محافظت کنیم !
تله ای که تدریجی اثر میکنه مثل معجونی که دامبلدور در غار خورد که باعث میشد اون ضعیف و ضعیفتر بشه !
تله ای که اصلا اثر نمیکنه مثل علامت شومی که بالای برج بود تا دامبلدور و هری رو گمراه کنه و به اونجا بکشه

هلگا معتقد بود ...
« هوش و علم ، شجاعت و غلبه بر ترس و حتی نجابت و وقار به وسیله سختکوشی قابل دسترسیه ! »

تصویر کوچک شده

A Never Ending Story ...

پیام زده شده در: ۴:۵۲ سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۸۷

درکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
امتحان میان ترم دفاع در برابر جادوی سیاه

1- شش موجود سیاه خطرناک نام ببرید. (3 نمره)
2- توضیح دهید که اگر یک کلاغ سیاه، آرم دانش آموزی شما را بدزد، چه اتفاقاتی ممکن است برای شما بیفتد؟ (1.5 نمره) در این حالت شما چه کاری می بایست انجام دهید؟ (1.5 نمره) (جمعا 3 نمره)
* دلایل بسیار مهمند!
الف) چوبدستی های تقلبی فرد و جورج که به عروسک تبدیل می شوند:
ب) آکرومانتالایی(عنکبوت غول پیکر) که در هزارتو(خان سوم کتاب چهار) سر راه هری قرار گرفت:
ج) کلیدهای بالدار که در کتاب اول(سنگ جادو) هری می بایست یکی از آنها را برای باز کردن می گرفت:
د) بلایی که در جلسه سوم تدریس بر سر بارتی کراوچ آمد:

--------------------------
* مهلت ارسال تکلیف جلسه سوم تا قبل از تدریس جلسه چهارم است

پیام زده شده در: ۲۱:۱۰ دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۸۷

درکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
درک بخشنامه جدید وزارت که مربوط به روش تدریس جدید هست رو به صورت یه مثلث تا می کنه و از نوک تیزش به عنوان خلال دندون استفاده می کنه تا باقیمانده ناهار رو از لای دندوناش در بیاره. و در همین حین وارد کلاس میشه.
دانش آموزا که بعد از بلایی که درک سر پرسی و تدی آورد حسابی از اون می ترسن، برپا میدن و بلند میشن. درک که به تازگی بهش گفتن کلاساش خیلی خشک و خسته کننده است، همزمان با گفتن "بفرمایید" تکون کوچکی به چوبدستش میده. دانش آموزا می خوان بشینن ولی هوای زیرنشیمن گاهشون وزنشون رو تحمل نمی کنه و همه به زمین اصابت می کنن! سپس در حالی که سعی می کنن بلند شن، صندلی ها به جای اولشون بر می گردن و سر دانش آموزا رو مورد عنایت قرار میدن.
دانش آموزا:
درک :
پرسی: "من به عنوان بازرس عالی رتبه هاگوارتز و رئیس شورا و کلی سمت دیگه که دارم بهت اخطار می کنم که این رفتارت به عنوان استاد دفاع اصلا مناسب نیست."
درک: "بخوس بینیم باو! مگه خودت نگتی تدریس هام خیلی خشکن؟"
پرسی: "من گفتم تدریس نباید خشک باشه نه اینکه دانش آموزا رو مسخره کنی!"
درک: "دانش آموز پرسی ویزلی! تو کار استادت دخالت نکن. این هم جزو تدریس منه!"
اینیگو که حسابی از زمین خوردن حالش گرفته شده، میگه: "تدریس این جلسه به کدوم مبحث مربوطه که باید ملت رو زمین بزنین؟ "
درک کمی به صورت **سوت** اطراف رو نگاه می کنه و بعد در یک لحظه با گذر موقتی از حالت **یافتم** به این شکل میگه: "امروز تله های جادویی رو کار می کنیم!"
درک رو به کلاس ادامه میده: "خب، با توجه به اینکه امسال سال نوآوری و از ایناست، وزارت بخشنامه ای فرستاده مبنی بر اینکه کلاس ها باید به صورت دانش آموز محوری اداره بشن. یعنی اینکه من فقط به شما میگم که امروز کدوم جادوی سیاه رو کار می کنیم و شما توی کتاب هاتون دنبال راه مقابله با اون می گردید. حالا به گروه های دو نفری تقسیم بشید و آماده شید. بارتی تو پیش گابریل نشین "
بارتی: "اصلا به تو چه من پیش کی میشینم؟ اصلا هافلی ها همیشه با ما گریفی ها مشکل داشتن! اصلا این بخشنامه ای که میگی کو؟"
درک: "اولا که به تو چه که به من چه که تو کجا میشینی!() دوما که تو از کی تا حالا گریفی شدی و سوما این بخشنامه هم اینجا..." درک با یادآوری اینکه از بخشنامه به عنوان خلال دندون استفاده کرده، حرفشو عوض می کنه و ادامه میده: "بخش نامه توی کشوی میز منه، برو برش دار!"
بارتی که متوجه شده یه چوبدستی زیر نیم چوبدسته! به طرف میز درک به راه میفته و کشوی میز رو باز می کنه. همین که کشو باز میشه، یه عروسک دلقک می پره بیرون و (یعنی با چکش می کوبه تا سر بارتی!) و بعد بارتی رو میندازه توی کشو و خودش جفت می ره تو دهن بارتی(ک.پ.ر بای دنیس) و بعد در کشو بسته میشه و بعد میز به طرز عجیبی شروع می کنه به تکون خوردن و صدای بارتی میاد که میگه:
- آه اوه آخ آخ آخ! آروم تر، اوه آخ!
و بعد میز یه بری میشه و مثل کامیونی که سنگ و گل خالی می کنه، گرد و خاک بلند میشه و بارتی از میز میفته بیرون و بعد نیم تن گوجه گندیده میریزه روش.
بارتی در حالی که به طرز عجیبی ایستاده بلند میشه و رو به حضار لبخند می زنه و میگه: "چیزی نیست! چیزی خاصی نبود! شما نگران نباشید!"
در همین حین کشوی میز باز میشه و دست دلقگ مذکور میاد بیرون، یه پس گردنی به بارتی می زنه که باعث واژگونی بارتی میشه و داخل میز برمیگرده. سپس تیتراژ پایینی فیلم پخش میشه و دانش آموزا شروع می کنن به سوت و دست تشویق (آخ ببخشید فک کنم خط رو خط شد!)
درک که در کمال آسایش ماجرا رو تماشا کرده، لبخندی می زنه و رو به کلاس میگه: "همون طور که گفتم درس امروز راجع به تله های جادوییه! حالا به گروه های دو تایی تقسیم شید و بخش مربوط به تله های جادویی رو بخونید. در کل سه مدل تله جادویی داریم، تله هایی که بلافاصله اثر می کنن، تله هایی که به تدریج اثر می کنن و تله هایی که اثر نمی کنن! آخر ساعت باید در مورد هر کدوم از این سه نوع تله یه مقاله به من تحویل بدید. گابریل به جای بارتی، من همگروه تو میشم "

[color=#0000FF]چند لحظه همه به گروه های دوتایی تقسیم شدن - میز درک و گابریل[/color]
گابریل:
درک:
گابریل: **چشمک**
درک:
گابریل: "بوقی دو ساعته دارم واست عشوه میام خب جواب سوالا رو بگو دیگه "
درک: "خب زودتر می گفتی اینو! ببین دسته اول تله ها، تله هایین که بلافاصله اثر می کنن، یعنی مثلا یه ماده ای گذاشته شده و به محض اینکه بهش دست بزنی میمیری! یا بیهوش میشی یا چیزی شبیه به این. مثلا اون خامه قناری های فرد و جورج رو یادته؟ که تا می خوردی به قناری تبدیل میشدی؟"
گابریل: :no:
درک: "اشکال نداره، منم یادم نیست فقط تو کتاب خوندم دسته دوم تله هایین که به تدریج اثر می کنن، مثلا کسی که به اون دست بزنه یا هر جور دیگه ای دچارش بشه، کم کم میمیره. مثلا اگه به یکی از در های گرینگوتز دست بزنی، داخل در کشیده میشی ولی نمیمیری، بلکه اون قدر اونجا میمیری که از گرسنگی یا تشنگی بمیری! یا مثلا اون تله طوری مریضت می کنه که بعد از یه مدت بمیری. مثلا دامبل وقتی به انگشتر گانت دست زد، جوری مریض شد که تا یه سال دیگه میمرد"
گابریل: "مااااااااااااااااااااع دامبل تا یه سال دیگه میمیره؟"
درک: "نمی دونم! نه بابا، رولینگ یه زری زده وگرنه از اون ماجرا نوزده سال گذشت، دامبل با پسرای هری هم کلاس خصوصی گذاشت و هنوز هم نمرده که هیچ، منم می ترسم نزدیکش رد شم. حالا درسته سبزه ام ولی خب به این دامبل اعتمادی نیست، یهو دیدی از شانس من ذائقه اش عوض شد!"
گابریل: "هان؟ الآن اینایی که گفتی یعنی چی؟"
درک: "هیچی ولش کن، بذار نوع سوم رو هم توضیح بدم و بعدش با هم حرف می زنیم خب نوع سوم تله ها، تله هایین که اصلا تاثیری ندارن، فقط فرد رو منحرف می کنن. مثلا اون درهایی که توی وزارت خونه بودن و می چرخیدن و باعث میشدن هری اینا نتونن راهشون رو پیدا کنن، یه جور تله از نوع سوم بودن."
گابریل: "**خمیازه** وی وی وی! درک تدریس خیلی خسته کننده شد، این مثال خز و خیل چیه می زنی؟"
درک: "خب ببین، مثلا اگه دامبل به من اصرار کنه که برام کلاس خصوصی بسازم، من می تونم یه پاترونوس (سپر مدافع) بسازم و وقتی دامبل حواسش به پاترونوس سیفیت پرت شد، فرار کنم. اون وقت دامبل به یه تله نوع سوم دچار شده!"
گابریل: "آها! "
گابریل که حرف های درک رو یادداشت کرده، بلند میشه و نوشته هاش رو به درک میده و میگه: "بفرمایید استاد، تکلیف من تموم شد!" و راه میفته که بره.
درک: "اصلا کی از تو تکلیف خواست حالا کجا میری؟"
گابریل: "بارتی رو ببرم درمونگاه!"
درک: "بوووووووووووووووووق! "
-----------------------------------------------
تکلیف
رولی بنویسید در مورد فردی که دچار تله (یا تله های) جادویی شده و گرفتار شدنش به تله ها یا خلاص شدنش رو شرح بدید.

* رول می تونه جدی یا طنز باشه
* این فرد هر کسی می تونه باشه
* می تونید رول رو راجع به چند شخص بنویسید
* این فرد ممکنه دچار یه تله بشه یا دچار چند تا تله

چون خیلی ها دیر تکلیفشون رو فرستادن، وقت نشده همه تکالیف رو امتیاز دهی کنم، به زودی امتیاز ها رو می زنم

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.