هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: بجث کلی در مورد R.A.B. این شخص کیست؟ چه بلایی به سرش آمده؟
پیام زده شده در: ۲۱:۵۰ شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۴

hadi

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۲۹ پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۵:۱۰ یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۸۷
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 56
آفلاین
به نظر من اين فرد يه مرگ خواره چون كه فقط مرگ خوارها ولدمورت رو لرد سياه صدا مي زنند.و در مورد اينكه چي به سرش اومده بايد تا اومدن كتاب هفت صبر كرد.

به وبلاگم سر بزنيد.نظر يادتون نره!
هري پاتر و قبرستان جادوگران

Re: به نظر شما R.A.B کیه؟
پیام زده شده در: ۱۹:۱۵ شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۴

جیمز پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۶ یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۲۵ چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۱
از مشکوکستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 325
آفلاین
هوم. سه تاپیکی که در مورد R.A.B. وجود داشت رو برای بحث بهتر در یه تاپیک ادغام کردم. از این به بعد اینجا در باره‌ى‌ همه‌ی مسائل مربوط به این شخص می‌تونید بحث کنید.

ناظر فروم

تصویر کوچک شده

Re: برای R.A.B چه اتفاقی افتاد؟
پیام زده شده در: ۱۸:۵۹ پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۴

لي لي

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۴۷ دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۱:۱۹ شنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۶
از لندن-قبرستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 241
آفلاین
بلیز عزیز نظرت در مورد اینکه R.A.B یکی از نزدیکان ولدمورت بوده برایم خیلی جالب توجه هست و واقعا" این احتمال وجود داره چون با تمام دلایلی که گفتی ( خبر داشتن از وجود جاودانه ساز در غار) کاملا" جور در میاد .
این R.A.B از نظر من ممکنه که هنوز زنده باشه و ما نباید فقط به خاطر اینکه در نامه از مرگ خودش حرف زده این احتمال 100% رو برای زنده نبودنش بدیم.
اما هر کی که هست به طور قطع بسیار قدرتمنده و یک جادو گر قابلیه ( یا بوده) بنابرین بعد از اینکه از تمام این مرحله ها گذشته ممکنه که جزو مرگ خوار هایی که ولدمورت رو رها کردند در یک جایی از دنیا قایم شده و یا اگر از افرادی بوده که لرد فهمیده که بهش وفادار نیست مثل بقیه کشته شده اونم با یک مجادله ی سخت . الان یک نکته ای در مورد این شخص به ذهنم رسید اگر اشتباه نکنم در کتاب سنگ جادو یک جا اشاره میشه جادوگر بزرگی توسط ولدمورت کشته شده بوده و ... حالا میرم بیشتر تحقیق می کنم شاید این شخص همون R.A.B بوده

اگر به نتایجی رسیدم براتون اینجا مسج میذارم

[b][size=medium][color=990

ر.آ.ب
پیام زده شده در: ۱۸:۱۹ پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۴

maziar

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۹ جمعه ۳۱ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۰۰ دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۸۵
از تپلستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 203
آفلاین
اصلا کی گفته داداش سیریوس ر.آ.ب هست.
رولینگ میدونه چطوری مارو گمراه کنه ر.آ.ب شخصیت جدیدی خواهد بود.تازه اونم یا زندست یا مرده(من علم غیب دارم).

dont wait for t

Re: برای R.A.B چه اتفاقی افتاد؟
پیام زده شده در: ۱۱:۴۸ پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
خب اول اینکه من مطمئن نیستم که ر.آ.ب. همون روگلوسه چون که همون طور هم که سیریوس در کتاب پنجم گفت روگولوس آدم بی عرضه و ترسویی بوده به هر حال نظر من اینه که اون کسی که جاودانه ساز رو دزدیده تونسته سالم از اونجا خارج بشه چون که اونقدر قدرت داشته که بتونه این نامه رو بنویسه پس احتمالا اونقدر هم قدرت داشته که سوار قایق شه و از دریاچه عبور کنه و چون که در اونجا نوشته من جاودانه ساز رو دزدیدم حتما مطمئن بوده که میتونسته از اونجا خارج شه کلا من فکر میکنم که این جاودانه ساز هم نابود شده
اما اگر ما بخوایم ببینیم که چه بلایی بر سر ر.آ.ب اومده به نظر من باید اول هویت اون شخص رو مشخص کنیم از نشونه هایی که توی کتاب اومده امکان پذیر است یکیش اینه که اون شخص نیز احتمالا مرگ خوار بوده چون که دیگه همه میدونین تیر نامه نوشته بود خطاب به لرد سیاه همچنین این نامه نشون میده که ولدمورت هم اون رو دقیقا میشناخته و چون که ولدمورت این رازش رو به هیچ کس نگفته میشه اینطور نتیجه گرفت که ر.آ.ب یا از نزدیکان ولدمورت بوده یا یک نفر مثل دامبلدور بوده ولی به احتمال زیاد طبق دلایلی که گفتم یک کسی بوده که از نزدیکای ولدمورت بوده و به ولدمورت خیانت کرده . من فکر میکنم همون موقعی هم که ر.آ.ب سراغ جاودانه سازها رفته ولدمورت در به در دنبالش میگشته غافل از اینکه مراقب جاودانه سازهاش باشه و در نهایت هم مدتها پیش ولدمورت ر.آ.ب رو گیر اورده و یک آواداکدورا نصیبش کرده
اما در مورد اینکه میگی اون شخص باید پیشگویی رو شنیده باشه به نظر من این عقیده جالبی البته نمیگم که 100% درسته ولی امکان داره حق با تو باشه در این صورت ما میتونیم فرض کنیم که ر.آ.ب قبلا توی سازمان اسرار کار میکرده البته امکانش کمه ولی از احتمالات هست یا میتونیم اینطور فرض کنیم که وقتی اسنیپ خائن داشته پیشگویی رو برای ولدمورت باز گو میکرده اون هم اونجا بوده و شنیده

برای R.A.B چه اتفاقی افتاد؟
پیام زده شده در: ۶:۰۰ پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۴

آرتیکوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۸ دوشنبه ۱۴ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۱۵ پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۷
از کاخ سفید پادشاهان در کوه های سفید سرزمین رویاها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 430
آفلاین
می دونید که دیگه که R.A.B همون برادر سیریوس بود.
من می خوام در مورد چه اتفاقی برای اون افتاد صحبت کنیم.
به عقیده من ریگولوس از پیشگویی خبر داشته (حالا به هر صورتی که فهمیده)چون در نامه ای که به ولدمورت نوشته گفته:"با این امید به استقبال مرگ می روم که زمان مواجه شدن با همزات فنا شده باشی ."
حتمآ منظورش هری پاتر بوده.ولی از کجا فهمیده؟بعد چرا علیه ولدمورت شد؟و....
این هنر رولینگه که به ما بگه چرا و چطور؟
ولی برای اتفاقی که برای ریگولوس افتاد.من فکر می کنم که اون هم اون معجون رو خورد و خودش رو ضعیف کرد.بعد از این که نشان رو دزدید و نامه رو نوشت ,به خاطر اینکه ضعیف شده بود و مثل دامبلدور آب میخواست به دریاچه می افته و می میره.و نشان هم باهاش میره ته دریاچه.
و یه چیز دیگه وقتی که هری نشان رو صدا می کنه اون جسد ریگولوس بوده که از آب می پره بیرون.
اگه یاده تون باشه وقتی که هری به دامبلدور گفت :"فکر می کنید که باید وارد دریاچه بشیم؟ دامبلدور جواب داد:"بریم داخل دریاچه؟اگه بد اقبال باشیم باید این کار رو بکنیم.فکر نمی کنی که نشان قدرت (هورکس)باید در ته دریاچه باشه؟"
من فکر می کنم که هری این بد بیاری رو آورده.هری باید دفعه بعد نشان رو از ته دریاچه در بیاره.

این بود عقیده من که فکر می کنم به واقعیت نزدیکه.

موارد زیر بعد از این که نظر ها رو خوندم اضافه کردم برای دفاع از چیزایی که در بالا گفتم:

1.در مورد اینکه ر.آ.ب کیه؟این موضوع قابل بحثه (که توی تاپیک های دیگه بحث شده)ولی بلیز زابینی گفت که سیریوس در کتاب 5 گفته که ریگولوس دست و پا چلفتی بوده,پس نمی تونه که نشان رو دزدیده باشه.ولی واقعا سیریوس برادرش رو می شناخته؟
سیریوس توی گریفیندور بوده و ریگولوس توی اسلایترین , و دو برادر هم توی مدرسه با هم نمی گشتند(یا به عبارت دیگه با هم حرف نمی زدند).سیریوس هم که از خونه خودش متنفر بوده چون پدر و مادرش همش سرکوفت ریگولوس رو به سرش می زدند(در کتاب 5 سیروس خودش گفت)و بین آنها تبعیض قائل می شدند و این جوری سیریوس هم از برادرش متنفر می شه و بعد سیریوس از خونه فرار می کنه و برای یه مدت کوتاه توی خونه جیمز پاتر زندگی می کرده و بعد میره یه خونه برای خودش می گیره و از اون به بعد توش زندگی می کنه. پس زیاد برادرش رو نمی شناخته که مطمئن باشه که ریگولوس دست و پا چلفتی هست و هر چی که سیریوس در مورد ریگولوس می گفته فقط نظر خودش بوده.
و می دونید که ریگولوس هم مرگخوار بوده و مرگخوار ها ولدمورت رو لرد سیاه صدا می کنند.ولی ریگولوس از اونا جدا شد ولی در مورد موردنش هیچ توضیجی داده نشده و یه ذره مرموزه.
و برای پاسخ به harry topoloo که گفته که شخصیت ر.آ.ب جدیده , من می گم که ریگولوس شخصیت قدیمی ای نیست و فقط یک بار در کتاب 5 اسمش برده شده(می دونید که هرچی رولینگ در کتاباش گفته بعدا ازش استفاده کرده).

2.در مورد مرگ اون شخص که نشان رو دزدیده (که من می گم ریگولوس هستش)همانطور که خوندید دامبلدور در کتاب 6 فصل غار به هری گفت:"حفاظت...بعد از همه این حرفها خوب طراحی شده بود.یک نفر به تنهایی نمی تونه این راه رو بره...)حتی دامبلدور هم نمی تونسته این راهو به تنهایی بره.ولی ریگولوس تنها بوده (چون به کس دیگه ای نمی تونسته اعتماد کنه که با هم نشان رو بدوزدند) و معجون رو می خوره و ضعیف می شه و با اون یه ذره قدرتی که داشته فقط تونسته یه نامه بنویسه و نشان رو برداره و یه قلابی به جاش بزاره. و اون مثل دامبلدور آب می خواسته و ورد آگومانتی هم که اونجا عمل نمی کرده ,پس از آب دریاچه برداشته و بعد فکر خوان ها از آب بیرون آمدند و احتمالا ریگولوس راه مقابله با اونا رو نمی دونسته و یا مثل هری هول شده بوده و راه مقابله رو یادش رفته بوده و یا آنقدر ضعیف شده که نمی تونسته با اونا مقابله کنه,بعد فکر خوان ها ریگولوس رو با نشان به ته دریاچه می برند و مطمئنا اون نتونسته نشان رو از بین ببره.(ببخشید اگه طولانی شد چون می خواستم اون لحظه رو یه ذره تجسم کنید)

3.ولی در مورد فهمیدن پیشگویی توسط ریگولوس : من این مورد رو اضافه کنم که به نظر من ریگولوس قبل از اینکه پیشگویی مطرح بشه اون رو می دونسته چون اون قبل از اینکه ولدمورت پیشگویی رو بشنوه ریگولوس ولدمورت رو ترک کرد.این احتمال هستش که ریگولوس یک پیشگو بوده که بدون رفتن به خلسه آینده رو پیش بینی کرده ,قبل از این که تریلانی پیش بینی کنه!ولی به هیچ کس نگفته چون به هیچ کس اعتماد نداشته .

4.و در مورد اینکه harry topoloo گفته که رولینگ همه رو گمراه می کنه منم قبول دارم ولی اگه ر.آ.ب ریگولوس باشه موضوع به اندازه کافی گیج کننده هست و به گیج کننده تر و بحث بر انگیز تر از این نیاز نداره.

ویرایش شده توسط آرتیکوس دامبلدور در تاریخ ۱۳۸۴/۹/۱۸ ۴:۲۹:۱۷

آرتيكوس الياس فرناندو الكساندرو دامبلدور

ملقب به سلامگنتئور(فنانشدني در همه دورانها)

[b][color=009900]آرتيكوس ..

پیام زده شده در: ۷:۲۹ یکشنبه ۲۲ آبان ۱۳۸۴

زاخاریاس اسمیت(old)

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۴۷ دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۶:۰۱ شنبه ۱۵ دی ۱۳۸۶
از نميگم تا تو خماري بموني ...!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 138
آفلاین
من هم عقيده دارم كه اون شخص ريگولس نيست كه اگه باشه همه تعجب ميكنيم..
رولينگ آخرين تو آخرين كتابش همه ي زيركي و نبوغشو ميذاره و اونو از 2 سال قبل قابل پيش بيني نميذاره...
البته به نظر من اون ر.ا.ب يه شخصيت جديد نيست مثل شاهزاده .. يعني رولينگ احتمالا يه نفرو كه ميشناسيم به عنوان ر.ا.ب معرفي ميكنه
آخر اينكه نظر من روي 2 گروهه :
1.رفقاي خيلي قديمي ولدمورت يعني مرگخواراي اوليه مثل همون گروهي كه با تام ريدل ميگشتن
2.يكي از استاداي تام ريدل كه از اقدامات تام براي ساختن هوركراكس ها آشنا شده بوده
3.يكي مثل بورگين و بركز ( اوني كه مرده )
4.فعلا اينا رو داشته باشين تا بعد ...

كسي كه كوههاي شامخ را زير پا ميگذارد ، به همه شدايد اعم از شوخي و جدي ميخندد .

پیام زده شده در: ۱۹:۵۹ شنبه ۲۱ آبان ۱۳۸۴

املاین ونسold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۳۱ جمعه ۲۶ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۱۲ چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۸۷
از نامعلوم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 295
آفلاین
به نظر منم احتمال اینکه رگولوس باشه کمه هر چند از نظر اسمی میخوره ولی رگولوس بر طبق حرفهایی که سیریوس ازش میزد جادوگر با عرضه ای نبوده و اینکه بخواد بره و یک هورکراکس رو نابود کنه ازش بعیده چون این کار احتیاج به قدرت زیادی داره که رگولوس فاقدش بوده ولی من فکر میکنم این فرد r.a.b قبلا ازش نامی توی کتاب برده شده .

در مورد نظر shima 2006 که گفته بود توی نامه 7 تا I داره میتونه جالب باشه و این معنی رو بده که فرد مورد نظر میدونسته 7 تا هورکراکس هستش ولی بازم ما هیچی ازش نمیدونیم و اینکه با بقیه هم کاری داشته یا نه.

The Death Prophet is coming to U

Enemies of the heir beware

پیام زده شده در: ۱۵:۲۴ شنبه ۲۱ آبان ۱۳۸۴

کریچرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۰۴ یکشنبه ۸ آذر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۳:۲۰ پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۲
از خانه ي شماره 12
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1223
آفلاین
دامبلدور توی کتاب اشاره میکنه که وقتی ما سوار قایق میشیم اینفری ها از روی قدرت فرد جادوگری که روی قایق هست میفهمن که اون فرد دشمنه یا نه در واقع ولدمورت طلسمی روی قایق گذاشته که تنها یک جادوگر بزرگ و قدرتمند بتونه سوارش بشه , مثل خودش یا دامبلدور پس ر الف ب هم یک جادوگر بزرگ مثل اینا بوده و از همه ی اینا نتیجه میگیریم رگولوس بلک نمیتونه ر الف ب باشه حتی برادرش سیریوس یا جیمز یا خیلی های دیگه

كريچر مرد ؛ زنده باد كريچر

Re: به نظر شما R.A.Bه جوری جاودانه ساز رو برداشته که این همه بلا سرش نیومده؟
پیام زده شده در: ۱۷:۱۲ سه شنبه ۱۹ مهر ۱۳۸۴

نیلوفر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۴۰ سه شنبه ۱۹ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۵:۴۷ جمعه ۶ آبان ۱۳۸۴
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 4
آفلاین
سلام
من فکر کنم از موضوع پرت شدین
راب وقتی جاودانه سازو برداشته ضعیف شده
در ضمن خود راب تو نامه نوشته بود که من با مرگ مواجه میشم
مگر ایمکه شما مرگو جز بلا حساب نکنین
بای

تنها عشق به جا میماند
-----------------------------------
سایت www.soortmeh.com شروع به کار کرد
سر یزنید
ضرر نمیکنید

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.