هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: چرا تابلو چهار مدیر اصلی در هاگوارتز نیست؟
پیام زده شده در: ۳:۴۷ پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۸۵

لارتن کرپسلی old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۲ دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۰۲ شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۲
از یو ویش!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 471
آفلاین
دلایل زیادی مطرح شد. ولی بزارین یه ذره تخیلی فکر کنیم.
شاید در زمان یکی از مدیران اولیه در یک حادثه اتاق مدیر دچار حریق شده و تابلوها از بین رفته.
البته اگر فرض کنیم عکسی بوده!
مورد دیگه اینکه من با کلمه همه مشکل دارم. یعنی فکر نمی کنم جایی گفته باشه همه مدیران قبلی تابلو دارن.

ویرایش شده توسط لارتن کرپسلی در تاریخ ۱۳۸۵/۱۲/۳ ۳:۵۰:۱۲
ویرایش شده توسط لارتن کرپسلی در تاریخ ۱۳۸۵/۱۲/۳ ۳:۵۳:۳۳

نارنجی رو بخاطر بسپار!

طنز نویسی به موجی از دیوانگی احتیاج داره...

چه کسی بود صدا زد : لارتن!؟

پیام زده شده در: ۱۰:۵۷ جمعه ۲۹ دی ۱۳۸۵

مارکوس فلینتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۹ جمعه ۱۵ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲:۱۵ دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 328
آفلاین
نقل قول:

آقای الیوندر نوشته:

باسلام
من هم می خواستم نظرم را بگویم:
من هم با روونا ریونکلاو موافقم چون:
1-یا اون تابلو هارو دزدیدن
2-یا اصلا" در اون زمان بلد نبودن چنین تابلو هایی بسازن
3-یا دلشون نخواسته

یکم فکر کنید اخه امکان داره که توی اون زمان نتونسته باشند یک تابلو درست کنند وقتی که یک مدرسه تونستن درست کنن؛ بعدشم وقتی تابلوهای مدیران قبلی هاگوارتز تابلوشون بوده پس تابلو بنیانگذاران حتما باید باشه.

نقل قول:

ارگ کثیف نوشته:

از نظر من کاملا مشکوکه.چون اون ها ادم های سرشناس و معروفی بودن پس باید از خودشون اثری میگذاشتن.چه طور عکس منفور ترین مدیر هاگوارتز به دیوار باشه ولی عکس اصل کاری ها نباشه؟مگر اینکه عکس اون ها در مکان خاصی که هنوز بر ما معلوم نیست اویزون باشه.

ارگ عزیز اصلا بحث سر عکس نیستش که. تابلو اگه باشه باید متحرک باشه پس یکم باید دقیق تر بحث کنی!
اگه دقت کرده باشین تابلوی مدیران هاگوارتز هم در یک اتاق ( اتاق مدیریت دامبلدور ) بودش یعنی یه جا جمع کرده بودند پس امکان داره تابلو توی یه اتاقی باشه که تا الان رولینگ به اون اشاره نکرده چون همین تابلوی مدیران رو هم اشاره نکرده بود.

نقل قول:

LINDA نوشته:

خب درسته که اونا باید با بقیه مدیرا تفاوت داشته باشند ولیبه نظر من اونا حتما عکس هایی داشتند که خب ممکنه بلایی سرشون اومده باشه .
اما موافقم که احتمال داره اون عکسا در جایی مخفی باشه حتی دامبلدور هم اقرار کرده که همه جایه هاگوارتز رو بلد نیست .

اها راست گفتی .... درسته خوده دامبلدور هم میگه که هنوز خیلی از جاهای هاگوارتز رو بلد نیست و چند ماه پیش خودش اتاق ضروریات رو پیدا کرده.... اما در مورد این که بلایی سر تابلو ها اومده باشه که امکانش هست ولی اگه دقت کنید تابلوی مدیران هاگوارتز فقط در هاگوارتز نبودش! پس اگه بخوان تابلو رو بدزدن یا این که نابودش کنن باید دو تا شو نابود کنن که من فکر کنم یکی دیگشون توی وزارت سحر و جادو باشه چون باید امن ترین جاها باشه و احتمال این هستش که برای ارتباط بین هاگوارتز و وزارت اونارو قرار داده باشن!

نقل قول:

سر الیاس لنسلوت سزیمو نوشته:

یه سوال مهم وجود داره کی گفته چهار موسس مدیر بودن؟ اسلایترین که رفت. تازه ممکنه اون موقع اصلا برای مدرسه مدیر تعیین نکرده باشن و چهارتایی با هم مدرسه رو می گردوندن و اون موقع اصلا کسی به اسم مدیر وجود نداشته و در ضمن ممکنه فقط یکیشون مدیر باشه و قبل از رفتن اون بقیه مرده باشن. تازه هیچ دلیلی نیست که این رسم از اول بوده باشه و بعد این رسمو گذاشتن. مثل گردن زدن جن های خونگی تو خونواده بلک

والا فکر نکنم کسی گفته باشه که اونا مدیر بودن چون همه می گفتن تابلوی اونا حتی از مدیرا هم با اهمیت تر هستش!

نقل قول:

پرفسور فلیت ویک نوشته:

لابد تکنولوژی عکس نداشتن یا شاید اونا رو دزیدن یا اونا اصلا دوست نداشتن یا عکس هاشون تو مدرسه باشه یا طی این همه سال پوسیده انداختنش دور

معلومه اصلا نظر نمی خواستی بدی چون اولا که تابلو که تکنولوژی نمی خوادش اون قدرت می خواد که همچین مدرسه ای بسازن که ساختن پس تابلو دیگه پیشش هیچه!
اما در مورد دزدین گفتم که احتمالش هست ولی هیچوقت یک دونه واسشون نمی زارن احتمالا یکی هم توی وزارت خونه باید باشه!
در مورد این که دوست نداشتن که تابلوشون توی مدرسه باشه هم خیلی ...... اخه امکان همچین چیزی 1 در صد هستش چون مدیران مدرسه تابلوشون رو گذاشتن و اونوقت تابلوی اینارو نخوان بزارن!!!! ولی خوب اون یک در صد هم میتونه کارساز باشه چون اونا فقط برای خدمت به مردم جادوگر اون مدرسه رو ساختن پس هیچ نیازی به تابلو برای یادآوری نیست!

نقل قول:

ایگور کارکاروف نوشته:

منم فکر نمیکنم که دلیل کم بودن دانش جادوگری باشه . چون همون مدیر های اولی بودن که هاگوارتز رو با اینهمه جاهای مخفی و جادویی درست کردن پس واسشون یه همچین تابلویی کاری نداشته . احتمالا دلیل خاصی داشته که تابلو ندارن .
این که خودشون نخوان تابلو داشته باشن بیشتر با عقل جور در میاد .
ممکنه که این موضوع بعدا مشخص بشه . موضوع جالبیه

بله! حتما یه دلیل داره که تابلو یا نیستش و یا نداشتن! که این امکان وجود داره توی کتاب هفتم خیلی کمک کنه پس باید در مورد بحث بیشتر بشه.
مثلا هری دنبال این تابلو ها می گرده و به دلیل محرک بودن فرد داخل آن بتونه ازش سوال کنه که چه اتفاقی در قدیم افتاده!

بعدش در مورد تابلو من خودم یه نظری دارم! اگه دیده باشین رولینگ در مورد سوراخ سنبه های تالار ها و یا خود تالار ها زیاد توصیف زیادی نکرده پس می تونه اون دور و برا باشه! و یا این که اصلا نباشه. پس به نظرم بیشتر بحث کنیم بهتره!

موفق باشید!

عضو اتحاد اسلایترین

پیام زده شده در: ۲۱:۰۱ دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۸۵

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
منم فکر نمیکنم که دلیل کم بودن دانش جادوگری باشه . چون همون مدیر های اولی بودن که هاگوارتز رو با اینهمه جاهای مخفی و جادویی درست کردن پس واسشون یه همچین تابلویی کاری نداشته . احتمالا دلیل خاصی داشته که تابلو ندارن .
این که خودشون نخوان تابلو داشته باشن بیشتر با عقل جور در میاد .
ممکنه که این موضوع بعدا مشخص بشه . موضوع جالبیه

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۲۱:۳۵ سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۸۵

آرین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۴۲ سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۱:۴۴ سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۸۵
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 9
آفلاین
لابد تکنولوژی عکس نداشتن یا شاید اونا رو دزیدن یا اونا اصلا دوست نداشتن یا عکس هاشون تو مدرسه باشه یا طی این همه سال پوسیده انداختنش دور

ویرایش شده توسط پرفسور فلیت ویک در تاریخ ۱۳۸۵/۱۰/۱۹ ۲۱:۳۷:۴۶

فردا هرگز نمی میرد

من همون زاخاریاس اسمیت هستم

مدیر سازمان سازمان پرورش و نگهداری از موجودات جادویی

پیام زده شده در: ۱۹:۵۵ سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۸۵

درکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۳۶ یکشنبه ۳ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۴:۱۱ پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴
از اون بالا کفتر که هیچ، کرکس هم نمیاد
گروه:
کاربران عضو
پیام: 299
آفلاین
یه سوال مهم وجود داره کی گفته چهار موسس مدیر بودن؟ اسلایترین که رفت. تازه ممکنه اون موقع اصلا برای مدرسه مدیر تعیین نکرده باشن و چهارتایی با هم مدرسه رو می گردوندن و اون موقع اصلا کسی به اسم مدیر وجود نداشته و در ضمن ممکنه فقط یکیشون مدیر باشه و قبل از رفتن اون بقیه مرده باشن. تازه هیچ دلیلی نیست که این رسم از اول بوده باشه و بعد این رسمو گذاشتن. مثل گردن زدن جن های خونگی تو خونواده بلک

پیام زده شده در: ۱۵:۴۳ سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۸۵

رضوان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۰۳ سه شنبه ۳ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۸ شنبه ۱ فروردین ۱۳۸۸
از برج گریفیندور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 62
آفلاین
خب درسته که اونا باید با بقیه مدیرا تفاوت داشته باشند ولیبه نظر من اونا حتما عکس هایی داشتند که خب ممکنه بلایی سرشون اومده باشه .
اما موافقم که احتمال داره اون عکسا در جایی مخفی باشه حتی دامبلدور هم اقرار کرده که همه جایه هاگوارتز رو بلد نیست .

به تعداد شب ها روز وجود دارد ،
و طول شب ها و روز ها هم در چرخه یک سال مساوی است.
حتی سعادتمند ترین ز ندگی ها هم نمی تواند Ø

پیام زده شده در: ۱۵:۲۴ سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۸۵

ارگ كثيف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۳۹ دوشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۷:۳۲ پنجشنبه ۷ تیر ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 486
آفلاین
از نظر من کاملا مشکوکه.چون اون ها ادم های سرشناس و معروفی بودن پس باید از خودشون اثری میگذاشتن.چه طور عکس منفور ترین مدیر هاگوارتز به دیوار باشه ولی عکس اصل کاری ها نباشه؟مگر اینکه عکس اون ها در مکان خاصی که هنوز بر ما معلوم نیست اویزون باشه.

ببین در مورد دیشب.
دعا رو اگر دوست

پیام زده شده در: ۱۴:۱۸ سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۸۵

آقای الیوندر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۳۱ چهارشنبه ۷ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۱۱ جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 105
آفلاین
باسلام
من هم می خواستم نظرم را بگویم:
من هم با روونا ریونکلاو موافقم چون:
1-یا اون تابلو هارو دزدیدن
2-یا اصلا" در اون زمان بلد نبودن چنین تابلو هایی بسازن
3-یا دلشون نخواسته

پیام زده شده در: ۲۱:۲۲ سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۸۵

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
سلام

نقل قول:
ربطي به وجود دوربين نداره اونا جادوگرن برگ چغندر كه نيستن اگه ميخواستن عكس بزارن با جادو كارشونو راه مي نداختن من كه سر حرف خودم هستم اونا براي اينكه با بقيه متفاوت باشن يك وسيله از خودشون به يادگار گذاشتن كه نشان دهنده ي خصوصيت اخلاقيشون هم باشه

درسته !
اگر جادوگران بخوان از خودشون عکس بگیرن یا تابلویی باقی بزارن میتونن !
مگه فقط پایه گذاران هاگوارتز قدیمی هستن ! خیلی از مدیران بودن که قبل از اختراع دوربین مدیر مدرسه شده بودن و حالا عکسشون در دفتر نصب شده !
پس این دلیل نمیشه . در واقع درستش همونه که اونا اشیایی باقی گذاشتن که نشون دهنده خصوصیات اخلاقیشون باشه ! یا اینکه نشون دهنده علاقه و رغبتشون به اون چیز .

در هر صورت این نظریه اشتباهه که اون موقع دوربین نبوده . حد اقل چیزی که میشه گفت اینه که اونا میتونستن از خودشون با مداد تصویری رسم کنند یا به کس دیگری این کار رو بسپرند ولی خودشون نخواستن .
مطمئن باشید .

با تشکر

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۲۱:۳۵ جمعه ۱۰ آذر ۱۳۸۵

ریتا اسکیتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۵۶ چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۳:۳۱ پنجشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۰
از تو اتاقم!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 568
آفلاین
ربطي به وجود دوربين نداره اونا جادوگرن برگ چغندر كه نيستن اگه ميخواستن عكس بزارن با جادو كارشونو راه مي نداختن من كه سر حرف خودم هستم اونا براي اينكه با بقيه متفاوت باشن يك وسيله از خودشون به يادگار گذاشتن كه نشان دهنده ي خصوصيت اخلاقيشون هم باشه

... بگذرم گر از سر پیمان
میکشد این غم دگر بارم
می نشینم شاید او آید
عاقبت روزی به دیدارم...

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.